کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

+60
yaghesh
Audiophile
وحید شمسی
SKYNET
venus arian
ارمانن
slevin(HAMID
Milassyui
Mihakralj
sina1984
Mactavish
jovest
simoncrans
suny
prison break
heidiii
Roxpa
aliagha
jasonbourne
arman
Heidii
keyvanmoeini
faridonline
afsoon520
pooria.kianoush
tamarajoon
ahmad1300mo
kazvash
mehrdad khadem
kiakiany
jeff65
aa1359
R3za
Marcello
naser58
fazel1994
mahmood666
sahra_7
stalker
kave
Negin 2
SMAM
siavash
Dan Cooper
arman1389
نگين
Roham
mld_msm
mohammad
S@M
alirad
tisto
ariangirl
Shervin
Emiliano
sparrow
khatereh
babak
@p@d@n@
Indiana Jones
64 مشترك

صفحه 28 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 42  الصفحة التالية

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف Mihakralj الأحد ديسمبر 29, 2013 10:48 am

سلام به دوستان گرامی،
این هم آهنگی به نام "خیابان سرو" که همون حال و هوای قدیمی رو دارد.
كد:

http://s5.picofile.com/file/8106215034/Cypress_Avenue.mp3.html
اگر یک کم مدرنتر می پسندید پس این یکی گوش کنید:
كد:

http://s5.picofile.com/file/8106310484/Tinted_Glass.mp3.html

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Vtc2rgc8ckxp7aouvz
این هم تیتراژ ابتدایی باخانمان تقدیم به سرکار خانم هایدی
كد:

http://s5.picofile.com/file/8106311826/Tom_s_Diner.mp3.html

و این هم تیتراژ ابتدایی ممول باز تقدیم به سرکار خانم هایدی
كد:

http://s5.picofile.com/file/8106312276/short_sightedness.mp3.html
چون دیدم از این دو مورد یادی کردین گفتم شاید باشند کسانی که هنوز دنبال این دو اثر بگردند.

میحا.
Mihakralj
Mihakralj

تعداد پستها : 169

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف Heidii الأحد ديسمبر 29, 2013 11:18 am

Emiliano نوشته است:

3. "هایدی"، جواب این دو مسابقه ی امروزت به ترتیب هستن:

3.1. تیتراژ "ناخدا مروارید" (با نام اریجینال "کاپیتان پوگواش").
3.2. خیلی آشنا می زنه و شبیه به کارای "واروژان" و "حسن شماعی زاده" هم هست؛ اما، نمی تونم حدس بزنم!
زودتر دومی رو بگو، لطفاً.

و ممنون که از "کوچولوهای جهانگرد" ("بولک و لولک") و جواب مسابقه ی قبلیت هم نوشتی.

59 نوشته است:
چقدر این موسیقی‌ و سریالش و همچنین قهرمان آن‌، دیدنی‌ بود.
راستی‌ با ایشان هم وقتی‌ در نیمه ی شصت که این سریال را،
در بخش صبحگاهی برنامه ی کودک کانال دو نشان می‌دادند،
همزاد پنداری داشتم و با خود می‌گفتم که وقتی‌ بزرگ شوم،
باید همانند او گردم. (زهی خیال باطل ...)
... ایشان اهل کشور سوئیس هستند و در حال حاضر، ۶۶ سال دارند.
و خوشبختانه همچنان نیز هم مشغول نقش آفرینی در فیلم‌ها و سریالهای گوناگون.
نظر شما را به خواندن پستی در رابطه با سریالی که موسیقی‌ خاطره انگیز آنرا قرار دادید جلب مینمایم:
[https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t3p660-topic
پی‌ نوشت:
اگر اشتباه نکنم،
صدای با صلابت گوینده ی توانا،
جناب "ناصر نظامی" برای "جک وینست" بود.

درود برشما، جناب امیلیانو و 59  sunny 
ممنونم از شما امیلیانو به خاطر یادآوری اسم فارسی کاپیتان پوگواش که ییادم نبود. حدستان درست بود.
موسیقی دوم همانطور که جناب 59 با زیرکی خاص خودشون حدس زدن مربوط به "ماجراهای وینسنت" بود.
شما رو به قسمتی از دوبله این سریال خاطره انگیز دعوت می کنم:
http://s5.picofile.com/file/8106302926/%D8%AA%DB%8C%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%982_%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84%D9%87.mp3.html
خیلی جالب بود نوشته قدیمی شما در مورد این سریال. جالب است که در تیتراژ فارسی آن، عکس و اسم سارا مورتون به کلی حذف شده بود!
ازین سبک سریال های انگلیسی، جک هالبورن و جان دایموند را هم همان دوران دیده بودیم که هردوتاش اثر نویسنده ای انگلیسی به اسم "لئون گارفیلد" است.
فضای پر راز و رمز فیلم ها و کارتون های انگلیسی چیزی بود که تخیل کودکی و نوجوانی مان را خیلی درگیر می کرد. راستش حالا که بزرگتر شده ام- بعد از سالها خوندن و دیدن و تحقیق در این مورد- تقریبا به این باور رسیده ام که آن حال و هوای اسرارآمیز و مه آلود و آمیخته با راز و رمز، در آن نقطه جغرافیایی که به اسم بریتانیای کبیر می شناسیم وجود خارجی دارد و صرفا محدود به عالم قصه ها و فیلم ها و سریال ها نمی شود. موجودات غیرارگانیکی که به اسامی مختلف می شناسیم بیش از هرنقطه ی دیگری در آن محدوده جغرافیایی تردد دارند و نشانه های غریبی که از خودشان به جا می گذارند (مثل حلقه های کشتزار، اشکال تراشیده شده بر روی تخته سنگ های بزرگ، خانه های ارواح و اشباح، موجودات نیمه انسان و نیمه (...) که در فیلم ها و کارتونهایی مثل شرلوک هلمز به اسم خون آشام می دیدیم) اتفاقی و تخیلی نیست. غیر از اینها همیشه برایم سوال بوده که چرا بریتانیا همواره خودش را مثل تافته جدا بافته ای، جدا از بقیه کشورها نگه می دارد؟ با اینکه عضو اتحادیه اروپاست ولی واحد پول مستقل خودش (پوند) را به عنوان مبنای رسمی مبادلات حفظ کرده؟ ویزایش هم با بقیه کشورهای اتحادیه اروپا فرق می کند و روادیدش مستقل از شنگن است. از طرف دیگر یک سری قوانینش هم برعکس روال رایج دنیاست. مثلا رانندگی توی بریتانیا از سمت چپ جاده انجام می شود و فرمان اتومبیل ها معمولا سمت راست است...
یک نکته ظریف که تو بیشتر فیلم ها و سریال ها و حتی کارتونهای انگلیسی متوجه شدم اینه که علاقه زیادی به استفاده از طرح های شطرنجی دارن. تقریبا هر فیلم و کارتونی که راهروی ورودی و داخل خانه یا کف آشپزخانه و اتاق ها با طرح شطرنجی سنگفرش شده باشه انگلیسیه. روی یونیفرم رسمی پلیس انگلیس و حتی ماشین و موتور سیکلت هاشون هم هم به وفور از این طرح های شطرنجی کار شده (لبه کلاه ها، سرآستین ها، کراوات و...) یه نمادشناس امریکایی به اسم مایکل تیساریون عقیده دارد طرح های شطرنجی، نماد تلاقی و برقراری ارتباط بین دو تا بُعد موازی با همدیگر است (برای درک بهتر جهانهای موازی اگه علاقمند بودید مستند علمی کرمچاله ها رو ببینید یا سریال فرینج. مستند علمی دیگری به اسم جهانهای موازی هم در درک بهتر این موضوع کمک می کند و البته توضیح علمی ترش کار کسانی هست که از کیهان شناسی پیشرفته سر در می آورند.)
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Article_0_0433507F000005DC_732_634x423
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 British_police_beer
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 British_Police
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 334853_British_police_officer
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Lotfi_morteza20100910131031590
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Rosannaarmedpolicefeb2013
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 British_transport_police
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Xinsrc_39a6d5daeb734a3f953447c4888e2b46_cop
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 11569053533_01b6fde16a
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 2011_bmw_uk_police_vehicles_100327949_m
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 2593474282_18343e9c0e_o
Heidii
Heidii

تعداد پستها : 102

پست من طرف 59 الأحد ديسمبر 29, 2013 12:28 pm

امیر جان،
با سپاس دوباره از شما. "گل‌ حسرت" را بارها به گوش جان سپردم.
درود بر شما و هنر نوازندگی تان .... هنر نواز زندگی‌، که همان موسیقی‌ باشد.
راستی‌، (لبخند)، بله، "ماجرای پنیر رایگان" بسیار بجا بود، اما خوشبختانه،
آنگونه که پیداست و در خبرها آمده!، "پرشین گیگ" با تجدید قوا باز میگردد و خرسندیم.

میحا ی گرامی، ممنونم برای دو موسیقی‌ اخیر که قرار دادید، همچنین "ویولنیست".
موسیقی‌ "Cypress Avenue" از آهنگساز ایرلندی هست، درسته؟. راستش اپتدا گمان کردم،
که به پیش درآمد (اورتور) والس های روسی حتی شبیه هست. در هر صورت،
حال و هوای آرام و سبکباری دارد، من اسمش را میگذارم "نسیم".
راستی‌ ... من خیلی‌ به جغد علاقمندم. انگار که همیشه در حال اندیشه است.

خانم هایدی، من نیز ممنون هستم از برای قسمت دوبله شده ی "جک وینست".
بسیار جالب و خاطره انگیز بود ... ۲۶-۲۷ سال بود که آنرا نشنیده بودم!.
همچنین بررسی‌ جالبی که از سیستم انگلیسی‌ها داشتید و تا کنون این موارد را نمید‌انستم.
(من گمان کنم که اینها، چون جادوگری را خیلی‌ دوست دارند،
شاید خودشان این سنگ نوشته‌ها را ایجاد می‌کنند!)
البته همیشه علاقمند بوده و هستم به موضوع "جهان موازی" و چه بگویم ....
شاید به آن‌ باور هم دارم. اینها همه قوانین فیزیک هستند که در دو حالت،
مادی و فرا ماده، خود را نشان میدهند. اصن خود قانون جناب انیشتن،
همه چیز را در اینباره تمام می‌کند، تبدیل ماده به انرژی و راه یافتن به یک فراسوی دیگر.
فیلم امریکایی بسیار خوبی‌ هست با نام "۲۱ گرم - ۲۰۰۳" که در آن‌،
موضوع سرنوشت و مرگ مورد بررسی‌ قرار می‌گیرد. در این بین، مورد قابل تاملی
که نامش بر فیلم قرار گرفته نیز گفته میشود. ... بر اساس تحقیقات دانشمندان،
پس از مرگ، هر کسی‌ ۲۱ گرم، از وزنش کاسته میگردد. کسی‌ نمیداند که این ۲۱ گرم کجا میرود.
نمیدانم، شاید، خود گردش خون ما، ‌یک وزن لحظه ی دارد در طول زندگی‌ و همین مساله،
یعنی‌ حرکت ایجاد شده از گردش خون، سبب ایجاد انرژی و در نتیجه ۲۱ گرم میشود،
و روشن می‌باشد که وقتی‌ قلب ایستاد، گردش خون و "آن‌ حرکت" نیز،
برای همیشه متوقف میگردد.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Gfnlmsatqupfczmicgl_thumb

.
.
.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف Mihakralj الأحد ديسمبر 29, 2013 2:03 pm

59 نوشته است:

میحا ی گرامی، ممنونم برای دو موسیقی‌ اخیر که قرار دادید، همچنین "ویولنیست".
موسیقی‌ "Cypress Avenue" از آهنگساز ایرلندی هست، درسته؟. راستش اپتدا گمان کردم،
که به پیش درآمد (اورتور) والس های روسی حتی شبیه هست. در هر صورت،
حال و هوای آرام و سبکباری دارد، من اسمش را میگذارم "نسیم".
راستی‌ ... من خیلی‌ به جغد علاقمندم. انگار که همیشه در حال اندیشه است.

سلام دوست عزیز،
خوشحالم که از موسیقی های اخیر خوشتون اومده است.
هر چند می دونم که به احتمال زیاد از "ویولنیست" خوشتون نیامده. چون این سبک کاری شما نیست.

در مورد دو موسیقی اخیر متاسفانه شما اشتباه حدس زدین.
در واقع آهنگساز Cypress Avenue" و "Tinted Glass" یا همون "شیشه رنگی" یک فرد هست به نام Jan Stoeckart اهل کشور هلند که نوازنده ترومبون هست. این آهنگی که شما اسمش رو به خوبی "نسیم" گذاشتید در سال 1975 ساخته شده است.

جغد پرنده مورد علاقه من هست. فکور و زیرک و ساکت هست.

این هم آهنگی با حال و هوای شرقی و بیشتر چینی از آهنگساز انگلیسی Cliff Twemlow.
به نظرم اسم آهنگ "چهان گم شده" به حال و هوای آهنگ می آید.
كد:

http://s5.picofile.com/file/8106342334/The_lost_world.mp3.html
میحا.
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف Emiliano الأحد ديسمبر 29, 2013 3:41 pm

Heidii نوشته است:

غیر از اینها همیشه برایم سوال بوده که چرا بریتانیا همواره خودش را مثل تافته جدا بافته ای، جدا از بقیه کشورها نگه می دارد؟ با اینکه عضو اتحادیه اروپاست ولی واحد پول مستقل خودش (پوند) را به عنوان مبنای رسمی مبادلات حفظ کرده؟ ویزایش هم با بقیه کشورهای اتحادیه اروپا فرق می کند و روادیدش مستقل از شنگن است. از طرف دیگر یک سری قوانینش هم برعکس روال رایج دنیاست. مثلا رانندگی توی بریتانیا از سمت چپ جاده انجام می شود و فرمان اتومبیل ها معمولا سمت راست است...

1. "هایدی"، مدتی پیش تو همین انجمن با "اسمم" عزیز کلی درباره ی این انگلیسی های بی مزه و مسخره و مغرور و تافته ی جدابافته بحث کردیم و یادش بخیر، کلی همدل بودیم در بی مزگی مفرط اونا و حالا می بینم که شما هم اضافه شدید.
2. درسته. همه ی این مثالاتون بجاست و اینا رو هم اضافه کنید به لوس بازی های این کک مکی های زشت:

2.1. تو جام جهانی به عنوان کشوری مستقل و با پرچم سرخ و سفید ظاهر می شن و تو المپیک دست در دست کشورهایی مث ایرلند، ولز و اسکاتلند و تحت عنوان "بریتانیای کبیر". چرا؟ چون اونجا که انگلستان خودشو مُبدع و زادگاه فوتبال می دونه، چشم دیدن رقیب و حتا رفیقو نداره، اما تو المپیک که بحث رَنکینگ و جمع کردن مدال مطرحه، با سه کشور دیگه تحت عنوان یک قلمرو، مدالا رو پارو می کنه.
2.2. همه ی دنیا به طبقه ی اول می گن طبقه ی اول و به بالاییش می گن طبقه ی دوم، اما انگلیسی های احمق به طبقه ی اول می گن طبقه ی همکف و به بالاییش می گن طبقه ی اول! و این طرز فکر احمقانه متأسفانه به ایران هم رسیده. خیلی سعی می کنم با این طرز فکر مبارزه کنم!
و ....

3. از خوندن بحث های علمی شما و "59" عزیز؛ بخصوص، واژه ی "کارما"؛ که، دوست خوبمون، "59" به بنده یاد داد، خیلی لذت می برم.
لطفاً ادامه بدید.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف Mihakralj الجمعة يناير 03, 2014 12:38 am

سلام دوستان گر امی،
این هم آهنگی ساخته "پل موریه" که در عین زیبایی یا آور نوستالژی های ما نیز می باشد.
امیدوارم که لذت ببرید.
میحا

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Spdsswkriu9nyu57a88

كد:

http://s5.picofile.com/file/8107055868/Tu_Te_Reconnaitras.mp3.html

Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف Heidii الجمعة يناير 03, 2014 9:45 am

Mihakralj نوشته است:سلام دوستان گرامی،
این هم آهنگی ساخته "پل موریه" که در عین زیبایی یا آور نوستالژی های ما نیز می باشد.
امیدوارم که لذت ببرید.
میحا
كد:

http://s5.picofile.com/file/8107055868/Tu_Te_Reconnaitras.mp3.html

این موسیقی خیلی زیباست... ممنونم از شما
برای یادآوری:
این قطعه ی زیبا که جناب میحا معرفی کردن موسیقی ای است که روی تیتراژ نسخه ی فارسی سریال پل کوچولو می شنیدیم.
اسم اصلی این سریال:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 51_8fEfsOxL_SY344_BO1_204_203_200_
این عنوان (Graine d'Ortie) یه لقب رایج بود که تو سالهای اولیه ی قرن حاضر تو کشور فرانسه روی بچه های یتیم و خیابانی و دزدها و ولگردها گذاشته بودن.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Graine_d_ortie_5_
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Graine_d_ortie_1_
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Graine_d_ortie_4_
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Graine_d_ortie_3_
Heidii
Heidii

پست من طرف Mihakralj الأحد يناير 05, 2014 5:32 pm

هر کسی یک دوران جهالتی دارد که می تواند گذرا و یا پابدار باشد.
در دوران جهالتی که من تجربه کردم و خوشبختانه گذرا بود به آهنگهای دیسکو گوش می کردم.
امروز که داشتم به یک آهنگ قدیمی گوش می کردم ناگهان متوجه شدم مشابه آهنگی بسیار زیبا از دوران جهالتم می باشد که با فاصله یکسال از هم ساخته شده اند.

خانم Viviana Andreattini با اسم هنری Vivien Vee شناخته می شود که بسیار آهنگهای دیسکو زیبایی دارد و در ایتالیا مشهور هست.
ایشون آهنگی دارند به نام Higher به سال 1983
آقای Giorgio Marotti هم آهنگی به همین اسم دارند به سال 1984
هر دو آهنگ رو گوش کنید و ببینید که من دوران جهالتم رو چگونه سپری می کردم.
امیدوارم که لذت ببرید.
میحا.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 2ototbzmcta3ndt1akl

كد:
http://s5.picofile.com/file/8107495650/Vivien_Vee_Higher.mp3.html

و

كد:
http://s5.picofile.com/file/8107496368/Giorgio_Marotti_Higher.mp3.html

Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف Mihakralj الأربعاء يناير 08, 2014 4:30 pm

سلام دوستان گرامی،
صدا و سیما آهنگهای متفاوتی رو طی سالیان دور و دراز واسه ما پخش کرده است.
بسیاری از اونها گمنام و دست نیافتی بودند واسه ما و بسیاری هم از کارهای ژان میشل ژار .
ولی این یکی رو تقدیم می کنم به شما و ژار .
من این کارو از کار ژار بهتر می دونم. به عبارتی این یک تقاید هست که از اصل کار بهتر هست.
كد:
http://s5.picofile.com/file/8107978250/Sky.mp3.html

میحا
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف 59 الأربعاء يناير 08, 2014 5:15 pm

Mihakralj نوشته است:سلام دوستان گرامی،
صدا و سیما آهنگهای متفاوتی رو طی سالیان دور و دراز واسه ما پخش کرده است.
بسیاری از اونها گمنام و دست نیافتی بودند واسه ما و بسیاری هم از کارهای ژان میشل ژار .
ولی این یکی رو تقدیم می کنم به شما و ژار .
من این کارو از کار ژار بهتر می دونم. به عبارتی این یک تقاید هست که از اصل کار بهتر هست.

http://s5.picofile.com/file/8107978250/Sky.mp3.html

میحا

سپاسگزارم از شما برای این یادآوری خوب و بجا.
اتفاقن من هم ۲-۳ روز پیش، بیاد فرزند برومند موریس فقید افتادم،
چرا که با اختراع عنصر آخر از فرمول آب، هوای خوشی‌ را در دهه ی شصت برایمان رقم زد.
کلیپی هست که اگر کامل انجامش دهم، از آن موسیقی‌ خاطره انگیز ایشان استفاده خواهم کرد و تقدیم میگردد.
کاملن پیداست که موسیقی‌ که قرار دادید، بتقلید از همان آهنگ ساخته شده،
اما از دید کوچک من، آن‌ آفرینه ی اصلی‌، دنیای دیگریست.
سلامت باشید.  

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 055ejqb0jjba0h7acvt_thumb

.
.
.

59
59

پست من طرف Mihakralj الجمعة يناير 10, 2014 1:19 am

59 نوشته است:

سپاسگزارم از شما برای این یادآوری خوب و بجا.
اتفاقن من هم ۲-۳ روز پیش، بیاد فرزند برومند موریس فقید افتادم،
چرا که با اختراع عنصر آخر از فرمول آب، هوای خوشی‌ را در دهه ی شصت برایمان رقم زد.
کلیپی هست که اگر کامل انجامش دهم، از آن موسیقی‌ خاطره انگیز ایشان استفاده خواهم کرد و تقدیم میگردد.
کاملن پیداست که موسیقی‌ که قرار دادید، بتقلید از همان آهنگ ساخته شده،
اما از دید کوچک من، آن‌ آفرینه ی اصلی‌، دنیای دیگریست.
سلامت باشید.  

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 055ejqb0jjba0h7acvt_thumb

.
.
.

[/b][/color][/size]

سلام دوست گرامی،
متشکرم در مورد نظری که دادین.
در واقع از دیدگاه موسیقی من در حد شما نیستم پس نمی تونم از لحاظ موسیقی نظر خاصی بدهم.
نظر من بیشتر بسته آنچه هست که می شنوم و احساسم می گوید.
اینکه ژاز آهنگ متفاوتی دارد شکی نیست. چون کلا از لحاظ تجهیزات و وسایلی که بکار میبرد خیلی خاص هست ون البته پیشرفته تر.
همین مورد باعث شده است که تمام آهنگها از یک فضا و حال و هوای یکسان بهره ببرد.
شما یک آهنگ ژار رو بشنوید و بعد به یک لیست از آهنگهای گمنام گوش کنید که تعدادی از آهنگ های ژاز قاطی اون لیست باشد، به راحتی
می توانید آهنگهای ژار رو تشخیص دهید و جدا کنید.
همین امر در مورد آهنگهای هنرمند فقید آمریکایی Michael Garrison هم صادق هست. چون مدام از یک نوع تجهیزات واسه ساختن آهنگها استفاده می کنند.
پس به راحتی می توان آهنگ رو تشخیص داد.
در حقیقت با در نظر گرفتن پیشینه من که دلمرده آهنگهای جاز هستم ، آهنگهای ژار واسم خیلی شلوغ و پلوغ هست.

نکته مهمی که من به چشم خود دیده ام و واسم ثابت شده است اینه که نوستالژی و نقش نوستالژی از هر چیزی بالاتر هست. حتی از خود آهنگ و هنر بکار رفته در آهنگ.
اینکه شما احساس بهتری نسبت به آهنگ ژار داشته باشید تا حد زیادی بسته به نوستالژی موجود درباره اهنگ هست که باعث می شود شما با آهنگ راحت تر باشید و احساس بهتری به شما بدهد. چون شما اونو از قبل شنیده اید و تجربه کرده اید و احتمالا خاطره ای هم در این باره دارید.

گواه مسلم این مورد آهنگی هست که نسخه اصلیش بهتر از نسخه کپی اش می باشد ولی من دیده ام که بسیاری نسخه کپی رو ترجیح می دهند و دلیلش هم فقط این هست که از صدا وسیما نسخه کپی شنیده شده است.
این نسخه اصالی:
كد:

http://s5.picofile.com/file/8108173134/Gerard_Gesina_Big_Green_Espace.mp3.html

و این نسخه کپی پخش شده از صدا و سیما:
كد:
http://s5.picofile.com/file/8108173318/Ed_Starink_Big_Green_Espace.mp3.html

توضیح آنگه Ed Starink هنرمندی هلندی می باشد که د ر یک مجموعه 7 سی-دی به نام Synthesizer Greatest اقدام به بازتوازی آهنگهای مشهور قدیمی به سبک الکترونیک نموده است. صدا و سیما از این مجموعه بهره بسیاری برده است و ما به بسیاری از این آهنگها گوش فرا دادیم و ارتباط بهتری برقرار کردیم بدون آنکه از اصل آهنگ خبری داشته باشیم.

میحا

Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف Mihakralj الجمعة يناير 10, 2014 2:14 am

سلام دوستان گرامی،

Michele Lacerenza آهنگساز موسیقی فیلم می باشد که کارهای خاصی را در طول دوران زندگی هنری خود ارائه داد.
اگر صدای سازدهنی Franco De Gemini در فیلم "روزی روزگاری در غرب" و سوت زدن  Alessandro Alessandroni  در آهنگ فیلم "برای یک مشت دلار" برامون خاطره انگیز هست در واقع این صدای "ترومپت"  Michele Lacerenza هست که اونها رو همراهی می کند.

این قطعه آهنگ زیبا رو من از موسیقی فیلم QUEL MALEDETTO PONTE SULL'ELBA جدا کردم و به شما تقدیم می شود که کاری هست از Michele Lacerenza فقید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Sbe2lzvlu21pv1x10oaf

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 6uldko0bg6wjwbf2zdno
كد:
http://s5.picofile.com/file/8108173418/Michele_Lacarenza_Quel_Maladetto_Ponte_Sull_Elba.mp3.html

این قطعه هم از آهنگساز لهستانی به شما تقدیم می کنم تا اندوه آهنگ قبلی رو بکاهد. من شخصا لهستانی ها رو در مورد آهنگسازی خیلی قبول دارم.

كد:
http://s5.picofile.com/file/8108173584/Reflective_Moods.mp3.html

امیدوارم که لذت ببرید.
میحا
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف 59 الجمعة يناير 10, 2014 9:43 am

میحا جان، سپاسگزارم که بشکل کامل، دسته بندی شده و حرفه ای،
موسیقی‌‌های خوب از دوران طلایی هنر در جهان را قرار میدهید و با صبر و حوصله،
توضیحات و تفسیر نیز برای آنها می‌نویسید. شما لطف دارید. من در زمینه ی موسیقی‌،
همانند بسیاری زمینه‌های دیگر، انسان بی‌ سوادی هستم، فقط چون همیشه علاقه ی فوق افلاطونی داشتم،
ردیف آوازی موسیقی ایران رو، نزدیک به سه‌ سال در "مرکز حفظ و اشاعه موسیقی‌" که اکنون مرحوم شده است!،
کار کردم و همین. اما هر چه باشد، همیشه گوش دادن به موسیقی‌، برایم بزرگترین لذت در زندگی بوده و هست.
من راستش را بخواهید، برای دو حرفه و صاحبان آنها، احترام بسیار زیادی قایل هستم: ۱- پزشکان جراح ...،
۲- آهنگسازان و نوازندگان (یعنی‌ کسانی‌ که هم خلاقند و هم، زبان نت موسیقی‌ را می‌دانند)

نکته ‌ای که فرمودید در رابطه با نقش نوستالژی در هنایش گذاری موسیقی‌ بر شنونده، کاملن درست می‌باشد.
سال ۷۳ یا ۷۴ بود، که یک نوار وی اچ‌ اس‌ از کنسرت فرزند برومند موریس فقید بدستم رسید ...:
شبی بود آفتابی در یکی‌ از خیابانهای پاریس که ژان میشل جوان، با همان تجهیزات فضایی که فرمودید،
مشغول اجرای ملودی‌های بیهمتایش بود. مردم هم همانند امواج خروشان دریا حضور داشتند
و در شور و شوق آهنگ‌های او بسر می‌بردند.

ممنون هستم برای هر ۴ آهنگ که آنها را به اشتراک گذاشتید و می‌دانم،
که برخی شان را از متن فیلم‌ها جدا می‌کنید و تلاش شما قابل تقدیر هست.
باز نوازی آهنگ "Big Green Espace"، ریتمیک تر هست، اما اجرای اصلی‌ اصالت بیشتری دارد.
با اینحال، در نسخه ی باز نوازی شده، درست از دقیقه ی دو، ملودی قشنگی‌ نواخته میشود،
که این قسمت کار، خلاقیت "Ed Starink" بوده است و با اینکار، مدت زمان آهنگ را نیز بخوبی افزایش داده.
البته من نمی‌دانم که هدف ایشان از سر و صدای فینال آهنگ چه بوده!. انگار که قورباغه‌ ای در خشکی نشسته،
برای خود سر و صدا می‌کند و سپس به آب میپرد، و صدای پریدنش بداخل آب نیز شنیده میشود (لبخند).

راستش را بخواهید، هیچ وقت با صدای ساز دهنی ارتباط برقرار نمیکنم،
برایم یادآور بزدلی و ترسو بودن در زندگی‌ هست، دو صفتی که همیشه از آنها گریزان بودم.
و اما ...، "Reflective Moods" شاهکار بود ...، از آن آفرینه‌های خنیاگرانه ای،
که میتوان بارها و بارها بگوش جان سپرد ... سپاس فراوان دارم خدمت شما.
سلامت باشید.

.
.
.

59
59

پست من طرف Heidii الإثنين يناير 13, 2014 7:57 pm

سلام به همه
من باب تنوع، و تو این فاصله ای که در مرخصی از گپ و گفت های نوستالژیک به سر می برم، دوستان خوبم رو به خوندن نوشته ی جالبی از دوستی به اسم امین ساکن کشور فرانسه دعوت می کنم.
*
عادات جالب فرانسوی ها
منبع:
http://www.etudfrance.com
*
مردم فرانسه از لحاظ فرهنگی‌ یکی‌ از با فرهنگ ترین ملل دنیا هستند، شاید یکی‌ از ‏دلایل اینکه این کشور بیشترین جمعیت توریست را در دنیا دارد (سالی‌ ۷۰ میلیون نفر) همین مساله باشه، در واقع فرانسویها در کنار دیگر مردمی‌ که در کشورشون درس می‌خونند یا کار می‌کنند ، به صورت کاملا مسالمت آمیز زندگی‌ می‌کنند ، شاید برای خود من سخت باشه که ببینم در ایران مثلا یک خارجی داره ماهی‌ ۲۰۰ ‏هزار تومان کمک هزینهٔ مسکن از دولت میگیره… ولی دولت فرانسه کمک های فراوانی‌ به دانشجویان خارجی‌ می‌کنه، مردمشون هم سر این مساله با خارجی ها بد برخورد نمی کنند.

در هر حال کاری ندارم می‌خوام یه ‏سری از عادت های فرانسویها رو براتون بیان کنم :
۱ الکی‌ تو خیابون بوق نمیزنن ، هر کی‌ در مسیر (لاین) خودش حرکت می‌کنه ، برای ‏همین هست که بیشتره مواقع میبینی‌ که تو یه لاین ۲۰۰ تا ماشین پشت سر هم هستن ولی‌ لاین بغلی‌ ۱۰ تا !! حالا اگه ایران باشه همه شیرجه می‌رن ‏تو لاین بغل..!
آهان یه چیز جالب تر، اینجا بیشتره محله های قدیمی‌ خیابون های تنگ داره که مسیر یه طرف می‌شه ، حالا اگر ماشینی‌ توقف کنه همه ‏پشتش می ایستند ، بارها شده به چشمم دیدم مثلا راننده زنو بچشو خیلی‌ با حوصله از ماشین پیاده می‌کنه ، باهاشون خوش و بش می‌کنه ، گاهی‌ خانم کهنهٔ ‏بچشو عوض می‌کنه !! هیچ کس اعتراض نمیکنه ! حتی یه بوق هم نمیزنند ! همه با حوصله صبر می‌کنن کارشون تموم شه ! لج من یکی‌ که در میاد.

۲ یه عادتی‌ که اینجا ‏دارند اینه که صبح به صبح صورت همو ماچ می‌کنند ، یعنی‌ بچه ها که از خواب پا میشن ، یا همکارای تو یه شرکت یا اداره، دانشجویان هم کلاسی‌ ، همه ‏وقتی‌ اول صبح یا هرموقع از روز هم رو میبینند یه ماچ و بوسه باهم میان ! البته اینم بگم این حالت بین ۲ خانم با هم یا ۱ خانم و یه آقا اتفاق میافته ، مردها با هم دست میدن.

۳ گلاب به رو تون، روم به دیوار، فین کردن از دیگر حرکات روزمره عزیزان فرانسوی هست، اونهم با صدای بلند! این عمل اینجا طبیعی‌ هست و هیچ مشکلی‌ برای شخص ایجاد نمی‌کنه ، گاهی اوقات طرف ول هم نمیکنه تا ته قضیه رو نکشو بیرون راضی نمیشه!! ولی‌ یه چیزی که ‏باعث می‌شه حتی گاهی‌ اوقات رابطشون رو با آدم قطع کنن عمل خارج کردن باد از دهان هست، خیلی‌ بدشون میاد.

۴ هر موقع اتفاقی‌ بیفته ، یا یه چیز‏ غیر منتظره ببینند همه یه کلمهٔ مخصوص میگن : اوه لا لا ! یعنی‌ از بچهٔ ۲ ساله تا پیرمرد ۹۰ ساله در روز یه ده یا بیست باری این کلمه رو میگه !

۵ وای یه چیزی که اعصاب منو خورد می‌کنه خرید کردن هست ، البته خود خرید کردن خیلی‌ خوبه ها ولی‌ موقعی‌ که میری صندوق !! همون طوری که گفتم فرانسویها خیلی‌ با ‏ حوصله هستند ، من معمولا وقتی‌ می‌خوام برم پول اجناس رو پرداخت کنم از قبل پولم رو آماده می‌کنم یا کارت اعتباری رو دم دست میزارم که ملت پشت سرم‏ معطل نشن، ولی‌ امان از این فرانسویها !
خانمه خیلی‌ با حوصله و سلیقه ( !! ) جنساشو روی میز کنار صندوق میگذاره و بعد از گرفتن فاکتور و گذاشتن اجناس در ساکش ، تازه شروع می‌کنه به در اوردن کیف پول، حالا از اینجا به بعد دیگه خدا باید شانس بده که کیف پول اون ته مها نباشه!
جالب اینه که هیچ کس خم ‏به ابرو نمیاره و فقط منم که حرص میخورم ، هیچی‌ بعد ۲ ساعت آخر سر دسته چکش رو میاره بیرون و مبلغ فاکتور رو مینویسه و پرداخت می‌کنه، اصلا به روی خودش نمیاره که ۱۰۰ نفر پشتش معطل شدن !

۶ همیشه وقتی‌ ۲ نفر باهم حرف میزنن ، حالا مشتری با مغازه دار ، استاد با دانشجو یا کارمند با ‏ارباب رجوع ، آخرش همه میگن روز خوبی‌ داشته باشید ، یا اگر جمعه و شنبه باشه با یه لیخند میگن آخر هفتهٔ خوبی‌ داشته باشید.

۷ سر ساعت ۴ یا ۵ بعد از ظهر ‏همه می‌رن یه قهوه یا یه نوشیدنی‌ گرم صرف میکنند. یعنی اگه طرف وسط یه آزمایش اتمی هم باشه این قهوه هرو باید یه جورایی صرف کنه ! و در اینگونه عصرونه ها به بحث و تحلیل مسائل روزمره میپردازند.

‏۸ اینی‌ که می‌خوام بگم دیگه نوبره.. تو ایران ما همیشه وقتی‌ وارد مترو یا اتوبوس میشیم دنبال یه صندلی‌ خالی‌ میگردیم که سریع بریم بشینیم، اگر پیر مردی کنارمون باشه تعارف می‌زنیم که بشینه.. و اون شخصه هم میاد و میشینه ، ‏ولی‌ اینجا دقیقا بر عکسه ..
اولا بیشتره آدمها نمیخوان روی صندلی‌ بشینن !! یعنی‌ ترجیح میدن وایسن ، پیر زن ۹۰ ساله هم که با یه ‏تکون اتوبوس میره اون دنیا همینطوره، یعنی‌ با این حالش باز میره می ایسته !
دوما اینه که اگه به اون پیر زن یا پیر مرد تعارف بزنی‌ که بشینن قبول نمی‌کنن !‏
‏من ۲ بار سر این مساله ضایع شدم ، یعنی‌ بیا و خوبی‌ کن، یه دفعه تو مترو پاریس رو صندلی‌ نشسته بودم که یه پیر زن اومد ‏تو واگن ، منم بلند شدم بهش گفتم بفرمایید ، اون هم گفت مرسی‌ ، همین جوری خوبه، حالا همه داشتن نگاه میکردن ، باز گفتم بفرمایید بشینید گفت ‏ممنون آقا ، من نمیشینم !!
من هم که همین جوری رو هوا و زمین مونده بودم چی‌ کار کنم تو این حالت ، برای اینکه ضایع تر نشم ایستگاه بعد پیاده شدم ( !! ) یه ‏دفعه دیگه هم این اتفاق افتاد که خیلی‌ دیگه بدتر بود… حالا بگذریم ازش…

۹ تو مترو که وارد میشی‌ بالای ۵۰ % آدمها یه روزنامه یا یه کتاب دستشونه دارن می‌خونن ؛ مردم بسیار کتاب خونی‌ هستند شاید برای این باشه که بیشترین نوبل ادبیات برای فرانسه هست ( ۱۳ عدد )

‏۱۰ اکثر بچه ها وقتی‌ ازدواج میکنند ، خیلی کم به هم سرمیزنن ، مثل ما ایرانی ها نیستن که هر هفته تلفنی‌ به هم زنگ بزنن یا خونهٔ هم بیان ، مسافرت هم که می‌رن زن و شوهر و ‏بچه هاشون ، همین ! من که ندیدم اکیپی‌ برن مسافرت.

‏۱۱ ساندویچ های فرانسوی واسه من خیلی‌ تعجب بر انگیزه ! وقتی‌ شما ساعت ۱۲ ظهر برید تو خیابون بعضی‌ آدمهارو می‌بینید که یه ساندویچ ‏دستشون هست و دارن گاز میزنن.. نکته اینجاست که تو این ساندویچ چی‌ هست؟ یه باگت با یه برگ کالباس ! همین ..(اینو حتما بخونید)
یعنی‌ چه جوری سیر میشن من ‏نمیدونم.. نه خیار شوری نه گوجه ای هیچی‌ …!
حالا باز تو ایران انصاف هست تو یه باگت ۴ ردیف کالباس میچینن ولی‌ اینجا فقط یه ردیف.

۱۲ تمام مغازه ها تا ساعت ۷ عصر باز هستند. از این ساعت به بعد فقط بارها و کافه رستوران ها باز هستند.. یعنی‌ خدا نکنه شما شب هوس پیدا کردن نون ، ‏روغن ، نمک ، نوشابه ای چیزی به سرت بزنه..نگرد..نیست !
مغازه ها روزهای یکشنبه و شنبه اکثرا بسته هستند.. بعضی‌ ها روز دوشنبه رو هم سرکار نمیرن..!

‏۱۳ تمام اداره جات و دانشگاهها روز شنبه و یکشنبه تعطیل هستند.. البته شنبه یه جاهایی‌ مثل سوپرمارکتها باز هستند ولی‌ یکشنبه قریب به ۹۰ درصد ‏مغازه ها بسته هستند.. یعنی‌ اگر تا شنبه قوتی غذایی چیزی‌ خریدی که هیچ ، اگه نه باید روز یکشنبه گشنه و تشنه سرتو بذاری رو زمین !!
‏من ۲ دفعه اینجوری شدم ، اون اوایل که اومده بودم اینجا…

*

۱- در فرهنگ فرانسوی تعهد زیادی بین زن و مرد از لحاظ اجتماعی و خانوادگی وجود نداره. برای مثال بسیاری از زنان فرانسوی به تنهایی به سفرهای تفریحی میرن یا حتی با دوست پسر خود در تعطیلات آخر هفته بسر میبرن ، گاهی هم از اتفاقات این تعطیلات برای شوهرانشون حرف میزنن! پسران و دختران فرانسوی از زمانی که احساس بلوغ پیدا میکنن، آزاد هستند و بسیاری از دختران خانواده رو ترک کرده و با دوست پسرشون زندگی میکنن.

۲- زنان فرانسوی اکثرا موبور و چشم آبی هستند، به خاطر همینه که مردان فرانسوی وقتی یک زن سبزه ، گندمگون و سیاه چشم میبینن ، دست و پاشون رو گم میکنن و دلشون غنج میزنه!

۳- در فرانسه آزادی جنسی به طور کامل و به تمام معنی وجود داره. اولین کشور جهان که مردم در بعضی از سواحلش کاملا بدون لباس بودن ، این کشور بود.

۳- در فرانسه شراب کهنه ارزش بسیار زیادی داره. اکثر اونها در خونه هاشون سرداب هایی مخصوص نگهداری شراب دارند. اوج مهمون نوازی یک فرانسوی زمانی هست که به دوست و مهمونش شراب تعارف میکنه.
بیشتر فرانسوی ها میگن آرزوشون اینه که در دریایی از شراب غرق شوند !! شراب بوردو بهترین شراب دنیا هست. جالبه بدونید یکی از بهترین و گرونترین شرابهای فرانسه به نام شیراز هست که از انگور شیراز به دست میاد! این انگور در زمانهای قدیم از ایران به فرانسه اورده شده...

۵- در زمانی که با خودرو در خیابونهای فرانسه در حال حرکت هستید میبینید که قوانین رانندگی به خوبی رعایت میشه و تقریبا در هیچ چهارراه یا میدانی پلیس دیده نمیشه چون مردم خودشون به قوانین راهنمایی احترام میگذارند.

۶-اکثر خودروها زمانی که هوا در صبح کاملا روشن هست یا زمان عصرها وقتی هوا هنوز تاریک نشده ، چراغ هاشون رو روشن میکنند. به قول بعضی از دوستان دیگه خیلی نازک نارنجی هستند.

۷- در هنگام رانندگی و یا پارک کردن خودرو به هیچ عنوان دست فرمون ندارن، گاهی یک فرانسوی برای پارک خودروش بالای ۱۰ دقیقه عقب و جلو میکنه تا درست پارک کنه!
به خاطر همین احتیاط و دقت هست که در خیابون میبینید تقریبا ۱۰۰ درصد خودروها بدون رنگ خوردگی و یا حتی یک خش کوچک روی بدنشون هستند!

۸- فرانسویها بسیار حساس و با عاطفه هستند. با غریبه ها به گرمی و خوشرویی برخورد میکنن. اگر در اداره ای بروید بسیار محترمانه و با لبخند با شما برخورد میشه. حتی اگر خیلی سیریش باشد ( مثل این خواهران و برادران زبون نفهم چینی ) باز لبخند از صورتشون محو نمیشه! ( البته بعضی دوستان میگن این لبخند ساختگی هست ، ولی من اینطور فکر نمیکنم ! )

۹- به ندرت پشت سر کسی حرف میزنن و خیلی هم رک هستند.

۱۰- همیشه بعد از شام خوردن بدون اینکه از جاشون بلند شن شروع به بحث کردن درباره مسائل روز میکنن و در کنارش قهوه یا چایی به همراه کیک خانگی میل میکنند. چایی در فرانسه بیشتر با طعم میوه جات و به صورت تی بگ (کیسه ای) میل میشه که من اصلا به دلم نمیشینه. یه نوع چایی دارن که با طعم تمشک و گیلاس هست که دیگه آخره شه!! ( از نظر بی مزگی آخرشه ها ! )

۱۱- اصلا اهل تعارف نیستند. اینو خودم به وضوح درک کردم! یه دفعه موقعی که از دانشگاه اومدم تو ایستگاه اتوبوس (این ایستگاه فقط یه تابلو داشت) و در حالی که بارون شدیدی هم میومد، با اینکه اولین نفر بودم، وایسادم و به همه تعارف زدم که سوار شن. جالب این بود که تا من میگفتم نه خواهش میکنم شما بفرمایید اونها هم سریع قبول میکردن! آخرین نفر که سوار شد، راننده در رو بست و گفت دیگه جا نیست! نیم ساعت زیر بارون واستادم تا اتوبوس بعدی بیاد!! دیگه این دفعه تا در باز شد شیرجه زدم تو اتوبوس !

۱۲- اگر کسی یک بار بهشون دروغ بگه ، دیگه به اون فرد اعتماد نمیکنن و خیلی سخت دوباره اون شخص رو میپذیرن! ولی اگر با شما دوست شن و علاقه بهتون پیدا کنن دیگه نعوذ بالله خدا هم بیاد پایین و بگه بی خیالش شو، دست بردار نمیشن! از این نظر معرفت دارن اساسی!

http://www.etudfrance.com
Heidii
Heidii

پست من طرف Mihakralj الثلاثاء يناير 14, 2014 1:26 am

با سلام خدمت دوستان،
اگر به صفحه ای که درباره "بهترین داستان های دنیا" یا همون " Manga Fairy Tales of the World "  هست نگاهی بیاندازیم متوجه می شویم که "Koichi Sugiyama" آهنگسازی هست که موسیقی آغازین و پایانی متن سری دوم رو ساخته است.

كد:
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=2314

Theme Song Composition
Koichi Sugiyama - OP 2, ED 2

پس بهتره یک نگاهی به موسیقی آغازین و پایانی سری دوم بیاندازیم که دراین فایل جمع شده اند.

كد:

http://s5.picofile.com/file/8108815300/%E3%81%BE%E3%82%93%E3%81%8C%E4%B8%96%E7%95%8C%E6%98%94%E3%81%B0%E3%81%AA%E3%81%97_%E7%AC%AC%EF%BC%92%E6%9C%9F.webm.html

این هم آدرس اصلی فایل در یو-تی-یوب
كد:

http://www.youtube.com/watch?v=tln4iKszO4M

مساله این هست که ما بیشتر با نگارش بی کلام موسیقی پایانی سری دوم آشنا هستیم که سالها واسه ما نوستالژی شده است.
كد:

http://s5.picofile.com/file/8108815784/%E2%80%AB%D7%A1%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%A7%D7%9C%D7%90%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%9D_%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D_%E3%81%BE%E3%82%93%E3%81%8C%E4%B8%96%E7%95%8C%E6%98%94%E3%81%B0%E3%81%AA%E3%81%97%E2%80%AC%E2%80%8E.webm.html

امیدوارم که لذت ببرید.
میحا.
Mihakralj
Mihakralj

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Empty سبک زندگی ایرانی

پست من طرف Heidii الثلاثاء يناير 14, 2014 6:12 am

"محمود سریع‌القلم" پژوهشگر حوزه توسعه، علوم سیاسی و تاریخ معاصر ایران و استاد دانشگاه شهید بهشتی در گفتگویی به بررسی سبک زندگی معطوف به توسعه یافتگی پرداخت و سبک کنونی زندگی ایرانی را نقادی و راهکارهای پیشنهادی خود برای اصلاح آن را مطرح ساخت.

•            در نظر داشته باشید که ما به سبک زندگی هیچ ملتی اصالتاً نمی توانیم ایراد بگیریم چون سبک زندگی نتیجه انباشت تجربیات تاریخی یک ملت است. اما می توانیم معیارهایی را مشخص کنیم و از آن زاویه آسیب شناسی کنیم. در اینجا قصد دارم آسیب شناسی سبک زندگی ایرانی را بر اساس خود فرهنگ ایرانی و فرهنگ دینی مورد خطاب قرار دهم.

•            بر اساس تجربه‌ای که در مشاهدات بین‌المللی از جوامعی چون ترکیه، مالزی، کشورهای عربی و اروپایی داشته‌ام اولین وجه مقایسه‌ای که می‌توان در خصوص سبک زندگی ایرانی و همه این کشورها در نظر گرفت و البته بر خلاف ادعاهایی که عموماً در میان ما وجود دارد این است که میانگین ایرانی خیلی دنیا دوست است. علاقه عمیقی به دنیا و مال دنیا دارد ولی هنرمندانه و با ادا و ظاهرسازی آنرا استتار می‌کند. از این دنیا هم، پول، لوازم زندگی، نمایش خانه و ویلا به دیگران سهم مهمی از دنیادوستی ایرانی دارد. در مقایسه، یک دانمارکی برای نقاشی، موزه، هنر، کتاب، آخرین رمانها، کنسرت، تئاتر، دوستان فرهنگی، کشف کشورها و فرهنگهای دیگر، جا باز می‌کند. در سبد کالاهای میانگین ایرانی، این موارد تقریباً تعطیل است. کافی است صورت آرام و خوش‌رنگ یک شهروند معمولی ترکیه را با یک ایرانی مضطرب و همیشه در حال پول جمع کردن مقایسه کنید.

•            تحقیقاً هیچ ملتی در دنیا به اندازه ایرانی‌ها از اخلاق و معنویت و انسانیت صحبت نمی‌کنند، اما انعکاس این در زندگی و عمل ما بسیار محدود است. این اولین نقدی است که به زندگی ایرانی وارد است که چرا اینقدر ظاهر اخلاقی و معنوی دارد، ولی باطن مادی. بعضی رسانه‌ها که به اروپایی‌ها حمله می‌کنند و می‌گویند آنها مادی هستند، مفید خواهد بود اگر بروند در میان آنها زندگی کنند و بعد منصفانه قضاوت کنند که ما مصرف‌گراتر هستیم یا آنها. ما به پول و جمع کردن مال دنیا و مقام و منصب وابسته‌تر هستیم یا آنها؟ بنابراین، اینگونه باید تبیین کنیم که مادیات در سبک زندگی ایرانی جایگاه بسیار کانونی دارد. جمع کردن پول و امکانات و داشتن سمت و منصب برای میانگین ایرانی بسیار مهم و بلکه تمام زندگی است.

•            نقد سوم بر سبک زندگی ایرانی این است که در مقایسه با ملتهای دیگر سهم تفریح و خوشگذرانی و دور هم جمع شدنهای متعدد و طولانی بسیار بالاست. همه ملتها دنبال خوشگذرانی و تفریح هستند اما سهم خوشگذرانی و تفریح در زندگی ایرانی افراطی است. اخلاق، معنویت و حرفهای دلچسب به عنوان پوششی است بر آنچه ما در باطن انجام می دهیم. باید توجه داشت که سرنوشت هر ملتی با روحیه اکثریت آن ملت رقم می خورد.

•            صحبت من این نیست که همه ایرانیان این ویژگی‌ها را دارند ولی اکثریت آنها چه در داخل و چه در خارج این خصایص را دارند. برای همین تاریخ، فرهنگ و زندگی ما به شدت سینوسی و نوسانی است. یکبار یک فرد ثروتمند هلندی را ملاقات کردم که عمده درآمد خود را صرف امور خیریه می‌کرد. وی در یک آپارتمان نسبتاً متوسطی زندگی می کرد و معتقد بود از این فرصتی که در اختیار دارد و از این امکاناتی که به دست آورده باید کار مفید اجتماعی انجام بدهد.

•            نقد چهارم اینکه سبک زندگی ما به شدت خودمحور است. ما بیشتر به دنبال حریم فردی خود هستیم و به آن حریم بیشتر توجه داریم. زیرا اگر کسی اجتماعی فکر کند بسیاری از کارها را انجام نمی‌دهد. اگر من اجتماعی فکر کنم هیچ وقت از اتومبیل آشغال به بیرون نمی اندازم؛ اگر من اجتماعی فکر کنم هیچ وقت اتومبیل خود را دوبله پارک نمی کنم؛ اگر من اجتماعی فکر کنم هیچ وقت زمینه‌های آزار و اذیت همسایگان خود را فراهم نمی‌کنم. در یک مجتمع آپارتمانی، یکی از دوستان می‌گفت همسایه‌ای معتقد بود حتی ساعت دو نصف شب صدای بلند موسیقی پخش کند به کسی مربوط نیست. هر کاری که دوست داشته باشد و خانواده‌اش علاقمند باشند با هر سر و صدا و مزاحمتی حریم آپارتمان ایشان است. این درصد قابل توجهی از توحش است که با زندگی انسانی و مدنی ناسازگار است. من حتی متغیرهای اخلاقی و دینی را در این قضاوت دخالت نمی‌دهم چون فرد اخلاقی و دینی بالاتر از فرد مدنی است. خاطرم هست در دهه 1350 در دوره نوجوانی، همسایه نمازخوانی داشتیم که با نوک پا در کوچه راه می‌رفت و معتقد بود ممکن است صدای کفش باعث ناراحتی همسایه‌ها شود.

•            ما ایرانی ها یک ظاهری داریم و یک باطنی. این در حالی است که فرد ژاپنی و آلمانی و ترکیه‌ای یک کاراکتر و شخصیت بیشتر ندارد. اما ما به عنوان یک ایرانی یک ظاهری داریم که خود را موجه معرفی می کنیم و حرفهای بسیار زیبایی می زنیم و از قضا بخش مهمی از حرفهای ما نیز اخلاقی و معنوی و در مذمت دنیا است اما سبک زندگی ما به شدت خودمحور و مادی است و به دنبال جمع‌آوری پول و حفاظت از حریمهای فردی خود هستیم.

•            اگر به طور خلاصه بخواهیم بگوییم سبک زندگی ما دارای این ضعف جدی است که خیلی خودمحور بار می آئیم که برای تبیین این نکته مثالهای فراوانی نیز وجود دارد. یکی از دوستان من که مطالعات اجتماعی انجام می دهد به من گفت که آموزش مدنی در مرکز و جنوب شهر تهران به مراتب موفق‌تر از شمال شهر تهران است. این فرد مطرح می کرد که اگر در یکی از مراکز جنوب و مرکز شهر تهران جلسه‌ای برای بهبود فرهنگ آپارتمان نشینی در محله‌ای برگزار شود جمعیت زیادی برای شنیدن این بحث حضور خواهند داشت. در حالی که در شمال شهر تهران به خاطر اینکه افراد پول دارند احساس بی نیازی به فرهنگ مدنی می‌کنند. یعنی برای نمونه کسی که ماشین 200 میلیون تومانی سوار می شود احساس می کند به آموزش نیازی ندارد چون پول دارد. البته اگر کسی با زحمت و تلاش خود، اتومبیل پانصد میلیون تومانی هم سوار شود هیچ اشکالی ندارد. چنین فردی، حتماً تربیت و مدنیت هم دارد.

•            برخلاف بسیاری از تحصیل‌کرده‌های ایرانی که دولت را مقصر این مسایل و مشکلات می دانند معتقد هستم که جامعه سهم خیلی مهمتری دارد. جامعه، تشکلهای مردمی و اصناف و انجمنها در این مسایل خیلی مهمتر از دولت هستند. در هیچ کجای دنیا دولت به دنبال این نیست که بخشی از قدرت و اقتدار خود را به جامعه منتقل کند. همیشه جامعه بوده که با آگاهی و تشکل و مطرح کردن مسایل سعی می کند که عملکرد دولت را ارتقاء دهد. حداقل تاریخ سیصد ساله اخیر دنیا این موضوع را به ما نشان می دهد. بنابراین خود مردم هم خیلی مهم هستند. این پرسش مطرح است که آیا مردم ما آمادگی تغییر را دارند؟

•            آیا آمادگی این را داریم که به جای آنکه یک شب برویم پیتزا بخوریم پول آنرا صرف خریدن کتاب کنیم؟ ما باید خودمان را اصلاح کنیم و نه اینکه تماماً نگاه ما این باشد که دولت باید اصلاح شود. نباید نگاه اینگونه باشد که ما مردم همه آداب و رفتار و کردار و خلقیاتمان بسیار عالی است و مشکل فقط در دولت است!
Heidii
Heidii

پست من طرف Heidii الثلاثاء يناير 14, 2014 6:47 pm

این نوشته رو سالها قبل تو وبلاگ دوستی خونده بودم و دنباله ی صحبت های قبلی، اینجا قرارش می دهم (متاسفانه اسم وبلاگ یادم نیست)
*
چیزی که اینجا (کانادا) نظر آدم رو به خودش جلب می کنه اینه که مردم واقعا صبورند و اصلا غر نمی زنن حتی اگر به دلایلی مترو یا اتوبوس تاخیر کنه همه مرتب سر جای خودشون می ایستند و بعد از اومدن قطار یا اتوبوس هیچ کس هجوم نمی بره ، در صورتی که اتوبوس یا مترو شلوغ باشه همه مراعات می کنن که به کسی نخورن بر عکس ایران که از این فرصت استفاده می کردند تا خستگی کمر و پاهاشون رو با لم دادن رو بغل دستیشون به در کنن . دیگه اینکه وقتی افراد معلول می خوان با ویلچر وارد اتوبوس بشن جلوی در بصورت شیب دار میشه که اونها وارد بشن . چند روز پیش یه آقای نابینا وارد اتوبوس شد راننده اونقدر حرکت نکرد تا اون آقا روی صندلی نشست .
این صبور بودن شامل بچه هاشون هم میشه برعکس بچه های ایرانی که از سر کول هم بالا می رن کار به کار هم دارن و با هم دعوا می کنن من تا حالا ندیدیدم اینجا بچه ها همدیگر رو بزنن چند روز پیش توی پارک چند تا پسر بچه با هم قلعه می ساختند یه پسر بچه دیگه که با شتاب می دوید سهوا پاش رفت روی قلعه اونها و قلعه کاملا خراب شد اما اون بچه ها فقط گفتند : " واو " و همه چیز تموم شد و دوباره شروع به ساختن کردند یعنی خیلی راحت گذشت کردند و بدون جنگ و خونریزی همه چی تموم شد اگر بچه های ایرانی باشن داد و هوار راه می اندازن و دعوا می کنن
همیشه توی فروشگاه که میریم تنها بچه ای که صداش به گوش می رسه پسر ماست . اینجا بچه ها ساعت 8 تا 9 شب باید خواب باشن و اگر بعد آن ساعت بچه ای با پدر و مادرش بیرون باشه اون پدر و مادر بی قید بند شناخته میشن در حالیکه بچه های خانواده های ایرانی اگر ساعت 10 شب بخوابن پدر و مادرها میگن امروز بچمون خیلی خسته بوده . خوب با این وروجکها چیکار باید کرد ما که به این نتیجه رسیدیم ریشه در ژنمون داره .
حالا بگذارید از بیمارستان بردن بچه براتون بگم: ساختمون بغل خونمون یه بیمارستان تخصصی کودکانه ، داخل بیمارستان چند تا دختر جوان هم مرتب در پذیرش می گردند و یک سبد دستشون و به بچه ها کتاب و مداد رنگی ، برچسب و بازی های فکری و ... میدن تا سرشون گرم بشه چون دکتر رفتن اینجا نیاز به ساعتهای طولانی انتظار داره و گاهی ممکنه تا شب طول بکشه. ما ساعت حدود 9 صبح که رفتیم بیمارستان پذیرش شدیم دقیقا ساعت 20/8 شب وارد اتاق پزشک شدیم یعنی حدود 11 ساعت انتظار
اما مطلب جالب ما که تازه خونمون نزدیک بود و می رفتیم و میومدیم نهار و خونه خوردیم امیر خواب بعدازظهرش و کرد بچه مون غر می زد خسته شدم ، بریم خونه ، پس کی نوبتمون میشه ؟ خودمون هم واقعا کلافه بودیم که یک روز کامل و اسیر بودیم اما جالبه در این رفت و آمدها می دیدیم خانواده هایی که صبح اول وقت دیده بودیمشون حتی تا ساعت 8 شب هم همونجا بودند و جالب بدونید که حتی سر همون صندلی نشسته بودند فقط شاید گاهی این دستشون زیر این چونه بود و گاهی اون یکی
بچه هاشون بدون هیچ غر و نقی نشسته بودند کارتن تام و جری نگاه می کردند ، نقاشی می کشیدند ....
Heidii
Heidii

پست من طرف Emiliano الأربعاء يناير 15, 2014 9:31 am

1. "هایدی" عزیز، گذاشته بودم مقاله ها و نوشته های شما و دوستتو درباره ی فرانسه و ایران از سر فرصت بخونم؛ که خوشبختانه، دیشب فرصتی شد و همه رو خوندم و بسی لذت بردم.
دوباره می رسیم به مقوله ی فقر فرهنگی که همون طور که شما و همه اذعان دارن، از ذهن آدما شروع می شه.

2. در مورد این که صب به صب همو ماچ می کنن، به شخصه خیلی موافق نیستم و خیلی جالب نیست.
کاش مث آلمانی ها و سوئدی ها و امریکایی ها چهره سنگی تر می بودن و نمی ذاشتن روهاشون با هم باز شه.
خیلی جالب نیس این اتفاق خلاصه.

3. فین کردنشون هم خیلی ستمه!
اینجا دس تو دماغ کردن هم زشت و غیر طبیعی به نظر می یاد؛ اون وقت، اونجا!

4. این "او، له له" اینجام سال هاست خیلی باب شده؛ اما، ما فقط یه بار می گیم.
این 20 بار گفتنشون آدم رو یاد "نچ نچ" کردنای ایرونیا می ندازه؛ که، تا مثلاً یه تصادفی، چیزی می بینن همه "اسکیپی" می شن، بی مزه ها.

5. این خریدشون هم خیلی لج درآر بود!

6 و 7. "نظری ندارم". به سبک "محمد رضا عارف" بخونید! Smile

8. جالب بود! اینا رو فقط باید بری اون ور که متوجه کنه قضیه بشی و گاهی برات شنیدنش باورنکردنیه.

9. تو اکثر عکساشون همیشه یارو یه کتاب دستشه و یه لیوان آب کنارش. سلامت فکر و جسم.

10. عالیه. اصلش هم همینه.
من به "اکیپی" همیشه می گم "فله ای، گله ای". این قدر بدم می یاد یه مینی بوس آدم مثلاً می رن عید دیدنی جایی یا شب نشینی.
خیلی نوبره.

11. و این دوستتون چرا ننوشته که محاله چیزی بخورن و درش پنیر نباشه.
568309454674651049040 مدل پنیر دارن این فرانسوی ها!
البته این عدده اغراق و بازی با صفحه کلید بود؛ اما، پنیر خورونشون زبونزد خاص و عامه.

12. "دوشنبه ی گشاد بازار"شون آدمو یاد شنبه های خودمون می اندازه! Smile

13. این یه جورایی همون 12ه؛ اما، این دوستتون مث من انگار به عدد 13 علاقه داشته.

............................

14. یا همون 1 شما. کلاً این خصوصیت مخصوص اون وری هاست و خیلی به فرانسوی ها مربوط نمی شه.
زن و مرد معمولاً با هم زندگی می کنن و همخونه ان؛ البت، تو کلانشهرهای ایران هم این سبک زندگی سال هاست خیلی مد شده و داره گلوبال می شه.

15. و بینی های قشنگی هم دارن، مادرزادی و ژنتیکی و نه به ضرب چاقو.

16. این دوستتون دوباره به 13 علاقه داشته. برای همین عدد 3 دو بار تکرار شده و در نتیجه 12ش می شه 13.

17. با آخری خیلی حال کردم و باید هم همین طور باشه.
دروغ سرچشمه ی همه ی خیانتا و کارای غیرانسانی دیگه ست و اینو هستم.

18. باز هم ممنون از این همه اطلاعات خوب و جالبی که دادی. یادم باشه بخوام برم فرانسه این کتابچه ی راهنما رو با خودم ببرم، سوتی موتی ندم!

..............................

19. با این بند خیلی حال کردم:

"برخلاف بسیاری از تحصیل‌کرده‌های ایرانی که دولت را مقصر این مسایل و مشکلات می دانند معتقد هستم که جامعه سهم خیلی مهمتری دارد. جامعه، تشکلهای مردمی و اصناف و انجمنها در این مسایل خیلی مهمتر از دولت هستند. در هیچ کجای دنیا دولت به دنبال این نیست که بخشی از قدرت و اقتدار خود را به جامعه منتقل کند. همیشه جامعه بوده که با آگاهی و تشکل و مطرح کردن مسایل سعی می کند که عملکرد دولت را ارتقاء دهد. حداقل تاریخ سیصد ساله اخیر دنیا این موضوع را به ما نشان می دهد. بنابراین خود مردم هم خیلی مهم هستند. این پرسش مطرح است که آیا مردم ما آمادگی تغییر را دارند؟"

و باز بنده معتقدم که جامعه هم خیلی درست نیست و تک تک افراد هستن که می تونن این کارو بکنن.
"از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی".

20. . بذار در همین جا از تو؛ بخاطر، اون بلاگ داستانک و استاتوس های ناب ازت تشکر کنم.
با تعدادی شون بی نهایت حال کردم:
"تعریف کتاب تاریخ"، "هفت به جای کلاغ"، "کیف قاپی" و ....
با سفسطه ی مصادره به مطلوب پدربزرگ ("درس بزرگ") هم خیلی حال کردم.
"رباعیات عمو قناد" هم که آخر کر کر خنده بوت!

21. و باز حالا که بحث طنزهای ناب داغه، بنده هم اینا رو به شما و سایر دوستان همراه تقدیم می کنم. خودم که با خوندنشون هر بار، لبخند به لبم می شینه:

21.1. یه ساندویچ خریده م الآن روش با فونت 36 نوشته: با سس یک نفره ی رایگان.
انگار مثلا بلیت سفر به پاریس گذاشته باشه توش.

21.2. ابی می گه: رؤیای من اینه/ دنیای بی کینه
دنیای بی کینه/ رؤیای من اینه.
مشخصه داره این دوتا رو به همدیگه معرفی می کنه.

21.3. مُرداب به رود گفت: چه کردی که این قدر زلالی؟
صدا آمد: از بی ادبان.

دیدن لقمان داره به صورت کِرالِ پشت، تو رود شنا می کنه.

21.4. تنها حکمت وجود بعضی افراد بی دقتی کارکنان خط تولید کاندم است.

21.5. سالاد الویه از افتادگی و خاکی بودنشه که خودشو جزو سالادا حساب می کنه.

21.6. خارج:
- مامان؟
- جان مامان؟
- تو اول عاشق بابا شدی یا اون؟
- عزیزم، من اول شیفته ی بابات شدم. اون یه مرد جذاب بود.

نتیجه: بوس، بوس، بپر تو بغل پدر و مادر.

ایران:

- ممن؟
- هان؟
- تو اول عاشق بابا شدی یا اون؟
- بابات اول عاشق من شد.
بابا: چرا حرف مفت می زنی زن؟
- من حرف مفت می زنم؟
- تو و اون داداشای تنِ لشت.
- دهنتو آب بکش، بعد اسم داداشای منو بیار. به جاش برو آبجی تو از این ور اون ور جمع کن. چار بار شوور کرده.
- به تو هیچ ربطی نداره. بهتر از خواهر ترشیده ی توئه که.

نتیجه: تق توق، بوووم، دیششششش، جیغغغ

Emiliano

پست من طرف Heidii الأربعاء يناير 15, 2014 7:12 pm

سلام به دوستان گرامي
نمي دونم كي اين وسط فرانسه بوده ولي منم نبودم و فقط چند خط مطلب در مورد فرانسوي ها كپي پيست كردم!
البته به هرحال ممنون ِ جناب اميليانو هستم به خاطر اينكه زحمت بدرقه رو تا فرودگاه كشيدن!

ممنونم از شما جناب اميليانو به خاطر همه نكات ريز و درشتي كه نوشتين و تكه هاي كوتاه طنز... اينكه نوشته هاي همه رو دقيق مي خونين و در مورد خط به خطش اظهارنظر مي كنين خيلي خوب است.
اون وبلاگ قلا رو من سالهاست كه مي خونم. هرچند كه خيلي وقته چيز جديدي ننوشته. گاهي هم تكه هاي كوتاهي رو از اون برميدارم و براي دوستاني مي فرستم يا تعريف مي كنم و همه بدون استثنا با نگاه عاقل اندر سفيهي بهم خيره ميشن كه يعني چه بي مزه! احتمالا نويسنده اش هم به خاطر يه سري ازين واكنش هاي بي ذوق ِ توي ذوق زن، خورده تو ذوقش و ديگه چيزي ننوشته...

من هم يكي دو تا نكته رو به موارد بالا (در مورد فرانسوي ها) اضافه مي كنم:
همونطور كه مي دونيد عادت خيلي خوبي بين ايراني ها يا مسلمونها وجود داره كه تو اغلب كشورهاي خارجي يا غير مسلمون يافت نمي شود و اون استعمال آب در دستشويي است. البته كشورهايي هم استثنا هستن و با اينكه مسلمون نيستن ولي آب رو به عنوان يك وسيله ي شستشو و نظافت استفاده ميكنن و با قرار دادن امكانات جانبي اين كار در دستشويي ها، افرادي رو كه عادت به استفاده از آب دارن، مستاصل و دست به دامن بطري هاي آب معدني رها نميكنن! مثلا دوستي مي گفت دستشويي هاي عمومي در شهر توكيو نه تنها مجهز به آب است بلكه يك سيستم خيلي پيشرفته و كامپيوتري هم روي اونها نصب شده كه درجه ي گرمي و سردي آب و شدت و فشار و يه سري المان هاي ديگه شو ميشه به صورت ديجيتال تنظيم كرد! (دوستي ميگفت در توالت هاي فنلاند هم امكانات شستشو با آب را ديده است.)

كشور فرانسه با وجود فرهنگ و تمدن غني و كهن و خيلي امتيازات مثبت ديگه ش، ازين نظر هنوز رو همون روال قديمي پيش ميره و با جود اينهمه دستاوردهاي فكري و هنري و فرهنگي هنوز در اين يك مورد به نتيجه نرسيده. تاجايي كه در دوران گذشته ي پادشاهان و اشراف و نجيب زاده ها و تو عمارت هاي مجلل و قصرهاي معروفي مثل ورساي هم چيزي با اين سيستم حمام و آب و نظافت و  دستشويي و شستشو وجود نداشته. خيلي دير به دير حمام مي رفتن و در پس آن همه زلم زيمبوي تاج و نشان اشرافيت، اغلب بوي ناخوشايندي رو با خودشون به همراه داشتن (در واقع شايد بي دليل نباشه كه همه ي عطرهاي مرغوب و اصيل هم از فرانسه ميان و احتمالا ارتباطي بوده بين آن بوهاي بد هميشگي و اين سابقه طولاني در توليد انواع عطر و بوهاي خوشايندي كه احتمالا وظيفه ي اصليشون مبارزه با آن رايحه هاي نامطلوب بوده) بگذريم كه چرا اين بشر متمدن و پيشرفته ي امروزي هنوز در اين يك مورد به نتيجه نرسيده كه احتمالا "آب" راه حل ساده تري است تا تلف كردن آن همه دستمال كاغذي بخت برگشته كه به قيمت جان درختها تمام مي شوند...

در هرصورت تجربه ي مكرري كه خيلي از فرانسه رفته ها ازش خاطره دارن بوي ناخوشايندي است كه از بعضي آدمها متصاعد مي شود. هرچند كه خيلي هاشون تقريبا روزي يك بار دوش ميگيرن ولي بين روز از فاصله اي كمتر، آن بوي ناخوشايند شامه را نوازش مي دهد كه البته براي خودشان عادي است. اين مساله در مورد انگليسي ها هم مسبوق به سابقه است و در پس آن چهره هاي تر و تميز و شيو شده و كراوات و كت و شلوار، آن بو همچنان حضور دارد... در پاركينگ هاي عمومي شهر پاريس هم معمولا بوي تند آمونياك به مشام مي رسد كه البته خيلي ها عقيده دارن كار عرب هاي ساكن اونجاست.

از طرف ديگه همين يك نقطه ضعف (يعني غفلت از استفاده ي بلافاصله از آب و به تاخير ننداختن اون تا دوش نيمه شب يا دم صبح) به هرحال تاثيرات منفي اش را هم روي وضعيت سلامتي آدمها ميذاره و تو خيلي از كشورهايي كه نسبت به اين موضوع غافلند مثل كانادا ،(معمولا خانمها) به مرور دچار مشكلات بهداشتي و عفونت ميشن.

حالا معلوم نيست چرا اين تمدن پيشرفته ي غرب با اين همه دستاوردهاي ريز و درشتش، هنوز به فكر اين يك مورد نيفتاده و همه چي روي روال صدها سال قبل پيش ميره... نمي دونم.
Heidii
Heidii

پست من طرف Emiliano الأحد يناير 19, 2014 11:08 am

1. سلام.
2. ضمن تشکر از دوستان؛ به ویژه، دوست عزیزم، "59" و پوزش بابت گرفتاری های اخیرم و سر زدن کم به اینجا، با یه کار جدید اومده م:

گلنار

http://s5.picofile.com/file/8109732868/Amir_Golnar.rar.html

Emiliano

پست من طرف Mihakralj الأحد يناير 19, 2014 4:57 pm

François de Roubaix آهنگساز فقید فرانسوی هست که متاسفانه خیلی زود به  دیار باقی شتافت و تازه یکسال بعد از مرگش به سال 1975 به آهنگ Le Vieux Fusil  جایزه سزار موسیقی رو دادند.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Ev0jbo7xfv8b4ks16eik

شاید یکی از زیباترین کارهاش واسه فیلم Le Samourai باشه و یا شاید دوستان بهتر بتوانند با موئسیقی فیلم Le Vieux Fusil ارتباط برقرار کنند ولی من ترجیح دادم تا موسیقی کل آلبوم dernier domicile connu رو معرفی کنم تا مقداری با موسیقی متفاوتی آشنا شوید که این آهنگساز رو خاص می کند.
این عکس خاص با اون جغد دوست داشتی رو تقدیم می کنم به دوست عزیز جناب 59.

امیدوارم که لذت ببرید.
میحا.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Hwprgx1wn099aq4ecmsf
كد:

http://www.mediafire.com/download/oothptr8t16wb74/Dernier+domicile+connu+-+Le+rapace.rar

Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف 59 الإثنين يناير 20, 2014 11:40 am

امیر جان، میحا ی گرامی و یاران ارجمند با درود.
امیر جان بسیار بسیار ممنون هستم برای اجرای زیبای "گلنار".
اگر اشتباه نکنم در "آواز دشتی - دستگاه شور" هست. نام آهنگ سازش را می‌دانید؟،
شاید هم ملودی محلی باشد. در کل برخی‌ چیز‌ها دیگر هیچ وقت مشابهشان هم پیدا نمیشود.
میحا جان بسیار بسیار ممنونم از لطف شما، و همچنین عکس جالبی که به اشتراک قرار دادید.
چقدر نگاه این جغد، و خود آهنگساز جالب و با معنی هست. جایزه ی سزار برای او،
نوشدارو بوده پس از مرگ سهراب ... البته ماندگاری و جاودان بودن مهم است،
اما همانگونه که قبلن نیز گفته بودیم، یک هنرمند در زمان زنده بودنش،
باید مورد تقدیر شایسته و سزاوار برای هنرش قرار گیرد. هنرمند یعنی‌ احساس،
احساسی‌ ظریف و شکننده که اگر اینگونه نبود، دیگر اسمش نمی‌شد هنرمند.
به تمامی‌ ۲۲ آهنگ آلبومی که لطف فرمودید گوش سپردم و با کسب اجازه،
آهنگ اول به عنوان نماینده ی این آلبوم قرار می‌گیرد.
باز هم سپاسگزار سخاوت شما هستیم.

صحبت از ماندگاری و جاودان بودن آفرینه های هنری بمیان آمد ...
در طول یک دهه ی گذشته تاکنون، روزانه اینهمه کار تولید میشود، اما هیچکدام ماندگار نیستند.
سینما، موسیقی‌ و ...، همه شده یکبار مصرف. حتی آن یکبارش نیز، مصرفش اضافیست.
آقای مهران مدیری با کار آخرش "شوخی‌ کردم"، انگار که به مخاطب میخندد!.
البته ایشان خنده اش را مدتهاست که آغاز کرده. قبلن نیز گفته بودم دیدگاه کوچکم را،
که برای نمونه، قهوه تلخ، یک کپی درجه سه‌ و حتی چهار از سلطان و شبان است.
اما این "شوخی‌ کردم"، دیگر همه ی مرز‌ها را از پیش گذرانده. اینها واقعن چه فکر میکنند؟.
حال اگر کسی‌ حرف‌ها را بخواند، می‌گوید که آقا!، گر تو بهتر میزنی‌، بستان بزن!.
وارد دنیای حرفه ای هنر در ایران شدن، همه اش رابطه است و زیرابزنی‌.
کانال ۵ مجری ای دارد که جوان است. چندی پیش جشنی را میدیدم در این شبکه با اجرای او،
که در جلوی دوربین وقتی مهمان برنامه صحبت میکرد، این آقای مجریه، بینی‌ خود را تمیز میکرد!.
خیلی‌ کنجکاو شدم تا بدانم اینها را از کجا می‌‌آورند؟ ... با یک جستجوی ساده به مصاحبه ای رسیدم،
که او گفته بود: ... بله، ... چند سال پیش، روزی ...، "معرفی‌ شدم" به تهیه کننده و کارم آغاز شد.

دهه ی شصت را یادتان هست؟، ... همین سه‌ دهه ی پیش را می‌گویم، ... بیاد دارید که مجری ها،
چه فرقی‌ با آدمهای معمولی‌ داشتند؟. آنها شاخ و دم نداشتند، چشم سوم و یا بال بر روی کتف و شانه نداشتند،
آنها "صدا" داشتند و حتی چهره‌هایشان نیز بدرد نشان داده شدن میخورد ... اما اکنون،
یعنی‌ هر چه از هفتاد دور شدیم، صدا و سیما اصلن به "جنس صدا" و حتی "تیپ" توجه ندارد.
... نمیدانم، شاید ما دیگر از دور خارج شده فکرمان، و این جدیدی‌ها را نمیتوانیم درک کنیم.
ارزش‌ها عوض شده، همه چیز شده یکبار مصرف، که همان یکبارش هم، مصرفش بیهوده است.

و یک مطلب دیگر که مدت‌ها بود میخواستم بگویم و عقده را بگشایم.
بچه‌ها و همچنین آنهایی که از دید مردم معمولی، حواسشان کمی‌ پرت شده و ...،
گاهن چیزهایی را رک و پوست کنده میگویند، که در اصل درست است و حقیقت دارد.
۲-۳ سال پیش، خانم فریماه فرجامی در مصاحبه ای که برنامه ی "هفت" نشان داد،
مطلبی را در مورد یکی‌ از بازیگران زن گفتند که من نه‌ تأیید میکنم و نه‌ رد!.
اما خودم خیلی‌ دوست دارم که اینرا بگویم، که آقای ر. کی یانی یان،
چه از جان سینما و تلویزیون می‌خواهد؟. در اینهمه فیلمی که بازی کرده،
همه جا یک جور است، یک تن صدا، یک میمیک، یک حالت.
تازه چند سال پیش، بزرگداشت هم گرفتند. ما که بخیل نیستیم،
اما بعضی‌ چیز‌ها جای سوال است. خانم کرامتی را هم من هر وقت در هر فیلمی دیدم،
احساس کردم که روز آخر دنیا فرا رسیده و دیگر باید آماده ی رفتن شویم.
پوزش می‌خواهم که اینقدر تلخ و انتقادی نوشتم.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Owfabixq9u9vkknaynn_thumb امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Yv6a69gq4qpqykgri41_thumb  امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Akp2mwq2blwz0q1v44p_thumb

آهنگ اول از آلبوم "dernier domicile connu" - ساخته ی "François de Roubaix":
(به‌‌‌ اشتراک قرار داده شده توسط جناب میحا)

http://s5.picofile.com/file/8109898850/Francois_de_Roubaix_Dernier_domicile_connu.wma.html

.
.
.

59
59

پست من طرف Emiliano الثلاثاء يناير 21, 2014 9:35 am

59 نوشته است:
امیر جان، میحا ی گرامی و یاران ارجمند با درود.
امیر جان بسیار بسیار ممنون هستم برای اجرای زیبای "گلنار".
اگر اشتباه نکنم در "آواز دشتی - دستگاه شور" هست. نام آهنگ سازش را می‌دانید؟،
شاید هم ملودی محلی باشد. در کل برخی‌ چیز‌ها دیگر هیچ وقت مشابهشان هم پیدا نمیشود.
.
.

1. درود بر شما.
2. خواهش می کنم. بله، دقیقاً درست می فرمایید.
3. آهنگسازش رو که نه؛ اما، می دونم اولین بار زنده یاد "داریوش رفیعی" این آهنگو خونده. این آهنگ و "شب انتظار" ایشون انگار در زمان خودش خیلی گل کرده و موجبات محبوبیت این خواننده رو پدید آورده.

Emiliano

پست من طرف Mihakralj الثلاثاء يناير 21, 2014 11:35 am

با سلام به دوستان عزیز،
درباره Alessandro Alessandroni قبلا توضیح داده بودم.

كد:
http://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p560-topic#7695

حال تصمیم دارم یکی دیگر از آلبوم های بزرگ این آهنگساز رو معرفی کنم که چهار تا آهنگ شاخص دارد.

Autumn Song-1
White Sands-2
3-Young Flirt
4-Love Feeling

من شخصا از آهنگ اولی خوشم میاد و اونو تقدیم می کنم به شما.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 Skzw2p6cmbksfvckio1

[Canopo] - CNP 0059 - Alessandro Alessandroni - Panoramic Feelings (1970)
كد:
http://www76.zippyshare.com/v/74556813/file.html
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف 59 الأربعاء يناير 22, 2014 10:01 am

امیر جان ممنون هستم از لطف و پاسخ شما.
یادی هم داشتید از داریوش رفیعی.
ناراحت کننده هست که برخی‌ از هنرمندان ایران زمین،
گاهن آگاهانه‌ و با دست خود، بسیار زود میروند.
درباره ی آواز و موسیقی‌ سنتی‌ ایران، حرف بسیار است.
اما فعلا نمی‌گویم، چرا که باز انتقاد و منفی‌ بافی خواهد بود.
کلا از دید من، کسانی چون گلپا، ایرج، کوروس سرهنگ زاده،
داریوش رفیعی، یاسمین، پوران، پروین، معصومه دده بالا و ....
در دهه‌های ۴۰ و ۵۰، موسیقی‌ کلاسیک ایران را به سطح بسیار خوبی‌ رساندند.
در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ و ۸۰ نیز، شهرام ناظری و علیرضا افتخاری، بسیار خوب کار کردند.

اما در همین سه‌ دهه ی آخر، بخاطر یک نفر و شاگردانش که همگی‌ کپی ایشان هستند،
آواز با روضه خانی آجین گشت و سطح کار پایین آمد، چون اینها مافیا هستند.
و در اصل پرویز مشکاتیان بود که رنگ به آن نام داد، وگرنه هیچ خبر ویژه‌ای نبود.
ردیف آوازی را خیلی‌‌ها می‌دانند و حتی کاملترش را هم می‌دانند.
از جهت جنس صدا هم، اگر چیز خاصی‌ بود که اینهمه تقلید کار و دوبلور پیدا نمی‌شد.
همه شان مثل هم می‌خوانند. یک نوع صدا، یک نوع تحریر و یک نوع ادعا که قسمتی‌ از آسمان را می‌شکافد.
اما این انحصار طلبی، تبلیغ منفی‌ بر ضد دیگران، مونوپل کردن خانه ی موسیقی‌ و ...،
چیزی جز عوام فریبی نبوده و نیست. در دهه ی شصت، نام بالا آمد، چون گلپا و ایرجی در کار نبود،
سپس در اپتدای هفتاد، دیگر نخواستند که صدا پخش شود و کنسرتهای دور دنیا در هشتاد روز آغاز شد.
اینهمه دم از با مردم بودن و همگام بودن با آنها را میزنند، اما چند ماه چند ماه در آنور دنیا هستند.
دلار و یورو صید میکنند، با چی‌؟. با آهنگ‌های هزار بار خوانده شده و ردیف هایی که هر شاگرد کلاس آواز می‌داند.
اگر عارف قزوینی زنده بود و حق کپی رایت اجرا میشد، می‌بایست اکنون بیل گیتس شماره دو باشد،
از بس که آهنگ‌هایش را خوانند.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 3neyw2l7yam69p8tmb39_thumb
http://fa.wikipedia.org/wiki/داریوش_رفیعی

میحا جان ممنون هستم. راستش از آهنگ سوم خوشم آمد،
و از جانب شما، تقدیم یاران همراه میگردد.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 28 1rmysibnozs3lk5uyc_thumb
http://s5.picofile.com/file/8110193176/Alessandro_Alessandroni_Panoramic_Feelings_03_Autumn_Song_1970_.wma.html

.
.
.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الأربعاء يناير 22, 2014 8:49 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

صفحه 28 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة