کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

+34
stalker
Milassyui
aghaghi
S@M
arman
alimontaz
Heidii
Mihakralj
volant
slevin(HAMID
keyvanmoeini
abnbat
SMAM
jasonbourne
پل کوچولو
ASDALIREZA105
erfan
ramin
edo
Clover
Heidi
sahra_7
Negin 2
Indiana Jones
mehrnaz_sadeghi86
Ishpateka
fazel1994
afsoon520
ahmad1300mo
Emiliano
kazvash
faridonline
babak
59
38 مشترك

صفحه 4 از 40 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  الصفحة التالية

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Empty سریال رعنا

پست من طرف Negin 2 السبت فبراير 09, 2013 6:15 am

سریال رعنا
كارگردان: داوود ميرباقري
بازيگران: گلچهره سجاديه (رعنا) - پرويز پرستوئي - رويا تيموريان - بهزاد فراهاني (دائي)- رسول نجفيان (پوریا) - فاطمه گودرزي - سعید نیکپور - حسين پناهي - بهمن زرين پور - علي اوسيوند - مهري وداديان - فرخ لقا هوشمند - مهري مهرنيا - عيسي صفائي - عزيز هنرآموز - محمد تقي شريفي.
محصول: 1369-1367 شبکه اول سیما هشت قسمت
رعنا دختر مردی به نام سنایی از صابون پزهای قدیمی تهران است. رعنا برادری به نام منصور دارد. پس از چندی مردی به نام دانایی که دبیر آموزش و پرورش است به خواستگاری رعنا می‌آید و با وجود مخالفت‌های منصور با او ازدواج می‌کند، اما پس از گذشت مدت زمانی دانایی به خاطر شرکت در فعالیت‌های سیاسی دستگیر و روانه زندان و کشته می‌شود.پس از سال‌ها پسر رعنا که به شدت درگیر انقلاب اسلامی و مبارزه با رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ است ، در یک درگیری خیابانی مفقود می‌شود. رعنا و دخترش به دنبال یافتن او هستند که ماجراهایی از گذشته دوباره باز و زنده می‌شود.

تیتراژ سریال رعنا
http://s2.picofile.com/file/7650712789/titraj_Raana.avi.html

قسمت ششم سریال رعنا
http://s2.picofile.com/file/7650797632/part_6_Raana.wmv.html

بخشهایی از قسمت پایانی سریال رعنا
http://s2.picofile.com/file/7650801719/part_7_Raana.wmv.html
Negin 2
Negin 2

تعداد پستها : 244

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف Negin 2 الإثنين فبراير 11, 2013 1:48 am

دوستان گرامی سلام
امروز دوشنبه 91/11/23 ساعت 20:55 فیلم سینمایی خط پایان از شبکه تهران پخش خواهد شد.
دیدن این فیلم خاطره انگیز خالی از لطف نخواهد بود.
Negin 2
Negin 2

تعداد پستها : 244

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف Emiliano الإثنين فبراير 11, 2013 12:26 pm

sherli نوشته است:مشاهیر ادبیات ژاپن اسم یه مجموعه انیمیشن بود که از شبکه دو پخش می شد. قسمت های زیادی از این مجموعه به دلیل مسائل سانسوری کلا قابل پخش نبود. تلویزیون چند قسمت از این مجموعه را برای ما پخش کرد که یکیش در مورد دختری بود که پدرش داروی پوست می فروخت و داروهایش تقلبی از آب در آمده بود و قسمت دیگرش در مورد مرد جوانی بود که برای معلمی به شهر دیگری می رفت و در دبیرستان با آزار و اذیت شاگردها و نقشه های مدیر و ناظم مدرسه درگیر می شد. قسمتی از این بخش را برای دانلود اینجا قرار دادم که زیرنویس انگلیسی دارد.
http://s1.picofile.com/file/7643900214/Mashahire_Japon.flv.html

babak نوشته است: ممنون شرلی جان
خاطرات زیادی را برای بچه های فروم زنده کردید

1. سلام.
2. بنده هم مثل "بابک" عزیز، بسیار از این دوست تازه واردمون سپاسگزارم.
دستتون درد نکنه. دارم دانلودشون می کنم؛ اما، این سرعت پایین "پیکوفایل" می کُشه آدمو.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف 59 الثلاثاء فبراير 12, 2013 11:48 am

Negin 2 نوشته است:سریال رعنا

تیتراژ سریال رعنا

http://s2.picofile.com/file/7650712789/titraj_Raana.avi.html

قسمت ششم سریال رعنا
http://s2.picofile.com/file/7650797632/part_6_Raana.wmv.html

بخشهایی از قسمت پایانی سریال رعنا
http://s2.picofile.com/file/7650801719/part_7_Raana.wmv.html

سپاسگزارم برای آماده سازی و انتشار فایلهای سریال رعنا.

خدمت شما و همه ی دوستان بگم که، مشغول آماده سازی
فیلمهای دهه شصتی هستم که در طی ٢-٣ هفته ی گذشته،
از شبکه های مختلف پخش شدند و تابحال در اینترنت قرار نگرفته اند
و بزودی و برای اولین بار در فروم رویایی تقدیم خواهد شد.
فیلم خاطره انگیز "خط پایان - ١٣٦٤" که فرمودید هم جزو آنها میباشد.
سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الثلاثاء فبراير 12, 2013 12:00 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف 59 الثلاثاء فبراير 12, 2013 11:51 am

بنی هیل

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 60593267495654411531_thumb

آلفرد هیل معروف به بنی هیل (زاده ۲۱ ژانویه ۱۹۲۴ - درگذشته ۱۹ آوریل ۱۹۹۲)،
بازیگر، خواننده و کمدین انگلیسی بود. وی بیشتر به خاطر "شوی بنی‌هیل" شهرت دارد.
وی از شاخص‌ ترین چهره‌ها و ستاره ‌های شوهای تلویزونی در بریتانیاست.
سری برنامه‌های او از سال ١٩٥٥ تا ١٩٩١، ابتدا در بریتانیا و سراسر اروپا
و سپس در کانالهای تلویزیونی و برنامه‌های ویدئویی سایر کشورها،
پیشتاز طنز تلویزیونی و شوهای کمدی بود. (از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد)

----------------------------

شبکه ی سه تلویزیون ایران که در چهارم آذرماه ١٣٧٢ تاسیس گردید،
در واقع آورنده ی موج نویی در فضای صدا و سیما بود که با آغاز دهه ی هفتاد
و گذری پر فراز و نشیب پس از دهه ی شصت، نوید گسترش فضای تلویزیون را،
در اپتدا تنها برای مخاطب ویژه ی خود بهمراه داشت چرا که بخش اصلی برنامه هایش،
در گروه ورزش تولید میشدند و بدینسان آنان که همچون من، چندان اهل ورزش نبودند،
کانال تازه تاسیس را، کمتر از آنچه برایشان انتظار میرفت ارزیابی میکردند.

با این حال در بخش عصرگاهی شبکه ی سه، قطعه های نمایشی کوتاهی پخش میشدند،
با کیفیت فیلمبرداری و جنس تصویری که تا قبل از آن، در سریالهای الیور توئیست و ... دیده بودیم.
کیفیت فیلمبرداری که تصاویر آنها در فضای بسته و فضای باز تفاوت آشکاری با هم داشتند
و با نگاه اول، کشور سازنده ی آن که انگلستان بود خودنمایی میکرد. در این نمایش ها،
یک بازیگر اصلی حضور داشت که با قرار گرفتن در موقعیت های گوناگون طنز،
و همچنین پوشیدن لباسهای کلاسیک و تاریخی، در نقش های مختلف بازی میکرد
و در این میان، پافشاری و علاقه ی ویژه ای نیز به ایفای نقش خانم ها را داشت.

با آنکه هیچگاه زبان طنزی که "بنی هیل" در نمایشهای تلوزیونی اش
بکار میبرد را نفهمیدم و برایم روی "خنک اش" بسیار پر رنگ تر بود،
اما دیدن دوباره ی چهره ی او با سوژه هایش، حال جزیی از یادمانه هایمان گشته است.

----------------------------

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 93964568128686619889_thumb

نظر دوستان گرامی را به دیدن یک کلیپ کوتاه ترکیبی،
برگرفته از نمایشهای "بنی هیل" جلب مینمایم که بخش های انتخاب شده ی آن،
در نیمه ی اپتدایی دهه ی هفتاد، از "شبکه ی سه" پخش میشدند.

کلیپ نمایش های تلویزیونی بنی هیل:
http://elmond.persiangig.com/Benny%20Hill.rar

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:48 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف Heidi الأربعاء فبراير 13, 2013 5:22 pm

Emiliano نوشته است:
sherli نوشته است:مشاهیر ادبیات ژاپن اسم یه مجموعه انیمیشن بود که از شبکه دو پخش می شد. قسمت های زیادی از این مجموعه به دلیل مسائل سانسوری کلا قابل پخش نبود. تلویزیون چند قسمت از این مجموعه را برای ما پخش کرد که یکیش در مورد دختری بود که پدرش داروی پوست می فروخت و داروهایش تقلبی از آب در آمده بود و قسمت دیگرش در مورد مرد جوانی بود که برای معلمی به شهر دیگری می رفت و در دبیرستان با آزار و اذیت شاگردها و نقشه های مدیر و ناظم مدرسه درگیر می شد. قسمتی از این بخش را برای دانلود اینجا قرار دادم که زیرنویس انگلیسی دارد.
http://s1.picofile.com/file/7643900214/Mashahire_Japon.flv.html

babak نوشته است: ممنون شرلی جان
خاطرات زیادی را برای بچه های فروم زنده کردید

1. سلام.
2. بنده هم مثل "بابک" عزیز، بسیار از این دوست تازه واردمون سپاسگزارم.
دستتون درد نکنه. دارم دانلودشون می کنم؛ اما، این سرعت پایین "پیکوفایل" می کُشه آدمو.

سلام. خواهش می کنم. حقیقتش نمی دونستم کجا بهتره آپلودشون کنم. مدیا فایر رو امتحان کردم ولی خیلی همکاری نمی کرد. آپارات هم ظاهرا توسط مدیران سایت مورد بررسی قرار می گیره و فایلی که آپلود میشه نیاز به تائید داره. راستی ظاهرا قراره از بیست و هفتم بهمن ماه، شبکه تماشا سریال داستان زندگی یا همون هانیکو تاچیبانا رو پخش کنه. این شبکه از امروز سراسری شده و احتمالا به مرور میتونیم تعدادی از سریال های ایرانی و خارجی خاطره انگیزمون رو از این شبکه تماشا کنیم.
Heidi
Heidi

تعداد پستها : 129

پست من طرف Heidi الأربعاء فبراير 13, 2013 5:37 pm

فیلم سینمایی "کریسمس در خانه" را آن سالهایی که بچه بودیم و سه شنبه شب ها شبکه دو فیلم سینمایی پخش می کرد،دیدیم. یادم است یکی دوبار در ایام کریسمس و تولد حضرت عیسی از تلویزیون پخش شد و قصه پیرمرد ولگردی را به تصویر می کشید که توی پارک با خواهر و برادری دوست میشد و به دنبال این دوستی وارد خانواده او می شد و رابطه شان به جریاناتی می انجامید که در نهایت می فهمیدند او پدربزرگشان است و سالها قبل وقتی مادرشان بچه کوچکی بوده او را رها کرده و رفته... نقش پیرمرد را میکی رونی بازی می کرد.
اینجا می تونید لحظاتی از این فیلم را ببینید:
https://www.youtube.com/watch?v=A1KMmhvqSM0
Heidi
Heidi

پست من طرف Heidi الأربعاء فبراير 13, 2013 5:51 pm

راستی یک خبر نه چندان خوب:
مدتی قبل تو ایام جشنواره فیلم فجر، خانم خامنه (مجری قدیمی برنامه کودک) را جایی دیدم و در مورد بعضی از کارتون های قدیمی و نایابی که دنبالشون می گردیم پرسیدم. مثل دنیای سوزی و اون کارتونی که پسره شب ها یه بادکنک باد می کرد و از پنجره اتاقش بالا می رفت و ژوپیه ژوپیا لالا لالالالالالا می خوند.خانم خامنه گفت متاسفانه خیلی از این کارتون های خیلی قدیمی طی سالها تو آرشیو صداسیما فاسد شدن (اصطلاح حرفه ایشو نمی دونم.احتمالا یعنی چون روی نوارهای وی اچ اس و بتا ضبط شده بودن،به مرور از بین رفتن) و الان دیگه در دسترس نیستن. البته من هنوزم ناامید نشدم و امیدوارم بتونیم یه روزی نسخه اصلی این کارتونها رو جایی توی اینترنت پیدا کنیم. دست کم اگر می شد فهمید ساخت چه کشوری بودن یا اسم اصلیشون چی بوده ممکن بود بشه پیداشون کرد... سریال جانی جونز هم یکی از اون گمشده های خاطره انگیزیه که خیلی ها دوست دارن دوباره تماشایش کنن. اخیرا تلویزیون دولتی ایرلند در یکی از شبکه های داخلیش،اقدام به پخش دوباره این سریال کرده که متاسفانه تو اینترنت در دسترس نیست و هنوز کسی جوانمردی نکرده یه نسخه شو تو یوتیوب قرار بده!
Heidi
Heidi

پست من طرف Emiliano السبت فبراير 16, 2013 12:52 pm

59 نوشته است:
sherli نوشته است:فیلم داستانی خانه پدری را علی اکبر محلوجیان نوشته بود و محرم بسیم و مهری ودادیان نقش پدر و مادر خانواده را بازی می کردند. پسرهای بزرگ خانواده تصمیم گرفته اند خانه پدری شان را به فروش بگذارند و ...
http://s1.picofile.com/file/7643958167/khane_pedari.flv.html

فایل تصویری بسیار بسیار خاطره انگیز بود و از شما سپاسگزارم،
از سویی دیگر سبب شد تا به این بهانه، نکاتی چند را در زمینه ی "جنس تصویر فیلمها"
و یک مورد دیگر که گلویم را چندیست میفشارد، به خدمت فروم رویایی برسانم.

.
.
.

این فیلمهای داستانی که البته قبلن هم به برخی دیگر از آنها اشاره شده بود یعنی:
سه فیلم ژانر نوجوان: "مشق شب"، "نوشابه" و "ساعت"،
اگر درست تشخیص بدهم، با دوربینهای ١٦ میلیمتری در سالهای دهه ی شصت
و نیمه ی اپتدایی دهه ی هفتاد تهیه میشدند و جنس تصویر آنها از سادگی ویژه ای برخوردار بود
که این "بی آلایشی" و وجود همان به اصطلاح خودمان "نخ های معروف" که در فیلمهای ٣٥ م. م. سینمایی هم
در آن روزگار و دوره ی زمانی وجود داشت، سبب میگردید تا سبک داستانی و واقعیت گرای فیلمها،
ارتباط نزدیکی با بیننده تلویزیون و سینما در ژانر یاد شده را داشته باشند و فاصله ی میان مخاطب
با جعبه ی جادویی و یا با پرده ی نقره ای بسیار کم شود و بینند خود را در قاب تصویر احساس کند.
روشن میباشد که در دو دهه ی گذشته و با پیشرفت های چشمگیر آن در زمینه های تکنولوژی و کامپیوتری،
دیگر سیستمهای رنگی "ایستمن کلر" و آن جنس نگاتیوها جای خود را به صدها فرمت تصویری
با شفافیت بالا داده اند و برای ساخت فیلمها و انیمیشنهای ژانر تخیلی و فانتزی بسیار هم مناسب هستند.
برای نمونه مجموعه انیمیشن های دوست داشتنی و خوش ساخت "شرک" (بویژه شرک ١ و ٢)،
همانقدر دیدنشان جذاب هست که دیدن کارتون "رابین هود" در سه دهه ی گذشته و همچنین اکنون،
برایمان شادی آور و دلنشین بود. اما پرسش آنجا پیش میآید که آیا جنس تصویرهای "دی وی دی"
و فرمتهای مخملین امروزی، باز هم ایجاد کننده ی آن یکدلی و یکرنگی مینوی در میان فیلمهای ژانر رئال
که پژواکی از زندگی واقعی ما انسانها میباشند، با مخاطب و بیننده هستند و باز هم فاصله ی میان او
و صفحه ی نمایش دو بعدی را کم میکنند یا خیر؟.

من شاید همانند کودکی که بدنبال بهانه برای عقده گشایی میگردد از خود میپرسم که چرا
استاد داریوش مهرجویی در پنج فیلمی که پس از اثر درخشان "مهمان مامان - ١٣٨٢" ساختند،
(فیلم "مهمان مامان" که بی هیچ شکی خاطره ی "اجاره نشين ها -١٣٦٥" را برایمان زنده ساخت
و ثابت کرد که که قدرتمندانه میتوان یک اثر سینمایی دیگر در سبک کمدی را بی آنکه که به تکرار دچار شد
ساخت و باز هم خوش درخشید)، دیگر به مخاطب احترام نمیگذارند و با آنکه "چه خوبه كه برگشتي - ١٣٩١"،
هنوز اکران نشده، اما از عکسها و بازیگر نقش اولش که ایشان او را "خسرو شکیبایی دیگر!" نامیدند،
پیداست که این فیلم هم همانند ٤ فیلم قبلی، سردستی و همانند یک شام حاضری ساخته شده که دیگر،
رد پایی از نگاه ژرف سازنده اش در آن نخواهد بود چرا که استاد مهرجویی دیگر نزدیک به یک دهه میباشد
که در هنگام ساخت فیلم انگار که حساسیت و نگرش گذشته و ممتاز خود را فراموش کرده اند،
و گمان میکنند که هر چه را بخواهند میتوان به خورد بیننده داد فقط مهم است که "پیامهای"
سفارش دهنده و حامیان فیلمهای اخیر که دیگر همانند خوراکی آماده با چاشنی بی رنگ و بو شده،
به گلوی نگاه مخاطب ریخته شود و مخاطب هم که در رودربایستی با نام سازنده ی آنها،
بخاطر پیشینه ی درخشان اوست، بزور آن خوراک را قورت دهد و دلخوش باشد که سیر شده است.

.
.
شاد و سلامت باشید.

1. با نوشته های شما کاملاً موافقم، "59" عزیز.
دقیقاً بنده و "ارین گرل" قبلاً در این مورد حرف زدیم؛ اما، خیلی خلاصه.
قضیه از این قرار بود؛ که، ایشون عکسی از "بلفی" رو به عنوان آواتارشون انتخاب کرده بودن؛ که، از همون خط خطیا داشت یا به قول شما "نخ ها".
بعد گفت عاشق اون خط خطاست و من هم شدیداً تأیید کردم.
بعد نوشتم اون اوایل که "ماجراهای سندباد" رو حدود 4، 5 سال پیش با کیفیت توپ دیدم، کلی لذت بدم؛ اما، بعدش کم کم این گونه کارتون ها شد ضد لذت!
من همون سندباد خط خطی با نگاتیوهای چسب خورده و پاره پوره رو دوس دارم.
همون "پرتغال کوکی" با رنگ های تیره رو، نه این ورژن آیینه ای رو با نورهای بعضاً رفله شده.
من همون "لورل و هاردی" سیاه و سفید رو دوس دارم، نه این رنگی های بی مزه و مصنوعی رو.

فکر می کنم حرف شما هم همین باشه، درسته؟

2. در پایان، از چند نمونه کارتون جهت تکمیل فرمایش های شما عکس می ذارم؛ که، شدیداً به همون نسخه های قدیمی و تیره و خط خطی شون بیشتر اعتقاد دارم، تا این نمونه های نو شده:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Gq43orvqag6wdt79pff_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Wzhexuwfa1sqxt1bu30_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Ncmtbuouolxgmm3m8b14_thumb

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 V28t3rspv977wvu5hffr_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Khp0hif3b244x2f9h_thumb

Emiliano

پست من طرف Emiliano السبت فبراير 16, 2013 1:00 pm

1. چند برنامه ی خاطره انگیز:
1.1. سیمای خانواده و "سیما فردوسی پور":

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 I9ybh0pbnm0o6i3fpa9n_thumb

1.2. مدرس (با بازی زنده یاد "خسرو شکیبایی")

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Ikhxk9egmex5ezcnanm_thumb

1.3. مرغ حق (با بازی زنده یاد "هادی اسلامی")

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 91x03sn99th9j71fia_thumb

2. آقا، در آرزوی دیدن دو عکس یا ویدئو از سه سریالم:

2.1. "عزالدین قسام"؛ که، سایه ی مبهمی ازش یادمه و فکر کنم تیتراژش نقاشی بود. مال زموناییه؛ که، کرکره ی تلوزیون رو ساعت 11 شب پایین می کشیدن و چیزی به نام "برفک" می یومد!
2.2. "راه قدس" ("طریق القدس")؛ که، اینم سوری و تئاترگونه بود و همه ش از "بیزانس" و "قسطنطنیه" درش حرف می زدن!
2.3. سریال ایرونی "یحیی و گلابتون" با بازی زنده یاد "حسین پناهی" و "ژاله صامتی"؛ که، شبکه ی 2 یه بار بیشتر ندادش و نیمه طنز - نیمه جدی بود.

Emiliano

پست من طرف 59 الأحد فبراير 17, 2013 9:06 am

Emiliano نوشته است:
1. با نوشته های شما کاملاً موافقم، "59" عزیز.
دقیقاً بنده و "ارین گرل" قبلاً در این مورد حرف زدیم؛ اما، خیلی خلاصه.
قضیه از این قرار بود؛ که، ....
فکر می کنم حرف شما هم همین باشه، درسته؟
2. در پایان، از چند نمونه کارتون جهت تکمیل فرمایش های شما عکس می ذارم؛ که، ....

در اپتدا سپاسگزارم از لطفی که در بخش "همشاگردی سلام" داشتی.

بله امیر جان، چند نکته ی کوچکی که نوشته بودم کاملن در راستای صحبتهای شما بود
و در واقع ادامه ی موضوعی بود که شما و خانم "آرین گرل" آنرا بدرستی مطرح کردید.
در تک کادرهای بجا و مناسبی هم که قرار دادی، این دیدگاه کاملن تایید میشه،
یعنی جان و فروهر آثار تصویری و سینمایی در همان دهه های ٧٠ و ٨٠ میلادی،
با توجه به سیستمهای رنگی و فرمت های تصویری آن دوره که هیچکدام دیجیتالی نبودند،
به پختگی و جایگاه بالایی رسیده بود و هر کار تصویری به برکت جنس نمایشگرانه ای که داشت،
گویای سبکی بود که در آن ساخته شده بود. در زمینه ی "صدا " هم بدینگونه بود،
یعنی کیفیت صدای پخش شده از روی نوار توسط دستگاه های خانگی " استریو "،
چنان شفافیت و تاثیری داشت که ضبط صوتهای آنچنانی امروزی آنرا ندارند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Yiidmcu5ktxmj0411hv_thumb

با این حال، گمان میکنم که این نسل ما هست که چنین دیدگاهی داره
که هم میخواست و باز میخواهد، و هم میتوانست و باز پافشاری میکند که در هر چیزی،
تنها روی مثبتش را ببیند و برای خود دلخوشی بسازد، چرا که ما کودکان و نوجوانان "شصتی"
خیالباف و آرمانگرا بزرگ شدیم. نسل قبل از ما که پدران و مادرانمان باشند
از ما منطقی تر بودند و حتی نوجوانان امروزی نیز که نسل بعد از ما هستند،
بمراتب آسانتر و چه بسا موفقیت آمیز تر به زندگی و هر آنچه که در پیرامون خود دارند نگاه میکنند.

درباره ی "سیمای خانواده" و خانم دکتر فردوسی پور هم،
یادآوری بسیار بجایی داشتی، سپاسگزارم.
سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الأحد فبراير 17, 2013 9:20 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف 59 الأحد فبراير 17, 2013 9:11 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 56308629873206036834

پیشگفتار:
دوستان گرامی، دور جدیدی از ارایه ی فیلمهای ایرانی
و خاطره انگیز دهه ی شصت خورشیدی را در فروم رویایی آغاز میکنیم.
فیلمهای این دوره، تا کنون در اینترنت قرار نگرفته اند و اگر پخش تلویزیونی آنها نبود،
همچنان کمیاب و بهتر بگویم نایاب باقی میماندند. به همین دلیل و شایستگی که خود این فیلمها،
از دیدگاه ساختار خوب و پیکره ی استوار سینمایی دارا میباشند،
فایل تصویری آنها بدون کوچکترین دگرگونی در اندازه، با کیفیت تصویر اوریجینال
که از تلویزیون پخش گردیده اند تقدیم میگردند.
با احترام.

----------------------

خط پایان - ١٣٦٤

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 54985914572184963975_thumb

کارگردان: محمد علی طالبی
بازیگران: ایرج طهماسب، پرویز پور حسینی، حمید جبلی، بهزاد رحیم خانی،
فهیمه راستکار، ناصر گیتی جاه، رامتین دانش، مرجان مدرسی، سعید نیوندی
مدیر فیلم برداری: داریوش عیاری
موسیقی: محمد رضا علیقلی
محصول: سازمان سینمایی ایفا
برنده ی لوح زرین بهترین نمونه فیلم، از چهارمین جشنواره فیلم فجر ١٣٦٤.

فیلم کامل "خط پایان - ١٣٦٤" در یک فایل فشرده:
http://www.4shared.com/rar/eG6FtgNY/Khate_Payan-1364.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:46 am ، و در مجموع 3 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف Heidi الثلاثاء فبراير 19, 2013 8:05 pm

دوستان عزیز

یک مجموعه خیلی خاطره انگیز از تصاویر اینجا آپلود کردم که حتما خیلی از گمشده هاتون رو می تونید بینشون پیدا کنید.
این تصاویر بی نظیر برای اولین بار توی اینترنت منتشر میشن و امیدوارم تماشایش براتون لذت بخش باشه.
برای تماشای داخل آلبوم ظاهرا چاره ای نیست جز اینکه در سایت ثبت نام کنید. این کار ساده است و بی دنگ و فنگ انجام می شود.

http://www.snapfish.com/snapfish/shareereg/p=649191361314095024/l=5167600026/g=14480073026/cobrandOid=1000/COBRAND_NAME=snapfish/campaignName=ShareeNewReg_30FreePrints_2010Feb/otsc=SYE/otsi=SANR/retusr=true/pns/snapfish/share/p=649191361314095024/l=5167600026/g=14480073026/cobrandOid=1000/COBRAND_NAME=snapfish/campaignName=ShareeNewReg_30FreePrints_2010Feb/otsc=SYE/otsi=SANR/retusr=true

Heidi
Heidi

پست من طرف Emiliano الخميس فبراير 21, 2013 1:34 pm

sherli نوشته است:دوستان عزیز

یک مجموعه خیلی خاطره انگیز از تصاویر اینجا آپلود کردم که حتما خیلی از گمشده هاتون رو می تونید بینشون پیدا کنید.
این تصاویر بی نظیر برای اولین بار توی اینترنت منتشر میشن و امیدوارم تماشایش براتون لذت بخش باشه.
برای تماشای داخل آلبوم ظاهرا چاره ای نیست جز اینکه در سایت ثبت نام کنید. این کار ساده است و بی دنگ و فنگ انجام می شود.

http://www.snapfish.com/snapfish/shareereg/p=649191361314095024/l=5167600026/g=14480073026/cobrandOid=1000/COBRAND_NAME=snapfish/campaignName=ShareeNewReg_30FreePrints_2010Feb/otsc=SYE/otsi=SANR/retusr=true/pns/snapfish/share/p=649191361314095024/l=5167600026/g=14480073026/cobrandOid=1000/COBRAND_NAME=snapfish/campaignName=ShareeNewReg_30FreePrints_2010Feb/otsc=SYE/otsi=SANR/retusr=true

1. سلام، دوست عزیز.
2. عالین؛ اما، کاش اسم هاشون هم بود. خیلی هاشون آشنان و می دونیم؛ اما، در مورد یه تعدادی به زودی با بحث هایی؛ که، آماده می کنم، می یام. همه ش فکر می کنم چند تایی از "لیست سیاه" هم درشون باشه.
3. منتظر نظر سایر دوستان؛ بخصوص، "بابک" هستم؛ چون، همه ش فکر می کنم بیشتر سؤالای ایشون تو این عکسا هست.
"بابک"، نظری نداری؟

Emiliano

پست من طرف Clover الخميس فبراير 21, 2013 2:20 pm

سلام برهمگی رز
59 عزیز، من همیشه از لینکهای ارزنده شما خیلی لذت میبرم و خاطرات زیادی برام زنده میشه. خواستم بدونم آیا به فيلم هيولاي درون هم دسترسی دارید؟ خیلی دوست دارم یکبار دیگه این فیلم روببینم. شهلا میربختیار در این فیلم بازی کرده و خلاصه و سایر اطلاعاتش نیز اینجاست:
اگر سایر دوستان هم بتونن لطفی کنن ممنون میشم Smile
راستی اگر لطف کنید و علت ممنوع التصویر شدن این خانم رو هم بفرمایید ممنون میشم
http://www.sourehcinema.com/Title/Title.aspx?id=138109191219

Clover
Clover

تعداد پستها : 31

پست من طرف 59 الخميس فبراير 21, 2013 4:45 pm

Clover نوشته است:سلام برهمگی رز
59 عزیز، من همیشه از لینکهای ارزنده شما خیلی لذت میبرم و خاطرات زیادی برام زنده میشه. خواستم بدونم آیا به فيلم هيولاي درون هم دسترسی دارید؟ خیلی دوست دارم یکبار دیگه این فیلم روببینم. شهلا میربختیار در این فیلم بازی کرده و خلاصه و سایر اطلاعاتش نیز اینجاست:
اگر سایر دوستان هم بتونن لطفی کنن ممنون میشم Smile
راستی اگر لطف کنید و علت ممنوع التصویر شدن این خانم رو هم بفرمایید ممنون میشم
http://www.sourehcinema.com/Title/Title.aspx?id=138109191219

با درود خدمت شما
بسیار خرسندم که انجام وظیفه ی من، مورد توجه شما و دوستان قرار میگیرد.
شوربختانه فیلم ماندگار "هیولای درون - ١٣٦٢" را ندارم و خود نیز، مشتاق دیدن دوباره ی آن هستم.
درباره ی خانم "شهلا میربختیار" که فرمودید، نظر شما را به خواندن ٢ پست در همین زمینه با نام:
"سریال پائیز صحرا (۱۳۶۵)"، که اولی در " صفحه ی ٢٩ - تقریبن پایین صفحه " و همچنین " پست اول در صفحه ی ٣٠ "
در همین بخش از فروم رویایی جلب مینمایم.
سلامت باشید دوست گرامی.
59
59

پست من طرف 59 الخميس فبراير 21, 2013 4:56 pm

فیلم تلویزیونی روز خاکستری (۱۳۶۹) - (فیلم کامل)

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 65433494754076432079_thumb

دوستان گرامی، سال گذشته قسمتهای کوتاهی از این فیلم در فروم رویایی قرار گرفت
که هم اکنون فیلم کامل آن آن با کیفیت دیداری متوسط و با اندازه ی مناسب تقدیم میگردد.
روشن میباشد که با یک جستجوی ساده در اینترنت، میتوان آنرا در سایت "ی.و.ت.و..." یافت.
هدف از آماده سازی آن فایل و تبدیلش به اندازه ی مناسبتر، آسانتر سازی روند دستیابی به فیلم میباشد.

.
.
.

فیلم تلویزیونی" روز خاکستری - ۱۳۶۹ " - فیلم کامل در یک فایل فشرده

بازیگران: آتیلا پسیانی، آزیتا حاجیان،
حسین محب اهری، مهراوه شریفی نیا و ....
کارگردان: مجید ماهیچی
محصول گروه فیلم و سریال شبکه ۲
پاییز ۱۳۶۹.

http://elmond.persiangig.com/Rooze%20Khakestari-(1369).rar

و یک خبر خوش درباره ی هنرمند دوست داشتنی "حسین محب اهری":
http://www.bartarinha.ir/fa/news/42763/حسین-محب-اهری-سرطان-را-شکست-داد

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:45 am ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف Heidi الخميس فبراير 21, 2013 11:09 pm

سلام. خوشحالم که براتون مفید بودن.
می خواستم یک نکته ی درگوشی هم در حاشیه سریال هانیکو که این روزها از شبکه تماشا پخش می شود بگویم.
بازیگر نقش استاد ماتسویاما که هانیکو خیلی بهش ارادت داره (کنجی ساوادا)، بیرون از فیلم، همسر خانم یوکو تاناکا (بازیگر نقش جوانی اوشین) است.
Kenji Sawada
yuko tanaka
Heidi
Heidi

پست من طرف Heidi الخميس فبراير 21, 2013 11:42 pm

Emiliano نوشته است:

1. سلام، دوست عزیز.
2. عالین؛ اما، کاش اسم هاشون هم بود. خیلی هاشون آشنان و می دونیم؛ اما، در مورد یه تعدادی به زودی با بحث هایی؛ که، آماده می کنم، می یام. همه ش فکر می کنم چند تایی از "لیست سیاه" هم درشون باشه.
3. منتظر نظر سایر دوستان؛ بخصوص، "بابک" هستم؛ چون، همه ش فکر می کنم بیشتر سؤالای ایشون تو این عکسا هست.
"بابک"، نظری نداری؟

سلام. خوشحالم که براتون مفید بودن.
می خواستم یک نکته ی درگوشی هم در حاشیه سریال هانیکو که این روزها از شبکه تماشا پخش می شود بگویم.
بازیگر نقش استاد ماتسویاما که هانیکو خیلی بهش ارادت داره (کنجی ساوادا)، بیرون از فیلم، همسر خانم یوکو تاناکا (بازیگر نقش جوانی اوشین) است.
Kenji Sawada
yuko tanaka
Heidi
Heidi

پست من طرف Clover الجمعة فبراير 22, 2013 2:29 am

Kenji Sawada
yuko tanaka

خیلی جالبه، ولی من الان عکسهای این آقا رو دیدم خیلی عجیب بود! بیشتر شبیه خانوماست... Shocked

راستی من یک سوال دیگه هم داشتم:
کسی از دوستان سریال ریشه در خاک رو یادش هست؟ خیلی سال پیش (شاید 64- 65) پخش میشد که قهرمان در اون سریال اسمش علی بود و یادم نیست بازیگرش کی بود. پدر و مادر پیری هم داشت (مادرش مليحه نيكجومند بود) و نمیدونم به شهر یا به جنگ رفته بود و همش منتظر بودن که برگرده و هی گریه زاری میکردن. کلاً همه ده منتظرش بودن! انگار کار و زندگی دیگه ای نداشتن. و یک خانمی هم بود (ویدا شهشهاني) که اون موقع خیلی تو سریالهای اینچنینی بازی میکرد و همیشه هم اسمش مریم بود. که اینجا اون هم منتظر بود این علی آقا برگرده و بگیردش که البته همینطور هم می شد. تیتراژ آخرش هم شعر یوسف گمگشته باز آید به کنعان پخش میشد. لطفاً اگر کسی از دوستان عکسی چیزی ازش دارن لطف کنن سپاسگزار خواهم بود. در اینترنت من چیز خاصی پیدا نکردم.

اين مطلب آخرين بار توسط Clover در الجمعة فبراير 22, 2013 10:16 am ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
Clover
Clover

پست من طرف 59 الجمعة فبراير 22, 2013 7:50 am

Clover نوشته است:
کسی از دوستان سریال ریشه در خاک رو یادش هست؟ خیلی سال پیش (شاید 64- 65) پخش میشد که قهرمان در اون سریال اسمش علی بود و یادم نیست بازیگرش کی بود. پدر و مادر پیری هم داشت (مادرش مليحه نيكجومند بود) و نمیدونم به شهر یا به جنگ رفته بود و همش منتظر بودن که برگرده و هی گریه زاری میکردن. کلاً همه ده منتظرش بودن! انگار کار و زندگی دیگه ای نداشتن. و یک خانمی هم بود (ویدا شهشهاني) که اون موقع خیلی تو سریالهای اینچنینی بازی میکرد و همیشه هم اسمش مریم بود. که اینجا اون هم منتظر بود این علی آقا برگرده و بگیردش که البته همینطور هم می میشد. تیتراژ آخرش هم شعر یوسف گمگشته باز آید به کنعان پخش میشد. لطفاً اگز کسی از دوستان عکسی چیزی ازش دارن لطف کنن سپاسگزار خواهم بود. در اینترنت من چیز خاصی پیدا نکردم.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 41108654822044097725_thumb

یادآوری بسیار بجایی داشتید هم درباره ی خود این سریال،
که از کانال یک و در سال ١٣٦٧ یا ٦٨ پخش میشد،
و هم درباره ی "مليحه نيكجومند (شيده رحمانی)"،
که چهرشان بخاطر اندوهی که در خود داشت،
برای ما "شصتی ها" بسیار نوستالژیک هست اکنون!.

http://iribserial.blogfa.com/post/5

http://www1.jamejamonline.ir/papertext.aspx?newsnum=100851967721

.
.
.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 44330691373881071991_thumb

در همان سالهای ٦٨ یا ٦٩، حتمن شما و دوستان بهتر بیاد دارید که سریالی ساخته ی "حمید تمجیدی"
با نام "عقیق" از کانال دو پخش میشد با بازی "فریده سپاه منصور" که ظاهرن دامداری داشت،
و یا در دامداری کار میکرد که البته با زبانزد "دامداری. داری. رام."، هیچ ارتباطی نداشت.
نام پرسوناژ ایشان در آن سریال "عقیق" بود و طبق معمول با مشکلات مختلف دست به گریبان.

سلامت باشید دوستان.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:44 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف babak الجمعة فبراير 22, 2013 9:52 am

سلام دوستان خصوصا 59 عزیز
نام فریده سپاه منصور در سریال عقیق ربابه دهقان بود.
این اثر در استان خراسان تصویربرداری شده بود و خیلی از هنرمندان مشهدی مثل مهدی صباغی غلامرضا بایزان منش رضا صابری و ... توش حضور داشتن و در مورد زنی بود که از تهران به شهرستان بر می گرده تا یه گاوداری تاسیس کنه و بچه ها و شوهرش اول کار همراهش نمیشن. بچه ها به دو دسته مخالف و موافق تقسیم میشن و بالاخره وقتی با تلاش زیاد مزرعه و گاوداری به نتیجه میرسه همه میان پیش مادرشون

اين مطلب آخرين بار توسط babak در الجمعة فبراير 22, 2013 6:01 pm ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
babak
babak

تعداد پستها : 318

پست من طرف Clover الجمعة فبراير 22, 2013 10:34 am

این سریال عقیق رو من یادم نیست.
ولی یه چیزی: تا جایی که توی ذهن من هست بازیگر نقش اصلی ریشه در خاک یعنی همون علی، آقای مصطفی عبداللهی بود. که اون موقع هم خیلی از دخترها کشته مرده اش بودن Laughing ولی نمیدونم چرا توی اینترنت که اسم سریال رو سرچ کردم اسم ایشون رو ننوشته بودن. ولی من 90 درصد یادمه که خودش بود که اون موقع باید دور و ور سی ساله بوده باشه Smile
Clover
Clover

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Empty بازیگر نقش اوشین امروز و دیروز

پست من طرف Indiana Jones الجمعة فبراير 22, 2013 12:45 pm

sherli نوشته است:سلام. خوشحالم که براتون مفید بودن.
Kenji Sawada
yuko tanaka

سلام
خوشحالم که یک عضو کنجکاو دیگر به گروه اضافه شده. با راهنمایی ایشون من هم عکسهای جدید خانم اوشین رو گرفتم که براتون میذارم.
ارادتمند
افشین

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Q8jiyonzielk9oc99ssf فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Bgbl7bzico5qgldlv9nd فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 6viumaq2ywykjovuqywm فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 Ywpyiceayaoqqr6sotz

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 I1mv7o0zfajrlsmbsqf فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 6tcedavqybn6wig8qq0 فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 R8v1q01m1jx1ym71d77 فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 0a8ya7z32pffjcaj9ifaفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 4 58bajx1zj048zegsm7eh

Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف babak الجمعة فبراير 22, 2013 1:03 pm

Emiliano نوشته است:

1. سلام، دوست عزیز.
"بابک"، نظری نداری؟
سلام دوستان
ممنون شرلی عزیز کار زیبایی بود که گمان می کنم از روی ویدئو ها اسنپ شده بود خاطرات جالبی را برای ما زنده کرد.امیدوارم بتونی تکه هایی از این آثار را هم آپلود کنی تا بیشتر لذت ببریم
babak
babak

تعداد پستها : 318

صفحه 4 از 40 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة