کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

سیاه، سفید، خاکستری

+28
miladcop
afshintarnian
mohammad
naahid
S@M
saeeds1360
Ishpateka
ariangirl
mahmood666
59
tisto
stalker
sahra_7
ARMF
siavash
mohammadtrk
آزاده
Marian
Roham
edo
mahyarshoze
sooratak
amirarsalanroomi
Amir56
mahmood
babak
SMAM
Indiana Jones
32 مشترك

صفحه 6 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Empty رد: سیاه، سفید، خاکستری

پست من طرف S@M الخميس نوفمبر 17, 2011 7:02 pm

Emiliano نوشته است:
5. سلام. عکس که خودشه، خانومی. شک نکن؛ اما، متأسفانه "بابک بادکوبه"ی تپل مپل درش نیست.
خوب یادمه اصلاً تیتراژشو و عبارت "بچه ها، اینو شنیدین؟" رو همین "بابک" خان با چشای درشت و دندونای خرگوشی و لُپ های بالااومده ش می گفت.
6. آقا، من نمی دونم این بچه های بازیگر ایرونی چرا این قدر ضعیف عمل می کنن. چرا این قدر بی حالن! این، به قول "محسن نامجو"، "جبر جغرافیایی"شون ما رو کُشته!
باید بچه های قدیمی؛ مثل، همین "بابک بادکوبه"، "امید آهنگر"، "سعید شیخ زاده"، "آرش میرحسینی" و امثالهم اون قدر عکس و فیلم توی وب بذارن، که، ما سیراب شیم.
چرا این جوریه، آخه؟
7. خوشحالم؛ که، به یکی دیگه از آرزوهات رسیدی. بد نیست بدونی یکی از برادرا (قیافه ش خیلی تابلوئه) "حسین سحرخیز"ه؛ که، چن سال پیش تو سریال "روزی، عقابی" بازی می کرد.
8. باز هم اون ماره یادم نیومد؛ اما، حالا که صحبت از "صاحبش" کردی، باید صاحبش "فخرالدین صدیق شریف" ("بابا روزگار") بوده باشه؛ که، مجری بازیگر اون جُنگ بوده.
اگه این نام ("بابا روزگار") خیلی برات آشناست و ماره رو مطمئن شدی، خبرشو بگو، لطفا.
قیافه و تیپش که به مارگیرها خیلی شبیهه! Smile
سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 V09l6fl3s01a71q3fec0_thumb
9. و باز؛ برای این که، از حال ساده به حال کامل برسی، یه عکس دیگه از همین "بهار بهار" برات آپلود می کنم؛ که، مطمئنم خوشحال ترت می کنه:
عروسک های "عجول" و "لجوج" و "خجول":
سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 P751ebbkjfaa4z4eq801_thumb
10. البته، این عکس ها رو از فایل هایی؛ که، دوستای گلمون، "نگین" خانوم، "صحرا" و "اسمم" گذاشته ن، کپچر کرده م.
با تشکر از ایشون.
11. حتماً نکات زیبایی رو؛ که، در مورد چند کار بالا بهشون اشاره کردید، در سری آینده اِعمال می کنم. باز هم ازتون می خوام به این نکته ها؛ هرچند، جزیی اشاره کنید. شاید سرنخ های خوبی ازشون پیدا شه.

12. آره. خودشه! احسن به این حافظه! خوب خوب یادم اومد. این یه سرود معروف بود؛ که، بارها و بارها پخش شد. حتماً به زودی کلشو می ذارم.

13. شما جون بخواه.
اسم اون کارتون بسیار زیبا و تکرار نشدنی بودش:
"بوب و بوبک"
نام اریجینال: Bob A Bobek
سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 4e5oargth380qt9wq7_thumb
14. با سرچ نامش می تونی به صدها عکس دیگه برسی، خانوم "سم".
امیدوارم راضی بوده باشی.
15. باز هم هر نوع سؤالی بود، در خدمتم.

سلام دوباره رز
7- درسته، حسین سحرخیز! از قیافه اش خیلی خوشم میاد (چون بدجنسه دیابولیک ) ولی بازیهاش یا بهتر بگم نقشهاش توی تلویزیون همیشه مزخرف بوده...
8- راستش اصلاً یادم نیست امیل جان، بخصوص که اصلاً از این آقا فخرالدین خوشم نمیومد و نمیاد! شرمنده.... Embarassed ولی موافقم، کلاً قیافه اش مار رو از تو سولاخ میکشه بیرون Laughing حالا شاید از یه جایی یه فرجی شد!
اما، عجول و خجول رو هم یادم اومد و اگه اشتباه نکنم اونها هم با ماره یه کل کلی داشتن... مشکوک ظاهراً همه تیکه های این برنامه رو پخش کردن و فقط مار عزیز من اخی بوده! افسرده ممنون از لطف شما و نگین و سایر دوستان بابت اینهمه زحمت رز
13- راست میگی همین بود! من فقط یادم بود که توش حرف "ب" داشت و یه چیزی تو مایه های بیم و بم یا بوم و بام و اینجور چیزا تو ذهنم بود... مغز ما کلنگی شده دیگه... Razz بازم تشکر رز

و اما سؤال این هفته: Laughing
شما دوستان که به طور مرتب برنامه "بچه های دیروز" رو تعقیب می کنین آیا هیچ برنامه "الفبا" رو پخش کردن؟ یک انیمشین خوشگل و بامزه ایرانی که الفبا رو به ما یاد میداد. هر دفعه تموام حروف الفبا رو می نوشت و و هردفعه که نوبت یکیشون میشد حرفه هی جلو عقب میرفت و قمیش میومد! بعدم آقاهه می گفت (مثلاً) "ب" مثل باران، با/ران اسمش "ب"، صداش ب" (و دوبار تکرار میکرد) و بعد بارون میبارید و اون حرف معمولاً یه تطابق ظاهری هم با مثالش داشت که بهتر یادمون میموند. شاهکار بود.... عاشقش بودم عشق

S@M
S@M

تعداد پستها : 161

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

پست من طرف Emiliano السبت نوفمبر 19, 2011 4:12 am

S@M نوشته است:

سلام دوباره رز
7- درسته، حسین سحرخیز! از قیافه اش خیلی خوشم میاد (چون بدجنسه دیابولیک ) ولی بازیهاش یا بهتر بگم نقشهاش توی تلویزیون همیشه مزخرف بوده...
8- راستش اصلاً یادم نیست امیل جان، بخصوص که اصلاً از این آقا فخرالدین خوشم نمیومد و نمیاد! شرمنده.... Embarassed ولی موافقم، کلاً قیافه اش مار رو از تو سولاخ میکشه بیرون Laughing حالا شاید از یه جایی یه فرجی شد!
اما، عجول و خجول رو هم یادم اومد و اگه اشتباه نکنم اونها هم با ماره یه کل کلی داشتن... مشکوک ظاهراً همه تیکه های این برنامه رو پخش کردن و فقط مار عزیز من اخی بوده! افسرده ممنون از لطف شما و نگین و سایر دوستان بابت اینهمه زحمت رز
13- راست میگی همین بود! من فقط یادم بود که توش حرف "ب" داشت و یه چیزی تو مایه های بیم و بم یا بوم و بام و اینجور چیزا تو ذهنم بود... مغز ما کلنگی شده دیگه... Razz بازم تشکر رز

و اما سؤال این هفته: Laughing
شما دوستان که به طور مرتب برنامه "بچه های دیروز" رو تعقیب می کنین آیا هیچ برنامه "الفبا" رو پخش کردن؟ یک انیمشین خوشگل و بامزه ایرانی که الفبا رو به ما یاد میداد. هر دفعه تموام حروف الفبا رو می نوشت و و هردفعه که نوبت یکیشون میشد حرفه هی جلو عقب میرفت و قمیش میومد! بعدم آقاهه می گفت (مثلاً) "ب" مثل باران، با/ران اسمش "ب"، صداش ب" (و دوبار تکرار میکرد) و بعد بارون میبارید و اون حرف معمولاً یه تطابق ظاهری هم با مثالش داشت که بهتر یادمون میموند. شاهکار بود.... عاشقش بودم عشق

1. سلام.
2. مشهد که 4، 5 ماهیه "شبکه ی تهران" اومده و تازه من هم مرتب "بچه های دیروز" رو نمی رسم نگاه کنم. اینو باید بچه های دیگه بگن؛ گرچه، فکر نمی کنم چنین چیز نابی رو داده باشن.
3. اگرچه، باز هم دست گل "بچه های دیروز"ی ها درد نکنه. خیلی از آیتم های ما رو سفید کردن: "می خواهم همه چیز را بدانم"، "مهم ترین شخص" و ....
4. ضمناً سؤالتون رو تا حدودی یادم اومد. آقای راوی که الفبا رو می گفت صدای بمی هم داشت، درسته؟
ولی، راستش معادل انگلیسی شو از شبکه ی 2 بهتر و واضح تر یادمه؛ که، A و B و ... رو به همین شیوه و با موسیقی فضایی می آورد جلوی صفحه.
دلم برای دیدن اون برنامه (گرچه مربوط به ژانر کودک نبود) هم خیلی تنگ شده.

5. من هم یه سؤالمو؛ که، قبلاً به دلایلی از لیست حذف کرده بودم، دوباره توی "لیست سیاه" گذاشتم. فکر می کنم حتا یادآوریش لذت بخش باشه:

56. تیتراژ برنامه ی کودک قبل از "بگ بگ بگ بگ بگ"، که دختری با چشای رنگی و موهای فرفری و بلوند با آبرنگ داشت نقاشی می کشید: چمن، برکه و سه بچه اردک. موقع رنگ کردن؛ اما، برای رنگ کردن آب برکه به رنگ آبی، رنگی نداشت؛ برای همین، گوشه ی چشماش قطره ی اشکی جمع می شد (در این لحظه دوربین زوم می کرد روی صورت و بعدش هم اون قطره ی اشک) و این قطره می افتاد روی کاغذ و برکه پُر آب می شد. در این لحظه سه بچه اردک هم خوشحال تو آب ها می پریدن و با هم می گفتن: "پَه! پَه!".

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف Emiliano الإثنين مايو 07, 2012 2:27 pm

3. این هم بالأخره کشف شد:
4. ماجراهای خانوم کوچولو و آقا خرسه:
نام اریجینال: Masha And The Bear

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 N5w55to4z61m1xm10cy7_thumb

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Hlivfi1euxmb4z6qxze_thumb

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Pjoo6g5d547w2al3vl_thumb

http://a3.mzstatic.com/us/r1000/021/Purple/a3/37/b9/mzl.zicggniv.png

Emiliano

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Empty درخواست

پست من طرف naahid الخميس يونيو 28, 2012 5:36 pm

سلام من دنبال اسم یه کاتون عروسکی ژاپنی هستم که شخصیت هاش حیوون بودن و نزدیک ساحل زندگی می کردن . تنها اسمی که از یکی از شخصیت هاش یادمه گنزو هست . از شبکه دو پخش می شد. مدتیه ذهنمو مشغول کرده اگه شما یادتونه بهم بگین.

naahid

تعداد پستها : 2

پست من طرف babak الجمعة يونيو 29, 2012 6:07 am

naahid نوشته است:سلام من دنبال اسم یه کاتون عروسکی ژاپنی هستم که شخصیت هاش حیوون بودن و نزدیک ساحل زندگی می کردن . تنها اسمی که از یکی از شخصیت هاش یادمه گنزو هست . از شبکه دو پخش می شد. مدتیه ذهنمو مشغول کرده اگه شما یادتونه بهم بگین.
سلام
این برنامه عروسکی اسمش کوچولوها بود.
داشتم صفحه را مرور می کردم امیر جان به بحث در مورد "مرادعلی" که توی "آلبوم تمبر" با لهجه یزدی سیبها را سوا می کرد و می گفت:گندیده؟ نگندیده؟ برخوردم
این بخش مربوط به فیلم آلبوم تمبر بود.جایی که می خواستن بفهمن آلبوم را مرادعلی برداشته یا نه.

یه جای دیگه هم بحث یه سرود بود:
مانند دست است
هر خانواده
هر کس یک انگشت
در خانواده
بابا در اینجا
انگشت شست است
او که نخستین
انگشت دست است

انگشت بعدی
یعنی نشانه
او مادر ماست
بانوی خانه

انگشت بعدی
یعنی برادر
اینجا نشسته
پهلوی مادر

پس این یکی کیست؟
انگشت دیگر
آری درست است
او هست خواهر

من هستم آخر
انگشت کوچک
انگشتها را
دیدی تو تک تک

ما پنج انگشت
هستیم با هم
با هم شریکیم
در شادی و غم

گرچه جداییم
ما پنج انگشت
چون جمع گردیم
هستیم یک مشت
babak
babak

تعداد پستها : 318

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Empty بچه‌هاي آبي (شماره 44 ليست سياه)

پست من طرف mohammad الجمعة يونيو 29, 2012 12:06 pm

Emiliano نوشته است:
...
44. فیلم سینمایی ای به احتمال زیاد انگلیسی و مربوط به عصر ویکتوریایی (؟): این فیلم متشکل از دو بخش بود: نیمه ی اول به صورت زنده و ماجرای دو دزد به همراه یک پسر لوله پاک کن بود؛ که، این ها به بهونه ی پاک کردن دودکش های بخاری ها، دست به دزدی می زدن. در نیمه ی دوم، پسرک لوله پاک کن، داخل رودخونه ای می پرید و از این به بعد، فیلم تبدیل به انیمیشن می شد. سال 68 یا 69. (سؤال "محمود")
...
سلام امير جان رز
همين‌طور كه مي‌دوني من زياد به بقيه تاپيك‌ها سر نمي‌زنم و در مورد برنامه‌هاي پخش‌شده از تلويزيون هم اطلاعاتم زياد نيست. امروز اتفاقي ليست شما رو مرور كردم، به نظرم شماره 44 ليست سياه آشنا مي‌آد. اين فيلم رو چك كنيد ببينيد همين نيست؟

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 24895853767925917710

نام كارتون: بچه‌هاي آبي
نام اوريجينال: The Water Babies
محصول مشترك لهستان و انگلستان، 1978
اين فيلم به اسامي ديگه‌اي هم مشهوره ازجمله:
Slip Slide Adventures
و
Tom in The UnderSea World

لينك IMDB فيلم (به همراه تصاوير ديگه‌اي كه احتمالاً آشنا باشه):
http://www.imdb.com/title/tt0078477/

اين فيلم از روي كتابي به همين نام اثر «چارلز كينگزلي» ساخته‌شده. متن انگليسي اين كتاب رو مي‌توانيد از لينك زير دانلود كنيد (حجم: 756 kb):
http://www.4shared.com/office/dqU-kOQR/The_Water_Babies__by_Charles_K.html

اميدوارم تونسته باشم كمكي كنم. رز

mohammad
mohammad

تعداد پستها : 68

پست من طرف naahid السبت يونيو 30, 2012 1:42 am

مرسی من با این اسم فارسی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم انگلیسی هم سرچ کردم چیزی پیدا نکردم می تونین یه عکس ازش پیدا کنین

naahid

تعداد پستها : 2

پست من طرف Emiliano الأحد يوليو 08, 2012 3:23 am

babak نوشته است:
naahid نوشته است:سلام من دنبال اسم یه کاتون عروسکی ژاپنی هستم که شخصیت هاش حیوون بودن و نزدیک ساحل زندگی می کردن . تنها اسمی که از یکی از شخصیت هاش یادمه گنزو هست . از شبکه دو پخش می شد. مدتیه ذهنمو مشغول کرده اگه شما یادتونه بهم بگین.
سلام
این برنامه عروسکی اسمش کوچولوها بود.
داشتم صفحه را مرور می کردم امیر جان به بحث در مورد "مرادعلی" که توی "آلبوم تمبر" با لهجه یزدی سیبها را سوا می کرد و می گفت:گندیده؟ نگندیده؟ برخوردم
این بخش مربوط به فیلم آلبوم تمبر بود.جایی که می خواستن بفهمن آلبوم را مرادعلی برداشته یا نه.

یه جای دیگه هم بحث یه سرود بود:
مانند دست است
هر خانواده
...

1. "بابک" جان، یادآوری عالی ای بود. دست مریزاد. از این تیکه ها، هر چی می دونی، بگو، لطفاً. خیلی حال می کنم.
2. در مورد اون سرود هم، دستت درد نکنه. تصحیحش کردم

mohammad نوشته است:
Emiliano نوشته است:
...
44. فیلم سینمایی ای به احتمال زیاد انگلیسی و مربوط به عصر ویکتوریایی (؟): این فیلم متشکل از دو بخش بود: نیمه ی اول به صورت زنده و ماجرای دو دزد به همراه یک پسر لوله پاک کن بود؛ که، این ها به بهونه ی پاک کردن دودکش های بخاری ها، دست به دزدی می زدن. در نیمه ی دوم، پسرک لوله پاک کن، داخل رودخونه ای می پرید و از این به بعد، فیلم تبدیل به انیمیشن می شد. سال 68 یا 69. (سؤال "محمود")
...
سلام امير جان رز
همين‌طور كه مي‌دوني من زياد به بقيه تاپيك‌ها سر نمي‌زنم و در مورد برنامه‌هاي پخش‌شده از تلويزيون هم اطلاعاتم زياد نيست. امروز اتفاقي ليست شما رو مرور كردم، به نظرم شماره 44 ليست سياه آشنا مي‌آد. اين فيلم رو چك كنيد ببينيد همين نيست؟

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 24895853767925917710

نام كارتون: بچه‌هاي آبي
نام اوريجينال: The Water Babies
محصول مشترك لهستان و انگلستان، 1978
اين فيلم به اسامي ديگه‌اي هم مشهوره ازجمله:
Slip Slide Adventures
و
Tom in The UnderSea World

لينك IMDB فيلم (به همراه تصاوير ديگه‌اي كه احتمالاً آشنا باشه):
http://www.imdb.com/title/tt0078477/

اين فيلم از روي كتابي به همين نام اثر «چارلز كينگزلي» ساخته‌شده. متن انگليسي اين كتاب رو مي‌توانيد از لينك زير دانلود كنيد (حجم: 756 kb):
http://www.4shared.com/office/dqU-kOQR/The_Water_Babies__by_Charles_K.html

اميدوارم تونسته باشم كمكي كنم. رز

3. "محمد" عزیز، راستش "بچه های آبی" رو داشتیم و جزو کشف شده ها بود؛ اما، از اونجا که بنده این فیلمو ندیده بودم، این سؤالو "محمود" عنوان کرد و من هم فقط گذاشتمش تو لیست؛ اما، این که شما زحمت کشیدی، شرحشو گفتی و گفتی این اونه، خیلی خیلی ازت متشکرم.
باور کن کم شدن یه مورد هم خودش غنیمت بزرگیه.
اگه زحمتی نیست، باز هم به لیست ها نگاه کن. متشکرم.

............................................

4. یه کشف دیگه از خودم:
سؤال شماره ی 47 "لیست سیاه":

47. "پوستین فرکو": فیلمی اروپایی و به احتمال زیاد ساخت اروپای شرقی و ماجرای پسری (چوپان؟) به نام "فرکو" (بر وزن "ژپتو") که با مادرش در روستایی سرسبز و جنگلی در کلبه ای زندگی می کرد. مادرش قرار بود برای او پوستینی بدوزد. (سؤال Ishpateka.)

5. پوستین فره کو
نام اریجینال: Kincskereso Kiskodmon
محصول مجارستان

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Kwv3fn25ekgvsibvekf6_thumb
سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 F9ldfdfkqpezl8aval5d_thumb

Emiliano

پست من طرف mahmood666 الثلاثاء نوفمبر 20, 2012 3:51 pm

سلام.امروز یه دفعه یه کارتون یادم اومد.گفتم شاید شما ازش بدونید.تونی که ماجرای مردی بود که دور دنیا رو میچرخه تا یه ققنوس گیر بیاره.ازش مواظبت میکنه و اونو به نمایش میذاره.اخرش یادمه ققنوس اتیش گرفت.اواخر دهه 60 این کارتون رو شبکه 2 نشون داد.
mahmood666
mahmood666

تعداد پستها : 47

پست من طرف Emiliano الأربعاء نوفمبر 21, 2012 1:44 pm

mahmood666 نوشته است:سلام.امروز یه دفعه یه کارتون یادم اومد.گفتم شاید شما ازش بدونید.تونی که ماجرای مردی بود که دور دنیا رو میچرخه تا یه ققنوس گیر بیاره.ازش مواظبت میکنه و اونو به نمایش میذاره.اخرش یادمه ققنوس اتیش گرفت.اواخر دهه 60 این کارتون رو شبکه 2 نشون داد.

1. سلام "محمود" جان. کم پیدایی؟
2. من این موردی، رو که گفتی، یادم نمی یاد؛ اما، به احتمال زیاد باید عروسکی بوده باشه، نه انیمیشن نقاشی. درسته؟
باز، اگه این طوره، به احتمال زیاد باید "قصه های مثنوی" بوده باشه. همونی؛ که، تو یه قسمتش مرده مارگیر بود و مار گرم می شد و فکر می کردن زنده شده.

Emiliano

پست من طرف mahmood666 الأربعاء نوفمبر 21, 2012 4:07 pm

1ما همین وراییم.کم کم نقشمون بیشتر هم میشه.
2.انه انیمیشن بود .به احتمال زیاد هم کارتونش امحصول انگلستان بود.محیط کارتونش هم خیلی خلوت بود .بک گراند تصویر در کل کارتون سفید بود.یه سوال هم دارم .میدونین انیمیشن شکارچی بزرگ رو از کجا میشه دانلود کرد؟من خیلی هوسش رو کردم
mahmood666
mahmood666

پست من طرف mahmood666 الأحد ديسمبر 30, 2012 6:00 pm

9سلام.چند روز پیش در یکی از کانالهای خارجی به مناسبت کریسمس پخش کارتونی را دیدم که کاملا از ذهنم رفته بود .شاید این کارتون قبلا پیدا شده باشد.اسم این کارتون ادم برفی بود .اینم عکسش
دیشب هم کارتون رو دانلود کردم.این کارتون یکی از خاطره انگیز ترین کارتونها برای من بود.یادمنمیرهاولین بار که این کارتون رو دیدم بچه کوچکی بودم و کرسی داشتیم(نفت اصلا وجود نداشت و سالن مثل زمهریر سرد بود).من با چه لذتی این کارتون رو دیدم....سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Thesnowmanposter

mahmood666
mahmood666

پست من طرف Emiliano الإثنين يناير 07, 2013 5:38 am

mahmood666 نوشته است:1ما همین وراییم.کم کم نقشمون بیشتر هم میشه.
2.انه انیمیشن بود .به احتمال زیاد هم کارتونش امحصول انگلستان بود.محیط کارتونش هم خیلی خلوت بود .بک گراند تصویر در کل کارتون سفید بود.یه سوال هم دارم .میدونین انیمیشن شکارچی بزرگ رو از کجا میشه دانلود کرد؟من خیلی هوسش رو کردم

1. سلام، "محمود" جان. شرمنده، یادم رفته بود این پستتون رو جواب بدم:
2. در مورد "شکارچی بزرگ"، اگه "اسمم" خان نداشته باشدش، فکر نمی کنم بتونیم گیرش بیاریم. حداقل دوبله شو که باید بی خیال شیم.
شبکه های "پویا" و "نمایش" هم بس که "بلفی و لی لی بیت" و "پینوکیو" دادن، دیگه از همه شون بدم می یاد. باید بزنن تو کار آس ها؛ از جمله، همین بالایی.

mahmood666 نوشته است:9سلام.چند روز پیش در یکی از کانالهای خارجی به مناسبت کریسمس پخش کارتونی را دیدم که کاملا از ذهنم رفته بود .شاید این کارتون قبلا پیدا شده باشد.اسم این کارتون ادم برفی بود .اینم عکسش
دیشب هم کارتون رو دانلود کردم.این کارتون یکی از خاطره انگیز ترین کارتونها برای من بود.یادمنمیرهاولین بار که این کارتون رو دیدم بچه کوچکی بودم و کرسی داشتیم(نفت اصلا وجود نداشت و سالن مثل زمهریر سرد بود).من با چه لذتی این کارتون رو دیدم....سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Thesnowmanposter

3. این کارتون رو قبلاً کلی راجع بهش بحث کردیم؛ اما، از اوناییه، که به شخصه هیچ وقت از دیدنش سیر نمی شم و موندگاره.

Emiliano

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Empty مورد 2.1 و 2.2 برای من هم جالبه

پست من طرف edo الإثنين يناير 21, 2013 3:19 am

mahmood666 نوشته است:1-اسمم جان زبر وزرنگ رو با دوبله فارسی داری؟من میخواستم از سروش تهیه کنم ولی اونا این کارتون رو تو لیست فرو ش نداشتن.
2-سه برنامه به خاطرم اومده که میخوام اسمشون رو بدونم.
2.1.کارتونی که ماجرای مرخصی گرفتن شیری از سیرک بود که به جزیره اش (ماداگاسکار؟)پیش مادرش برمیگرده و ماجراهایی در اونجا پدید میاره.در انتها در حالی که مادر بزرگش براش یک پلوور پشمی خط خطی بافته،دوباره به سیرک برمیگرده.شیره خیلی با شخصیت بود .
2.2.کارتونی که فکر کنم مال بلوک شرق بود و در اون موجودی شبیه فیل بود که دونه ای رو روی زمین پیدا میزنه که همش فریاد میزنه(باصدای خیلی ظریف واکو شده):آآآآآب،آآآب.و فیله بهش آب میرسونه وقتی در آخر فیله در معرض خطر قرار میگیره دونه رشد میکنه وتبدیل به نخل میشه واونو نجات میده(یادم نیست چطوری).
یه برنامه عروسکی ایرانی مربوط به سال فکر کنم 65 یا 66 که شعر ابتدایی اون اینجوری بود:بالا بالا بالا تر از ابر هم بالاتر هرچه بالاتر بهتر هرچه بهتر زیباتر.تیتراژش هم طبق معمول همه عروسکی های اون دوره ، یه تعداد حیوون بودن که رو به دوربین هی ورجه ورجه میکردن.من عاشق آهنگ اولش بودم.
مورد 2.1 و 2.2 برای من هم جالبه

edo

تعداد پستها : 8
آدرس پستي : edmond10775@yahoo.com

پست من طرف Indiana Jones الثلاثاء يناير 22, 2013 3:23 pm

edo نوشته است:
mahmood666 نوشته است:1-اسمم جان زبر وزرنگ رو با دوبله فارسی داری؟من میخواستم از سروش تهیه کنم ولی اونا این کارتون رو تو لیست فرو ش نداشتن.
2-سه برنامه به خاطرم اومده که میخوام اسمشون رو بدونم.
2.1.کارتونی که ماجرای مرخصی گرفتن شیری از سیرک بود که به جزیره اش (ماداگاسکار؟)پیش مادرش برمیگرده و ماجراهایی در اونجا پدید میاره.در انتها در حالی که مادر بزرگش براش یک پلوور پشمی خط خطی بافته،دوباره به سیرک برمیگرده.شیره خیلی با شخصیت بود .
2.2.کارتونی که فکر کنم مال بلوک شرق بود و در اون موجودی شبیه فیل بود که دونه ای رو روی زمین پیدا میزنه که همش فریاد میزنه(باصدای خیلی ظریف واکو شده):آآآآآب،آآآب.و فیله بهش آب میرسونه وقتی در آخر فیله در معرض خطر قرار میگیره دونه رشد میکنه وتبدیل به نخل میشه واونو نجات میده(یادم نیست چطوری).
یه برنامه عروسکی ایرانی مربوط به سال فکر کنم 65 یا 66 که شعر ابتدایی اون اینجوری بود:بالا بالا بالا تر از ابر هم بالاتر هرچه بالاتر بهتر هرچه بهتر زیباتر.تیتراژش هم طبق معمول همه عروسکی های اون دوره ، یه تعداد حیوون بودن که رو به دوربین هی ورجه ورجه میکردن.من عاشق آهنگ اولش بودم.
مورد 2.1 و 2.2 برای من هم جالبه

سلام
حتماً این پستها قدیمین نه؟ اولی اسمش هست:
kanikuli bonifatsia
دومی اسمش هست:
Fantik
ارادتمند
افشین
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف Emiliano الثلاثاء يوليو 23, 2013 10:45 am

1. سلام.
2. آیتم شماره ی 1 "لیست خاکستری" هم کشف شد؛ البته، با تشکر از سایت "شبکه ی پویا" (http://www.pooyatv.ir).

http://www.pooyatv.ir/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/item/61713-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%A8%D9%88%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%D9%88%D9%84%D9%88

Tayo, The Little Bus

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Ihqf4nxoqqg7f2e9vwlo_thumb

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 J836uagqb92cqlxqxvi_thumb

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 9t41s960w4809ee9byuz_thumb

Emiliano

پست من طرف Emiliano الثلاثاء أغسطس 06, 2013 5:38 am

1. سلام.
2. با تشکر از "سایت شبکه ی پویا"؛ که، جداً کارشون جای تقدیر داره، دو تا دیگه از آیتم های برنامه های جدید کشف شد:

2.1. ماجراهای فضایی
نام اصلی: Leo And Cooper In Spatiul Cosmic

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Plnxcq6rrrqfndb83alf_thumb

2.2. تعمیرکاران کوچولو
نام اصلی: The Fixies

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 348tdp330yov0id1mf4_thumb

Emiliano

پست من طرف Emiliano الجمعة أغسطس 23, 2013 1:34 am

1. سلام به همه.
2. "امیر" با افتخار تقدیم می کند:

5. "پیتر" (؟): سری موزیکال و بی کلامی از پسری کوتوله با موهای مشکی، شلوار بندیلکی آبی رنگ و جورابای سفید. یه بار با لپ های بادکرده و سر دستمال بسته به دندونپزشکی می رفت و دندونپزشکه هی می یومد بیرون و با چکش، آچار و دریل به مطب می رفت و کلی سروصدا از مطبش می یومد و "پیتر" کلی می ترسید. آخر هم که دندون پسره رو کشید، دندونه اندازه ی چارپایه بود و اون هم دندون رو با خودش بُرد، جای چارپایه ازش استفاده کنه. یه بار هم انگشتش توی شیر آب گیر کرد و خونه رو آب بُرد و سکانس آخر خودشو با بدبختی به تلفن رسوند و به آتیش نشونی زنگ زد. یه بار هم جادوگر بدجنسی بهش غذا می داد تا اونو بخوردش. این قسمتش تأثیر گرفته از قصه ی معروف "هانسل و گرتل" بود. کاراکترش شبیه "پازور" و کمی شبیه "پسر مبتکر" و احتمالاً ساخت یکی از کشورهای بلوک شرق بود. دهه ی 60. (سؤال من، "حمید"، "رامین" و "بابک".)

3. پیتر
نام اریجینال: O Petrovi

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 2bzuyfq0aowy15m7zqwt_thumb

ویدئو در تاپیک "برنامه های کودک".

Emiliano

پست من طرف Emiliano الأحد أغسطس 25, 2013 3:11 am

1. یکی دیگه از آیتم های لیست سیاه هم کشف شد:
سرزمین میوه های خوشمزه:
نام اصلی: Frootie Tooties

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 9v25qxgx1z5umimdrsm_thumb

2. تیتراژشو زنده یاد "کنعان کیانی" می گفت و به احتمال زیاد مدیر دوبلاژش هم بود.

Emiliano

پست من طرف Emiliano الخميس نوفمبر 28, 2013 3:12 am

1. سلام.
2. شماره ی 38 "لیست خاکستری" کشف شد:

شهر درختی:
نام اریجینال: Maleńcy

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 60733148260655183964_thumb

http://www.cyfraplus.pl/ms_galeria/galeria/40048_1.jpg
http://www.cyfraplus.pl/ms_galeria/galeria/40048_9.jpg

منبع و با تشکر از:
"شبکه ی پویا":

http://www.pooyatv.ir/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7/item/149704-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%AA%DB%8C

Emiliano

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Empty برنامه های کودک شبکه دو سیما در تابستان سالهای 66 - 67

پست من طرف afshintarnian السبت نوفمبر 30, 2013 8:00 pm

سلام به همه ی دوستان. یادم میاد یا تابستان 66 یا 67 توی برنامه های شبکه 2 سیما که صبح ها پخش می شد یه برنامه ی ساخت کاردستی بود که احتمالا امریکایی یا اروپایی بود و به فارسی دوبله شده بود....در این برنامه یک ماشین چوبی ساخته شد که بعد از ساختن این ماشین ، مجری سوارش شد و کلی با ماشین چوبی رانندگی کرد....کسی همچین برنامه ای رو یادش میاد ....؟؟؟

afshintarnian

تعداد پستها : 1

پست من طرف 59 الأحد ديسمبر 01, 2013 8:35 am

afshintarnian نوشته است:

سلام به همه ی دوستان. یادم میاد یا تابستان 66 یا 67 توی برنامه های شبکه 2 سیما که صبح ها پخش می شد یه برنامه ی ساخت کاردستی بود که احتمالا امریکایی یا اروپایی بود و به فارسی دوبله شده بود....در این برنامه یک ماشین چوبی ساخته شد که بعد از ساختن این ماشین ، مجری سوارش شد و کلی با ماشین چوبی رانندگی کرد....کسی همچین برنامه ای رو یادش میاد ....؟؟؟

با درود خدمت شما.
من کمی‌ تا قسمتی‌ بیاد دارم این برنامه را و همین ماشین چوبی را.
اگر اشتباه نکنم، برنامه ساخت آلمان بود. هر چند که وقتی‌ سخن از برنامه‌های مستند علمی‌ و صنعتی‌ به میان می‌‌آید،
هنوز که هنوزه، خاطره ی شیرین بخش مستند برنامه ی آلمانی "جعبه ی اسباب بازی (پخش با موشی)"
برایم زنده میشود. (در صفحه ی زیر، پست "پخش با موشی" را اگر ندیده اید، لطفا بخوانید و کلیپ تصویری را دریافت نمائید)

https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p20-topic

در ضمن همانگونه که بهتر میدانید، تمام برنامه‌های آندوران، از دو حالت خارج نبودند،
یا ساخت انگلستان بودند یا آلمان. از یادآوری خاطره انگیز شما ممنون هستم.
سلامت باشید.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف Emiliano الإثنين ديسمبر 09, 2013 1:19 pm

1. باز هم به کمک وبسایت فعال "شبکه ی پویا" یکی دیگه از آیتم ها کشف شد:

44. "ماجراهای جنگل": ماجراهای طنزی از حیوونایی مثل زنبور عسل، مورچه، میمون، لاکپشت، زرافه، شترمرغ، قورباغه، موریانه، جوجه تیغی و ... بود و طراحی هاش شبیه "برنارد" بود. مجموعه کارتونی کوتاه، خارجی، با موضوعات طنز و سه بُعدی که اولین بار بدون نام مشخصی و به صورت وُله از شبکه ی 2 در نوروز 89 در لابلای جُنگ ایرونی "آجیل عید" داده می شد. در پاییز 90 تحت نام "ماجراهای جنگل" دوباره پخش شد. پخش مجدد: پاییز 90، شبکه ی 2.

2. نام اریجینال این اثر اینه:

Jungle Beat.

و محصول مشترک محصول کشورهای افریقای جنوبی و زیمبابوه بوده. بی جهت نبوده که این قدر سخت گیر می یومده اسمش!

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Poiy582qa939g2pbid3m_thumb

3. منبع:
http://www.pooyatv.ir/

Emiliano

پست من طرف Emiliano الأربعاء ديسمبر 11, 2013 11:01 am

1. "شبکه ی پویا" این روزا داره غوغا می کنه.
از مسؤولینش خیلی ممنونیم.

2. می دونید امروز چی داد؟
بین ساعت 15 تا 15:30 اینو:

"چون باادب و تمیز باشی، نزد همه کس عزیز باشی."

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 C7lkt9hf6cguz4nq0ay8_thumb

3. این آیتم، در آیتم شماره ی 54 "لیست سیاه" اومده بود و سری دوم مجموعه ی "تمیز باش، عزیز باش" بود.
4. به علت کم حجم بودن کار، فایل ویدئویی شو هم با کیفیت در حد بنز تقدیم می کنم:

http://s5.picofile.com/file/8103638700/Chon_Ba_Adab_O_Tamiz_Bashi_Nazde_Hameh_Kas_Aziz_Bashi.rar.html

5. حال می کنید دوستی به نام "امیلیانو" دارید که بعدازظهرا نمی خوابه و این ها رو شکار می کنه، ها!
Smile

Emiliano

پست من طرف Emiliano الأربعاء ديسمبر 18, 2013 6:50 am

1. سلام.
2. مورد 21 "لیست خاکستری" رو کشف کردم:

21. "دلفی و دوستانش": انیمیشنی کودکانه از دلفینی؛ که، پلیس بود و با حیوونای بدجنس؛ که، به شکار حیوونای دریایی و از این کارها مشغول بودن، مبارزه می کرد. دهه ی 70، شبکه ی 1 سابق.

3. نام اریجینال: Delfy And His Friends

سیاه، سفید، خاکستری - صفحة 6 Zqw9b8uquxwl511rd99l_thumb

4. داداش "اسمم" این نشون می ده همون "دِلفی" درست بوده و صحبت های "شیده معاونی" عزیز سوتی نبوده.

Emiliano

صفحه 6 از 9 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة