کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

+34
stalker
Milassyui
aghaghi
S@M
arman
alimontaz
Heidii
Mihakralj
volant
slevin(HAMID
keyvanmoeini
abnbat
SMAM
jasonbourne
پل کوچولو
ASDALIREZA105
erfan
ramin
edo
Clover
Heidi
sahra_7
Negin 2
Indiana Jones
mehrnaz_sadeghi86
Ishpateka
fazel1994
afsoon520
ahmad1300mo
Emiliano
kazvash
faridonline
babak
59
38 مشترك

صفحه 8 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  الصفحة التالية

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف 59 الأحد أبريل 28, 2013 5:50 pm

پل کوچولو نوشته است:با سلام به همگی جناب" امیلیانو" در پاسخ به دیگر دوست گرامی اقای" 59"به فیلم "نبرد دوجانبه "با بازی ادوارد وودواردEdward woodwardاشاره دارند(پرونده سیاه وقرمز) که من این فیلمو پاییز 1368 یا 1369 از شبکه یک بعد از ظهردیدم.
شب وروز عزیزان با سلامتی وخوشی
سپاسگزارم از راهنمایی خوب شما و آوردن نام بازیگر فیلم " ادوارد وودوارد".
نام فیلم همانگونه که امیر جان هم بدرستی اشاره داشتند،
"کالان - Callan" محصول انگلستان ١٩٧٤ میباشد.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Utdl7ixnjtceypnsbktk

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Kvg1mv9g4x1ws3jbi92g_thumb

بخش مربوط به "مشت زدن به ماسه" که مطرح شد مربوط به این فیلم هست،
اما مطلب مربوط به "راننده ی تریلی که قاتل بود و گوی فلزی داشت" رو،
من هم با صحبت امیر جان دراینباره به شک افتادم که شاید مربوط به "کالان" نبوده و فیلم دیگری میباشد.
امیدوارم که نام آن فیلم را نیز با راهنمایی شما دوستان بیابیم.
باز هم از امیر گرامی و شما (پل کوچولو) برای راهنمایی های خوبتان سپاسگذارم.
سلامت باشید.
59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف Emiliano الإثنين أبريل 29, 2013 3:59 am

59 نوشته است:

بله امیر جان با موارد خوبی که به اونها اشاره داشتی، کاملن موافق هستم.
اتفاقن از دید من هم خانم مرجان، خوش صدا بود و اگر نمیخواند بگفته ی شما واقعن حیف میشد.
به این بخش از نوشته ی شما: "به نظر من این عزیزان، چون از دل می خونن،
صداشون <لاجرم به دل می شینه> و همین باعث می شه که طرفدارای خاص خودشونو داشته باشن"،
میتونم اینرو اضافه کنم که، زنده یاد ویگن، اولین کسی بود که سبکهای "راک" و "پاپ" رو
در آنزمان وارد موسیقی ایران کرد که البته نژاد ارمنی که داشت کمک بسیاری به او در این زمینه کرد
چرا که از یکسو، ارمنستان و مردمانش که بدلیل مختلف در کشورهایی دیگر هم زندگی میکنند،
از فرهنگ و پیشینه ی موسیقی بسیار قوی برخوردار هستند، و از سوی دیگر،
ویگن با بهره گیری از نژاد و فرهنگ ارمنی- ایرانی خودش، در واقع از دریچه ی نگاه دو انسان متفاوت،
به مساله ی موسیقی و هنر نگاه میکرد و شهرت زیادی هم بدست آورد و از همه مهمتر،
در دو سبک موسیقی یاد شده، یک "نوآور" بود در ایران و نوآوران و پیشگامان،
همیشه از جایگاه بالاتری نسبت به آنچه که در اصل هستند و میتوانستند باشند، برخوردار میگردند.
با این حال هیچگاه نتوانستم ارتباط حسی با صدای ایشان برقرار کنم و وجود یک لهجه ی غیر ایرانی و ناملموس،
در هنگام گوش کردن به صدای ایشان، همیشه برایم خودنمایی زیادی داشته. بهر حال یادشان گرامی هست
و با تعریف و یا انتقاد من که یک نفر هستم، ایشان نه بالا میرود و نه پایین، چرا که جایگاهش استوار میباشد.

سپاسگزارم برای تصویر از "نرم افزار سینمای ایران"، برای اولین بار بود که میدیدم
و در گذشته از وجود آن بیخبر بودم. همچنین برای نام درست پرسوناژ فیلم "کالان"،
با این حال نام خود فیلم چیز دیگری بوده، چون با این نام هم فیلمی موجود نیست. باز هم ممنونم.

سلامت باشی.

1. درست می فرمایید، "59" عزیز. زنده یاد "ویگن" پاپ هم می خوند؛ اما، سبک اصلیش جاز (جز) بود. سلطان پاپ، "حسن شماعی زاده"ست؛ که، موسیقی ایران، به یادموندنی ترین کارها و ملودی هاشو مدیون این اعجوبه ی موسیقیه. مردی که شاید سال ها بعد بفهمیم کی بود.
2. در مورد نرم افزار "سینمای ایران"، بنده حدود ده، یازده سال پیش تهیه ش کردم و تا مدت ها ازش راضی راضی بودم؛ اما، متأسفانه مث اکثر کارای ایرونیا، نسخه های بعدیش نیومد و الآن خیلی قدیمی شده؛ اما، منبع جامعی برای فیلم های سینمای ایران از ابتدا تا سال 1378ه.
اگه نتونستی تهیه ش کنی و دوس داشتی، با من تماس بگیر تا هدیه ت کنم.

3. اما، واقعاً بخاطر "شاخه ی طوبی" ازت متشکرم. از شما چه پنهون، اینو بنده هم تو بهمن 91 از شبکه ی 7 سیما دیدم و می خواستم ازش عکس و کلیپ بذارم؛ که، شما زحمتشو کشیدید و از این که اون سؤال ناقابل بنده یادت بود، مثل همیشه ازت متشکرم، دوست خوبم.
باردهی یه قسمت کامل این مجموعه، کار ارزشمندیه؛ که، از یادمون نمی ره.

4. در مورد "کالان" خوشحالم که به عکس ها و پوسترهاش رسیدید. لطفاً اگه تونستید، پوستر بزرگتر و سیاه و سفید اونو دوباره بذارید. به نظر می رسه پوستر کوچیکش آپلود شده. اگه هم همین قدریه، باز هم غنیمته و ازت ممنونم. راهنمایی "پل کوچولو" هم خیلی ارزشمند بود و از ایشون هم ممنونم.
5. ببخشید؛ که، همه ش به حرف گذشت و دست خالی بودم.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف 59 الثلاثاء أبريل 30, 2013 8:03 am

بله امیر جان، "استاد حسن شماعی زاده" یکی از بهترین آهنگسازان موسیقی پاپ ایران هستند
و بهترین آثار خوانده شده توسط بزرگان این سبک همچون "معین" و ... از ساخته های ایشان میباشد.
منظور من این بود که زنده یاد "ویگن"، اپتدا تر از همه، سبک موسیقی غیر اصیل و سنتی رو گسترش دادند
و سبب شهرتشان هم، ایجاد همین فضای تازه برای شنونده ی ایرانی بود.

در مورد نرم افزار "سینمای ایران" و لطف شما، سپاسگزارم بسیار.
از شما و دوستان در این فروم رویایی همیشه به من، ارمغان و نیکی رسیده.

بسیار خرسندم که پست "شاخه ی طوبی" مورد توجهت قرا گرفته. راستش این فایل تصویری،
با دردسر نچندان کم تقدیم شد، چرا که پس از ضبط برنامه که خود چند فایل جداگانه بود،
متوجه شدم که صدا با تصویر در هیچکدام از آنها همخوانی ندارد، بنابراین مجبور به جدا سازی
و سپس مونتاژ آن دو با یکدیگر شدم. برای یک کار ساده، چندین ساعت زمان رفت البته با اشتیاق و شور،
که در آخر با خود فکر کردم که ببین، سازندگان این برنامه چه زحماتی کشیدند برای آفرینش آن!.

.
.
.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 25068260063018124852

در مورد "کالان" هم باز از شما و "پل کوچولو" ممنونم. راستش اینگونه که من کمی جستجو و تحقیق کردم،
در اپتدا یک سریال در ژانر "پلیسی و دلهره آور" با نام "کالان"، در طی سالهای ١٩٦٧ تا ١٩٧٢،
در "بخش تصویری شرکت آسوشیتد پرس انگلستان (یعنی): بخش سینمایی در انجمن مطبوعات وابسته انگلستان"،
در بیش از چهار فصل نمایشی، ساخته و تولید گردید که سپس بر اساس آن در سال ١٩٧٤،
فیلمی سینمایی با همین نام توسط گروه سازنده اش، ساخته و نمایش داده شد. شاید سوژه ی مربوط به
"راننده ی تریلی که قاتل بود و گوی فلزی داشت" نیز، یکی از قسمتهای "سریال تلویزیونی کالان" بوده.

این مجموعه ی عکسها از "کالان"، تقدیم شما و دوستان:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 59235537649457098592_thumb

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:20 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف 59 الخميس مايو 02, 2013 3:12 pm

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 79786186107994720004

دیار عاشقان - ١٣٦١

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 05409448170684906129_thumb

کارگردان و فیلمنامه نویس: حسن کاربخش
مدیر فیلمبرداری: مسعود صديق
موسیقی: كامبيز روشن روان
سرپرست گويندگان: ایرج ناظریان
بازیگران: محسن صادقی، پرویز پرستویی ، قدرت‌ اله لطیفی،
علی ترابی، احمدرضا اکبری، پرویز پورحسینی، الیزا جوهری
سال ساخت: ١٣٦١ / تاريخ اكران: ٢٤ بهمن ١٣٦٢
محصول: نوین فیلم

یادداشت: این فیلم بارها و بارها در دهه شصت، پنجشنبه شبها در ساعت ٩،
از کانال دو پخش میشد. دیدن ٨ - ٩ دقیقه ی اول فیلم برای من بسیار جذاب بود چرا که،
در کادرهای آن، پیست اسکی نشان داده میشد و حال و هوای بسیار پویایی داشت.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 87105088202359276193_thumb

فیلم کامل "دیار عاشقان - ١٣٦١" در یک فایل فشرده:

http://www.4shared.com/rar/BAN-wsxW/Diyare_Asheghan-1361.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:19 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف ASDALIREZA105 السبت مايو 04, 2013 4:56 am

[b]با سلام
فيلم مربوط به قاتل با گوي و... يك فيلم لهستاني بوده كه پاييز 69 از شبكه يك پخش شد و نامش پيگيري شخصي مي باشد كه در اين فيلم ابتدا زن و بچه مردي طي تصادف با يك تريلي كشته ميشوند . شوهر زن پس از بهبودي در صدد يافتن راننده تريلي بر مي آيد . همزمان چند قتل اتفاق مي افتد كه تعدادي راننده تريلي توسط قاتل موتور سواري كه در دستش گوي فلزي دارد كشته مي شوند و تا آخر فيلم تماشاگر فكر ميكند كه قتلها كار شوهر زن است . در انتها قاتل موتور سوار كه چهره اش پوشيده است راننده تريلي اصلي را در جاده به دام مي اندازد و با گوي ميكشد و هنگامي كه دستگير ميشود معلوم مي شود كه دوست صميمي شوهر زن است كه در اصل فيلم به خاطر عشقش به زن كشته شده انتقام گيري كرده است و البته مسئله عشق او به زن دوستش در دوبله سانسور شد . اين فيلم اخيرا با نام انتقام شخصي در سايت هاي فروش ديويدي عرضه مي شود. نام هنرپيشه فيلم رومن ويلهلمي مي باشد.

http://www.imdb.com/title/tt0093797
لينك پوستر اين فيلم http://torr.pl/torrent-3135.html

فيلم كالان با شركت ادوارد وودوارد كه مشخصات آن در پست هاي قبلي ذكر شده فيلم ديگري است كه آن هم در پاييز 69 پخش شد.

اين مطلب آخرين بار توسط ASDALIREZA105 در السبت مايو 04, 2013 7:09 am ، و در مجموع 3 بار ويرايش شده است.

ASDALIREZA105

تعداد پستها : 9

پست من طرف 59 الأحد مايو 05, 2013 9:04 am

ASDALIREZA105 نوشته است:با سلام
فيلم مربوط به قاتل با گوي و... يك فيلم لهستاني بوده كه پاييز 69 از شبكه يك پخش شد و نامش پيگيري شخصي مي باشد كه در اين فيلم ابتدا زن و بچه مردي طي تصادف با يك تريلي كشته ميشوند . شوهر زن پس از بهبودي در صدد يافتن راننده تريلي بر مي آيد . همزمان چند قتل اتفاق مي افتد كه تعدادي راننده تريلي توسط قاتل موتور سواري كه در دستش گوي فلزي دارد كشته مي شوند و تا آخر فيلم تماشاگر فكر ميكند كه قتلها كار شوهر زن است . در انتها قاتل موتور سوار كه چهره اش پوشيده است راننده تريلي اصلي را در جاده به دام مي اندازد و با گوي ميكشد و هنگامي كه دستگير ميشود معلوم مي شود كه دوست صميمي شوهر زن است كه در اصل فيلم به خاطر عشقش به زن كشته شده انتقام گيري كرده است و البته مسئله عشق او به زن دوستش در دوبله سانسور شد . اين فيلم اخيرا با نام انتقام شخصي در سايت هاي فروش ديويدي عرضه مي شود. نام هنرپيشه فيلم رومن ويلهلمي مي باشد.

http://www.imdb.com/title/tt0093797
لينك پوستر اين فيلم http://torr.pl/torrent-3135.html

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 48790078967644972508_thumb

فيلم كالان با شركت ادوارد وودوارد كه مشخصات آن در پست هاي قبلي ذكر شده فيلم ديگري است كه آن هم در پاييز 69 پخش شد.

سپاس فراوان خدمت شما برای شفاف سازی، نام اصلی و بازگو کردن کامل داستان فیلم.
مدتها بود که کادرهای این فیلم همانگونه که در چند پست بالا درباره اش نوشته شده بود،
در یادم میامد البته همراه با قسمتهایی از "کالان" که اکنون به برکت شما دوستان،
مطلب هر دو فیلم روشن گردید. در ادامه، پوستر اصلی (اولیه) و کادرهایی از فیلم "انتقام شخصی - ١٩٨٧"،
که نام اصلی آن ظاهرن "تحقیقات خصوصی" میباشد، از جانب شما، تقدیم دوستان میگردد.
سلامت باشید و باز هم سپاسگزارم.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 01941215319391882226_thumb

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 13640372627679681785_thumb فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 85050160408262337459_thumb فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 45795629048391732015_thumb فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 39551701816541828781_thumb

.
.
.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الجمعة مايو 10, 2013 11:59 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Empty مصاحبه با گوینده معروف قدیمی اخبار تلویزیون

پست من طرف fazel1994 الإثنين مايو 06, 2013 11:38 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 284363_553

متن مصاحبه با گوینده معروف قدیمی اخبار تلویزیون هر چند که من دوست دارم هنوز هم اخبار بگه ولی حیف که نیست . کاش بشه ایشون دوباره گوینده اخبار باشن .

براي خواندن لطفأ کلیک کنید

http://tinyurl.com/brltm7a
fazel1994
fazel1994

تعداد پستها : 83

پست من طرف 59 الثلاثاء مايو 07, 2013 2:21 pm

سریال همسران (١٣٧٣)

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 88613912193640559648_thumb

همسران نام سریالی است از ساخته های بیژن بیرنگ و زنده یاد مسعود رسام،
که در سال ۱۳۷۳، چهارشنبه شبها از شبکه دوم سیما پخش میگردید.
این اولین باری بود که سریالی در سبک "کمدی موقعیت" در ایران ساخته میشد.

داستان سریال، راجع به ماجراهایی میباشد که برای دو زوج
که در یک آپارتمان با هم همسایه میشوند اتفاق میافتد.
کمال و مهین یکی از دو زوج اند که سن بیشتری دارند و علی و مریم،
زوج دیگر هستند که سن کمتری نسبت به آنها دارند. بعدها معلوم می شود که کمال،
دایی مریم است و مریم از این موضوع خبر نداشته.

زبان طنز و پردازش نوگرایانه ای که در ساخت سریال بکارگرفته شده بود،
آنرا به یکی از محبوبترین سریالهای ایرانی تلویزیون،
در نیمه ی اپتدایی دهه ی هفتاد تبدیل کرده بود.
(از ویکی ‌پدیا، با ویرایش)

-------------------------------

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 21086560603995554433_thumb

نظر دوستان گرامی را به دیدن آخرین قسمت از سریال همسران جلب مینمایم
که در واقع خلاصه ایست از قسمتهای جالب و طنزگونه ی برگرفته شده از کل سریال.

قسمت آخر سریال "همسران - ١٣٧٣" - (خلاصه ای از کل سریال):
http://elmond.persiangig.com/Hamsaran-1373.rar

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الجمعة مايو 10, 2013 12:12 pm

طعمه ی فرامرز برای جمشید

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 03202030681771165399

.
.
.

جمشید هاشم ‌پور

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 14706320473614892513_thumb

جمشید هاشم ‌پور در سال ۱۳۲۳ از پدر و مادری اردبیلی در خیابان سلسبیل تهران به دنیا آمد.
تحصیلات خود را تا دیپلم ریاضی ادامه داد. او ازدواج کرده ‌است و صاحب دو فرزند دختر است.
بازی او در نقش زینال بندری در فیلم تاراج ساخته ایرج قادری بود که جمشید هاشم پور (آریا) را،
با سری تراشیده میان مردم مطرح کرد تا جایی که تیپ قهرمان سر تراشیده تا سالها،
مخاطبان بسیاری را روانه سینماها می‌کرد.

هاشم‌ پور اولین فیلم سینمائی خود را با معرفی یکی از دوستانش به "عمو جیگرکی" -
کارگردان ایرانی ارمنی‌تبار، در سال ۱۳۴۷ و با بازی در نقش کوتاهی در فیلم "جهنم سفید" آغاز کرد
و سپس در پنج فیلم دیگر بازی نمود. بعد از آن برای مدتی سینما را رها کرد تا سال ۱۳۶٠،
که در فیلم "فرمان" بکارگردانی "كوپال مشكوت" به ادامه ی بازیگری پرداخت و سپس در همان سال،
دعوت مسعود کیمیایی برای بازی در فیلم "خط قرمز" بود که آغازی پایدار را برایش در سینما رقم زد
و از آن زمان تاکنون، در ٨١ فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته است.

جمشید هاشم پور از معدود هنرپیشگان موفق سینمای ایران است که فعالیت تئاتری نداشته
و بنا به گفته خودش در یکی از مصاحبه‌ها، سینما را از سینما شروع کرده ‌است
و تنها فعالیت تئاتری وی، صحنه‌هایی از فیلم "تماس شیطانی - ١٣٧١" بوده که صحنه‌های تئاتر را،
با راهنمایی "مجید مظفری" اجرا کرده است. (برگرفته از "ویکی پدیا" با ویرایش و تکمیل)

-----------------------------

از دیدگاه نگارنده، جمشید هاشم پور در سالهای دهه های ٦٠ و ٧٠،
با ایفای نقش های اکشن در نزدیک بر " پنجاه " فیلم سبک رزمی - حادثه ای،
به برکت فرم چهره و اجرای قابل قبول بازیگری اش در ژانر یاد شده،
نه تنها خود را تکرار نمی نمود، بلکه به برگ برنده ای تبدیل شده بود
که رضایت گیشه و سلیقه ی مخاطب سینما را از هر سو تامین میساخت.

او همچنین با ایفای نقش های متفاوتی در فیلمهای "مادر - ١٣٦٨" و "دلشدگان - ١٣٧٠"،
ثابت نمود که به برکت بزرگ مرد سینمای کلاسیک ایران "علی حاتمی"، آمادگی همه جانبه تری را نیز،
در پهنه ی سینما دارد. با این حال، بر طبق آیین دیرین و منش جدای ناپذیر گروهی که نام منتقد را،
در تمام زمینه های هنری در ایران با خود به یدک میکشند، بارها و بارها مورد هجوم
و نیش انتقادهای ایشان قرار میگرفت. در حالی که بجز او در ایران، هیچ بازیگر دیگری را،
قدرت حسی و فیزیکی برای انجام نقش های اکشن نبوده و دیگر هم نخواهد بود.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 69330921371812530921_thumb

سرانجام در بیست و نهمین جشنواره ی فیلم فجر،
بپاس ٣٩ سال فعالیت هنری و درخشش در هنر بازیگری،
مراسم تقدیر و بزرگداشتی برای جمشید هاشم پور برگزار گردید که در آن،
یک کلیپ کوتاه و بسیار جذاب توسط دفتر جشنواره تهیه و تدوین گردیده بود
که نظر دوستان گرامی را به دیدن آن جلب مینمایم.
با سپاس از سازنده ی این کلیپ خلاقانه که شوربختانه نامشان را نمیدانم.

کلیپ "جمشید هاشم پور در ٠٤:٢٥" - بهمن ماه ١٣٨٩، جشنواره فیلم فجر:
http://elmond.persiangig.com/Bozorgdasht%20Jamshid%20HashemPour%20-%20(11.1389).rar

.
.
.

فرامرز صديقی

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 26580211110150556302_thumb

فرامرز صديقي متولد ١٣٢٨ در شهر سقز، فارغ التحصيل رشته تئاتر،
از دانشكده هنرهاي زيبای دانشگاه تهران است. وي فعاليت هنری را سال ١٣٤٧،
با بازی در تئاتر "رستم و سهراب" آغاز كرد و به سينما از سال ١٣٥١،
با بازی در فيلم "چشمه" به كارگرداني "آربي آوانسيان" قدم نهاد.
فرامرز صدیقی در کارنامه ی هنری خویش تا کنون،
٢١ فیلم را در مقام بازیگر، و یک فیلم را در جایگاه کارگردان و نویسنده دارد.

ایفای نقش هایی با پس زمینه های فکری و درونگرایانه،
و همچنین دست بگریبان بودن با دردهای فلسفی و آرمانی،
از نکات برجسته ی سبک بازیگری او میباشد.

---------------------------

طعمه (١٣٧١)

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 06992240002242941207_thumb

فیلم سینمایی "طعمه" محصول سال ١٣٧١ برای این نوبت در نظر گرفته شده است.
این فیلم تنها ساخته ی "فرامرز صدیقی" در جایگاه کارگردان میباشد
که بازیگران توانایی نیز در آن به ایفای نقش پرداختند
از جمله "هادی اسلامی" که یادش را بدینگونه زنده نگاه میداریم.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 12879491270155336201_thumb . . . . . . . فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 41885846652259411525_thumb

نشان دادن بافت شهری و مکانهایی که دیگر پس از گذشت دو دهه،
به بایگانی خاطرات پیوسته اند و حال نشانی از یادمانه های دهه ی شصت گشته اند،
در کنار بازی هنرمندان مطرح سینمای ایران، از ویژه گی های دیگر این فیلم میباشد.
تقدیم به دوستان گرامی.

فیلم کامل "طعمه - ١٣٧١" در یک فایل فشرده:
http://elmond.persiangig.com/Tomeh-1371.rar

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف jasonbourne الإثنين مايو 13, 2013 1:09 am

با تشکر بسیار از جناب 59 عزیز که با هر پستی که در این انجمن ارسال می کنند ما را ناگهان به خاطرات شیرین گذشته خود،پرتاب می کنند.
می خواستم از شما بپرسم که آیا فیلم دست نوشته ها (1365) تنها اثر زنده یاد مهرزاد مینویی (از تدوینگران به نام) در مقام کارگردان را در آرشیو خود دارید؟ و اگر پاسخ مثبت این فیلم را در آینده در اینجا قرار خواهید داد؟

http://www.sourehcinema.com/Title/Title.aspx?id=138109191284

jasonbourne

تعداد پستها : 16

پست من طرف 59 الخميس مايو 16, 2013 10:26 am

jasonbourne نوشته است:با تشکر بسیار از جناب 59 عزیز که با هر پستی که در این انجمن ارسال می کنند ما را ناگهان به خاطرات شیرین گذشته خود،پرتاب می کنند.
می خواستم از شما بپرسم که آیا فیلم دست نوشته ها (1365) تنها اثر زنده یاد مهرزاد مینویی (از تدوینگران به نام) در مقام کارگردان را در آرشیو خود دارید؟ و اگر پاسخ مثبت این فیلم را در آینده در اینجا قرار خواهید داد؟

http://www.sourehcinema.com/Title/Title.aspx?id=138109191284
ارادتمند هستم قربان، همه از دیده ی مهر شما و دوستان هست.
بله، این فیلم رو بیش از یک سال پیش، در فروم قرار دادم،
که تاکنون لینک آن دیگر از دسترسی خارج شده. تا یکی‌ - دو هفته ی آینده‌،
حتمن فایل آن با اندازه ی مناسب آماده، و در فروم رویایی دوباره قرار خواهد گرفت.
سلامت باشید.
59
59

پست من طرف 59 السبت مايو 18, 2013 9:03 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 08546108215145426565

دیدی میتازد (۱۹۸۶)

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 99032159330618050743_thumb فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 55832172278875920149_thumb

فیلم خاطره انگیز و خوش ساخت "دیدی میتازد"،
که با نام اوریجینال "دیدی در نوسان کامل" در سال ۱۹۸۶ توسط آلمان غربی
ساخته و پخش گردید، تقدیم به‌‌‌ دوستان گرامی. این فیلم، سومین محصول سینمایی،
از مجموعه ی چهارگانه ی "دیدی"، با بازی بیاد ماندنی "دیتر هالروردن" میباشد.

دیتر هالروردن - ماه نوامبر سال ۲۰۱۲ در سن ۷۷ سالگی
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 79013473734073242803_thumb

.
.
.

بجاست تا یادی داشته باشیم از دوبلور توانا، زنده یاد "پرویز نارنجی ها"
که صدایشان در تیتراژ آغازین فیلم شنیده میگردد.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 37902770658250143484_thumb

http://s4.picofile.com/file/7766178381/Parviz_Narenji_Ha_1318_1372_.wma.html

.
.
.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 24782468421126159637_thumb

فایل فیلم کامل "دیدی میتازد - ۱۹۸۶" - پخش در اوایل دهه ی هفتاد در ایران
http://www.4shared.com/rar/4itPugqV/Didi_Mitazad_-1986.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الجمعة مايو 24, 2013 8:15 am

استدلالی برای هنر هفتم

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Nbw7e3oatnufvsxhw

از ماه سبتامبر سال ١٩٩٩ که برابر با مهرماه ١٣٧٨ میگردد، روزهای یکشنبه نزدیک به نیمه شب،
برنامه ای ویژه با نام "استدلال - سینما"، در کانال تلویزیونی "١+١" در اکراین پخش میگردد.
مجری برنامه "ولادیمیر وویتنکو" که خود منتقد و صاحب نظر سینما میباشد، هر هفته به معرفی یکی از
آثار سینمای کلاسیک جهان، با بررسی پیشینه و کارنامه ی کارگردان و بازیگران آن میپردازد
و سپس خود فیلم را نمایش میدهد. نگرش مجری برنامه که خود نویسنده ی آن نیز هست، بسیار کارشناسانه
و در چهار چوب هنر دراماتیک انجام میشود، هنری که همانند یک دانش و تکنیک به آن نگاه میگردد
و همه چیز میبایست، با "استدلال نمایش" مورد پایستن قرار گیرد.

"ولادیمیر وویتنکو" در نماهایی از برنامه تلویزیونی "استدلال - سینما" از دهه ی پیش تاکنون:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Lovk4vesehb1pz7s4fg_thumb

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Qygtgiuonz0xp8u10z8_thumb

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 1xe5jtyhob8dpgzls8wf_thumb

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 3e1234lr2o627p22c5w_thumb

.
.
.

دیدن مجری برنامه "استدلال - سینما" از جهت چهره و سبک اجرا،
همیشه یادآور برنامه ای در تلویزیون ایران میباشد که در سالهای ٦٩ و ٧٠،
پنجشنبه شبها از کانال یک پخش میگردید که مجری آن نیز،
کارشناس سینما و تلویزیون بود و هر هفته قبل از نمایش فیلم که معمولن سیاه و سفید بود،
درباره ی آن و عوامل سازنده اش سخن بمیان میاورد و پیدا بود که از دریچه ای کاملن کلاسیک،
به هنر هفتم و سینما نگاه میکند و دانش آنرا میداند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 G96b3exa0c6b4jhnfcd_thumb

-------------------------

دکتر مسعود اوحدی

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Dv3ppnv6dj074bkzqid_thumb

مسعود اوحدی در سال ١٣٢٩ متولد شد. او فارغ التحصيل رشته كارگردانی سينما از دانشكده هنرهای دراماتيك،
فوق ليسانس سينما و تلويزيون از دانشگاه "سيراكيوز - نيويورک" و دكترای هنر از دانشگاه هنر میباشد.
در سال ١٣٦١ رياست گروه سينمايی دانشگاه هنر را به عهده گرفت و در دانشكده صدا و سيما،
دانشكده سينما، دانشگاه هنر، دانشكده هنرهای زيبا و مركز آموزش فيلمسازی به تدريس پرداخت.
او در کنار ساخت فيلم های كوتاه، ترجمه و نگارش کتابهای سينمايی را نیز در کارنامه ی خود دارد.
دکتر مسعود اوحدی، نويسنده و منتقد سينمايی نيز میباشد و مجموعه برنامه های تلویزیونی "هنر هفتم"،
با پژوهش، نگارش و اجرای ایشان در سال ١٣٧٠ به روی آنتن کانال یک ایران میرفت. (سوره سینما)

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Naqejblu42wqy09hkncr_thumb

با سپاس از آدمین گرامی

نظر دوستان گرامی را به دیدن بخشی خاطره انگیز از برنامه ی "هنر هفتم - ١٣٧٠" جلب مینمایم.
سپاس ویژه دارم خدمت جناب افشین خان گرامی (http://indianajones2.blogfa.com)،
که سرانجام پس از سالها توانستم، فایل تصویری یاد شده را،
در کانال ایشان به نشانی "anaghsh" در سایت "ی .و.ت.و.ب" بیابم،
و اکنون در فروم رویایی به نمایندگی از ایشان، تقدیم دوستان میگردد.

بخشی از برنامه تلویزیونی "هنر هفتم" با اجرای "دکتر مسعود اوحدی".
پخش در سال ١٣٧٠ از کانال یک تلویزیون ایران.
مهمان برنامه: خانم نوشابه امیری - صدایی آشنا برای کودکان و نوجوان شصت.

http://s1.picofile.com/file/7776173759/Honare_Haftom_anaghsh_L_1370_.rar.html

پی‌ نوشت:

فیلم خاطره انگیز و خوش ساخت "دست نوشته ‌ها - ۱۳۶۵"،
تنها ساخته ی زنده یاد "مهرزاد مینویی" - تدوینگر برجسته ی سینمای ایران،
به درخواست "jasonbourne" گرامی، برای بار دوم و البته با کیفیت فایل اوریجینال آن‌،
در فروم رویایی تقدیم میگردد. یکی از بهترین سکانسهای فیلم از دید نگارنده،
صحنه‌ های تعقیب و گریز با ماشین می‌‌باشد که در کنار حس ماجراجویانه ‌ای که دارد،
سکوتهای بجایی را نیز در سبک سینمای اسرار آمیز، برای تماشاگر ایجاد میکند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 7gs33pgeaa60x4d1i9s_thumb

فیلم کامل "دست نوشته‌ها - ۱۳۶۵" در یک فایل فشرده:
http://www.4shared.com/rar/OJiKCbbH/Dast_Neveshteha-1365.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الثلاثاء مايو 28, 2013 11:26 am ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف Emiliano السبت مايو 25, 2013 11:01 am

1. سلام.
2. این هم دو تریلر فیلم ایرونی دهه ی شصتی با نام های "مجسمه" و "بگذار زندگی کنم"؛ که، با وجود کم و ناقص بودن، خاطره انگیزن.
تقدیم به دوست عزیزم، "59":

http://s2.picofile.com/file/7777635050/Mojassameh.rar.html
http://s2.picofile.com/file/7777632682/Bogzar_Zendegi_Konam.rar.html

Emiliano

پست من طرف 59 الأحد مايو 26, 2013 12:06 pm

Emiliano نوشته است:

1. سلام.
2. این هم دو تریلر فیلم ایرونی دهه ی شصتی با نام های "مجسمه" و "بگذار زندگی کنم"؛ که، با وجود کم و ناقص بودن، خاطره انگیزن.

امیر جان سپاسگزارم از لطفت که همیشه از آن‌ بهره مند هستیم.
نکته ی شایان توجه در هر دو تیزر، صدای با صلابت "خسرو شمشیرگران" می‌‌باشد
که اهالی شصت خاطره‌ های زیادی با آن‌ در تیتراژ فیلمها و سریالها دارند.
همچنین، تیزر "مجسمه - ۱۳۷۱"، یادآوری نوستالژیکی هست از صدای زنده یاد منوچهر نوذری،
که بی‌ آلایش و نرمش پذیر، سالهای سال گویندگی میکردند و یادمانهای خوبی‌ را در این زمینه از خود برجای گذاشتند.

اتفاقن و برابر با آیین دیرینی که در بین اهالی این فروم رویایی هست، هفته ی گذشته من هم به تیزری بسیار خاطره انگیز برخوردم
و از آنجا که صاحب امتیاز آن‌، اجازه ی به اشتراک قرار دان فیلمهایش را بخاطر خرید رسمی آنها نمیدهد که از دیدگاه قانونی
بسیار هم درست می‌‌باشد، لینک اصلی‌ آنرا قرار می‌ دهم و در این آنونس هم، صدای زنده یاد منوچهر نوذری شنیده میشود.

http://s2.picofile.com/file/7779119993/123.rar.html

.
.
.

همچنین "jasonbourne" گرامی نیز سال گذشته، زمانی که فیلم "جدال - ۱۳۶۴" را قرار دادم،
درخواست دومین فیلم ساخته شده توسط "محمد علی‌ سجادی" را داشتند که آن‌ فیلم بشکل کامل و با کیفیت اوریجینال،
توسط کمپانی یاد شده در سایت بالا، ۲ ماه پیش قرار گرفته و کافیست که تنها نام آنرا در قسمت جستجو بنویسید.

و در انتها، یک بسته ی فشرده تقدیم میگردد که در بردارنده ی ۵ آنونس از فیلمهای دهه ی شصت هست.
این آنونس ‌ها دریافت شده از سایت شبکه "آی‌ فیلم" هستند و توسط آن‌ شبکه انجام شده اند و در همینجا مراتب سپاس خود را بیان می‌داریم.
آنونس‌های کوتاه و خاطره انگیز شامل: "آپارتمان شماره سیزده-۱۳۶۹"، "خوش خیال-۱۳۷۱"، "مردی که زیاد میدانست-۱۳۶۳"،
"سفر جادویی-۱۳۶۹" و "شکار خاموش-۱۳۶۸" میباشند.

http://s2.picofile.com/file/7779146234/Tizer_Ha.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Indiana Jones الإثنين مايو 27, 2013 12:59 pm

59 نوشته است:

[
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 Naqejblu42wqy09hkncr_thumb

نظر دوستان گرامی را به دیدن بخشی خاطره انگیز از برنامه ی "هنر هفتم - ١٣٧٠" جلب مینمایم.
سپاس ویژه دارم خدمت جناب افشین خان گرامی (http://indianajones2.blogfa.com)،
که سرانجام پس از سالها توانستم، فایل تصویری یاد شده را،
در کانال ایشان به نشانی "anaghsh" در سایت "ی .و.ت.و.ب" بیابم،
و اکنون در فروم رویایی به نمایندگی از ایشان، تقدیم دوستان میگردد.

بخشی از برنامه تلویزیونی "هنر هفتم" با اجرای "دکتر مسعود اوحدی".
پخش در سال ١٣٧٠ از کانال یک تلویزیون ایران.
مهمان برنامه: خانم نوشابه امیری - صدایی آشنا برای کودکان و نوجوان شصت.

http://s1.picofile.com/file/7776173759/Honare_Haftom_anaghsh_L_1370_.rar.html

سلام
من اول از همه از محبت و امانتداری 59 عزیز ممنونم. اما من هم به نوبه ی خودم باید از SMAM عزیز تشکر کنم که بدون محبت او من چنین فایلی را نداشتم. بله دوستان عزیز این هم حاصل زحمت مدیر فاروم بوده و ایشان در کمال فروتنی هیچوقت در این خصوص صحبتی نکردند اما بدانید که این هم یکی از گنجینه های ایشان بوده و هست. من در کانالم هم بارها اشاره کرده ام که صاحب این آثار کیست و چگونه میتوان او را یافت.
SMAM جان باز هم از تو ممنونیم که خاطرات را برایمان زنده کردی.
ارادتمند همه بچه های خوب فاروم
افشین
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف babak الثلاثاء مايو 28, 2013 4:38 pm

سلام
فروردین امسال مسعود اوحدی ایران را ترک کرد.امیدوارم این تاپیک را ببینه و از همین جا برای خودش و خانواده اش آرزوی زندگی شاد و پرسعادتی را می کنم
babak
babak

تعداد پستها : 318

پست من طرف SMAM الأربعاء مايو 29, 2013 6:31 am

یک خواهش از دوستان بزرگوار داشتم که در این چند پست اخیر من رو شرمنده کردن.هر کدوم از دوستان ارجمند امکان این رو داره که تعدادی از فیلمهایی رو که اینجا آپلود شده با هزینهء شخصی خودم برام بفرسته.برای دانلودشون به دلایل مختلف مشکل دارم وگرنه مزاحم نمیشدم.یک ایمیل یا اس ام اس یا پیام خصوصی برای هماهنگی کافی هست.پیشاپیش سپاسگزارم
SMAM
SMAM
Admin

تعداد پستها : 351

https://koodaki-nojavani.forumfa.net

پست من طرف 59 الأربعاء مايو 29, 2013 8:09 am

بیاد سعید رابعی (۱۳۳۳-۱۳۷۹)

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 75004320542379034366_thumb

سعید رابعی در ۲۴ تیر سال ۱۳۳۳ در آبادان متولد شد. در اسفند ماه سال ۱۳۴۹ در رادیو نفت ملی آبادان،
کار خود را به عنوان گوینده آغاز کرد. همکاری وی با رادیو نفت تا سال ۱۳۵۹ و آغاز جنگ با عراق ادامه داشت.
با شدت گرفتن جنگ و مهاجرت اجباری ساکنان شهرهای جنوبی خوزستان، راهی خرم آباد شد و در
رادیو مرکز خرم آباد به فعالیت‌های خود ادامه داد. همکاری رابعی با مرکز خرم آباد تا سال ۱۳۶۰ ادامه داشت
و از این سال به بعد به تهران آمد و در شبکه سراسری رادیو و کانال دو تلویزیون، به گویندگی و اجرا پرداخت.
برنامه "هنر و اندیشه" که در فاصله سالهای ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۷ از شبکه دو تلویزیون پخش می‌شد از آن جمله بود.
بعدها در پی تفکیک شبکه‌ های رادیویی، به "شبکه سراسری فرهنگ" رفت و در آنجا به کار خود ادامه داد.
برخی از برنامه‌ های او در این دوره عبارت بودند از: "زمزمه‌های عارفانه"، "هفت اقلیم"، "هفت اورنگ"،
"گلگشت" و بسیاری برنامه‌ های دیگر. وی همچنین در زمینه "فن بیان در گویندگی" و رابطه گویندگی رادیو با هنر،
تحقیقات گسترده ‌ای انجام داد و جزوات گوناگونی نگاشته است. سعید رابعی در ۲۴ تیر ماه سال ۱۳۷۹ در تهران
به علت ابتلا به سرطان درگذشت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
یادش گرامی. (از ویکی‌پدیا)

----------------------------------

از سالهای اپتدایی دهه ی هفتاد خورشیدی، موج تازه‌ ای در صدا و سیمای ایران به خروش آمد
که برخلاف بزرگترها، برای بچه‌ های دهه ی شصت کاملن نا آشنا و تازه بود. در میان پخش فیلم و سریال،
و یا قبل و پس از اخبار سراسری، فیلمهای بسیار کوتاهی که زمان هر کدامشان به نیم دقیقه میرسید،
بشکل پشت سر هم نشان داده میشدند و صدایی خوش نیز بر روی آنها با گفتن واژه هایی تبلیغاتی
سخن میگفت و کم کم، ترکیب اضافی "پیام‌های بازرگانی" و مفهوم آن‌، مهمان دایمی برای صدا و سیمای ایران،
با وقفه‌ ای پانزده - شانزده ساله گردید.

تا آنجا که بیاد دارم، تولیدات "کارخانجات چرخ خیاطی کاچیران"، اولین محصولاتی بودند که پس از پنجاه و هفت،
با پیکری تبلیغاتی و در چارچوب یک پیام بازرگانی، از دو کانال آن‌ روزها پخش میشدند. پس از زمانی اندک
و با خوش نشستن مزه ی برآمده از "بیزینس تبلیغات" که نان و آب خوشمزه و گوارایی را برای صدا و سیما
و چند شرکت تبلیغاتی که نقش میاندار را در بین مشتری و تلویزیون ایفا میکردند داشت، پای محصولات شوینده
و بهداشتی، به پهنه ی آگهی‌‌های تلویزیونی باز شد. مایع ظرفشویی تولید شده توسط شرکت شیمیایی بهداد،
با نام تجاری " تاژ " نیز، در گروه پیام‌ های بازرگانی پیشگام بشمار میامد که آراسته به‌‌‌ صدای
زنده یاد "سعید رابعی" بود، صدایی آهنگین که تنها نام محصول را که از سه‌ حرف تشکیل شده بود
بر روی آگهی آن‌ میخواند و به برکت شیوه گفتاری و فن بیان بالایی‌ که داشت، هنایش ژرفی را
بر شنونده می‌‌گذاشت. درست همانگونه که در برنامه‌ های ارزشمند "هنر و اندیشه (۱۳۷۲-۱۳۷۷)"
و اجرهای رادیویی اش، بیننده و شنونده را، مهمان صدایش میکرد.

----------------------------------

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 33181750418464476049_thumb فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 96051104429873498405_thumb

نظر دوستان گرامی را به شنیدن صدای زنده یاد سعید رابعی در یک فایل تصویری جلب مینمایم
که تنها نمونه ی موجود و بیاد مانده از ایشان در دسترس همگانی هست که در سال ۱۳۷۹،
بر روی یکی از آگهی‌‌ های تبلیغاتی، در سی‌ دی‌ - نرم افزار "کتاب اول" قرار داده شده بود.

فایل تصویری تبلیغاتی با گویندگی زنده یاد سعید رابعی:
http://s1.picofile.com/file/7776293973/Said_Raabeiy_1333_1379_.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الأربعاء مايو 29, 2013 4:35 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف abnbat الخميس مايو 30, 2013 5:48 am

سلام.59 عزیز ممنونم از فیلمهای خاطره انگیزی که برامون قرار میدین.. من دنبال یه مجموعه 13 قسمتی طنز سیاسی رادیو بی طرف می گردم که مال سال 1377 بوده و کارگردانش هم حمیدرضا مرادی،خیلی دنبالشم..خیلی گشتم اما نتونستم پیدا کنم،شما اخرین امیدم هستید..کمکم کنید ..

abnbat

تعداد پستها : 2

پست من طرف Emiliano الجمعة مايو 31, 2013 4:35 am

59 نوشته است:
Emiliano نوشته است:

1. سلام.

امیر جان سپاسگزارم از لطفت که همیشه از آن‌ بهره مند هستیم.
نکته ی شایان توجه در هر دو تیزر، صدای با صلابت "خسرو شمشیرگران" می‌‌باشد
که اهالی شصت خاطره‌ های زیادی با آن‌ در تیتراژ فیلمها و سریالها دارند.
همچنین، تیزر "مجسمه - ۱۳۷۱"، یادآوری نوستالژیکی هست از صدای زنده یاد منوچهر نوذری،
که بی‌ آلایش و نرمش پذیر، سالهای سال گویندگی میکردند و یادمانهای خوبی‌ را در این زمینه از خود برجای گذاشتند.

اتفاقن و برابر با آیین دیرینی که در بین اهالی این فروم رویایی هست، هفته ی گذشته من هم به تیزری بسیار خاطره انگیز برخوردم
و از آنجا که صاحب امتیاز آن‌، اجازه ی به اشتراک قرار دان فیلمهایش را بخاطر خرید رسمی آنها نمیدهد که از دیدگاه قانونی
بسیار هم درست می‌‌باشد، لینک اصلی‌ آنرا قرار می‌ دهم و در این آنونس هم، صدای زنده یاد منوچهر نوذری شنیده میشود.

http://s2.picofile.com/file/7779119993/123.rar.html

.
.
.

همچنین "jasonbourne" گرامی نیز سال گذشته، زمانی که فیلم "جدال - ۱۳۶۴" را قرار دادم،
درخواست دومین فیلم ساخته شده توسط "محمد علی‌ سجادی" را داشتند که آن‌ فیلم بشکل کامل و با کیفیت اوریجینال،
توسط کمپانی یاد شده در سایت بالا، ۲ ماه پیش قرار گرفته و کافیست که تنها نام آنرا در قسمت جستجو بنویسید.

و در انتها، یک بسته ی فشرده تقدیم میگردد که در بردارنده ی ۵ آنونس از فیلمهای دهه ی شصت هست.
این آنونس ‌ها دریافت شده از سایت شبکه "آی‌ فیلم" هستند و توسط آن‌ شبکه انجام شده اند و در همینجا مراتب سپاس خود را بیان می‌داریم.
آنونس‌های کوتاه و خاطره انگیز شامل: "آپارتمان شماره سیزده-۱۳۶۹"، "خوش خیال-۱۳۷۱"، "مردی که زیاد میدانست-۱۳۶۳"،
"سفر جادویی-۱۳۶۹" و "شکار خاموش-۱۳۶۸" میباشند.

http://s2.picofile.com/file/7779146234/Tizer_Ha.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

1. "59" عزیز، سلام.
2. از لطف شما ممنونم. دارم تیزرها رو دانلود می کنم.
3. این هم هدیه ی امروز بنده:
تیتراژ آغازین "پاییز صحرا"؛ که، انگار به صورت هفتگی جمعه ها شبکه ی "آی فیلم" داره می ده. ساعت 13:30:

http://s1.picofile.com/file/7785149886/Paeeze_Sahra.rar.html

Emiliano

پست من طرف 59 الجمعة مايو 31, 2013 4:01 pm

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 44291951434357299404

پیشگفتار ۱:
امیر جان سپاسگزارم برای تیتراژ آغازین "پاییز صحرا" و یادآوری گفتن اینکه،
نکته ی درخور توجه‌ ای که در راستای گفتگوی قبلیمان درباره ی "جنس تصویر" و هنایش آن‌
بر یادمانه‌ها و گفتار نوستالژی میتوان افزود را، این روزها در نسخه ی تصحیح رنگ شده ی این سریال
که زحمت بسیار هم برای آن‌ کشیده شده، به روشنی میبینیم و احساس میکنیم چرا که، خاطره‌ها و یادها،
هماره با کیفیت آنزمان خود و همچنین حسی مه‌ آلود و رنگ آمیزی که شفاف نیست همراه هستند از این روست که
راستش را بخواهید برای من، آن‌ فایل تصویری کوتاه که نزدیک به ۲ سال پیش در صفحه ی "گروه تئاتر کوچ" یافتم
و در فروم رویایی قرار دادم، بمراتب نوستالژیک تر از این نسخه ی در حال پخش است و در این چند باری که
تصمیم به دیدن ۳-۴ قسمت پخش شده ی سریال با رنگ و لعاب تازه را گرفتم، پس از چند دقیقه تماشای آن‌،
احساس کردم که "آن‌ پاییز صحرا" که جمعه غروبها در نیمه ی دهه ی شصت هنگام تکمیل کردن مشقهای فردا صبحش
که شنبه بود و آغاز عزاداری یی با نام "مدرسه رفتن"، یواشکی تماشایش می‌کردم و خوشی بسیاری برایم بارمغان میاورد،
"یک پاییز صحرای دیگر" بود و این ورژن تجدید کیفیت شده که اکنون بازپخش میگردد،
یادآور جنس مخملین تصویر دوربینهای امروزیست، و هیچ شباهتی به خاطره‌ های نوستالژیک ما ندارد!.

سازندگان سریال "پاییز صحرا" - ۱۳۶۴ (عکس برگرفته از اینترنت)

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 45393495658232850977_thumb

.
.
.

پیشگفتار ۲:
دوستان گرامی، بسبب اینکه از تعداد دریافت "فیلمهای شصتی" که در دور تازه
با کیفیت اوریجینال پخش شده قرار می‌گیرند و طبیعتا اندازه ی فایل تصویری بالاتری دارند، باخبر نیستم،
خواهشمندم که از راه فرستادن دیدگاه خود به پیام خصوصی در طی ۱ هفته - ۱۰ روز آینده، من را آگاه سازید.
شیوه هم بدینسان خواهد بود که همانند یک همه پرسی، اگر برای نمونه ۳ نفر دیدگاه فرستاده باشند و از ایشان ۲ نفر،
موافق به ادامه ی این رویه باشند، در فیلمهای آتی نیز تغییر اندازه و به همان نسبت کم شدن کیفیت شکل نخواهد گرفت.
اما اگر بجز این باشد، آنگاه اندازه ی فیلمها از ۳۰۰-۴۰۰ مگابایتی که اکنون دارند، به حدود ۲۰۰ مگابایت
تغییر داده میشوند. روشن می‌‌باشد که "سکوت علامت رضاست" و در صورت دریافت کمتر از ۳ دیدگاه
از سوی سروران و اعضای گرامی، روال کنونی ادامه خواهد داشت.

با احترام.
۵۹

----------------------------

گذرگاه - ۱۳۶۵

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 42125407918537220818_thumb

کارگردان و فیلمنامه نویس: شهریار بحرانی
مدیر فیلمبرداری: همايون پايور
موسیقی: مجيد انتظامی
سرپرست گويندگان: منوچهر اسماعيلی
بازیگران: خسرو ضیایی، عطا اله سلمانیان، اردلان شجاع کاوه،
مهرداد خوشبخت، علی‌ شاه حاتمی، مژگان بنی هاشمی و ....
سال ساخت: ۱۳۶۵ / تاريخ اكران: ۲۸ خرداد ۱۳۶۶
محصول: سازمان توسعه سينمايی سوره

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 8 12280833007087904624_thumb

قسمتی از موسیقی‌ متن فیلم گذرگاه، آفرینه ی استاد مجید انتظامی:
http://s4.picofile.com/file/7768657846/Gozargah_Muzik_1365.rar.html

فیلم کامل "گذرگاه - ۱۳۶۵" در یک فایل فشرده:
http://www.4shared.com/rar/SppVUyyv/Gozargah-1365.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف jasonbourne الإثنين يونيو 03, 2013 2:08 am

[quote="59"]
Emiliano نوشته است:
[color=brown][b][size=15]همچنین "jasonbourne" گرامی نیز سال گذشته، زمانی که فیلم "جدال - ۱۳۶۴" را قرار دادم،
با عرض پوزش که کمی دیر از زحمات بی دریغتان تشکر می کنم،واقعا باور نمی کردم که بتوانم روزی فیلم بازجویی یک جنایت را پیدا کنم.
و اما نظر دوستان را به بیان خاطره ای از دوبلور عزیز کشور ایرج رضایی در برنامه هنر دوبله (1390) که در مورد دوبله فیلم دست نوشته ها (1365) است (که ایشان مدیریت دوبلاژ فیلم را بر عهده داشتند) جلب می کنم :

http://www.4shared.com/video/5uZVVjJL/Iraj_Razaee.html

jasonbourne

تعداد پستها : 16

پست من طرف پل کوچولو الثلاثاء يونيو 04, 2013 10:56 am

پل کوچولو نوشته است

........................کم کم با صبر وحوصله کشف به خصوص فیلمهای خارجی پخش" دهه"1360ودهه1370از تلویزیون خودمون انجام میشه -یادم رفته بود سلام سلامی به رنگ سلامتی نثار همه -بله داشتم میگفتم پس بالاخره فیلم "پیگیری شخصی"که هاله ای از نما های اون تو ذهنمون بود کشف شد.....تبریک.....

امروز وقت کردم تا به محضر همه دوستان برسم با مطرح کردن 2 مستند-1سریال یا مینی سریال یا شاید فیلم تلویزیونی و یک فیلم مربوط به کودک ونوجوان عرض میکنم وتقاضای راهنمایی دارم:

1-این مستند تابستان 1367 از شبه 2 پخش شده که راجبه صنعت اتومبیل سازی و امتحان کردن قدرت موتور ماشین در پیست جاده ای هست وهمچنین در صحنه دیگرامتحان ضربه پذیری و ضربه گیری بدنه اتومبیلی هست که ادمکی مصنوعی توی اون هست که صحنه اهسته بر خورد جلو بندی اتومبیل به مانع جلویی اونو نشون میده که ماشین از طرف جلو تا نیمه ها حسابی له و لورده میشه ؟ .

2-مستند دیگه که برای شاید چندمین بار از تلویزیون پخش میشه.مستندی هست که اردیبهشت 1378یا 1377 همزمان با پخش سریال ایرانی "تصویر یک رویا "با هنرنمایی حمید طاعتی وعلی دهکردی والهام پاوه نژاد و...که این مستند چهارشنبه شبها بعد از سریال ایرانی مذکور پخش میشد و اما مشخصات خود سریال که مربوط به صحنه ای ازقسمتی از این سریال مستند هست : مجری وراوی اون که شبیه جیمز بورک هست توجنگل ودر تپه ای بلند که جند تا درخت درختچه داره در حال روایت هست که "هلیکوپتری "گوشه تصویر ظاهر میشه واز جمله مشخصات دیگر این مستند صدای" غلامعلی افشاریه "وصدای پس زمینه" اسپانیولی "مربوط به خود زبان اصلی مستند هست ؟

3-فیلم یا سریال که اردیبهشت وخرداد 1367 چهارشنبه شب دیدم. شخصیت اصلی ماجرا یه "ریش پر پشت زرد "رنگی داره با" موهای فرفری" بورکه دامپزشک هست ودوبلورش "جلال مقامی "هست واز صحنه هایی که همیشه تو ذهنم هست توباغ وحش که هوا افتابی هست داره میره به طرف قفس شیرها ؟

4-تو کدوم از فیلمهای کودک ونوجوان پخش دهه شصت خودمون از تلویزیون صحنه بازدید بچه ها از "باغ وحش" وجود داره ؟

روز وشب عزیزان توام با سلامتی وشادی

پل کوچولو

تعداد پستها : 8

پست من طرف 59 الثلاثاء يونيو 04, 2013 12:00 pm

خدمت "jasonbourne" گرامی:
خواهش می‌کنم، لطف دارید. انجام وظیفه می‌کنم.
فایل صحبتهای استاد ایرج رضایی هم بسیار بسیار شنیدنی و خاطره انگیز بود.
صدای ایشان همیشه یادآور دوران طلایی دوبله ی فیلمها هست و بویژه،
شیوه ی گویندگی ایشان در نقش عموی مارکوپولو،
که اعتماد بنفس و انرژی خوبی‌ را به مارکوی نوجوان میداد.

.
.
.

خدمت "پل کوچولو" گرامی:
درباره ی چهارمین موردی که نوشتید (بازدید بچه‌ها از باغ وحش ....)،
در اولین صفحه از همین بخش فروم که در آن‌ قرار داریم،
۹-۸ ماه پیش مطلب کوتاهی نوشتم که با جستجوی این جمله در آن‌ صفحه آنرا خواهید دید:
" حال که شما خاطرات را زنده کردید، من هم به موردی که ".

سلامت باشید دوستان.

59
59

صفحه 8 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة