کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

+56
sorena0831
raymand
arash_60
reza2009
Indiana Jones
amirpuyol
ramin
saeidehes
majid_barca
new guest
heidiiii
suny
Behzad_T
alan45
heidiii
elena 20
arman
Heidii
Clover
Mihakralj
وهاب
omidsilver7
amirarsalanroomi
Heidi
Davood
mahmood
farhad666
kazvash
مژي
fazel1994
علی موسویان
blue2012
aghaghi
نجمه
tisto
سوگل خانمی
venous_m
arsenal.fc.g
sooratak
manaa
kave
Ishpateka
Esi-72
erfan
S@M
Shervin
alirad
slevin(HAMID
ariangirl
59
babak
Negin 2
mahmood666
sahra_7
stalker
SMAM
60 مشترك

صفحه 36 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 42  الصفحة التالية

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف arman الأربعاء يونيو 18, 2014 2:37 pm

انیمیشن دوستی پیرمرد و گنجشک ( جیک جیکی )
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Sa-231x300
سلام به همه دوستان
چند وقت پیش شبکه پویا این انیمشین قدیمی رو گذاشته بود که من و احتمالاً خیلی از دوستان ندیدن . امروز دیدم سایت نوستالژیک تی وی برای دانلود گذاشته :

لینک
با تشکر از سایت http://nostalgiktv.com

arman

تعداد پستها : 31

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف slevin(HAMID الخميس يونيو 26, 2014 1:28 am

59 نوشته است:

slevin(HAMID نوشته است:
کاش نسخه اوریجینال "ستاره آی ستاره" "گنجشک خوب و زیبا" "یک تکه ابر بودیم" رو نشون میداد...بیایید پیامکی چیزی بزنیم...این سه سرود بدون استثنا منو جسما و روحا میبره به دهه شصت...در تمام مدت سرودها چیزی از این دنیا نمی فهمم...فقط یک تلویزیون در دار 29 اینچ سیاه و سفید میاد جلو چشمم و...

حمید گرامی‌ با درود.

بهتر در جریان هستید که بیش از دو سال پیش، "بچه‌ های دیروز"،
کلیپی از "یک تکه ابر بودیم" رو نشون داد، که از دهه ی فجر انتهای شصت هست،
اما گروه سرود درش نیست. همان زمان هم،  بگمانم خانم صحرا، آنرا به اشتراک فروم قرار داده بودند.
به احتمال ۹۹ درصد، شما نیز آنرا دارید، اما با اینحال لینک آن دوباره خدمت فروم .:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Xr60m2j6oc33dob9eff7_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 8va8gsj1wqhfage7ti6m_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 57wed9qveav3dtgj2qqg_thumb
http://s5.picofile.com/file/8126641684/Yek_Teke_Abr_Boudim.wmv.html

- در ضمن، تمام قسمتهای سریال بسیار زیبا و نوستالژیک "مش خیراله صندوقچه اسرار-۱۳۷۰" رو،
۷ سالی‌ میشه که دارم. راستش دروغ چرا؟ (لبخند)، بارها خواسته بودم تا تقدیم فروم گردد،
اما نمیدونم چرا در طی‌ این سالها اینکار رو انجام ندادم. ... اکنون اگر بفرمایید، تقدیم میشه.
نکته ی مهم این سریال این هست که خودش، سوای از حالت نوستالژیک بودنی که برای ما داره،
همچنین، مفهوم نوستالژیک رو در داستانها و سبک ساختارش دارا هست. ... شما ببینید آن قسمت آخر،
که محله رو دارن خراب می‌کنن!، و جناب اکبر رحمتی، میگن "از اون زمانها دیگه خیلی‌ سال گذشته ...،
تمام اون آدمها با خصلتهای خوب و بدشون دیگه از دنیا رفتن و  ...". / ... این کادرها واقعا اشک برانگیزه.
.... اگر لازم هست، بفرمایید تا کل سریال آماده سازی و تقدیم گردد. ... سلامت باشید.

ضمن تشکر از شما باید عرض کنم که بله سرودها اکنون در دسترس هستند اما من حتی یک تصویر از اعضای گروه سرود میخوام...یعنی آرزومه نشون بدند خصوصا اون کلیپی که تو برف بازی می کردند و میخوندند...یعنی نوستالژیک ترین کلیپ زندگیمه!!!
slevin(HAMID
slevin(HAMID

تعداد پستها : 129
آدرس پستي : تهران

پست من طرف Emiliano السبت يونيو 28, 2014 4:44 am

1. دیروز، جمعه، بعدازظهر از بیکاری زده بودم تلویزیون و تو شبکه ها می چرخیدم و با EPGهای شبکه ها ور می رفتم؛ که، دیدم "شبکه ی پویا" زده ساعت 17 قسمت اول "ماهیگیر بزرگ"ه.
اول از همه خیلی متشکریم از این شبکه؛ که، گوشه ی چشمی هم به "بچه های دیروز" داره و گاهی چنین فازهایی به ما هم می ده. تازه، بارها عرض کرده م حتا بچه های امروز هم با این کارتون های فانتزی و دوبعدی بیشتر حال می کنن و اینو از خیلیا شنیده م. سند مسلمش هم "تام و جری" خودمونه؛ که، 60 نسل باهاش خاطره دارن!

2. خلاصه، "ماهیگیر بزرگ" خیلی فاز داد. ضبطش کردم و شما رو به دیدن دقایق اول قسمت اولش دعوت می کنم. با این که خیلی از زمان پخش این سریال کارتونی نمی گذره، صدای سه زنده یاد دوبلور رو درش می شه شنید. شاید هم ما خیلی پیر شدیم!
این سه عزیز عبارتند از: زنده یاد "کنعان کیانی" (تیتراژو می شه و به احتمال 99 درصد مدیر دوبلاژ بوده)، زنده یاد "پرویز نارنجیها" (که "ماهیگیر بزرگ" رو با همون تیپی می گه که "گروهبان گارسیا" رو می گفت) و زنده یاد "علی اصغر خواجه افضلی" (که جای کرمه صحبت می کرده ن).
موشه هم که "شوکت حجت" عزیزه؛ که، آدمو یاد "تیکو"ی "دور دنیا در 80 روز" می ندازه.

3. این هم فایلش با کیفیتی مطلوب:
ضمناً اسم اریجینالش بود: Marele Pepe Pescarul.

http://s5.picofile.com/file/8127971776/Marele_Pepe_Pescarul_Uploaded_by_Emiliano.rar.html

4. تا یادم نرفته، یادی هم بکنم از یابنده ی نخستین عکس از این کارتون و اسم اریجینالش؛ که، "بهرام" عزیز در اوایل دهه ی 80 شمسی بود.
یادمه من به خود "بهرام" همین لقب "ماهیگیر بزرگ" یا "شکارچی بزرگ" رو داده بودم؛ که، هر دو لقب در اصل اسم دو سریال کارتونی بود. Smile
"بهرام" عزیز، هر جا هستی، شاد و خوش و پیروز باشی. یادت همیشه تو قلب ماست.

5. و یه مطلب دیگه:
این کارتون رو هر روز رأس ساعت 17 می تونید از "شبکه ی پویا" ببنیید.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف SMAM الجمعة يوليو 11, 2014 12:54 pm

قابل توجه دوستانی که نمیدونن!!!!
از امروز هر شب ساعت20 کارتون بینوایان و بازپخشش هر روز بین یک ربع به یک تا یک ظهر پخش میشه.همون بینوایان خودمون
SMAM
SMAM
Admin

تعداد پستها : 351

https://koodaki-nojavani.forumfa.net

پست من طرف arman الأحد يوليو 13, 2014 9:27 am

SMAM نوشته است:قابل توجه دوستانی که نمیدونن!!!!
از امروز هر شب ساعت20 کارتون بینوایان و بازپخشش هر روز بین یک ربع به یک تا یک ظهر پخش میشه.همون بینوایان خودمون
ممنون !!!   کدوم شبکه؟

اين مطلب آخرين بار توسط arman در الأحد يوليو 13, 2014 9:58 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.

arman

پست من طرف heidiii الأحد يوليو 13, 2014 9:39 am

arman نوشته است:
ممنون !!!   کدوم شبکه ؟

دوست عزیز، همه این کارتونا از شبکه پویا پخش میشه.
جدول پخش شبکه پویا لیست کامل همه برنامه ها رو با زمان بندی دقیق اعلام میکنه. بد نیست گاهی سر بزنید.
http://pooyatv.ir/programs-table
چند وقت پیش عروسکی ژاپنی شکارچی اردک (گمبه) هم از این شبکه پخش شد.
heidiii
heidiii

تعداد پستها : 24

پست من طرف arman الأحد يوليو 13, 2014 9:45 am

heidiii نوشته است:
arman نوشته است:
[=]ممنون !!!   کدوم شبکه ؟[/size]

دوست عزیز، همه این کارتونا از شبکه پویا پخش میشه.
جدول پخش شبکه پویا لیست کامل همه برنامه ها رو با زمان بندی دقیق اعلام میکنه. بد نیست گاهی سر بزنید.
http://pooyatv.ir/programs-table
چند وقت پیش عروسکی ژاپنی شکارچی اردک (گمبه) هم از این شبکه پخش شد.
ممنون !

arman

پست من طرف SMAM الجمعة يوليو 18, 2014 12:50 pm

این دو کلیپ هم از زیر خاک آرشیوم بسیار بسیار تصادفی پیدا شدن.نه خودم یادم بود و نه یادم میاد چه زمانی پخش شده که همین چند دقیقه شون رو ضبط کردم
کلیپ1
کلیپ2
SMAM
SMAM
Admin

پست من طرف 59 الأحد سبتمبر 14, 2014 4:32 pm

قلقلی، مجید قناد، عمو دانا، فلفلی و خواهرش، مهمان برنامه ...
استودیو ضبط و بچه‌ های حاضر در آن‌ ...
سالهای ۱۳۶۵ و ۶۶، ...
دوران جنگ، موشکباران و تعطیلی‌ مدارس ...

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 X2s291bgtyj62a1lx1ra

با اینکه یک ساعتی‌ از آماده سازی فایل ناب تصویری زیر میگذرد،
و همین یکی‌- دو ساعت پیش آنرا برای اولین بار پس از ۲۷ سال !!! با جان و دل‌ نگاه کردم،
اما هنوز قلب سنگین است و دستها با لرزش مینویسند ...

.
.
.

بازی خوبه چه جورش؟، نه‌ بی‌ نمک نه‌ شورش ... بازی کنیم یه عالم، یواش یواش و باهم ...
غصه خوبه یا شادی؟، البته شادی شادی شادی ... شادی کجاس همینجاس، تو قلب ما بچه‌ها ...
دنیا داره تماشا، به چشم ما بچه‌ها ... هر طرفش یه رنگه، وای که چقدر قشنگه ...

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Tnf3zifina2t9edd5c_thumb

* فایل تصویری "بازی.شادی.تماشا - ۱۳۶۵" - (۵ دقیقه) .:
(خلاصه‌ ای کامل از هر چه که می‌‌دیدیم - با سپاس فراوان از کانال محترم "نسیم")
http://s5.picofile.com/file/8140759234/Bazi_Shadi_Tamasha_1365_.rar.html

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف 59 الإثنين أكتوبر 13, 2014 4:22 pm

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Ocq2lfa72323beqa2dgy

.
.
.

در نوروز ۱۳۷۳، دیگر کلاه قرمزی تبدیل به پرسوناژ بسیار مشهوری شده بود،
از اینرو بود که در آن‌ سال، برنامه ی ویژه ی عید نوروز نیز داشتند.
یکی‌ از قسمتهای کلاه قرمزی در سال نوی ۷۳، ماجرای "آقای دکه دار" بود،
که بخوبی در ذهنم باقی‌ مانده است. ... "آقای دکه دار" با بازی "خسرو احمدی"،
و همچنین واکنشهای کلاه قرمزی به خندیدنهای او، بسیار دیدنی‌ بود،
که اکنون، خاطره انگیز نیز شده است. ... برای من، آن‌ عروسک اول کلاه قرمزی،
و رفتارهای بی‌ نهایت جذابش، دنیای دیگری بود و بشدت آنرا دوست میداشتم.
در قسمت چهارم مجموعه ی "یاد‌ها و خاطره ها" که کانال محترم "آموزش" پخش کرده بودند،
"آقای دکه دار و کلاه قرمزی" پخش شده است. با سپاس دوباره از سایت "nostalgiktv.net"،
بخش یاد شده، جداسازی و در لینک زیر قرار گرفت، و البته، یک قسمت کوتاه از "جنگ ۶۸" نیز،
با هنرنمایی "علیرضا جاویدنیا" به انتهای فایل تصویری زیر اضافه کردم که بسیار خاطره انگیز است.

* "کلاه قرمزی و آقای دکه دار (نوروز ۷۳)"  و  "علیرضا جاویدنیا در جنگ ۶۸ (نوروز ۱۳۶۸)" .:

http://s5.picofile.com/file/8145767468/Kolah_Ghermezi_73_JavidNiya_68.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف babak الإثنين أكتوبر 13, 2014 7:38 pm

59 نوشته است:

قلقلی، مجید قناد، عمو دانا، فلفلی و خواهرش، مهمان برنامه ...
استودیو ضبط و بچه‌ های حاضر در آن‌ ...
سالهای ۱۳۶۵ و ۶۶، ...
دوران جنگ، موشکباران و تعطیلی‌ مدارس ...

حالا که صحبت از فلفلی و بازی شادی تماشا شد بهتره یادی کنیم از لادن رضاجویی عروسک پوش و گوینده فلفلی.
لادن رضاجویی متولد 1348 آبادان و دانش آموخته بازیگری را بعدها در برنامه بستنیا در نقش خانم بهار دیدیم. طرز صحبت کردن فلفلی الگوی خیلی از گویندگان عروسکی بعدی شد.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 100947114107
babak
babak

تعداد پستها : 318

پست من طرف 59 الإثنين نوفمبر 03, 2014 11:21 am

.
.
.

دو مجموعه ی ارزشمند نوستالژیک، که هر دو در سال ۱۳۶۴،
در برنامه ی کودک نشان داده می‌شدند: "ما میتوانیم" و "برای فردا".
- توضیح اینکه، موسیقی‌ تیتراژ "ما میتوانیم"، همانند سایر برنامه‌ های وزین آندوران،
بسیار معروف بود و اکنون که پس از نزدیک به ۳۰ سال! آنرا می‌شنویم، دنیایی از خاطره‌ها بهمراه دارد.
اگر درست بیاد داشته باشم، این مجموعه در بخش صبحگاهی برنامه ی کودک کانال دو نشان داده میشد.
هر وقت نام آقای "هادی مرزبان" می‌‌آید، بیاد این برنامه می‌‌افتم که ایشان مجری و مدرس تئاتر آن بودند.
اتفاقن در فایلی که کانال محترم "نسیم" از این برنامه پخش کرد و در ویدیوی زیر موجود میباشد،
نمایش معروف "اتوبوس" آورده شده، که خوب در یاد ما باقی‌ مانده است.
- درباره ی جنگ نوستالژیک "برای فردا"، قبلن امیر گرامی توضیحات جامعی گفته بودند،
و تنها اضافه مینمایم، که موسیقی‌ این مجموعه نیز، ساخته ی "استاد محمد شمس" میباشد،
و از ملودی بسیار زیبای آهنگ متن "باز مدرسم دیر شد" که ساخته ی خودشان بود نیز،
در آن با تنظیمهای دیگر استفاده کرده اند. ... وله‌ های انیمیشن این برنامه، بسیار یاد آور "علی‌ کوچولو" هستند،
بگمانم این بخشها، ساخته ی جناب آقای "امیر حسین قهرایی" بوده. ... فقط پرسش اینکه، نوشته اند،
"برای فردا" ساخته ی "مجید مظفری". یعنی‌ مجید خان مظفری، کارگردان‌ آن بودند؟.
امیدوارم بابک گرامی، اطلاعات کاملتری در این زمینه داشته باشند و عنوان بفرمایند. با سپاس.
- هر دو مجموعه ی خاطره انگیز یاد شده، در یک فایل تصویری تقدیم میگردند.

.
.
.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 6qcmws6u047ma24l9iw_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Wauqc3i12677yp9pc3u_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Cm3boy2l21jnc8p7yy0_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Bx3r1bda9duaaa0b5x4_thumb
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 F2ozq7p8jwt0d9p3eym_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 0ccjzlzspvqa52xodjr2_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 94frvesdb2dp0a1wm_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 St1h014tgkaxnsufgl_thumb

* "ما میتوانیم" و "برای فردا" ~ (۱۳۶۴) .:
(با سپاس فراوان از کانال محترم "نسیم")

http://s5.picofile.com/file/8149443776/Ma_Mitavanim_Baraye_Farda_1364_.rar.html

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 G705dd0itq7yu11e2w_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 8n7o6tpvd7vudfpw1wq3_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Vh34u19tx6f7hl7enffr_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 T3tleesamjfec4v9740_thumb
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 X90i123i2njg4yni6lg_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 D1td0kthsv4dib9zoun6_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Iomp7gii0tgm4vgqy50_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 6p9ygawkjm7vdamcka5z_thumb

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف S@M الثلاثاء نوفمبر 04, 2014 6:25 pm

سلام و بسیار ممنون 59 عزیز. نمی دونی چقدر آرزو داشتم "ما میتوانیم" رو یه بار دیگه ببینم. با عرض شرمندگی لطفاً اگه باز چیزی ازش پخش شد یه ندا بده یا زحمت آپلودش رو تقبل کن، چون من تقربیاً اصلاً تلویزیون نمی بینم Smile
یادمه "هادی مرزبان" همیشه اول این برنامه با این جمله شروع می کرد: بسم الله الرحمن الرحیم/ هست کلید در گنج حکیم        
که من خیلی خوشم میومد ولی تو این تیکه متاسفانه نبود! همینطور اون قسمتیش که یه پسرش به اسم "جلیل" با مادرش بازی میکردن و ماجراهای عبرت آموز داشت...از جمله یه قسمتش که بی دقتی میکرد و مادرش داشت سرزنشش می کرد که خودش حواسش پرت میشد و دستش با آب جوش سماور می سوخت!
یه سوال: اون مرد جوونی که لباس روشن تنش هست و توی قسمت اتوبوس هم کت شلوار آبی و گل و شیرینی داره کیه؟ به نظرم شبیه "علی اوسیوند" میاد اما شک دارم اون باشه  مشکوک اون چارلی چاپلینه هم خیلی آشناست آیا بازیگرش رو می شناسید؟
S@M
S@M

تعداد پستها : 161

پست من طرف 59 الثلاثاء نوفمبر 04, 2014 8:33 pm

خانم سم با درود.

خواهش میکنم، بسیار خرسندم که ویدیو، مورد توجه خاطرات شما نیز قرار گرفته.
درست میفرمایید، تکه کلام آقای هادی مرزبان، دقیقن همین بود که اشاره داشتید.
راستش این فایلها را من بصورت آنلاین، یعنی‌ با فیلمبرداری؟! از صفحه ی دسکتاپ ضبط میکنم.
هرچه که پخش کنند، بدون کم و کاست، با افتخار تقدیم میگردد.

دو نکته ی بسیار نوستالژیک را یادآوری فرمودید و منتظر مطرح ساختن آنها بودم .:

- هنرپیشه‌ ای که اشاره داشتید، آقای "اسد منجزی" هستند.
(بله درسته، صدا و و چهره شان، شبیه آقای علی‌ اسیوند هست)
اسد منجزی با سبک ویژه ی صدا و بازیگری، یکی‌ دیگر از بر‌گهای دفتر نوستالژ‌یهای ما هستند.
تنها عکس موجود از ایشان در اینترنت، تصویری هست از تئاتر "بازپرس-۱۳۶۶"،
که از آرشیو "جناب آقای مجید بهشتی‌ (کارگردان "آقای دلار-۱۳۶۶"، "باغ گیلاس-۱۳۷۱" و ...)" میباشد،
و خود آقای بهشتی‌، کارگردان این تئاتر بودند .:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Tvold3oh8hiaddkor248_thumb
(مصطفی عبداللهی در نقش بازرس و اسد منجزی در نقش فرماندار در صحنه از نمایش بازرس / اجرا شده در تابستان ۱۳۶۶)

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 L0feu36w6atxy54egavl_thumb
(امیدواریم که هنرمند خوب رادیو و تلویزیون، "جناب آقای مصطفی عبداللهی"، تا کنون بهبود یافته باشند)

شوربختانه هیچ اطلاعات دیگری از آقای اسد منجزی در اینترنت نیست!، بجز لینک زیر،
که در آن نوشته اند " تجلیل از پیشکسوتان تئاتر شمیرانات - ۱۳۹۱ (اسد اله منجزی) ...
بگمانم ایشان باشد. اما هیچ عکسی‌ نیست.
http://www.theater.ir/fa/local.php?id=28492

البته در "سوره سینما" هم، این صفحه ی بدون عکس هست.
http://www.sourehcinema.com/People/People.aspx?Id=138201090130

- بهتر میدانید که آقای چارلی چاپلین ایرانی، یکی‌ از هنروران معروف دهه ی شصت بودند،
و در فیلمهای زیادی حضور داشتند. نامشان "سید کمال سید حسینی" هست. ...
در انتهای شصت و اوایل هفتاد، که به شهر بازی فقید، واقع در خیابان سئول تهران میرفتیم،
ایشان هم شبها در سالن تئاتر آنجا، برنامه اجرا میکردند.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 8udb36pwofbcbbsj2dpp_thumb
http://www.parsine.com/fa/news/8599/عکس-چارلی-چاپلین-در-خوانسار

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف S@M الأربعاء نوفمبر 05, 2014 3:59 am

ممنون 59 گرامی. یه چیز جالب آلود یافتم:
https://mbasic.facebook.com/Kash.O.Kashky?v=timeline&timecutoff=1387473169&page=7§ionLoadingID=m_timeline_loading_div_1388563199_1357027200_8_7&timeend=1388563199×tart=1357027200&tm=AQCxhTyY9Vb_z-RP
الان تازه یادم اومد که کدومه! ولی عجیب با علی اوسیوند شکل همند. فقط این قلقلی تره Laughing
به نظرم توی هزاردستان هم بازی می کرد ولی نقش جدی نداشت (مطمئن نیستم. الان سریالش دم دستم نیست که ببینم) در اینجا هم دو خطی راجع بهش نوشته گویا پیش از انقلاب با سریال "پژواک" به نویسندگی "محمود استاد محمد" وارد کار شده:
http://monjeze.blogfa.com/
و گویا در سریال "اغور به خیر" هم بوده (چقدر دلم می خواد این سریال رو هم ببینم).در فیلم گشت ارشاد هم یه همچین اسمی اومده ولی نفهمیدم همونه یا نه. این فیلم رو ندیدم.
اون چارلی چاپلین شهربازی رو هم راست گفتین. هرچند که بسیار برام مبهم بود ولی یه برقی زد یهو. آفرین به این اطلاعات Smile
S@M
S@M

پست من طرف 59 الأربعاء نوفمبر 05, 2014 1:00 pm

خانم سم، ممنون از لطف شما و همچنین دو لینکی‌ که قرار دادید.
علت شباهت صدا و تصویر آقای اسیوند و منجزی،
بگمانم بدلیل نزدیک بودن جغرافیایی زادگاه آنها هست.
حالا جالب تر هم شد که نام فامیلی "منجزی"، قدمت تاریخی داره.
در پست آن وبلاگ هم، بدنبال ایشان هستند. اما گویا هیچکس خبری نداره.
از دید من، گشت ارشاد داستانش مزخرف بود، اما ساختار سینماییش، حرفه‌ ای هست،
بویژه فینالش در آخرین سکانس، خلاقانه بود و خیلی‌ خوشم آمد. ...
آقای منجزی در یک سکانس این فیلم، نقش زورخونه چی‌ قدیمی‌ رو داشتن،
که حالا در داستان، به دام اعتیاد افتاده بود .:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Y9n1wgr1drqe8y571u_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 O70lpt2qemxz78d8cch_thumb

.
.
.

- حال که صحبت درباره ی بازیگران و هنروران "معروف اما گمنام!" در دهه ی شصت بمیان آمد،
یک هنرور دیگر هم بودند که در شصت و هفتاد، فیلم و سریال بازی میکردند.
چهرشون آشنا هست برای ما ~ (نمایی‌ از فیلم "کمال الملک-۱۳۶۲") .:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Z6p0jlli1h9jsffqfblw_thumb

اسمشون رو نمیدونم، اما شاید ایشان باشند .:
http://www.sourehcinema.com/WebGallery/People/OnTheSet/PGallery.aspx?Id=138201091043

در دهه ی هفتاد، یکی‌- دو بار نیز در محوطه ی تئاترشهر دیدمشان،
چون از بازیگران نمایش و صحنه هستند.

.
.
.

- راستی‌، گفتید "قلقلی" (لبخند)، من یاد این افتادم،
زمانی که "بازی.شادی.تماشا" (سالهای ۶۵ و ۶۶) پخش میشد (کلاس اول و دوم دبستان بودم)،
من از "خواهر فلفلی"، خوشم می‌‌آمد. (تصویرش ۶ پست بالاتر هست، لباس قرمز. بنظرم دختر باشخصیتی بود).
واقعن با چه سختی بزرگ شدیم، به عروسک ابراز احساسات میکردیم. (البته جسارت نشه، خودم رو عرض کردم).

.
.
.

پی‌ نوشت:

صحبت از مدرسه و دبستان بمیان آمد، پس یک عکس قدیمی‌ نیز تقدیم فروم میگردد.
مربوط هست به اواخر پاییز سال ۱۳۶۹، زمانی که کلاس پنجم دبستان بودم (نیمه ی اول سال).
با سری تراشده شده با شماره ی ۴، و کاپشنی سورمه ای، در سمت چپ عکس هستم .:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 3buu1lju5usanqo738ou_thumb

گولمون میزدن، تقدیرنامه بهمون میدادن (لبخند).
آموزگار بسیار خوب آنسال ما، "سرکار خانم حیدری" نیز در تصویر هستند.
دیدید در این فیلمهای آمریکایی، حیاط زندان رو نشون میدن، که البته تور بسکتبال هم داره؟.
حالا این مدارسی که ما میرفتیم، حیاط هاشون، همگی‌ انگار زندان بودن. ... حالا رو نمیدونم،
اما زمان ما، سیستم تحصیل متوسطه در ایران، خیلی‌ همراه با عقده، سختگیریهای زیاد و ناهنجاری بود.
چیزی که برای نمونه، حتا در کشورهای سابق شوروی، با آنکه محدودیت بوده زمان اتحاد،
اما مدارس که ساختمانهایشان هنوز هم مورد استفاده است، فضای دلبازی دارن،
جوری که حیاطشان از سمت خیابان پیدا هست و فقط نرده ی فلزی آنرا از اطراف جدا میکند.
خیلی‌ خوشحالم و افتخار میکنم که زمان تحصیل زجرآور در دبیرستان، دو بار از مدرسه فرار کردم.

.
.
.
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف S@M الأربعاء نوفمبر 05, 2014 1:33 pm

منم ایشون رو نیشناسم... عجیبه... یه زمانی یه سری آدمهایی بودن که اتفاقاً خیلی هم حضور پررنگی در سینما و تئاتر و تلویزیون داشتن بعد یکهو معلوم نیست چی شدن... مشکوک بعدش یهو یه مشت بچه قرتی تیتیش مامانی ریختن تو کار.
بگذریم...
اتفاقاً خواهر فلفلی انتخاب به جا و شایسته ای بوده و نشون میده که شما به دنبال زیبایی ظاهری نبودید و تحصیلات و شخصیت طرف براتون مهم بوده. اما حالا ملاکتون چی شده نمیدونم!!!Suspect افسرده Laughing

راستی به طور تصادفی توی یوتیوب چشمم خورد به نسخه کامل "تازه نفسها" و واقعاً متاسف شدم... بخصوص که دیدم هنرمندی مثل "میری" هم تو اون تئاتر درپیت علیه شاه بازی کرده بوده... اما یکیشون رو نشناختم: عجیب شکل میکائیل شهرستانی بود!

درباره مدرسه هم باهاتون موافقم: من که اگه صدمیلیارد هم بهم بدن حاضر نیستم به اون دوران سیاه برگردم. بخصوص سوم راهنمایی و بعد هم دبیرستان با ناظمهای عقده ای که دخترای جوون انگار هووشون بودن... البته دوره دبستان و اول و دوم راهنماییم مدرسه ما خیلی عالی بود و من واقعاً بهم خوش گذشته بود. اما کلاً یاد درس و کتاب که می افتم حالم به هم میخورده...نمیفهمم با این همه علاقه(!!!) چرا ادامه تحصیل دادم واقعا... باید تو همون اوج کناره میگرفتم  Neutral 
S@M
S@M

پست من طرف 59 الأربعاء نوفمبر 05, 2014 3:47 pm

- خانم سم با درود. ... دلیل ورود لوسها و قرتی‌ها در یکی‌-دو دهه ی گذشته،
همانگونه که بهتر میدونید و در بخش فیلمها نیز چند شب پیش گفتیم، پول خودشان بوده و بس.
- بله، خواهش میکنم. ... ملاکها و ارزشها هیچ تغییری نکردن،
اما خب در این سه‌ سال پس از جدایی‌، تنهایی‌ همدم هست. آرامش از همه چیز مهمتره.
چون هم به سرنوشت باور دارم و هم به شیوه ی زند‌گی که در شکلگیری برخی‌ مسایل کلیدی آن،
انگار خودمان سهیم مطلق نیستیم. ... بحث اختیار در زندگی‌، یعنی‌ انجام سبک زندگی‌ سالم و درست،
تا راه از طرف دنیای فراماده، برای هدایت شدن فراهم باشه.
- بله، اتفاقن یک سال و نیم پیش، یک پست هم درباره ی "تازه نفس ها" در فروم انجام دادیم .:
(کیانوش عیاری)
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p40-topic
- "باید تو همون اوج کناره میگرفتم " ... (خنده).
من حاضرم تمام دوران تحصیلم رو، در حراجی بفروشم.
مبلغ پایه هم، همان صد میلیاردی که فرمودید.
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الأحد نوفمبر 23, 2014 7:17 pm

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 9susoghuiby47wuai9hl

.
.
.

... و سرانجام، بخشهایی‌ بسیار نوستالژیک و خاطره انگیز،
از سریال "آخرین روز تابستان - ۱۳۶۸" ... (با سپاس فراوان از کانال محترم "نسیم") .:

http://s5.picofile.com/file/8153305242/Akharin_Ruze_Tabestan_1368_.rar.html

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Ze7odm1qhlcke9havebj_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Ruojw2sdicgbeywqfmw9_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 63s7gdv2qdmptcnyzweo_thumb
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 V28ac1ak38crn4t3rp1z_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 M5jl2xosfs2mgouv5c0e_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 90itlnxqnhlmsyvowzlt_thumb

- اطلاعات تکمیلی در مورد این مجموعه .:

http://iranianserials.blogfa.com/post-113.aspx

- موسیقی‌ این سریال بسیار زیبا و روح نواز است.
نام آهنگساز را نمیدانم، اما از ملودی خیال انگیز و رنگ آمیزی دلبرانه ی سازها،
پیداست که آفرینه ایست از اساتید گرانقدری که در آن دوران، فعالیت چشمگیری در موسیقی‌ داشتند،
همچون: کامبیز روشن روان، محمد شمس، محمد رضا علیقلی، و استاد فریدون شهبازیان.
یاران ارجمند در صورت امکان،، نام آهنگساز را اطلاع رسانی بفرمایند. با سپاس.
موسیقی‌ یاد شده از "آخرین روز تابستان-۱۳۶۸"، در لینک زیر بصورت جداگانه قرار گرفت .:

http://s5.picofile.com/file/8153305384/Akharin_Ruze_Tabestan_Muzika_1368_.wma.html

- همچنین گرامی میداریم نام و یاد هنرمند ارزنده ی آن دوران،
که در این سریال نیز بازی داشتند - زنده یاد "منوچهر لاریجانی".
(۱۳۲۴ تهران  ...  بهمن ماه ۱۳۹۰ استرالیا )

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 O6wfw32bxv5v7if723xj_thumb

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الإثنين نوفمبر 24, 2014 5:37 pm

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Ww7bh68u8bbbodtw71d7

(Photo by 59 - Shiraz, Iran - 1379)

.
.
.

حدیث دوست نگویم مگر به حضرت دوست
که آشنا سخن آشنا نگه دارد
دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای  
فرشته‌ ات به دو دست دعا نگه دارد
سر و  زر و دل و جانم فدای آن یاری
که حق صحبت  مهر و  وفا نگه دارد

.
.
.

حافظ شیرین سخن، که یگانه‌ ای در جهان شعر و واژه‌ ها ...
ای کاش که پس از مرگ جسم، افتخار دیدن جمال و همصحبتی ات را داشته باشم ....
موسیقی‌ سریال "آخرین روز تابستان-۱۳۶۸"، دنیایی ‌ست ... یکی‌ از آهنگهایی‌ ‌میباشد،
که هر چه که دل را با ضربه ی دنیا به صفحه ی روزگار میکوبد، جدا میسازد،
و انگار که با مدادی از جنس آرامش، بال و پر میکشد بر تن لوح وجود ...
شعر بالا در حس و حال موسیقی‌ یاد شده،
فال گرفته شد برای فروم رویایی، و تمام یاران گرامی.
سلامت باشید.

.
.
.

59
59

پست من طرف 59 الجمعة نوفمبر 28, 2014 4:42 pm

* استاد مرتضی احمدی: "«پینوکیو» بدون متن دوبله شد!" ...

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Ybn8buur1n3etliixvaw

~ نویسنده: "آقای علی‌ شیرازی" ...  - (سپاس فراوان خدمت ایشان).
"(قاب کوچک) - ضمیمه روزنامه جام جم".

اسمش پینوکیو بود؛ مجموعه‌ای که همه بچه‌های سال‌های اولیه دهه ۶۰ با آن خاطره دارند،
و با شخصیت‌های آن زندگی کرده‌اند وقتی پرده کنار می‌رفت و هیات عروسکی،
با آن نخ‌های آویزان به‌دست و پا نمایان می‌شد که همراه موسیقی جان می‌گرفت،
و بعد آرام‌آرام شروع می‌کرد به حرکت کردن، قلب ما هم شروع به تپیدن می‌کرد. ...

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 U9sl9x8uhziqi6tgshi9_thumb

* خواندن متن کامل، در لینک زیر .:
http://sima.jamejamonline.ir/NewsPreview/1729771667923381997

.
.
.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Wll8zw7fmpq41r6wbehr

- در سایت بالا که زیر مجموعه ی صدا و سیما هست،
ستونی با نام "خاطره ها" وجود دارد که مطالب نوستالژیک از جراید را بازتاب مینماید .:
http://sima.jamejamonline.ir/Services/08-07-300

ضمن سپاس از نویسندگان گرامی و همچنین مسئولین این سایت،
توجه یاران ارجمند فروم رویایی را، به خواندن موضوعات مختلف آن جلب مینماید.
البته با بسیاری از آنها آشنا هستیم، اما برای نمونه، چند لینک زیر، برایم تازگی داشت .:

* (جریان آب رحمت‌آباد چی شد؟) .:
http://sima.jamejamonline.ir/NewsPreview/1721049403396967509

* («لولک و بولک» و شیطنت کوچولوهای 50 ساله) .:
http://sima.jamejamonline.ir/NewsPreview/1703710535819377121

* (یادی از برنامه پرطرفدار جلال مقامی در تلویزیونِ دهه ۶۰ و ۷۰) .:
http://sima.jamejamonline.ir/NewsPreview/1686669303712539745

.
.
.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Gefsarjwmznbqvyqcx62

- (مرتضی احمدی روزهای سخت بیماری را می گذراند)
http://www.persianv.com/preview/267801.php

.
.
.

استاد مرتضی احمدی گرانقدر،
صدای تکرارنشدنی و هنر بازیگریتان،
بویژه در دل‌ ما کودکان و نوجوانان دهه ی شصت،
استوار و پاینده است. ...
صداپیشگی شما در کارتون "پینوکیو"،
و مجموعه ی درخشانی از نوارهای قصه برای کودکان،
همچون "علیمردان خان" و ...،
گواه روشنیست از هنر فن بیان و دراماتیک شما.
در کنار این مهم، حتمن بیاد می آوریم بازیهای تکرارنشدنی تان،
در سریالها و فیلمهای خوشساخت از دهه‌ های ۶۰ و ۷۰.
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Yr5n8i56mobsay2pdpvk_thumb
تولد و مرگ فیزیکی‌، زن و شوهری وفادارند،
که آغوششان برای یکدیگر، همیشه باز است.
انگار که دو روی یک سکه اند،
و همیشه، علاقمند به یکی‌ شدن هستند.
چه جوان بیست ساله، و چه انسان نود ساله،
هیچکس نمیداند که چه وقت، زمان رفتن است،
اما همگی‌، دیر یا زود، از این خاک میرویم، ...
فقط امیدواریم که در این روزهای کهولت،
بدون درد روح و جسم، تا انتهای حیات در این جهان باشید.
.........   ........   .........
در یکی‌-دو دهه ی گذشته، ثابت شد که شما هنرمندان قدیمی‌،
و همچنین هنرمندان دهه ی شصت، یکی‌ پس از دیگری،
هر کدام جایگاه ویژه ی خود را در هنر ایران دارا بودید.
شما و همقطارانتان همچون زنده یادان - اساتید:
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 8woanp9qcxpyje9jbwrb
"عزت اله مقبلی، کنعان کیانی و ..."، ... و همچنین:
" بهروز وثوقی، خسرو شکیبایی،  جمشید مشایخی، اکبر عبدی و ..." اگر نمی بودید،
بی‌ شک، هنر ایران با کاستی دچار میشد.
اهل تعارف نیستم که بگویم، استاد مرتضی احمدی، امیدوارم به هنر بازگردید،
فقط میگویم، امیدواریم همیشه، بدون درد روح و جسم باشید.
با احترام.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الأحد ديسمبر 07, 2014 10:17 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف Mihakralj السبت نوفمبر 29, 2014 2:46 am

59 نوشته است:

* (یادی از برنامه پرطرفدار جلال مقامی در تلویزیونِ دهه ۶۰ و ۷۰) .:
http://sima.jamejamonline.ir/NewsPreview/1686669303712539745

.
.
.

سلام 59 گرامی،
متشکر از اطلاع رسانی شما.
در مطلب بالا این جمله به نطرم اشتباع آمد.

راستی آن مردی را که ادعا می‌کرد از دیوار می‌تواند گذر کند به یاد دارید؟ (چارلز دیکنز که هم‌نام با یک نویسنده مشهور بود) ما او را هم اولین بار در دیدنی‌ها رؤیت کردیم...

تا اونجایی که یادم میاد اسم او شعبده باز " دیوید کاپرفیلد" بود نه چارلز دیکنز.
شخصیت یکی از داستانهای چارلز دیکنز هم اسم بود با اون شعبده باز یعنی " دیوید کاپرفیلد".
امیدوارم این ذهن رخوت زده من بدرستی این مطلب رو به یاد آورده باشد.
باز هم ممنون.

Mihakralj
Mihakralj

تعداد پستها : 169

پست من طرف 59 السبت نوفمبر 29, 2014 9:37 am

Mihakralj نوشته است:

سلام 59 گرامی،
متشکر از اطلاع رسانی شما.
در مطلب بالا این جمله به نطرم اشتباه آمد.

راستی آن مردی را که ادعا می‌کرد از دیوار می‌تواند گذر کند به یاد دارید؟ (چارلز دیکنز که هم‌نام با یک نویسنده مشهور بود) ما او را هم اولین بار در دیدنی‌ها رؤیت کردیم...

تا اونجایی که یادم میاد اسم او شعبده باز " دیوید کاپرفیلد" بود نه چارلز دیکنز.
شخصیت یکی از داستانهای چارلز دیکنز هم اسم بود با اون شعبده باز یعنی " دیوید کاپرفیلد".
امیدوارم این ذهن رخوت زده من بدرستی این مطلب رو به یاد آورده باشد.
باز هم ممنون.

میحا ی گرامی با درود.
از توجه و لطف شما ممنونم. ... بله، درست میفرمایید.
یادش بخیر، چقدر در آن سالهای اوایل دهه ی هفتاد،
جالب بود دیدن کارهای دیوید کاپرفیلد در تلویزیون،
بویژه اینکه، یک شعبده بازی هم داشت که از زندان آلکاتراز بیرون می‌‌آمد،
و ۲-۳ سال قبل از پخش این شعبده (تابستان ۶۹ یا ۷۰)،
کانال یک، سریال "فرار از آلکاتراز-۱۹۸۰" را پخش کرده بود .:
https://www.youtube.com/watch?v=QT9VJhbYTHI

در ضمن، ماه گذشته در پست "آرشیوی ها" (در بخش فیلمها)،
فایل تصویری از "دیدنیها" را نیز سرانجام قرار دادم،
که قولش رو به شما و فروم داده بودم.
امیدوارم که دیده باشید. ... سلامت باشید.
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p1000-topic

59
59

پست من طرف SMAM الجمعة ديسمبر 19, 2014 12:13 pm

امسال و بازهم روز جهانی کودک و تلویزیون مانند همین چندسال گذشته هیچ اتفاقی در هیچ یک از شبکه های تی وی نیفتاد دیوونه  عصبی
شرم بر ایشان باد ممنوع
SMAM
SMAM
Admin

پست من طرف alan45 الأحد ديسمبر 21, 2014 6:32 am

59 نوشته است:

* استاد مرتضی احمدی: "«پینوکیو» بدون متن دوبله شد!" ...

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Ybn8buur1n3etliixvaw

.
.
.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Gefsarjwmznbqvyqcx62

- (مرتضی احمدی روزهای سخت بیماری را می گذراند)
http://www.persianv.com/preview/267801.php

.
.
.

استاد مرتضی احمدی گرانقدر،
صدای تکرارنشدنی و هنر بازیگریتان،
بویژه در دل‌ ما کودکان و نوجوانان دهه ی شصت،
استوار و پاینده است. ...
صداپیشگی شما در کارتون "پینوکیو"،
و مجموعه ی درخشانی از نوارهای قصه برای کودکان،
همچون "علیمردان خان" و ...،
گواه روشنیست از هنر فن بیان و دراماتیک شما.
در کنار این مهم، حتمن بیاد می آوریم بازیهای تکرارنشدنی تان،
در سریالها و فیلمهای خوشساخت از دهه‌ های ۶۰ و ۷۰.
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 36 Yr5n8i56mobsay2pdpvk_thumb
تولد و مرگ فیزیکی‌، زن و شوهری وفادارند،
که آغوششان برای یکدیگر، همیشه باز است.
انگار که دو روی یک سکه اند،
و همیشه، علاقمند به یکی‌ شدن هستند.
چه جوان بیست ساله، و چه انسان نود ساله،
هیچکس نمیداند که چه وقت، زمان رفتن است،
اما همگی‌، دیر یا زود، از این خاک میرویم، ...
فقط امیدواریم که در این روزهای کهولت،
بدون درد روح و جسم، تا انتهای حیات در این جهان باشید.
[/b][/size][/color]

با سلام خدمت دوستان گرامی فروم کودکی و نوجوانی

استاد مرتضی احمدی درگذشت
متعصب‌ترین هنرمند پرسپولیسی هم در دقیقه نود از دنیا رفت

مرتضی احمدی بازیگر بازیگر سینما و تلویزیون و گوینده و خواننده ایرانی یکشنبه 30 آذرماه در سن 90 سالگی پس از پشت سر گذاشتن دوره‌ای سخت و در پس از آنکه بیماری آنچنان به او پنجه در پنجه انداخت که روزگار را بر این هرمند دشوارتر از هر زمان ساخت، چشم از جهان فروبست.

به گزارش «تابناک»، مرتضی حاج سید احمدی در سال ۱۳۰۳ در جنوب تهران به دنیا آمد. وی که دارای مدرک متوسطه است، ابتدا برای تـحصیل به مکتب و سپس به دبستان منوچهری در میدان گمرک رفت و بعد از آن در دبیرستان شرف و روشن تحصیلش را ادامه داد.

در 16 ‌سالگی ورزش باستانی و فوتبال را شروع کرد و به هـمراه تیم فوتبال دبیرستانش در مسابقات آموزشگاه‌های تهران رتبه‌هایی به دست آورد. بعدها در تیم فوتبال راه‌آهن تهران و پس از آن در باشگاه راه‌آهن بازیکن و مربی (تا سال ۱۳۲۵) شد اما در نهایت جزو متعصب‌ترین هنرمندان پرسپولسیسی با همان روحیه‌ شادی بود که همگان از او سراغ داشتند.

مرتضی احمدی فعالیت هنری را سال 1321 در تماشاخانه ماه که خود و چند تن از دوستانش آنجا راه‌اندازی کرده‌ بودند آغاز کرد و خیلی زود آنجا را ترک کرد اما حرفه هنر را با پیش‌پرده خوانی در تئاتر فرهنگ و پارس و سپس با خوانندگی، بازیگری و دوبلور در رادیو و بازی در فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی ادامه داد.

احمدی در سال 1332 با بازی در فیلم «ماجرای زندگی» به کارگردانی نصرت الله محتشم، نخستین تجربه سینمایی خود را کسب کرد. از دیگر فعالیت‌های احمدی می‌توان به تألیف کتاب «کهنه‌های همیشه نو» و بازی در نمایش و مجموعه‌های تلویزیونی نیز اشاره کرد.

احمدی برای اولین بار به سبک بیات تهران در پیش‌پرده‌ها آواز خواند و در دوره‌های مختلفی که در رادیو کار کرد به سبک‌های مختلف ترانه و آواز خواند. این هنرمند پیشکسوت در سال ۱۳۲۳ به رادیو تهران (بعدتر رادیو ایران و بعد از آن رادیو و تلویزیون ایران) رفت تا برنامه‌های کمدی اجرا کند. احمدی در ۱۳۲۶ گوینده فیلم‌های خارجی شد و از اعضای اولیه انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم بود.

بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ احمدی بازیگری را کنار گذاشت و به مدت 7 سال به اهواز رفت ولی پس از بازگشت به تهران دوباره کار بازیگری را در سریالی تلویزیونی به نام تک‌مضراب از سر گرفت. مرتضی احمدی در سال ۱۳۴۹ به دعوت علی حاتمی ترانه عنوان‌بندی فیلم حسن کچل را ضربی‌خوانی کرد. نویسندهٔ کتاب مردان موسیقی سنتی و نوین ایران، نوشته است که احمدی بیش از 400 ترانه ضربی و 150 ترانه فکاهی خوانده است.

یادشان گرامی

alan45

تعداد پستها : 3

صفحه 36 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة