کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

+60
yaghesh
Audiophile
وحید شمسی
SKYNET
venus arian
ارمانن
slevin(HAMID
Milassyui
Mihakralj
sina1984
Mactavish
jovest
simoncrans
suny
prison break
heidiii
Roxpa
aliagha
jasonbourne
arman
Heidii
keyvanmoeini
faridonline
afsoon520
pooria.kianoush
tamarajoon
ahmad1300mo
kazvash
mehrdad khadem
kiakiany
jeff65
aa1359
R3za
Marcello
naser58
fazel1994
mahmood666
sahra_7
stalker
kave
Negin 2
SMAM
siavash
Dan Cooper
arman1389
نگين
Roham
mld_msm
mohammad
S@M
alirad
tisto
ariangirl
Shervin
Emiliano
sparrow
khatereh
babak
@p@d@n@
Indiana Jones
64 مشترك

صفحه 12 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  الصفحة التالية

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف Emiliano الجمعة يونيو 17, 2011 7:36 am

1. سلام.
2. یه وقتایی یه کسایی یه چیزایی یه جاهایی می ذارن؛ که، آدم یه جورایی می شه! Smile
3. اینجا مجموعه ی خوبیه؛ بخصوص، فکر می کنم خوراک "محمد" عزیزه برای سایت تازه تأسیسش:

http://www.sajed.ir/new/download/cat_view/788--.html

Emiliano

تعداد پستها : 1670

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف 59 الجمعة يونيو 17, 2011 5:22 pm

امیر جان سپاس خدمتت برای معرفی این سایت.
به دوستان گرامی توصیه میکنم که حتمن فایلهای صوتی
این بخش از این سایت را بارگیری نمایند:

http://www.sajed.ir/new/download/cat_view/788--/802-.html

که آهنگهای آن بسیار نوستالژیک و دهه شصتی هستند،
بویژه آهنگهای اجرا شده توسط "محمد گلریز"
که یاد آور رادیوی دهه شصت میباشند.
"سمفونی خرمشهر - در قمست سمفونی" هم بسیار باشکوه هست.
با هم سپاسگذارم امیر جان.

.
.
.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 F7ddryp4ws00kj6qt7i_thumb امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Udm9crlmv8gvb3t6sqbw_thumb امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 El4j3n10d1pe55ythp7k_thumb

و اما با شنیدن دوباره این آهنگهای انقلابی - حماسی آن سالها
با صدای جناب گلریز به یاد یک خاطره ای از دوران کودکی خودم افتادم.
قضیه از این قرار بود که همانند همه دوستان،
از سنین سه - چهار سالگی علاقه شدیدی به تلویزیون دیدن و رادیو گوش کردن داشتم.
رادیوی توشیبای تک کاستی خانه همیشه در کنارم بود
تا هم نوارهای دوران کودکیمان ( خانوم حنا، علیمردان خان و ...)
را با آن صد بار صد بار گوش کنم و هم بتوانم با موج رادیو بازی کنم تا وقتی که
به پخش آهنگی برسم و مشغول شنیدن شوم.
روزی از روزهای تابستان سال ۶۳ یا ۶۴، صبح در خانه تنها بودم و طبق معمول
مشغول رادیو بازی که ناگهان پخش یکی از همین آهنگهای جناب گلریز (آهنگهای روز آن زمان) شروع شد.
خیلی ذوق زده شدم و صدای رادیو را کمی بلند تر کردم،
از طرف دیگر بخاطر گرما و نوشیدن مرتب آب، نیاز به رفتن به همان جایی پیدا کردم که میدانیم.
یکی دو دقیقه ای در گیرو دار گوش دان به موسیقی و تحمل کم کودکانه همچون مگس وارونه شده ای
به دور رادیو و خودم می پیچیدم. نه دلم میامد که شنیدن آهنگ را نصفه نیمه رها کنم و نه....
سرانجام به این نتیجه رسیدم که باید دوشاخه رادیو را از پریز برق بیرون بکشم تا با این کار
پخش آهنگ و صدای خواننده بصورت موقت قطع شود تا من برگردم.
پس از بازگشت مجدد و روشن کردن دوباره رادیو،
در کمال ناباوری متوجه ساده لوحی کودکانه خود شدم،
خبری از آهنگ نبود و گوینده رادیو مشغول خواندن اطلاعیه جدیدی از یکی از قرارگاه های جنگی بود.

.
.
.

یاد خاطرات کودکی گرامی.
شاد و سلامت باشید.
59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف stalker السبت يونيو 18, 2011 2:08 am

ممنون امیر جان،‌ می‌رم ببینم چی یافت می‌شه توش و به سایت «صدای کودکی من» اضافه می‌کنم. راستی من هم یک عضو عادی هستم در اون سایت و خلاصه سایت من نیست.
stalker
stalker

تعداد پستها : 256

پست من طرف Shervin السبت يونيو 18, 2011 2:23 am

stalker نوشته است:بالاخره بعد از سال‌ها مفتخر هستم که خدمتتون اعلام کنم که:
«شد جمهوری اسلامی به پا که هم...»
http://www.soundsofmychildhood.com/posts/1514

محمد جان این سایت چرا باز نمیشه؟ یا من نمیتونم؟ confused
Shervin
Shervin

تعداد پستها : 308

پست من طرف stalker السبت يونيو 18, 2011 2:53 am

Shervin نوشته است:
stalker نوشته است:بالاخره بعد از سال‌ها مفتخر هستم که خدمتتون اعلام کنم که:
«شد جمهوری اسلامی به پا که هم...»
http://www.soundsofmychildhood.com/posts/1514

محمد جان این سایت چرا باز نمیشه؟ یا من نمیتونم؟ confused

شروین جان، مشکل این لینک خاص (و نه کل سایت) اینه که اون کسی که این فایل رو آپلود کرد یه دفعه قهر کرد و هر چی آپلود کرده بود پاک کرد. من ایمیل زدم و از مسئولین سایت پرسیدم گفتند که فایل‌ها روی سرور هست ولی اینکه اجازه بدن بعدن که دانلود بشه یا نه رو نمی‌دونم.

متاسفانه دلخوری هم از این شروع شد که آپلود کننده (همون مهرآوا) می‌خواست که امکان دانلود هم در سایت اضافه بشهکه به نظر من هم امکان خوبیه ولی مسئولین می‌گن که ممکنه سایت مشکل کپی‌رایت بخوره و قبول نکردند. به هر حال فعلا روش‌هایی که من برای دنلود گفتم هنوز کار می‌کنه ولی اینکه تا کی کار کنه معلوم نیست...
stalker
stalker

پست من طرف Shervin السبت يونيو 18, 2011 5:58 am

stalker نوشته است:
شروین جان، مشکل این لینک خاص (و نه کل سایت) اینه که اون کسی که این فایل رو آپلود کرد یه دفعه قهر کرد و هر چی آپلود کرده بود پاک کرد. من ایمیل زدم و از مسئولین سایت پرسیدم گفتند که فایل‌ها روی سرور هست ولی اینکه اجازه بدن بعدن که دانلود بشه یا نه رو نمی‌دونم.

متاسفانه دلخوری هم از این شروع شد که آپلود کننده (همون مهرآوا) می‌خواست که امکان دانلود هم در سایت اضافه بشهکه به نظر من هم امکان خوبیه ولی مسئولین می‌گن که ممکنه سایت مشکل کپی‌رایت بخوره و قبول نکردند. به هر حال فعلا روش‌هایی که من برای دنلود گفتم هنوز کار می‌کنه ولی اینکه تا کی کار کنه معلوم نیست...

عجب!
محمد جان پس اگر برات زحمتی نیست لطف میکنی این سرود شد جمهوری رو اینجا برام آپلود کنی؟، چون موفق به دانلودش نشدم
ازت بسیار ممنونم رز
Shervin
Shervin

تعداد پستها : 308

پست من طرف stalker السبت يونيو 18, 2011 10:55 am

Shervin نوشته است:
stalker نوشته است:

عجب!
محمد جان پس اگر برات زحمتی نیست لطف میکنی این سرود شد جمهوری رو اینجا برام آپلود کنی؟، چون موفق به دانلودش نشدم
ازت بسیار ممنونم رز

اگه داشتم فایل رو حتما آپلود می‌کردم. متاسفانه من روی پاک نشدن فایل‌ها حساب کرده بودم و فایل‌ها رو دانلود نمی‌کردم که دیدم اشتباه بود. من به سرور دسترسی ندارم... فکر کنم سر این مورد خاص باید از فایل ویدئویی فاضل استفاده کرد که اتفاقا صداش رو هم کمی بهتر کرده بود.

پی‌اس: این توضیح رو هم بدم که اون نحوه‌ی دانلود رو (که توضیح دادم)‌ من در کامنت‌های خود سایت دیدم (و البته می‌تونم حدس بزنم که استفاده از download manager -- مثل flash got که خودم هم بعضن استفاده می‌کنم، باعث شده که بچه‌ها این روش رو یاد بگیرند.)

اين مطلب آخرين بار توسط stalker در السبت يونيو 18, 2011 12:12 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
stalker
stalker

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Empty سرود شد جمهوری

پست من طرف fazel1994 السبت يونيو 18, 2011 12:10 pm

فایل صوتی سرود شد جمهوری که از سایت صدای کودکی حذف شده بود ، مجددأ تقدیم به همه دوستان

http://s1.picofile.com/file/6824573438/shod_jomhoori2.mp3.html
fazel1994
fazel1994

تعداد پستها : 83

پست من طرف sahra_7 الثلاثاء يونيو 21, 2011 3:08 am

stalker نوشته است:

اگه داشتم فایل رو حتما آپلود می‌کردم. متاسفانه من روی پاک نشدن فایل‌ها حساب کرده بودم و فایل‌ها رو دانلود نمی‌کردم که دیدم اشتباه بود. من به سرور دسترسی ندارم... فکر کنم سر این مورد خاص باید از فایل ویدئویی فاضل استفاده کرد که اتفاقا صداش رو هم کمی بهتر کرده بود.

پی‌اس: این توضیح رو هم بدم که اون نحوه‌ی دانلود رو (که توضیح دادم)‌ من در کامنت‌های خود سایت دیدم (و البته می‌تونم حدس بزنم که استفاده از download manager -- مثل flash got که خودم هم بعضن استفاده می‌کنم، باعث شده که بچه‌ها این روش رو یاد بگیرند.)

سلام
یه مورد دیگه هم که هست اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده کنید این مرورگر یک به اصطلاح افزونه ای داره که وقتی شما دگمه پخش صدای مورد نظرتون رو میزنید خودش براحتی لینک دانلود فایل صوتی رو میده.
sahra_7
sahra_7

تعداد پستها : 164

پست من طرف 59 الثلاثاء يونيو 28, 2011 10:34 am

آلبوم "بوی بهار"

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Rxpdwn9g55yn5qi43cja_thumb

آثاری از: دکتر حسن ریاحی
با صدای : سیامک علیقلی، مهرداد کاظمی،
محمدعلی قدمی، اسفندیار قره‌ باغي،
...و گروه کر
اجرا: ارکستر سمفونیک تهران

-----------------------------------

دکتر حسن ریاحی

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 16v0xp38ca2uihkfltoa_thumb

حسن ریاحی از آهنگسازان ایرانی است. به سال ۱۳۲۳ در خانواده ‌ای اهل هنر دیده به جهان گشود.
او از کودکی نزد پدر فراگیری پیانو را آغاز کرد و در سن ۱۲ سالگی وارد هنرستان موسیقی شد
و با ساز تخصصی ویلن فارغ التحصیل گردید. وی پس از مدتی کار اجرایی در دانشگاه شیراز
جهت تکمیل تحصیلات به آمریکا عزیمت نمود و به سال ۱۳۵۹ موفق به اخذ درجه دکترا گردید.
وی پس از بازگشت به ایران در واحد موسیقی سازمان صدا و سیما مشغول به فعالیت گردید
و هم اکنون مدیر گروه موسیقی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد.
همچنین سرود ملی فعلی ایران از دیگر ساخته ایشان است.
دکتر حسن ریاحی آلبومی با نام "بوی بهار" نیز دارد که در آن
آهنگهایی چون "بوی بهار" (آب زنید راه را...)، مرثیه سعدی و ... نیز به چشم می‌خورد.

(از وبگاه هنر و موسیقی)

سیامک(محمود) علیقلی

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Obo1y9ymmghb38i9rp5_thumb

سیامک علیقلی خواننده و مجری توانای ایرانی کارمند شرکت مخابرات بود
و با اجرای سرود «آب زنید راه را» در ابتدای انقلاب، فعالیت هنری خود را آغاز کرد.
علیقلی بعدها به خواننده سرودهای مدرسه مشهور شد و از دیگر ترانه‌هایی که اجرا کرد
می‌توان به سرود «خلیج فارس» اشاره کرد.
او خوانندگی آواز چند فیلم سینمایی را نیز در کارنامه خود دارد.
وی در طول فعالیت خود در تلویزیون، مجری برنامه‌هایی چون «اقتصاد و جامعه» و «بازتاب» بود.
سیامک علیقلی از سال ۷۴، با حضور در شبکه پنج سیما اجرای برنامه زنده «پخش پنج»
که بعدها به «تهران ۲۰» تغییر نام داد را بر عهده داشت.
علیقلی پس از ابتلا به بیماری سرطان ریه، ۱۰ سال را به درمان و بهبودی گذراند؛ اما از سال ۱۳۸۰،
بازگشت مجدد بیماری موجبات غیبت طولانی وی از صفحه تلویزیون را فراهم کرد.
او آخرین بار با اجرای برنامه اجتماعی «روی خط» در شبکه سوم سیما حاضر شد.
سیامک علیقلی صبح روز پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۳ در بیمارستان کسری تهران درگذشت.
یادش گرامی.

(از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد)

مهرداد کاظمی

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 X94fldwgtiorpsniu5zx_thumb

به سال ۱۳۳۰در تهران متولد گشت. پدر و برادرانش همگى داراى صدایى خوش و گیرا مى‏باشند
و وى نیز مانند آنان از صدایى رسا و لطیف و خوب برخوردار مى‏باشد و باید گفت كه صداى خوش
در خانواده‏ى وى ارثى است. مهرداد كاظمى دروس ابتدایى را در مدرسه‏ى قدوسى و متوسطه را
در دبیرستانهاى امین‏الدوله و مروى به پایان رساند. در دوران متوسطه، با عده‏ اى از همكلاسى‏هایش
اركسترى تشكیل مى‏دهند و با همین اركستر در مسابقات هنرى دبیرستانها و اردوهاى منظریه و رامسر
شركت و مقامهایى كسب مى‏كند. مهرداد كاظمى، بیش از ۱۶ سال نداشت كه در امتحان ورودى رادیو و تلویزیون
شركت و قبول مى‏ شود و به این مركز راه مى‏یابد و پس از طى كلاسهایى موفق مى‏شود از طریق امتحان
وارد وزارت فرهنگ و هنر وقت شود و تحت تعلیم استادان موسیقى ایرانى و خارجى قرار گیرد
و پس از چندى به عنوان سلیست گروه كر و اركسترهاى فرهنگ و هنر مشغول كار شود.
كاظمى در سال ۱۳۵۰ نزد شادروان ادیب خوانسارى مى‏رود و مدت چهار سال
از مكتب این هنرمند بزرگ بهرمند مى‏گردد و پس از آن وارد هنرستان عالى موسیقى مى‏شود
و مدت چهار سال هم از مكتب زنده‏ یاد استاد محمود كریمى بهره‏ ها مى‏گیرد. وى داراى دیپلم طبیعى
و لیسانس موسیقى مى‏باشد و موفق به دریافت درجه‏ى دكتراى افتخارى ارزشیابى هنرى نیز گردیده.
وى با اجراى آهنگ «اى ساربان» كه از ساخته‏هاى آقاى دكتر ریاحى مى‏باشد
و همراه با گروه كر و اركستر سمفونیك تهران اجرا شد بیش از پیش شكوفا شد و بسیارى آثار دیگر.

(از کتاب: مردان موسیقی سنتی و نوین ایران "جلد اول")
.
.
.

... و آنجا که یاد روزهای رفته
از خاکستر زمان سوخته زبانه می کشد،
گویی که دل آشفته،
آرام و بی پروا،
قصد سفر می کند به دیار خاطره ها.
دیاری که دیگر نیست اما،
زنگ عبورش در زمان،
نوید بودن را امید بخش است.

.
.
.

بارگیری آلبوم بسیار خاطره انگیز "بوی بهار"

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Rxpdwn9g55yn5qi43cja_thumb
.
.
.
روی الف :

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 0a2lqpgokd0uclgxi9d5_thumb

بوی بهار (آب زنید راه را)، جنگ است هنوز، درد جانان،
ای ساربان، لالایی، بتازید بتازید (بی کلام)، نورسیده

http://s1.picofile.com/file/6874673038/Booye_Bahar_A.wma.html

.
.
.
روی ب :

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 E6mvoix1cmmnuiq5ndhl_thumb

چوبی قشقایی، مرثیه سعدی، سازش هرگز، آزادی،
بتازید بتازید، میلاد، ترکمنی، ای ساربان (بی کلام)

http://s1.picofile.com/file/6874703218/Booye_Bahar_B.wma.html

توضیح: تمامی آثار سمفونیک با کلام و بی کلام ارایه شده در این آلبوم،
جدای از داشتن حسی خاطره انگیز و نوستالژیک،
از ساختار موسیقایی قوی و منسجمی نیز برخوردار هستند.
البته ناگفته نماند که در بعضی موارد، استفاده با منظور از آثار شاعران قدیم
و همچنین شعرهای سروده شده برای ملودی آهنگ، کاملن سفارشی مینمایند
که البته با توجه به شرایط آن روزگاران، بهنجار بنظر میرسند.

خوب بخاطر دارم که سمفونی " بیازید بتازید " یا " بمیرید بمیرید! "،
در سالهای میانی دهه شصت که برابر با سالهای پایانی جنگ بود،
بصورت تصویری شبها از تلویزیون پخش میشد.
اسفندیار قره‌ باغي - سولیست این سمفونی بر روی یک سن دایره ای شکل کوچک
که از سطح زمین به اندازه یک پلکان بالاتر بود ایستاده بود،
فضای استودیوی اجرا و اطراف او بغیر از نور ضعیفی که بر روی او میتابید، مابقی تیره بود.
و او میخواند: بمیرید بمیرید ....
.
.
.
یاد خاطرات کودکی گرامی.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Emiliano الأربعاء يونيو 29, 2011 8:07 am

1. "59" عزیز، آس تازه تون بی نظیر بود. آلبوم بالا رو عرض می کنم. مثل همیشه آس آس بود.
2. یادمه یکی، دو باری که تلوزیونمون "ای ساربان" رو داد، لیدر ارکستر سمفونیک زنده یاد "حسین سرشار" بود؛ همونی که، توی "اجاره نشین ها" هم بازی کرد. درسته یا من خاطرات رو اشتباه می کنم؟

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف naser58 الأربعاء يونيو 29, 2011 10:41 am

جناب 59 فایلهای بسیار خاطره انگیزی بود. دست شما درد نکنهSmile
naser58
naser58

تعداد پستها : 5

پست من طرف naser58 الأربعاء يونيو 29, 2011 10:59 am

قدیم ترانه ای پخش میشد شعرش این بود:
رودها در راهند، سوی آینده پربار پلی باید زد...
کسی فایلشو داره. یا احیانا اطلاعی از اسم خوانندش داره؟
naser58
naser58

پست من طرف 59 الأربعاء يونيو 29, 2011 12:46 pm

خدمت "امیر گرامی":

بله امیر جان، درست میفرمایی،
زنده یاد "حسین سرشار" انسان تحصیلکرده و هنرمندی بود.
همچنین از پیشگامان هنر دوبله و اپرا در ایران بود.
افسوس که این زندگی بی معرفت بهش وفا نکرد.
اطلاعات کاملتر درباره ایشان را در ویکی پدیا بخوانید:

http://fa.wikipedia.org/wiki/حسین_سرشار
یادش گرامی.
.
.
.

خدمت "۵۸ ناصر" گرامی :

سپاسگذارم از لطف شما،
بسیار خرسندم که مورد توجهتون قرار گرفته.
در ضمن درباره ترانه "رودها در راه اند، سوی آینده پربار پلی باید زد..."
گمانم بر این هست که از اجراهای خواننده خوش صدا و توانا "مهدی سپهر" باید باشه
که در اوایل دهه هفتاد مرتب پخش میشد. اپتدای آهنگ هم با این بیت شروع میشد:
" به سوی عرش تو دست تناوری دارم ". البته ممکن هست که من اشتباه کنم.
در هر صورت، آن موسیقی روح نواز پاپ کجا و اینهایی که امروز گوش را میخراشند کجا؟
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الأربعاء يونيو 29, 2011 4:05 pm

دو ترانه

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Fv6umgq44s02xy31gprx_thumb

در سالهای اپتدایی و میانه دهه هفتاد خورشیدی (از ۷۲ تا ۷۵)،
ترانه های ناب و رویایی در سبک موسیقی پاپ با صدای "مهدی سپهر"
بصورت مرتب از رادیو و تلویزیون پخش میشدند.
به برکت یادآوری که دوست گرامی "۵۸ ناصر" داشتند،
دو اثر خاطره انگیز به یاد آن سالها با صدای هنرمند گرامی "مهدی سپهر"
تقدیم شما بزرگواران میگردد.

تصویر باغ :
http://s1.picofile.com/file/6881628768/Tasvire_Bagh_Mehdi_sepehr.wma.html

معما:
http://s1.picofile.com/file/6881637822/Moama_Mehdi_Sepehr.wma.html

.
.
.
یاد خاطرات کودکی و نوجوانی گرامی.
شاد و سلامت باشید.
59
59

پست من طرف naser58 الخميس يونيو 30, 2011 3:33 am

دست شما درد نکنه. خیلی خوب بود. صدای خیلی صاف و صیقل خورده ای داره این اقای سپهر. مشخصه که حرفه ای هست.کاش اون اهنگشم پیدا کنیدSmile
در مورد البوم بوی بهار باید نکته ای رو عرض کنم. مرحوم حسین سرشار روی اهنگ میلاد (سمت دوم نوار بوی بهار) اواز کلاسیکی میخوند با این مطلع "در آن شب بهاری / گلهای خفته باز شد / شور و نشاط و غوغا / هرگوشه ای به پا شد" و بعد گروه کر میخوند "احمد به عرصه آمد / بتها به لرزه آمد". یادمه قدیم بمناسبت میلاد پیامبر این اهنگ پخش میشد. کاش فایل با کلامش هم پیدا میشد. بازم ممنون

اين مطلب آخرين بار توسط naser58 در الخميس يونيو 30, 2011 3:46 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
naser58
naser58

پست من طرف stalker الثلاثاء يوليو 05, 2011 3:40 am

نکته‌ی اول: ‌۵۹ عزیز، این آلبوم «بوی بهار» از اون کارهای بی‌نظیر بود که فقط از تو بر می‌آد. دستت درست.

نکته‌ی دوم که یک سواله: شاید خیالاتی شده باشم ولی شدیدن فکر می‌کنم اجرای حسین دهلوی از قطعه‌ی «به زندان» ساخته‌ی ابوالحسن صبا رو روی یک برنامه در ژانر کودک شنیدم. قطعه اینجاست: http://www.soundsofmychildhood.com/posts/1744
حدس خودم سری اول یا دوم «تاتر نوجوان‌»اه. بخشی که فکر می‌کنم استفاده می‌شد ۵۰ ثانیه‌ی اول آهنگه.
از پیش‌کسوت‌ها با آهنگ بالا کسی چیزی یادش می‌آد؟
stalker
stalker

پست من طرف 59 الثلاثاء يوليو 05, 2011 5:47 am

stalker نوشته است:نکته‌ی اول: ‌۵۹ عزیز، این آلبوم «بوی بهار» از اون کارهای بی‌نظیر بود که فقط از تو بر می‌آد. دستت درست.

نکته‌ی دوم که یک سواله: شاید خیالاتی شده باشم ولی شدیدن فکر می‌کنم اجرای حسین دهلوی از قطعه‌ی «به زندان» ساخته‌ی ابوالحسن صبا رو روی یک برنامه در ژانر کودک شنیدم. قطعه اینجاست: http://www.soundsofmychildhood.com/posts/1744
حدس خودم سری اول یا دوم «تاتر نوجوان‌»اه. بخشی که فکر می‌کنم استفاده می‌شد ۵۰ ثانیه‌ی اول آهنگه.
محمد جان بسیار خرسندم که آلبوم "بوی بهار" مورد توجهت قرار گرفته.
راستش این قطعه‌ی "به زندان" رو من گوش کردم الان و خیلی آشنا بنظرم رسید
از جهت اینکه در برنامه های دهه شصت بارها پخش میشده،
تو صحبت از "تاتر نوجوان‌" به میان آوردی و جالب اینکه این آهنگ من رو جدا از آن سریال
بیاد سریالی دیگر هم انداخت که در نیمه دهه شصت پخش میشد با بازی زنده یاد "اسماعیل داورفر"
که همیشه معمولا از پشت بوم خونه با دستهای روغنی شده بخاطر تعمیر کولر به پایین میامد
و زنش رو که در آشپزخونه مشغول درست کردن غذا بود اذیت میکرد و خودش میخندید.
راستی این سریال رو بخاطر داری؟
59
59

پست من طرف ariangirl الثلاثاء يوليو 05, 2011 9:45 am

59 عزیز ورود شما واقعا به فروم رنگ و بوی دیگه ای داد .
من یه سوال از بچه های قدیمی تر فروم دارم : آیا قبلا ترانه " یک گل ، ده گل ، صدها گل " رو برای دانلود اینجا گذاشتید؟ اگر گذاشتید میشه لینک دانلودش رو به من هم بدید ؟
ariangirl
ariangirl

تعداد پستها : 201

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Empty موزيكي از راديوي آن زمان‌ها...

پست من طرف Indiana Jones الثلاثاء يوليو 05, 2011 12:10 pm

stalker نوشته است:نکته‌ی اول: ‌۵۹ عزیز، این آلبوم «بوی بهار» از اون کارهای بی‌نظیر بود که فقط از تو بر می‌آد. دستت درست.

دوست خوبم
بعد از مدتها آتش گرفتم از يك نغمه‌ي آشنا. بله دقيقاً خاطرم هست كه اين آهنگ از راديوي ايران پخش ميشد و نه تلويزيون. هميشه گفته‌ام كه علاقه‌ي خاصي به راديو داشته‌ام ، البته راديوي محبوب من 18 سال پيش فاتحه‌اش خوانده شد. آن هم با عوض شدن يك نسل از برنامه‌سازان راديو. آن زمان اين موزيك را معمولاً بين برنامه‌ها و بخصوص در اعياد پخش ميكردند. از تو بسيار ممنونم كه آن را در اختيار ما قرار دادي.
اين هم يكي از موزيكهاي مورد علاقه‌ي من كه از راديو بطور دائم پخش ميشد و از همين رده محسوب ميشود. اين قطعه با نام "راپسودي براي تار و اركستر" بوده و تار زيباي آن را استاد حسين عليزاده مي‌نوازد. موزيك زيبايش كار استاد فريدون شهبازيان است و بر اساس يك موزيك قديمي ايراني ساخته شده است:

http://s1.picofile.com/file/6911226356/Track_03.wma.html

اين هم جلد آلبومش.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Rdt6sxqg6zt60cqf0ozm_thumb

در اين مورد مطلبي هم نوشته‌ام كه ملاحظه مي‌فرماييد:

http://indianajones2.blogfa.com/post-16.aspx

ارادتمند
افشين
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 Empty عيساي ناصري

پست من طرف Indiana Jones الثلاثاء يوليو 05, 2011 2:48 pm

با سلام
اگر خاطر دوستان باشه در نوار كاست آسمون و ريسمون از سري انتشارات قصه‌گو (بيتا) بخشي هست كه به داستان حضرت نوح مي‌پردازه. در اونجا صداي احمد آقالو را مي‌شنويم كه ميگه: "خطر سيل دگر بگذشته..." در پسزمينه‌ي اين برنامه شما صداي موزيكي جذاب را مي‌شنويد كه حداقل براي خود من هميشه جاي سئوال بود كه اين موسيقي رو از كجا برداشته‌اند و در اينجا استفاده كرده‌اند؟
اين موسيقي متعلق است به سريال "عيساي ناصري" (Jesus of Nazareth) محصول 1977 با شركت هر چي بازيگر معروفه! از آنتوني كويين و آن بنكرافت و راد استايگر گرفته تا رابرت پاول و بقيه. موزيك متن رو موريس ژار ساخته و بيخود نبود كه به دل مي‌نشست.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 12 X5onny5l86qzmuhk1fo8

اين هم تم اصلي موسيقي كه در اون قطعه از نوار كاست آسمون و ريسمون ، بخشي‌اش استفاده شده بود:

http://s1.picofile.com/file/6911838028/Jesus_of_Nazareth_Maurice_Jarre_01_Jesus_of_Nazareth.mp3.html

ارادتمند
افشين
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف ariangirl الثلاثاء يوليو 05, 2011 6:13 pm

خب تو ویکی پدیا و خیلی جاهای دیگه نوشته که حسین سرشار چرا ناگهان رفتتتتتتتت....
ariangirl
ariangirl

تعداد پستها : 201

پست من طرف stalker الثلاثاء يوليو 05, 2011 10:34 pm

59 نوشته است:محمد جان بسیار خرسندم که آلبوم "بوی بهار" مورد توجهت قرار گرفته.
راستش این قطعه‌ی "به زندان" رو من گوش کردم الان و خیلی آشنا بنظرم رسید
از جهت اینکه در برنامه های دهه شصت بارها پخش میشده،
تو صحبت از "تاتر نوجوان‌" به میان آوردی و جالب اینکه این آهنگ من رو جدا از آن سریال
بیاد سریالی دیگر هم انداخت که در نیمه دهه شصت پخش میشد با بازی زنده یاد "اسماعیل داورفر"
که همیشه معمولا از پشت بوم خونه با دستهای روغنی شده بخاطر تعمیر کولر به پایین میامد
و زنش رو که در آشپزخونه مشغول درست کردن غذا بود اذیت میکرد و خودش میخندید.
راستی این سریال رو بخاطر داری؟

من چون متولد ۶۱ هستم خیلی فیلم‌ها رو از دهه‌ی شصت به خاطر ندارم ولی این رو مثل خواب یه چیزایی یادم می‌آد. شاید هم خیالاتی شده باشم..

ariangirl نوشته است:من یه سوال از بچه های قدیمی تر فروم دارم : آیا قبلا ترانه " یک گل ، ده گل ، صدها گل " رو برای دانلود اینجا گذاشتید؟ اگر گذاشتید میشه لینک دانلودش رو به من هم بدید ؟

منظورتون این آهنگه؟
http://storage.soundsofmychildhood.com/sounds/554/mp3/out.mp3

Indiana Jones نوشته است:دوست خوبم بعد از مدتها آتش گرفتم از يك نغمه‌ي آشنا. بله دقيقاً خاطرم هست كه اين آهنگ از راديوي ايران پخش ميشد و نه تلويزيون. هميشه گفته‌ام كه علاقه‌ي خاصي به راديو داشته‌ام ، البته راديوي محبوب من 18 سال پيش فاتحه‌اش خوانده شد. آن هم با عوض شدن يك نسل از برنامه‌سازان راديو. آن زمان اين موزيك را معمولاً بين برنامه‌ها و بخصوص در اعياد پخش ميكردند. از تو بسيار ممنونم كه آن را در اختيار ما قرار دادي. اين هم يكي از موزيكهاي مورد علاقه‌ي من كه از راديو بطور دائم پخش ميشد و از همين رده محسوب ميشود. اين قطعه با نام "راپسودي براي تار و اركستر" بوده و تار زيباي آن را استاد حسين عليزاده مي‌نوازد. موزيك زيبايش كار استاد فريدون شهبازيان است و بر اساس يك موزيك قديمي ايراني ساخته شده است:
http://s1.picofile.com/file/6911226356/Track_03.wma.html

افشین جان، این پست از وبلاگت رو خونده بودم و اتفاقا از این آلبوم خیلی خوشم می‌آد. سال‌ها پیش به قطعه‌ی اول این آلبوم (که اسم آلبوم هم از عبارت «پر کن پیاله‌را»ی این قطعه می‌آد) زیاد گوش می‌دادم. اتفاقا کمی قبل از این که اینجا یاداوری کنی دو قطعه از این آلبوم رو در سایت گذاشته بودم:

http://www.soundsofmychildhood.com/posts/1760
http://www.soundsofmychildhood.com/posts/1742

اگه از قطعه‌ی «به زندان» خوشت اومده احتمالا از این دو قطعه هم خوشت می‌آد که هر دو در رادیو زیاد استفاده می‌شدند.
(هر دو ساخته‌ی صبا هستند و تنظیم و اجرا با دهلوی بوده).
«سبک‌بال»
http://www.soundsofmychildhood.com/posts/1749
«نغمه‌ی ترک»
http://www.soundsofmychildhood.com/posts/1748

من خودم نغمه‌ی ترک رو بیشتر دوست دارم.
stalker
stalker

پست من طرف 59 الأربعاء يوليو 06, 2011 8:01 am

stalker نوشته است:
ariangirl نوشته است:من یه سوال از بچه های قدیمی تر فروم دارم : آیا قبلا ترانه " یک گل ، ده گل ، صدها گل " رو برای دانلود اینجا گذاشتید؟ اگر گذاشتید میشه لینک دانلودش رو به من هم بدید ؟

منظورتون این آهنگه؟
http://storage.soundsofmychildhood.com/sounds/554/mp3/out.mp3
محمد جان من این سرود رو نداشتم و خیلی مشتاق دوباره شنیدنش بودم،
سپاسگذارم که قرار دادی، همچنین از "آرین گرل گرامی" برای یادآوری بجایشان.
یک سرود دیگر هم بود آنزمان در همین سبک ارکسترال برای کودکان
که مرتب در برنامه کودک شبکه دو صبح ها پخش میشد همراه با تصاویر انیمیشن از گلها و طبیعت،
با این شعر: " فرودرین ماه گلهاست دنیا دارد تماشا - اردیبهشت از خنده (؟) پر میشود همه جا...".
سوال من اینه هست که این شعر جزیی از سرود "یک گل، ده گل، صدها گل" بود یا آهنگ جداگانه ای بود؟
و اگر آهنگ دیگری بود، امکانش هست که آنرا هم قرار بدی؟.
باز هم سپاسگذارم.
59
59

پست من طرف stalker الأربعاء يوليو 06, 2011 3:05 pm

سلام ۵۹، من فکر می‌کنم اون سرود با اینی که من گذاشتم متفاوت بود، ولی متاسفانه اون یکی رو ندارم. این رو هم از برنامه‌ی «بچه‌های دیروز» ظبط کردم که هنوز منتظریم اسمم بزرگ فایل تصویری‌ش رو بذاره!
stalker
stalker

صفحه 12 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة