کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

+29
Emiliano
ahmad1395
Negin 2
59
babak
Jack Holborn
Luska
SMAM
bahman.Gh
ramin
ژوا
fazel1994
heidiiii
Nostalji
Mihakralj
Nazanin58
jasonbourne
ASDALIREZA105
zerocold
Indiana Jones
S@M
Roxpa
Milassyui
ahmad1300mo
arman
heidiii
alirad
slevin(HAMID
SMBAGHERI
33 مشترك

صفحه 2 از 16 الصفحة السابقة  1, 2, 3 ... 9 ... 16  الصفحة التالية

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف 59 الإثنين سبتمبر 22, 2014 9:41 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Jmzb46pn4bu8pfrdlc

.
.
.

"ابوالفضل طباطبایی"، یکی دیگر از مجریان خوشصدای پخش کانال اول تلویزیون،
در سالهای دهه ی شصت میباشند. ... خوب بیاد دارم که در بهار سال ۱۳۶۷، شبها از کانال اول،
برنامه ‌ای پخش میشد با نام "مقاومت تا پیروزی". ... آقای حسین پاکدل - مدیر پخش،
و دیگر مجری خوشصدای اعلام برنامه‌ ی شبکه، با لباسی جبهه‌ ای (؟)، برنامه را در استودیو اجرا میکردند.
بخشی از این برنامه، مربوط بود به مصاحبه با مردم در کوچه و خیابان که در طول روز ضبط میشد،
و سپس شبها بطور مرتب از کانال اول پخش میگردید. اجرای این قسمت را ابوالفضل طباطبایی بعهده داشتند،
که با میکرفون سیمدار تلویزیون، بمیان مردم میرفتند، و حال و روحیه ی آنها را در ماههای آخر جنگ، جویا میشدند.
صدای مجریان بیهمتای آنروزها، همراه با گفتگوهای زنده با مردم، در یاد ما "شصتی ها"، همچو روز روشن است.
با سپاس فراوان از کانال محترم "نسیم"، توجه یاران ارجمند فروم رویایی را، به تماشای بخشهایی‌ خاطره انگیز،
از برنامه ی "مقاومت تا پیروزی" جلب مینمایم. (در فایل تصویری، از دقیقه ۲، جایی‌ که پناهگاه نشان داده میشود،
موسیقی‌ بسیار زیبایی‌ استفاده شده. در صورت امکان، میحا ی گرامی، در شناسایی آن‌ یاری بفرمایند. با سپاس).

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ojfam6ckgd5nc8t1om3u_thumb

* اجرای خاطره انگیز "ابوالفضل طباطبایی" - صدای باوقار و آهنگین کانال یک،
در برنامه ی شبانه ی پخش آن‌ شبکه: "مقاومت تا پیروزی - بهار ۱۳۶۷" .:

http://s5.picofile.com/file/8142157268/Abolfazl_Tabatabayi_Az_Moghavemat_Ta_Piruzi_1367_.rar.html

.
.
.

* در اپتدای فایل تصویری بالا، خانم مصاحبه شونده میگوید:
- "آقای طباطبایی!، چرا هر وقت شما برنامه ضبط میکنید،  صدام  حمله میکنه؟".
در این میان یکی‌ از افراد حاضر، در جواب میگوید:
- "خب اونم میخواد برنامه رو نگاه کنه دیگه"!!!. ...

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Pai4rmywyurwr0qwlu8_thumb

پاترولهای صدا و سیما،
ماشینهای خروشان بیوک و شولت،
آسمانهایی از جنس پرواز موشکهای ناخوانده،
و مردمی که دلهاشان هنوز شادابی گذشته را داشت.

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj2005h@yahoo.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف slevin(HAMID الأربعاء أكتوبر 08, 2014 3:28 am

نسیم یادها
واقعا يادش بخير وقتي کوچولو بوديم عاشق کارتون ساتورنن بوديم. زماني که اين کارتون قديمي پخش مي شد اگر مشغول درس و مشق بوديم و يا مشغول شيطوني دست از همش مي کشيديم و چار زانو مي نشستيم جلوي تلويزيون سياه و سفيد تا کارتون ساتورن را بينيم.

کارتون قديمي ساتورنن يکي از محبوب ترين کارتونهاي قديمي دوران کودکي ماست.

در هر قسمت از این کارتون جذاب و قدیمی جوجه اردک داستان ما(ساتورنن) یاد می گیرد که چه چیزهایی برایش مفید و چه چیزهایی خطرناک می باشد.
و ساتورنن
http://www.telewebion.com/fa/episode/info/1205046/%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%86%D9%86
slevin(HAMID
slevin(HAMID

تعداد پستها : 129
آدرس پستي : تهران

پست من طرف 59 الأحد أكتوبر 12, 2014 8:17 pm

بهار را صدا بزن  ...

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 I535husune5xaamqeg8c

.
.
.

زمان، بهترین قاضی و دادگر است.
صدای خوانندگان راستین دیروز، دیگر هیچگاه تکرار نمی‌شوند،
و چه بجاست این مهم، ... چرا که "زیبایی‌"، یگانه است و تکرار ندارد.

"مهدی سپهر" یکی‌ از نواهای خوشسدای ایران زمین است. ...
ایشان هنوز هم صدایشان زیباست، اما افسوس که تهیه کنندگان، گوششان نمیشنود.
حال که پس از ۲۰ سال به نوایش گوش میدهیم،
فرق صداهای زیبای دیروز، با آنچه که امروز مرسوم است، بیشتر روشن میگردد.
براستی که آنروزها، نوای دلنشینی به گوش جان میسپردیم.

پای به هر طرف بنه، بهار را صدا بزن،
بهار را به سیر کوچه باغها صدا بزن ...

برنامه‌ ای بوده با نام "یاد‌ها و خاطره ها"،
که کانال محترم "آموزش" در نوروز امسال پخش کرده بودند.
سایت گرامی "nostalgiktv.net"، برنامه ی یاد شده را کامل قرار داده اند.
کلیپ اجرای تصویری "مهدی سپهر - (بهار را صدا بزن)"،
در قسمت دوازدهم آن‌ برنامه بود، که سرانجام پس از سالها آنرا دیدم،
و بسیار بسیار خشنود گشتم. ...

آخرین روز تعطیلات نوروز ۷۲، یعنی‌ "سیزده بدر"، برای بار چندم، کلیپ یاد شده را پخش کردند.
حس و حال عجیبی‌ بود. ... از یکسو فردایش باز مدرسه (سال دوم راهنمایی) شروع میشد،
و از سوی دیگر، شور و شوق آهنگهای آنسال همچون ترانه ی گفته شده و "گل میروید به باغ (عباس بهادری)"،
خبر از روزهای خوش آینده را میداد. /  نمیدانم که "خوش" شدند آن‌ روزهای پسین یا نه‌، ... اما اکنون، یادشان گرامیست.
... (لطفا در مورد  آهنگساز و ترانه سرای آفرینه ی ماندگار "بهار را صدا بزن" ، اطلاع رسانی بفرمائید)

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ne44jljjlog3mt68x0x_thumb

http://s5.picofile.com/file/8145613142/Mehdi_Sepehr_BaharRaSedaBezan_Norouz_72_.rar.html

.
.
.

‌همش از نو
همش از هیچ
نفس میکشم چاره ی بیقراری را
در روزگاری پر پیچ

59
59

پست من طرف 59 الأربعاء أكتوبر 22, 2014 9:14 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 2yfqhrft09fg1ni11ne0

.
.
.

با درود خدمت یاران ارجمند فروم رویایی.
 بسیار خرسندم که سرانجام، دسترسی‌ به هارد قبلی‌‌ام ایجاد شد،
 و پس از نزدیک به یک سال، به قول خود، جامه ی عمل میپوشانم.
 توضیح کوتاه اینکه، تمام فایلهای تصویری زیر،
 چه آنها که همانند خلاصه ی سریالها، تدوین شده در فروم خودمان بودند،
 و چه ویدیوهایی که قبلن در سایتهای دیگر بودند، سالهاست که دیگر جایی‌ موجود نمیباشند،
از اینرو، بازنشر تمامی آنها، در فروم رویایی صورت میگیرد. ... تقدیم به همگی‌ .:

.
.
.

- صحبتهای انتقادی و بسیار خوب استاد مشایخی،
در باره ی روند جاری در سینمای ایران (تابستان ۱۳۸۹) .:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Jsouktlt8ard4wwsmmto_thumb
http://elmond.persiangig.com/Ostad%20Mashayekhi-%20Enteghad-(1389).flv/download?08f5

- قسمتهایی بسیار خاطره انگیز از برنامه ی "ورزش و مردم (دهه ی شصت)" .:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ywobr55a4onti9t0ipa_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Nqpvp59crxy2ndbri103_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 91fv54gzqxgi6fuzfyu_thumb
http://elmond.persiangig.com/Varzesh%20va%20Mardom-(Dahe%2060).flv/download?08f5

- برگزیده ‌ی سریال "سیلاس"، همراه با تیتراژ‌های بیاد ماندنی اش .:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Lyd3t90dltf4hloec2ua_thumb
http://elmond.persiangig.com/Silas-(1981).wmv/download?08f5

- خلاصه ی سریال "امیر کبیر (۱۳۶۳-۶۴)" .:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ungfft5yxjoo52w3gd8v_thumb
http://elmond.persiangig.com/Amir%20kabir(Kholase)-(1363-64).wmv/download?08f5

- کاملترین فایل تصویری، از برنامه ی "دیدنیها (۱۳۶۳)".
بسیار خاطره انگیز هست قسمتی که قبل از شروع برنامه نشان میدهند.
پدر و پسری که مشغول تماشای تلویزیون، آنهم با مارک وطنی "پارس" هستند.
موسیقی‌ درخور توجهی‌ نیز بر روی این سکانس هست. ... هرگاه این قسمت را می بینم،
بیاد شبهای کودکی مان، در نیمه ی اول دهه ی شصت می‌‌افتم، و همان حس و حال برایم زنده میشود.
یک سکوت عجیبی‌ بود در شبهای آندوران. غم انگیز بودند اما درونمایه داشتند، درست همانند ویدیوی زیر .:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Gytqvzoibwfphms9kayb_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Sbpgbx63t0kere49znbj_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 F9an1s952t0bwulqv3tc_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Na3hyln6ox27dzyk8ndd_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Xjyhrgxvdanzb1miw6f_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ibok1g40z1wgk3ef1mna_thumb
http://elmond.persiangig.com/DidaniHa(02)-(1363).flv/download?08f5

- "آرتور سی‌ کلارک" (برگزیده ی سریال علمی‌ و مستند "اسرار هستی‌ - ۱۹۸۰") .:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ws39uad6e0jda42j2ax_thumb
http://elmond.persiangig.com/Arthur%20C.%20Clarkes%20Mysterious%20World-(1980).wmv/download?08f5

- برگزیده‌ ی بخشهای مختلف مجموعه ی "پرواز ۵۷ - (۱۳۷۲)" .:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Dxbmk6f3h2ornh6ci5pq_thumb
http://elmond.persiangig.com/Parvaz%2057(Kholase)-(1372).wmv/download?08f5

- خلاصه ی سریال "الیور تویست - ۱۹۸۵" (برگزیده ی پلانهای خاطره انگیزش) .:
(در کودکی، دیدن سکانسی که مرد خلافکار، نامزدش را کشت، خیلی‌ برایم نارحت کننده بود)
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 1mzt6viradyn6q2y4uex_thumb
http://elmond.persiangig.com/Oliver%20Twist(Kholase)-(1985).wmv/download?08f5

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 24, 2014 10:39 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 R6w6f91cazz54g5jufsq

سامان - ۱۳۶۴

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Kznistlai3lyh0s89dj_thumb

کارگردان: احمد نیک آذر
نویسندگان: معصومه ذبیری، احمد نیک آذر
مدیر فیلمبرداری: قدرت اله احسانی
سرپرست گویندگان: استاد زنده یاد سعید شرافت
موسیقی: شریف لطفی
بازیگران: اکبر زنجانپور، پوراندخت مهیمن ، احمد عباسقلی،
زنده یادان: "پریدخت اقبالپور، شاپور بخشایی"، ميرصلاح حسيني، محمد شیری و ...
صدابردار: رضا اردلان نسب
تدوین: قدرت اله احسانی
چهره پرداز: حمید حمزه
عکس: شاپور امینی
ژانر: حادثه ای / خانوادگی
سال ساخت: ۱۳۶۴
مدت: ۹۷ دقیقه

.
.
.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 0rqmyiyj8lgv88wrocn5_thumb

* فیلم کامل "سامان - ۱۳۶۴" در یک فایل فشرده (اندازه و کیفیت تصویر مناسب):
http://s5.picofile.com/file/8147602492/Samaan_1364.rar.html

-------------------------------------------------------------

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Vv1jxeqtbzs0vb5baga_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 G86uo327aljbbtbhrwz_thumb

پی‌ نوشت:

از بچه‌ های فروم رویایی، آیا شخصی‌،
فیلم "شهر موشهای ۲" را که بر روی اکران میباشد،
در سینما تماشا فرمودند؟. ... اگر جواب مثبت هست،
آنوقت خوب بود، راضی‌ بودید؟.
پیشاپیش از پاسخ ممنون هستم.

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Indiana Jones السبت أكتوبر 25, 2014 6:19 am

59 نوشته است:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Vv1jxeqtbzs0vb5baga_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 G86uo327aljbbtbhrwz_thumb

پی‌ نوشت:

از بچه‌ های فروم رویایی، آیا شخصی‌،
فیلم "شهر موشهای ۲" را که بر روی اکران میباشد،
در سینما تماشا فرمودند؟. ... اگر جواب مثبت هست،
آنوقت خوب بود، راضی‌ بودید؟.
پیشاپیش از پاسخ ممنون هستم.

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

با سلام
بله به بهانه‌ی اینکه دخترم را به سینما می‌برم خودم و خانم هم رفتیم. بنظرم فیلم آبرومندی است.
ارادتمند
افشین
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف 59 السبت أكتوبر 25, 2014 8:00 am

Indiana Jones نوشته است:

با سلام
بله به بهانه‌ی اینکه دخترم را به سینما می‌برم خودم و خانم هم رفتیم. بنظرم فیلم آبرومندی است.
ارادتمند
افشین

افشین گرامی با درود.
رضایت شما از این فیلم، خبر بسیار خوشحال کننده‌ ای هست.
بسیار ممنونم برای اطلاع رسانی.
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف S@M السبت أكتوبر 25, 2014 4:16 pm

سلام 59 گرامی
من هم دوبار این فیلم رو رفتم. یک بار با خانواده و یک بار هم با یک گروه بزرگ از همکاران و دوستانم. تقریباً یک ردیف سینما ملت رو اشغال کردیم! البته من خیلی باهاش ارتباط برقرار نکردم  چون اصلاً اون حال و هوای قدیمی رو درش پیدا نکردم! آخه در کل من آدم بسیار کهنه گرایی هستم و اصلاً و اساسا با هر چیز جدیدی مخالفم!!! دندانها به نظرم زیباترین قسمتش اونجایی بود که ملنگ و خدنگ (نوچه های اسمشونبر) رپ می خوندن.  
ولی خب بهتر از اونی بود که انتظارش رو داشتم و از حق نگذریم واقعاً این گروه هنرمند و جوان تلاش درخور تحسینی برای خلق صداها کرده بودند و بخصوص صدای کپلک که بسیار بامزه و قلمبه بود که گوینده اش هم دختر آزاده پورمختار عزیز و هرمز هدایت بود (الکا هدایت فکر کنم باشه). خانم پورمختار می گفت زمانی که خودش در شهر موشهای 1 صدای موش موشک رو در میآورده اون رو باردار بوده حالا بعد این همه سال الکا خودش صدای بزرگیهای موش موشک و کپلک کوچولو رو در میاره Smile
ولی من خیلی خوشحال میشدم اگر از هنرمندان قدیمی واصلی هم استفاده میشد (چون من از صدای دم باریک در این اجرا هیچ خوشم نیومد) که خانم برومند علت عدم حضور اونها رو گرفتاریهاشون عنوان کرده بود که من امیدوارم حقیقت داشته باشه اما ته دلم حس میکنم که اختلافی وجود داره زیرا سالهاست که این جمع پیشکسوت مثل خیلی دیگه از دوستان و گروهای هنری قدیمی با هم دیده نشدن و بذر تفرقه ای که این سالها همه رو از هم پاشونده اینها رو هم ظاهراً بی نصیب نذاشته...
S@M
S@M

تعداد پستها : 161

پست من طرف 59 السبت أكتوبر 25, 2014 5:57 pm

S@M نوشته است:

سلام 59 گرامی
من هم دوبار این فیلم رو رفتم. یک بار با خانواده و یک بار هم با یک گروه بزرگ از همکاران و دوستانم. تقریباً یک ردیف سینما ملت رو اشغال کردیم! البته من خیلی باهاش ارتباط برقرار نکردم  چون اصلاً اون حال و هوای قدیمی رو درش پیدا نکردم! آخه در کل من آدم بسیار کهنه گرایی هستم و اصلاً و اساسا با هر چیز جدیدی مخالفم!!! دندانها به نظرم زیباترین قسمتش اونجایی بود که ملنگ و خدنگ (نوچه های اسمشونبر) رپ می خوندن.  
ولی خب بهتر از اونی بود که انتظارش رو داشتم و از حق نگذریم واقعاً این گروه هنرمند و جوان تلاش درخور تحسینی برای خلق صداها کرده بودند و بخصوص صدای کپلک که بسیار بامزه و قلمبه بود که گوینده اش هم دختر آزاده پورمختار عزیز و هرمز هدایت بود (الکا هدایت فکر کنم باشه). خانم پورمختار می گفت زمانی که خودش در شهر موشهای 1 صدای موش موشک رو در میآورده اون رو باردار بوده حالا بعد این همه سال الکا خودش صدای بزرگیهای موش موشک و کپلک کوچولو رو در میاره Smile
ولی من خیلی خوشحال میشدم اگر از هنرمندان قدیمی واصلی هم استفاده میشد (چون من از صدای دم باریک در این اجرا هیچ خوشم نیومد) که خانم برومند علت عدم حضور اونها رو گرفتاریهاشون عنوان کرده بود که من امیدوارم حقیقت داشته باشه اما ته دلم حس میکنم که اختلافی وجود داره زیرا سالهاست که این جمع پیشکسوت مثل خیلی دیگه از دوستان و گروهای هنری قدیمی با هم دیده نشدن و بذر تفرقه ای که این سالها همه رو از هم پاشونده اینها رو هم ظاهراً بی نصیب نذاشته...

خانم سم با درود.
خیلی‌ ممنونم برای مطلب نقدواری که نوشتید.
بسیار هم خرسندم که این فیلم، مورد توجه نسبی‌ شما نیز قرار گرفته است.
بله، کاملن متوجه هستم، ما همگی‌، طرفدار روح نوستالژیکوار هستیم،
و با بیشتر نوگرایی‌هایی‌ که امروز انجام میشود، ارتباط برقرار نمیکنیم.
قبلن هم اشاره داشتم که ۱۳ سال (از ۱۳۶۷ تا ۸۰)، با خانواده ی باکلاس و محترم "هدایت-پورمختار"،
در یک کوچه همسایه بودیم. ... عصر‌های جمعه در سالهای انتهایی دهه‌ ی شصت و آغاز هفتاد،
جناب آقای هدایت با دو دخترشان، در کوچه بدمینتون بازی میکردند. ... من هم سوار بر دوچرخه،
دایمن از کنارشان رد می‌شدم و به آقای هدایت سلام می‌کردم.  چه صبر و تحملی داشت ایشان،
چون در عرض آن ۱-۲ ساعت بازی، هر ۱۰ دقیقه یکبار، جواب سلام من را با خوشرویی میداد.
خبر خوشحال کننده‌ ای بود که فرزند این خانواده ی هنرمند، به شایستگی، راه آنها را ادامه میدهد.
بگمانم تا ۲-۳ ماه دیگر، "شهر موشهای ۲" را برای نمایش خانگی نیز فراهم سازند.
مشتاق دیدن این فیلم هستم. / ... ما گر چه بزرگ شدیم، اما خوشبختانه کودک درونمان،
همان بچه ی ۵-۶ ساله ایست که با صدای تیتراژ برنامه ی کودک دهه ی شصت، به سرزمین رویا‌ها پر میگشود.
بسیار ممنونم برای اطلاع رسانی.
سلامت باشید.

.
.
.

صدای ورق زدن خاطرات
به درخشش چشمان است
به زلال آن نگاهی‌
که آسمان بی‌ ابرش
رنگ میریزد بر دل‌ پر نقشش

.
.
.

---------------------------------------------------------------------

پی‌ نوشت:

یاران ارجمند، دیشب بصورت اتفاقی،
متوجه سریال ایرانی شدم در یو.تیو.ب، با نام "زیر تیغ-۱۳۸۵".
اول نمی‌خواستم ببینم، اما انگار که ناخودآگاه به سمتش ترغیب شدم.
چقدر این سریال خوشساخت است!، فضاسازی، بازیها، فیلمنامه، دوربین، و ...،
همگی‌ از جنس دهه ی شصت هستند. ... سه‌ قسمتش را تاکنون دیدم،
و با آنکه سوژه ‌اش درام و تلخ است، اما از همه جهت، کار قوی میباشد.
باورپذیری بی‌ نهایت روشنی را از زندگی‌ ایرانی در سبک سنتی نشان میدهد!.
من خودم در فضای کارگری، کار کرده ام.  می‌دانم زمانی که وقت نهار فرا می‌رسد،
با چه شوقی، غذا از ظرفهای آهنی در بشقاب کشیده میشود، و اگر یکی‌ از همکاران،
برود و نوشابه بگیرد، چه حس و حال خوشی‌ بوجود می‌‌آید.  این مورد در قسمت دوم آن هست.
دیگر اینکه، با هنر بازی و صدای بسیار خوب و دراماتیک هنرمند گرامی، جناب آقای کورش تهامی،
برای اولین بار، در فیلم زیبای "برف روی شیروانی داغ - ۱۳۸۹" آشنا شدم.
سبک بازیگری و فن بیان ایشان در این سریال نیز بسیار عالی‌ میباشد.
سریال "زیر تیغ"، همانند آفرینه‌ های شصت، هنایش بسیار بالایی‌ بر بیننده و مخاطب دارد،
چون ساده و صمیمی‌ است. ... در جاهایی از آن، حتا بیاد ساختار سریال "سایه همسایه-۱۳۶۴" می‌افتم،
چرا که کار اصولی انجام شده. ... باور بفرمائید که نزدیک به ۱۰ سال است، که دیگر خیلی‌ ساختارها،
دور شده از اصل و اساس دراماتیک، و وقتی‌ یک کار خوب می‌‌بینیم، شوک زده می‌شویم!.
مراتب سپاس خود را خدمت: "محمد رضا هنرمند (کارگردان)"، "علی‌ اکبر محلوجیان (فیلمنامه نویس)"،
"استاد حسین علیزاده (آهنگساز)"، و تمامی بازیگران این سریال ارزشمند، بیان میدارم. ...

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Elbfnrqea6c1t6pkw65a_thumb

https://soroush.tv/fa/serial/view/175/زیر-تیغ

.
.
.

59
59

پست من طرف S@M الأحد أكتوبر 26, 2014 2:28 am

بله 59 عزیز،
سریال زیر تیغ از اون دست سریالهایی بود که با این که فضای بسیار سنگین و تیره ای داشت ولی همه بازیگران حتی کم تجربه ترینشون بی نظیر بازی کردن و حتی یکنفرشون نبود که ساز مخالف بزنه و کار بقیه رو خراب کنه. بخصوص هنرمندی که من واقعاً طرفدارشم و فکر میکنم که خیلی حقش ادا نشده آقای رامین راستاد هست که من در هر فیلمی دیدمش از بازی بینظیرش لذت بردم. منتها چون مثل بعضیها چشماش بور (!!!) نیست خیلی مورد توجه قرار نداره اما هنرمند بسیار شایسته ایه...  یادمه در یکی از سریالهای در پیت ماه رمضون چند سال پیش در کنار شهره لرستانی نقش برادرش رو با لهجه لری بازی میکرد و که من فقط اون سریالو به خاطر اون دوتا میدیدم. چیز دیگری که در این سریال فوق العاده است چادر سر کردن معتمد آریاست که بسیار شاهکاره. برای کسی که چادری نسیت چادر سرکردن اون هم به سبک کاملاً عامی نقشی هستش که هر کسی از پسش برنمیاد.
S@M
S@M

پست من طرف 59 الأحد أكتوبر 26, 2014 11:51 am

S@M نوشته است:
بله 59 عزیز،
سریال زیر تیغ از اون دست سریالهایی بود که با این که فضای بسیار سنگین و تیره ای داشت ولی همه بازیگران حتی کم تجربه ترینشون بی نظیر بازی کردن و حتی یکنفرشون نبود که ساز مخالف بزنه و کار بقیه رو خراب کنه. بخصوص هنرمندی که من واقعاً طرفدارشم و فکر میکنم که خیلی حقش ادا نشده آقای رامین راستاد هست که من در هر فیلمی دیدمش از بازی بینظیرش لذت بردم. منتها چون مثل بعضیها چشماش بور (!!!) نیست خیلی مورد توجه قرار نداره اما هنرمند بسیار شایسته ایه...  یادمه در یکی از سریالهای در پیت ماه رمضون چند سال پیش در کنار شهره لرستانی نقش برادرش رو با لهجه لری بازی میکرد و که من فقط اون سریالو به خاطر اون دوتا میدیدم. چیز دیگری که در این سریال فوق العاده است چادر سر کردن معتمد آریاست که بسیار شاهکاره. برای کسی که چادری نسیت چادر سرکردن اون هم به سبک کاملاً عامی نقشی هستش که هر کسی از پسش برنمیاد.

خانم سم، فرمایش شما درست هست. در "پیامک از دیار باقی‌ - ۱۳۸۶" هم، آقای رامین راستاد خوب بازی کردن و تیپسازی داشتن.
راستش بازیهای خانم معتمد آریا، نظرم رو هیچوقت جلب نکرده بود، اما در "زیر تیغ"، اولین بار هست که فرق داره.
مسالهِ چادر رو، ریزبینانه اشاره کردید. ... با آنکه داستان این سریال تلخ هست، اما از تماشایش واقعن لذت میبرم.
حضور و جایگاه مهم کارگردان، احساس میشه در کار، برای همین هست که هیچکس ساز مخالف نمی‌تونه بزنه،
چون دیگه خودش نیست، بلکه توسط کارگردان هدایت میشه. ... فیلم خوشساخت "طبقه‌ی هساث - ۱۳۹۲"،
با آنکه در فیلمنامه ضعیف بود (چون فیلمنوشتش حتمن کپی کاری از یک فیلم آمریکایی هست،
و در ضمن، یک دیالوگ هم، از "ممل.امریکایی." کپی کرده!)، اما فیلمی ممتاز از جهت هنر کارگردانی بشمار می‌‌یاد.
در ضمن، فیلم؟ تازه ی آقای کیمیایی (متروپل)، نورپردازی و صحنه آرایی خوبی‌ داره،
چون کپی شده از سبک نور و رنگ در کارهای "استنلی کوبریک" میباشد، ~ (کپی کپی کپی کپی کپی ...)
درست همان کاری که آقای جیرانی، در فیلم "من مادر هستم" انجام داد. اما متروپل، گریم‌ هاش خیلی‌ ضعیفه.
اول فیلم رو هم، از تایتانیک کپی کردن (مصاحبه با خانمی که مثلن پیر شده!). داستانش هم طبقه معمول،
اینقدر آشفته است که آدم دیگه خندش میگیره. و بازی بازیگرانش هم در حد تاترهایی هست که در مدرسه اجرا میکردیم.
بعضی‌‌ها خوب اسم در کردن، روزی روزگاری به برکت یک گروه مناسب فیلمسازی، ۲-۳ کار قوی ساختند،
اما ۹۰ درصد مابقی فیلمهاشون، از ضعیف هم بدتره. ... البته این رو به جرات بگم،
که مفهوم نوستالژی و دلبستگی به روزهایی که در بستر زمان به یادها سپرده شدند،
در خیلی‌ از فیلمهای این کارگردان وجود داره، و از این جهت، قابل تقدیر میباشد.

بهتر در جریان هستید که در یکی‌-دو دهه ی گذشته، دیگه مثل قدیمها نیست که اگر شخصی‌ آب و رنگی‌ داشت،
ممکن بود تهیه کننده ازش بصورت علاقمندانه، در فیلمی استفاده کنه و این بشه پله ی ترقی‌ برای آن فرد.
اکنون در تمام زمینه‌ های هنری، مسایل مادی مطرح هست. برای همین هست که اینهمه صداهای بد، شدن خواننده.
بسیاری از بازیگرانی هم که ۱۰-۱۵ ساله مثلن شدن چهره، در اپتدای کار، با پول خودشون وارد سینما شدن،
ستاره‌هایی پوشالی. / در نیمه ی دهه ی هفتاد،  ۸-۹ میلیون تومان، خیلی‌ پول بود، دستمزد بازیگر درجه یک بود.
حالا فرض کنید یکی‌ بیاد دفتر فیلمسازی شخصی‌ که معروفه، از صبح تا عصر با چک رقم بالا که در دست داره،
اصرار کنه که نقش اول بگیره، آخر هم پول که برای بازیش نگیره هیچ، تازه دستمزد یک بازیگر مطرح رو بده به کارگردان.
کلن همه ی دعوا‌ها و حرفها بر سر پوله. داشتن استعداد و توانایی یک مساله هست، اما به تحقق‌ رسوندن اون،
مساله‌ ای کاملن متفاوت. از اینرو برخی چون پول دارن، یک استعداد معمولی‌ رو به نتیجه می‌رسونن،
یعنی‌ منظورم مطرح شدن هست، و نه‌ اینکه کیفیت کارشون بالا باشه.
اما دیگری با اینکه استعدادش بالاتره و سطح کارش حرفه‌ ای هست،
چون سرمایه نداره، نمی‌تونه اونطور که باید و شاید، به جایگاهش برسه.
مشکل کشورهای جهان سوم همینه که خیلی‌ کارها، از روش و قانون لازم خودشون، پیروی نمیکنن.
سلامت باشید.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

پی نوشت:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Zaruadje36oeky1ahm_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Se1l5fq4z8pg4wbprzsm_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 C0srvxwyr86kbpkrcei_thumb

از دید نگارنده، بهترین فیلم جناب آقای سیروس الوند، "چهره - ۱۳۷۴" میباشد،
که فیلمنوشت آن نیز، به قلم گویای خودشان نوشته شده است. ... شخصیت پردازی،
و دیالوگ نویسی سیروس الوند، یکی‌ از بهترین نمونه‌ های فیلمهای سبک اجتماعی ‌ست.
از آنجا که علاقه ی فراوانی به فیلم یاد شده دارم، لینک آن با دو کیفیت، تقدیم فروم رویایی میگردد.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 B0npp8i7gyab3yyngalo

* فیلم کامل "چهره-۱۳۷۴" ~ "نویسنده و کارگردان: سیروس الوند" (با سپاس از کانال سه‌)

- (با کیفیت متوسط و حجم مناسب - ۱۱۰ مگابایت) .:
http://s5.picofile.com/file/8147961118/Chehre_1374.rar.html

- (با کیفیت اصلی‌ پخش تلویزیونی - ۳۲۲ مگابایت) .:
http://elmond.persiangig.com/Chehre-1374.flv/download?0f3a

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 31, 2014 8:56 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 9n05tvgr0qspgebh2aat

.
.
.

قبلن یک فایل تصویری از تله تئاتر بی‌ نهایت نوستالژیک و زیبای "باجناقها-۱۳۶۴" تقدیم شده بود.
فایل تصویری زیر، بتازگی از کانال محترم "نسیم" پخش شده، که همانند یک خلاصه ی کوتاه میباشد.
من نمیدانم چرا تلویزیون در پخش نسخه ی کامل این تله تئاتر خاطره انگیز، کوتاهی میکند!.
حق امتیاز و کپی رایتش‌ نیز که برای خودشان است، پس چرا آنرا کامل پخش نمیکنند؟.
و دیگر اینکه، تلویزیون اصرار دارد بگوید "باجناقها" محصول ۱۳۶۶ است!،
سال ۶۶، یعنی‌ ۱ سال قبل از خاتمه ی جنگ، در حالیکه این تله تئاتر، ساخته شده در ۱۳۶۴ میباشد،
و در سه‌ سال آخر جنگ، به دفعات از تلویزیون پخش میشد. (حساب کتاب ندارن دیگه، همینجوری یه چیزی میگن).
بهر حال، همین فایلهای تصویری کوتاه نیز غنیمت هستند. بویژه این ویدیو ۸ دقیقه ای، که خلاصه وار است.

- نکته ی جالب توجه اینکه، در سکانس اول، به کمربند اکبر عبدی توجه کنید .:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Pkkl9m57a1n4okpd5c

این کمربندهای مردانه، در دهه ی شصت مد بود. پدر من نیز از آنها داشتند.
قسمت اصلی‌ کمربند، از جنس پلاستیک بود که نقش یک اسب، معمولن روی آن کشیده شده بود.
در بازبینی فیلمهای آندوران، چه لحظه‌های جالبی‌ از زندگی‌ شصت روشن میگردد.

- نکته ی قابل توجه دیگر، ایفای تمام نقشهای تیپسازی شده و تکمیلی همچون:
صاحبکار، سمسار، بانکدار و ...، توسط هنرمند گرامی - "حسین محب اهری" میباشد.

.
.
.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 H2vv3l3ik6afnj3peagk_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 4bl2c4lkeumqspxqqiv1_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 De9mwne6dhuju3ltyii_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Dnzg6374vuerkh736u1b_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ryibk35tfk1qcrab5m2_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ap6qmddt9yjwmmov_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Qocw72rqigfaul6tsnn_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Hfjcblo0jergqv7yi6h_thumb

* خلاصه‌ ای ۸ دقیقه‌ ای از تله تئاتر نوستالژیک "باجناقها - ۱۳۶۴" .:
(با سپاس فراوان از کانال محترم "نسیم")

http://s5.picofile.com/file/8148868150/TeleTeatr_Bajenagh_ha_Kholase_1364_.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 السبت نوفمبر 01, 2014 11:19 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Xe06515ayjuedvuj85m

.
.
.

* قسمتهایی از تله تئاتر "میز - ۱۳۶۱"، ساخته ی "جناب آقای داریوش مودبیان" .:
(با سپاس از کانال محترم "نسیم")

http://s5.picofile.com/file/8149086400/TeleTeatr_Miz_1361_.rar.html

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Kqp5iw9k8npkf3y11o0u_thumb

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الأحد نوفمبر 02, 2014 5:34 pm

.
.
.

بانو آزیتا لاچینی، یکی‌ از صداهای متین و آرامبخش دوبله ی ایران بوده اند، و اگر نابخردان اجازه بدهند، همچنان هم هستند. ... در زمینه ی نقش آفرینی و بازیگری نیز، همیشه حساب شده و هنرمندانه فعالیت داشته اند. ... آنوقت باید این بشود نتیجه ی هنر و تلاششان؟؟؟!!! .:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Fhon6hdoamjb3tppwv2w

http://www.persianv.com/preview/265737.php#بازیگری که بیکار شد و خانه‌اش را فروخت +عکس

.
.
.

اینروزها کلن فضای ذهنم خیلی‌ منفی‌ هست. نه‌ بخاطر خودم، نه، بلکه انگار انسان گاهی‌ از اطراف، انرژیهای منفی‌ و ناراحتی‌ را احساس میکند. چندینبار مطلب نوشتم، اما هربار، پاککن به صفحه کشیدم، و طبق همان روال همیشگی‌ شصتیمان، خودسانسوری کردم. از بس که فضای هنری؟؟؟، شده جایگاه یک مشت خزوخیل، که جنگولکبازی در می‌‌آورد. ... تمام ستاره‌ های پوشالی این سالها، از هر جنسیتی که باشند، بچه پولدار بوده اند و این اسکناس هاشان بوده که همچون روغن، راه قیف ورود به بازیگری را، برایشان هموار ساخته. تهیه کننده‌ ها هم که اصلن در یک عالم دیگری هستند. ... طرف فوتبالیست بوده، آوردنش و شده بازیگر!. ... یا آن دیگری که هندوانه و خربزوانه مجری میشود، از همان اول کار، ۱۰۰۰ درصد، مانی دادند به گرین هوم، تا این عتیقه ‌‌‌ی بی‌ نمک، بیاد و ادامه ی لوسبازیهای توی خانه‌ اش را،
در جلوی دوربین داشته باشد. / ... هفته پیش، اسم "استاد چنگیز جلیلوند" را جستجو میکردم، رسیدم به حضور ایشان در هندوانه.  آنوقت این پسرک لوس مجری، اصلن حواسش نیست که چه شخصیتی‌ مهمان برنامه است!، در اپتدا ی کار، با خنده‌ های هیستریک و تابلو‌اش، به استاد جلیلوند میگوید: "شما چقدر نازین!، چقدر خوشگلین!". ... ادبیات صفر!، ... فقط پر روگی و لوسبازی،  با چه پشتوانه ای؟. ... - جواب ساده هست: "پول".  ..........  یا آن بازیگرنماهای دیگر، که اصلن هیچ کارت ویزیتی برای بازیشان وجود ندارد، یعنی‌ طرف ۲۰ تا فیلم بازی کرده، اما آدم فکر که میکنه، می بینه حتا یک سکانس هم از کارهاش بیاد نداره. خب اینها همه با اسکناس شخصی‌ شان، تزریق شدند به بدنه ی داغون سینمای جاری ایران. آنوقت بازیگران حرفه ای و اصیل، میبایست با این مشکلات مالی‌ دست و پنجه نرم کنند. / \
ثریا حکمت، مگر کم فیلم و سریال بازی کرد؟. مگر نقشهایش را درست و حرفه‌ ای انجام نمیداد؟. پس چرا میبایست او هم خانه ‌اش را که در فرمانیه بوده بفروشد، و در این سالهای بیکاری، خرج کند تا برسد به چند شب چادرخوابی‌!، و سپس التماس از این و آن که بتواند پول اجاره بهایش را جور کند؟. مشکل کجاست؟. ... جواب: "نبودن حساب و کتاب و قانون، در تلویزیون و سینما". / ... زنده یاد شاپور قریب، با ساخت "ممل.امریکایی"، میتوانست برای همیشه تامین باشد، چرا که آن فیلم، بسیار پر فروش شد، اما هیچ چیز به خود او نرسید!. ... ... ///  پاسداشت آفرینه ها، صفر است!، ... درد اینست. ///  ...  بی‌جهت نیست که می‌گویند، کشورهای جهان سوم (یعنی‌ جاهایی که ما زندگی‌ میکنیم)، ... و کشورهای جهان اول (یعنی‌ جاهایی که هنر و ادب و فرهنگ، ارزش دارد).

.
.
.

سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الخميس نوفمبر 06, 2014 3:29 pm

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Qxgtwhibclzcznsyd9vh

.
.
.

صدای حسین عرفانی، بی‌شک یکی‌ از منحصربفرد‌ترین صداهای ایرانزمین است،
صدایی پروسعت، که طنین و قابلیت فراوانی دارد. ... چنین هنرمندانی، دیگر یافت مینشوند.
با آروزوی سلامتی و موفقیتهای روزافزون برای ایشان و تمام هنرمندان راستین،
توجه یاران ارجمند را، به نمایش کوتاه تلویزیونی از نوروز سال ۱۳۷۳ جلب مینماید،
که حسین عرفانی، با حنجره ی جادویی خود، ایفای نقش کرده بودند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 5531zonufj5iknvrwg9_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 1anptvvldxxg71b3vitl_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Dpe2603cexcwefb0l1k1_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 G3fwvxdlvh09774skc85_thumb

* "استاد حسین عرفانی" در نمایش "بهاران - نوروز ۱۳۷۳" .:

http://s5.picofile.com/file/8150068742/Hosein_Erfani_Baharan_1373_.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف kazvash السبت نوفمبر 08, 2014 1:59 am

S@M نوشته است:بله 59 عزیز،

با سلام خدمت خانم S@M وساير دوستان
جهت اطلاع بيشتر عرض مي كنم كه آقاي راستاد و خانم لرستاني در سريال درپيت دارا و ندار كه از سريال هاي نوروزي بود بازي مي كردند
با تشكر
kazvash
17/08/1393
kazvash
kazvash

تعداد پستها : 60

پست من طرف 59 السبت نوفمبر 08, 2014 2:45 pm

* امیر گرامی قبلن یک فایل تصویری از تله تئاتر "سوزنبانان-۱۳۶۳" را به اشتراک فروم رویایی رسانده بودند.
فایل تصویری زیر، قسمتهای دیگری از آن تئاتر تلویزیونی خاطره انگیز میباشد، که تقدیم میگردد.
جناب آقای اسماعیل محرابی، یکی‌ از بازیگران ممتاز شصت و هفتاد بودند، که هنرآفریشان همیشه باورپذیر بوده است.

_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 36qgjr8228bzixlr3s31

* بخشهایی‌ از تله تئاتر نوستالژیک "سوزنبانان - ۱۳۶۳" .:
(با سپاس فراوان از کانال محترم "نسیم")

http://s5.picofile.com/file/8150448600/TeleTeatr_Suzanbanan_02_1363_.rar.html

.
.
.

جناب آقای "داریوش مودبیان" در دهه ی شصت خورشیدی،
نقش بسیار مهمی‌ در شناساندن هنر دراماتیک در قاب تلویزیون داشتند.
ایشان در دو زمینه ی ادبیات (بویژه مترجمی) و همچنین هنرهای نمایشی،
دارای سواد آکادمیک میباشند و از اینرو، ساخته هایشان، مبنای اصولگرایانه ای دارند.
در سالهای نیمه ی اول دهه ی شصت، در کنار تله تئاترهای مشهور "سوزنبانان" و "باجناق ها"،
یک تئاتر تلویزیونی دیگری هم بود با بازی آقای "محمد مطیع"، که شبها از کانال یک چندین بار پخش شد.
داستان از این قرار بود، که آقای مطیع نقش یک پهلوان قدیمی‌ را بازی میکرد و حال با مراجعه به یک طبیب؟ یا حکیم،
قصد داشت تا خالکوبی‌هایی‌ که در جوانی انجام داده بود را پاک کند و بدین ترتیب  از حس و حالی‌ که قبلها داشته دور شود،
و اکنون زندگی‌ آرام و بدون خیالبافیهای پهلوانانه داشته باشد. ... فضای تصویری این کار نیز همانند برنامه ی آن دوران،
در پس زمینه‌ ای سیاه رنگ، همراه با نورپردازی ملایم ساخته شده بود. ... در طی‌ داستان، پهلوان سابق،
از ماجراجویی‌ها و وقایع دوران جوانی خود، برای شخصی‌ که نزدش رفته بود تعریف میکرد.
یاران ارجمند اگر نام این تئاتر تلویزیونی را میدانند، لطفن اطلاع رسانی بفرمایند، با سپاس.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Xoxdhv20ndpy64j78ew

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف S@M الأحد نوفمبر 09, 2014 1:48 am

سلام بر همه
59 گرامی من اون تئاتر رو اصلاً یادم نیست ولی اونچه که از بیوگرافی محمد مطیغ در ویکیپدیا بر میاد اینه که احتمالاً اسم اون تئاتر "پهلوان و جراح" بوده که گویا مرحوم "سروش خلیلی" هم درش بازی می کرده.این تئاتر به کارگردانی "سعید نیک پور" و نویسندگی "هوشنگ مرادی کرمانی" بوده در سال 58.
S@M
S@M

پست من طرف 59 الأحد نوفمبر 09, 2014 8:56 am

S@M نوشته است:

سلام بر همه
59 گرامی من اون تئاتر رو اصلاً یادم نیست ولی اونچه که از بیوگرافی محمد مطیغ در ویکیپدیا بر میاد اینه که احتمالاً اسم اون تئاتر "پهلوان و جراح" بوده که گویا مرحوم "سروش خلیلی" هم درش بازی می کرده.این تئاتر به کارگردانی "سعید نیک پور" و نویسندگی "هوشنگ مرادی کرمانی" بوده در سال 58.

خانم سم با درود.
بسیار سپاسگزارم برای اطلاع رسانی خوبی‌ که داشتید.
کاملن درست میفرمایید. ... چقدر جالب هست که نام این تله تئاتر رو،
اکنون پس از ۳۰ سال دوباره شنیدم. ... همونطور که بهتر میدونید،
عنوان آن، یعنی‌ "پهلوان و جراح" که یادآوری داشتید،
با محتوایی که یادم بود و توضیح دادم، کاملن هماهنگی دارد.
خیلی‌ دوست دارم حتا اگر شده، قسمتهای کوتاهی از آنرا دوباره ببینم.
بازهم ممنونم از توجه و اطلاع رسانی نوستالژیکی که داشتید.

.............

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ren3on2m3rl66vxm8jzj

از عاملین صدا و سیما که بصورت ناشناس، بکار وبگردی مشغول هستند،
تقاضامندیم که تله تئاتر "پهلوان و جراح - ۱۳۵۸" را از آرشیو بیرون آورده،
اول یک فوت حسابی‌ روی جعبه ی فیلمش داشته باشند تا گرد و خاکها دور شوند،
بعد یک کپی از آن گرفته و سپس فیلم را به دستگاه ویدیوی مرکزی تلویزیون،
برای پخش وارد نماید. ... با سپاس.

.
.
.

آقای محمد مطیع، از بازیگران قدرتمند دهه ی شصت بودند.
در بیشتر فیلمهای سینمایی، استاد حسین عرفانی صداپیشگی نقشهایشان را بعهده داشتند،
و جالب اینجاست که در اصل هم، صدای خود آقای مطیع، که برای نمونه،
در "امیر کبیر" و "سلطان و شبان" می‌شنیدیم، شباهتهایی‌ به صدای حسین عرفانی دارد!.
یکی‌ از بازیهای بیادماندنی محمد مطیع، در فیلم "گردباد-۱۳۶۴" بود،
که علاقه ی فراوانی به نقش آفریشان دارم. ... سلامت باشید.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Tbngh8lbautth2ft0cw

59
59

پست من طرف 59 الإثنين نوفمبر 10, 2014 3:17 pm

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Oxk70ftlvnprqahgce1v
.
.
.

قسمتهایی از نمایش تلویزیونی "پول پرست" (پخش در سال ۱۳۶۶)،
با بازی زنده یادان: "مهین دیهیم   و   کیومرث ملک مطیعی"،
و بازیگری که نامشان را نمیدانم. ... در انتهای ویدیو هم،
قسمتی کوتاه اما خاطره انگیز از سری اول "جنگ هفته (سال ۶۶ یا اوایل ۶۷)"،
با اجرای گوینده ی خوشسدای دهه ی شصت (که خوشبختانه اکنون هم فعالیت دارند):
جناب آقای "علیرضا غفاری"، قرار گرفت. / بهتر بیاد دارید که "جنگ هفته" در دو سری یا بگفته ی امروزی،
در دو فصل تهیه و پخش شد. فصل اول آن، در ماههای آخر جنگ بود (امیر گرامی یک فایل قرار داده بودند)،
و فصل دومش، (که ۳ سال پیش در فروم بخشهایی‌ از آن قرار گرفت):
https://www.youtube.com/watch?v=KtVfTowjIPM
در نیمه ی دوم سال ۶۷ و ۶۸، که جنگ دیگر تمام شده بود، همانند قبل، جمعه عصرها نشان داده میشد.
قسمتهایی همچون: "آقا کمالی (هشدارهای پلیس)" و میان پرده‌های نمایشی، مربوط به فصل دوم بودند.
نمیدانم، شاید نمایش "پول پرست" که در فایل زیر هست هم مربوط به سری اول "جنگ هفته" بوده است.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 72e4udvuw5hhlqhwr3hh_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Zhsyw5vo2n60w8kh7wqd_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 K9etr6k3uv4ufzl2bpr_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 685lfsdvyzprhdcf4xf_thumb

* قسمتهایی از "نمایش پول پرست + اجرای علیرضا غفاری در جنگ هفته - (۱۳۶۶)" .:

http://s5.picofile.com/file/8150830118/Jonge_Hafte_Namayesh_AlirezaGhaffari_1366_.rar.html

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Xyj2zgwgqfruxx0bkxjy_thumb

----------------------------------------------------------

پی‌ نوشت:

زنده یاد بانو مهین دیهیم (۱۳۰۴ - ۱۳۸۱) ...
صدایی گرم و پرطنین ...

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Enfdidab4rxyz2pm77

سوای از صداپیشگی استادانه‌ ای که در رادیو و دوبلاژ داشتند،
همچنین، بازی ماندگارشان در یک قسمت از "آرایشگاه زیبا-۱۳۶۹"،
که نقش "خاله خانم" را در مراسم خواستگاری ایفا میکردند،
همیشه در ذهنم، بروشنی یادمانه ها، بیادگار باقی‌ مانده است.
یاد هنرمندان راستین، براستی که گرامی باد ....

http://www.sourehcinema.com/People/People.aspx?Id=138205050221/
http://fa.wikipedia.org/wiki/مهین_دیهیم

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف heidiii الخميس نوفمبر 13, 2014 12:09 pm

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 10711049_307127866153189_9167931436298528855_n

آتقي آزاد شد...
پس از چاپ گفت و گويم با جواد گلپايگاني در ماهنامه فيلم سينماگران زيادي براي كمك به آزادي او تماس گرفتند. ولي «آتقي» به طرز عجيبي از دسترس خارج شده بود. امكان برقراري تماس با او وجود نداشت. خانواده اش گفتند هروقت به مرخصي آمد، خبر خواهند داد. ولي تماس كوتاه «آتقي» از داخل زندان براي تشكر بابت چاپ مصاحبه به آخرين تماس ما بدل شد. حتي رفتن من به زندان اوين براي ملاقات با او به نتيجه نرسيد و همه چيز مبهم و عجيب شد.
مهم نيست در اين مدت چه رخ داد. كدام خبرگزاري ها كوشيدند آن مصاحبه را به نام خود بزنند. هدف كمك به آزادي جواد گلپايگاني بود و نه مشهور شدن مصاحبه كننده. بازتاب گسترده آن مصاحبه كار خودش را كرد. امروز صبح يكي از اخبار اصلي سايت ها و خبرگزاري ها آزاد شدن آتقي بود. آتقي بعد از قريب 14 سال امروز آزاد شد. دوستت داريم آتقي... حتي روزي كه به دليل به تأخير افتادن چاپ مصاحبه تماس گرفتي و گفتي: ظاهرا خوشگل تر از من زياد هست. نوبت به من نمي رسد... دوست داشتني بودي...
تو آن قدر خاطره ساخته اي، آن قدر كسالت را از جامعه اي اسير جنگ و انزوا تارانده اي كه عتابت هم به دل مي نشيند. بين اين همه خبر بد، آزاد شدن آتقي براي آغاز يك روز كاري به اندازة ‌كافي انرژي بخش هست. خوش آمدي مرد رنج ديدة‌ خاطره ساز
http://s5.picofile.com/file/8151373626/Javad_Golpaygani.flv.html
*
خاطره این موسیقی آشنا از همان سالهای قدیم توی ذهنم بود تا وقتی که با پخش دوباره سریال آینه عبرت، خاطره اش دوباره زنده شد. برخلاف باقی قطعات موسیقی پخش شده در قسمت های مختلف این مجموعه، این یکی کاملا ایرانی به نظر می رسد.
ممنون می شوم اگر کسی از دوستان، نام و نشانی از این قطعه زیبا یا سازنده اش سراغ دارند در اختیار ما و بقیه دوستان هم قرار بدهند.
http://s5.picofile.com/file/8151375100/Music_Ayneh_Ebrat.flv.html
heidiii
heidiii

تعداد پستها : 24

پست من طرف heidiii الجمعة نوفمبر 14, 2014 9:01 am

سلام دوستان

1. دیشب بلاخره قسمتی از سریال قدیمی هوای تازه که قبلتر در موردش با امیلیانو صحبت کرده بودیم از شبکه نسیم پخش شد. همان مجموعه ای که مریلا زارعی و رادش زن و شوهر بودند و همسایه طبقه بالایشان (احمد آقالو) عشق رمان های جنایی و کارآگاه بازی بود و یکبند مایک هامر می خواند و جمله ثابتش این بود "پوآرو و مارپل خیلی مونده تا مایک هامر بشن..." رضا بابک پدر مریلا زارعی بود و منوچهر نوذری روی سریال نریشن میگفت.
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Data0001_1_006073_15_01_43_
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Data0001_1_001825_15_04_36_
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Data0001_1_000610_15_00_22_
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Data0001_1_010573_15_04_02_

2. خبر خوب: از چهارشنبه بیست و هشت آبان، هرشب ساعت 21:30 سریال قدیمی "پیک سحر" از شبکه آیفیلم پخش می شود.

(مدتی قبل دیدم دوستی که در مورد پخش برادران شیردل اطلاع رسانی کرده بود، در کمتر از بیست و چهار ساعت نوشته اش را از روی فروم برداشت. این را درست همان موقعی فهمیدم که آمده بودم به خاطر کار قشنگش ازش تشکر کنم. این نکته ی ساده را در حاشیه فقط یادآوری می کنم و می دانم که هرکسی خودش بهتر می داند:
شاید اینجا دیگر رونق سابق را نداشته باشد و برعکس یک سال قبل، خیلی سوت و کور و خلوت شده باشد که بیشترش به خاطر مشغله های روزمره آدمهاست، ولی همین یکی دوخطی هم که هرکدام از ما شش ماه یکبار می گذاریم، بیشتر از سر دلبستگی و علاقه شخصی است تا تایید و تشویق و تشکر بقیه. توی این سرزمین فقط کاری که انگیزه اش از ته دل برآمده باشد می ماند و ماندنی می شود و چشمی که منتظر تشویق و تشکر بقیه است فقط بیشتر منتظر می ماند.)
heidiii
heidiii

تعداد پستها : 24

پست من طرف 59 السبت نوفمبر 15, 2014 2:04 pm

مهدی کاشانیان درگذشت ...

(شنبه - ۲۴ آبانماه ۱۳۹۳)

یادشان گرامی، که یکی‌ از شادی آفرینان، در رادیو و تلویزیون بودند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Jim8z9qwg1svxofdzigm

- (درگذشت بازیگر پیشکسوت رادیو و تلویزیون) .:

http://www.persianv.com/preview/266952.php

- مهدی کاشانیان در نمایی از فیلم "زن امروز-۱۳۷۵" .:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 81f1iv89xce3nkknasaf_thumb
http://www.sourehcinema.com/People/People.aspx?id=138201240545

.
.
.

59 نوشته است:

مهدی کاشانیان

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Nipcspdz63phc29uvu21_thumb

بازیگر نمایشهای رادیو از گذشته تا چندی پیش.
بازیگر سینما و تلویزیون - مجموعه ی "بعد از خبر " و ....

عکسهای آرشیوی "مهدی کاشانیان" با همکارانش در دهه ی شصت:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 F5fukwt4ah6huwhrgwp_thumb  فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Ome3wfcxk9avafkcv3gl_thumb  فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Wywvy7gvweth9veg33qr_thumb

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Gu4pkh4fn3w7y1fjq6k2_thumb  فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 6ct5ubii5rdbt7n24wn_thumb  فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Fr9ywn632vipwo6yiikc_thumb

در لینک زیر مصاحبه ای بسیار شنیدنی و نوستالژیک با ایشان
در آذرماه سال ١٣٩١ انجام شده که نظر دوستان گرامی را به شنیدن آن جلب مینمایم.
لازم به یادآوریست که این مصاحبه، توسط  گوینده ی پرسابقه و خوشصدای رادیو،
جناب آقای "محمد حسین نورشاهی" انجام گرفته
و قسمتهایی از "صبح جمعه با شما" نیز در آن پخش میگردد.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 5hux677pjpikmoyrz772_thumb

مصاحبه ی "محمد حسین نورشاهی" با "مهدی کاشانیان" - آذرماه ١٣٩١:
http://elmond.persiangig.com/M.%20Hosein%20NourShahi%20%26%20Mehdi%20kashanian%20-%20(09.1391).wma

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف S@M الأحد نوفمبر 16, 2014 12:02 pm

سلام و تشکر 59 گرامی. مرحوم مهدی کاشانیان البته هیچگاه مورد علاقه من نبود ولی این دلیل نمیشه که ارزش کارشون رو متوجه نباشم. درواقع هنر واقعی رو ایشون و امثال ایشون داشتند که در اون دهه مزخرف 60 که من به شخصه غیر از سیاهی چیزی ازش به یاد ندارم باعث لبخند مردم می شدن. راستش فکر میکنم انقدر مارو به مرگ گرفتن که به تب راضی شدیم.
گاهی فکر میکردم که نسل ما کلاً نسلی بودن که زود راضی و قانع میشدن. اینو واسه این میگم که ما انگار متوجه اون همه بدبختی نبودیم. من فکر میکردم که جوونهای امروز شاید خیلی از ما شادتر و تو شرایط بهتری بوده باشن اما انگار این طورها هم نیست....
یادمه چند وقت پیش با دوستم تو کافی شاپی حوالی هفت تیر نشسته بودیم که دختر جوون و زیبا که حدوداً 20، 21 ساله بود و با خانمی که اون کافه رو اداره میکرد گویا فامیل بود وارد شد. قیافه اش مثل فرشته ها با موهای بلند و خیلی معصوم و در عین حال بسیار ساده ولی امروزی بود و به نظر میومد هیچی از سختی این روزگار نفهمیده باشه. خیلی جذبش شدیم و دوستم خیلی زود باهاش مشغول صحبت شد و وقتی توجه کردیم دیدیم اسم مهران مدیری رو روی دستاش و لای انگشتان تتوی دائم کرده و انگشتر چوبی بزرگی با حکاکی اسم مهران مدیری رو دستش کرده! اول فکر کردیم از این عشقهای خل و چلی دخترهای لوس و ننره به هنرپیشه ها، اما وقتی علت رو ازش پرسیدیم گفت که مهران مدیری اولین کسی بود که باعث شد من تو جمهوری اسلامی بخندم! واقعاً دلم واسه خودمون و همه مردممون سوخت که انقدر تشنۀ قطره ای دل خوش هستیم...
S@M
S@M

پست من طرف 59 الأحد نوفمبر 16, 2014 12:41 pm

S@M نوشته است:

سلام و تشکر 59 گرامی. مرحوم مهدی کاشانیان البته هیچگاه مورد علاقه من نبود ولی این دلیل نمیشه که ارزش کارشون رو متوجه نباشم. درواقع هنر واقعی رو ایشون و امثال ایشون داشتند که در اون دهه مزخرف 60 که من به شخصه غیر از سیاهی چیزی ازش به یاد ندارم باعث لبخند مردم می شدن. راستش فکر میکنم انقدر مارو به مرگ گرفتن که به تب راضی شدیم.
گاهی فکر میکردم که نسل ما کلاً نسلی بودن که زود راضی و قانع میشدن. اینو واسه این میگم که ما انگار متوجه اون همه بدبختی نبودیم. من فکر میکردم که جوونهای امروز شاید خیلی از ما شادتر و تو شرایط بهتری بوده باشن اما انگار این طورها هم نیست....
یادمه چند وقت پیش با دوستم تو کافی شاپی حوالی هفت تیر نشسته بودیم که دختر جوون و زیبا که حدوداً 20، 21 ساله بود و با خانمی که اون کافه رو اداره میکرد گویا فامیل بود وارد شد. قیافه اش مثل فرشته ها با موهای بلند و خیلی معصوم و در عین حال بسیار ساده ولی امروزی بود و به نظر میومد هیچی از سختی این روزگار نفهمیده باشه. خیلی جذبش شدیم و دوستم خیلی زود باهاش مشغول صحبت شد و وقتی توجه کردیم دیدیم اسم مهران مدیری رو روی دستاش و لای انگشتان تتوی دائم کرده و انگشتر چوبی بزرگی با حکاکی اسم مهران مدیری رو دستش کرده! اول فکر کردیم از این عشقهای خل و چلی دخترهای لوس و ننره به هنرپیشه ها، اما وقتی علت رو ازش پرسیدیم گفت که مهران مدیری اولین کسی بود که باعث شد من تو جمهوری اسلامی بخندم! واقعاً دلم واسه خودمون و همه مردممون سوخت که انقدر تشنۀ قطره ای دل خوش هستیم...

خانم سم با درود.
امروز گویا، روز انتقاد و درد دلهای ما شصتی هاست. ساعت فروم البته بتازگی زمان کره ی مریخ را برای من نشان میدهد،
اما بگمانم همین ۱-۲ ساعت پیش، مطلب بالا را قرار داده باشید، و آنزمان، من نیز مشغول نوشتن متن انتقادی زیر بودم.
از لطف شما ممنونم. یاد مهدی کاشانیان هم باز گرامی. ... راستش دهه ی شصت در ذهن من سیاه نیست.
شاید بخاطر این باشد، که انسان هر چی‌ کمتر بداند، خوابش سنگین تر و راحت تر خواهد بود.
بله، نسلی هستیم که در هر چیز، روی مثبت و نیمه ی پر لیوانش را می‌‌بینیم، و بد هم نیست،
چون اصل اینست که دنیای درون و ذهن خود انسان در هر شرایطی، سازگاری و آسایش را فراهم کند.
و اما باز تلپاتی فروم ...، چون در مطلب مستندی که مطرح کردید، ۲ نکته بود که اتفاقن در متن زیر هم نوشته بودم.
یکی‌ اشاره به مهران مدیری، که در فایل تصویری هست، و دیگری (کار آن دختر خانم)،
یعنی‌ مساله‌ ای که اسمش را میگذارم: "جو زدگی فرهنگ ما" ....
سلامت باشید.

-----------------------------------------------------------------------------

پی‌ نوشت:

(اگر متن زیر را اشتباه و بیجا نوشتم، تذکر بفرمایید، آنرا پاک میکنم و پوزش هم خواهم خواست)

.
.
.

امیدوارم که بیماری سرطان، روزی ریشه کن شود، و هیچکس در دنیا دیگر دچار آن نگردد.
اینروزها، پوشش خبری بسیار شدید و سؤال برانگیزی، در فضای واقعی و مجازی ایران،
برای درگذشت جوانی ایجاد شده که صد البته روحشان شاد، رنج و سختی بخاطر بیماری کشیدند،
و امیدوارم این نوشته، جسارتی به مقام انسانیت نباشد. / با آنکه من نیز در جریان رخداد‌های هنری هستم،
اما در همین چند ماه گذشته بود که با نام ایشان آشنا شدم و وقتی‌ کارشان را شنیدم، از جهت جنس صدا و اجرا،
نمونه‌ ای بود همانند دیگر افرادی که در یک دهه ی گذشته ظهور کرده اند، و صدای تمامشان،
شبیه به یکدیگر است و تا قسمت قابل توجهی‌، محصول افکت و فیلتر‌های دیجیتالی استودیو.
نمیدانم، شاید دیگر پیر شدم، و یا کج سلیقه، و بدین ترتیب دیدگاه فرهنگی‌‌ام از مد افتاده.
اما اینگونه که در خبر‌ها آمده، بخاطر فوت ایشان، تجمعات مردمی در برخی‌ شهرها شکل گرفته،
خیابانهایی در تهران بخاطر مراسم تشییع، بسته شده است. تیشرت با تصویر مرحوم توزیع شده،
جمعی از مردم از استانهای همجوار تهران، خود را به مراسم وی رساندند،
و حتا سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا، پیام تسلیت فرستاده.
بازهم تاکید میکنم، این رج ها، نه‌ از سر بد اندیشی ست، و نه هیچ دلیل دیگری دارند،
جز یک پرسش کودکانه که دلیل بر نادانی‌‌ام است و خواستم آنرا با بچه‌های فروم رویایی مطرح کنم .:
"در جایی‌ که به هنرمندان باسابقه توجهی‌ نمیشود، و خیلی ها که هنایشگذار راستین در فرهنگ و هنر بودند،
در سکوت کامل و یا معمولی خبری از دنیا میروند، و یا اگر زنده هستند با مشکلات مالی‌ دست بگریبانند،
حال دلیل اینهمه شلوغکاری و پشتیبانیهای همه جانبه ی داخلی‌ و خارجی‌، پس از فوت جوان، چیست؟
اگر جامعه با چنین خبرسازی و بدرقه ی فوق افلاطونی، موزیسین و خواننده ی برجسته ای را از دست داده،
پس نام هنرمندان باسابقه و خلاق را چه باید گذاشت، و به آنها چگونه باید ارزش نهاد؟".

.
.
.

در انتها، یادی داشته باشیم از بازیگر طنز مجموعه‌ های "پرواز ۵۷"، "ساعت خوش" و ...،
که در فروردین سال ۱۳۸۹، درگذشت، و خبرگزاریها آنزمان فقط بصورت کپی دو خط متن از یکدیگر،
درگذشت او را اعلام کردند و بس. ... "عباس جنانی" ... / ویدیوی جالب زیر که کمتر دیده شده،
مربوط به ساعت خوش هست که زنده یاد عباس جنانی هم بازی داشتند .:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Cycp5o3pm1801twjju_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Hzf8144afezpw3c70gb_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Mxx533zg2430rg6uxd1_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 2 Jx91mmzcktbhww9763yc_thumb

http://s5.picofile.com/file/8151915584/Sa_te_Khosh_Namayesh_1372_73_.rar.html

.
.
.

روح تمام رفتگان در آرامش باشد.
با آرزوی سلامتی برای همگی‌.

59
59