کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

+60
yaghesh
Audiophile
وحید شمسی
SKYNET
venus arian
ارمانن
slevin(HAMID
Milassyui
Mihakralj
sina1984
Mactavish
jovest
simoncrans
suny
prison break
heidiii
Roxpa
aliagha
jasonbourne
arman
Heidii
keyvanmoeini
faridonline
afsoon520
pooria.kianoush
tamarajoon
ahmad1300mo
kazvash
mehrdad khadem
kiakiany
jeff65
aa1359
R3za
Marcello
naser58
fazel1994
mahmood666
sahra_7
stalker
kave
Negin 2
SMAM
siavash
Dan Cooper
arman1389
نگين
Roham
mld_msm
mohammad
S@M
alirad
tisto
ariangirl
Shervin
Emiliano
sparrow
khatereh
babak
@p@d@n@
Indiana Jones
64 مشترك

صفحه 23 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 42  الصفحة التالية

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف 59 السبت يونيو 22, 2013 7:13 am

Emiliano نوشته است:
3. یکی از خاطره انگیزترین کاست های دهه ی 60 کاست گیتار ترکی "چنگیز جوشکونر" (Cengiz Coskuner) بود؛ که، بعضیا بهش "موسیقی لایت" یا "گیتار ترک" هم می گفتن.
4. با جستجوی نام ایشون تو موتورا می تونید به کل کاست های ایشون برسید؛ که، مثل همیشه کاست شماره ی 1 بی نظیر بود و دنباله ها، خیلی به دل نمی نشست.

در اینجا من 3 تا از کارای معروف و بی نظیر این کاست رو جدا کرده م و امیدوارم با اونا تموم خاطره های زیباتون زنده شه و به آرامش برسید؛ چون، انصافاً طوری کار شده که شنونده رو آروم می کنه و هیچ وقت از شنیدنشون سیر نمی شید:

http://s4.picofile.com/file/7804793224/Cengiz_Coskuner.rar.html

امیر جان، من واقعا نمیدانم که چگونه حال خود و مراتب سپاس بیکرانم رو خدمتت بیان کنم.
بیش از ۶-۷ سال بود که در اینترنت، درب به درب، بدنبال این موسیقی‌ دل انگیز بودم،
به یاد این آلبوم موسیقی‌ بسیار خاطره انگیز که درست در پاییز سال ۱۳۷۰،
یعنی‌ زمانی که به کلاس اول راهنمایی رفته بودم، در یک عصر پنجشنبه، 
از مرکز تفریحی "بولینک عبدو" یا "شهید چمران" کنونی که در خیابان شریعتی‌ - تهران قرار دارد، 
با نام "شبهای استانبول" خریدم و در تمام سالن آنجا و دیگر مراکز تفریحی، ۸ موزیک بیکلام این آلبوم،
تا نیمه‌های دهه ی هفتاد پخش می‌شدند. تا قبل از آنهم، در سال ۱۳۶۹، در فیلم آپارتمان شماره ۱۳،
قسمتهایی از یکی‌ از موسیقی‌‌های "شبهای استانبول" در سکانس "مغازه معاملات ملکی‌"
که "سیروس گرجستانی" نقش صاحبش را بازی می‌کرد، دو بار پخش شد.
در طی‌ این دو سال و نیمی که در فروم رویایی در خدمت هستم، بارها میخواستم آن سکانس
از "آپارتمان شماره ۱۳" را جدا کنم و برای پیدا کردن این آلبوم زیبا که کاستش همانند بسیار نوارهای دیگر،
توسط دوستان در آن سالها گرفته اما بازگردانده نمی‌شد!، درخواست کمک نمایم که هم اکنون از پس سالهای طولانی
به برکت شما به این مهم دست پیدا کردم و باز هم سپاس فراوان خدمتت امیر جان.
سلامت باشی‌.  

-----------------------------

پی‌ نوشت:

امیر جان، من باز هم سپاسگزار شما هستم برای این رونمایی شگفت انگیزی که با این پست خود،
از یاد روزهای دل‌ سپرده به ژرفای زمان داشتی و اینگونه خاطره‌ها را باز هم به پرواز در آوردی.
آرزوی سلامتی جاودان برای این هنرمند بزرگ داریم.

در ادامه ی سخن یادمانه سرشتی که نوشتی، من هم ریزه خواری سفره ی شما را می‌کنم
و اولین آهنگ از این آلبوم را با اجازه ی شما قرار می‌دهم که بنا به آنچه که یکی از دوستان ترک زبان امروز
پس از آنکه پست دلربای شما را دیدم، در پاسخ به پرسش من گفت و از ایشان جواب گرفتم،
نام این آلبوم همانند خودش، "خاطره ها" می‌‌باشد.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 06001630217285358357_thumb    امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 54442006271669111397_thumb

http://s4.picofile.com/file/7814731826/Cengiz_Coskuner_01_HATIRALAR_.rar.html

.
.
.

توبه شکست و جام کهنه، باز بمیان آمد.
باز هم سپاسگزارم.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف Emiliano الأربعاء يونيو 26, 2013 5:35 am

1. "59" عزیز، خوشحالم که آلبوم های بالا مفید واقع شد و تونستم گوشه ای از لطف هایی که شما و دوستان دیگه در حق بنده داشتید، جبران کنم.
2. درسته. نام این آلبوم همون "خاطره ها" ("حاتراتلار")ه؛ که، شما ه درستی به اون شاراه کردید و جلد بسیار خاطره انگیز کاستشو هم گذاشتید؛ که، من هم از شما متشکرم.

در ضمن جا داره همین جا از شما بخاطر عکس های فوق العاده ی "سینما 2000" هم تشکر کنم. بی نظیر بودن. فایلشو هم دارم دانلود می کنم و نمی دونم چیه؛ اما، مطمئنم باید جالب باشه.
طرفه این که، بنده هم کاست "چنگیز جوشکونر" رو اولین بار توی "شهر بازی پارک ملت مشهد" شنیدم و معروف ترین کارش؛ که، بیشتر از همه پخشش می کردن، "الله الله" "ابراهیم تاتلیسس" بود.

3. بعد از این که پست بعدی رو در خدمت شما و دوستان هستم، ممکنه به مدت یکی، دو ماهی در خدمتتون نباشم.
دلم برای همه ی شما و انجمن خوبمون تنگ می شه.
چراغ اینجا رو روشن نگه دارید، لطفاً.

4. بدرود.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف Emiliano الأربعاء يونيو 26, 2013 6:11 am

1. می دونیم که ملودی (نوا) مایه ی اصلی موسیقیه و از توالی صداها و نغمه ها ساخته می شه. مثال های زیر هم ملودی ان: وقتی درامری برای نشون دادن مهارتش با درام، صدای گاری یا قطار در می یاره، یا نوازنده ی ویولونی "پرواز زنبور عسل" (The Flight Of The Bumble Bee) "نیکلای ریمسکی کورساکوف" رو طوری می زنه که از اون لابلای نت ها، صدای ویز ویز زنبور رو می شنوی. تیتراژ "هاچ، زنبور عسل" رو که یادتونه؟
یا مثلاً وقتی "دیوید گیرمون" گروه "پینک فلوید" تو ترانه ی "دیوار" (پارت 2) با گیتار برقیش و در نهایت زیبایی افکت هلی کوپتر می زنه و کمتر کسی باور می کنه که این کار رو فقط با یه گیتار الکترونیک زده و ده ها مثال دیگه. این کارا بیشتر تو دهه ی 80 میلادی یا 60 شمسی مُد بود و طرفدارای زیادی داشت.
تو ترانه ی نسبتاً جدید "زمستان آخر" "شهرام شب پره" هم از ابتدا تا به انتها، صدای قطار می یاد؛ که، کاملاً با متن ترانه در ارتباطه.

2. اینا همه رو نوشتم که بگم امروز موسیقی خاطره انگیز و از این دستی "ترن" ساخته ی استاد "مجید انتظامی" رو با دو کیفیت اصلی و جدیدتر (به گمونم ریمیکس باشه؟) براتون می ذارم؛ که، احتمالاً این روزها از رادیو و تلوزیون زیاد شنیدید؛ اما، هیچ وقت کهنه نمی شه و همیشه جذاب و حماسیه.
صدای تق تقای قطار (ترن) و تداعی بوق هاش رو می شه از تو متن کار به خوبی شنید:

http://s3.picofile.com/file/7819367204/Teran.rar.html

Emiliano

پست من طرف Emiliano الجمعة أغسطس 30, 2013 4:55 am

Indiana Jones نوشته است:با سلام خدمت دوستان
من هم آرزو می کنم سال جدید سالی خوب باشه و ناراحتی ها و گرفتاری های مردممون کمتر بشه. امید عزیز یک فایل صوتی فرستاده اند که برایتان آپلود کرده ام. لطفاً به لینک زیر بروید (لابد الان امیر می نویسه من فقط میدونم این مال سال 1363 هستش!).
http://s1.picofile.com/file/7697203331/12.mp3.html
ارادتمند
افشین

1. سلام به "افشین" و "امید" عزیز.
2. امروز یادم افتاد این موسیقی و جوابش موند. می شه زحمت بکشین، خودتون یا آقا "امید" عزیز پاسخ رو بگه؟
ضمناً ما باز هم مسابقه می خواییم!

Emiliano

پست من طرف Emiliano الثلاثاء سبتمبر 17, 2013 7:13 am

1. دیروز شبکه ی 3 برای بار چندم فیلم "شوخی" رو داد. فیلمی بسیار زیبا و خوش ساخت از "همایون اسعدیان".
سالشم بگم که "59" خوشحال شه: 1378.

2. انصافاً اولین باری که این فیلمو دیدم، خیلی خیلی حال کردم. بعد از اون هم همیشه برام زیبا بوده.
جدای از فیلمنامه ی زیباش (که در اصل، خارجی بوده و خیلی خوب بومی شده) و بازی عالی و تکرارنشدنی زوج هنری "پرویز پرستویی" و "حبیب رضایی"، موسیقی این فیلم هم خیلی خوب کار شده و هم انتخاب بجایی بوده، به نظر من.

3. تم موسیقی متن فیلم، تم زیبایی از کاری افغانی و فولکلوریکه. ترانه ی "یا مولا".
به نظر من بهترین انتخاب برای این فیلم و قصه، همین موسیقی بود؛ که، از ساخته های زیبای "محمدرضا علیقلی" عزیزه.
موسیقی نه مث بعضی فیلمفارسی ها از اول تا آخر فیلمه؛ که، اعصاب بیننده رو به هم بریزه و نه مث بعضی مثلاً فیلم هنری ها فقط اول و آخر فیلم. به موقع می یومد و وقتی هم می یومد، بغضی به گلوی آدم می داد.

4. بخشی کوچولو از این فیلم و موسیقیش:

http://s1.picofile.com/file/7939560107/Shoukhi.rar.html

5. ترانه ی "یا مولا":

http://s4.picofile.com/file/7939567090/Ya_Mola.rar.html

Emiliano

پست من طرف Mihakralj الثلاثاء سبتمبر 17, 2013 11:09 am

بنده هم درخواست یک موسیقی رو داشتم که در یک برنامه از رادیو پخش می شد ، و اما مشخصات تقریبی که بیاد دارم .

این برنامه بخشی از راه شب بود ، البته راه شب پنج شنبه شب .

اگر اشتباه نکنم حدود ساعت 12 تا یک شب پخش می شد .

در این برنامه زنده یاد منوچهر نوذری ، علیرضا جاوید نیا و ... دوبله می کردند .

برنامه ای بود با تم ماورایی که در اون داستان های کوتاه ماورائی روایت می شد .

تا اونجا که در خاطرم هست نام برنامه راه شب نیمه شب بود ، البته یک برنامه دیگه هم پس از اون پخش می شد که یک داستان تقریبا طولانی بود که تم اون هم تقریبا میشه گفت داستانهای ترسناک بود ، منظورم اون برنامه نیست ، منظورم برنامه ای هستش که در ساعتی که بالا نوشتم پخش می شد .

و اما در این آهنگ از ارگ کلیسا استفاده می شد و در پس زمینش یک گروه بود که سازشون آوای خودشون بود چیزی در مایه های آهنگ مادر از حبیب .

این برنامه دهه 70 پخش می شد .

بنده نزدیک به هجده ساله که دنبال این آهنگ هستم .

از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن درخواست می کنم تا بنده رو هم باخبر کنن تا شاید ما هم به این آرزوی 18 سالمون برسیم .
دوستان عزیز،
جملات بالا درخواست دوستی از من واسه پیدا کردن آهنگ مربوطه.
ولی از اونجایی که من هیچ با به برنامه مورد نظر گوش نکردم نظری هم نداشتم در مورد موسیقی اون.
خواهش من این هست که کسی اگه برنامه رو ضبط شده سراغ داره حودود یک الی دو دقیقه از اونو اینجا بگذاره واسه شناسایی آهنگ اون.
شناسایی آهنگ اون رو من پیگیری می کنم.

متشکرم.
امیدوارم یکی برنامه رو ضبط شده داشته باشه.
Mihakralj
Mihakralj

تعداد پستها : 169

پست من طرف keyvanmoeini الخميس سبتمبر 19, 2013 9:05 pm

برنامه ای که فکر کنم حدود سالهای 1365 تا 1370 شبها پخش میشد . یه آقایی رو چهار پایه مینشست و روی بوم نقاشی یه داستانی رو مرحله به مرحله نقاشی میکرد، یه نفر هم راوی داستان بود . خاطره انگیزترین قسمتش موزیک سنتی ای بود که همراه نقاشی کشیدن پخش میشد. یه برنامه مشابه این دهه فجر در برنامه کودک پخش میشد ولی این شبها پخش میشد .بسیار ممنون میشم اگه کسی آرشیوی ازش داشته باشه  حتی فقط از موسیقیش

(یکی از دوستان این فروم راهنمایی کردن که کاریکاتوریست این برنامه بهمن عبدی بوده و آهنگسازش امین الله حسین)
با توجه به بیوگرافی بهمن عبدی احتمالا اسمش یکی از این دو باشه : چون آورده اند که   و  اندر درب خانه

keyvanmoeini

تعداد پستها : 3

پست من طرف Emiliano الخميس سبتمبر 26, 2013 2:56 am

1. سلام.
2. "ماجراهای آقای ملون" از آیتم های "صبح جمعه با شما":

http://s2.picofile.com/file/7950343545/Sobhe_Jome_h_Ba_Shoma_11_Majarahaye_Aghaye_Molavvan.rar.html

منبع:
جُنگ "یادگاری".

Emiliano

پست من طرف Mihakralj الجمعة سبتمبر 27, 2013 4:19 am

keyvanmoeini نوشته است:
برنامه ای که فکر کنم حدود سالهای 1365 تا 1370 شبها پخش میشد . یه آقایی رو چهار پایه مینشست و روی بوم نقاشی یه داستانی رو مرحله به مرحله نقاشی میکرد، یه نفر هم راوی داستان بود . خاطره انگیزترین قسمتش موزیک سنتی ای بود که همراه نقاشی کشیدن پخش میشد. یه برنامه مشابه این دهه فجر در برنامه کودک پخش میشد ولی این شبها پخش میشد .بسیار ممنون میشم اگه کسی آرشیوی ازش داشته باشه  حتی فقط از موسیقیش

(یکی از دوستان این فروم راهنمایی کردن که کاریکاتوریست این برنامه بهمن عبدی بوده و آهنگسازش امین الله حسین)
با توجه به بیوگرافی بهمن عبدی احتمالا اسمش یکی از این دو باشه : چون آورده اند که   و  اندر درب خانه

دوست گرامی اینکه چه کاری از امین ا.. رو استفاده کرده باشند نظری ندارم.
ولی شاید آهنگ نیایش سلطان شهریار بوده باشد که اینجا گذاشتم واسه شما.
من سمفونی آریا امین ا... و سوئیت شهرزاد اونو می پسندم.
موفق باشید.

Mihakralj
Mihakralj

تعداد پستها : 169

پست من طرف Emiliano الإثنين سبتمبر 30, 2013 12:40 pm

1. سلام به همه.
2. وقتی دوباره بعد از این همه سال تیتراژ "باجناق ها" رو می دیدم، دیدم چه ماهور قشنگی روشه.
فکر می کنم قبلاً هم نوشته م که دستگاه ماهور همون دو ماژور غربیه؛ اما، ایرونی شده ش.
بهترین مثال برای یادآوری، تیتراژ بسیار زیبای سریال "امیر کبیر"ه. یادتون اومد؟ کاری از استاد "کامبیز روشن روان" عزیز.

3. در اینجا کار کوچولویی رو؛ که، شنیدن "باجناق ها" وادارم کرد به اون، برای دوستان می ذارم. امیدوارم خوشتون بیاد:

http://s1.picofile.com/file/7955721719/Emil_Mahour.rar.html

Emiliano

پست من طرف 59 الإثنين سبتمبر 30, 2013 1:41 pm

امیر جان، سپاسگزارم برای تیتراژ "باجناقها"
و توضیحات خوب و بجایی که گفتید.  
سلامت باشید.

------------------------

نوستالژی ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 99868250419628741275

دریافت پوستر بالا در اندازه ی اصلی‌:
http://s4.picofile.com/file/7955750963/Julio_Iglesias_Poster_.rar.html

زندگینامه ی "خولیو ایگلسیاس":
http://sazesetar.blogfa.com/post-178.aspx

.
.
.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 88560866430265244752

دوستان گرامی را دعوت به شنیدن آهنگ خاطره ساز و رومانتیک "نوستالژی" مینمایم
که با صدای با احساس "خولیو" اجرا گردیده است. اگر از دوستان کسی‌ به زبان فرانسه آگاهی‌ دارد،
خواهشمند است تا با برگردان شعر این ترانه ی زیبا به فارسی، دیدگاه مهر خود را بر ما بگشاید.

ترانه ی "نوستالژی" با صدای "خولیو ایگلسیاس":
http://s4.picofile.com/file/7955751284/Nostalgie_Julio_Iglesias.rar.html  

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Emiliano الإثنين سبتمبر 30, 2013 2:02 pm

59 نوشته است:

امیر جان، سپاسگزارم برای تیتراژ "باجناقها"
و توضیحات خوب و بجایی که گفتید.  
سلامت باشید.

------------------------

نوستالژی ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 99868250419628741275

دریافت پوستر بالا در اندازه ی اصلی‌:
http://s4.picofile.com/file/7955750963/Julio_Iglesias_Poster_.rar.html

زندگینامه ی "خولیو ایگلسیاس":
http://sazesetar.blogfa.com/post-178.aspx

.
.
.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 88560866430265244752

دوستان گرامی را دعوت به شنیدن آهنگ خاطره ساز و رومانتیک "نوستالژی" مینمایم
که با صدای با احساس "خولیو" اجرا گردیده است. اگر از دوستان کسی‌ به زبان فرانسه آگاهی‌ دارد،
خواهشمند است تا با برگردان شعر این ترانه ی زیبا به فارسی، دیدگاه مهر خود را بر ما بگشاید.

ترانه ی "نوستالژی" با صدای "خولیو ایگلسیاس":
http://s4.picofile.com/file/7955751284/Nostalgie_Julio_Iglesias.rar.html  

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

1. وای که چقدر این آهنگ "خولیو ایگلسیاس" عزیز بااحساس و بی نظیره.
2. یکی این، یکی هم "بمبولئو"ش. ویدئوش یادتونه؟
"بروک شلیدز" هم بود. نقش محبوبه ی خواننده رو بازی می کرد.
ویدئویی ساده؛ اما، بااحساس:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 6afqdt7ppylcvnc451sv_thumb
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 Nbq3xjp4h78tx9arvk3q_thumb
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 7ojp9hw66trv7dm0zwu8_thumb

3. "59" عزیز، بنده خیلی به فرانسه مسلط نیستم؛ اما، "گوگل" به دادم رسید و به کمکش دست و پا شکسته متن اصلی ترانه (فرانسوی) و ترجمه ی انگلیسی شو واسه تون می ذارم:

Nostalgie...
On se ressemble,
tu es tendre,
moi aussi...

Nostalgie...
Je pense à elle.
Je l'appelle
dans la nuit.

Elle vivait là-bas,
au pays du froid
où le vent, souvent,
m'emporte en rêvant.

Il neigeait du feu,
il pleuvait du bleu,
elle était jolie...
Nostalgie!

Nostalgie...
On se ressemble,
c'est décembre,
ton pays...

Nostalgie...
Tu joues tzigane
sur la gamme
de l'oubli.

Elle avait envie
de brûler sa vie
sous un vrai printemps...
Elle avait vingt ans.

Elle a pris la mer
vers un ciel plus clair,
mais laissant le gris...
Nostalgie...

Un amour d'hiver,
le ciel à l'envers;
c'était la folie...
Nostalgie...

Parfois, sur la mer,
quand la nuit est claire,
son prénom revit...
Nostalgie...

Nostalgie...
Nostalgie!

ترجمه ی انگلیسی:

Nostalgia ...
It was like,
you are tender,
me too ...

Nostalgia ...
I think about it.
I call
in the night.

She lived there,
the land of cold
where the wind often
take me dreaming.

It was snowing the fire
it rained blue
she was pretty ...
Nostalgia!

Nostalgia ...
It was like,
This is December
your country ...

Nostalgia ...
You play Gypsy
about the series
from oblivion.

She wanted
to burn his life
in a real spring ...
She was twenty years old.

She sailed
to a clear sky,
but leaving the gray ...
Nostalgia ...

A winter love
the sky upside down;
it was crazy ...
Nostalgia ...

Sometimes the sea,
when the night is clear,
saw his name ...
Nostalgia ...

Nostalgia ...
Nostalgia!

پی اس:
4. به شخصه بهترین معادل برای "نوستالوژی" رو تو ترانه ها "یاد ایام" می دونم. به یاد "رهی معیری" عزیز و استاد "محمد رضا شجریان".

Emiliano

پست من طرف 59 الخميس أكتوبر 10, 2013 5:48 pm

استاد مهران روحانی

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 15504987102189641832_thumb

در سال ۱۳۲۴ در شهر تهران به دنیا آمد. از هشت سالگی به موسیقی روی آورد.
تنها استاد او تا قبل از ورود به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران پرویز مسرور بود.
پس از ورود به دانشگاه شیراز با تشکیل یک ارکستر کوچک دانشگاهی رهبری آن را به عهده گرفت.
در سال ۱۳۴۶ و بعد از فارغ التحصیلی در رشته اقتصاد از دانشگاه شیراز به تهران آمد و بعداز گذراندن خدمت،
وارد دانشکده هنرهای زیبای تهران شد و زیر نظر اساتیدی چون دکتر هرمز فرهت، دکتر محمد تقی مسعودیه،
علیرضا مشایخی، پری برکشلی و پروفسور توماس کریستیان داوید به تحصیل در رشته آهنگسازی پرداخت.

در سال ۱۳۵۱ موفق به کسب درجه لیسانس با رتبه ممتاز از دانشکده هنرهای زیبا شد و بعد از چندی،
برای ادامه تحصیل عازم  انگلستان گردید و در کالج سلطنتی موسیقی در شهر لندن تحصیل آهنگسازی را ادامه داد.
با اساتیدی چون مایکل کاف ماتیوز، پیتر المنت و ... دوره های فوق لیسانس و پست گراد آهنگسازی را
به انتها رساند و با شرکت در کلاسهای خصوصی "سرمایلک تیپت" آهنگساز بزرگ، نکات برجسته ای را آموخت.

مهران روحانی در پاییز سال ۱۳۵۷ و بعد از پایان تحصیلات به ایران بازگشت
و در دانشکده هنرهای زیبا و هنرستان موسیقی به تدریس پرداخت. فعالیتهای عمده او علاوه بر آهنگسازی،
تدریس اختصاصی دروس نظری موسیقی همچون تئوری، هارمونی، کنترپوان، فرم، تاریخ،
سبک شناسی، سازشناسی و ارکستراسیون است که در این راه موسیقیدانان صاحب نامی را
به موسیقی ایران و جهان معرفی نموده است.

آثار عمده مهران روحانی شامل چندین قطعه پیانوئی همچون سوئیت خانوادگی، مونولوگ، سوئیت آینه ها و ....
همچنین آثار متعدد مجلسی مانند کوارتت های زهی، سونات فلزات و گیتار، سونات فلوت و پیانو و ....
برخی از آثار مهران روحانی در نقاط مختلفی از دنیا همچون کانادا، استرالیا، آمریکا، اطریش، فرانسه
و انگلستان به اجرا درآمده و تعدادی نیز بر روی نوار کاست و یا لوح فشرده ضبط شده اند.

http://www.mehranrouhani.com/

http://www.harmonytalk.com/id/1580

-----------------------------------

از دوستان گرامی دعوت مینمایم، تا به سمفونی دلربا و پر احساس "ایرانی"،
از ساخته‌های استاد مهران روحانی گوش فرا دهید. پرواز خیاگرانه ی آهنگ،
سوار بر بالهای ارکستر زهی، لحظه‌های فریبایی را در خیال، به این سو و آنسو میکشاند.
گویی که واژه ی "عشق"، در کوچه‌های دل‌ پرسه میزند، پرسه‌ای بیاد ....

سمفونی "ایرانی" - آفرینه ی استاد "مهران روحانی":
http://s4.picofile.com/file/7966936983/Samfoni_Irani_Ostad_Mehran_Rouhani_.rar.html

.
.
.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 51657928163984858033_thumb

نفس زلف پریشان تو،
تپش قلب وجود من است.

.
.
.

59
59

پست من طرف Emiliano الجمعة أكتوبر 11, 2013 2:00 am

1. این هم بخش هایی از ترانه ی زیبای "پل" با صدای "مهدی سپهر"؛ که، جزو اولین پاپ خون های بعد از انقلاب بود:
(با گیتار این آهنگ خیلی حال می کنم.)

http://s2.picofile.com/file/7967099779/Mehdi_Sepehr_Pol.rar.html

منبع: "یادگاری".
2. از حدود 50 دقیقه ی برنامه ی شب گذشته ی "یادگاری" فقط و فقط همین یک دقیقه ی بالا مفید بود!!
آقای "مسعود فروتن" چنان با آب و تاب و حرارت از "تاریخچه"ی خونه ها سخن می روند؛ که انگار، قراره "تحقیق"شو تحویل استاد بده و نمره ی 20 بگیره!

همون طور که تو پست های گذشته بنده و دوستان هم اشاره کردیم، "جنگ یادگاری" از اون هدف های خودش خیلی دور شده و این یکی از بدترین معضلاتیه؛ که، نصیب برنامه سازا می شه.
حیف!

...................

3. لطفاً به هیچ وجه درخواست فایل تصویری "مهدی سپهر" رو نکنید!
"مهدی سپهر" رو هم باید مثل "هایده" و "سیاوش قمیشی" فقط و فقط صوتی شو گوش کنید و تصویری هاشونو بی خیال شید.
به صلاحتونه!
Smile

Emiliano

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 18, 2013 3:55 pm

پیشگفتار:

امیر جان،
سپاسگزارم با مطالبی که در بخش فیلم‌ها فرمودید اکنون.
اتفاقن قسمت "یادگاری" دیشب را دیدم و به آن‌ خواهم پرداخت در انتهای این نوشته!.
بله، من متوجه شدم درباره کدام ماسک‌ها گفتید اکنون. راستش نداشتم از آنها.
شما مدیر کل آسایشگاه هستید امیر جان و من تنها مشتری آنجا.
سلامت باشید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 31604282047235144601_thumb
حسین افصحی

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 86903753309099569731_thumb
دست اندرکاران ساخت سریال نوروزنامه از راست:
افصحی (کارگردان ـ بازیگر)، مرتضوی، عنایت شفیعی،
رضا کرم رضائی، بهروز خوش رزم ، مهوش جزایری، مجید گلبابائی

چند سال پیش زمانی که "نقره پخش" میشد،
قسمت کوتاهی از جنگ "نوروزنامه" را نشان دادند
و در وبلاگ "پافا"، آن بخش قرار گرفته بود که اکنون،
فایل تصویری اش به دلیلی‌ که دیروز گفتم، در دسترس مستقیم من نیست.
نام بازیگر نشان داده شده از "نوروزنامه" در "نقره" را نمیدانم،
اما در فیلم "همکلاس-۱۳۵۶" نیز بازی داشته است:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 07694188511668706277_thumb

----------------------------------

سریال "باز مدرسم دیر شد - ۱۳۶۲"

کارگردان: حسین افصحی

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 85669869293760568657_thumb

سریال "باز مدرسم دیر شد - ۱۳۶۲" یکی‌ از نوستالژی‌های ما هست،
که خوشبختانه در سالهای گذشته، بطور شایسته‌ای به آن‌ پرداخته شده
و از تلویزیون نیز، بارها بازپخش گردیده. هدف من از نوشتن این چند رج،
تاکید و یادآوری بر موسیقی‌ قدرتمندانه و هنایشگر آن‌ میباشد،
که اگر امیر جان تأیید بفرمایند و اشتباه نکنم، در دستگاه "همایون - (گوشه ی شوشتری)"
یا همان گام جهانی "مینور" ساخته شده است. سازنده ی آهنگ تیتراژ و موسیقی‌‌های متن این سریال،
استاد محمد شمس میباشند، که هیچ جور نمیتوانم همکاری ایشان با آن‌ آدمکش‌ها را
برای خود توجیه نمایم و همین نیز، دلیل شده تا از ایشان هیچ نامی‌ در تلویزیون برده نشود.
بهر حال، استعداد راستین و نهاد هنرمندانه ی استاد شمس، با ساخت این موسیقی‌،
در یاد ما "نسل  شصت" بیادگار مانده است و بیراه نخواهد بود، که اگر آهنگ این سریال را،
بعنوان شورانگیز‌ترین موسیقی‌ دوران کودکی و یا نوجوانی خود برگزینیم.
آهنگ سریال "آینه - ۱۳۶۴" نیز که بنا به دیدگاه موسیقایی درست امیر جان،
از ساخته‌های استاد فقید "بابک بیات" میباشد را، میتوان بعنوان رومانتیک‌ترین آهنگ از آن دوران دانست.
در فایل صوتی زیر، تیتراژ سریال "باز مدرسم ..." و چند دقیقه از متن آن‌ قرار دارد،
که موسیقی‌ پس از تیتراژ نیز، بسیار شنیدنی و با شور و حال میباشد.

موسیقی‌ تیتراژ و متن سریال "باز مدرسم دیر شده - ۱۳۶۲" - آفرینه ی استاد "محمد شمس":

http://s4.picofile.com/file/7975307197/Baz_Madresam_Dir_Shod_Muzik_1362_.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

---------------------------------------

پی‌ نوشت:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 00653173306392211996

سازندگان برنامه ی! "یادگاری"!،
واقعن هدف شما چیست؟، نماهنگ میسازید؟.
برای دقیقه به دقیقه ی این برنامه تان، پول می‌گیرید از صدا و سیما،
پولی‌ که از بودجه ی سنگین و داده شده توسط دولت به تلویزیون
و درآمد‌های کهکشانی از تبلیغات پوچ، برای برنامه سازی تامین میگردد.
در روند کاری شما، انگار یک دستگاه ویدیو و چند نوار فیلم وی اچ‌ اس‌،
که حتی در بقالی‌ها هم سی‌ دی هایش هست را داده اند به یکنفر، و او دایمن از این فیلم به آن‌ فیلم
آنهم بشکل موازی و تکراری شده، کادرهایی را جدا می‌کند و پشت سر هم قرار میدهد.
مجری هم، یکسری نوشته‌های قدیمی‌ شده، که همگی‌ در چند سال گذشته با قلم بچه‌ها در اینترنت
به عشق نوستالژی‌هایشان بی‌ هیچ چشم داشت مالی‌ و مادی نوشته اند را میخواند طوطی وار،
و این میشود برنامه!؟.
.
.
.

59
59

پست من طرف Emiliano السبت أكتوبر 19, 2013 2:28 am

59 نوشته است:

[b]
پیشگفتار:

امیر جان،
سپاسگزارم با مطالبی که در بخش فیلم‌ها فرمودید اکنون.
اتفاقن قسمت "یادگاری" دیشب را دیدم و به آن‌ خواهم پرداخت در انتهای این نوشته!.
بله، من متوجه شدم درباره کدام ماسک‌ها گفتید اکنون. راستش نداشتم از آنها.
شما مدیر کل آسایشگاه هستید امیر جان و من تنها مشتری آنجا.
سلامت باشید.

سریال "باز مدرسم دیر شد - ۱۳۶۲" یکی‌ از نوستالژی‌های ما هست،
که خوشبختانه در سالهای گذشته، بطور شایسته‌ای به آن‌ پرداخته شده
و از تلویزیون نیز، بارها بازپخش گردیده. هدف من از نوشتن این چند رج،
تاکید و یادآوری بر موسیقی‌ قدرتمندانه و هنایشگر آن‌ میباشد،
که اگر امیر جان تأیید بفرمایند و اشتباه نکنم، در دستگاه "همایون - (گوشه ی شوشتری)"
یا همان گام جهانی "مینور" ساخته شده است. سازنده ی آهنگ تیتراژ و موسیقی‌‌های متن این سریال،
استاد محمد شمس میباشند، که هیچ جور نمیتوانم همکاری ایشان با آن‌ آدمکش‌ها را
برای خود توجیه نمایم و همین نیز، دلیل شده تا از ایشان هیچ نامی‌ در تلویزیون برده نشود.
بهر حال، استعداد راستین و نهاد هنرمندانه ی استاد شمس، با ساخت این موسیقی‌،
در یاد ما "نسل  شصت" بیادگار مانده است و بیراه نخواهد بود، که اگر آهنگ این سریال را،
بعنوان شورانگیز‌ترین موسیقی‌ دوران کودکی و یا نوجوانی خود برگزینیم.
آهنگ سریال "آینه - ۱۳۶۴" نیز که بنا به دیدگاه موسیقایی درست امیر جان،
از ساخته‌های استاد فقید "بابک بیات" میباشد را، میتوان بعنوان رومانتیک‌ترین آهنگ از آن دوران دانست.
در فایل صوتی زیر، تیتراژ سریال "باز مدرسم ..." و چند دقیقه از متن آن‌ قرار دارد،
که موسیقی‌ پس از تیتراژ نیز، بسیار شنیدنی و با شور و حال میباشد.

موسیقی‌ تیتراژ و متن سریال "باز مدرسم دیر شده - ۱۳۶۲" - آفرینه ی استاد "محمد شمس":

http://s4.picofile.com/file/7975307197/Baz_Madresam_Dir_Shod_Muzik_1362_.rar.html

[color=#333399][size=15].
.
.
شاد و سلامت باشید.

1. سلام "59" عزیز. صبح بخیر.
2. اختیار دارید. شما خودتون که استادید.
اما، از اونجا که از بنده پرسیدید، به رسم ادب جواب می دم: بله. کاملاً درسته. دستگاه و گوشه شو درست فرمودید.
واقعاً یکی از زیباترین کارهاییه که همه ی ما شنیدیم. موسیقی تیتراژ رو به شدت دوس داشته و دارم؛ اما، عاشق این موسیقی متنش هم هستم؛ که، به خوبی غم، نگرانی و دلشوره رو می رسونه؛ یعنی، درست اِلِمان های دستگاه همایون رو:

http://s3.picofile.com/file/7975634408/Baz_Madresam_Dir_Shod_3_.rar.html

................................

3. اون وسایل بازی، "59" عزیز، "ماسک نبودن، کلش می شد یه عروسک کاغذی.
ممنون.

Emiliano

پست من طرف Emiliano الخميس أكتوبر 24, 2013 7:25 am

1. سلام دوستان.
2. هدیه ی ناقابل بنده به دوست عزیزم، "فاضل"؛ که، مدتی بود کم پیدا شده و قول داده دوباره بیاد:
"بهار دلکش" در دستگاه شور و مایه ی ابوعطا:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 5xegh101gte65mvogl55_thumb

http://s3.picofile.com/file/7980995913/Emil_Shour_Abou_Ata_Bahare_Delkash_.mp3.html

Emiliano

پست من طرف 59 الخميس أكتوبر 24, 2013 7:56 am

Emiliano نوشته است:

1. سلام دوستان.
2. هدیه ی ناقابل بنده به دوست عزیزم، "فاضل"؛ که، مدتی بود کم پیدا شده و قول داده دوباره بیاد:
"بهار دلکش" در دستگاه شور و مایه ی ابوعطا:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 5xegh101gte65mvogl55_thumb

http://s3.picofile.com/file/7980995913/Emil_Shour_Abou_Ata_Bahare_Delkash_.mp3.html

امیر جان من با اجازه، این اجرای دل‌انگیز شما را هم اکنون تازه به تازه،
دریافت کردم و با گوش جان شنیدم و باز هم می‌شنوم اکنون.
دست مریزاد، بسیار با احساس و دلنواز بود.

حال که با اجرای دلنشین شما، سخن از "شور" و یکی‌ از فرزندانش یعنی‌ "ابوعطا" بمیان آمد،
البته شما بهتر از من می‌دانید، که اذان خوانده شده توسط "موذن زاده ی اردبیلی"،
در گوشه ی "روح الارواح (در آواز ابوعطا)" خوانده شده و دلیل آنکه ایرانیان
این اذان را دوست دارند، همین میباشد.

سلامت باشید و هنرتان جاودان.

59
59

پست من طرف Emiliano الخميس أكتوبر 24, 2013 8:24 am

1. متشکرم "59" عزیز.
2. راستش من هم عاشق این اذونم و به همراه "ربنا"ی "محمد رضا شجریان" شاید جزو معدود کارهایی باشن؛ که، می شنومشون.

3. از شما بخاطر اطلاعات خوبی که گفتید، ممنونم.

4. حالا که صحبت اذون و ابوعطا شد، یاد یه کار دیگه ی خاطره انگیز افتادم؛ که، دهه ی 70 به کرات از شبکه ی اول می شنیدیم.
اگه اشتباه نکنم از ساخته های زیبای "محمد میر زمانی" عزیزه که استاد فلوت و نی هستن.
ینی من عاشق سنتورشم:
گوش کنید (برای اولین بار در وب گذاشته می شه):

http://s2.picofile.com/file/7981061826/Soroud_4_Nasime_Sobhgahi.mp3.html

Emiliano

پست من طرف 59 الخميس أكتوبر 24, 2013 9:23 am

Emiliano نوشته است:

1. متشکرم "59" عزیز.
2. راستش من هم عاشق این اذونم و به همراه "ربنا"ی "محمد رضا شجریان" شاید جزو معدود کارهایی باشن؛ که، می شنومشون.

4. حالا که صحبت اذون و ابوعطا شد، یاد یه کار دیگه ی خاطره انگیز افتادم؛ که، دهه ی 70 به کرات از شبکه ی اول می شنیدیم.
اگه اشتباه نکنم از ساخته های زیبای "محمد میر زمانی" عزیزه که استاد فلوت و نی هستن.
ینی من عاشق سنتورشم:

بله امیر جان، این موسیقی‌ را خوب بیاد دارم. خیلی‌ سال بود که نشنیده بودم. ممنونم.
موافقم با شما بر سر نام اهنگسازش. سنتور آن نیز شنیدنیست، سپاسگزارم.

امیر جان، من راستش چند سالیست که یا یک مشکل موسیقایی در ارتباط هستم،
و آن اینکه، این تقسیم بندی‌های موسیقی‌ ایرانی، در بسیاری جا‌ها از دید من کوچک، اضافی هست.
آوازهای "افشاری"، "دشتی"، "بیات ترک" و "ابو عطا" همگی فرزندان دستگاه "شور" هستند،
که صد البته هر کدام دارای گوشه‌های خود و ویژگی‌‌هایشان هستند، اما این تقسیم بندی، زیاد از انداز هست.
دستگاه "راست پنجگاه" بسیار شبیه "ماهور" هست. چه خواننده و چه نوازنده در هنگام اجرای "راست پنجگاه"،
انگار که همان "ماهور" هست اما، با یک حالت "خود دارانه و پرهیز گونه" که نتهای پایانی هر بخش،
همانند پرنده ای، می‌خواهند به بالا بپرند، اما خود را سرکوب کرده و باز به پائین باز میگردند.
"همایون" هم که "اصفهان" و "شوشتری" را در خود دارد. "سه‌ گاه" و "چهار گاه" نیز از یک جنسند،
آنکه یک "گاه" بیشتر دارد، حماسی تر است به نسبت دیگری. من البته "هیچ" هم نیستم در وادی موسیقی‌،
اما بگمانم خیلی‌ شلوغ هست با این تقسیم بندی‌های مختلف.  ۷ دستگاه، ۵ آواز، و هر کدامشان تعدادی گوشه،
که تازه هر ردیف دانی‌، ادعا دارد که او، تعداد گوشه‌های بهتری بلد هست. اینهمه بیا و برو،
آنوقت تا ۸-۹ سال گذشته، یک آهنگ و یا ترانه به زبان پارسی و در حال و هوای این
در جهان پخش نشده بود. موسیقی‌ عربی‌، هندی، ترکی‌ و ... را همه می‌شناسند بجز ایرانی‌،
که ۱۰۰۱ "گوشه"، "پیچ" و "دست انداز" دارد. ۸-۹ سال پیش، به برکت همین آقا پسر "آرش لباف" بود،
که با آهنگ‌هایش که شعرهایش در اصل "مر" هست، کل دنیا فهمید که به زبان پارسی نیز آهنگ هست.
استقبال از آلبوم‌های "آرش"، بویژه آلبوم اولش که "ابراهیم حامدی" هم حضور داشت،
در روسیه و اکراین، بی‌ نظیر بود و تکرار نشدنی‌. چند سال پس از آن (۲۰۰۷)،
یکی‌ از کارهایش را، یک گروه روسیه‌ای با همکاری خودش، به زبان روسی با یک شعر "چرت و پرت"،
دوباره خواندند که خب خیلی‌‌ها از این تیپ کارها خوششان می‌آید "Блестящие и Arash".
من اگر اینها را میگویم، تمام حرفم اینست، که پس چرا از این کشور بزرگ موسیقی‌ ایرانی،
هیچ کاری تا بحال به مردم جهان عرضه نشده؟. بگمانم باید کمی‌ از تعارف کم کرد و به مبلغ افزود!.

سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Emiliano الجمعة أكتوبر 25, 2013 2:32 am

59 نوشته است:
Emiliano نوشته است:

1. متشکرم "59" عزیز.

ینی من عاشق سنتورشم:

بله امیر جان، این موسیقی‌ را خوب بیاد دارم. خیلی‌ سال بود که نشنیده بودم. ممنونم.
موافقم با شما بر سر نام اهنگسازش. سنتور آن نیز شنیدنیست، سپاسگزارم.

امیر جان، من راستش چند سالیست که یا یک مشکل موسیقایی در ارتباط هستم،
و آن اینکه، این تقسیم بندی‌های موسیقی‌ ایرانی، در بسیاری جا‌ها از دید من کوچک، اضافی هست.
آوازهای "افشاری"، "دشتی"، "بیات ترک" و "ابو عطا" همگی فرزندان دستگاه "شور" هستند،
که صد البته هر کدام دارای گوشه‌های خود و ویژگی‌‌هایشان هستند، اما این تقسیم بندی، زیاد از انداز هست.
دستگاه "راست پنجگاه" بسیار شبیه "ماهور" هست. چه خواننده و چه نوازنده در هنگام اجرای "راست پنجگاه"،
انگار که همان "ماهور" هست اما، با یک حالت "خود دارانه و پرهیز گونه" که نتهای پایانی هر بخش،
همانند پرنده ای، می‌خواهند به بالا بپرند، اما خود را سرکوب کرده و باز به پائین باز میگردند.
"همایون" هم که "اصفهان" و "شوشتری" را در خود دارد. "سه‌ گاه" و "چهار گاه" نیز از یک جنسند،
آنکه یک "گاه" بیشتر دارد، حماسی تر است به نسبت دیگری. من البته "هیچ" هم نیستم در وادی موسیقی‌،
اما بگمانم خیلی‌ شلوغ هست با این تقسیم بندی‌های مختلف.  ۷ دستگاه، ۵ آواز، و هر کدامشان تعدادی گوشه،
که تازه هر ردیف دانی‌، ادعا دارد که او، تعداد گوشه‌های بهتری بلد هست. اینهمه بیا و برو،
آنوقت تا ۸-۹ سال گذشته، یک آهنگ و یا ترانه به زبان پارسی و در حال و هوای این
در جهان پخش نشده بود. موسیقی‌ عربی‌، هندی، ترکی‌ و ... را همه می‌شناسند بجز ایرانی‌،
که ۱۰۰۱ "گوشه"، "پیچ" و "دست انداز" دارد. ۸-۹ سال پیش، به برکت همین آقا پسر "آرش لباف" بود،
که با آهنگ‌هایش که شعرهایش در اصل "مر" هست، کل دنیا فهمید که به زبان پارسی نیز آهنگ هست.
استقبال از آلبوم‌های "آرش"، بویژه آلبوم اولش که "ابراهیم حامدی" هم حضور داشت،
در روسیه و اکراین، بی‌ نظیر بود و تکرار نشدنی‌. چند سال پس از آن (۲۰۰۷)،
یکی‌ از کارهایش را، یک گروه روسیه‌ای با همکاری خودش، به زبان روسی با یک شعر "چرت و پرت"،
دوباره خواندند که خب خیلی‌‌ها از این تیپ کارها خوششان می‌آید "Блестящие и Arash".
من اگر اینها را میگویم، تمام حرفم اینست، که پس چرا از این کشور بزرگ موسیقی‌ ایرانی،
هیچ کاری تا بحال به مردم جهان عرضه نشده؟. بگمانم باید کمی‌ از تعارف کم کرد و به مبلغ افزود!.

سلامت باشید.

1. "59" گرامی، این نظر شما رو از خیلی از استادهای موسیقی شنیده م. خیلی هاشون که اصلاً موسیقی ایرونی رو در جایگاه موسیقی جهانی به رسمیت نمی شناسن و برای خودشون دلیل های قانع کننده ای هم دارن.
بنده هم با نظر شما موافقم. موسیقی جهانی یه مینور داره و یه ماژور؛ اما، موسیقی شرقی (اعم از ایرونی و چینی و ترکی و عربی و هندی و ...) ربع پرده داره؛ که، در جایگاه جهانی جایی نداره.
گرچه به شخصه این نظرو دارم که تموم زیبایی و متفاوت بودن موسیقی شرقی به همین ربع پرده و سوزیه که در اون نهفته ست.

بعد می یان به قول شما هزار تا دستگاه موسیقایی می سازن.
تازه شنیده م موسیقی هند از نظر دستگاه و گوشه از ایران هم بدتره!

2. گاهی واقعاً همین طوره.
گاهی یه چیزایی گل می کنن؛ که، فکرشو هم نمی کنی؛ البته، نباید از غول تبلیغات و بت سازی ها هم غافل موند؛ اما، کلاً همیشه اونی نمی شه که ما دوس داریم.
ما "حافظ" و "فردوسی" رو دوس داریم؛ اما، جهان "خیام" رو. "خیام" به نظر من یکی از برترین هاست و زیباترین مفاهیم رو تو کمترین قالب گفته؛ اما، جهان اون "خیام"ی رو نمی شناسه که ما می شناسیم.
اونا دوسش دارن؛ اما، به گونه ای دیگه.

3. در کل، بحث هنر و کلاً علوم انسانی (که به نظر من هنر هم زیرشاخه ای از علوم انسانیه) بحثی سلیقه ای و نسبیه و مث علوم پایه نیست.

4. خیلی خوبه که نظرات تو، دوست عزیزم، رو می شنوم و استفاده می کنم. حتماً باز هم بنویس تا بحث داغ تر شه.
ممنون.

Emiliano

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 25, 2013 8:59 am

خواهش می‌کنم امیر جان، شما لطف دارید. بله موافق هستم با نکات خوبی‌ که مطرح کردید.
عجب، پس این موسیقی‌ هندی!، کوچه پس کوچه هایش از ایرانی‌ ی ما هم بیشتر است، نمیدانستم.
"ربع پرده" که بخوبی درباره اش گفتید، هم بگفته ی شما سوز و زیبایی شرقی‌ درش نهفتست
و هم یکجورهایی موسیقی‌ رو مرزبندی میکنه یعنی‌، با بودنش حالت خودمانی بیشتری به گوش مخاطب می‌رسونه.
اما در آن موسیقی‌ که ربع پرده نیست، بجای "سوز و گداز"، حال و هوای "مینوی و روح انگیز" وجود دارد،
در پرانتز و خودمانی بگویم، آنجا که ربع پرده نیست، کلاس و سطح کار، بمراتب بالاتر است چون ربع پرده،
خیلی‌ استعداد دارد تا موسیقی‌ را به سطح بازاری و عوامانه ی آن بکشاند. سخن از حال و هوای مینوی
و روح نواز بمیان آمد. گاهگاهی این آفرینه که تقدیم شما و یاران فروم رویایی میگردد را گوش می‌دهم.
همانند یک پالایشگاه است برای روح. حتما شنیده اید، اما اینبار هم گوش جان بسپارید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 79229931583317366986

سمفونی "دعای آمرزش" - آفرینه ی "موتسارت":
http://s3.picofile.com/file/7981947311/Mozart_Requiem.rar.html

.
.
.

59
59

پست من طرف Emiliano الجمعة أكتوبر 25, 2013 10:35 am

59 نوشته است:

خواهش می‌کنم امیر جان، شما لطف دارید. بله موافق هستم با نکات خوبی‌ که مطرح کردید.
عجب، پس این موسیقی‌ هندی!، کوچه پس کوچه هایش از ایرانی‌ ی ما هم بیشتر است، نمیدانستم.
"ربع پرده" که بخوبی درباره اش گفتید، هم بگفته ی شما سوز و زیبایی شرقی‌ درش نهفتست
و هم یکجورهایی موسیقی‌ رو مرزبندی میکنه یعنی‌، با بودنش حالت خودمانی بیشتری به گوش مخاطب می‌رسونه.
اما در آن موسیقی‌ که ربع پرده نیست، بجای "سوز و گداز"، حال و هوای "مینوی و روح انگیز" وجود دارد،
در پرانتز و خودمانی بگویم، آنجا که ربع پرده نیست، کلاس و سطح کار، بمراتب بالاتر است چون ربع پرده،
خیلی‌ استعداد دارد تا موسیقی‌ را به سطح بازاری و عوامانه ی آن بکشاند. سخن از حال و هوای مینوی
و روح نواز بمیان آمد. گاهگاهی این آفرینه که تقدیم شما و یاران فروم رویایی میگردد را گوش می‌دهم.
همانند یک پالایشگاه است برای روح. حتما شنیده اید، اما اینبار هم گوش جان بسپارید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 79229931583317366986

سمفونی "دعای آمرزش" - آفرینه ی "موتسارت":
http://s3.picofile.com/file/7981947311/Mozart_Requiem.rar.html

.
.
.

1. متشکرم "59" عزیز. زحمت کشیدید؛ اما، خیلی با موسیقی کلاسیک حال نمی کنم؛ بخصوص، اگه تم مذهبی داشته باشه.
شاید تعداد موسیقی های کلاسیکی که دوس دارم، به 50 تام نرسه. تازه من کارهای بی نظیر "چارلی چاپلین" رو هم حساب می کنم.
2. برای این که سلیقه مو نشون بدم، نام چند تا کاری رو که خیلی از شنیدنشون لذت می برم، اینجا می ذارم، با اجازه ی شما:

2.1. Al Biniz _ Asturias (Piano ) _ Played By Alicia De Larrocha
2.2. Antonio Vivaldi (1) _ Con No. 1 _ Spring I Allegro
.
.
.
2.3. Antonio Vivaldi (12) _ Con No. 4 _ Winter III _ Allegro
2.4. Carl Orff _ Carmina Burana
2.5. Domenico Cimarosa _ Oboe Concerto In C Major
2.6. Nikolai Rimksy Korsakov _ The Flight Of The Bumble Bee (1)
2.7. Peter Ilyich Tchaikovsky _ The Nutcracker
2.8. Wolfgang Amadeus Mozart _ Turkish March

و این؛ که، هرگز از شنیدنش خسته نمی شم. شاید خیلی هم کلاسیک نباشه:

2.9. Nicos _ Secret Love

Emiliano

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 25, 2013 12:46 pm

Emiliano نوشته است:

1. متشکرم "59" عزیز. زحمت کشیدید؛ اما، خیلی با موسیقی کلاسیک حال نمی کنم؛ بخصوص، اگه تم مذهبی داشته باشه.
شاید تعداد موسیقی های کلاسیکی که دوس دارم، به 50 تام نرسه. تازه من کارهای بی نظیر "چارلی چاپلین" رو هم حساب می کنم.
2. برای این که سلیقه مو نشون بدم، نام چند تا کاری رو که خیلی از شنیدنشون لذت می برم، اینجا می ذارم، با اجازه ی شما:

2.1. Al Biniz _ Asturias (Piano ) _ Played By Alicia De Larrocha
2.2. Antonio Vivaldi (1) _ Con No. 1 _ Spring I Allegro
.
.
.
2.3. Antonio Vivaldi (12) _ Con No. 4 _ Winter III _ Allegro
2.4. Carl Orff _ Carmina Burana
2.5. Domenico Cimarosa _ Oboe Concerto In C Major
2.6. Nikolai Rimksy Korsakov _ The Flight Of The Bumble Bee (1)
2.7. Peter Ilyich Tchaikovsky _ The Nutcracker
2.8. Wolfgang Amadeus Mozart _ Turkish March

و این؛ که، هرگز از شنیدنش خسته نمی شم. شاید خیلی هم کلاسیک نباشه:

2.9. Nicos _ Secret Love

سپاسگزارم امیر جان، بسیار نیکو هست این مجموعه ی سرشار از موسیقی‌ که قرار دادید.
تمامی آنها شنیدنی هستند. راستش از مجموعه ی "فصلها - ویوالدی" که شما اشاره داشتید،
من با "زمستان" اش، ارتباط حسی بیشتری نسبت به بقیه فصلها، برقرار می‌کنم.
.
.
.
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 53974183156403428656
و اما و باز هم اما، که سپاس ویژه خدمت شما امیر خان با موسیقی‌ جادویی و مسخ کننده ای،
که در آخر نوشته‌هایتان به آن اشاره داشتید ... هر چه درباره اش بگوییم، کم خواهد بود.
شما و دوستان بهتر از من میدانید، که این شاهکار احساس نواز: "راز عشق"،
از آلبوم "Buddah Bar III - 2001"،
با آهنگسازی و اجرای استاد ویولن اهل یونان "Nicos Hatzopoulos" میباشد.
سالهاست که می‌شنویم آنرا و هر بار تمام وجود را بسوی خود میکشاند.
آهنگسازش، کوهی از احساس و سخن‌های ناگفته هست....

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 51449535873810485860_thumb

قطعه ی "راز عشق" از آلبوم "Buddah Bar III - 2001" - آفرینه‌ای جاودان از Nicos Hatzopoulos

http://s3.picofile.com/file/7982189458/Secret_Love_by_Nicos_Hatzopoulos_from_Buddah_Bar_III_2001_.rar.html

.
.
.

59
59

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 Empty معما چو حل گشت آسان شود!

پست من طرف Indiana Jones الثلاثاء نوفمبر 19, 2013 3:07 pm

با سلام خدمت دوستان
یکی دیگر از معماهای قدیمی حل شد. چند وقت پیش از شبکه نمایش در حال تماشای فیلم رولر کاستر بودم که متوجه تم بسیار دلنشین آن شدم و بعد با دانلود موسیقی متن فیلم ساخته لالو شیفرین مطمئن شدم که تم ابتدایی و رویایی سری کاست های قصه گو از انتشارات بیتا مربوط به این فیلم سینمایی بوده است. از شما دعوت میکنم فایل صوتی پیوست را گوش کنید تا دریابید در مورد چه موزیکی صحبت میکنم.
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 V4fncs1tcvgovjdhvk_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 B7ds1mj2ij8ri96m6kk_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 B2k2astd8ugngiayqcwd_thumb
و این هم لینک فیلم یادشده در سایت IMDB :
http://www.imdb.com/title/tt0076636/?ref_=fn_al_tt_1
و این هم یکی از آخرین تصاویر لالو شیفرین:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 23 Cvhack2dzydo9bu0qid
و بالاخره این هم لینک دانلود موزیکی که بدان اشاره کرده بودم. گوش کنید:
http://s1.picofile.com/file/8100985742/Rollercoaster_Lalo_Schifrin_Prologue_Montage.mp3.html
ارادتمند
افشین
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

صفحه 23 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة