کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

+60
yaghesh
Audiophile
وحید شمسی
SKYNET
venus arian
ارمانن
slevin(HAMID
Milassyui
Mihakralj
sina1984
Mactavish
jovest
simoncrans
suny
prison break
heidiii
Roxpa
aliagha
jasonbourne
arman
Heidii
keyvanmoeini
faridonline
afsoon520
pooria.kianoush
tamarajoon
ahmad1300mo
kazvash
mehrdad khadem
kiakiany
jeff65
aa1359
R3za
Marcello
naser58
fazel1994
mahmood666
sahra_7
stalker
kave
Negin 2
SMAM
siavash
Dan Cooper
arman1389
نگين
Roham
mld_msm
mohammad
S@M
alirad
tisto
ariangirl
Shervin
Emiliano
sparrow
khatereh
babak
@p@d@n@
Indiana Jones
64 مشترك

صفحه 29 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 42  الصفحة التالية

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف Mihakralj الأربعاء يناير 22, 2014 4:12 pm

سلام 59 عزیز،
ممنون از مبحثی که در مورد موسیقی سنتی داشتید.
من علاوه بر اسم خوانندگان قابلی که مطرح ساختین از الهه هم خوشم میاد.اون هم بخاطر اجرای برنامه گلها با پرویز یاحقی و همایون خرم و علی تجویدی.جایی ذکر نشده ولی بصورت شایعه اینور و اونور شنیدم که یهودی بوده است.

در واقع من هم منظورم آهنگ سوم بود ولی در لیستی که مطرح کردم آهنگ اول Autumn Song هست. پس هنوز هم سلیقه هستیم خوشبختانه.
متشکرم.
میحا
Mihakralj
Mihakralj

تعداد پستها : 169

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف Mihakralj الأربعاء يناير 22, 2014 4:27 pm

اینبار باز سری میزنیم به Michele Lacerenza که قبلا با سازدهنی خودش سعی در هنر نمایی داشت.
ولی دیگه سازدهنی رو کنار گذاشته و آهنگی با حال و هوای فیلم های وسترن و ترومپت مخصوصش رو به نمایش می گذارد.
امیدوارم که لذت ببرید.
میحا

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Ocqeba46weasi6i52an

كد:
http://s5.picofile.com/file/8110253050/Michele_Lacerenza_Johnny_s_Theme.mp3.html
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف Emiliano السبت يناير 25, 2014 3:12 am

1. امروز با 4 تا کار جدید اومده م: یه سریال و یه برنامه ی کودک:

2. سه موسیقی بی نظیر "مثل آباد" از ساخته های بسیار زیبای "محمد رضا علیقلی" عزیز:

http://s5.picofile.com/file/8110515100/Masal_Abad_1_.mp3.html

http://s5.picofile.com/file/8110515134/Masal_Abad_2_.mp3.html

http://s5.picofile.com/file/8110501068/MasalAbad_Music_M_R_Aligholi_1360_.wma.html

3. ناگفته نماند که فایل سوم رو دوست عزیزمون، "59"، زحمت کشیده بودن و برای سرجمع شدن همه رو با هم می ذارم اینجا. با تشکر از ایشون؛ که، همیشه یار و یاور انجمن بوده و هستن.

............................................

4. این هم "پسر بابا"؛ که، اگه تکراریه، می بخشید؛ اما، هیچ وقت ازش خسته نمی شیم. ای کاش "پویا" این رو هم توی جدول پخش خودش قرار بده:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 L5bhlanbm9jpla23mi66

http://s5.picofile.com/file/8110515292/Pesare_Baba.mp3.html

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف Emiliano الثلاثاء يناير 28, 2014 7:25 am

59 نوشته است:

امیر جان ممنون هستم از لطف و پاسخ شما.
یادی هم داشتید از داریوش رفیعی.
ناراحت کننده هست که برخی‌ از هنرمندان ایران زمین،
گاهن آگاهانه‌ و با دست خود، بسیار زود میروند.
درباره ی آواز و موسیقی‌ سنتی‌ ایران، حرف بسیار است.
اما فعلا نمی‌گویم، چرا که باز انتقاد و منفی‌ بافی خواهد بود.
کلا از دید من، کسانی چون گلپا، ایرج، کوروس سرهنگ زاده،
داریوش رفیعی، یاسمین، پوران، پروین، معصومه دده بالا و ....
در دهه‌های ۴۰ و ۵۰، موسیقی‌ کلاسیک ایران را به سطح بسیار خوبی‌ رساندند.
در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ و ۸۰ نیز، شهرام ناظری و علیرضا افتخاری، بسیار خوب کار کردند.

[/b][/size][/color]

تقدیم به همه ی دوستان؛ بخصوص، "59" عزیز:
شب انتظار _ زنده یاد داریوش رفیعی

http://s5.picofile.com/file/8110928442/Amir_Shabe_Entezar.rar.html

Emiliano

پست من طرف Emiliano الأربعاء يناير 29, 2014 7:57 am

فایل صوتی و ویدئویی "زیر گنبد کبود"؛ که، پیشنهاد می کنم دانلودش کنید؛ اون هم، با کیفیت بالا:

https://www.youtube.com/watch?v=PgYAZyuwGmE

کاری که من می کنم! Smile

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 3tpzylwvbymhcqlswxny_thumb

Emiliano

پست من طرف Mihakralj الخميس يناير 30, 2014 1:00 am

ماریو ناشیمبنه آهنگساز ایتالیایی بود که در طی شش دهه برای بیش از ۱۵۰ اثر سینمایی موسیقی نوشته‌است.
برای اولین بار واسه فیلم "L'amore canta" یا Love Song به خدمت گماشته شد و موفقیت این فیلم دربهای موفقیت و شهرت را واسش باز کرد.
شهرت بدست آمده باعث شد تا از هالیوود از او دعوت بعمل آید. در آنجا واسه فیلم هایی چون The Barefoot Contessa "کنتس پابرهنه" و Alexander the Great "اسکندر بزرگ" و Solomon and Sheba " سلیمان و ملکه سبا" آهنگ ساخته است.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Ffop2mrr5005uwhkh9m9

كد:
http://s5.picofile.com/file/8111124726/Mario_Nascimbene_La_Ragazza_Con_La_Valigia.mp3.html
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف Mihakralj الخميس يناير 30, 2014 1:16 am

Roberto Pregadio آهنگساز دیگر ایتالیایی هست که دانش آموخته پیانو در ناپل ایتالیا می باشد. از جمله ساخته های او در فیلم هایی چون  The Last Killer, Ben and Charlie, Mondo Cannibale, SS Experiment Camp, The Last House on the Beach, Kriminal می شود شنید.
شاید مشهورترین ساخته او در فیلم The Forgotten Pistolero باشد که با همکاری Franco Micalizzi و صدای سوت همراه هست و تا همین اواخر در چندین برنامه دیگر هم استفاده شده است.
متاسفانه عکس جلد آلبومی که مناسب باشد واسه فیلم "اریکا" رو نتواستم پیدا کنم. وگرنه دیگر عکس جلد آلبوم های موجود درخور و مناسب ندیدم و از به اشتراک گذاشتن اونها اجتناب کردم.

كد:
http://s5.picofile.com/file/8111124892/Roberto_Pregadio_Erika.mp3.html
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف 59 الخميس يناير 30, 2014 12:38 pm

- امیر جان با درود. خواهش می‌کنم، قابل شما را نداشت، بویژه عکس‌های عمه‌ خانم (لبخند).

- من هم خیلی‌ دوست دارم تا دوباره مجموعه‌های زیر را ببینم، که شما هم بخوبی به آنها اشاره داشتید:

* "۶۷- دیو چو بیرون رود ... در ضمن، این دو، کت فراگ تنشان بود و سیگار برگ هم می‌کشیدند موقع گرداندن عروسک‌ها از بالا".

* "۱۰۵- جنگی به کارگردانی ایرج طهماسب(؟)".

* "۱۳۰- مسافر خانه ی اتفاق ... چقدر نوستالژیک هست در یاد ما این سریال ... یاد رضا خندان گرامی ...،
ایشان یک هنرپیشه ی به تمام معنا بود ... و در هنرستان صدا و سیما هم بازیگری درس میداد".

* "۱۳۵- شاگرد اولی‌‌ها ... که هیچ توضیحی حتی نیاز ندارد ... یادمانه ای ممتاز از دکتر غلامحسین لطفی‌".

-  این هم یک سایت ناب با عکس‌ها و مطالب نوستالژیک، خدمت شما و همراهان گرامی:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 N3kv6pi3459ql2jfkd7f_thumb
http://mooshna.com/

- امیر جان، شما را به خواندن ادامه ی نوشته نیز جلب مینمایم ... سلامت باشید.

.
.
.

- میحا ی گرامی با درود. ممنون هستم برای هر دو آهنگ، همچنین توضیحات و معرفی‌ آهنگسازان آنها.
راستش از "Erika" بیشتر خوشم آمد. اما از دید کوچک من، "The Forgotten Pistolero" شکوه و زیبایی‌ دیگری دارد،
بویژه آن‌ صدای سوت که شما هم اشاره داشتید .... حالا که صحبت از سوت شد، مطلبی را می‌گویم ....

استاد علیرضا خورشید فر، نامی‌ آشنا و با سابقه در زمینه ی نوازندگی ساز کنترباس در ایران هستند.
آهنگ با کلام و بیکلامی در ایران نیست که در آن کنترباس باشد، و استاد خورشید فر هنرمندش نباشند.
اما شاید کمتر گفته شده، که "سوت معروف موسیقی‌ از کرخه تا راین" که از ساخته‌های ماندگار استاد مجید انتظامی می‌باشد،
توسط همین استاد علیرضا خورشید فر، با دهان نواخته شده در استودیو .... / راستش در میانه ی دهه ی هفتاد،
روزی با ایشان دیداری داشتم در استودیو "پاپ"، و پس از آنکه با آرامش و بزرگواری بی‌ همتایشان،
با من کوچک همکلام شدند و به پرسش‌های فراوانم با صبر و حوصله‌‌ پاسخ دادند،
این مورد را نیز خودشان تعریف کردند که سوت از کرخه تا راین، توسط ایشان زده شده.

- دیدار با استاد خورشید فر، مربوط به ضبط آهنگی میشود، که توجه یاران ارجمند را،
به خواندن ماجرای آن جلب مینمایم ....

استاد علیرضا خورشید فر - نو‌ازنده ی چیره دست کنترباس در ایران:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Y8j32iu6nt7jcotfkpdk_thumb

.
.
.

دوست ... ۱۳۷۶

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Upopx2kmjnhx9shfuq3_thumb

در زمستان سال ۱۳۷۶ که ۱۷ سال داشتم و در کلاس چهارم دبیرستان با درسها سرو کله میزدم،
یک روز معلم پرورشی یمان که مربی سرود هم بود و خود نیز ارگ مینواخت،
به من که تکخوان گروه سرود مدرسه بودم گفت که آماده باش چرا که،
تا چند روز دیگر، یک آهنگساز قرار هست به مدرسه‌ها سر بزند
و برای ترانه ای که ساخته، تکخوان و گروه کر انتخاب نماید،
این سرود همچنین به احتمال زیاد در روز دانش آموز از رادیو پخش میشود و سپس،
بعنوان یک آهنگ مرجع، در دیگر مدارس به گروه‌های سرود نیز داده خواهد شد.

سرانجام روز موعود فرا رسید و من که سر از پا نمیشناختم،
از سر کلاس درس برای تست صدا به دفتر مدیر فراخوانده شدم.
پس از ابراز علاقه ی شدید خود به خوانندگی و خواندن چند آهنگ پیش آهنگساز،
که آقای ناصر نظر بودند و در سال ۱۳۶۹ ارکستر پارس را تاسیس نموده بودند،
ایشان از من تشکر کردند و گفتند که تا چند روز آینده در صورت نتیجه گیری،
به شما خبر خواهیم داد.

یک هفته ای گذشت و من که دل‌ در دلم نبود، سرانجام از طریق معلم سرود باخبر شدم،
که در روز جمعه می‌بایست به استودیو "پاپ" واقع در خیابان لارستان بروم و آنها من را،
بعنوان تکخوان انتخاب کردند. قرار شد که معلم سرود نیز در روز یاد شده،
با ماشینش بدنبال من بیاید تا باهم به آنجا برویم. ایشان همچنین یک نوار کاست به من داد،
که در آن، ماکت آهنگ توسط آهنگساز با ویولن نواخته و با صدای خودش نیز خوانده شده بود،
و من می‌بایست تا ۲ روز آینده‌اش که روز ضبط فرا می‌رسید، آنرا کار می‌کردم و با آمادگی به استودیو میرفتم.
تمام زندگی‌ آن دو شبانه روز من تا روز جمعه، شده بود این آهنگ ... و با آن از سر شور و شوق خواندن،
و قرار گرفتن در محیط استودیوی ضبط صدا، که دیوانه وار آنرا دوست داشتم، زندگی‌ می‌کردم ....

باری، آن روز جمعه ی فراموش نشدنی‌ فرا رسید و کار خوانده شد.
همچنین یک گروه ۱۰ نفری از بچه‌های چند مدرسه راهنمایی نیز انتخاب کرده بودند
که آنها گروه کر بودند و به شخصه، از خواندن آن بچه ها خیلی‌ لذت بردم و همچنان نیز هم.
این آهنگ یک کار دانش آموزی هست در سطح خودش،
اما خاطره ها هستند که همیشه می‌مانند ....

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 1iu8oiupom76cy3vu8k_thumb

دوست ... / آهنگساز و تنظیم کننده: ناصر نظر / صدابردار: زنده یاد محسن کلهر / استودیو پاپ - زمستان ۱۳۷۶:
http://s5.picofile.com/file/8111203642/Doust_1376_.rar.html

.
.
.

-----------------------------------------

پی‌ نوشت ۱:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 7cwgmzhvttlzqqjqblc9
(ناصر نظر - آهنگساز و رهبر ارکستر)

http://www.pars-music.com

پی‌ نوشت ۲:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 6at5ya0aihpvh4sdo8o3
(زنده یاد محسن کلهر / ۱۳۱۹-۱۳۷۹):

http://www.sourehcinema.com/People/People.aspx?Id=138111300004

پی‌نوشت ۳:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Tq3947pf72d7pnfufm1o_thumb
(استودیو پاپ):

http://fa.wikipedia.org/wiki/استدیو_پاپ

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف Emiliano الجمعة يناير 31, 2014 5:11 am

1. "59" گرامی، ممنونم از توضیحاتی که به لیست اضافه کردید. در اولین فرصت اون ها رو هم به توضیحات آیتم ها اضافه می کنم.
2. بله، سایت "موشنا" خیلی خاطره انگیزه و مرتب هم به روز می شه.
3. خاطره ی زیباتون رو درباره ی آهنگ (سرود) "دوست" خوندم، سرود رو هم دانلود کردم و از شنیدنش کلی لذت بردم.
خیلی زیبا کار شده بود و زیبا هم صدابرداری شده بود. دست همگی تون درد نکنه. خیلی کیف داره بعد از این سال ها شنیدن این خاطره های ضبط شده،، مگه نه؟ هر چی هم که می گذره، آنتیک تر می شن.
مسلماً از این خاطره های مستند زیاد دارید و بی صبرانه منتظر سایر کارهای خوبتون هستم.
کار سنتی هم اگه دارید، ارائه کنید، لطفاً.

Emiliano

پست من طرف Mihakralj الجمعة يناير 31, 2014 9:11 am

با سلام دوست عزیز،
متشکر از به تحریر در آوردن این خاطرات زیبا .
هر انسان هنر دوستی از شنیدن این خاطرات لذت می برد.
از آونجایی که کارهای Roberto Pregadio رو به Mario Nascimbene ترجیح دادین و از آهنگ The Forgotten Pistolero تعریف کردین و اون صدای سوت جادویی Roberto Pregadio رو هم مد نظر داشتین تصمیم گرفتم تا آهنگ آصلی رو برای دوستان مشتاق دیگر هم به اشتراک بگذارم.
امیدوارم که لذت ببرید.
میحا.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Glbwvhzl2pck04pczh0p

كد:
http://s5.picofile.com/file/8111304500/Roberto_Pregadio_ballata_per_un_pistolero.mp3.html
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف 59 الجمعة يناير 31, 2014 10:54 am

- میحا ی گرامی با درود. خواهش می‌کنم. همه از دیدگاه لطف شما و یاران هست.
چقدر هم خوب که این شاهکار را (per unpistolero)،
با چنین کیفیت شفافی به اشتراک قرار دادید.
باز هم سپاسگزارم. سلامت باشید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Qp8idx3mnljkhyee73_thumb

- امیر جان با درود. خواهش میکنم، همه از دیده ی مهر شما هست.
بله، بسیار زیبا گفتید ... "خاطره‌های ضبط شده ..."، ....
خدمت شما بگم که، بله، خب آهنگساز این کار حرفه ای بود و از همه مهمتر،
استودیو ضبط آن "پاپ" بود که در آن‌ لینک ویکی پدیا حتما خوانده اید درباره ‌اش،
که چه سوابق درخشانی دارد این استودیو. از آن‌ مهمتر، زنده یاد استاد محسن کلهر بودند،
که بی‌ شک، یکی‌ از ممتاز‌ترین و همچنین خوش اخلاق‌ترین صدابردارن ایران بودند،
کارشان عالی‌ بود و از اپتدای دهه ی ۵۰، ایشان صدابردار ثابت استودیو پاپ بودند.
این خیابان "لارستان (در خیابان تخت طاووس قرار دارد)" که "پاپ" در آن واقع هست،
جای بسیار مهمی‌ هست چرا که بجز این استودیو، یک استودیوی مهم و قدیمی‌ دیگر با نام "بل" نیز،
در آنجا یعنی‌ چند کوچه آنطرف تر از "پاپ"، در خیابان اصلی‌ لارستان قرار دارد.
بیشتر نوارهای موسیقی‌ و موسیقی‌ متن فیلم‌های سینمایی و حتی سریال ها، در این دو استودیو ضبط می‌شدند!.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Teuufnyx76719a2er9j7_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 B643no5z3t11gu8ge6_thumb

تا میانه ی دهه ی ۸۰ خورشیدی یعنی‌ ۶-۷ سال پیش، این‌ها هنوز آنالوگ بودند و سیستم ریل آنجا رواج داشت
که بهتر خودتان در جریان هستید، و به بیان دیگر، کار روح داشت. اما سیستم دیجیتال که چون خوره بجان "ضبط" افتاد،
دیگر آن حال و هوای زنده و مستند قدیم را در کارها ایجاد نمیکند. آخر خود کارها و این خوانندگان! امروزی هم،
صدایشان یکبار مصرف است. بویژه در ۱۰-۱۲ سال گذشته، صدا‌هایی‌ آمده که صاحبش مرد است،
اما یک جوری میخواند که آدم حیران میماند که این واقعا چیست؟!. یاد استودیوهای ضبط آنالوگ  گرامی باد ....

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 2btqsu17je4x9ubq80d_thumb

(ناصر فرهودی: از زمانی که سیستم دیجیتال راه افتاد موسیقی نابود شد/ خواننده ها می گویند ما می خوانیم، دستگاه درستش می کند!)
http://inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=0&Id=163449&Rate=0

پی‌ نوشت:

در ضمن کلن از میان اینهمه استودیو که ایجاد شده، تنها ۴ تای آنها،
مورد تأیید مرکز موسیقی‌ صدا و سیما می‌باشند که سه‌ تایشان را من می‌شناختم و قدیمی‌ هستند،
یعنی‌ "پاپ"، "بل" و "صبا":

http://music.irib.ir/OutStudio

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 8o3jxsnmbf10rkq9g9z_thumb

.
.
.

چشم امیر جان. ... راستش در پاییز سال ۱۳۷۸، در جشنواره‌ای شرکت داشتم با نام "انتظار"، ... ۱۹ ساله بودم.
که به مدت ده شب در فرهنگسرای ارسبارن تهران برگزار میشد. کاری هست در آواز اصفهان و دستگاه همایون،
یا همان گام مینور. البته من نسخه ای که دارم مربوط به ضبط تلویزیونی و مونوی آن هست.
چون کلن فرهنگسرا‌ها و سالنهای کنسرت، خودشان نیز برای آرشیوشان، کار‌ها را با کیفیت خوب ضبط میکنند،
اما من ندارم نسخه ی فرهنگسرا را. در مجموع برنامه ی کوتاهی‌ بود.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Ftomtsupjcxdasbs44_thumb

جشنواره ی "انتظار" - اجرای قطعه‌هایی‌ در آواز اصفهان و دستگاه همایون /
تار و سرپرست گروه: مهدی قاسمی / تنبک: امیر حسین جباری/ اجرا: پاییز ۱۳۷۸ - فرهنگسرای ارسباران - تهران / :

http://s5.picofile.com/file/8111312350/Konsert_Entezar_Paiz_1378_.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Emiliano الجمعة يناير 31, 2014 1:12 pm

59 نوشته است:

- میحا ی گرامی با درود. خواهش می‌کنم. همه از دیدگاه لطف شما و یاران هست.
چقدر هم خوب که این شاهکار را (per unpistolero)،
با چنین کیفیت شفافی به اشتراک قرار دادید.
باز هم سپاسگزارم. سلامت باشید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Qp8idx3mnljkhyee73_thumb

- امیر جان با درود. خواهش میکنم، همه از دیده ی مهر شما هست.
بله، بسیار زیبا گفتید ... "خاطره‌های ضبط شده ..."، ....
خدمت شما بگم که، بله، خب آهنگساز این کار حرفه ای بود و از همه مهمتر،
استودیو ضبط آن "پاپ" بود که در آن‌ لینک ویکی پدیا حتما خوانده اید درباره ‌اش،
که چه سوابق درخشانی دارد این استودیو. از آن‌ مهمتر، زنده یاد استاد محسن کلهر بودند،
که بی‌ شک، یکی‌ از ممتاز‌ترین و همچنین خوش اخلاق‌ترین صدابردارن ایران بودند،
کارشان عالی‌ بود و از اپتدای دهه ی ۵۰، ایشان صدابردار ثابت استودیو پاپ بودند.
این خیابان "لارستان (در خیابان تخت طاووس قرار دارد)" که "پاپ" در آن واقع هست،
جای بسیار مهمی‌ هست چرا که بجز این استودیو، یک استودیوی مهم و قدیمی‌ دیگر با نام "بل" نیز،
در آنجا یعنی‌ چند کوچه آنطرف تر از "پاپ"، در خیابان اصلی‌ لارستان قرار دارد.
بیشتر نوارهای موسیقی‌ و موسیقی‌ متن فیلم‌های سینمایی و حتی سریال ها، در این دو استودیو ضبط می‌شدند!.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Teuufnyx76719a2er9j7_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 B643no5z3t11gu8ge6_thumb

تا میانه ی دهه ی ۸۰ خورشیدی یعنی‌ ۶-۷ سال پیش، این‌ها هنوز آنالوگ بودند و سیستم ریل آنجا رواج داشت
که بهتر خودتان در جریان هستید، و به بیان دیگر، کار روح داشت. اما سیستم دیجیتال که چون خوره بجان "ضبط" افتاد،
دیگر آن حال و هوای زنده و مستند قدیم را در کارها ایجاد نمیکند. آخر خود کارها و این خوانندگان! امروزی هم،
صدایشان یکبار مصرف است. بویژه در ۱۰-۱۲ سال گذشته، صدا‌هایی‌ آمده که صاحبش مرد است،
اما یک جوری میخواند که آدم حیران میماند که این واقعا چیست؟!. یاد استودیوهای ضبط آنالوگ  گرامی باد ....

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 2btqsu17je4x9ubq80d_thumb

(ناصر فرهودی: از زمانی که سیستم دیجیتال راه افتاد موسیقی نابود شد/ خواننده ها می گویند ما می خوانیم، دستگاه درستش می کند!)
http://inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=0&Id=163449&Rate=0

پی‌ نوشت:

در ضمن کلن از میان اینهمه استودیو که ایجاد شده، تنها ۴ تای آنها،
مورد تأیید مرکز موسیقی‌ صدا و سیما می‌باشند که سه‌ تایشان را من می‌شناختم و قدیمی‌ هستند،
یعنی‌ "پاپ"، "بل" و "صبا":

http://music.irib.ir/OutStudio

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 8o3jxsnmbf10rkq9g9z_thumb

.
.
.

چشم امیر جان. ... راستش در پاییز سال ۱۳۷۸، در جشنواره‌ای شرکت داشتم با نام "انتظار"، ... ۱۹ ساله بودم.
که به مدت ده شب در فرهنگسرای ارسبارن تهران برگزار میشد. کاری هست در آواز اصفهان و دستگاه همایون،
یا همان گام مینور. البته من نسخه ای که دارم مربوط به ضبط تلویزیونی و مونوی آن هست.
چون کلن فرهنگسرا‌ها و سالنهای کنسرت، خودشان نیز برای آرشیوشان، کار‌ها را با کیفیت خوب ضبط میکنند،
اما من ندارم نسخه ی فرهنگسرا را. در مجموع برنامه ی کوتاهی‌ بود.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Ftomtsupjcxdasbs44_thumb

جشنواره ی "انتظار" - اجرای قطعه‌هایی‌ در آواز اصفهان و دستگاه همایون /
تار و سرپرست گروه: مهدی قاسمی / تنبک: امیر حسین جباری/ اجرا: پاییز ۱۳۷۸ - فرهنگسرای ارسباران - تهران / :

http://s5.picofile.com/file/8111312350/Konsert_Entezar_Paiz_1378_.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

1. بله. من هم از "میحا" ممنونم. موسیقی بسیار زیبایی بود و اتفاقاً می خواستم بگم من دو تای بالایی رو دانلود کردم و صدای سوتی نشنیدم و ناگفته نماند که باهاشون هم ارتباط برقرار نکردم و نگهشون نداشتم؛ اما، این یکی انصافاً زیبا بود.
2. کنسرت "انتظار" شما رو دانلود کردم و از شنیدنش بسیار بسیار لذت بردم. صداتون مثل "همایون شجریان"ه. خیلی زیبا بود. لطفاً باز هم از این آس ها اگه دارید، رو کنید.

Emiliano

پست من طرف 59 الجمعة يناير 31, 2014 2:12 pm

Emiliano نوشته است:

1. بله. من هم از "میحا" ممنونم. موسیقی بسیار زیبایی بود و اتفاقاً می خواستم بگم من دو تای بالایی رو دانلود کردم و صدای سوتی نشنیدم و ناگفته نماند که باهاشون هم ارتباط برقرار نکردم و نگهشون نداشتم؛ اما، این یکی انصافاً زیبا بود.
2. کنسرت "انتظار" شما رو دانلود کردم و از شنیدنش بسیار بسیار لذت بردم. صداتون مثل "همایون شجریان"ه. خیلی زیبا بود. لطفاً باز هم از این آس ها اگه دارید، رو کنید.

خواهش میکنم امیر جان، شما که خودتان نوازنده هستید و آگاه به ردیف موسیقی‌ ایرانی.
سپاسگزارم از لطف شما. راستش هستند کارهای دیگری که اما در دسترس مستقیم خودم نیستند،
اگر امکانش فراهم شد، حتمن پیشکش و تقدیم خواهند شد ...  درس جواب میدم در حضور شما ....
دیده ی مهرتان همیشه بر ما جاریست ....

.
.
.

کوله باری پر ز هوای شبانه ...
میفشانم از عطر نفست یادی دلبرانه ...
گویی که نامت هنوز بیدار است ...
با چراغ تاریک و این نوای جاودانه ...

.
.
.

59
59

پست من طرف Emiliano الأحد فبراير 02, 2014 5:30 am

59 نوشته است:
Emiliano نوشته است:

خواهش میکنم امیر جان، شما که خودتان نوازنده هستید و آگاه به ردیف موسیقی‌ ایرانی.
سپاسگزارم از لطف شما. راستش هستند کارهای دیگری که اما در دسترس مستقیم خودم نیستند،
اگر امکانش فراهم شد، حتمن پیشکش و تقدیم خواهند شد ...  درس جواب میدم در حضور شما ....
دیده ی مهرتان همیشه بر ما جاریست ....

.
.
.

کوله باری پر ز هوای شبانه ...
میفشانم از عطر نفست یادی دلبرانه ...
گویی که نامت هنوز بیدار است ...
با چراغ تاریک و این نوای جاودانه ...

.
.
.

1. من تو این چند روز بارها آواز شما رو با جون و دل گوش داده م و لذت برده م. بسیار عالی کار کرده اید.
2. بله. می دونم که همچنان مشکل هارد قدیمی تون رو دارید و نمی شه به هر کسی اعتماد کرد و هارد رو برای تعمیر بهش سپرد. حق دارید.
اما، قول بدید به محض رفع مشکل، ما رو بی بهره نذارید از لطفتون.

................................

3. به مناسبت این روزهای پرخاطره، چند تا کار زیرخاکی برای اولین بار اینجا می ذارم. امیدوارم خوشتون بیاد. اگه یادتون بیاد اوایل دهه ی 70 این روزها مدام از رادیو و تلویزیون پخش می شدن.
به شخصه خیلی باهاشون خاطره دارم و مصادفه با روزهایی که کی برد زدن رو یاد گرفته بودم و شب تا صبح از این مدل کارها گوش می کردم:

http://s5.picofile.com/file/8111565126/Daheye_Fajr_Uploaded_by_Emiliano_koodaki_nojavani_.rar.html

Emiliano

پست من طرف Mihakralj الأحد فبراير 02, 2014 9:51 am

سلام دوستان،
با توجه به جدیدترین فایل به اشتراک گذاشته شده توسط دوست گرامی 59 که "بچه‌های دیروز / ۱۱.۱۱.۱۳۹۲ " نام دارد، تصمیم گرفتم تا دو آهنگ مطرح استفاده شده در این برنامه رو معرفی کنم.
این پست اختصاص دارد به اولین اونها بدین شرح:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Cr53d0a0s6c924s5f3e5

كد:
http://s5.picofile.com/file/8111600650/Andre_Gagnon_Wow.mp3.html

امیدوارم که لذت ببرید.
میحا.
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف Emiliano الأحد فبراير 02, 2014 11:22 am

1. "میحا" جان، با این که پیش تر هم از "اندره گیگون" موسیقی بالا رو گذاشتید؛ اما، شنیدن دوباره ش هم لذتبخش بود. کیفیتش هم که عاااالی. ممنون از شما.
2. نکته ی جالب، انتخاب نام برای این قطعه از سوی آهنگساز بوده. من همیشه این سبک موسیقی رو که می شنیدم (بیشتر تو کارهای ایتالیایی و اروپایی و بعضی کارهای "فائقه آتشین") دقیقاً فک می کردم می گه Wow! شاید باور نکنید؛ اما، دقیقاً این نام رو برای این سبک تم انتخاب کرده بودم برای خودم. این آهنگ، اسمش همین بود!

Emiliano

پست من طرف Emiliano الإثنين فبراير 03, 2014 5:06 pm

1. سلام.
2. تیتراژ دوبله ی "اسکیپی" با صدای بی نظیر و پرصلابت زنده یاد "عطا کاملی"؛ که، تقدیمش می کنم به "59" عزیز تا شاید گوشه ای از محبت های ایشون رو جبران کرده باشم:

http://s5.picofile.com/file/8111810184/Skippy_2_Emiliano_.mp3.html

Emiliano

پست من طرف Emiliano الأربعاء فبراير 05, 2014 5:16 am

1. این سه کار پیش تر توسط دوست بسیار عزیزم، "استاکر"، ارائه شده بود؛ اما، این روزها که دیدم بحث موسیقی "ماجراهای مارکوپولو" داغه، گفتم یادآوری ای بشه:

1.1. ماجراهای مارکوپولو:

https://www.youtube.com/watch?v=-l0EtMkv2XU

1.2. باغ گل ها:

https://www.youtube.com/watch?v=cMLsqNPDXLk

1.3. واتو واتو، پرنده ی اعجاب انگیز:

https://www.youtube.com/watch?v=VVpP--HITqU

2. هر سه کار توسط هنرمندی چیره دست به نام "شهریار" اجرا شده ن؛ که، به شخصه به ایشون رشک می برم؛ بخصوص، "ماجراهای مارکوپولو" رو خیلی حرفه ای نواخته.

3. در جستجوهای امروزم بعد از این سال ها در وب و در "شما تیوب"! Smile به کار جدیدی از این هنرمند نرسیدم؛ اما، اگه دوستان چیزی سراغ داشتن، لینکشو اینجا هم بذارن، لطفاً.

Emiliano

پست من طرف Emiliano الخميس فبراير 06, 2014 2:45 pm

1. سلام.
2. سه سان ترک از فیلم "سفیر"، از شاهکارهای "کامبیز روشن روان":

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Grsbxqp6rxydvc05rho

http://s5.picofile.com/file/8112250850/Safir_Uploaded_by_Emiliano_.rar.html

Emiliano

پست من طرف Mihakralj الجمعة فبراير 07, 2014 2:56 am

سلام دوستان،
خب، پس از این افتضاحی که به بار اومد و آهنگی که از قبل معرفی شده بود رو دوباره معرفی کردم و احتمالا دلخوری های متعاقب باید از تمام دوستانی که دلخور شدند پوزش بخواهم و سعی در دلجویی داشته باشم. در ضمن، عرض کنم که واقعا سخته که همه پستها و سایت رو بگردیم تا مورد مشابه پیدا نشود و اگر این گونه موارد رو از من دیدین به دل نگیرید و بحساب بررسی غیر اصولی من و تعدد موضوعات مختلف بگذارید.

به هر حال، قبل از آنکه موضوع قبلی رو ادامه بدهم و به آهنگهای دیگر بکار رفته در "بچه های دیروز" بپردازم دوستی در همین سایت فایلی گذاشته به نام"آموزش جودو" که واسه سال 1364 هست.
من از واژه دوستی استفاده می کنم چون فایل رو خیلی قبل از شایت گرفتم و حالا هم نمی دونم که واقعا چه کسی به اشتراک گذاشته. فقط می خواهم خاطر نشان کنم که کار من نیست این کلیپ ارزشمند بنابراین تمام اعتبار این مطلب به همون دوست بر می گرده.به انگلیسی هم اینو می تونم بگویم:
All the credit goes to the original uploader.

این از فایلی که به اشتراک گذاشته شده است.
كد:
http://s5.picofile.com/file/8111998276/Jodo_1364.wmv.html

و این هم از تیتراژ ابتدا و انتهای برنامه:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Lb56m26um683c4wfi3e

كد:
http://s5.picofile.com/file/8112000442/Rick_Wakeman_Sagittarius.mp3.html

امیدوارم که بپسندید.
میحا.
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف Emiliano السبت فبراير 08, 2014 4:09 pm

1. دوباره سلام.

2. ورژن کامل تر (تقریباً 8 دقیقه ای) و باکیفیت تر "ورزش صبحگاهی" "انوشیروان روحانی"، تقدیم به همه ی دوستان؛ به ویژه، "هایدی" عزیز:

http://s5.picofile.com/file/8112551726/Anoushirvan_Rohani_Varzeshe_Sobhgahi.rar.html

3. یادم نیست اولین بار اینو از کی و از کجا گرفتم؛ اما، یه چیزی ته ته ذهنم می گه از "افشین" خان. هر کی بود، دستش درد نکنه.

Emiliano

پست من طرف arman الأحد فبراير 09, 2014 12:03 pm

Emiliano نوشته است:1. دوباره سلام.

2. ورژن کامل تر (تقریباً 8 دقیقه ای) و باکیفیت تر "ورزش صبحگاهی" "انوشیروان روحانی"، تقدیم به همه ی دوستان؛ به ویژه، "هایدی" عزیز:

http://s5.picofile.com/file/8112551726/Anoushirvan_Rohani_Varzeshe_Sobhgahi.rar.html

3. یادم نیست اولین بار اینو از کی و از کجا گرفتم؛ اما، یه چیزی ته ته ذهنم می گه از "افشین" خان. هر کی بود، دستش درد نکنه.
سلام
توی ویدئوی زیر هم تمی شبیه آهنگ ورزش صبحگاهی آقای انوشیروان روحانی ( البته با کلامش ) هست .
http://avaline.ir/component/k2/item/57
البته اسمش تو این سایت "کلیپ یکی از سرودهای صبحگاهی قبل از انقلاب در مدارس! " است ولی من فکر کنم قسمتی از یک فیلم است .

اين مطلب آخرين بار توسط arman در الأحد فبراير 09, 2014 12:37 pm ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است. (السبب : .)

arman

تعداد پستها : 31

پست من طرف Heidii الأحد فبراير 09, 2014 2:31 pm

arman نوشته است:
Emiliano نوشته است:1. دوباره سلام.

سلام
توی ویدئوی زیر هم تمی شبیه آهنگ ورزش صبحگاهی آقای انوشیروان روحانی ( البته با کلامش ) هست .
البته اسمش تو این سایت "کلیپ یکی از سرودهای صبحگاهی قبل از انقلاب در مدارس! " است ولی من فکر کنم قسمتی از یک فیلم است .

ممنونم از شما. دوست عزیز.
من فکر می کنم این آهنگ فعلا مهجور است و خیلی شنیده نشده.
بعید نیست دیر یا زود ایده اش دست یکی از دوستان آهنگساز بیفتد و ترانه ای مشابه همین با محتوای ایران رویش سوار کنند و مثل یار دبستانی با ورژن های مختلفی اجرایش کنند و در مناسبت های مقتضی از تلویزیون پخش کنند.
امیدوارم این اتفاق نیفتد و این خاطره ی نوستالژیک ورزش صبحگاهی برای ما باقی بماند و با این کار، حسش از دست نرود.
راستش من قبلا این حدس رو در مورد یکی دوتا آهنگ دیگه هم داشتم که متاسفانه همین بلا سرشون اومد و اینقدر با اجراهای مختلف از شبکه های مختلف تلویزیون پخش کردن که اون حس نوستالژیکشان پرید.

Heidii
Heidii

تعداد پستها : 102

پست من طرف 59 الأحد فبراير 09, 2014 8:35 pm

استاد انوشیروان روحانی ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Bepgpp8p1zzn4ugeaa

Heidii نوشته است:

سلام به دوستان گرامی

این مورد را هم مدتی قبل پیدا کردم.
دبستان که می رفتیم، صبح ها سرِ صف صبحگاهی یک موسیقی پخش می کردن تا بچه ها باهاش ورزش کنن. ورزش صبحگاهی مدرسه به این صورت بود که یکی از شاگردها رو می کاشتن جلوی صف ها، و اون همراه موسیقی حرکاتی ورزشی انجام می داد تا بقیه همراهش تکرار کنن. تعدادی حرکت به دردنخور و نمایشی که بعدها فهمیدم بیشترشون واسه مفاصل و استخوان ها ضرر داشتن و انجام دادنشون اشتباه بود!
یک روز صبح مادرم موقع ورزش صبحگاهی اومده بود مدرسه و با شنیدن اون موسیقی، کلی از خاطره ها و نوستالژی های دوران مدرسه اش زنده شده بود. مادرم می گفت قبل از انقلاب هم این موسیقی رو سر صف براشون میذاشتن تا ورزش کنن و بچه های ته صف که مادرم هم همیشه بینشون بود به جای ورزش کردن باهاش می رقصیدن!

http://s5.picofile.com/file/8112511492/%D9%85%D9%88%D8%B2%DB%8C%DA%A9_%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C_%D8%B3%D8%B1_%D8%B5%D9%81.mp3.html

Emiliano نوشته است:

. دوباره سلام.

arman نوشته است:

سلام
توی ویدئوی زیر هم تمی شبیه آهنگ ورزش صبحگاهی آقای انوشیروان روحانی ( البته با کلامش ) هست.

59 نوشته است:

- آرمان گرامی، بسیار ممنونم برای لینک موسیقی‌ با کلام "ورزش صبحگاهی"، شاهکاری از استاد انوشیروان روحانی.
بسیار شنیدنی هست، بویژه که سبک اجرای وکال، بسیار حرفه ای توسط خانم سلیست اجرا شده.
ایشان از هنرمندان دوبلاژ هستند و در سالهای شصت هم همیشه جای پسر بچه‌ها صحبت میکردند.
اسمشان را شما و یا یاران ارجمند امکانش هست که اطلاع رسانی بفرمایید؟.

ورزش صبحگاهی - استاد انوشیروان روحانی - (با کلام - فایل صوتی):
(با سپاس از آرمان)
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 D4glz1yxrqrexs0hqq6_thumb
http://s5.picofile.com/file/8112669892/Varzeshe_Sobhgahi_Ostad_Anoushirvan_Rohani_03.mp3.html

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 F9t2mecm5zjj0avs6o2w

.
.
.

با سپاس دوباره و صدباره از سرکار خانم هایدی،
که گفتگو در مورد این شاهکار موسیقایی را،
در فروم رویایی ایجاد و به جریان انداختند.

.
.
.

مطلب زیبای زیر، برگرفته از وبلاگ "بچه‌های پریروز"،
بقلم جناب آقای " آراکس " می‌باشد:

http://bachehayeparirooz.blogfa.com/post/51

"انوشيروان روحاني از جمله كساني است كه به خاطر آهنگ‌هاي نوستالژيك زيبايي كه از خودش به يادگار گذاشته،
حق بزرگي به گردن مردم ايران دارد. ..... آهنگ بسيار زيبا و خاطره‌انگيزي است كه براي ورزش صبحگاهي مدارس ساخته بود.
هر بار كه اين آهنگ را مي‌شنوم بي رودربايستي اشك توي چشمانم جمع مي‌شود. مدت زمان آهنگ حدود هشت دقيقه است
و هر 15 يا 20 ثانيه مخصوص حركت نرمشي خاصي است كه با صداي كشيده سوت از قسمت قبلي جدا مي‌شود.
بعضي قسمت‌ها هم براي حركت درجا و نفس‌گيري ساخته شده. صبح اول وقت كه توي حياط مدرسه صف مي‌بستيم،
بعد از قرائت قرآن و سرود و همزمان مراسم پرچم و نيايش، در همون حالي كه كيف‌هایمان كنارمان بود،
آهنگ از بلندگو پخش مي‌شد و با نگاه به معلم ورزش مدرسه كه بالای سکو حركات را انجام مي‌داد،
ورزش صبحگاهي را شروع مي‌كرديم. اين برنامه قرار بود در كل كشور همگاني شود،
يعني سر ساعت مثلا هفت و نيم اين آهنگ از تمام بلندگوهاي سطح شهر و تاكسي‌ها
و اتومبيل‌هاي شخصي پخش شود و مردم توي پارك‌ها و حتا كنار پياده‌روها حركات نرمشي را انجام دهند.
مدت كوتاهي هم با تبليغات فراوان سعي كردند فرهنگ‌سازي كنند كه خورد به حوادث سال 57 و همه چيز تعطيل شد.
ولي ما توي مدرسه دو سه سال بود كه برنامه را انجام مي‌داديم. اين‌ها را گفتم كه هم يادآوري و تجديد خاطره‌اي باشد
براي هم‌دوره‌اي‌هاي خودمان و هم اطلاعاتي باشد براي نسل هاي بعدي. در ضمن، اداي دين كوچكي هم هست
به قدر وسعم به آهنگساز بزرگ كشورمان، انوشيروان روحاني. ( آراکس - وبلاگ "بچه‌های پریروز")

.
.
.

- درود بر شما جناب آقای "آراکس"، که اینگونه نوستالژیک و خاطره انگیز،
کلک خیالتان را به هم آوایی کاغذ بردید و در مورد این شاهکار موسیقایی استاد انوشیروان روحانی نوشتید.
انسان اصلن هوایی میشود، ... دلش پر می‌کشد وقتی‌ نسخه‌های با کلام و بی‌ کلام این موسیقی‌ را بگوش جان می‌‌سپرد.
در تمام ساخته‌های استاد انوشیروان روحانی، یک حس "پرواز" و "امید به آینده" نهفته است.
ایشان وجودشان یک کهکشان حس پاک و آرامشی نیلگون است. ... چه خوش و نیکو، که هم عصر او هستیم.

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Emiliano الإثنين فبراير 10, 2014 7:25 am

1. سلام دوستان.
2. "59" عزیز حالا که بحث استاد "انوشیروان روحانی" داغه و من و شما و "افشین" و دوستان از سینه چاکان ایشون هستیم، به مصاحبه ی ایشون در مجله ی "زن روز" شماره ی 700 هم؛ که، مربوط به حدود 40 سال پیشه توجه شما رو جلب می کنم:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 Zif3j77cven3ge8zeb

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 M16zk3t5jry4hi388q51

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 29 15lnaur02s2dfqku1d6m

منبع: "پیکان جوانان".

3. بهترین کارهای ایشون از نظر حقیر به ترتیب علاقه ی شخصب ینده:

3.1. گل حسرت (زیباپرستی).
3.2. سراب.
3.3. فریاد. (خیلی شبیه "سراب"ه و خودم گاهی این دو رو اشتباه می گیرم.)
3.4. گل سنگ.
3.5. سلطان قلب ها.
3.6. تولدت مبارک.
3.7. همه چیم یار.

و ....

فقط یه نگاه کوچیک به این لیست کوتاه از صدها شاهکار ایشون نشون می ده که "روحانی" جزو خاطره سازهای مملکتمون بوده. ینی من عاشق این مرد بزرگم با این همه هوش و استعداد.

4. در مورد "تولدت مبارک"ش جالبه بدونید که ایشون این آهنگ رو فی الواقع سال 1349 و برای تبلیغ یک سالگی "پیکان" "ایران ناسیونال" ("ایران خودرو") می سازن و بعدها همه گیر می شه و الآن تولدی نیست که این آهنگ برای خانوم یا آقاش شنیده نشه! Smile و دیگه کسی از زنده یاد "پیکان" هم یادی نمی کنه!

خودم این موضوع رو چند وقتیه متوجه شدم و گفتم شاید برای شما هم تازگی داشته باشه.

5. زنده باد ایشون و زنده باد همه ی عزیزانی که قدر هنر و هنرمند واقعی رو می شناسن.

Emiliano

صفحه 29 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة