کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

+60
yaghesh
Audiophile
وحید شمسی
SKYNET
venus arian
ارمانن
slevin(HAMID
Milassyui
Mihakralj
sina1984
Mactavish
jovest
simoncrans
suny
prison break
heidiii
Roxpa
aliagha
jasonbourne
arman
Heidii
keyvanmoeini
faridonline
afsoon520
pooria.kianoush
tamarajoon
ahmad1300mo
kazvash
mehrdad khadem
kiakiany
jeff65
aa1359
R3za
Marcello
naser58
fazel1994
mahmood666
sahra_7
stalker
kave
Negin 2
SMAM
siavash
Dan Cooper
arman1389
نگين
Roham
mld_msm
mohammad
S@M
alirad
tisto
ariangirl
Shervin
Emiliano
sparrow
khatereh
babak
@p@d@n@
Indiana Jones
64 مشترك

صفحه 24 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  الصفحة التالية

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف Emiliano السبت أكتوبر 19, 2013 2:28 am

59 نوشته است:

[b]
پیشگفتار:

امیر جان،
سپاسگزارم با مطالبی که در بخش فیلم‌ها فرمودید اکنون.
اتفاقن قسمت "یادگاری" دیشب را دیدم و به آن‌ خواهم پرداخت در انتهای این نوشته!.
بله، من متوجه شدم درباره کدام ماسک‌ها گفتید اکنون. راستش نداشتم از آنها.
شما مدیر کل آسایشگاه هستید امیر جان و من تنها مشتری آنجا.
سلامت باشید.

سریال "باز مدرسم دیر شد - ۱۳۶۲" یکی‌ از نوستالژی‌های ما هست،
که خوشبختانه در سالهای گذشته، بطور شایسته‌ای به آن‌ پرداخته شده
و از تلویزیون نیز، بارها بازپخش گردیده. هدف من از نوشتن این چند رج،
تاکید و یادآوری بر موسیقی‌ قدرتمندانه و هنایشگر آن‌ میباشد،
که اگر امیر جان تأیید بفرمایند و اشتباه نکنم، در دستگاه "همایون - (گوشه ی شوشتری)"
یا همان گام جهانی "مینور" ساخته شده است. سازنده ی آهنگ تیتراژ و موسیقی‌‌های متن این سریال،
استاد محمد شمس میباشند، که هیچ جور نمیتوانم همکاری ایشان با آن‌ آدمکش‌ها را
برای خود توجیه نمایم و همین نیز، دلیل شده تا از ایشان هیچ نامی‌ در تلویزیون برده نشود.
بهر حال، استعداد راستین و نهاد هنرمندانه ی استاد شمس، با ساخت این موسیقی‌،
در یاد ما "نسل  شصت" بیادگار مانده است و بیراه نخواهد بود، که اگر آهنگ این سریال را،
بعنوان شورانگیز‌ترین موسیقی‌ دوران کودکی و یا نوجوانی خود برگزینیم.
آهنگ سریال "آینه - ۱۳۶۴" نیز که بنا به دیدگاه موسیقایی درست امیر جان،
از ساخته‌های استاد فقید "بابک بیات" میباشد را، میتوان بعنوان رومانتیک‌ترین آهنگ از آن دوران دانست.
در فایل صوتی زیر، تیتراژ سریال "باز مدرسم ..." و چند دقیقه از متن آن‌ قرار دارد،
که موسیقی‌ پس از تیتراژ نیز، بسیار شنیدنی و با شور و حال میباشد.

موسیقی‌ تیتراژ و متن سریال "باز مدرسم دیر شده - ۱۳۶۲" - آفرینه ی استاد "محمد شمس":

http://s4.picofile.com/file/7975307197/Baz_Madresam_Dir_Shod_Muzik_1362_.rar.html

[color=#333399][size=15].
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

1. سلام "59" عزیز. صبح بخیر.
2. اختیار دارید. شما خودتون که استادید.
اما، از اونجا که از بنده پرسیدید، به رسم ادب جواب می دم: بله. کاملاً درسته. دستگاه و گوشه شو درست فرمودید.
واقعاً یکی از زیباترین کارهاییه که همه ی ما شنیدیم. موسیقی تیتراژ رو به شدت دوس داشته و دارم؛ اما، عاشق این موسیقی متنش هم هستم؛ که، به خوبی غم، نگرانی و دلشوره رو می رسونه؛ یعنی، درست اِلِمان های دستگاه همایون رو:

http://s3.picofile.com/file/7975634408/Baz_Madresam_Dir_Shod_3_.rar.html

................................

3. اون وسایل بازی، "59" عزیز، "ماسک نبودن، کلش می شد یه عروسک کاغذی.
ممنون.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف Emiliano الخميس أكتوبر 24, 2013 7:25 am

1. سلام دوستان.
2. هدیه ی ناقابل بنده به دوست عزیزم، "فاضل"؛ که، مدتی بود کم پیدا شده و قول داده دوباره بیاد:
"بهار دلکش" در دستگاه شور و مایه ی ابوعطا:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 5xegh101gte65mvogl55_thumb

http://s3.picofile.com/file/7980995913/Emil_Shour_Abou_Ata_Bahare_Delkash_.mp3.html

Emiliano

پست من طرف 59 الخميس أكتوبر 24, 2013 7:56 am

Emiliano نوشته است:

1. سلام دوستان.
2. هدیه ی ناقابل بنده به دوست عزیزم، "فاضل"؛ که، مدتی بود کم پیدا شده و قول داده دوباره بیاد:
"بهار دلکش" در دستگاه شور و مایه ی ابوعطا:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 5xegh101gte65mvogl55_thumb

http://s3.picofile.com/file/7980995913/Emil_Shour_Abou_Ata_Bahare_Delkash_.mp3.html

امیر جان من با اجازه، این اجرای دل‌انگیز شما را هم اکنون تازه به تازه،
دریافت کردم و با گوش جان شنیدم و باز هم می‌شنوم اکنون.
دست مریزاد، بسیار با احساس و دلنواز بود.

حال که با اجرای دلنشین شما، سخن از "شور" و یکی‌ از فرزندانش یعنی‌ "ابوعطا" بمیان آمد،
البته شما بهتر از من می‌دانید، که اذان خوانده شده توسط "موذن زاده ی اردبیلی"،
در گوشه ی "روح الارواح (در آواز ابوعطا)" خوانده شده و دلیل آنکه ایرانیان
این اذان را دوست دارند، همین میباشد.

سلامت باشید و هنرتان جاودان.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj2005h@yahoo.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف Emiliano الخميس أكتوبر 24, 2013 8:24 am

1. متشکرم "59" عزیز.
2. راستش من هم عاشق این اذونم و به همراه "ربنا"ی "محمد رضا شجریان" شاید جزو معدود کارهایی باشن؛ که، می شنومشون.

3. از شما بخاطر اطلاعات خوبی که گفتید، ممنونم.

4. حالا که صحبت اذون و ابوعطا شد، یاد یه کار دیگه ی خاطره انگیز افتادم؛ که، دهه ی 70 به کرات از شبکه ی اول می شنیدیم.
اگه اشتباه نکنم از ساخته های زیبای "محمد میر زمانی" عزیزه که استاد فلوت و نی هستن.
ینی من عاشق سنتورشم:
گوش کنید (برای اولین بار در وب گذاشته می شه):

http://s2.picofile.com/file/7981061826/Soroud_4_Nasime_Sobhgahi.mp3.html

Emiliano

پست من طرف 59 الخميس أكتوبر 24, 2013 9:23 am

Emiliano نوشته است:

1. متشکرم "59" عزیز.
2. راستش من هم عاشق این اذونم و به همراه "ربنا"ی "محمد رضا شجریان" شاید جزو معدود کارهایی باشن؛ که، می شنومشون.

4. حالا که صحبت اذون و ابوعطا شد، یاد یه کار دیگه ی خاطره انگیز افتادم؛ که، دهه ی 70 به کرات از شبکه ی اول می شنیدیم.
اگه اشتباه نکنم از ساخته های زیبای "محمد میر زمانی" عزیزه که استاد فلوت و نی هستن.
ینی من عاشق سنتورشم:

بله امیر جان، این موسیقی‌ را خوب بیاد دارم. خیلی‌ سال بود که نشنیده بودم. ممنونم.
موافقم با شما بر سر نام اهنگسازش. سنتور آن نیز شنیدنیست، سپاسگزارم.

امیر جان، من راستش چند سالیست که یا یک مشکل موسیقایی در ارتباط هستم،
و آن اینکه، این تقسیم بندی‌های موسیقی‌ ایرانی، در بسیاری جا‌ها از دید من کوچک، اضافی هست.
آوازهای "افشاری"، "دشتی"، "بیات ترک" و "ابو عطا" همگی فرزندان دستگاه "شور" هستند،
که صد البته هر کدام دارای گوشه‌های خود و ویژگی‌‌هایشان هستند، اما این تقسیم بندی، زیاد از انداز هست.
دستگاه "راست پنجگاه" بسیار شبیه "ماهور" هست. چه خواننده و چه نوازنده در هنگام اجرای "راست پنجگاه"،
انگار که همان "ماهور" هست اما، با یک حالت "خود دارانه و پرهیز گونه" که نتهای پایانی هر بخش،
همانند پرنده ای، می‌خواهند به بالا بپرند، اما خود را سرکوب کرده و باز به پائین باز میگردند.
"همایون" هم که "اصفهان" و "شوشتری" را در خود دارد. "سه‌ گاه" و "چهار گاه" نیز از یک جنسند،
آنکه یک "گاه" بیشتر دارد، حماسی تر است به نسبت دیگری. من البته "هیچ" هم نیستم در وادی موسیقی‌،
اما بگمانم خیلی‌ شلوغ هست با این تقسیم بندی‌های مختلف.  ۷ دستگاه، ۵ آواز، و هر کدامشان تعدادی گوشه،
که تازه هر ردیف دانی‌، ادعا دارد که او، تعداد گوشه‌های بهتری بلد هست. اینهمه بیا و برو،
آنوقت تا ۸-۹ سال گذشته، یک آهنگ و یا ترانه به زبان پارسی و در حال و هوای این
در جهان پخش نشده بود. موسیقی‌ عربی‌، هندی، ترکی‌ و ... را همه می‌شناسند بجز ایرانی‌،
که ۱۰۰۱ "گوشه"، "پیچ" و "دست انداز" دارد. ۸-۹ سال پیش، به برکت همین آقا پسر "آرش لباف" بود،
که با آهنگ‌هایش که شعرهایش در اصل "مر" هست، کل دنیا فهمید که به زبان پارسی نیز آهنگ هست.
استقبال از آلبوم‌های "آرش"، بویژه آلبوم اولش که "ابراهیم حامدی" هم حضور داشت،
در روسیه و اکراین، بی‌ نظیر بود و تکرار نشدنی‌. چند سال پس از آن (۲۰۰۷)،
یکی‌ از کارهایش را، یک گروه روسیه‌ای با همکاری خودش، به زبان روسی با یک شعر "چرت و پرت"،
دوباره خواندند که خب خیلی‌‌ها از این تیپ کارها خوششان می‌آید "Блестящие и Arash".
من اگر اینها را میگویم، تمام حرفم اینست، که پس چرا از این کشور بزرگ موسیقی‌ ایرانی،
هیچ کاری تا بحال به مردم جهان عرضه نشده؟. بگمانم باید کمی‌ از تعارف کم کرد و به مبلغ افزود!.

سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Emiliano الجمعة أكتوبر 25, 2013 2:32 am

59 نوشته است:
Emiliano نوشته است:

1. متشکرم "59" عزیز.

ینی من عاشق سنتورشم:

بله امیر جان، این موسیقی‌ را خوب بیاد دارم. خیلی‌ سال بود که نشنیده بودم. ممنونم.
موافقم با شما بر سر نام اهنگسازش. سنتور آن نیز شنیدنیست، سپاسگزارم.

امیر جان، من راستش چند سالیست که یا یک مشکل موسیقایی در ارتباط هستم،
و آن اینکه، این تقسیم بندی‌های موسیقی‌ ایرانی، در بسیاری جا‌ها از دید من کوچک، اضافی هست.
آوازهای "افشاری"، "دشتی"، "بیات ترک" و "ابو عطا" همگی فرزندان دستگاه "شور" هستند،
که صد البته هر کدام دارای گوشه‌های خود و ویژگی‌‌هایشان هستند، اما این تقسیم بندی، زیاد از انداز هست.
دستگاه "راست پنجگاه" بسیار شبیه "ماهور" هست. چه خواننده و چه نوازنده در هنگام اجرای "راست پنجگاه"،
انگار که همان "ماهور" هست اما، با یک حالت "خود دارانه و پرهیز گونه" که نتهای پایانی هر بخش،
همانند پرنده ای، می‌خواهند به بالا بپرند، اما خود را سرکوب کرده و باز به پائین باز میگردند.
"همایون" هم که "اصفهان" و "شوشتری" را در خود دارد. "سه‌ گاه" و "چهار گاه" نیز از یک جنسند،
آنکه یک "گاه" بیشتر دارد، حماسی تر است به نسبت دیگری. من البته "هیچ" هم نیستم در وادی موسیقی‌،
اما بگمانم خیلی‌ شلوغ هست با این تقسیم بندی‌های مختلف.  ۷ دستگاه، ۵ آواز، و هر کدامشان تعدادی گوشه،
که تازه هر ردیف دانی‌، ادعا دارد که او، تعداد گوشه‌های بهتری بلد هست. اینهمه بیا و برو،
آنوقت تا ۸-۹ سال گذشته، یک آهنگ و یا ترانه به زبان پارسی و در حال و هوای این
در جهان پخش نشده بود. موسیقی‌ عربی‌، هندی، ترکی‌ و ... را همه می‌شناسند بجز ایرانی‌،
که ۱۰۰۱ "گوشه"، "پیچ" و "دست انداز" دارد. ۸-۹ سال پیش، به برکت همین آقا پسر "آرش لباف" بود،
که با آهنگ‌هایش که شعرهایش در اصل "مر" هست، کل دنیا فهمید که به زبان پارسی نیز آهنگ هست.
استقبال از آلبوم‌های "آرش"، بویژه آلبوم اولش که "ابراهیم حامدی" هم حضور داشت،
در روسیه و اکراین، بی‌ نظیر بود و تکرار نشدنی‌. چند سال پس از آن (۲۰۰۷)،
یکی‌ از کارهایش را، یک گروه روسیه‌ای با همکاری خودش، به زبان روسی با یک شعر "چرت و پرت"،
دوباره خواندند که خب خیلی‌‌ها از این تیپ کارها خوششان می‌آید "Блестящие и Arash".
من اگر اینها را میگویم، تمام حرفم اینست، که پس چرا از این کشور بزرگ موسیقی‌ ایرانی،
هیچ کاری تا بحال به مردم جهان عرضه نشده؟. بگمانم باید کمی‌ از تعارف کم کرد و به مبلغ افزود!.

سلامت باشید.

1. "59" گرامی، این نظر شما رو از خیلی از استادهای موسیقی شنیده م. خیلی هاشون که اصلاً موسیقی ایرونی رو در جایگاه موسیقی جهانی به رسمیت نمی شناسن و برای خودشون دلیل های قانع کننده ای هم دارن.
بنده هم با نظر شما موافقم. موسیقی جهانی یه مینور داره و یه ماژور؛ اما، موسیقی شرقی (اعم از ایرونی و چینی و ترکی و عربی و هندی و ...) ربع پرده داره؛ که، در جایگاه جهانی جایی نداره.
گرچه به شخصه این نظرو دارم که تموم زیبایی و متفاوت بودن موسیقی شرقی به همین ربع پرده و سوزیه که در اون نهفته ست.

بعد می یان به قول شما هزار تا دستگاه موسیقایی می سازن.
تازه شنیده م موسیقی هند از نظر دستگاه و گوشه از ایران هم بدتره!

2. گاهی واقعاً همین طوره.
گاهی یه چیزایی گل می کنن؛ که، فکرشو هم نمی کنی؛ البته، نباید از غول تبلیغات و بت سازی ها هم غافل موند؛ اما، کلاً همیشه اونی نمی شه که ما دوس داریم.
ما "حافظ" و "فردوسی" رو دوس داریم؛ اما، جهان "خیام" رو. "خیام" به نظر من یکی از برترین هاست و زیباترین مفاهیم رو تو کمترین قالب گفته؛ اما، جهان اون "خیام"ی رو نمی شناسه که ما می شناسیم.
اونا دوسش دارن؛ اما، به گونه ای دیگه.

3. در کل، بحث هنر و کلاً علوم انسانی (که به نظر من هنر هم زیرشاخه ای از علوم انسانیه) بحثی سلیقه ای و نسبیه و مث علوم پایه نیست.

4. خیلی خوبه که نظرات تو، دوست عزیزم، رو می شنوم و استفاده می کنم. حتماً باز هم بنویس تا بحث داغ تر شه.
ممنون.

Emiliano

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 25, 2013 8:59 am

خواهش می‌کنم امیر جان، شما لطف دارید. بله موافق هستم با نکات خوبی‌ که مطرح کردید.
عجب، پس این موسیقی‌ هندی!، کوچه پس کوچه هایش از ایرانی‌ ی ما هم بیشتر است، نمیدانستم.
"ربع پرده" که بخوبی درباره اش گفتید، هم بگفته ی شما سوز و زیبایی شرقی‌ درش نهفتست
و هم یکجورهایی موسیقی‌ رو مرزبندی میکنه یعنی‌، با بودنش حالت خودمانی بیشتری به گوش مخاطب می‌رسونه.
اما در آن موسیقی‌ که ربع پرده نیست، بجای "سوز و گداز"، حال و هوای "مینوی و روح انگیز" وجود دارد،
در پرانتز و خودمانی بگویم، آنجا که ربع پرده نیست، کلاس و سطح کار، بمراتب بالاتر است چون ربع پرده،
خیلی‌ استعداد دارد تا موسیقی‌ را به سطح بازاری و عوامانه ی آن بکشاند. سخن از حال و هوای مینوی
و روح نواز بمیان آمد. گاهگاهی این آفرینه که تقدیم شما و یاران فروم رویایی میگردد را گوش می‌دهم.
همانند یک پالایشگاه است برای روح. حتما شنیده اید، اما اینبار هم گوش جان بسپارید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 79229931583317366986

سمفونی "دعای آمرزش" - آفرینه ی "موتسارت":
http://s3.picofile.com/file/7981947311/Mozart_Requiem.rar.html

.
.
.

59
59

پست من طرف Emiliano الجمعة أكتوبر 25, 2013 10:35 am

59 نوشته است:

خواهش می‌کنم امیر جان، شما لطف دارید. بله موافق هستم با نکات خوبی‌ که مطرح کردید.
عجب، پس این موسیقی‌ هندی!، کوچه پس کوچه هایش از ایرانی‌ ی ما هم بیشتر است، نمیدانستم.
"ربع پرده" که بخوبی درباره اش گفتید، هم بگفته ی شما سوز و زیبایی شرقی‌ درش نهفتست
و هم یکجورهایی موسیقی‌ رو مرزبندی میکنه یعنی‌، با بودنش حالت خودمانی بیشتری به گوش مخاطب می‌رسونه.
اما در آن موسیقی‌ که ربع پرده نیست، بجای "سوز و گداز"، حال و هوای "مینوی و روح انگیز" وجود دارد،
در پرانتز و خودمانی بگویم، آنجا که ربع پرده نیست، کلاس و سطح کار، بمراتب بالاتر است چون ربع پرده،
خیلی‌ استعداد دارد تا موسیقی‌ را به سطح بازاری و عوامانه ی آن بکشاند. سخن از حال و هوای مینوی
و روح نواز بمیان آمد. گاهگاهی این آفرینه که تقدیم شما و یاران فروم رویایی میگردد را گوش می‌دهم.
همانند یک پالایشگاه است برای روح. حتما شنیده اید، اما اینبار هم گوش جان بسپارید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 79229931583317366986

سمفونی "دعای آمرزش" - آفرینه ی "موتسارت":
http://s3.picofile.com/file/7981947311/Mozart_Requiem.rar.html

.
.
.

1. متشکرم "59" عزیز. زحمت کشیدید؛ اما، خیلی با موسیقی کلاسیک حال نمی کنم؛ بخصوص، اگه تم مذهبی داشته باشه.
شاید تعداد موسیقی های کلاسیکی که دوس دارم، به 50 تام نرسه. تازه من کارهای بی نظیر "چارلی چاپلین" رو هم حساب می کنم.
2. برای این که سلیقه مو نشون بدم، نام چند تا کاری رو که خیلی از شنیدنشون لذت می برم، اینجا می ذارم، با اجازه ی شما:

2.1. Al Biniz _ Asturias (Piano ) _ Played By Alicia De Larrocha
2.2. Antonio Vivaldi (1) _ Con No. 1 _ Spring I Allegro
.
.
.
2.3. Antonio Vivaldi (12) _ Con No. 4 _ Winter III _ Allegro
2.4. Carl Orff _ Carmina Burana
2.5. Domenico Cimarosa _ Oboe Concerto In C Major
2.6. Nikolai Rimksy Korsakov _ The Flight Of The Bumble Bee (1)
2.7. Peter Ilyich Tchaikovsky _ The Nutcracker
2.8. Wolfgang Amadeus Mozart _ Turkish March

و این؛ که، هرگز از شنیدنش خسته نمی شم. شاید خیلی هم کلاسیک نباشه:

2.9. Nicos _ Secret Love

Emiliano

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 25, 2013 12:46 pm

Emiliano نوشته است:

1. متشکرم "59" عزیز. زحمت کشیدید؛ اما، خیلی با موسیقی کلاسیک حال نمی کنم؛ بخصوص، اگه تم مذهبی داشته باشه.
شاید تعداد موسیقی های کلاسیکی که دوس دارم، به 50 تام نرسه. تازه من کارهای بی نظیر "چارلی چاپلین" رو هم حساب می کنم.
2. برای این که سلیقه مو نشون بدم، نام چند تا کاری رو که خیلی از شنیدنشون لذت می برم، اینجا می ذارم، با اجازه ی شما:

2.1. Al Biniz _ Asturias (Piano ) _ Played By Alicia De Larrocha
2.2. Antonio Vivaldi (1) _ Con No. 1 _ Spring I Allegro
.
.
.
2.3. Antonio Vivaldi (12) _ Con No. 4 _ Winter III _ Allegro
2.4. Carl Orff _ Carmina Burana
2.5. Domenico Cimarosa _ Oboe Concerto In C Major
2.6. Nikolai Rimksy Korsakov _ The Flight Of The Bumble Bee (1)
2.7. Peter Ilyich Tchaikovsky _ The Nutcracker
2.8. Wolfgang Amadeus Mozart _ Turkish March

و این؛ که، هرگز از شنیدنش خسته نمی شم. شاید خیلی هم کلاسیک نباشه:

2.9. Nicos _ Secret Love

سپاسگزارم امیر جان، بسیار نیکو هست این مجموعه ی سرشار از موسیقی‌ که قرار دادید.
تمامی آنها شنیدنی هستند. راستش از مجموعه ی "فصلها - ویوالدی" که شما اشاره داشتید،
من با "زمستان" اش، ارتباط حسی بیشتری نسبت به بقیه فصلها، برقرار می‌کنم.
.
.
.
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 53974183156403428656
و اما و باز هم اما، که سپاس ویژه خدمت شما امیر خان با موسیقی‌ جادویی و مسخ کننده ای،
که در آخر نوشته‌هایتان به آن اشاره داشتید ... هر چه درباره اش بگوییم، کم خواهد بود.
شما و دوستان بهتر از من میدانید، که این شاهکار احساس نواز: "راز عشق"،
از آلبوم "Buddah Bar III - 2001"،
با آهنگسازی و اجرای استاد ویولن اهل یونان "Nicos Hatzopoulos" میباشد.
سالهاست که می‌شنویم آنرا و هر بار تمام وجود را بسوی خود میکشاند.
آهنگسازش، کوهی از احساس و سخن‌های ناگفته هست....

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 51449535873810485860_thumb

قطعه ی "راز عشق" از آلبوم "Buddah Bar III - 2001" - آفرینه‌ای جاودان از Nicos Hatzopoulos

http://s3.picofile.com/file/7982189458/Secret_Love_by_Nicos_Hatzopoulos_from_Buddah_Bar_III_2001_.rar.html

.
.
.

59
59

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 Empty معما چو حل گشت آسان شود!

پست من طرف Indiana Jones الثلاثاء نوفمبر 19, 2013 3:07 pm

با سلام خدمت دوستان
یکی دیگر از معماهای قدیمی حل شد. چند وقت پیش از شبکه نمایش در حال تماشای فیلم رولر کاستر بودم که متوجه تم بسیار دلنشین آن شدم و بعد با دانلود موسیقی متن فیلم ساخته لالو شیفرین مطمئن شدم که تم ابتدایی و رویایی سری کاست های قصه گو از انتشارات بیتا مربوط به این فیلم سینمایی بوده است. از شما دعوت میکنم فایل صوتی پیوست را گوش کنید تا دریابید در مورد چه موزیکی صحبت میکنم.
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 V4fncs1tcvgovjdhvk_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 B7ds1mj2ij8ri96m6kk_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 B2k2astd8ugngiayqcwd_thumb
و این هم لینک فیلم یادشده در سایت IMDB :
http://www.imdb.com/title/tt0076636/?ref_=fn_al_tt_1
و این هم یکی از آخرین تصاویر لالو شیفرین:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 Cvhack2dzydo9bu0qid
و بالاخره این هم لینک دانلود موزیکی که بدان اشاره کرده بودم. گوش کنید:
http://s1.picofile.com/file/8100985742/Rollercoaster_Lalo_Schifrin_Prologue_Montage.mp3.html
ارادتمند
افشین
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف 59 الثلاثاء نوفمبر 19, 2013 4:58 pm

Indiana Jones نوشته است:

http://s1.picofile.com/file/8100985742/Rollercoaster_Lalo_Schifrin_Prologue_Montage.mp3.html

ارادتمند
افشین

افشین خان گرامی با سپاس برای لینک موزیک که قرار دادید.
راستش با شنیدن آن از دقیقه ی ۳:۴۰ به بعد (بویژه از ۴:۴۴)،
یک لحظه خودم را در سینما ۲۰۰۰ احساس کردم!. اگر اشتباه نکنم،
این موسیقی‌ را بر روی فیلمهای هیجان انگیز سینما ۲۰۰۰ نیز قرار می‌دادند.
ممنونم از یادآوری خاطره انگیزی که داشتید.
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Heidii الثلاثاء نوفمبر 19, 2013 5:25 pm

Indiana Jones نوشته است:

با سلام خدمت دوستان
یکی دیگر از معماهای قدیمی حل شد. چند وقت پیش از شبکه نمایش در حال تماشای فیلم رولر کاستر بودم که متوجه تم بسیار دلنشین آن شدم و بعد با دانلود موسیقی متن فیلم ساخته لالو شیفرین مطمئن شدم که تم ابتدایی و رویایی سری کاست های قصه گو از انتشارات بیتا مربوط به این فیلم سینمایی بوده است. از شما دعوت میکنم فایل صوتی پیوست را گوش کنید تا دریابید در مورد چه موزیکی صحبت میکنم.
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 V4fncs1tcvgovjdhvk_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 B7ds1mj2ij8ri96m6kk_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 B2k2astd8ugngiayqcwd_thumb
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 Cvhack2dzydo9bu0qid
ارادتمند
افشین
ممنونم جناب افشین. تا موسیقی رو شنیدم اول از همه صدای مرحوم حسین باغی توی ذهنم زنده شد و معرفی صداپیشه های نوار قصه های سری "قصه گو"! ... راستش یکمی عجیب است. من امروز بارها یاد سینما دو هزار افتادم و رولرکوستر شهربازی!! بلاخره رفتم توی یوتیوب سرچ کردم و تعداد زیادی ویدئوی باکیفیت از رولرکوسترهای معروف و پرسرعت دنیا پیدا کردم. ویژگی خاص این ویئوها این است که دوربین را روی صندلی جلوی رولرکوستر کاشتن و تمام مدتی که روی ریل های پرپیچ و تاب بالا و پایین می رود و با سرعت می پیچد و سقوط می کند، تخیل بیننده رو با فردی که روی همون صندلی نشسته همراه می کند و حسی شبیه افراد سوار بر وسیله به آدم دست می دهد! کافی است این عبارت رو سرچ کنید:
Roller Coaster Front Seat POV

Heidii
Heidii

تعداد پستها : 102

پست من طرف Emiliano الأربعاء نوفمبر 20, 2013 4:00 pm

1. سلام.
2. این هم تیتراژ آغازین و فرجامین "سایه ی همسایه"، از ساخته های "بابک بیات" فقید:

http://s1.picofile.com/file/8101113118/Sayeye_Hamsayeh_1_Opening.rar.html
http://s1.picofile.com/file/8101113734/Sayeye_Hamsayeh_2_Ending.rar.html

3. یاد چی افتادین؟
من که یاد "جنگل" "داریوش اقبالی"؛ که، قبل از انقلاب، خود زنده یاد "بابک بیات" اونو ساخته بود:

http://s4.picofile.com/file/8101112092/Darioush_Eghbali_52_10_Jangal.rar.html

Indiana Jones نوشته است:

با سلام خدمت دوستان
ارادتمند
افشین

4. "افشین" جان، خوشحالم که یکی از آرزوهای دیگه ت برآورده شده و خوب می دونم چه مودی داری الآن.

5. چند ثانیه ی اول کار، منو یاد اون بازی مسخره ی "نینتندو" ("میکرو") می نداخت، به نام "سیرک":

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 0b0i9imyczyeo2tg5tb_thumb

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 Si124ysprvte0bfgpkt_thumb

کمی هم شبیه "ماریو" بود!

6. و ثانیه های بعدی رو هم که دوستان گفتن: دقیقاً سینمای سه بعدی و رولر کاسترش.
بقیه ش برام معنایی نداشت.
ممنون.

Emiliano

پست من طرف 59 الأربعاء نوفمبر 20, 2013 6:26 pm

Emiliano نوشته است:
6. و ثانیه های بعدی رو هم که دوستان گفتن: دقیقاً سینمای سه بعدی و رولر کاسترش.
بقیه ش برام معنایی نداشت.
ممنون.

با عرض پوزش خدمت دوستان گرامی،
اگر ممکن هست بفرمایید که "رولر کاستر" چیست؟.
دیروز که خانم هایدی هم نوشته بودند آنرا، من راستش خجالت کشیدم بپرسم و بی‌ سوادیم نمایان تر گردد.
اپتدا که خواندم "کاستر"، یاد "کارآگاه کاستر افتادم" ... بعد دیدم که نه‌،
ارتباطی‌ باید داشته باشد با شهر بازی. درباره ی سینمای سه‌ بعدی نیز یک بار گفتم در فروم،
که چند سال پیش برای اولین و آخرین بار آنرا دیدم. نکته این بود که وارد سالن شدیم،
وقتی‌ نشستیم، دیدم که همه مشغول زدن عینک هستند. تازه فهمیدم که از جعبه ی جادویی نزدیک به درب ورودی،
می‌بایست اپتدا عینک را بر میداشتم. خلاصه ی کلام اینکه، چند ثانیه بیشتر وقت نبود به شروع فیلم،
که سریع رفتم برداشتم و بر صندلی قرار گرفتم. ... دنیاییست "آقای هالو" بودن در زندگی‌.

.
.
.

59
59

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 Empty ترن هوایی

پست من طرف Heidii الأربعاء نوفمبر 20, 2013 8:08 pm

59 نوشته است:
با عرض پوزش خدمت دوستان گرامی،
اگر ممکن هست بفرمایید که "رولر کاستر" چیست؟.
دیروز که خانم هایدی هم نوشته بودند آنرا، من راستش خجالت کشیدم بپرسم و بی‌ سوادیم نمایان تر گردد.
اپتدا که خواندم "کاستر"، یاد "کارآگاه کاستر افتادم" ... بعد دیدم که نه‌،
ارتباطی‌ باید داشته باشد با شهر بازی. درباره ی سینمای سه‌ بعدی نیز یک بار گفتم در فروم،
که چند سال پیش برای اولین و آخرین بار آنرا دیدم. نکته این بود که وارد سالن شدیم،
وقتی‌ نشستیم، دیدم که همه مشغول زدن عینک هستند. تازه فهمیدم که از جعبه ی جادویی نزدیک به درب ورودی،
می‌بایست اپتدا عینک را بر میداشتم. خلاصه ی کلام اینکه، چند ثانیه بیشتر وقت نبود به شروع فیلم،
که سریع رفتم برداشتم و بر صندلی قرار گرفتم. ... دنیاییست "آقای هالو" بودن در زندگی‌.

.
.
.

جناب 59 منم دیروز فهمیدم رولرکاستر چی هست. همون ترن هواییه. شهربازی هم یکی داشت که سوار شدنش محدودیت سنی داشت. من خیلی التماس می کردم بذارن سوار بشم ولی به خاطر سنم اجازه نمی دادن. بلاخره یه بار بهم گفتن پسرعمویم رو که هم سنم بود قبلا یواشکی سوار کرده بودن از اون بالا پرت شده بوده پایین و یه سربازی این پایین گرفته بودش! بعد چشمک میزدن به پسرعمویم میگفتن: "مگه نه؟" اونم الکی تایید می کرد.
بالاتر توضیح کوتاهی دادم.
این عبارت رو سرچ کنید یادتون میاد:
من فقط یک بار سینما دو هزار شهربازی رفتم. همین صحنه های ترن هوایی رو اونجا نشون میدادن و مردم ایستاده بودن و جیغ می زدن.
Heidii
Heidii

پست من طرف 59 الأربعاء نوفمبر 20, 2013 8:49 pm

Heidii نوشته است:
جناب 59 منم دیروز فهمیدم رولرکاستر چی هست. همون ترن هواییه. شهربازی هم یکی داشت که سوار شدنش محدودیت سنی داشت. من خیلی
التماس می کردم بذارن سوار بشم ولی به خاطر سنم اجازه نمی دادن. بلاخره یه بار بهم گفتن پسرعمویم رو که هم سنم بود قبلا یواشکی سوار کرده بودن از اون بالا پرت شده بوده پایین و یه سربازی این پایین گرفته بودش! بعد چشمک میزدن به پسرعمویم میگفتن: "مگه نه؟" اونم الکی تایید می کرد.
من فقط یک بار سینما دو هزار شهربازی رفتم. همین صحنه های ترن هوایی رو اونجا نشون میدادن و مردم ایستاده بودن و جیغ می زدن.

بسیار ممنونم از لطف شما و توضیح روشنی که فرمودید.
بله همان دیروز عبارتی که گفتید را جستجو کردم و دیدم در تصویرها و کلیپ‌ها که همین "ترن هوایی" بود
که اکنون بخوبی اشاره داشتید اما پرسش اینجا بود که این واژه ی دور اما کمی‌ آشنا (بخاطر کارآگاه کاستر)،
موضوعش چیست که اکنون مطلب روشن شد و ممنونم. همانگونه که در پست "سینما ۲۰۰۰" و خاطره اش
نوشته بودم و ملاحظه فرمودید، چندین بار به دیدن سینما ۲۰۰۰ رفته بودم و پس از کلی‌ ایستادن در صف،
بداخل آن‌ گنبد که همچون سپهر پیما بود، راه پیدا کردیم. امیدوارم که فایل کلیپ‌ تصویری آنرا دیده باشید که بی‌ شک،
بهترین یاد آوری از فیلمهای سینما ۲۰۰۰ هست با آنکه خود کلیپ، بتازگی تهیه شده:

(سینما ۲۰۰۰)
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p200-topic

خاطره ی کوتاهی‌ که تعریف کردید، بسیار بامزه و خنده دار بود. من حتی چهره ی معصوم و کودکانه ی
پسر عمویتان را تصور کردم که بین راستی‌ و صداقت کودکانه اش، و نگرانی و منطق بزرگسالان،
قرار داشته و راهی‌ جز تأیید گفته‌های دیکته شده از بالا را نداشته. ... و یک مطلب دیگر که همینجا می‌گویم.

من پوزش میخواهم که اینرا می‌گویم. خانم کلاور آغازگر این اعترافات بودند و ثوابش! به پای ایشان نوشته میشود.
در نیمه ی دهه ی شصت، سالهای ۶۴-۶۵، پس از بخش صبحگاهی برنامه ی کودک کانال دو،
یک برنامه بود نزدیک به نیمروز، همانند تلویزیونی محلی، با نام "کوردی کوماری". همان کارتونهای آنزمان
همچون "لولک و بولک" و ... را تکرار میکرد و نشان میداد. نکته‌ای که دیده ی پاک کودکانه،
اما کنجکاو من را به خود جلب میکرد (بحث جنسیت نیست، شاید دختر خانم‌ها نیز جلب توجه می‌شدند)،
مجری این برنامه بود که خودشان کرد بودند و به زبان کردی صحبت میکردند.
ایشان خانم جوانی بودند که بسیار بسیار زیبا روی بودند. من خب نمی‌فهمیدم زبان ایشان را،
اما در آن سنین کم که ۵ - ۶ ساله بودم، فقط چشم به جعبه ی جادویی میدوختم و دیگر هیچ نمی‌فهمیدم.
اگر جهنمی شوم بخاطر این اعترافات، پاداشش به خانم کلاور خواهد رسید.

.
.
.

59
59

پست من طرف Heidii الخميس نوفمبر 21, 2013 4:44 am

59 نوشته است:
Heidii نوشته است:
جناب 59 منم دیروز فهمیدم رولرکاستر چی هست. همون ترن هواییه. شهربازی هم یکی داشت که سوار شدنش محدودیت سنی داشت. من خیلی
التماس می کردم بذارن سوار بشم ولی به خاطر سنم اجازه نمی دادن. بلاخره یه بار بهم گفتن پسرعمویم رو که هم سنم بود قبلا یواشکی سوار کرده بودن از اون بالا پرت شده بوده پایین و یه سربازی این پایین گرفته بودش! بعد چشمک میزدن به پسرعمویم میگفتن: "مگه نه؟" اونم الکی تایید می کرد.

بسیار ممنونم از لطف شما و توضیح روشنی که فرمودید.
بله همان دیروز عبارتی که گفتید را جستجو کردم و دیدم در تصویرها و کلیپ‌ها که همین "ترن هوایی" بود
که اکنون بخوبی اشاره داشتید اما پرسش اینجا بود که این واژه ی دور اما کمی‌ آشنا (بخاطر کارآگاه کاستر)،
موضوعش چیست که اکنون مطلب روشن شد و ممنونم. همانگونه که در پست "سینما ۲۰۰۰" و خاطره اش
نوشته بودم و ملاحظه فرمودید، چندین بار به دیدن سینما ۲۰۰۰ رفته بودم و پس از کلی‌ ایستادن در صف،
بداخل آن‌ گنبد که همچون سپهر پیما بود، راه پیدا کردیم. امیدوارم که فایل کلیپ‌ تصویری آنرا دیده باشید که بی‌ شک،
بهترین یاد آوری از فیلمهای سینما ۲۰۰۰ هست با آنکه خود کلیپ، بتازگی تهیه شده:

(سینما ۲۰۰۰)
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p200-topic

خاطره ی کوتاهی‌ که تعریف کردید، بسیار بامزه و خنده دار بود. من حتی چهره ی معصوم و کودکانه ی
پسر عمویتان را تصور کردم که بین راستی‌ و صداقت کودکانه اش، و نگرانی و منطق بزرگسالان،
قرار داشته و راهی‌ جز تأیید گفته‌های دیکته شده از بالا را نداشته. ... و یک مطلب دیگر که همینجا می‌گویم.

من پوزش میخواهم که اینرا می‌گویم. خانم کلاور آغازگر این اعترافات بودند و ثوابش! به پای ایشان نوشته میشود.
در نیمه ی دهه ی شصت، سالهای ۶۴-۶۵، پس از بخش صبحگاهی برنامه ی کودک کانال دو،
یک برنامه بود نزدیک به نیمروز، همانند تلویزیونی محلی، با نام "کوردی کوماری". همان کارتونهای آنزمان
همچون "لولک و بولک" و ... را تکرار میکرد و نشان میداد. نکته‌ای که دیده ی پاک کودکانه،
اما کنجکاو من را به خود جلب میکرد (بحث جنسیت نیست، شاید دختر خانم‌ها نیز جلب توجه می‌شدند)،
مجری این برنامه بود که خودشان کرد بودند و به زبان کردی صحبت میکردند.
ایشان خانم جوانی بودند که بسیار بسیار زیبا روی بودند. من خب نمی‌فهمیدم زبان ایشان را،
اما در آن سنین کم که ۵ - ۶ ساله بودم، فقط چشم به جعبه ی جادویی میدوختم و دیگر هیچ نمی‌فهمیدم.
اگر جهنمی شوم بخاطر این اعترافات، پاداشش به خانم کلاور خواهد رسید.

.
.
.

خاطره ی جالبی بود. ممنونم. معلوم میشه همه ما آدمها از بچگی مسایل فطری مون فعاله.
متاسفانه اون برنامه کردی رو یادم نیست. من برنامه ای یادم میاد که بعد از برنامه کودک کانال دو گاهی پخش می شد. اون نمایش های کوتاه خانوادگی در مورد شور شدن غذا و قسمتی بود در مورد آشپزی. بعد از آموزش نحوه پخت غذا، خانمی که صدا و لحن صحبت کردنش به خصوصی داشت و مخصوصا حرف "ش" رو طرز خاصی ادا می کرد می آمد و در مورد مقدار ویتامین ها و مواد معدنی اون غذا توضیحاتی می داد. مثلا می گفت مقدار کالری یا ویتامین دی این غذا این مقدار واحده. همزمان یه نموداری نمایش داده می شد و کمیت اون مولفه به صورت یک استوانه رنگی به سمت بالا حرکت می کرد. این صحنه خیلی تو ذهنم مونده. گاهی بعدازظهرها هم این برنامه پخش می شد.
سال گذشته تلویزیون رو روشن کردم دیدم خانمی با همون لحن آشنا و همون طرز خاص تلفظ "ش"در حال صحبت در مورد مسایل تغذیه ای خانواده بود. متوجه شدم اسم اون خانم "دکتر برلیانت بزرگمهر" بود (اگه یه تکه از صداشونو ضبط می کردم الان خاطره ش براتون تداعی می شد) ... تو قسمت امواج صوتی گمشده نوشتم چون لحن و صدای ایشون همیشه تو خاطرم بود.
Heidii
Heidii

پست من طرف Emiliano الجمعة نوفمبر 22, 2013 5:50 am

1. سلام.
2. بالأخره "یافتم":

3. "عمله دسته دسته" ("دیگه نمرم ولایت"):

3.1. با صدای "عباس محبی":

http://s4.picofile.com/file/8101273668/Amalah_Dastah_Dastah_Abbas_Mohebbi_.wma.html

3.2. با صدای "نجم الدین":

http://s1.picofile.com/file/8101273800/Amalah_Dastah_Dastah_Najm_Oddin_.mp3.html

4. "مخوام زود برم ولایت" (وختی دیدن ترانه ی بالایی "بدآموزی" داره، این یکیو خوندن؛ که، نه مزه ی بالایی رو داشت، نه تأثیر بالایی رو کم کرد و کلاً لایتچسبکی بود؛ درست شبیه، دنباله های فیلم ها.):
با صدای زنده یاد "علی اصغر خواجه افضلی" ("اصغر افضلی"):

http://s3.picofile.com/file/8101273776/Amalah_Dastah_Dastah_Asghar_Afzali_Ali_Asghar_Khajeh_Afzali_.mp3.html

5. "هایدی" جان، کاش از این خانوم "عهدیه بدیعی شماره ی 2" (به دلیل طرز خاص "ش" گفتناش!) یه فایل هم می ذاشتید.
"59" عزیز، دیدم تو تاپیک بغلی گفتید فایلشو دانلود کردید، می شه بگید کجاست؟
شاید من نمی بینم؟

Emiliano

پست من طرف S@M الجمعة نوفمبر 22, 2013 8:49 am

رز سلام بر همه
امیل جان به علت همون مسئله تنبلی که کلاً نهادینه شده نفهمیدم چه بحثی بوده که به این آهنگها رسیدید...Embarassed  ولی اگه درست یادم باشه (چون من مشتری پر و پا قرص صبح حمعه با شما بودم) زنده یاد افضلی یه شخصیتی رو داشتن به اسم رحمت گرچاقه ای(؟) که اگه اشتباه نکنم شبیه صمد آقا بود (روی سنگ پا رو سفید کرده بود) و یکی از این ترانه هایی که خونده بود همون اوایلی بود که این نقش رو گرفته بود و بعدش دیگه تا مدتها شخصیت رحمت پای ثابت این برنامه بود. ولی یه ورژن دیگه هم بود که من توی این سه تایی که شما زحمت کشیده بودین اونو نشنیدم. یه تیکه اش اینطوری بود: حالا اسمُم هوشنگَه/ شلوارُم پاچه تنگَه و.... (بقیه اش یادم نیست!) که فکر کنم درجه بدآموزیش دیگه خیلی بالا بود و آمار مهاجرت رو حسابی بالا برد. حالا راستش دقیق یادم نیست که اونو خود جناب افضلی خونده بود یا یکی دیگه ولی اگه اونم پیدا کنین ممنون میشم. و یه زحمت دیگه: راجع به نجم الدین میشه یه توضیحاتی بدین؟ من کلاً فراموشش کرده بودم!
S@M
S@M

تعداد پستها : 161

پست من طرف Emiliano الجمعة نوفمبر 22, 2013 2:04 pm

S@M نوشته است:
رز سلام بر همه
امیل جان به علت همون مسئله تنبلی که کلاً نهادینه شده نفهمیدم چه بحثی بوده که به این آهنگها رسیدید...Embarassed  ولی اگه درست یادم باشه (چون من مشتری پر و پا قرص صبح حمعه با شما بودم) زنده یاد افضلی یه شخصیتی رو داشتن به اسم رحمت گرچاقه ای(؟) که اگه اشتباه نکنم شبیه صمد آقا بود (روی سنگ پا رو سفید کرده بود) و یکی از این ترانه هایی که خونده بود همون اوایلی بود که این نقش رو گرفته بود و بعدش دیگه تا مدتها شخصیت رحمت پای ثابت این برنامه بود. ولی یه ورژن دیگه هم بود که من توی این سه تایی که شما زحمت کشیده بودین اونو نشنیدم. یه تیکه اش اینطوری بود: حالا اسمُم هوشنگَه/ شلوارُم پاچه تنگَه و.... (بقیه اش یادم نیست!) که فکر کنم درجه بدآموزیش دیگه خیلی بالا بود و آمار مهاجرت رو حسابی بالا برد. حالا راستش دقیق یادم نیست که اونو خود جناب افضلی خونده بود یا یکی دیگه ولی اگه اونم پیدا کنین ممنون میشم. و یه زحمت دیگه: راجع به نجم الدین میشه یه توضیحاتی بدین؟ من کلاً فراموشش کرده بودم!

1. بحث خاصی نبوده، خانوم "سم" عزیز.
سال ها بود دوس داشتم این ترانه رو بشنوم؛ که، امروز تونستم و گفتم شادی مو با دوستان خوبم تو انجمن قسمت کنم.

2. دقیقاً اون کاراکتر کپی ای از "صمد آقا" بود و بس.
من همیشه با شنیدنش "پرویز صیاد" می یومد جلو چشام.
3. اون ترانه ای هم که نوشتید، کاملاً یادمه. انگار همین دیروز بود.
باشه. دنبال اون هم می رم و ممنون از یادآوری تون. مطمئن باشید پیداش کنم، اینجا می ذارم.

4. زنده یاد "نجم الدین" رو ما مشهدی ها بیشتر می شناسیم و نواراش تا همین چند سال پیش تو مشهد فت و فراوون بود. این ترانه رو با لهجه ی خراسونی خونده بود؛ که، براتون آپلود کردم.
اولش خواستم "دسته دسته"ی "سوزان روشن" رو هم بذارم؛ که، دیگه کار، تمام و کمال شه، باز بی خیال شدم!

Emiliano

پست من طرف S@M الجمعة نوفمبر 22, 2013 3:02 pm

ممنون امیل جان. ممکنه بگین آهنگهاش رو از کجا می تونم دانلود کنم؟ یا اگه خودتون فایلی ازش دارید آپ کنید پلیز؟ من خیلی از صداش خوشم میاد. اسم کاملش چیه اصلاً؟ انقدر تو اینترنت نجم الدین وجود داشت که فکرشم نمی کردم!
من اون موقع هایی که سوزان این آهنگ رو خونده بود به خودم گفتم چی فکر کرده که روی این آهنگ شعر خونده؟ آدم همش یاد عمله ها میفته. بعداً موقعی که سه تار میزدم فهمیدم که این آهنگ یکی از آهنگهای اصیل و قدیمیه مازندرانه (به اسم محله سنگ تراشون؟) که بدبخت اینطوری در حقش جفا شده...

اين مطلب آخرين بار توسط S@M در الجمعة نوفمبر 22, 2013 3:46 pm ، و در مجموع 5 بار ويرايش شده است.
S@M
S@M

پست من طرف Emiliano الجمعة نوفمبر 22, 2013 3:10 pm

S@M نوشته است:ممنون امیل جان. ممکنه بگین آهنگهاش رو از کجا می تونم دانلود کنم؟ یا اگه خودتون فایلی ازش دارید آپ کنید پلیز؟ من خیلی از صداش خوشم میاد. اسم کاملش چیه اصلاً؟ انقدر تو اینترنت نجم الدین وجود داشت که فکرشم نمی کردم!

1. "سم" عزیز، باور کن من خودم از شما نسبت به نام دقیق افراد و فایل های کامپیوترم، حساس ترم و اگه می دونستم، حتماً می گفتم خدمتتون.
ما به همون نام "نجم الدین" می شناختیمش این هنرمند فقید رو.

2. در مورد فایل های دیگه، متأسفانه چیزی ندارم. کی فکرشو می کرد یه روزی اون همه نوارای رنگارنگ از خونه هامون جمع شه و دیگه هم پیدا نشه؛ وگرنه، هر جوری بود نگهشون می داشتیم.
متأسفانه خیلی هامون خیلی از چیزای مفیدمون رو از دست دادیم و در حسرتشونیم و این نوار (که "سونی" قرمز هم بود) یکی از حسرت های منه!

3. پست اسکریپت:
بعد از پست این نوشته، یه سرچ کوچولو کردم، تنها دستاوردم همین بود از ایشون:

"یارُم کله پا مِره"؛ که، طبق معمول طنزه:

http://s1.picofile.com/file/8101345326/Najm_Oddin_Yarom_Kalleh_Pa_Merah.rar.html

Emiliano

پست من طرف S@M الجمعة نوفمبر 22, 2013 3:35 pm

پیداش کردم، اسمش سید محمد نجم الدین بود:
به گزارش ايسنا،«سيد محمد نجم الدين» متولد 1315 بود و خوانندگي را از 20 سالگي به صورت جدي با خواندن ترانه هاي بومي خراسان آغاز کرد. او از سال 1335 به راديو نيروهوايي رفت و بعد از آن وارد گروه موسيقي راديو ايران شد و در بخش آهنگ هاي بومي برنامه «دهقان» را اجرا کرد. بيشتر شهرت نجم الدين براي خواندن ترانه «يره يره» بود که خودش آن را ساخته بود و بعد از آن ترانه «مسافر قطار» از ساخته هاي او به زبان خراساني شهرت پيدا کرد. اين ترانه در آن زمان در ايستگاه تهران، راه آهن ايران پخش مي شد. نجم الدين همچنين در حوزه شعر طنز بومي و ترانه هاي طنز بومي شهرت داشت و آهنگسازي کارهايش را خودش براساس ملودي هاي بومي انجام مي داد. خدمات او در جهت شناسايي ترانه هاي طنز خراساني قابل توجه است. اين هنرمند که چهار سال در بستر بيماري بود، صبح ديروز(4/8/88)- چهارم آبان ماه- در اثر ايست قلبي در منزلش درگذشت.

و تشکر از فایل بالارز

ولی نمی دونم حس من رو شما هم دارید یا نه:
چقدر صدای علیرضا اکبریان شبیه به نجم الدین بود وقتی آهنگ علیمردان اومده رو میخوند! امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 24 8769_2r6fzau
S@M
S@M

پست من طرف Heidii الجمعة نوفمبر 22, 2013 4:57 pm

Emiliano نوشته است:

1. سلام.
2. بالأخره "یافتم":

3. "عمله دسته دسته" ("دیگه نمرم ولایت"):

3.1. با صدای "عباس محبی":

http://s4.picofile.com/file/8101273668/Amalah_Dastah_Dastah_Abbas_Mohebbi_.wma.html

3.2. با صدای "نجم الدین":

http://s1.picofile.com/file/8101273800/Amalah_Dastah_Dastah_Najm_Oddin_.mp3.html

4. "مخوام زود برم ولایت" (وختی دیدن ترانه ی بالایی "بدآموزی" داره، این یکیو خوندن؛ که، نه مزه ی بالایی رو داشت، نه تأثیر بالایی رو کم کرد و کلاً لایتچسبکی بود؛ درست شبیه، دنباله های فیلم ها.):
با صدای زنده یاد "علی اصغر خواجه افضلی" ("اصغر افضلی"):

http://s3.picofile.com/file/8101273776/Amalah_Dastah_Dastah_Asghar_Afzali_Ali_Asghar_Khajeh_Afzali_.mp3.html

5. "هایدی" جان، کاش از این خانوم "عهدیه بدیعی شماره ی 2" (به دلیل طرز خاص "ش" گفتناش!) یه فایل هم می ذاشتید.
"59" عزیز، دیدم تو تاپیک بغلی گفتید فایلشو دانلود کردید، می شه بگید کجاست؟
شاید من نمی بینم؟

ممنونم جناب امیلیانو. ظاهرا از این شاهکار "عمله دسته دسته" ورژن های متنوعی اجرا شده که دوتا شو شما لطف کردین گذاشتین و جالب بود.
من هم یک ورژن دیگه از عمله دسته دسته دارم که قدیمها تو برنامه صبح جمعه با شما اجرا شده بود و خواننده ش با این دو تا فرق می کنه. این ورژن رو با دو سه تا قسمت خاطره انگیز از صبح جمعه با شما، سال گذشته تو سایت صدای کودکی من گذاشته بودم که کمی بعدش سایت بالکل بسته شد و این دو سه تا خیلی دیده نشد (=شنیده نشد)... اینها رو بچگی طبق عادت روی نوار کاست ضبط کرده بودم و فکر نمی کردم روزی خاطره ساز بشن.
اگه کسی از صبح جمعه با شما خوشش میومده بگه اون دو تا فایل صوتی دیگه رو هم بذارم.
http://s1.picofile.com/file/8101355834/amale_daste_daste.mp3.html
خیلی حیف شد صدای اون خانم تغذیه رو ضبط نکردم. بنده خدا چهل پنجاه دقیقه داشت با همون فرم خاطره انگیز و "ش" های خاصش در مورد ویتامین ها و کالری ها صحبت می کرد. بعد از اون هم جای دیگری ندیدمشون.
Heidii
Heidii

پست من طرف S@M السبت نوفمبر 23, 2013 1:48 am

دوستان من دیشب از مجموع این آهنگ و بحث هایی که در تاپیک دیگه راجع به اوشین شده بود یه چیز دیگه هم یادم اومد:
اگه خاطرتون باشه اون موقع رفتن به ژاپن برای کار هم خیلی رایج شده بود ( که یکی از پیامدهای آن ساختن فیلم مرد آفتابی بود) همون سالها بود که توی یه برنامه که فکر کنم مال عید بود و اگه اشتباه نکنم با بازی منوچهر آذری و فرهنگ مهرپرور بودش (که با عرض معذرت و با وجود علاقه و ارادتی که به این دو بزرگوار دارم، طبق معمول بقیه کارهاشون خیلی خنک بود)  که خودشون رو شبیه ژاپنی ها(اونم از نوع ساموراییش) درست کرده بودن و همین آهنگ عمله دسته دسته رو اجرا میکردن منتها به این شکل (من همینقدرش یادمه):
نیا میشی پشیمون/ نیایید بابا نیایید بابا نیایید دیگه به ژاپون! (بعد وسطش هم تیکه میومدن که: نیاید دیگه... میاید چیکار؟)
S@M
S@M

صفحه 24 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة