کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

+34
stalker
Milassyui
aghaghi
S@M
arman
alimontaz
Heidii
Mihakralj
volant
slevin(HAMID
keyvanmoeini
abnbat
SMAM
jasonbourne
پل کوچولو
ASDALIREZA105
erfan
ramin
edo
Clover
Heidi
sahra_7
Negin 2
Indiana Jones
mehrnaz_sadeghi86
Ishpateka
fazel1994
afsoon520
ahmad1300mo
Emiliano
kazvash
faridonline
babak
59
38 مشترك

صفحه 40 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 21 ... 38, 39, 40

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 40 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف alirad الإثنين يونيو 30, 2014 2:15 pm

59 عزیز ممنون از لطف شما خوشحالم که که از این قسمت لذت بردید خود من به عنوان یکی از پروپاقرص ترین هواداران سریال خیرالله و صندوقچه اسرار که فکر می کنم یکی از بهترین سریالهای تاریخ تلویزیون است مدتها دنبال این قسمت بودم .
من هردو سه هفته یکبار به این فروم سر می زنم اما احساس نمی کردم نیازی به نظر دادن باشه به خودتان و امیلیانو و دوسه نفر دیگه نگاه نکنید فروم نسبت به گذشته سوت وکور شده وانگیزه ای برای فعالیت ایجاد نمی کند البته خود من هم به عنوان یک عضو مقصرم وامیدوارم بیشتر فعالیت کنم .
فوت باقرصحرارودی رو هم تسلیت میگم خاطرات شیرینی برای دهه شصتیا به جا گذاشته خداوند روحش قرین رحمت کند.
در مورد اکبر عبدی کاملا با شما موافقم استعداد همه چیز نیست هنرمند باید مرتب خودش رو تازه کند تصحیح کند تکرار گذشته باعث میشه حتی از گذشته خودت هم عقبتر بری

alirad

تعداد پستها : 32

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 40 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف SMBAGHERI الإثنين يونيو 30, 2014 6:37 pm

سال 60 یا61 سریال اشک تمساح در مورد شاه ایران پخش شد و همچنین سریال ریشه در خاک سال 66 کسی اطلاعی از این دو سریال داره
SMBAGHERI
SMBAGHERI

تعداد پستها : 17

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 40 Empty نامها و نشانه ها

پست من طرف SMBAGHERI الإثنين يونيو 30, 2014 6:55 pm

Emiliano نوشته است:

1. قبلاً از "رضا معینی" عزیز و "نام ها و نشانه ها"ش فایل گذاشته بودم؛ اما، به درخواست دوست نازنین و فعالمون، "فاضل" عزیز، دوباره آپش می کنم:

http://s3.picofile.com/file/7572150000/Namha_Va_Neshaneha.rar.html

2. پسورد تنها برای اعضای فعال ارسال می شه.

من سالهاست که دنبال مسابقه نامها و نشانه ها میگردم وقتی این فایل را دیدم از خوشحالی می خواستم بال درارم اما بعد از دانلود این فایل به دلیل نداشتن پسورد غم سنگینی بر من مستولی شد لطفا پسورد انرا در اختیار من قرار دهید همیشه دعاگویتان خواهم بود
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف Emiliano الثلاثاء يوليو 01, 2014 2:03 am

1. سلام به همه ی دوستان.
2. بنده هم در ابتدا از "علی راد" عزیز ممنونم که لینک "قالیچه ی کاشی" رو معرفی کرد. از دیدنش لذت بردم و تیکه ی رفلکشن های "حمید جبلی" پدر درون قاب عکس، بسیار "خاطره انگیزناک آلود وار گونه" بود!
3. "59" عزیز، بله، بنده دیشب تونستم دو فصل اول کتاب (93 صفحه) رو بخونم؛ اما، یه چیزی:
چون به شخصه با مسائل 30یا30 اصلاً حال نمی کنم و افراد و نام های کتاب رو 1000 تا در میون می شناسم، از این دو فصل به جز یه تیکه ش با هیچیش حال نکردم؛ اما، اگه شما بگید فصل های بعدی جالب تر و بهتر می شن، ادامه می دم؛ وگرنه، فکر کنم میلی به ادامه ی مطالعه نداشته باشم.
اون تیکه ی خوبش درسی بود که "عزت شاهی" موقع فرار به خواننده می داد و اون این که خودش مجرم بود و می دوید و خودش برای رد گم کنی، داد می زد: "بگیریدش"! خیلی حال کردم.
4. خیلی خیلی دوس دارم اون مستندی رو هم که معرفی کردید ببینم و با مستندهای ویدئویی بیشتر حال می کنم تا با خوندن کتاب و متن. تو سیستمم هم چندین مستند خوب و به دردبخور نگه داشته م.
اما، انگار باز شما تأکید به خوندن کتاب داشتید تا از این مستند لذت ببرم، درسته؟
5. به موقع یا مزاحم شما می شم یا از همون "یوتی..."ی که فرمودید، می گیرمش. ممنون از شما بخاطر این معرفی.
6. "59"، افراد وختی پیر می شن و بخصوص از نظر مالی و اقتصادی به ارضا می رسن، با عرض معذرت بذارید رک و بی رو درواسی بگم، دست به خودزنی می زنن!
اینا برای این که خودشون رو بالا ببرن، سعی می کنن یه جورایی بقیه رو له کنن یا خودشونو عالی جلوه بدن؛ فقط، برای گدایی ذره ای توجه و احترام.
این هم از نشانه های کهولته دیگه.
چون صحبت از این چهره ها شد، این مطلب به ذهنم رسید؛ وگرنه، قصد بی ادبی به این عزیزان رو نداشتم.
یادمه زنده یاد "محمد رضا لطفی" یکی، دو سال پیش از فوتش مصاحبه ای با روزنامه ی "هفت صبح" داشت؛ که، درش همه ی عالم و آدم رو احمق و بی هنر جلوه داده بود؛ جز، خودش!
من با خوندن اون مطالب ذهنیتم راجع به این عزیز، این بی نظیر، خیلی عوض شد و همه ش می گفتم کاش یا این مصاحبه رو نمی کرد، یا کاش من نمی خوندم؛ اما، چه سود؟
آقای "بابان" هم شاید قصد بامزگی داشته، شاید هم جو برنامه گرفتتش؛ اما بذار رک بگم، من هم با شنیدن اون موضوع نیشگون و خواب، خیلی حال نکردم و یه جورایی حالم هم گرفته شد. از این که خوب حالا که چی؟ چرا باید این رازها گفته شه؟
اما، غرض از آپلود اون تیکه ی ایشون بیشتر دیدن چهره ی امروز و دیروزشون بود و تیکه ای که گفتن ایشون سردمدار شکستن قواعد سنتی اجرا بوده ن. اون رو دوس داشتم.
7. نه نه، آرشیو شدن 50 صفحه ای؛ یا بهتر عرض کنم، 1500 پستی، به صورت کاملاً خودکاره. اینو "مطمئند"م.
این "مطمئند" هم از ساخته های بی مزه ی خودمه: اند مطمئنم!
فقط درست روی پست 1500 یا 1501 بسته نمی شه و کمی زمان می بره (اگه اشتباه نکنم روی 1620).
8. بله، دقیقاً! Smile
مثال خوبی بود برای "اهل دل"! Smile
9. خواهش می کنم. ممنونم از شما؛ که، بی تکلف نظرتونو می فرمایید و همیشه راهگشای ادامه ی کار بودید.
بله. نوشتم "آخرین بخش"؛ اما، برای فعلاً نه همیشه.
من هر از گاهی می رم دنبال یه سری عکس و ماحصل رو به صورت گروهی تقدیم دوستان می کنم. این بار هم حدود 60، 70 تا عکس بود؛ که، طی 4، 5 پست تقدیم گردید و باز جستجوی بعدیم معلوم نیست کی باشه. باید حسش بیاد.
امیدوارم سایر دوستان هم با دیدن عکس ها لذت کافی رو برده باشن و مطمئن بودم که با دیدن اون موتورهای پلاستیکی کلی لذت می بردید. انصافاً هم عکسش کیفیت خوبی داشت و در همینجا از عکاس اون اثر تشکر می کنم.

SMBAGHERI نوشته است:
Emiliano نوشته است:

1. قبلاً از "رضا معینی" عزیز و "نام ها و نشانه ها"ش فایل گذاشته بودم؛ اما، به درخواست دوست نازنین و فعالمون، "فاضل" عزیز، دوباره آپش می کنم:

http://s3.picofile.com/file/7572150000/Namha_Va_Neshaneha.rar.html

2. پسورد تنها برای اعضای فعال ارسال می شه.

من سالهاست که دنبال مسابقه نامها و نشانه ها میگردم وقتی این فایل را دیدم از خوشحالی می خواستم بال درارم اما بعد از دانلود این فایل به دلیل نداشتن پسورد غم سنگینی بر من مستولی شد لطفا پسورد انرا در اختیار من قرار دهید همیشه د[/b][/b]عاگویتان خواهم بود

10. دوست عزیز، همون طور که پیش تر هم عرض شده، "پسورد فقط برای اعضای فعال ارسال می شه." و شما از گرد راه نیومده و دوستی و فعالیتتون رو ثابت نکرده، دنبال پسوردید؟

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف 59 الثلاثاء يوليو 01, 2014 9:24 am

* علیراد گرامی، بازهم از لطف و حضور شما ممنون هستم.
فروم خلوت شده، اما شما ببینید حتا همین چند نفری که بصورت آشکار باقی‌ ماندیم،
بویژه در این یک سال گذشته، پست‌های زیادی کار شدن که هم با تحقیق انجام شدن،
و هم از جهت کیفی، سطح مطلوب رو داشتن. پس انگیزه بوده. بسیاری از بچه‌ های سابق هم خوشبختانه هستند،
گرچه ساکت اند، اما حضور‌شان احساس میشود. ... از نکاتی که مطرح ساختید، ممنون هستم. ... سلامت باشید.

.
.
.

* SMBAGHERI گرامی، با درود خدمت شما.
تاریخ ثبت نامتون در فروم، نزدیک به سه‌ سال پیش هست،
اما تابحال افتخار همصحبتی نداشتم. برای همین خواهم گفت‌،
به انجمن فروم رویایی خوش آمدید ...
- سریال "ریشه در خاک - ۱۳۶۵" رو خودم اکنون بیاد ندارم،
اما تنها عکسی‌ که یافت شد، از عوامل و گروه سازنده ی آن هست.
کارگردان این سریال، جناب آقای "مجید بهشتی" بودند که در دهه ی شصت و اوایل هفتاد،
سریالهای زیادی رو برای تلویزیون ساختند. بعد هم گویا مهاجرت کردند.
از کارگردانان زحمتکش کانال یک تلویزیون بودند. ...
نمیدونم چرا هر کی‌ با جون و دل‌ کار کرد، آخرش رفت.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 40 U1t4if477856ksplhhnj_thumb
http://www.iraniantheateractors.com/index.php/members-menu-8/256-majid-beheshti.html

مجید بهشتی‌ در مقام کارگردان:
(آقای همه فن حریف-۱۳۶۵) / (ریشه در خاک-۱۳۶۵) / (آقای دلار-۱۳۶۸) / (باغ گیلاس-۱۳۷۱) / و ...

(ایشان در عکس زیر، نفر اول از سمت راست هستند، که ایستاده اند و فیلمنامه در دستشان هست) .:

تصویری از سریال تلویزیونی ریشه در خاک
پخش از شبکه اول تلویزیون ۱۳۶۵
کارگردان و تهیه کننده: مجید بهشتی

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 40 Zhyc7eyc2lxbst3g4hj_thumb
http://actressiran.blogspot.com

* (پست دوم در صفحه ی زیر نیز در ارتباط با ایشان هست. البته شاید تاکنون دیده باشید) .:
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p20-topic

سلامت باشید

.
.
.

* امیر گرامی با درود.

- بله، حق دارید. ... کتاب خاطرات عزت شاهی‌، هر چه از اپتداش بگذره،
جذابیتش بیشتر میشه و پس از دو فصل آغازین،، تازه کتاب خودشو نشون میده.
از صفحه ی ۱۴۵ (دستگیری) (یا از ۱۴۸) ادامه بفرمایید، جذابیت تازه از این قسمت شروع میشود.
نکته ی مهم برای من، فضاسازی بسیار بسیار مستندی بود که در این خاطرات تصویر شدند.
و صد البته، در آن‌ فیلم داستانی "روزهای خاکستری"، هم زمان کم بوده و هم نمیتونستن تمام وقایع رو نشون بدن.
خییلی ممنون هستم که اینقدر ارزش و احترام همانند همیشه برای گفتگوهایمان قایل هستید. مطمئنم که از صفحه ی ۱۴۸،
جذابیت براتون آغاز خواهد شد. بازهم هر طور صلاح هست. خیلی‌ هم ممنونم از لطفتون. ... فیلمش رو هم، در یوو.تیو،
در ۴ فایل با اندازه ی مناسب قرار دادن. اما اگر دستور بفرمایید، اونها در یک فایل با اندازه ی مناسب تقدیم میگردد.
نکته ی بسیار خوبی‌ رو، در مورد اون "درس" اشاره داشتید. حالا از همین ۱۴۸ به بعد، کار به خود.کشی. ایشون میرسه!.
سوالی‌ که برام مطرحه این هست، اینگونه افراد مبارز همچون آقای عزت، ۱۰۰۰ درصد گرایش دینی داشتند،
مگر آیین، خود.کشی. رو گناه نمیدونه؟. پس چرا اینها به بهانه ی پاسداشت هدفهای مبارزاتیشون، دست به این عمل میزدن؟.
اگر چیزی بده، که پس همه جا باید بد باشه!. ... / - تاکید من برای خواندن کتاب، بویژه از صفحه ی ۱۴۸ تا آخر،
برای این هست که کتاب، تمام جزئیات رو راحت و بدون سانسور نوشته، اما آن مستند، محدودیت ساخت و زمان داشته،
از اینرو فیلمش، میشه همانند دسری بعد از غذای اصلی‌. ... حالا باز هر طور که صلاح میدونید. خیلی‌ هم از لطفتون ممنونم.
- بله، تماشای فایل آقای بابان که لطف کردید، بواسطه ی همان اخبار آرشیو ۶۰، عالی‌ بود. بازهم سپاسگزارم.
دیدن فایل دومی که ایشون مورد نیشگون رو گفت هم خوب بود. چون نشون داد که شاید ایشان، میگم شاید،
از اپتدا شخصیتشون همانند نوار کاست بوده. ... کاش برای آن‌ دوران کاریشون، ارزش قایل بودند!.
حسو حالشون مثلن همانند خودم بود در زمان مدرسه، که وقتی‌ زنگ آخر میخورد و می‌‌ یامدم به کوچه،
میدویدم و عقده گشایی میکردم که آخ جون، دیگه درس و مدرسه ی امروز تموم شد!. ایشون هم همین بودن،
انگار گفتن آخ جون، اخبار خوندن، و ترس از کم شدن پایه و گروه و حقوق بخاطر شیطنت ها، دیگه تموم شده!.
- باور کنید اگر زنده یاد لطفی‌ به ایران بر نمیگشتن، بگمانم همچنان زنده بودند. خودتون میدونید صحبت از چه هست.
بهر حال، دسترسی در داخل، بسیار بیشتر از آنور اقیانوس است.
- ممنونم برای توضیحات فنی‌ درباره ی ساختار فروم. چون هیچکدوم رو تا به امروز نمیدونستم.
- بسیار هم خوشحال شدم که منظورتون بخش آخر از آن‌ مجموعه عکسها بوده. و راه همچنان ادامه دارد.
- اهل دل‌ یعنی‌ اینکه، آدم شعر بخونه، حالتهای احساسی‌، بعدش جرعه بنوشه، بعدش غذا بخوره (خنده).

سپاسگزارم. سلامت باشید.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف SMBAGHERI الثلاثاء يوليو 01, 2014 6:36 pm

بازی مشترک زنده یاد فرهنگ مهرپرور و منوچهر اذری دهه 60 در فایل زیر تقدیم دوستان دهه شصتی میگردد-  امیدوارم لذت ببریدhttp://up.d-m-gh.ws/do.php?id=451
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف SMBAGHERI الثلاثاء يوليو 01, 2014 6:45 pm

http://up.d-m-gh.ws/do.php?id=452 این هم اجرای کوتاه هنرمند توانا علیرضا خمسه سال 1362 خدمت دوستان فروم که یاد اور خاطرات خوب دیروز است
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف SMBAGHERI الثلاثاء يوليو 01, 2014 6:53 pm

http://up.d-m-gh.ws/do.php?id=453 اعلام برنامه توسط دو خانم مجری قبل و اوایل انقلاب تقدیم دوستان عزیز فروم میشود تا فضای جذاب و نوستالژیک ان دوران را تداعی کند
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف SMBAGHERI الخميس يوليو 03, 2014 6:26 pm

فیلم مدرک جرم را پیدا کردم و بزودی تقدیم دوستان خواهم کرد اگر فیلم دیگری هم خواستید اعلام کنید تا پیدا کنم . من دنبال مسابقه نامها و نشانه ها با اجرای رضا معینی هستم دوستان مرا یاری کنید
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف SMBAGHERI الخميس يوليو 03, 2014 9:58 pm

http://up.d-m-gh.ws/uploads/140443406051.mp3 ترانه قدیمی مربوط به اوایل دهه 60 از مهرداد کاظمی بنام دین محمد کیفیت زیاد مطلوب نیست اگر کسی با کیفیت تر داشت لطف کند در ضمن اقای کاظمی مریض بوده که خوشبختانه در خارج معالجه کرده و رو به بهبودی است امیدوارم سلامت کامل بدست اورد و با صدای زیبایش خاطراتمان را دو باره زنده کنیم
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف SMBAGHERI الخميس يوليو 03, 2014 10:02 pm

از جمشید جم البوم پیروزی اوایل دهه 60 پخش شد که خیلی زیبا بود اگر کسی از دوستان دارد زحمت انرا بکشد بخصوص ترانه ای داشت که قسمتی از ان میگفت به دریا چون نهنگم من به خشکی چون پلنگم به اوج اسمانها عقاب تیزچنگم من
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف ahmad1300mo الجمعة يوليو 04, 2014 11:17 am

سلام دوستان شاید اینجا جاش نباشه ولی از دوستان کسی میتونه بگه خواننده این ترانه کیه؟ سالهاست بدنبال نام خواننده این آهنگ هستم ولی پیدا نمیکنم و کسی هم این خواننده رو نمیشناسه . اینجا مطرح کردم گفتم شاید از دوستان کسی شناختی رو خواننده این ترانه داشته باشه .

http://uplod.ir/qqmgw0mgq37a/09-_Aroose_Hejleye_Ranginkamon.mp3.htm

ahmad1300mo

تعداد پستها : 34

پست من طرف SMBAGHERI الجمعة يوليو 04, 2014 7:38 pm

[quote="59"]

* خانم سم با درود.
- راستش سعی‌ کردم تا دو قسمت آخر "آب پریا" رو ببینم، اما دوباره نشد که نشد.
میدونید، شاید برای کسانی‌ که با سابقه ی بانو برومند آشنا نباشند، (یعنی‌ نسل تازه)،
دیدن این سریال حتا نوآورانه هم بنظر برسه، اما برای مایی که با آفرینه ی ایشان "بزرگ شدیم"،
چنین سریالی، از گریمش گرفته، تا ناز و اداهای این بازیگران، بویژه بازیگران زن آن‌، (بخواست کارگردانش)،
اپتدایی و ناشیانه بنظر میرسه. حدس دیگر من این هست که شاید اصلن این سریال، یک کار ویژه ی بانوان باشه،
یعنی‌ مخاطبین خانم، با آن‌ ارتباط بهتری برقرار کنند. بهر حال طبق همان قرار و صحبت همیشگی‌،
ما خرسند می‌شویم وقتی‌ کاری مورد توجه اعضای گرامی‌ قرار می‌گیرد، و از آن‌ حمایت می‌کنیم. سلامت باشید.

* استالکر جان‌ با درود.
فایلهای زیر، 
در خدمت شما هستند. ...
توضیح اینکه، از فایل سریال "جستجو" که ۱۹ دقیقه بود،
سه‌ بخش اول آن‌ حذف و در نتیجه، بجز تیتراژی که در جای خود هست،
همچنین سکانس‌ های کاظم افرند نیا و مراسم شام خانوادگی آنها بهمراهی رومانتیک نوشابه نیز،
در فایل ۱۲ دقیقه‌ ای زیر، نوستالژیک و خاطره انگیز، همانند قبل قرار دارند ...:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 40 Yx24r53rp463q9pz5hh1_thumb  فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 40 S1zuwqv5n14t439sm9_thumb
http://s5.picofile.com/file/8122452850/Seriyal_e_Josteju_Edit_Shode_HQ_Dahe_60_.wmv.html

- فایل ۱۸ دقیقه ‌ای "بعد از خبر" هم، بی‌ هیچ کم و کاستی،
تنها به دو بخش ۹ دقیقه‌ ای تقسیم، و ۲ فایل زیر خروجی گرفته شد ...:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 40 Fao72g25y3qr9kgn3l86_thumb
http://s5.picofile.com/file/8122452934/Bad_Az_Khabar_A_1371_.wmv.html
http://s5.picofile.com/file/8122452984/Bad_Az_Khabar_B_1371_.wmv.html

[color=#990000][size=15][b]- اگر امکانش هست، کلیپ "برادران شیردل - ۱۹۷۷" نیز، قرار گیرد. با سپاس.
- قطعه ی موسیقی‌ رو که در کانال خوبت هست، من هم چندین بار گوش دادم،
برام آشناست، اما فعلن نمیتونم حدس و گمانی داشته باشم.
(از کانال "استالکر گرامی‌") ...:
https://www.youtube.com/watch?v=iodqhb5YSXo

[دوست عزیز 59گرامی فایلهای این قسمت از کار افتاده لطف کنید دوباره اپ کنید فایلهای بعد از خبر
SMBAGHERI
SMBAGHERI

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 40 Empty سرود " دین محمد پیغمبر ما "

پست من طرف arman الإثنين يوليو 07, 2014 10:11 am

SMBAGHERI نوشته است:http://up.d-m-gh.ws/uploads/140443406051.mp3  ترانه قدیمی مربوط به اوایل دهه 60 از مهرداد کاظمی بنام دین محمد کیفیت زیاد مطلوب نیست اگر کسی با کیفیت تر داشت لطف کند در ضمن اقای کاظمی مریض بوده که خوشبختانه در خارج معالجه کرده و رو به بهبودی است امیدوارم سلامت کامل بدست اورد و با صدای زیبایش خاطراتمان را دو باره زنده کنیم

سلام
SMBAGHERI   گرامی !
بسیار از شما ممنون بخاطر این سرود خاطره انگیز . باور کنید سالها در اینترنت دنبال این ترانه (سرود ) می گشتم . همه جستجو ها هم منتهی می شد به یافتن  متن آن که  اونهم اکثراً در سایتهای افغانی بود نمی دانم شاید سراینده این شعر ، یک شاعر افغانی بوده باشد . سپاس فراوان !

اين مطلب آخرين بار توسط arman در الإثنين يوليو 07, 2014 12:47 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : .)

arman

تعداد پستها : 31

پست من طرف SMBAGHERI الإثنين يوليو 07, 2014 10:57 pm

Heidi نوشته است:
59 نوشته است:

دیروز میخواستم بنویسم،
که در میانه ی دهه ی هفتاد، در دبیرستانی که مادر من تدریس میکردند،
دختر آقای افشار یک روز در کلاس درس، بخاطر پریدن پاک کن به گلویش،
جان میسپارد ... این پیشامد بسیار تلخ و سنگین‌ بود برای بهرام افشار و خانواده اش

جناب 59 بزرگوار
اين خاطره اي كه يادآوري كرديد جالب است. چون خبري كه آن زمان بين مردم دهان به دهان مي گشت اين بود كه "دختربچه ي چهارساله" ي ايشان به خاطر بلعيدن پاك كن از دنيا رفته است.  آمبولانس    من البته هيچ وقت جزييات اين خبر را از دوستي كه با ايشان معاشرت داشت نپرسيدم. ولي تصور مي كردم سن و سال بچه اي كه پاك كن بلعيده در حد همان سه - چهار سال باشد نه يك بچه ي محصل! به هرحال ممنونم. اين هم تصوير يك فرزند ديگر بهرام افشار است:
http://s3.picofile.com/file/7974796876/315826_288670427810909_86702883_n.jpg
اما يادم است يكي از نگراني هاي پدرمادرهاي دهه شصتي اين بود كه بچه ها ناغافل روي سرشان نايلون نكشند و خفه نشوند! اين نگراني از وقتي شروع شد كه تلويزيون يك فيلم ‍ژاپني نشون داد از پدرمادري كه از بچه غافل مي شوند و وقتي سراغش مي روند مي بينند بچه يك مشما روي سر و صورتش كشيده و نتوانسته در بياورد و خفه شده. اين هم جزو فيلمهايي هست كه نديدم كسي به خاطر داشته باشد و اگر كسي اينجا يادش بيايد بسيار باعث دلگرمي بنده است!
و قسمت سوم جنگ آفتاب، تيتراژ ابتدايي و انتهايي برنامه و قسمت ديگري از اجراي مريم افشار است. دوستي تصور مي كرد مريم افشار (مجري) و رويا افشار (بازيگر آينه و در خانه) خواهر باشند. نمي دانم اينطور هست يا نه ولي تيتراژ آغاز برنامه، نام خانوادگي كامل مجري را "حميدي افشار" نوشته در حاليكه نام خانوادگي كامل بازيگر آينه "افشاري نسب" (البته خواهرها يا برادرهايي هم هستند كه نام خانوادگي هايشان با هم فرق مي كند مثل شيرين بينا و نگين صدق گويا)
http://s2.picofile.com/file/7975176876/jonge_aftab_3_.flv.html
خانم هایدی نام دختر اقای افشار مایده بود که خبر بلعیدن پاک کن در کلاس دوم ابتدایی در نیمه دهه 70 از خبر سراسری شبکه 1 پخش شد ومن دقیقا این موضوع را به خاطر می اورم
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف SMBAGHERI الإثنين يوليو 07, 2014 11:10 pm

arman نوشته است:
SMBAGHERI نوشته است:http://up.d-m-gh.ws/uploads/140443406051.mp3  ترانه قدیمی مربوط به اوایل دهه 60 از مهرداد کاظمی بنام دین محمد کیفیت زیاد مطلوب نیست اگر کسی با کیفیت تر داشت لطف کند در ضمن اقای کاظمی مریض بوده که خوشبختانه در خارج معالجه کرده و رو به بهبودی است امیدوارم سلامت کامل بدست اورد و با صدای زیبایش خاطراتمان را دو باره زنده کنیم

سلام
SMBAGHERI   گرامی !
بسیار از شما ممنون بخاطر این سرود خاطره انگیز . باور کنید سالها در اینترنت دنبال این ترانه (سرود ) می گشتم . همه جستجو ها هم منتهی می شد به یافتن  متن آن که  اونهم اکثراً در سایتهای افغانی بود نمی دانم شاید سراینده این شعر ، یک شاعر افغانی بوده باشد . سپاس فراوان !
خواهش میکنم ارمان عزیز و از اینکه خاطرات شما با این سرود زنده شده من هم واقعا خوشحالم خود من هم مدتهای مدید دنبال این سرود بودم و راه بجایی نمیبردم تا اینکه معلم 30 سال قبلم که تو کار موسیقی دستی دارد یک کاست قدیمی بهم داد و این ترانه توی اون کاست بود در ضمن نام خواننده به نظر شما مهرداد کاظمی درست است یا خواننده کس دیگری است همچنین در همین صفحه چند پست قبل سرودی از جمشید جم تقاضا کردم شما اطلاعی از اون دارید یا نه

-------

https://koodaki-nojavani.forumfa.net/viewtopic.forum?t=25
SMBAGHERI
SMBAGHERI

صفحه 40 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 21 ... 38, 39, 40

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة