کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

+56
sorena0831
raymand
arash_60
reza2009
Indiana Jones
amirpuyol
ramin
saeidehes
majid_barca
new guest
heidiiii
suny
Behzad_T
alan45
heidiii
elena 20
arman
Heidii
Clover
Mihakralj
وهاب
omidsilver7
amirarsalanroomi
Heidi
Davood
mahmood
farhad666
kazvash
مژي
fazel1994
علی موسویان
blue2012
aghaghi
نجمه
tisto
سوگل خانمی
venous_m
arsenal.fc.g
sooratak
manaa
kave
Ishpateka
Esi-72
erfan
S@M
Shervin
alirad
slevin(HAMID
ariangirl
59
babak
Negin 2
mahmood666
sahra_7
stalker
SMAM
60 مشترك

صفحه 12 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  الصفحة التالية

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف SMAM السبت نوفمبر 05, 2011 7:50 pm

چند هفته پیش هم زمانی که دوستمون افشین در بین هفته از "ماجراهای تازهء هاکلبری فین" صحبت کرده بود هم برنامهء بچه های دیروز پخشش کرد
SMAM
SMAM
Admin

تعداد پستها : 351

https://koodaki-nojavani.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف Emiliano الأحد نوفمبر 06, 2011 10:41 am

Negin 2 نوشته است:با عرض پوزش بابت اشکالی که در آپلود فایل زیر بوجود آمد.

یک قسمت کامل از کارتون قصه کوچولوها با دویله فارسیhttp://s2.picofile.com/file/7173512147/Movie.wmv.html

کارتون رابرت-مردی که می خواست کوچک باشد
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 3kcm6qrmuvg5flwu141k_thumb

http://s2.picofile.com/file/7173664729/rabert.flv.html

برای مشاهده بخش چهارم عکسهای تصویر زندگی در دهه 60 (وسایل صوتی و تصویری) به بخش همشاگردی سلام مراجعه فرمایید.

1. متشکرم "نگین" خانوم. این دو فایل تصویری اخیر عالی بودن.
فایل ها و عکس های بنده هم قابل شما و دوستان رو نداره.

59 نوشته است:

سه فیلم، سه خاطره

.
.
.

و اما مدتها بود که قصد داشتم سوالی را خدمت دوستان مطرح کنم، بویژه از زمانی که امیر جان
پیشنهاد بررسی و شفاف سازی بیشتر در زمینه موضوعات مطرح شده در فروم رویایی رو مطرح کرد،
تصمیم به نگارش درباره آنها گرفتم.

همانطور که بهتر بیاد دارید، از دو سال پایانی دهه شصت تا سه - چهار سال اپتدایی دهه هفتاد،
کانال دو تلویزیون ایران، فیلمهای داستانی را تولید میکرد که معمولن جمعه ها در بخش صبحگاهی
برنامه کودک شبکه دو و همچنین در روزهای عید نوروز به دفعات پخش میشد. این فیلمهای یک ساعته
اگر اشتباه نکم به شیوه ی ۱۶ میلیمتری ساخته میشد و همانند دیگر محصولات تلویزیونی و سینمایی آن دوران،
از دوبله ی خوب و شایانی نیز برخوردار بود. من سه فیلم را بخاطر دارم و درباره شان تا آنجا که ذهن
یاری کند مینویسم و امیدوارم که دوستان در تکمیل و ویرایش مطالب، همانند همیشه همراه باشند.

فیلم اول:
درباره اولین فیلم، مدتها پیش در فروم قدیم بطور گسترده صحبت شده بود و اگر درست بیاد داشته باشم،
امیر گرامی نیز عکسهایی از آنرا قرار داده بود، همان داستان معروف خانواده ای که پدر کارمند بود
و برای گذران بهتر زندگی و تامین خانواده، شبها بخاطر داشتن خطی خوش، سفارشاتی از شرکتها میگرفت،
نامه هایی را رونویسی میکرد و ....اما مدتی بود که بخاطر فشار کار روزانه، شبها خواب آلود بود
و نمیرسید تا خوشنویسی ها را انجام دهد، ازاینرو پسرش نیز که همچو پدر خوش مینوشت، بدون آنکه او بفهمد
شبها پس از آنکه پدر در کنار میز چوبی بخواب میرفت، کار پدر را ادامه میداد (خط ریز تحریری با خودنویس)
و روزها در کلاس درس خواب آلود بود تا اینکه یک روز پدر با فهمیدن این مورد توسط مدیر مدرسه،
مشاجره ی سختی با او کرد و در آخر متوجه اصل موضوع شد و همه چیز بخوبی بپایان رسید.
فضای سرد فیلم و بازی تمام بازیگرها، بخوبی بیانگر سختی های زندگی در خانواده ی یک انسان شریف
و زحمتکش بود و مهمتر از همه، به تصویر کشیدن فهم متقبال میان اعضای خانواده و حس مسئولیت،
از نکات برجسته فیلم بشمار میامد. البته تا آنجا که من بیاد دارم، این فیلم داستانی از صدای سر صحنه
برخوردار بود و دوبله نشده بود.

فیلم دوم:
داستان پسری بود که در دوره ی راهنمایی درس میخواند و بخاطر علاقه ی بیش از اندازه
به نوشیدن نوشابه، هر روز پس از اتمام مدرسه در راه برگشت به خانه، از دکه ی نوشابه فروشی
یک یا دو بطری نوشابه میخرید و با شادی ویژه ای آنرا مینوشید. فیلم هم از اپتدا با خوابی شروع میشد
که پسر در آن خود را بر بالای سکوی مدرسه میدید در حالی که به او یک بطری بزرگ نوشابه
به ارمغان داده بودند و او با شادمانی آنرا با دو دست بالای سرش نگه داشته بود و بقیه بچه ها
ایستاده در صف هایشان او را تشویق میکردند. اما روزی سرانجام بخاطر بازیگوشی های بیش از حدش
از طرف خانواده مورد سرزنش قرار گرفت و در پایان به فکر سر براه شدن و کم نوشیدن نوشابه افتاد!.
البته خوب بیاد دارم که این فیلم داستانی بواقع دربردارنده ی این پیام یعنی "کم نوشیدن نوشابه" و بد بودن
زیاده روی در استفاده آن بود که البته حرفی درست میباشد و زیاده روی در هر کاری پسندیده نیست،
اما از آنجا که در سالهای پس از جنگ، جامعه با کمبود هایی مواجه بود و "نوشابه" یکی از موارد کم یاب
و پرخواستار از جانب همه اقشار مردم و بویژه نوجوانان و جوانان بود، این هست که گنجاندن این پیام اخلاقی
و مورد سوژه قرار دادن آن، ویژه ی آن دوران خاص بود و شاید سازندگان این فیلم داستانی خاطره انگیز
و مدیرانی که به ایشان سفارش ساخت فیلم با اهداف فکری یاد شده را میدادند، گمان نمیکردند که از
چند سال بعدش، هجوم بی رویه و وسوسه انگیز تبلیغات تلویزیونی، هر آنچه که ایشان گفته اند را
نقض خواهد کرد و بجای "ننوش" خواهند گفت : "بنوش".

فیلم سوم:
داستان دو دوست دبستانی که طبق معمول یکی از خانواده ای اشرافی بود و در یکی از خانه باغهای
جا مانده از دوران گذشته به همراه خانواده زندگی میکرد و دیگری از خانواده ای نچندان مرفه و حتی فقیر.
این دو دوست، روزها پس از پایان درس و مدرسه با هم در راه برگشت به خانه قدم میزدند و چند باری نیز
پسر فقیر برای انجام درس و کارهای مدرسه به خانه بزرگ و اشرافی دوستش رفته بود.
یکی از روزها خانواده پسر متوجه میشوند که یکی از جواهرات خانوادگی و یا ساعت گرانقیمت پسرشان
ناپدید شده و به پسر فقیر مظنون میشوند. البته اگر اشتباه نکم بیشتر مادر پسر بود که دوست فقیر پسرش را
متهم به اینکار میکرد و در نتیجه دوستی این دو به قهر انجامید تا اینکه روزی از روزهای پاییز،
باغبان عمارت یاد شده برای بریدن شاخه های خشک شده درخت چنار پیر باغ، لانه ی کلاغی را
بر روی شاخه پیدا میکند که در آن همان ساعت گم شده قرار داشته و قضیه بدین ترتیب روشن میگردد
که آخرین بار دو دوست دبستانی وقتی به خانه باغ می آیند، پسر میزبان برای شستن دستش، ساعتش را درمیاورد
و بر روی لبه ی استخر میگذارد و یادش میرد که آنرا بردارد و از آنجا که کلاغها به اشیای درخشان
علاقه دارند، کلاغ آنرا با منقار خود به لانه میبرد و ... پس از این تصمیم گیری عجولانه و نادرست،
پسر به دلجویی دوستش میرود و رفاقت ایشان ادامه پیدا میکند.

دوستان من پوزش میخواهم که با پرحرفی و پرنوشتاری!، سبب ایجاد سردرد شدم.

.
.
.
یاد خاطرات کودکی گرامی.
شاد و سلامت باشید.

3. "59" عزیز، هر سه سؤال شما تخصصی ان و متأسفانه از هیچ کدوم هنوز عکسی پیدا نشده.
4. سؤال دومتون کاملاً جدیده و حالا که گفتی، خوب یادم اومد. اتفاقاً جزو معروف ها هم بود و حداقل سه، چهار بار از شبکه ی 1 دادنش؛ اما، تا به حال کسی به اون اشاره نکرده بود و بنابراین به نام خودتون می ذارمش توی "لیست سیاه".
5. سؤال اول و سوم شما هم به ترتیب آیتم های شماره ی 106 و 111 "لیست سیاه"مون هستن. به ترتیب اسم هاشون باید باشه "مشق شب" و "ساعت" (؟).
خیلی شرمنده ت شدم؛ که، نتونستم ازشون عکس بذارم.
6. و یه چیز دیگه: خیلی به شخصه روی این که این کارها متعلق به شبکه ی 2 باشه، مطمئن نیستم. مورد اول و سوم رو قریب به 90 درصد مطمئنم از شبکه ی 1 دیدمشون؛ اما، نوشابهه رو به گمونم شبکه ی 2 داد.
از توجه تو، دوست خوبم، باز هم سپاسگزارم.

7. حالا، برای این که دست خالی نباشم، سه کار دیگه واسه ی شما مجدد آپلود می کنم:
8. اگه خاطرت باشه مجموعه ای از "کیومرث پوراحمد" در اواسط دهه ی 60 و تو تابستون های پُر از خاطرات ما پخش می شد به نام "آیندگان".
سه اپیسود معروف داشت، یکی از یکی قشنگ تر. عنوان هاشون بود:

8.1. آلبوم تمبر
8.2. تار و پود
8.3. یادگاری دایی جواد

این سه عکس به ترتیب از این سه اثر، تقدیم به شما، دوست مهربون:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Ig3ovdennkumzpmgoyp_thumb
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Qodenpv3zlp9mk3s3avb_thumb
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 0ie4wpwrepmq0emv3aru_thumb

9. یادته توی "آلبوم تمبر" این دیوونهه، که تو عکس هم هست، به تمبر می گفت: "عسک! عسک!"

.........................................

10. "اسمم" جان، بنده و دوستان همچنان منتظر قول هایی که شما دادید، هستیم.
با اجازه ت این بار پرونده ی دو کار دیگه رو در ادامه ی "مول" به طور همزمان باز می کنم:

10.1. جزیره ی گریز
نام اریجینال: Runaway Island

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 V94lxr9i14th7mwyv8f_thumb

10.2. بلیک و مورتیمر
نام اریجینال: Blake And Mortimer

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Dmjgp953zetxazc7oee_thumb

11. فایل صوتی و تصویری شون دست "اسمم" خان رو می بوسه و توضیحات ناقص بنده رو هم به بزرگی خودتون ببخشید:
"جزیره ی گریز" رو اگه اشتباه نکنم جمعه های اواخر دهه ی 60 شبکه ی 1 بین تموم شدن کارتون ها و فیلم سینمایی بزرگسال ها می داد. جزو کارایی بود که به خاطر وقایع خرداد 1368 نصفه و نیمه باقی موند و نمی دونم بعدش ادامه شو دادن یا نه. اینو هم باید "اسمم" بهتر بدونه.
ضمناً، داستانش رو هم خیلی یادم نیست و دوستان، کمک کنن، لطفاً.
"بلیک و مورتیمر" هم دو کارآگاه بودن؛ که، کارتونش همیشه روزهای مناسبتی پخش می شد و نمی دونم سه، چهار قسمت بود؛ که، در سال چند بار می دادنش یا بیشتر. راستش، به شخصه، خیلی از این کار خوشم نمی یومد و دنبالش نمی کردم.
البته، هنوز هم می شه روی این کارتون حساب باز کرد و منتظرش موند.

...........................................

12. و اینا هم جدیدن:
13. آرزوهای بر باد رفته
نام اریجینال: A Raisin In The Sun

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 0yd5toxho7gw14l5ulc4_thumb

14. یه لقمه خنده

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Oushe8hzwtbsoa2psfv_thumb

slevin(HAMID نوشته است:دوستان عزیز.
1-با نمایش " بادکنک قرمز " در برنامه "بچه های دیروز" که دقیقا چند روز بعد از صحبت دوستان در فروم اتفاق افتاد،مطمئن شدم بچه های تهیه این برنامه فروم کودکی و نوجوانی رو زیرنظر دارن.در ضمن من پیامک داده بودم که قسمتهای دیگر از آدم برفی های کوچولو را نشون بدن یا قسمتی که عید نشون دادند کامل نشون بدند که خوشبختانه این عمل تو برنامه آخر انجام پذیرفت.واقعا دستشون درد نکنه.
پس بیایید که هم از اینجا و هم با پیامک ازشون از لیست سیاه و خاکستری بخواهیم.
من بیصبرانه منتظرم "جنگهای دهه فجر" و "سریالهای دهه فجر مثل مسافرخانه اتفاق و..." رو نشون بدند.
2-با توجه به امکانات فراوان و آسان ساز! سایت ف ی س ب و ک نظر دوستان چیه که یه صفحه تو این سایت بسازیم واسه فروم؟خیلی راحت تر میشه فایل شیر کرد گفتگو کرد و....
البته یه مشکل اساسی هم هست اونم اینه که ف ی ل ت ر ه!
تشکر از تمام دوستان بابت زحمات بی شائبه

15. "حمید" جان، من هفته ی پیش و دو روز پیش مثل همیشه و ساعت 20:45 زدم شبکه ی تهران و دیدم برنامه های مناسبتی می دن. یه نیم ساعتی هم نگاش کردم و دیدم فایده نداره؛ اما، امروز از یکی از دوستان شنیدم که هر دو هفته ساعت 21:30 انگار برنامه داده ن!
خیلی دلم سوخت. نمی دونم چی پخش شده؛ اما، از دوستان (آقا "اسمم"، "نگین" خانوم و سایر دوستان) می خوام لطف کنن؛ اگه امکان داره، اونا رو اینجا بذارن.
پیشاپیش از همه ممنونم.
16. در مورد صفحه ی توی "ف ی س ب و ک" من یکی که از وقتی فیس رو فیل کرده ن، دیگه بهش سر نزده م و عمراً با این سرعتای پایین نمی شه سر زد.
چرا همین جا ادامه ی فعالیت ندیم، "حمید" جان؟ هم رسمیه و هم کاملاً جا افتاده.
17. منتظر حضور بیشتر شما و سایر دوستان هستیم.
18. دلم برای اون یکی "حمید" دیگه هم تنگ شده. "صورتک"، دوست 7، 8 ساله ی وبی و همشهری خودم.

ariangirl نوشته است:سلام
بلاخره این پاییز رو هم با کلی نوستالژی و خاطره و به قول 59 عزیز با اندوه گذر از زمان به نیمه رساندم .... مدتی که نبودم یاران باوفای فروم مثل همیشه پابرجا بودن ... خسته نباشید دوستان

19. خوش اومدی، "ارین گرل" عزیز.
بیشتر ببینیمت.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف Emiliano الأحد نوفمبر 06, 2011 12:05 pm

1-با نمایش " بادکنک قرمز " در برنامه "بچه های دیروز" که دقیقا چند روز بعد از صحبت دوستان در فروم اتفاق افتاد،مطمئن شدم بچه های تهیه این برنامه فروم کودکی و نوجوانی رو زیرنظر دارن.در ضمن من پیامک داده بودم که قسمتهای دیگر از آدم برفی های کوچولو را نشون بدن یا قسمتی که عید نشون دادند کامل نشون بدند که خوشبختانه این عمل تو برنامه آخر انجام پذیرفت.واقعا دستشون درد نکنه.
من بیصبرانه منتظرم "جنگهای دهه فجر" و "سریالهای دهه فجر مثل مسافرخانه اتفاق و..." رو نشون بدند.
2-با توجه به امکانات فراوان و آسان ساز! سایت ف ی س ب و ک نظر دوستان چیه که یه صفحه تو این سایت بسازیم واسه فروم؟خیلی راحت تر میشه فایل شیر کرد گفتگو کرد و....

SMAM نوشته است:چند هفته پیش هم زمانی که دوستمون افشین در بین هفته از "ماجراهای تازهء هاکلبری فین" صحبت کرده بود هم برنامهء بچه های دیروز پخشش کرد

1. مجدد سلام.
2. الآن داشتم به کمک http://iribsima.com/ برنامه ی 5 ابان "بچه های دیروز" رو می دیدم. دیدم "داستان های قشنگ پروفسور کیتزل"؛ که، "بابک" عزیز بحث مبسوطی رو در موردش همین جا داشت، رو هم داده ن.
3. آقا، لطفاً هر کی اینو داره، حتماً بذاره. "اسمم" جان، می دونم که 99 درصد داریش؛ پس، زحمتشو می کشی؟ متشکرم.

Emiliano

پست من طرف Indiana Jones الأحد نوفمبر 06, 2011 12:26 pm

SMAM نوشته است:چند هفته پیش هم زمانی که دوستمون افشین در بین هفته از "ماجراهای تازهء هاکلبری فین" صحبت کرده بود هم برنامهء بچه های دیروز پخشش کرد

سلام SMAM جان
والله خودم هم گيج شده‌ام. من از طريق موبايل خودم و خانمم براي اين برنامه پيغام زدم انيميشن عروسكي سيزده آدم برفي كوچولو رو بصورت كامل بگذاريد. باورم نميشد كه اين كار رو هفته‌ي بعدي انجام دادن. پس چرا معطلين؟ شروع كنين به پيغام زدن به 30000555 و همين جا توي فاروم. اينها دارن صداي بقيه رو گوش ميدن!
افشين
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف 59 الإثنين نوفمبر 07, 2011 8:38 am

Emiliano نوشته است:

3. "59" عزیز، هر سه سؤال شما تخصصی ان و متأسفانه از هیچ کدوم هنوز عکسی پیدا نشده.
4. سؤال دومتون کاملاً جدیده و حالا که گفتی، خوب یادم اومد. اتفاقاً جزو معروف ها هم بود و حداقل سه، چهار بار از شبکه ی 1 دادنش؛ اما، تا به حال کسی به اون اشاره نکرده بود و بنابراین به نام خودتون می ذارمش توی "لیست سیاه".
5. سؤال اول و سوم شما هم به ترتیب آیتم های شماره ی 106 و 111 "لیست سیاه"مون هستن. به ترتیب اسم هاشون باید باشه "مشق شب" و "ساعت" (؟).
6. و یه چیز دیگه: خیلی به شخصه روی این که این کارها متعلق به شبکه ی 2 باشه، مطمئن نیستم. مورد اول و سوم رو قریب به 90 درصد مطمئنم از شبکه ی 1 دیدمشون؛ اما، نوشابهه رو به گمونم شبکه ی 2 داد.

سپاسگزارم امیر جان از توضیحات خوبت. راستش من گمان میکردم که شما قبلن
از فیلم اول یعنی "مشق شب" عکس قرار داده بودی. اما الان با مراجعه به آرشیو عکسها
متوجه شدم که این مجموعه از استوپ کادرها که قرار داده بودی، مربوط به فیلم داستانی دیگری بوده
که اتفاقن بازیگر آن (کادر اول - بالا سمت چپ)، نقش پدر در فیلم "مشق شب" را ایفا کرده.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Swy0mu2jm43o4bj7jw0_thumb

بله احتمالن من شبکه ی پخش این فیلمهای داستانی رو درست بخاطر نداشتم،
اما هر چه هست اینکه از بین سه فیلم یاد شده، داستان "نوشابه" را بیشتر علاقه به دیدن مجددش دارم
و البته فیلم "ساعت" هم خاطرات نوستالژیک خودش را در یاد ما بر جای گذاشته.

باز هم سپاسگذارم امیر جان از توجه و لطفی که همیشه داری.
سلامت باشی.
59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف SMAM الإثنين نوفمبر 07, 2011 6:17 pm

Emiliano نوشته است:
"اسمم" جان، بنده و دوستان همچنان منتظر قول هایی که شما دادید، هستیم.
با اجازه ت این بار پرونده ی دو کار دیگه رو در ادامه ی "مول" به طور همزمان باز می کنم:
10.1. جزیره ی گریز
نام اریجینال: Runaway Island
10.2. بلیک و مورتیمر
نام اریجینال: Blake And Mortimer
11. فایل صوتی و تصویری شون دست "اسمم" خان رو می بوسه و توضیحات ناقص بنده رو هم به بزرگی خودتون ببخشید:
"جزیره ی گریز" رو اگه اشتباه نکنم جمعه های اواخر دهه ی 60 شبکه ی 1 بین تموم شدن کارتون ها و فیلم سینمایی بزرگسال ها می داد. جزو کارایی بود که به خاطر وقایع خرداد 1368 نصفه و نیمه باقی موند و نمی دونم بعدش ادامه شو دادن یا نه. اینو هم باید "اسمم" بهتر بدونه.
ضمناً، داستانش رو هم خیلی یادم نیست و دوستان، کمک کنن، لطفاً.
"بلیک و مورتیمر" هم دو کارآگاه بودن؛ که، کارتونش همیشه روزهای مناسبتی پخش می شد و نمی دونم سه، چهار قسمت بود؛ که، در سال چند بار می دادنش یا بیشتر. راستش، به شخصه، خیلی از این کار خوشم نمی یومد و دنبالش نمی کردم.
البته، هنوز هم می شه روی این کارتون حساب باز کرد و منتظرش موند.
2.الآن داشتم به کمک http://iribsima.com/ برنامه ی 5 ابان "بچه های دیروز" رو می دیدم. دیدم "داستان های قشنگ پروفسور کیتزل"؛ که، "بابک" عزیز بحث مبسوطی رو در موردش همین جا داشت، رو هم داده ن.
3.آقا، لطفاً هر کی اینو داره، حتماً بذاره. "اسمم" جان، می دونم که 99 درصد داریش؛ پس، زحمتشو می کشی؟ متشکرم.[/b]

قولهای من سرجاشه.اما همون موضوع دیروزود و ... رو هم داره.حالا چون من اون2تا رو گفته بودم باید الان پرونده اش باز بشه دندانها توضیحاتی که دربارشون نوشتی ایرادات بزرگ و کوچیک داره.به ویژه که با توجه به توضیحاتت روشنه پخشهای پیش یا پس از پخش اصلیشون رو دیدی که البته در پایان همین پست مینویسم.فایلهای صوتی و تصویریشون هم باشه هر زمان رسیدم.اما دربارهء بچه های دیروز باید بگم کمی هم از روش من استفاده کنی بهتر نتیجه میده.یعنی هر زمان نسبت به پخش برنامه ای شک داشتی بزن ضبط بشه و برو به کارات برسه.فوقش پخش نمیشه.من برای هر کاری که نسبت به زمان یا پخشش شک داشته باشم با توجه به زمان برنامه به همون اندازه برنامهء ضبطم رو تنظیم میکنم.اگه بچه های دیروز 50 دقیقه هست برنامه ضبط رو از حدود یک ربع پیشش تا حدود 50 دقیقه پس از اون تنظیم میکنم که میشه حدود 120تا 130 دقیقه بازهء زمانی."داستانهای قشنگ پروفسور کیتزل" رو هم ضبط کردم.اما با توجه به سیستم کاری که دارم به این زودی نمیرسم برای آپلودش.متاسفانه 2ماهی هست که با سایت"ایریب سیما.کام" هم مشکل دارم.نمیدونم همه جا اینطوری هست که تقویمش دیگه روزانه به روز نمیشه و عنوانهای زیادی هم که برای تماشا گذاشته اجرا یا بازنمیشه یا تا وسط میره

جزیرهء گریز:در دهه 60 پخش شد و در نسخه ای که یادم میاد نیمه کاره نبود و از آغاز تا پایان 13قسمتش هم پخش شد.داستان سریال دربارهء خانواده ای استرالیایی بنام" مک کلود"هست.پدر خانواده در سفری دریایی به انگلستان غرق شده و به دلیل پیدا نشدن وصیت نامه ای که مزرعه پس از مرگ پدر به پسر و دختر خانواده میرسه ایندو با یکی از افسران ارتش انگلستان(که استرالیا رو تحت اشغال خود دارن)که کینهء دیرینه نسبت به پدر خانواده داشته و مدتها منتظر تصاحب مزرعه بوده دچار مشکل شده و ناچار به فرار به جزیره ای بومی نشین میشن.در پایان کار و پشت سر گذاشتن ماجراهای سخت و دشوار و با پیدا شدن وصیت نامه که در واقع شامل مدارکی بوده که علیه افسر انگلیسی و خیانتهاش بوده خواهر و برادر از اتهام توطئهء پدر علیه انگلیسیها تبرئه شده و به مزرعه شون بازمیگردن.

بلیک و مورتیمر:در پخش نخستش روزهای جمعه در پایان دههء 70(سال 79) پیوسته و بدون مناسبت پخش شد.پس از اون بود که تبدیل شد به یکی از کارتونهای مناسبتی.داستانهای این کارتون دربارهء همکاری یک دانشمند اسکاتلندی"پروفسور فیلیپ مورتیمر" و یک مامور سازمان اطلاعات و جاسوسی انگلیس(ام.آی.5 و اینتلیجنت سرویس)"سروان فرانسیس بلیک"هست که علیه توطئه ها و جنایتهایی هست که در بیشتر داستانها توسط فرد پلید و قدرت طلبی بنام"سرهنگ اولریک"دشمن سرسخت و دیرین این دو سازمان دهی میشه.این مجموعه در حقیقت اقتباسی از داستانهای"کمیک-استریپ" نویسنده ای بلژیکی بنام"ادگار پیر ژاکوب" هست که میشه گفت ادامه ای بر کارهای "ماجراهای تن تن"بود.چرا که در 26 سپتامبر 1946 در مجلهء "ژورنال تن تن"(مجله ای بلژیکی که داستانهای"کمیک-استریپ" چاپ میکرد)داستانی از این نویسنده بنام"راز شمشیرماهی" به چاپ رسید که 2 قهرمان داستان"بلیک و مورتیمر" و ضد قهرمان اون"اولریک"بودن.داستانهای دیگهء این مجموعه در فاصله های زمانی زیاد از هم و پس از مرگ "ژاکوب" هم توسط همکاران و دستیارانش ادامه پیدا کرده و هنوزم در حال چاپ شدن هست و بر خلاف تن تن با مرگ نویسنده داستانها به پایان نرسید.گفتنی هست به عنوان کسی که هر دو مجموعه کتابها(که بسیار محدود و در دهه 80 شمسی چاپ شده) و کارتونها رو دارم فاصله بینشون مانند کتابها و کارتونهای "تن تن" بسیاره.به ویژه که در بیشتر کارتونها هم مانند تن تن فیلمنامهء از هم گسیخته و کم توان به داستان ضربه زده.
SMAM
SMAM
Admin

پست من طرف Emiliano الأربعاء نوفمبر 09, 2011 12:12 pm

SMAM نوشته است:
Emiliano نوشته است:
....[/b]

قولهای من سرجاشه.اما همون موضوع دیروزود و ... رو هم داره.حالا چون من اون2تا رو گفته بودم باید الان پرونده اش باز بشه دندانها توضیحاتی که دربارشون نوشتی ایرادات بزرگ و کوچیک داره.به ویژه که با توجه به توضیحاتت روشنه پخشهای پیش یا پس از پخش اصلیشون رو دیدی که البته در پایان همین پست مینویسم.فایلهای صوتی و تصویریشون هم باشه هر زمان رسیدم.اما دربارهء بچه های دیروز باید بگم کمی هم از روش من استفاده کنی بهتر نتیجه میده.یعنی هر زمان نسبت به پخش برنامه ای شک داشتی بزن ضبط بشه و برو به کارات برسه.فوقش پخش نمیشه.من برای هر کاری که نسبت به زمان یا پخشش شک داشته باشم با توجه به زمان برنامه به همون اندازه برنامهء ضبطم رو تنظیم میکنم.اگه بچه های دیروز 50 دقیقه هست برنامه ضبط رو از حدود یک ربع پیشش تا حدود 50 دقیقه پس از اون تنظیم میکنم که میشه حدود 120تا 130 دقیقه بازهء زمانی."داستانهای قشنگ پروفسور کیتزل" رو هم ضبط کردم.اما با توجه به سیستم کاری که دارم به این زودی نمیرسم برای آپلودش.متاسفانه 2ماهی هست که با سایت"ایریب سیما.کام" هم مشکل دارم.نمیدونم همه جا اینطوری هست که تقویمش دیگه روزانه به روز نمیشه و عنوانهای زیادی هم که برای تماشا گذاشته اجرا یا بازنمیشه یا تا وسط میره

جزیرهء گریز:در دهه 60 پخش شد و در نسخه ای که یادم میاد نیمه کاره نبود و از آغاز تا پایان 13قسمتش هم پخش شد.داستان سریال دربارهء خانواده ای استرالیایی بنام" مک کلود"هست.پدر خانواده در سفری دریایی به انگلستان غرق شده و به دلیل پیدا نشدن وصیت نامه ای که مزرعه پس از مرگ پدر به پسر و دختر خانواده میرسه ایندو با یکی از افسران ارتش انگلستان(که استرالیا رو تحت اشغال خود دارن)که کینهء دیرینه نسبت به پدر خانواده داشته و مدتها منتظر تصاحب مزرعه بوده دچار مشکل شده و ناچار به فرار به جزیره ای بومی نشین میشن.در پایان کار و پشت سر گذاشتن ماجراهای سخت و دشوار و با پیدا شدن وصیت نامه که در واقع شامل مدارکی بوده که علیه افسر انگلیسی و خیانتهاش بوده خواهر و برادر از اتهام توطئهء پدر علیه انگلیسیها تبرئه شده و به مزرعه شون بازمیگردن.

بلیک و مورتیمر:در پخش نخستش روزهای جمعه در پایان دههء 70(سال 79) پیوسته و بدون مناسبت پخش شد.پس از اون بود که تبدیل شد به یکی از کارتونهای مناسبتی.داستانهای این کارتون دربارهء همکاری یک دانشمند اسکاتلندی"پروفسور فیلیپ مورتیمر" و یک مامور سازمان اطلاعات و جاسوسی انگلیس(ام.آی.5 و اینتلیجنت سرویس)"سروان فرانسیس بلیک"هست که علیه توطئه ها و جنایتهایی هست که در بیشتر داستانها توسط فرد پلید و قدرت طلبی بنام"سرهنگ اولریک"دشمن سرسخت و دیرین این دو سازمان دهی میشه.این مجموعه در حقیقت اقتباسی از داستانهای"کمیک-استریپ" نویسنده ای بلژیکی بنام"ادگار پیر ژاکوب" هست که میشه گفت ادامه ای بر کارهای "ماجراهای تن تن"بود.چرا که در 26 سپتامبر 1946 در مجلهء "ژورنال تن تن"(مجله ای بلژیکی که داستانهای"کمیک-استریپ" چاپ میکرد)داستانی از این نویسنده بنام"راز شمشیرماهی" به چاپ رسید که 2 قهرمان داستان"بلیک و مورتیمر" و ضد قهرمان اون"اولریک"بودن.داستانهای دیگهء این مجموعه در فاصله های زمانی زیاد از هم و پس از مرگ "ژاکوب" هم توسط همکاران و دستیارانش ادامه پیدا کرده و هنوزم در حال چاپ شدن هست و بر خلاف تن تن با مرگ نویسنده داستانها به پایان نرسید.گفتنی هست به عنوان کسی که هر دو مجموعه کتابها(که بسیار محدود و در دهه 80 شمسی چاپ شده) و کارتونها رو دارم فاصله بینشون مانند کتابها و کارتونهای "تن تن" بسیاره.به ویژه که در بیشتر کارتونها هم مانند تن تن فیلمنامهء از هم گسیخته و کم توان به داستان ضربه زده.

1. سلام به همه ی عزیزان.
2. بی نظیر بود، "اسمم" جان. به اطلاعات عالی و کاملی اشاره و توضیحات ناقص بنده رو کامل کردی.
داستان "جزیره ی گریز" رو کمابیش یادم اومد؛ راستش، من اون موقع خیلی دنبالش نمی کردم؛ اما، الآن دوس دارم دوباره ببینمش.
3. و می دونم قولات مث همیشه مردونه ست و پاشون هستی.
پس لطفاً "داستان های قشنگ پروفسور کیتزل" هم یادت نره.

4. منتظر توضیحات تکمیلی سایر دوستان گلم هستم.
5. در مورد ضبط برنامه های آینده، حق با توئه. من بارها این کارو کرده م و همیشه هم سودشو برده م؛ اما، نمی دونم چرا اون دو شب فکر می کردم به مناسبت شب های مناسبتی قصد ندارن "بچه های دیروز" رو بدن.
خلاصه الآن پشیمونم و "منو شطرنجی کنید و رفیق ناباب و امان، امان!" Crying or Very sad
5. فعلاً.

Emiliano

پست من طرف Emiliano الأربعاء نوفمبر 09, 2011 12:15 pm

Emiliano نوشته است:
SMAM نوشته است:
Emiliano نوشته است:
....[/b]

1. سلام به همه ی عزیزان.
2. بی نظیر بود، "اسمم" جان. به اطلاعات عالی و کاملی اشاره و توضیحات ناقص بنده رو کامل کردی.
داستان "جزیره ی گریز" رو کمابیش یادم اومد؛ راستش، من اون موقع خیلی دنبالش نمی کردم؛ اما، الآن دوس دارم دوباره ببینمش.
3. و می دونم قولات مث همیشه مردونه ست و پاشون هستی.
پس لطفاً "داستان های قشنگ پروفسور کیتزل" هم یادت نره.

4. منتظر توضیحات تکمیلی سایر دوستان گلم هستم.
5. در مورد ضبط برنامه های آینده، حق با توئه. من بارها این کارو کرده م و همیشه هم سودشو برده م؛ اما، نمی دونم چرا اون دو شب فکر می کردم به مناسبت شب های مناسبتی قصد ندارن "بچه های دیروز" رو بدن.
خلاصه الآن پشیمونم و "منو شطرنجی کنید و رفیق ناباب و امان، امان!" Crying or Very sad
6. فعلاً.

59 نوشته است:
Emiliano نوشته است:

سپاسگزارم امیر جان از توضیحات خوبت. راستش من گمان میکردم که شما قبلن
از فیلم اول یعنی "مشق شب" عکس قرار داده بودی. اما الان با مراجعه به آرشیو عکسها
متوجه شدم که این مجموعه از استوپ کادرها که قرار داده بودی، مربوط به فیلم داستانی دیگری بوده
که اتفاقن بازیگر آن (کادر اول - بالا سمت چپ)، نقش پدر در فیلم "مشق شب" را ایفا کرده.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Swy0mu2jm43o4bj7jw0_thumb

بله احتمالن من شبکه ی پخش این فیلمهای داستانی رو درست بخاطر نداشتم،
اما هر چه هست اینکه از بین سه فیلم یاد شده، داستان "نوشابه" را بیشتر علاقه به دیدن مجددش دارم
و البته فیلم "ساعت" هم خاطرات نوستالژیک خودش را در یاد ما بر جای گذاشته.

باز هم سپاسگذارم امیر جان از توجه و لطفی که همیشه داری.
سلامت باشی.

7. درسته "59" عزیز. به جون خودم در تموم مدتی که داشتم مطالب "لیست سیاه" رو با نوشته های زیبای شما به روز و تایپ می کردم، دقیقاً چهره ی همین آقاهه تو فیلم کوتاه "دوچرخه" توی ذهنم بود. درسته. خودش بابای همون پسر بود.
8. عکس ها هم قابل تو، دوست عزیزم، رو نداشت.

Emiliano

پست من طرف Emiliano الجمعة نوفمبر 11, 2011 12:22 pm

1. تو تاپیک "سیاه، سفید، خاکستری"، "سم" عزیز از من درخواست عکس "هیوگو، اسب آبی کوچولو" رو کرده بود و من هم گذاشتم:
2. هیوگو، اسب آبی کوچولو
نام اریجینال: Hugo A Vizilo

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Srkkzbedwdbh74fce5zv_thumb

3. این هم دو فایل صوتیش؛ که البته، اریجینالن و متأسفانه دوبله ش نبیستن:

http://s2.picofile.com/file/7180874294/Hugo_A_Vizilo.rar.html

4. خلاصه ی داستان: ماجرای اسب های آبی که در کشور زنگبار (برمه ی کنونی) شکار می شدند.
5. کاش "بچه های دیروز" بخش هایی از اینو هم بده.
6. خدمت سایر دوستان:
چطوره با توجه به این که دو برنامه ی اخیر ("جزیره ی گریز" و "بلیک و مورتیمر") رو دنبال نکردید، پرونده ی این هفته "هیوگو، اسب آبی کوچولو" رو دنبال کنیم؟
منتظرتون هستم.

...........................................................

7. راستی، "اسمم" جان، من هم تو یه ماه اخیر دو مرتبه به http://iribsima.com/ مراجعه کردم؛ اما، فایل های برنامه ها باز نمی شد. انگار درست آپلود نشده بودن، یا اصلاً آپلود نشده بودن.
درسته. مث سابق خوب کار نمی کنن رو این سایت؛ که، تنها مرجع و ملجأ ما کارتون بازا بود.
8. و یه سؤال: توی "جزیره ی گریز" اون خواهر و برادر، مادر نداشتن؟
یادمه صحنه هاییش شبیه به "الیور توییست" بود؛ یعنی، خواهر و برادر با چند تا رفیق "ناباب" و جیب بُر دوست می شدن و شاید جیب بُری و دزدی هم می کردن، درسته؟ یا من اشتباه می کنم؟
ممنون از توجهت.

Emiliano

پست من طرف ariangirl الجمعة نوفمبر 11, 2011 4:34 pm

Emiliano نوشته است:

6. خدمت سایر دوستان:
چطوره با توجه به این که دو برنامه ی اخیر ("جزیره ی گریز" و "بلیک و مورتیمر") رو دنبال نکردید، پرونده ی این هفته "هیوگو، اسب آبی کوچولو" رو دنبال کنیم؟
منتظرتون هستم.

...........................................................

7. راستی، "اسمم" جان، من هم تو یه ماه اخیر دو مرتبه به http://iribsima.com/ مراجعه کردم؛ اما، فایل های برنامه ها باز نمی شد. انگار درست آپلود نشده بودن، یا اصلاً آپلود نشده بودن.
درسته. مث سابق خوب کار نمی کنن رو این سایت؛ که، تنها مرجع و ملجأ ما کارتون بازا بود.
یادمه صحنه هاییش شبیه به "الیور توییست" بود؛ یعنی، خواهر و برادر با چند تا رفیق "ناباب" و جیب بُر دوست می شدن و شاید جیب بُری و دزدی هم می کردن، درسته؟ یا من اشتباه می کنم؟
ممنون از توجهت.
[/b]

دوست عزیز درمورد بلیک و مورتیمر باید بگم که چون مناسبتی بودن برای شخص من که جذابیتی نداشتن . به خصوص که خیلی هم قدیمی نیستن (پخش اواخر دهه هفتاد و اوایل هشتاد) اما جزیره گریز : من یه سریال قدیمی تو ذهنم بودکه تو تاپیک طاقچه ذهن عنوان کردم و شخصیتی که یادم هست فقط «گروهبان کرکر» ؟ و همون بچه های شیطون یادمه نمیدونم همین جزیره گریز هست یا نه ؟ دیگه اینکه به کدومش بپردازیم برمیگرده به رای و نظر بقیه دوستان عزیزم ....
درباره سایت ایران سیما و ایریب سیما هم باید بگم که بیخودترین سایتهایی هستن که تا بحال دیدم ! اول که برنامه های دو ماه و اونهم با قابلیت دانلود رو داشتن بعد محدوده زمانی سایت کمتر و کمتر شد و حالا هم که اصلا باز نمیشه من هم چند برنامه رو که به امید ایران سیما از دست دادم دیگه هرگز ندیدم ...
ariangirl
ariangirl

تعداد پستها : 201

پست من طرف Negin 2 السبت نوفمبر 12, 2011 5:03 am

کارتون داستانهای پروفسور کیتزل با دوبله فارسی
http://s2.picofile.com/file/7181337739/profesor.wmv

یک قسمت کامل از کارتون عروسکی دکتر با
http://s2.picofile.com/file/7181345264/Doctor_ba.wmv.html

13 آدم برفی –سورتمه سواری
http://s2.picofile.com/file/7181358060/13_adam_barfi_soortme.wmv.html

برای مشاهده بخش پنجم عکسهای تصویر زندگی در دهه 60 (تلفنها و وسایل گرمایشی -سرمایشی) به بخش همشاگردی سلام مراجعه فرمایید.
Negin 2
Negin 2

تعداد پستها : 244

پست من طرف sahra_7 السبت نوفمبر 12, 2011 12:22 pm

Negin 2 نوشته است:با عرض پوزش بابت اشکالی که در آپلود فایل زیر بوجود آمد.

یک قسمت کامل از کارتون قصه کوچولوها با دویله فارسیhttp://s2.picofile.com/file/7173512147/Movie.wmv.html

[color=darkblue]کارتون رابرت-مردی که می خواست کوچک باشد

http://s2.picofile.com/file/7173664729/rabert.flv.html

[size=18]برای مشاهده بخش چهارم عکسهای تصویر زندگی در دهه 60 (وسایل صوتی و تصویری) به بخش همشاگردی سلام مراجعه فرمایید.

Negin 2 نوشته است:کارتون داستانهای پروفسور کیتزل با دوبله فارسی

برای مشاهده بخش پنجم عکسهای تصویر زندگی در دهه 60 (تلفنها و وسایل گرمایشی -سرمایشی) به بخش همشاگردی سلام مراجعه فرمایید.

ممنون نگین جان . دستت درد نکنه عالیه رز

ariangirl نوشته است:سلام
بلاخره این پاییز رو هم با کلی نوستالژی و خاطره و به قول 59 عزیز با اندوه گذر از زمان به نیمه رساندم .... مدتی که نبودم یاران باوفای فروم مثل همیشه پابرجا بودن ... خسته نباشید دوستان

به به سلام مجدد!! کم میای دوست جان. امیدوارم بیشتراز اینا بتونی سر بزنی

Indiana Jones نوشته است:

سلام SMAM جان
والله خودم هم گيج شده‌ام. من از طريق موبايل خودم و خانمم براي اين برنامه پيغام زدم انيميشن عروسكي سيزده آدم برفي كوچولو رو بصورت كامل بگذاريد. باورم نميشد كه اين كار رو هفته‌ي بعدي انجام دادن. پس چرا معطلين؟ شروع كنين به پيغام زدن به 30000555 و همين جا توي فاروم. اينها دارن صداي بقيه رو گوش ميدن!
افشين

ام م خیلی مشکوکه!!! مشکوک سوال منم به برنامه بچه های دیروز خیلی امید دارم که درخواستا رو جواب بدن. خیلی برنامه ها هست دوست دارم دوباره ببینم. جنگ های دهه فجر رو اگه بده که خیلی خوبه. دنیای سوزی ژوپیه .... شاگرد اولیها و .... خیلی زیادن!!!

4. خانواده ی مسواکی
نام اریجینال: ?

the toothbrush family

http://www.thetoothbrushfamily.com/secondseries.php
sahra_7
sahra_7

تعداد پستها : 164

پست من طرف sooratak السبت نوفمبر 12, 2011 5:05 pm

سلام به همگی
خیلی وقت بود که اینجا نیومده بودم...
نمی دونم این همه مطلب جدید ...چی باید بگم...
امیر و اسمم و ... دسایردوستان
سلام خسته نباشید
ببخشید خیلی سرم شلوغ بوده...
آذر ازمون جامع دارم... حتما بعد از اون می آم و حسابی ازتون تشکر می کنم
وای...
شاد باشید
sooratak
sooratak

تعداد پستها : 86

پست من طرف SMAM السبت نوفمبر 12, 2011 9:50 pm

در آغاز شادباش میگم پخش دوبارهء بچه های مدرسهء والت رو از شبکهء 2 دندانها (با تیتراژ ایرانیزه شده هر روز بین 15تا 15:15)به ویژه به افشین و شروین
و سپس از اینکه میبینم مشکل سایت "ایریب سیما" مشکل همگانی بوده آسوده شدم که گناه از ما نبوده خنده

Emiliano نوشته است:
1. تو تاپیک "سیاه، سفید، خاکستری"، "سم" عزیز از من درخواست عکس "هیوگو، اسب آبی کوچولو" رو کرده بود و من هم گذاشتم:
2. هیوگو، اسب آبی کوچولو
نام اریجینال: Hugo A Vizilo
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Srkkzbedwdbh74fce5zv_thumb
3. این هم دو فایل صوتیش؛ که البته، اریجینالن و متأسفانه دوبله ش نبیستن:

http://s2.picofile.com/file/7180874294/Hugo_A_Vizilo.rar.html
4. خلاصه ی داستان: ماجرای اسب های آبی که در کشور زنگبار (برمه ی کنونی) شکار می شدند.
5. کاش "بچه های دیروز" بخش هایی از اینو هم بده.
6. خدمت سایر دوستان:
منتظرتون هستم.
ممنون از توجهت.
نام دقیق فارسی(با استناد به نسخهء چند دقیقهء دوبله که دارم با صدای خدابیامرز پرویز نارنجیها روی تیتراژ آغازین)"اسب آبی" هست که البته با شرمندگی باید بگم خلاصه داستانش هم نادرسته که در آینده درستش رو میگم چی هست
اما دربارهء جزیرهء گریز باید بگم که مادر بچه ها پیشتر مرده بود و عمهء بچه ها ازشون مراقبت میکرد(که اونم نقشی در داستان داره که زیاد پررنگ نیست).نمیشه گفت مانند الیور توئیست بودن.چون با بچه هایی دوست میشن که مانند خودشون از دست استعمارگرهای انگلیس و بیگاری کشیدنشون از بچه های یتیم و بدون والدین فرار کرده بودن.همهء بچه ها توی سریال رفیق"باب" هستن خندیدن که برای تلافی و آزار انگلیسها شلوغ بازی درمیاوردن

ariangirl نوشته است:دوست عزیز درمورد بلیک و مورتیمر باید بگم که چون مناسبتی بودن برای شخص من که جذابیتی نداشتن . به خصوص که خیلی هم قدیمی نیستن (پخش اواخر دهه هفتاد و اوایل هشتاد) اما جزیره گریز : من یه سریال قدیمی تو ذهنم بودکه تو تاپیک طاقچه ذهن عنوان کردم و شخصیتی که یادم هست فقط «گروهبان کرکر» ؟ و همون بچه های شیطون یادمه نمیدونم همین جزیره گریز هست یا نه ؟ دیگه اینکه به کدومش بپردازیم برمیگرده به رای و نظر بقیه دوستان عزیزم ....
درباره سایت ایران سیما و ایریب سیما هم باید بگم که بیخودترین سایتهایی هستن که تا بحال دیدم ! اول که برنامه های دو ماه و اونهم با قابلیت دانلود رو داشتن بعد محدوده زمانی سایت کمتر و کمتر شد و حالا هم که اصلا باز نمیشه من هم چند برنامه رو که به امید ایران سیما از دست دادم دیگه هرگز ندیدم ...

بله همون "سروان کرکل" مال جزیرهء گریزه.

بسیار سپاسگزارم برای آپلود فایلها که کار من رو برای آپلود این فایلها بسیار ساده کرد.به راستی باید گفت "سپاس ای فرشتهء نجات" cheers خوش اومدی دست دست

SMAM
SMAM
Admin

پست من طرف Negin 2 الأحد نوفمبر 13, 2011 1:55 am

SMAM نوشته است:در آغاز شادباش میگم پخش دوبارهء بچه های مدرسهء والت رو از شبکهء 2 دندانها (با تیتراژ ایرانیزه شده هر روز بین 15تا 15:15)به ویژه به افشین و شروین
Negin 2 نوشته است:]کارتون داستانهای پروفسور کیتزل با دوبله فارسی

بسیار سپاسگزارم برای آپلود فایلها که کار من رو برای آپلود این فایلها بسیار ساده کرد.به راستی باید گفت "سپاس ای فرشتهء نجات" cheers خوش اومدی دست دست

SMAM عزیز با توجه به اینکه فرموده بودید فرصت آپلود سریع برنامه های مورد درخواست دوستان را ندارید با کسب اجازه از شما پیشدستی کردم و فایلها را در سایت گذاشتم.خوشحالم که تونستم خدمتی بکنم.از حسن نظر شما متشکرم.
Negin 2
Negin 2

تعداد پستها : 244

پست من طرف Emiliano الأحد نوفمبر 13, 2011 1:41 pm

1. قبل از هر چیز می خواستم بگم از شنبه، 21 آبان 90، ساعت 15 (با یه ربع این ور، اون ور) شبکه ی 2 داره "بچه های مدرسه ی والت" رو می ده. از دستش ندید.
دیدم "اسمم" پیشدستی کرده؛ پس، من نمی گم! Smile
2. تیتراژ ابتدایی شو که زیاد دیدید و تو وب هم فراوونه. من تیتراژ انتهایی شو می ذارم، حالی ببرید و یاد بنده بیفتید:

http://s2.picofile.com/file/7182783224/Bachehaye_Madreseye_Valt_3_Ending.rar.html
......................................................

3. اینا جدیدن:
4. مستقیم به کره ی ماه
نام اریجینال: The First Men In The Moon

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Tzeuqzjmpyo035aars87_thumb

5. دانستنی ها
نام اریجینال: How It's Made

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Pxxunwsg483zre44bqn_thumb

6. دونه ی برف
نام اریجینال: ?
(لطفاً دوستان کمکمون کنن. "صحرا" جون، کجایی؟)

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Qq144az8rau31ye0a0nr_thumb

7. تا حضور
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Sadxm1t1ah4bca232k0_thumb

8. گناه کوچولو

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Zta0zjgzpw8z09jutan_thumb

sahra_7 نوشته است:

the toothbrush family

http://www.thetoothbrushfamily.com/secondseries.php

9. ممنونم، دخترها. دستتون درد نکنه.

sooratak نوشته است:سلام به همگی
خیلی وقت بود که اینجا نیومده بودم...
نمی دونم این همه مطلب جدید ...چی باید بگم...
امیر و اسمم و ... دسایردوستان
سلام خسته نباشید
ببخشید خیلی سرم شلوغ بوده...
آذر ازمون جامع دارم... حتما بعد از اون می آم و حسابی ازتون تشکر می کنم
وای...
شاد باشید

10. سلام "حمید" جان. من خیلی یادت کرده م و آخرین بار، همین چند روز پیش بود.
آزمون ها موفق باشی و امیدوارم مث گذشته بیشتر ببینمت، رفیق.

SMAM نوشته است:در آغاز شادباش میگم پخش دوبارهء بچه های مدرسهء والت رو از شبکهء 2 دندانها (با تیتراژ ایرانیزه شده هر روز بین 15تا 15:15)به ویژه به افشین و شروین
و سپس از اینکه میبینم مشکل سایت "ایریب سیما" مشکل همگانی بوده آسوده شدم که گناه از ما نبوده خنده

نام دقیق فارسی(با استناد به نسخهء چند دقیقهء دوبله که دارم با صدای خدابیامرز پرویز نارنجیها روی تیتراژ آغازین)"اسب آبی" هست که البته با شرمندگی باید بگم خلاصه داستانش هم نادرسته که در آینده درستش رو میگم چی هست
اما دربارهء جزیرهء گریز باید بگم که مادر بچه ها پیشتر مرده بود و عمهء بچه ها ازشون مراقبت میکرد(که اونم نقشی در داستان داره که زیاد پررنگ نیست).نمیشه گفت مانند الیور توئیست بودن.چون با بچه هایی دوست میشن که مانند خودشون از دست استعمارگرهای انگلیس و بیگاری کشیدنشون از بچه های یتیم و بدون والدین فرار کرده بودن.همهء بچه ها توی سریال رفیق"باب" هستن خندیدن که برای تلافی و آزار انگلیسها شلوغ بازی درمیاوردن

ariangirl نوشته است:دوست عزیز درمورد بلیک و مورتیمر باید بگم که چون مناسبتی بودن برای شخص من که جذابیتی نداشتن . به خصوص که خیلی هم قدیمی نیستن (پخش اواخر دهه هفتاد و اوایل هشتاد) اما جزیره گریز : من یه سریال قدیمی تو ذهنم بودکه تو تاپیک طاقچه ذهن عنوان کردم و شخصیتی که یادم هست فقط «گروهبان کرکر» ؟ و همون بچه های شیطون یادمه نمیدونم همین جزیره گریز هست یا نه ؟ دیگه اینکه به کدومش بپردازیم برمیگرده به رای و نظر بقیه دوستان عزیزم ....

11. "اسمم" جان، متشکرم از توضیحات خوبت. باز هم تو توضیحات ضعیف بوده م و منتظر توضیحات کافی و وافی شما می مونم. پیشاپیش ممنونم.

Emiliano

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Empty نسخه‌هاي اورجينال سيزده آدم برفي كوچولو...

پست من طرف Indiana Jones الثلاثاء نوفمبر 15, 2011 5:15 am

سلام
بالاخره اين مشكل هم حل شد. اين شما و اين هم صفحه‌اي كه از طريق اون مي‌توانيد نسخه‌هاي اورجينال سيزده آدم برفي كوچولو رو دانلود كنيد. من به اين صفحه ميگم طلاي ناب. فقط و فقط همين! البته مسلماً مناسب‌تر بود به زبان فارسي بودند. اما اگر يادتون باشه ما يك زماني حاضر بوديم به زبان افغاني و بصورت سياه و سفيد بخش‌هايي از اين انيميشن عروسكي چك رو تماشا كنيم.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Pi8cbsjrft68r0ugd778

http://translate.google.com/translate?hl=fa&sl=cs&u=http://www.video-film.cz/film-snehu-kovia-1323.html&ei=cxjCTqaDBYePswaPzs3GCw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=9&ved=0CF8Q7gEwCA&prev=/search%3Fq%3DSnehu%25C4%25BEkovia%26hl%3Dfa%26biw%3D1440%26bih%3D756%26prmd%3Dimvns

http://www.vipfile.cz/lhll1r/snehulkovia-matulik-kf-praha-1977-avi

http://www.vipfile.cz/5nrzlk/snehulkovia-katulik-kf-praha-1977-avi

ارادتمند
افشين

اين مطلب آخرين بار توسط Indiana Jones در الثلاثاء نوفمبر 15, 2011 4:31 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
Indiana Jones
Indiana Jones

پست من طرف Emiliano الثلاثاء نوفمبر 15, 2011 5:53 am

1. بچه ها، مدتیه دچار یه سردرگمی تو تصاویر کارتون ها شده م. یه سؤال از دوستای قدیمی تر، "بابک"، "افشین"، "حمید" و دوستان دیگه:
2. آیا کارتونی بود که درش آدمک عابر چراغ راهنمایی سبز رنگ بیرون می یومد و راه می رفت و براش ماجراهای رخ می داد؟ یا من با یه کارتون دیگه (مثلاً "ایست") قاطی کرده م؟

.................................

3. دلم لک زده برای "ساتورنن". کاش "بچه های دیروز" اینو بخونه و این هفته "ساتورنن" رو بده.
ساتورنن
نام اریجینال: Saturnin

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 66sgx9dpz8onxup3rkdb_thumb

4. بچه ها، سایر شخصیت های دیگه (خوکچه ی هندی، سگ، خوک، قورباغه و ...) هم اسم داشتن؟
یه سگ روباتی هم بود که دائم دندوناش رو تق تق به هم می زد، درسته؟ کسی از اون عکسی داره؟

Emiliano

پست من طرف Indiana Jones الثلاثاء نوفمبر 15, 2011 4:26 pm

Emiliano نوشته است:

1. بچه ها، مدتیه دچار یه سردرگمی تو تصاویر کارتون ها شده م. یه سؤال از دوستای قدیمی تر، "بابک"، "افشین"، "حمید" و دوستان دیگه:
2. آیا کارتونی بود که درش آدمک عابر چراغ راهنمایی سبز رنگ بیرون می یومد و راه می رفت و براش ماجراهای رخ می داد؟ یا من با یه کارتون دیگه (مثلاً "ایست") قاطی کرده م؟

آفرين اميرجان. درسته. چنين كارتوني بود. شكل و قيافه‌اش هم مثل همون كارتون "فلاني (اسمش باز يادم رفت) بلاي جان گربه‌ها" بود.
افشين
Indiana Jones
Indiana Jones

پست من طرف 59 الثلاثاء نوفمبر 15, 2011 5:49 pm

Emiliano نوشته است:

3. دلم لک زده برای "ساتورنن". کاش "بچه های دیروز" اینو بخونه و این هفته "ساتورنن" رو بده.
ساتورنن

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 66sgx9dpz8onxup3rkdb_thumb

4. بچه ها، سایر شخصیت های دیگه (خوکچه ی هندی، سگ، خوک، قورباغه و ...) هم اسم داشتن؟
یه سگ روباتی هم بود که دائم دندوناش رو تق تق به هم می زد، درسته؟ کسی از اون عکسی داره؟

امیر جان من جزو بچه های دیروز هستم، اما از آن "بچه های دیروز" نیستم!،
به هر حال آماده سازی این فایل تصویری (تیتراژ + یک قسمت تقریبن کامل)
از دست من بر میامد، تقدیم به شما و همه دوستان گرامی :

.
.
.

Saturnin, le petit canard - 1964

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 87j1ggn0frsp4me9lq9e_thumb برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 C3scn1labh3m7us0mlf6_thumb

ساتورنین - این جوجه اردک

کارگردان : ژان تورانه
محصول : فرانسه
سال ساخت : ۱۹۶۴ میلادی

http://s2.picofile.com/file/7184713545/Saturnin_le_petit_canard_1964.wmv.html

.
.
.
یاد خاطرات کودکی گرامی.
شاد و سلامت باشید.
59
59

پست من طرف slevin(HAMID الأربعاء نوفمبر 16, 2011 4:13 am

Indiana Jones نوشته است:سلام
بالاخره اين مشكل هم حل شد. اين شما و اين هم صفحه‌اي كه از طريق اون مي‌توانيد نسخه‌هاي اورجينال سيزده آدم برفي كوچولو رو دانلود كنيد. من به اين صفحه ميگم طلاي ناب. فقط و فقط همين! البته مسلماً مناسب‌تر بود به زبان فارسي بودند. اما اگر يادتون باشه ما يك زماني حاضر بوديم به زبان افغاني و بصورت سياه و سفيد بخش‌هايي از اين انيميشن عروسكي چك رو تماشا كنيم.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Pi8cbsjrft68r0ugd778

http://translate.google.com/translate?hl=fa&sl=cs&u=http://www.video-film.cz/film-snehu-kovia-1323.html&ei=cxjCTqaDBYePswaPzs3GCw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=9&ved=0CF8Q7gEwCA&prev=/search%3Fq%3DSnehu%25C4%25BEkovia%26hl%3Dfa%26biw%3D1440%26bih%3D756%26prmd%3Dimvns

http://www.vipfile.cz/lhll1r/snehulkovia-matulik-kf-praha-1977-avi

http://www.vipfile.cz/5nrzlk/snehulkovia-katulik-kf-praha-1977-avi

ارادتمند
افشين

درود و سلام بر افشین عزیز
که حسابی حال دادی
این لینک ها رو از کجا پیدا کردی؟؟؟؟
احتمالا تازه آپلود شده
اینجا کلیک کنید واسه فهرست این ویدیوها :

http://www.vipfile.cz/hledej/snehulkovia

خوشبختانه دیگه مسجل شد اسم اصلی این انیمیشن Snehulkovia است که من چندین ماه پیش تو فروم اعلام کردم(قابل توجه امیلیانو عزیز)
اسامی رو هم همینطور که قبلا گفتم عوض کردن مثل دنی بجای کاتولیک
بازم تشکر از افشین عزیز
slevin(HAMID
slevin(HAMID

تعداد پستها : 129
آدرس پستي : تهران

پست من طرف ariangirl الأربعاء نوفمبر 16, 2011 2:53 pm

از همه دوستام ممنونم .. صحرای عزیزم اره من خیلی کمکار شدم ... با عرض معذرت و شرمندگی
من هم با خوشحالی تمام بچه های مدرسه والت رو نگاه میکنم .... یکی از معدود کارتونهایی بود که به دنبال مادر یا پدر گمشده نمیگشتن
ariangirl
ariangirl

پست من طرف ariangirl الأربعاء نوفمبر 16, 2011 2:58 pm

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Lgxyv1ss8ee9foi90vm0
«فاطیما » کوچولوی بهارمست ! چه کوچولوی شیرین زبانی بود من هم خیلی دوستش داشتم یادمه تو یه برنامه که اومده بود با پورنگ برنامه اجرا میکرد اینقدر اجراش قوی بود که پورنگ گفت : اجازه بده منم حرف بزنم
البته عکسهای خیلی زیادی تو نت هست که دیگه امیلیانو این راهو شروع کرده و انشالا به فاطیما هم میرسیم . من هم این برنامه رو که دیدم خیلی از دیدن چهره فاطیما متعجب شدم برای همین عکس رو گذاشتم امیدوارم تکراری نباشه
ariangirl
ariangirl

پست من طرف Emiliano الخميس نوفمبر 17, 2011 1:48 pm

1. سلام.
2. جنگجوی آواره
نام اریجینال: Las Aventuras De Don Quijote

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Mgdr3qaeplvyv248612_thumb
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 12 Don-quijote-1
http://peliculasdecine.net/wp-content/uploads/2010/11/don-quijote-2.jpg

Indiana Jones نوشته است:
Emiliano نوشته است:

آفرين اميرجان. درسته. چنين كارتوني بود. شكل و قيافه‌اش هم مثل همون كارتون "فلاني (اسمش باز يادم رفت) بلاي جان گربه‌ها" بود.
افشين

2. متشکرم، "افشین" عزیز. خیالم راحت شد.
3. "تیلز"، عزیزم، "تیلز، بلای جان گربه ها!"

59 نوشته است:
Emiliano نوشته است:

ساتورنن

امیر جان من جزو بچه های دیروز هستم، اما از آن "بچه های دیروز" نیستم!،
به هر حال آماده سازی این فایل تصویری (تیتراژ + یک قسمت تقریبن کامل)
از دست من بر میامد، تقدیم به شما و همه دوستان گرامی :

.
.
.

Saturnin, le petit canard - 1964

ساتورنین - این جوجه اردک

کارگردان : ژان تورانه
محصول : فرانسه
سال ساخت : ۱۹۶۴ میلادی

http://s2.picofile.com/file/7184713545/Saturnin_le_petit_canard_1964.wmv.html

.
.
.
یاد خاطرات کودکی گرامی.
شاد و سلامت باشید.

4. این نهایت لطف و مرام شما رو می رسونه، "59" عزیز؛ که، با این که از این کار خاطره ای نداری، باز هم زحمتشو کشیدی.
به شخصه، نمی تونم با کتاب، کارتون یا فیلمی؛ که، خاطره ندارم ارتباط برقرار کنم و شما برای چندمین بار بزرگواری تونو ثابت کردید.
عالی بود، عاااالی!

slevin(HAMID نوشته است:
Indiana Jones نوشته است:سلام
.
.
.

ارادتمند
افشين

درود و سلام بر افشین عزیز
که حسابی حال دادی
این لینک ها رو از کجا پیدا کردی؟؟؟؟
احتمالا تازه آپلود شده
اینجا کلیک کنید واسه فهرست این ویدیوها :

http://www.vipfile.cz/hledej/snehulkovia

خوشبختانه دیگه مسجل شد اسم اصلی این انیمیشن Snehulkovia است که من چندین ماه پیش تو فروم اعلام کردم(قابل توجه امیلیانو عزیز)
اسامی رو هم همینطور که قبلا گفتم عوض کردن مثل دنی بجای کاتولیک
بازم تشکر از افشین عزیز

5. بنده از همون چند ماه پیش در این که این اسم اصله و خود جنسه، ذره ای شک نکردم، "حمید" جان.
باز هم کارت درست و دست "افشین" خان هم درد نکنه.
من با موسیقی این کار خیلی خیلی حال می کنم. شماهایی؛ که، دانلود کردید، موسیقیش مال خودشه؟
احتمالش خیلیه؛ چون، خیلی به فضاش می خوره.

...................................

6. راستی، حالا که صحبت موسیقی شد، کسی متوجه نشد موسیقی والس "بچه های مدرسه ی والت" ی؛ که، ما تو کشورمون دیدیم، اصلاً مال چی و کیه؟
"افشین" جان، یادمه خیلی دنبال حواشیش بودی؟ خبری شد؟

ariangirl نوشته است:[/img][/URL]
«فاطیما » کوچولوی بهارمست ! چه کوچولوی شیرین زبانی بود من هم خیلی دوستش داشتم یادمه تو یه برنامه که اومده بود با پورنگ برنامه اجرا میکرد اینقدر اجراش قوی بود که پورنگ گفت : اجازه بده منم حرف بزنم
البته عکسهای خیلی زیادی تو نت هست که دیگه امیلیانو این راهو شروع کرده و انشالا به فاطیما هم میرسیم . من هم این برنامه رو که دیدم خیلی از دیدن چهره فاطیما متعجب شدم برای همین عکس رو گذاشتم امیدوارم تکراری نباشه

7. درسته "ارین" عزیز. من عکس ها رو به ترتیب الفبایی توی "همشاگردی سلام" شروع کرده م و به این "فاطیما جون" هم می رسیدیم؛ به هر حال، دستت درد نکنه. عکس قشنگیه.

8. داداش "اسمم"، یه مطلب دیگه. خودم رو کُشتم تا یادم اومد:
اسم برادر و خواهر "جزیره ی گریز" به ترتیب "جیمی مک کلود" و "جما مک کلود" بود، درسته؟
اگه بگی بله، می تونم به حافظه ی خودم کمی امیدوار شم.

9. و باز اگه درست یادم بود، یه جایزه هم به من بده! با اجازه ت خودم می گم چی! (بچه پُررو!)
این که لطف می کنی کمی از "بچه های کوه آتشفشان" و شخصیت هاش بنویسی. من بیشتر تصاویر و جلوه های طبیعیش یادم مونده تا داستانش.
پسره ی شخصیت اصلیش خیلی شبیه به "سانی" (؟)، پسری که "اسکیپی" رو نگه می داشت، بود.
10. راستی، نام "سانی" رو هم درست گفتم؟
متشکرم.

11. "صحرا"ی عزیز، با توجه به آواتار شما و علاقه ی وافری، که به "فوتبالیست ها" دارید، مدت هاست ازتون می خوام در مورد سه سری "فوتبالیست ها" و شخصیت هاشون مطلب بنویسید و اگه ممکنه، این زحمت رو بکشید.
سپاسگزارم.

12. و مدتیه از دوست عزیزمون، "محمد محمودی"، خبری نیست. "محمد" جان، باز هم به ما سر بزن. فدات.

Emiliano

پست من طرف 59 الجمعة نوفمبر 18, 2011 5:27 am

Emiliano نوشته است:

4. این نهایت لطف و مرام شما رو می رسونه، "59" عزیز؛ که، با این که از این کار خاطره ای نداری، باز هم زحمتشو کشیدی.
به شخصه، نمی تونم با کتاب، کارتون یا فیلمی؛ که، خاطره ندارم ارتباط برقرار کنم و شما برای چندمین بار بزرگواری تونو ثابت کردید.
عالی بود، عاااالی!

لطف داری امیر جان، انجام وظیفه هست.
راستش من "ساتورنین - این جوجه اردک" را در آن زمان نگاه میکردم،
اما دیندش برام کمی خسته کننده بود و ارتباط حسی نمیتوانستم با آن برقرار کنم.
ولی بهر حال اکنون دیگر جزو خاطرات هست، خاطراتی خاکستری و ابرآلود.
سلامت باشی.
59
59

صفحه 12 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة