کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

+60
yaghesh
Audiophile
وحید شمسی
SKYNET
venus arian
ارمانن
slevin(HAMID
Milassyui
Mihakralj
sina1984
Mactavish
jovest
simoncrans
suny
prison break
heidiii
Roxpa
aliagha
jasonbourne
arman
Heidii
keyvanmoeini
faridonline
afsoon520
pooria.kianoush
tamarajoon
ahmad1300mo
kazvash
mehrdad khadem
kiakiany
jeff65
aa1359
R3za
Marcello
naser58
fazel1994
mahmood666
sahra_7
stalker
kave
Negin 2
SMAM
siavash
Dan Cooper
arman1389
نگين
Roham
mld_msm
mohammad
S@M
alirad
tisto
ariangirl
Shervin
Emiliano
sparrow
khatereh
babak
@p@d@n@
Indiana Jones
64 مشترك

صفحه 15 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 42  الصفحة التالية

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف Emiliano الجمعة سبتمبر 09, 2011 11:19 am

59 نوشته است:عبدلی و اوستا
(صوتی)

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 Vtx5d0986babahz568b_thumb

فایل صوتی نمایش طنز " عبدلی و اوستا "
اجرا شده در برنامه تلویزیونی " بعد از خبر - ۱۳۷۰".

http://www.mediafire.com/?j7q4dhw0dt8h021#1

.
.
.
یاد خاطرات کودکی گرامی.
شاد و سلامت باشید.

1. عالی بود "59". متشکرم ازت. بابت "صبح جمعه با شما" هم همین جا ازت تشکر می کنم. رز دست دست
2. راستی، "عبدلی" که "جواد انصافی"ه. کسی اسم "اوستا" رو می دونه؟

babak نوشته است:
Emiliano نوشته است:
5. راستی دوستان، با چه نرم افزاری فیلما و کارتون ها رو دیجیتالی و صاف می کنن؟ من چند روز پیش "پرتقال کوکی"و دیدم، باورم نمی شد!

سلام امیرجان
ماجرا اصلا صاف کردن نیست.
فیلمها یک نسخه نگاتیو اصلی دارند که توی آرشیو کمپانی محافظت میشه عین چششون! نسخه های کپی از روی یه نسخه واسط به اسم اینتر مدی ایت گرفته میشه.نسخه های دیجیتالی که شما ملاحظه می کنید اسکن همون نگاتیو باکیفیت گوگوری مگوریه! وگرنه چیزی صاف نشده فقط توی ایران از این خبرا نیست وگرنه قیصر سلطان قلبها و حسن کچل و گاو هر چی نوستالژی تو بقچه داریم با کیفیت آینه جلومون بود

3. آهان! پس قضیه اینه و به قول "اسمم" باز هم به سخت افزار مربوط می شه. بی نهایت متشکرم از تو هم، "بابک" عزیز.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف 59 الجمعة سبتمبر 09, 2011 1:07 pm

Emiliano نوشته است:

1. عالی بود "59". متشکرم ازت. بابت "صبح جمعه با شما" هم همین جا ازت تشکر می کنم. رز دست دست
2. راستی، "عبدلی" که "جواد انصافی"ه. کسی اسم "اوستا" رو می دونه؟

سپاسگذارم امیر جان بابت لطفی که داری،
و بسیار خرسند که فایلها مورد پسندت قرار میگیرند.
خدمتت بگم که بازیگر نقش اوستا جناب "امیر پارسی" هستند.
و این هم یک مصاحبه خواندنی با ایشان:

http://naghdefarsi.com/iran-news/3247--60-70-.html

سلامت باشی.
59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف Emiliano الأحد سبتمبر 18, 2011 5:02 am

1. دوستان و استادان اهل فن، سلام.
2. کسی می دونه این موسیقی؛ که، از فیلم "ماما میا" (که از دیدنش حالم به هم خورد و همیشه موقع دیدن ژانر موزیکال بزرگسال ها این جوری ام) کاتش کرده م، مربوط به کدوم ترانه ست؟
همین اولش بگم خودم نمی دونم و از شما دوستان کمک می خوام.
3. از فیلم بیاییم بیرون. یادمه این ترانه رو خیلی دوس داشتم و سال ها پیش روی نوار وی ایچ اس داشتم. کی بُردشو یه یارو می زد، که کمی شبیه "شهرام شب پره" بود و دو تا دختر هم آوازشو می خوندن.
اسم دقیق ترانه ش یا ترجیحاً لینک دانلود ویدئوشو می خوام، لطفاً. متشکرم.

http://s2.picofile.com/file/7140856020/1.mp3.html

Emiliano

پست من طرف stalker الأحد سبتمبر 18, 2011 10:03 am

gimme gimme gimme a man after midnight --- ABBA

http://www.4shared.com/audio/Tm1qUyxd/ABBA_-_Gimme_Gimme_Gimme__A_Ma.html

مخلص،
--م‌.م.
stalker
stalker

تعداد پستها : 256

پست من طرف Emiliano الثلاثاء سبتمبر 20, 2011 11:15 am

stalker نوشته است:gimme gimme gimme a man after midnight --- ABBA

http://www.4shared.com/audio/Tm1qUyxd/ABBA_-_Gimme_Gimme_Gimme__A_Ma.html

مخلص،
--م‌.م.

1. سلام "محمد" جان. خودشه. بی نهایت متشکرم ازت.
2. این هم تقدیم به تو، دوست خوبم، و سایر دوستان عزیز دیگه ی این فورم:

3. فایل صوتی "تقی جان" بود. سال های 80 یا 81 شبکه ی 2 می دادش. این هم عکسش:

http://s2.picofile.com/file/7142610321/Taghi_Jan.mp3.html

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 J29e0633vafeyzofqpv_thumb

4. این فایل رو سال ها پیش دوست خوبمون، "بهرام"، با همین کیفیت آپلود کرد و خواستم یادی هم ازش بکنم.

Emiliano

پست من طرف stalker الثلاثاء سبتمبر 20, 2011 11:47 am

امیر این «تقی جان» رو اگه ازش عکس نمی‌ذاشتی یادم نمی‌اومد. ولی ترکیب عکس و صدا خیلی حال داد.

و چه قدر دلم برای بهرام تنگ شده. اون مدتی که ۶ سال پیش با جمع شما آشنا شدم بهرام بود -- فعال هم بود. یه چیزی که این دوستی‌های «فرومی» رو پیچیده می‌کنه همین انفعال در مقابل حضور یا عدم حضوره -- دستت کوتاس-- ممکنه بره و ۲ سال دیگه بیاد. یا ۵ سال دیگه بیاد. یا که بره و دیگه نیاد.
stalker
stalker

پست من طرف Emiliano الثلاثاء سبتمبر 20, 2011 12:38 pm

stalker نوشته است:امیر این «تقی جان» رو اگه ازش عکس نمی‌ذاشتی یادم نمی‌اومد. ولی ترکیب عکس و صدا خیلی حال داد.

و چه قدر دلم برای بهرام تنگ شده. اون مدتی که ۶ سال پیش با جمع شما آشنا شدم بهرام بود -- فعال هم بود. یه چیزی که این دوستی‌های «فرومی» رو پیچیده می‌کنه همین انفعال در مقابل حضور یا عدم حضوره -- دستت کوتاس-- ممکنه بره و ۲ سال دیگه بیاد. یا ۵ سال دیگه بیاد. یا که بره و دیگه نیاد.

1. چاکریم. قابلی نداشت، "محمد" عزیز.
2. آره، واقعاً. این که بره و نیاد، از همه بدتره. کاش این ها رو "بهرام" عزیز بخونه و دوباره برگرده؛ شاید، ماهی یه پست هم بزنه؛ اما، فقط باشه.
دلم برای خیلی های دیگه هم تنگ شده: "رامین" عزیز، "آپادانا"ی کرم کتاب، "احمدرضا" و خیلی های دیگه. دل شکسته

Emiliano

پست من طرف Emiliano الجمعة سبتمبر 23, 2011 12:39 pm

1. دست پُر اومده م، همین جور!
2. هدیه ی امروز من به شما:
خاک سرخ.ریمیکسی از تموم موسیقی هاش. اینو هم بگم که کار من نیست؛ فقط، کار هر کی بوده، دمش گرم.

http://s2.picofile.com/file/7144855157/Khake_Sorkh.rar.html

3. این موسیقی "محمد رضا علیقلی" عزیز رو لطفاً با هدفون و چشمای بسته گوش کنید.

.........................................................

4. این هم ترانه ی خاطره انگیزناک آلود فارسی - ترکیِ"خلبانان" ("هالابانلار") از "جمشید نجفی" عزیز؛ که، باز هم ریمیکس شده:
کیفیت: تیم ملی! (دانلود نکنی، از دستش دادی.)

http://s2.picofile.com/file/7144858060/Khalabanan_Jamshid_Najafi_2_.rar.html

Emiliano

پست من طرف Negin 2 الأحد أكتوبر 02, 2011 6:33 am

قطعه Adagio in G Minor:
توماسو (تومازو) آلبینونی Tomaso Albinoni زادهٔ ۸ ژوئن ۱۶۷۱ در جمهوری ونیز از آهنگسازان ایتالیایی در سبک باروک بود. اگرچه آلبینونی در زمان خود به‌عنوان یک آهنگساز اپرا معروف بود، ولی امروزه بیشتر از او به‌عنوان یک آهنگساز موسیقی سازی یاد می‌شود. قطعه آداجیو در سل مینور که به او نسبت داده می‌شود یکی از قطعه‌های موسیقی اوست که به مراتب بیشتر از دیگر آثارش اجرا شده است.
برای این پست هم این قطعه بسیار زیبا رو که فراتر از زمان خود موسیقیدان نوشته شده و اجرا شده است را برای شما اماده کرده ایم که امیدوارم مورد استفاده شما قرار بگیره.این موسیقی بر روی انیمیشن کوتاهی به همین نام اثر Garri Bardin استفاده شده که جوایز متعددی را از آن خود کرده است.
توماس آلبینونی در سال ۱۶۷۱ در ونیز متولد شد. او فرزند کوچک خانواده ثروتمندی بود، پدرش تاجر و ملاک بود و برخلاف نظر خانواده ترجیح داد تا در زندگی به موسیقی بپردازه تا تجارت و بازرگانی. او موسیقی را از سن ۹ سالگی با ساز ویلن و آواز آغاز کرد و به دلیل وضعیت خوب مالی که داشت برخلاف اغلب موسیقیدانان نیازی به کار کردن برای امرار معاش نداشت و این نقطه قوتی برای او بود چون می توانست روی موسیقی تمرکز بیش از حد داشته باشه.
آلبینوی همانند موسیقیدانان نزدیک خود مانند آرکانجلو کورلی یا آنتونیو ویوالدی اپراهای زیادی نوشت، بیش از ۵۰ اپرا، همچنین تعداد زیادی سونات، کنسرتو ویلن و … با وجود آنکه کارهای اپرایی کورلی و ویوالدی شاید معروفتر باشند، اپراهای آلبینونی از نقطه قوت بالایی برخوردار بودند و آن داشتن ملودی های زیبا بود. در ارتباط با موسیقی Instrumental، او نقش مهمی در تدوین فرم و ویژگی های کنسرت داشت.
او هیچ علاقه ای به گوش دادن یا تحلیل کارهای سایر موسیقیدانان نداشت و به همین خاطر موسیقی او موسیقی خاصی بود بدون آنکه اثری از سایر موسیقیدانها در آن دیده شود اما در عین حال اغلب کارهای او روح باروک داشت. اغلب کارهای Albinoni حالت دیگری هم داشت و آن تداعی کردن فضای روحانی بود، موسیقی او دارای حرکت بود، حرکت از سایه ها به سمت روشنایی، حرکتی که هرگز در آن اضطراب و تشنج دیده نمی شد و برعکس سراسر آرامش توام با اطمینان بود.
شهرت آلبینونی بیشتر بخاطر قطعه Adagio in G Minor هست که دست خطی در میان کاغذ پاره های او بوده و توسط فردی بنام Giazotto به شکل امروزی تنظیم شده است.
مسئله ای که جای تاسف هست اینکه متاسفانه بسیاری از کارهای او به فراموشی سپرده شده اند و تعداد محدودی از آنها امروزه شناخته شده هستند، بطوریکه برخلاف بسیاری از موسیقیدانان به درستی نمی توان تعداد دقیق کارهای او را شمارش کرد، برخی از کارهای او گم شده اند، و در بسیاری دیگر از کارها این شک وجود دارد که آیا متعلق به او میباشد یا خیر. اما در مجموع محافل علمی موسیقی، حدود ۳۰۰ کار موسیقی را به او نسبت می دهند. او از پیشگامان کنسترتو برای ابوا بود و این کارهای وی همواره مورد ستایش باخ بود، او در سال ۱۷۵۱ در همان شهر ونیز از دنیا رفت.
قطعه Adagio in G Minor :
http://s2.picofile.com/file/7150574622/ADGIO_www_bicalam_com_.mp3.html

منبع: http://www.bicalam.com

قابل توجه جناب محمودی عزیز: چندی پیش برای پیدا کردن این آهنگ مزاحم شما شدم.آهنگ پیشنهادی شما و متن موسیقی فیلم دیار فراموش شده خیلی شبیه این آهنگ بودند ولی با جستجوهای فراوان تونستم آهنگ مورد نظرم رو پیدا کنم.امیدوارم ازشنیدن دوباره آن لذت ببرید.
Negin 2
Negin 2

تعداد پستها : 244

پست من طرف stalker الإثنين أكتوبر 03, 2011 7:51 pm

نگین جان، ممنون بابت فایل. من این آهنگ رو خیلی دوست دارم و ۵ ماه پیش در سایت صدای کودکی آپلودش کرده بودم:
http://www.soundsofmychildhood.com/posts/1148
stalker
stalker

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 07, 2011 6:18 am

بیاد "رضا صفدری" (۱۳۹۰ - ۱۳۴۲)

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 Rhmv18y15y6wv3o7bku8_thumb امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 0a0ntkkbe1zzce9ezxnd_thumb امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 4t8e00bfwac2w9o2526j_thumb

رضا صفدری ۲۲ بهمن سال ۱۳۴۲ در تهران به دنیا آمد.
از سال ۱۳۶۰ و در سن ۱۷ سالگی به عنوان گزارشگر پشتیبان، وارد صدا و سیما شد.
در سال ۶۳ به رادیو رفت و با شبکه‌ های تهران و ایران فعالیت خود را آغاز کرد
و در ادامه دوره کوتاهی را در دوبلاژ فعالیت کرد.

صفدری پس از تجربه کار دوبله و گویندگی رادیو، سال ۱۳۷۴ به طور جدی کارش را
به عنوان مجری تلویزیون آغاز کرد. او از مجریانی بود که در دهه ۷۰ و با رواج
برنامه های ترکیبی به شهرت و موفقیت فراوانی در تلویزیون رسید و بسیاری وی را
با اجرای متفاوتش در برنامه " تا هشت و نیم " به یاد می آورند. او سبک جدید اجرایش را
که چندین سال در رادیو پایه گذاری کرده بود، در برنامه تا هشت و نیم تلویزیون
به مرحله ظهور گذاشت و با همین اجرای متفاوت به مخاطبان معرفی شد.
صفدری همچنان به تجربه‌ اندوزی ادامه داد و به سمت کار تهیه کنندگی و کارگردانی
سریال و برنامه‌های ترکیبی رفت و معروف‌ ترین سریالش، "باغچه مینو" بود
که در سال ۱۳۸۳ کارگردانی کرد و از شبکه تهران پخش شد.

اجرای برنامه‌ های «شب‌ های تابستان»، «شب‌های زمستان»، «تابستان ۷۵»،
«چراغ»، «۳۰ بهار»، «صبح انقلاب» و کارگردانی سریال «باغچه مینو»،
«یه شب مهتاب» و تهیه گنندگی ـ کارگردانی و بازی در مجموعه‌ «بازیگر»
از جمله فعالیت های وی در تلویزیون بود. صفدری از سال ۷۷ تا ۸۱،
اجرای نخستین برنامه‌ زنده‌ شبکه‌ جهانی جام جم به نام «ارتباط» را برعهده داشت.
او علاوه بر تهیه کنندگی و اجرا در تلویزیون، گاهی نیز برای رادیو برنامه سازی می‌ کرد.

رضا صفدری مجری و تهیه کننده رادیو و تلویزیون،
در ۱۰ فروردین سال ۱۳۹۰ بر اثر حمله قلبی در گذشت.

(منبع : همشهری آنلاین)
---------------------------------------------

خوب بخاطر دارم که در سال ۱۳۷۳، که زنده یاد صفدری اجرای برنامه ی
"تا هشت و نیم" را به عهده داشتند و از اینرو چهره شان نیز همانند صدای گرمشان
شناخته شده بود، فهمیده بودم که منزل ایشان در همسایگی خانه ی پدر بزرگم هست.

یکی از روزهای جمعه از تابستان هفتاد و سه بود که منزل پدربزرگ مهمان بودیم.
بعد از ظهر بود و همه پس از صرف نهار مشغول استراحت بودند بجز من که منتظر
شروع پخش برنامه های شبکه ی یک بودم، اما از آنجا که آنروز مصادف بود با
یکی از مناسبتهای آیینی، از اینرو برنامه ی تلویزیون خسته کننده بود و معلوم بود
که تا غروب و کم شدن حالت سوگواری، چیز قابل و سرگرم کننده ای پخش نخواهد شد.

نیم ساعتی در جلوی تلویزیون با امید به رخ دادن معجزه و گشایشی در برنامه ها نشستم
و سر انجام بفکر آب دادن باغچه های حیاط افتادم و به آنجا رفتم. پس از آبیاری باغچه ها
و کمی آبتنی و خنک کردن پاها در حوض، بیاد درختان چنار کوچه افتاده و تصمیم گرفتم
که به آنها هم آب بدهم و شلنگ بدست با پاچه های بالا زده ی شلوار ورزشی به کوچه رفتم.

آبیاری درختان تقریبن تمام شده بود که دیدم یک ماشین تویوتا ی کرم رنگ به سمت منزل
رضا صفدری نزدیک میشود و قصد پارک کردن دارد. تا قبل از این چند باری زنده یاد را
در کوچه دیده بودم و با ادب و احترامی ویژه به او سلام کرده بودم و او هم با آرامش کلام
و متانت همیشگی اش، سلامم را پاسخ داده بود. حتی بخاطر علاقه ی شدیدی که از دوران
راهنمایی و سالهای نوجوانی به دوبلاژ و گویندگی پیدا کرده بودم، نامه ای بلند بالا برایش
نوشته بودم و از او درخواست راهنمایی و کمک در این زمینه کرده بودم و با آنکه مادربزرگم
در همسایگی با مادر ایشان سلام و احوال پرسی داشت، باز هم خجالت میکشیدم و نمیدانستم
که چگونه نامه را باید به دستش برسانم.

از ماشینی که در جلوی درب منزل توقف کرده بود، دو نفر پیاده شدند و یکیشان به سمت
خانه ی رضا صفدری رفت و زنگ درب را زد، بلافاصله هر دوی ایشان را شناختم.
زنده یاد "عبد الحسین اسکندری" مجری رادیو و تلویزیون بود بهمراه همکار خود که اتفاقن
در چند سال قبل از آن، باهم جنگ "سیمای هفته" را اجرا میکردند. من که از دیدن آنها
در پوست خود نمی گنجیدم، از بی برنامه گی تلویزیون خوشحال شدم که این امکان را به من داد
تا به بفکر آب دادن باغچه ها بیافتم و بدین ترتیب بتوانم هنرمندان تلویزیون را از نزدیک ببینم.

در این افکار بودم که با صدای شر شر آب بخود آمدم، درختان روبروی خانه ی پدر بزرگ
دیگر حسابی سیراب شده بودند. نگاهی به آنطرف کوچه انداختم، رضا صفدری با یک سینی
و چند لیوان شربت آلبالو به سراغ میهمانانش آمده بود، سینی خالی روی سقف ماشین بود
و هر سه نفرشان، آرام و آهنگین مشغول صحبت و نوشیدن شربت در آن گرمای هوا بودند.
به این فکر افتادم که تا جایی که طول شلنگ آب اجازه بدهد به آن سمت نزدیک تر شوم
و به بهانه ی آب دادن درخت های خانه ی کناری، بتوانم صدای این جمع گوینده و مجری را
بطور زنده و بهتری بشنوم.

نمیدانم که آنها، متوجه من،
پسرک شلنگ بدست چهارده ساله ی کنجکاو،
با پاچه های بالا زده ی شلوار
و موهای تراشیده با شماره ی چهار،
در بین گفتگویشان شدند یا نه،
اما گستره ی شکیب آفتاب کوچه
و سکوت آرامشگرش،
هنوز از پس سالها در ذهنم میدرخشد
و پژواک نجوای خوش صدایان را
از آن بعد از ظهر تابستان،
برایم یادآور است.

---------------------------------------------

دو فایل صوتی، برگرفته از اجراهای تلویزیونی زنده یاد رضا صفدری
مربوط به میانه ی دهه هفتاد، تقدیم شما بزرگواران میگردد.

با سپاس فراوان از وبلاگ " یاد صفدری" برای عکسها و فایلهای صوتی.

فایل صوتی یکی از برنامه های مجموعه ی " تا هشت و نیم " - بهمن ماه ۱۳۷۳

http://s2.picofile.com/file/7153782896/Reza_safdari_01_Ta_8_to_Nim_11_1373_.wma.html

فایل صوتی برنامه شبکه یک - نوروز ۱۳۷۴

http://s2.picofile.com/file/7153783331/Reza_safdari_02_Norouz_1374.wma.html

.
.
.
یاد خاطرات کودکی و نوجوانی گرامی.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الجمعة أكتوبر 07, 2011 12:50 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف Indiana Jones الجمعة أكتوبر 07, 2011 9:52 am

59 نوشته است:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 Rhmv18y15y6wv3o7bku8_thumb امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 0a0ntkkbe1zzce9ezxnd_thumb امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 4t8e00bfwac2w9o2526j_thumb

رضا صفدری ۲۲ بهمن سال ۱۳۴۲ در تهران به دنیا آمد.
و در ادامه دوره کوتاهی را در دوبلاژ فعالیت کرد.....
شاد و سلامت باشید.

59 عزيز
ممنونم از نوشته‌ات. اين بار چيزي وراي يك توضيح مختصر و مفيد بود و كاملاً رگ و پي داشت. همانطور كه اطلاع داري من چنين مدلي از نوشتار را مي‌پسندم كه با خاطرات شخصي همراه است. باز هم ممنونم.
ارادتمند
افشين
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 07, 2011 12:59 pm

Indiana Jones نوشته است:
59 عزيز
ممنونم از نوشته‌ات. اين بار چيزي وراي يك توضيح مختصر و مفيد بود و كاملاً رگ و پي داشت. همانطور كه اطلاع داري من چنين مدلي از نوشتار را مي‌پسندم كه با خاطرات شخصي همراه است. باز هم ممنونم.
ارادتمند
افشين
لطف داری افشین جان،
بسیار خرسندم که مورد پسندت قرار گرفته،
اتفاقن در پست سریال " زندگی لئوناردو دا وینچی " هم
در همین سبک به بیان خاطره ای پرداخته بودم که امیدوارم
آنرا هم خوانده باشی و مورد توجهت قرار گرفته باشه.
در مقابل شما و دوستان گرامی،
همانند شاگردی کوچک، درس جواب میدم.
سلامت باشی.
59
59

پست من طرف Negin 2 السبت أكتوبر 08, 2011 2:15 am

[color=darkblue]رضا صفدری ۲۲ بهمن سال ۱۳۴۲ در تهران به دنیا آمد.
و در ادامه دوره کوتاهی را در دوبلاژ فعالیت کرد.

[b][size=16].
.
.
شاد و سلامت باشید.

[/quote]

59 عزیز
احساس شما از جنس همان آبی است که با آن طراوت را به باغچه هدیه می دادید زلال و شفاف و چه به دل نشست خاطرات از پس سالهای دورتان.
جالب است که رضا صفدری در ذهن ما دهه 60 ها، حس نوستالژیکی را بیدار می کند.شاید به خاطر اینکه برنامه تا هشت و نیم رنگ و بوی دیگری داشت و ما تا آن زمان به دیدن یک برنامه پر از رنگ و احساس و شعر با موسیقی دلنشین و ویدئو کلیپهایی از سطح شهر عادت نداشتیم و تا آن زمان در یک مجله تصویری جملات زعفراني باشيد و سبز باشید یا شبتان نیلوفری را نشنیده بودیم.
برای من هم صفدری و برنامه تا هشت و نیم،یادآور روزهای خوش دوره دبیرستان است که در آن نیم ساعت پخش برنامه روی مبل لم می دادم و ذهنم را از فرمولها و کتابها و تکالیف انجام نداده و امتحان فردا و ... پاک می کردم و دوست داشتم زمان روی ساعت 8:30 متوقف شود تا از تمام شدن برنامه جلوگیری کنم.سالها بعد وقتی که زمان تعویض مبلها رسید خیلی غمگین شدم بیشتر به خاطر اینکه روح برنامه تا هشت و نیم همچون درون من ، در تار و پود این مبلها رفته بود و من نمی خواستم مبلها را از دست بدهم.آن مبلها یادگار نیم ساعت وارستگی من بودند و با من در این حس سهیم بودند. راستش امسال که رضا صفدری مرحوم شد حس کردم طوفانی به یکباره مرا از سال 73 به سال 90 پرتاب کرد و باورم شد که خیلی از آن سالها فاصله دارم .
به هر حال ممنونم که یادی از این برنامه و مرحوم صفدری کردید و خاطرات زیبایتان را با ما سهیم شدید.
خاطراتتان پاینده.

Negin 2
Negin 2

پست من طرف 59 السبت أكتوبر 08, 2011 6:46 am

Negin 2 نوشته است:
59 عزیز
احساس شما از جنس همان آبی است که با آن طراوت را به باغچه هدیه می دادید زلال و شفاف و چه به دل نشست خاطرات از پس سالهای دورتان.
جالب است که رضا صفدری در ذهن ما دهه 60 ها، حس نوستالژیکی را بیدار می کند.شاید به خاطر اینکه برنامه تا هشت و نیم رنگ و بوی دیگری داشت و ما تا آن زمان به دیدن یک برنامه پر از رنگ و احساس و شعر با موسیقی دلنشین و ویدئو کلیپهایی از سطح شهر عادت نداشتیم و تا آن زمان در یک مجله تصویری جملات زعفراني باشيد و سبز باشید یا شبتان نیلوفری را نشنیده بودیم.
برای من هم صفدری و برنامه تا هشت و نیم،یادآور روزهای خوش دوره دبیرستان است که در آن نیم ساعت پخش برنامه روی مبل لم می دادم و ذهنم را از فرمولها و کتابها و تکالیف انجام نداده و امتحان فردا و ... پاک می کردم و دوست داشتم زمان روی ساعت 8:30 متوقف شود تا از تمام شدن برنامه جلوگیری کنم.سالها بعد وقتی که زمان تعویض مبلها رسید خیلی غمگین شدم بیشتر به خاطر اینکه روح برنامه تا هشت و نیم همچون درون من ، در تار و پود این مبلها رفته بود و من نمی خواستم مبلها را از دست بدهم.آن مبلها یادگار نیم ساعت وارستگی من بودند و با من در این حس سهیم بودند. راستش امسال که رضا صفدری مرحوم شد حس کردم طوفانی به یکباره مرا از سال 73 به سال 90 پرتاب کرد و باورم شد که خیلی از آن سالها فاصله دارم .
به هر حال ممنونم که یادی از این برنامه و مرحوم صفدری کردید و خاطرات زیبایتان را با ما سهیم شدید.
خاطراتتان پاینده.

سپاسگذارم از لطف شما و همه دوستان گرامی،
و همچنین بیان خاطرات و یاد احساس روزهای رفته.
بسیار خرسندم که مورد توجهتون قرار گرفته.
بله درست میفرمایید، رضا صفدری برای نسل ما
بخاطر ویژه گیهای نوین اجرا و ارتباط مستقیم با مخاطبش
بخشی از خاطرات گذشته هست.
سلامت باشید.
59
59

پست من طرف 59 السبت أكتوبر 08, 2011 12:09 pm

برنامه " گوناگون " - استاد احمد دالکی

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 V744g125vpfr7s655nqw_thumb امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 M614n23vznqjq018ndm_thumb

مهندس احمد دالکی، در نهم شهریور سال ۱۳۱۵ شمسی در شیراز متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در شیراز به پایان رساند
و نخستین دوره‌ی تحصیلات دانشگاهی خود تا مقطع کارشناسی را نیز در شیراز سپری کرد. احمد دالکی در سال ۱۳۳۷،
از دانشکده‌ی کشاورزی شیراز، مدرک مهندسی کشاورزی خود را دریافت و سپس برای ادامه تحصیل
به خارج از ایران سفر کرد. استاد دالکی موفق به کسب مدرک مهندسی نقشه برداری هوایی (فتوگرامتری)
مؤسسه‌ی بین المللی هوا و فضا و علوم زمین در دلفت هلند در سال‌های ۱۳۴۲ تا ۱۳۴۳ شد. چهار سال بعد
مدرک مهندسی تفسیر عکس‌ های هوایی با کاربرد در تشخیص منابع زمین را از همین مؤسسه در هلند
دریافت کرد. مهندس دالکی سپس دوره ای آموزشی- تخصصی را در شهر"سوفالز" ایالت داکوتای جنوبی
در آمریکا در سال ۱۳۵۵ گذراند. این دوره درباره‌ی سنجش از راه دور و کاربرد تصاویر ماهواره ای
در تشخیص منابع زمین بود و در مرکز مشترک آموزشی سازمان زمین شناسی آمریکا و سازمان فضایی
و هوانوردی آمریکا‌(NASA) برگزار شد. پس از باز گشت به ایران، از سال ۱۳۳۸ تا دو سال پس از انقلاب
در سازمان جنگلبانی مشغول به فعالیت بود. سپس از سال ۱۳۵۱ تا ۱۳۵۶ در سازمان حفاظت محیط زیست،
که در آغاز سازمان شکاربانی و نظارت بر صید نام داشت، فعالیت داشت.
استاد احمد دالکی در تمام این سال‌ها، یعنی از حدود سال ۱۳۴۵، در دانشگاه ها تدریس میکرد. نزدیک به دو دهه
مدرس دانشگاه شهید بهشتی تهران بود (از اوایل دهه‌ی پنجاه تا پس از انقلاب) و به تدریس سنجش از دور،
نقشه‌خوانی، کارتوگرافی، مسّاحی، علوم وابسته به آن و به ویژه به تدریس درسی با نام زمین در فضا کوشیده است.
در سال ۱۳۵۹ نیز پس از سال‌ها تلاش بازنشسته شدند. در خلال این سال‌ها عمده‌ی فعالیت استاد دالکی در زمینه‌های
مربوط به مطالعات ستاره شناسی در بین طبقات مختلف مردم به ویژه جوانان علاقمند و سعی در اختصاص دادن اوقات
فراغت آنها به این سو بوده است. مهندس احمد دالکی به جز کتابهای تخصصی در رشته تفسیرعکس های هوایی و
ماهواره ای ( دانشگاه تهران ۱۳۶۴ و مرکز نشر دانشگاهی ۱۳۶۳)، کتاب زمین در فضا را نوشته و دانشگاه شهید بهشتی
آن را منتشر کرد. ویراستاری علمی کتاب دانشنامه همگانی نجوم مربوط به بنیاد دانشنامه بزرگ فارسی وزارت علوم،
تحقیقات و فناوری را نیز انجام داده است.
برای پدر علم نجوم آماتوری ایران، استاد دالکی سلامتی و سعادت آرزومندیم.

(منبع : سایت ایران صدا)
--------------------------------------
دوستان گرامی حتمن بخاطر دارید که در نیمه دهه شصت خورشیدی، برنامه ای تلویزیونی
با نام "گوناگون" توسط استاد دالکی اجرا و پخش میشد. بیان روان و آشنا کردن مخاطب
با پدیده های علمی به زبان ساده، از ویژه گیهای اجرایی ایشان در برنامه بود و به همین سبب،
برای ما کودکان و نوجوانان دهه شصت نیز دیدن "گوناگون" در آن سالها جذاب و مفید بود.

--------------------------------------
فایل صوتی زیر دربردارنده مصاحبه رادیویی بسیار جالب و شنیدنی میباشد که چند سال قبل
توسط اسماعیل میرفخرایی با مهندس احمد دالکی - پدرعلم نجوم آماتوری ایران انجام گرفته است.
جدا از صدا و اجرای جناب میرفخرایی که برای نسل ما و نسل قبلتر از ما، همیشه گرم و صمیمی بوده،
بیان و سبک گفتاری استاد دالکی نیز یاد آور سالهای دهه شصت و اجرای ایشان در برنامه ی گوناگون میباشد.
تقدیم به شما گرامیان.

http://s2.picofile.com/file/7154973224/Ahmad_Dalaki.wma.html

.
.
.
یاد خاطرات کودکی گرامی.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Negin 2 الخميس أكتوبر 27, 2011 6:05 am

دوستان اهل فن بخصوص جناب محمودی آهنگی مدتیست مد نظر من است که برای همه شما آشناست و در روزهای جشن دهه فجر و اعیاد بسیار زیاد در تلویزیون پخش میشد و با صحنه های گل و باغ مزین می گردید.این آهنگ در برنامه زیر با ارگ زده شده از دوستان اگر کسی آهنگ ارجینال را دارد لطفا اینجا برای همه به اشتراک بگذارد.http://s2.picofile.com/file/7168055585/aahang.mpg.html[/size]
Negin 2
Negin 2

پست من طرف Emiliano الجمعة أكتوبر 28, 2011 5:54 am

1. سلام.
2. این هم آهنگی نوستالوژیک از "هاتف"؛ که، با وجود زیبایی تموم متأسفانه خیلی گل نکرد:

http://s2.picofile.com/file/7168883438/Hatef_75_2_Koudakie_Ma.rar.html

3. می خواستم اینو تو تاپیک "همشاگردی سلام" بذارم؛ اما، چه فرقی می کنه؟

Negin 2 نوشته است:دوستان اهل فن بخصوص جناب محمودی آهنگی مدتیست مد نظر من است که برای همه شما آشناست و در روزهای جشن دهه فجر و اعیاد بسیار زیاد در تلویزیون پخش میشد و با صحنه های گل و باغ مزین می گردید.این آهنگ در برنامه زیر با ارگ زده شده از دوستان اگر کسی آهنگ ارجینال را دارد لطفا اینجا برای همه به اشتراک بگذارد.http://s2.picofile.com/file/7168055585/aahang.mpg.html[/size]

4. من اینو دانلود نکرده، می تونم حدس بزنم کدوم آهنگ مدنظرتونه، "نگین" جان.
همون آهنگی نیست که بعدها یکی از خواننده ها (الآن اسمش یادم نیست. کاش "مارچلو" اینجا بود!) روش خوند: "برمی گردم ایران/ خاک دلیران/ اینجا چه سرده!/ دل پُر درده!؟ ...."
5. فقط یادمه اولین بار اینو توی برنامه ی "شما و سیما" شنیدم؛ زمانی که، زنده یاد "اسکندری" مجریش بود.

Emiliano

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 Empty تیتراژ برنامه جنگ هفته

پست من طرف fazel1994 الأحد أكتوبر 30, 2011 4:29 am

تیتراژ برنامه جنگ هفته که در اواخر دهه شصت پخش می شد. برای اولین بار برای دوستان ادیتش کردم، امیدوارم مورد توجه اتون قرار بگیره، این بار استثنائأ روی سایت صدای کودکی من (با نام مستعار)گذاشتم چون دفعه قبل که سرود باز هم مرغ سحر رو اینجا گذاشته بودم یک شیر پاک خورده اون رو برداشته بود به نام خودش اونجا قرار داده بود در صورتی که لینکی که من اینجا بصورت اصلی گذاشته بودم تا الان 3200 بار دانلود شده.. فعلأ این رو داشته باشید
http://www.soundsofmychildhood.com/posts/2349

تا بعد لینک پیکوفایلشم بذارم همین جا
در ضمن اون آهنگ خاطره انگیز سیمای هفته هم تموم که کردم تا هفته دیگه می ذارم که فکر می کنم میان برنامه سیمای هفته و بعد از خبر پخش می شد.
fazel1994
fazel1994

تعداد پستها : 83

پست من طرف 59 الإثنين أكتوبر 31, 2011 11:54 am

fazel1994 نوشته است:تیتراژ برنامه جنگ هفته که در اواخر دهه شصت پخش می شد. برای اولین بار برای دوستان ادیتش کردم، امیدوارم مورد توجه اتون قرار بگیره، این بار استثنائأ روی سایت صدای کودکی من (با نام مستعار)گذاشتم چون دفعه قبل که سرود باز هم مرغ سحر رو اینجا گذاشته بودم یک شیر پاک خورده اون رو برداشته بود به نام خودش اونجا قرار داده بود در صورتی که لینکی که من اینجا بصورت اصلی گذاشته بودم تا الان 3200 بار دانلود شده.. فعلأ این رو داشته باشید
http://www.soundsofmychildhood.com/posts/2349

تا بعد لینک پیکوفایلشم بذارم همین جا
در ضمن اون آهنگ خاطره انگیز سیمای هفته هم تموم که کردم تا هفته دیگه می ذارم که فکر می کنم میان برنامه سیمای هفته و بعد از خبر پخش می شد.
فاضل جان، تیتراژ برنامه جنگ هفته بسیار شگفت انگیز بود.
یک دنیا شور و شادی بود وقتی که از تلویزیون پخش میشد.
بی صبرانه منتظر آهنگ میان برنامه ی "سیمای هفته" هم هستیم.
سپاس فراوان دارم خدمتت.
سلامت باشی همیشه.
59
59

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 Empty موسیقی میان برنامه سیمای هفته

پست من طرف fazel1994 الإثنين أكتوبر 31, 2011 4:14 pm

ممنون 59 عزیز ، خوشحال هستم که مورد توجه شما قرار گرفت ، ولی جبران کارهای قشنگ علی الخصوص کارهای سیمایی شما نیست بخصوص فایل اخبار و تصویری جنگ هفته ، این فایل صوتی تقدیم به شما که خیلی زحمت می کشید:
موسیقی میان برنامه سیمای هفته
http://www.soundsofmychildhood.com/posts/2356

البته این صدایی است که بعدن به صورت ترانه درآمد ولی نواهای خاطره انگیزی که بخصوص در دهه شصت لابلای برنامه ها پخش می شد را بمرور بعد از ارتقاء کیفیت تقدیم شما خواهم نمود. با تشکر مجدد از شما
fazel1994
fazel1994

تعداد پستها : 83

پست من طرف 59 الأربعاء نوفمبر 02, 2011 8:04 am

fazel1994 نوشته است:ممنون 59 عزیز ، خوشحال هستم که مورد توجه شما قرار گرفت ، ولی جبران کارهای قشنگ علی الخصوص کارهای سیمایی شما نیست بخصوص فایل اخبار و تصویری جنگ هفته ، این فایل صوتی تقدیم به شما که خیلی زحمت می کشید:
موسیقی میان برنامه سیمای هفته

البته این صدایی است که بعدن به صورت ترانه درآمد ولی نواهای خاطره انگیزی که بخصوص در دهه شصت لابلای برنامه ها پخش می شد را بمرور بعد از ارتقاء کیفیت تقدیم شما خواهم نمود. با تشکر مجدد از شما
سپاسگذارم فاضل جان از لطفت و همچنین فایل صوتی میان برنامه ی سیمای هفته.
شما و همه دوستان منت به سر من دارید.

اگر درست بیاد داشته باشم، این موسیقی که در آن سالها بخاطر شاد بودنش گل کرده بود،
در برنامه های رادیویی همانند "صبح جمعه با شما" و دیگر مجموعه های تلویزیونی
نیز استفاده میشد و در آن زمان و سالهای اپتدایی پس از جنگ، پخش آن
بیشتر به معجزه میماند و شنیدنش، آدرنالین خون و روح مخاطب رسانه را افزایش میداد.

خدمتت بگم که بعد از شنیدن موسیقی زیبا و خاطره انگیز تیراژ "جنگ هفته"
که شما آنرا قرار دادی، سوالی برای من ایجاد شده که این موسیقی با موسیقی
فایل تصویری جنگ هفته که قبلن قرار داده بودم متفاوت هست.
البته گمانی دارم در این زمینه که مجموعه "جنگ هفته" در ۲ سری پخش شد
و موسیقی تیتراژ شما مربوط به سری دوم آن میباشد.
از شما و دوستان دیگر خواهشمندم که در این زمینه شفاف سازی بفرمایید.
سلامت باشی.
59
59

پست من طرف Emiliano الخميس نوفمبر 03, 2011 5:10 am

1. سلام.
2. بیشتر سرودهای خاطره انگیز "بچه های آباده":
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 15 Tarbwafmcfx1w5wbzxm_thumb

2.1. دلیران تنگستان
http://ahestan.persiangig.ir/audio/abadeh/nemidoonom.wma

2.2. شقایق
http://ahestan.persiangig.ir/audio/abadeh/shaghayegh.wma

2.3. قصه ی بابا
http://ahestan.persiangig.ir/audio/abadeh/madar.wma

2.4. آلاله
http://ahestan.persiangig.ir/audio/abadeh/alaleh.wma

2.5. خمینی
http://ahestan.persiangig.ir/audio/abadeh/khomeini.wav

2.6. بی تو
http://ahestan.persiangig.ir/audio/abadeh/bito.wma

2.7. مو آورم نمی گیرم
http://ahestan.persiangig.ir/audio/abadeh/dele-man.wma

2.8. مهربان بابای من کی خواهد آمد
http://ahestan.persiangig.ir/audio/abadeh/eykhoda.wma

2.9. خواهر کوچکم (به مناسبت زلزله ی 1990 رودبار و منجیل)
http://ahestan.persiangig.ir/audio/abadeh/khahar.wma
(این آخری رو حتماً دانلود کنید؛ چون، با بقیه "فرق فوکوله".)

3. منبع: ahestan.ir

4. بالایی ها کامل کامل نیست؛ ولی، خوبه. یه تعداد کم داره.
5. اما "امیل" که ناقص نمی ذاره! این دو رو هم دانلود کنید تا با داشتن 11 کار، آرشیوتون کامل کامل شه:

http://s2.picofile.com/file/7173613331/Emiliano.rar.html

..................................

6. آقا، یه زمانی دوستی بسیار عزیز و فعال داشتیم به نام "دن کوپر". قول داد بره؛ اما، برگرده. نمی دونم کجاست؛ اما، ازش می خوام برگرده، چه دست پُر، چه دست خالی.
دلمون واسه ت تنگ شده، "دنی" جان.

..................................

7. من هنوز آهنگ های "فاضل" عزیز رو دانلود و گوش نکرده م؛ اما، می دونم مثل همیشه عالی کار می کنه و کارای آسی می ذاره.
بعد می یام، در موردش حرف می زنیم.

Emiliano

پست من طرف Negin 2 الخميس نوفمبر 03, 2011 6:37 am

Emiliano نوشته است:

Negin 2 نوشته است:دوستان اهل فن بخصوص جناب محمودی آهنگی مدتیست مد نظر من است که برای همه شما آشناست و در روزهای جشن دهه فجر و اعیاد بسیار زیاد در تلویزیون پخش میشد و با صحنه های گل و باغ مزین می گردید.این آهنگ در برنامه زیر با ارگ زده شده از دوستان اگر کسی آهنگ ارجینال را دارد لطفا اینجا برای همه به اشتراک بگذارد.http://s2.picofile.com/file/7168055585/aahang.mpg.html[/size]

[b]
همون آهنگی نیست که بعدها یکی از خواننده ها (الآن اسمش یادم نیست. کاش "مارچلو" اینجا بود!) روش خوند: "برمی گردم ایران/ خاک دلیران/ اینجا چه سرده!/ دل پُر درده!؟ ...."
5. فقط یادمه اولین بار اینو توی برنامه ی "شما و سیما" شنیدم؛ زمانی که، زنده یاد "اسکندری" مجریش بود.

نه جناب ایمیایانو اگر کلیپ را ببینید متوجه منظور من میشید.تا جایی که من می دونم این آهنگ بیکلام بود و روی آن هیچ آهنگی خوانده نشد.یک آهنگ شاد که زمانیکه عید فطر یا 22 بهمن بود بسیار پخش میشد.
Negin 2
Negin 2

پست من طرف naser58 الجمعة نوفمبر 04, 2011 12:37 pm

Negin 2 نوشته است:
Emiliano نوشته است:

[b]

نه جناب ایمیایانو اگر کلیپ را ببینید متوجه منظور من میشید.تا جایی که من می دونم این آهنگ بیکلام بود و روی آن هیچ آهنگی خوانده نشد.یک آهنگ شاد که زمانیکه عید فطر یا 22 بهمن بود بسیار پخش میشد.

منظورتون اینه احیانا؟
naser58
naser58

تعداد پستها : 5

صفحه 15 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة