کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

+34
stalker
Milassyui
aghaghi
S@M
arman
alimontaz
Heidii
Mihakralj
volant
slevin(HAMID
keyvanmoeini
abnbat
SMAM
jasonbourne
پل کوچولو
ASDALIREZA105
erfan
ramin
edo
Clover
Heidi
sahra_7
Negin 2
Indiana Jones
mehrnaz_sadeghi86
Ishpateka
fazel1994
afsoon520
ahmad1300mo
Emiliano
kazvash
faridonline
babak
59
38 مشترك

صفحه 15 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  الصفحة التالية

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف Mihakralj الجمعة أكتوبر 18, 2013 1:09 pm

Emiliano نوشته است:[b]

.................................

5. "59" و "میحا"ی عزیز، ازتون بخاطر فایل های "آیینه ی عبرت" خیلی ممنونم.
6. "59" عزیز، خیلی دوس داشتم "شب شکن" رو بار دیگه می دیدم. خیییلی کوچیک بودم، رفتم سینما، دیدمش؛ اما، هیچی ازش یادم نیست؛ چون، تو تلویزیون کم دادنش.
فقط هیچ وقت آنونس این فیلم رو تو تلویزیون فراموش نمی کنم. خیلی باکلاس بود، هم اسم فیلم و هم آنونسش.

7. "میحا"ی عزیز، در مورد موسیقی های به کار رفته تو "آیینه ی عبرت"، همون طور که اشاره کردید و کردیم، بیشتر کارهای "تنجرین دریم" بوده.
اما، چه خوب که دوس دارید آهنگ ها رو شناسایی کنید؛ چون، یک موسیقی به کار رفته تو این سریال برای من ناشناخته بود و تقریباً مطمئنم که از کارهای "تنجرین دریم" نیست.
ضمناً اگه اشتباه نکنم، این موسیقی روی کارهای "هشدارهای پلیس" (یا یه همچین اسمی، با بازی زنده یاد "مهدی آریان نژاد"، همون کچله) هم شنیده می شد، جمعه ها بعدازظهر، از شبکه ی 1:

http://s1.picofile.com/file/7974592896/Aeeneye_Ebrat_1_.rar.html

لطفاً شناسایی و اعلام کنید. ممنون.

8. در مورد انتخاب موسیقی های "آیینه ی عبرت" من تا 99 درصد مطمئنم از انتخاب های "جهانسوز فولادی" بود!
دهه ی 60 کلاً انتخاب های موسیقی در قرق ایشون بود و من همیشه برام سؤال بود که آخه نوشتن نام کسی برای "انتخاب" موسیقی تو تیتراژ هم لازمه؟ زحمتی نداشته که!

با سلام به شما امیر گرامی،
متشکرم از توجه شما به این موضوع.
در واقع آهنگ مربوطه که بیشتر به کارهای آهنگسازان ایتالیایی می مانست رو گوش کردم.
دروغ چرا!
واسم خیلی آشناست ولی نتواستم پیداش کنم.
یک مقدار وقت میبره تا تمام آلبوم هایی که به اونها مشکوکم رو دوباره گوش کنم.

متشکرم.
Mihakralj
Mihakralj

تعداد پستها : 169

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف Heidi الجمعة أكتوبر 18, 2013 1:34 pm

59 نوشته است:

دیروز میخواستم بنویسم،
که در میانه ی دهه ی هفتاد، در دبیرستانی که مادر من تدریس میکردند،
دختر آقای افشار یک روز در کلاس درس، بخاطر پریدن پاک کن به گلویش،
جان میسپارد ... این پیشامد بسیار تلخ و سنگین‌ بود برای بهرام افشار و خانواده اش

جناب 59 بزرگوار
اين خاطره اي كه يادآوري كرديد جالب است. چون خبري كه آن زمان بين مردم دهان به دهان مي گشت اين بود كه "دختربچه ي چهارساله" ي ايشان به خاطر بلعيدن پاك كن از دنيا رفته است.  آمبولانس    من البته هيچ وقت جزييات اين خبر را از دوستي كه با ايشان معاشرت داشت نپرسيدم. ولي تصور مي كردم سن و سال بچه اي كه پاك كن بلعيده در حد همان سه - چهار سال باشد نه يك بچه ي محصل! به هرحال ممنونم. اين هم تصوير يك فرزند ديگر بهرام افشار است:
http://s3.picofile.com/file/7974796876/315826_288670427810909_86702883_n.jpg
اما يادم است يكي از نگراني هاي پدرمادرهاي دهه شصتي اين بود كه بچه ها ناغافل روي سرشان نايلون نكشند و خفه نشوند! اين نگراني از وقتي شروع شد كه تلويزيون يك فيلم ‍ژاپني نشون داد از پدرمادري كه از بچه غافل مي شوند و وقتي سراغش مي روند مي بينند بچه يك مشما روي سر و صورتش كشيده و نتوانسته در بياورد و خفه شده. اين هم جزو فيلمهايي هست كه نديدم كسي به خاطر داشته باشد و اگر كسي اينجا يادش بيايد بسيار باعث دلگرمي بنده است!
و قسمت سوم جنگ آفتاب، تيتراژ ابتدايي و انتهايي برنامه و قسمت ديگري از اجراي مريم افشار است. دوستي تصور مي كرد مريم افشار (مجري) و رويا افشار (بازيگر آينه و در خانه) خواهر باشند. نمي دانم اينطور هست يا نه ولي تيتراژ آغاز برنامه، نام خانوادگي كامل مجري را "حميدي افشار" نوشته در حاليكه نام خانوادگي كامل بازيگر آينه "افشاري نسب" (البته خواهرها يا برادرهايي هم هستند كه نام خانوادگي هايشان با هم فرق مي كند مثل شيرين بينا و نگين صدق گويا)
http://s2.picofile.com/file/7975176876/jonge_aftab_3_.flv.html
Heidi
Heidi

تعداد پستها : 129

پست من طرف Emiliano الجمعة أكتوبر 18, 2013 2:48 pm

Heidi نوشته است:
تصاوير ماسك هاي دهه شصتي جالب بود. من از اين ماسك ها نداشتم و طبيعتا از ماسك هايي هم كه آقا اميليانو نشونيش رو دادن خاطره اي ندارم. ولي كلا با كمي دقت و ظرافت مي شود مثل جناب 59 جزييات خوبي از بعضي از اين فيلم هاي قديمي شكار كرد. مثلا چند وقت پيش موقع تماشاي فيلم مسافران مهتاب، چشمم به يكي از اون سطل زباله هاي فلزي كوچك خورد كه قديم ها بيشتر خانواده ها كنار اتاقهايشان داشتند و دورتادورش عكس نوزادهاي لختي بود كه روي پارچه دراز كشيده بودن و مي خنديدن. و با خودم فكر كردم اين بچه ها (ي احتمالا خارجي) كه عكس هاشون روي سطل هاي فلزي كنار اتاق هاي خانواده هاي ايراني بود الان چقدر بزرگ شدن و چند سالشونه و چه شكلي شدن (يه سري تصورات بيمارگونه كه فقط از ذهن خيال پرداز و قصه پرداز دهه شصتي ها بيرون مياد!!)
[/size]

1. "هایدی" جان، منظورتون ایناست" Smile

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 5qss36ntayod0rdgiqc_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 3bksy7gj2ja23rpm36ac_thumb

..........................

2. عکسای بالا رو؛ اگه اشتباه نکنم، دوست خوبمون، "نگین"، گذاشته بود و به درخواست بنده.
ضمناً ایشون مدت مدیدیه خیلی کم به اینجا سر می زنه و شاید هم اصلاً این انجمن رو فراموش کرده ن!
3. یادمه ما از این سطلایی، که توضیح دادید، گوشه ی یکی از اتاقامون داشتیم با یه عکس گربه ی زیبای سیاه و سفید روش. گربهه کنار یه ظرف شیرینی بود.
پس زمینه ی سطل هم آبی آسمانی بود.
من از "نگین" خانوم خواستم از اون برام عکس پیدا کنه؛ اما، ایشون از اون های بالا عکس گذاشت.
اون دو تا بچه ای رو هم که شما گفتید، فکر می کنم خواهرم داشت.

59 نوشته است:
امیر جان[/u] ممنون هستم برای فایلهای صوتی و تصویری که قرار دادید.
همچنین بازگوکردن خاطره ها. یاد بجایی هم داشتید از پرسوناژ "آقا کمالی".
ای کاش این برنامه ی اقتصادی - پژوهشی که با نام "یادگاری" ساخته و پخش میگردد،
از "سیمای هفته" و "جنگ هفته" نیز قسمتهایی پخش کند. قسمت دیشبی اش را هنوز ندیدم،
امیدوارم از نوستالژی‌هایمان با زبان خوش پخش کرده باشد.

3. "59" عزیز، "برنامه ی اقتصادی - پژوهشی یادگاری" ( Smile) دیشب رو خوب شد ندیدید. چیز خاصی رو از دست ندادید.
یه تیکه هایی از "گالش های مادربزرگ"ش بد نبود و اگه بخاطر اون از اینترنت استفاده کردید، اشکالی نداره؛ اما، طبق معمول دوباره گیر داده بودن به فیلم "مادر"، "خانه ی دوست کجاست" و "بچه های آسمان"!!!!
نمی دونم تو این فیلم ها چی هست که دست از سرشون برنمی دارن!
تازه این قدر "عزت الله انتظامی" رو نشون دادن؛ که، آدم فکر می کرد خبریه!
همین دو شب پیش یکی تو شبکه ی 7 اداشو به شدت زیبا درمی آورد و خیلی حال کردم که بالأخره "آقای بازیگر"ی رو که الکی تو دهه ی 70 بادش کردن و اون قدر باد کرده شد؛ که، دیگه اون "انتظامی" سابق نشد و نیست، تابوشو شکستن.
دم اون پسره؛ که، از بازیگرای "دوربین مخفی"های "امیرحسین قهرایی"ه گرم.
اگه ضبطش کرده بودم، حتماً اینجا می ذاشتمش؛ اما، پسره این بود:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 Fw3gk11a4b6ih2a22z4f_thumb

59 نوشته است:
که مدل‌های گران و سه‌ بعدی اش نیز هستند و خب کمی‌ تا قسمتی‌ غصه میخوردیم.
خیلی خوب یادآوری کردید امیر جان. من از کاراکترهای انیمیشنی، "زورو" را داشتم،
همراه با کلاهش که از جنس عکس رادیولوژی بود! و یک شمشیر نیز داشت.
گمان کنم که اگر با کمک شما، یک نام انگلیسی و کلی‌ برای این مدل ماسک لباس گونه پیدا کنیم،
آنوقت به تصویرهایش نیز در اینترنت دست پیدا خواهیم کرد.

4. اوه، نه نه! این منظورم نبود، دوست خوبم.
وقتی دوباره نوشته هامو خوندم، دیدم نقص از نوشته های خودم بوده؛ که، شما یاد "لباس" (Custom یا Dress Up) یا  زورو افتادید.
درسته از این لباسا خواهرزاده ی من هم داشت و من عاشق چشم بندش بودم.
کلاهش هم خیلی زیبا بود.

http://www.flagshipfancydress.co.uk/ekmps/shops/flagshipenterp/images/zorro-eye-mask-106-p.jpg
http://img.auctiva.com/imgdata/8/0/5/1/0/4/webimg/478207188_o.jpg
http://media01.partyfiesta.com/Products/large/sombrero-zorro-nino-98409-20120606123408.png

اما، منظور من این بود که:
یه کاراکتر رو روی کاغذ مقوایی نقاشی کرده بودن. بعد اومده بودن اونو به مثلاً 20 تیکه به صورت کلاژ تقسیم کرده بودن: به این صورت که مثلاً دستاش یا پاهاش سه تیکه بود: مچ، ساعد و بازو یا مچ و ساق و ران.
بعد این تیکه ها شامل دست ها، پاها، شکم، سر و ... هر کدوم یه سوراخ کوچیک داشتن؛ که، با دکمه ی جُفتی (از این دکمه هایی که لباس نوزادا یا دخترخانومای تین ایجر داره) به هم وصل می شد؛ یعنی، هم بازی فکر و جورچینی بود و هم در نهایت، کاراکتر، دستا و پاهاش قابلیت حرکت و انیمه داشتن و می تونستی هر بار اون ها رو به شکلی در آری.

نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا نه.
از این بازی ها کسی یادشه؟

5. در مورد اون آسایشگاه، حتماً اتاقشو دونفره انتخاب کن، تا با هم هم اتاقی شیم! Smile

6. در مورد زنده یاد دختر "غلامعلی افشار" همیشه حتا شنیدن این خبر برایم ناگوار بوده و خیلی حیف شد که چنین اتفاقی باعث شد ما از دیدن چنین مرد بزرگی محروم شیم.

7. بدون شرح:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 0cqrl7vtdax0jmos0na_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 O8gpde17vt6m2m0jskim_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 Ltm0ragp3z6sb1rp810_thumb

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 18, 2013 4:31 pm

Heidi نوشته است:

اين خاطره اي كه يادآوري كرديد جالب است. چون خبري كه آن زمان بين مردم دهان به دهان مي گشت
اين بود كه "دختربچه ي چهارساله" ي ايشان به خاطر بلعيدن پاك كن از دنيا رفته است.
و قسمت سوم جنگ آفتاب، تيتراژ ابتدايي و انتهايي برنامه و قسمت ديگري از اجراي مريم افشار است.

من گمان کنم، که دیگر بحالت اورژانسی باید به آسایشگاه فروم منتقل شوم.
بله، کاملن درست میفرمایید، اکنون بیاد آوردم، که همسر ایشان،
همکار مادر من بودند و پس از این واقعه، مادر من بهمراه دیگر دبیران،
به منزل آقای افشار، نزد همسرشان برای گفتن تسلیت رفته بودند.
این مورد درست هست. ممنون هستم از شما و همچنین برای فایل سوم از جنگ آفتاب.

.
.
.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف Heidi الجمعة أكتوبر 18, 2013 6:07 pm

Emiliano نوشته است:

1. "هایدی" جان، منظورتون ایناست" Smile

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 5qss36ntayod0rdgiqc_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 3bksy7gj2ja23rpm36ac_thumb

2. عکسای بالا رو؛ اگه اشتباه نکنم، دوست خوبمون، "نگین"، گذاشته بود و به درخواست بنده.
ضمناً ایشون مدت مدیدیه خیلی کم به اینجا سر می زنه و شاید هم اصلاً این انجمن رو فراموش کرده ن!
3. یادمه ما از این سطلایی، که توضیح دادید، گوشه ی یکی از اتاقامون داشتیم با یه عکس گربه ی زیبای سیاه و سفید روش. گربهه کنار یه ظرف شیرینی بود.
پس زمینه ی سطل هم آبی آسمانی بود.
من از "نگین" خانوم خواستم از اون برام عکس پیدا کنه؛ اما، ایشون از اون های بالا عکس گذاشت.
اون دو تا بچه ای رو هم که شما گفتید، فکر می کنم خواهرم داشت.

جناب اميليانو- دقيقا منظورم همين سطل ها بود! دست شما و خانم نگين درد نكنه به خاطر آرشيو به اين پرطول و عرضي از خاطره ها! ما هم عكس بچه ها رو داشتيم ولي گربه ها رو جايي نديده بودم.
Heidi
Heidi

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 18, 2013 8:09 pm

جناب میحا، سپاسگزارم برای تمامی موسیقیها که قرار دادید.
آهنگی که در نقل قول آوردم، بسیار هنایشگر بود.
حسی آمیخته با یاد روزهای رفته و شوق پاک کودکی ها.
سپاسگزارم قربان.
59
59

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 18, 2013 8:13 pm

Heidi نوشته است:

اما يادم است يكي از نگراني هاي پدرمادرهاي دهه شصتي اين بود كه بچه ها ناغافل روي سرشان نايلون نكشند و خفه نشوند!
اين نگراني از وقتي شروع شد كه تلويزيون يك فيلم ‍ژاپني نشون داد از پدرمادري كه از بچه غافل مي شوند و وقتي سراغش مي روند
مي بينند بچه يك مشما روي سر و صورتش كشيده و نتوانسته در بياورد و خفه شده. اين هم جزو فيلمهايي هست
كه نديدم كسي به خاطر داشته باشد و اگر كسي اينجا يادش بيايد بسيار باعث دلگرمي بنده است
!

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 16748575243974961865_thumb    فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 23490124414306238414_thumb

خانم هایدی، شوربختانه فیلم ژاپنی که فرمودید را بیاد ندارم،
اما سبب گردید تا به دو نکته بپردازم. اول اینکه، برای ما شصتی ها،
ژاپن، لباسهای سنتی‌ آنها، فضای داخلی‌ خانه هایشان و کلن مردمش بسیار نوستالژیک هستند چرا که،
در دهه ی شصت، فیلم ها، سریالها و کارتونهای زیادی را که ساخت ژاپن بود در تلویزیون می‌‌دیدیم.
هنایش فرهنگ ژاپنی بر ما تا بدین اندازه بود، که امروزه اگر سفری به آنجا داشته باشیم،
بسان بازیافت خاطراتمان از کودکی و نوجوانی باشد. لازم به گفتن میباشد، که زبان ژاپنی،
از دیدگاه ساختار دستوری و گرامری، بسیار نزدیک به زبان پارسی ما هست و چند سال پیش،
دیوان حافظ بزرگ را به آن‌ زبان ترجمه کردند و این کتاب، پر فروشترین کتاب سال در ژاپن شد
و مورد استقبال کم نظیر ژاپنی‌ها گردید.

مطلب دیگر اینکه، پرسشی سالهاست خاطر نوستالژیک بچه‌های فروم رویایی را بخود مشغول ساخته،
بی‌ آنکه نشان و اطلاعات دقیقی‌ از آن داشته باشیم. فیلمی قدیمی‌ و سیاه و سفید بود ساخت ژاپن،
که در آن‌ قهرمان داستان، پسری بود با نام "سویینی" یا "سوییچی" یا "شویینی"، که با پدرش زندگی‌ میکرد
و فرزند طلاق بود یا مادرش فوت شده بود. عمویش نیز اگر اشتباه نکنم با آنها بود.
این فیلم عصر‌های جمعه، زمانی که "هشیار و بیدار" در نیمه ی شصت پخش میشد،
به‌عنوان فیلم سینمایی بعد از ظهر جمعه پخش می‌گردید. صدای جلال مقامی را خوب بیاد دارم،
که نقش پدر یا عموی او را در دوبله گفته بود. البته، افشین خان چند سال پیش،
نام این فیلم را "پدر مجرد" عنوان کردند. من خودم بشخصه، هر چه تلاش کردم،
هیچ نشانی‌ از این فیلم حتی با نام "پدر مجرد" به زبان ژاپنی در اینترنت پیدا نکردم هیچ جا.
خواهشمندم تا در صورت داشتن اطلاعات و یا خاطراتی از این فیلم نوستالژیک،
فروم رویایی را سهیم بفرمایید.

یک خاطره ی کوچک نیز بیاد دارم، که در اپتدی دهه ی شصت، زمانی که ۴-۵ ساله بودم،
برنامه‌ای در بخش صبحگاهی کانال دو پخش میشد که در آن‌ یک خانم ژاپنی،
کار دستی‌ آموزش میدادند. روزی تابستانی در سال ۶۳ یا ۶۴ بود که بهمراه مادرم،
به اداره ی آموزش و پرورش رفته بودیم برای کار ایشان در زمینه ی شغلیشان.
در راه برگشت به خانه، وقت ناهار بود و من خواهش کردم که مادر برایم "کانادا درای" بخرد
از بقالی سر کوچه که در خیابان پنجم نیروی هوایی نزدیک به کلانتری بود.
پس از خرید این نوشابه ی گوارا، چند تک کادر بیاد دارم، که همان خانم ژاپنی
که معلوم شد همسرشان ایرانی‌ هستند و ایشان هم به زبان پارسی بخوبی صحبت میکردند،
هم محل ما هستند و مادرم، با ایشان گفتگو کردند و گفتند که ما برنامه‌های شما را میبینیم.

خاطرات اپتدای کودکی، همگی‌ در ذهن، نورانی و تک فریم هستند. یاد آن‌ روز اکنون برای من،
از صحنه ی گفتگوی مادرم با آن‌ خانم، آفتاب ظهر تابستان و نوشابه ی کانادا درای تشکیل شده.
روزهای خوش کودکی، براستی که دیگر باز نمی‌گردند.

.
.
.

59
59

پست من طرف Emiliano السبت أكتوبر 19, 2013 2:30 am

Mihakralj نوشته است:
با سلام خدمت دوستان،
داشتم صفحات سایت رو بررسی می کردم که در جایی دیدم درباره فیلم کمیسر متهم می کند بحث شده است.
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t20p320-topic

من این فیلمو ندارم و اگه کسی داره اونو درخواست به اشتراک گذاری دارم.
به هر حال بعد از این فیلم دو فیلم دیگه هم توسط کارگردان اون ساخته شده به نامهای دوئل و انتقام.
من هر دو رو از یو-تیو-ب گرفتم به زبان رومانیایی هم هست.
نکته ای من می خواستم نقل کنم درباره موسیقی این دو فیلم هست.
موسیقی فیلم Revansa (1980) را در حقیقت Adrian Enescu بر عهده داشته است.
موسیقی فیلم دومی Duelul (1981) رو Anusavan Salamanian  به عهده داشته است.
در حقیقت Adrian Enescu آهنگهای این دو فیلم رو بازنوازی کرده است ولی آهنگ اصلی رو فرد دیگری نواخته است.
بنابراین نسخه ای که در فیلم شنده می شود با آنچه که من به عنوان آهنگ اصلی معرفی می کنم مقداری متفاوت هست.

نکته اصلی این هست که به ظهور این سه فیلم در صدا و سیمای ایران ، عوامل مربوطه این آهنگها رو از این فیلم ها جدا کردند و در فیلم ها و برنامه های دیگه استفاده کردند.
بنابراین این آهنگ ها واسه ما اشنا هستند نه فقط از طریق این فیلم ها بلکه بواسطه بسیاری از برنامه هایی که دیده ایم.
آهنگساز فیلم اولیه Un comisar acuză یا همون کمیسر متهم می کند متفاوت هست Richard Oschanitzky و من یک تیکه ازش رو که در سایت یو-تیو-ب دیدم گرایش به جاز داشت و متفاوت بود.
به هر حال، واسه سالیان دراز آهنگهای به کار رفته در این فیلم ها ناشناس بود و به جز دو تا از آهنگاش که کار گروه Space  بود بقیه ناشناخته باقی موندند و فقط ما میدانستیم که در این چند فیلم به کار رفته اند.
در نهایت من به معرفی دو تا از این آهنگهای ناشناخته در سایتی به نام "صدای کودکی من" پرداختم که بعد از معرفی من و گذشت یک یا دو هفته کلا سایت بسته شد.
تعدادی دوستان در اونجا متوجه شدند و تعداد زیادی نتوانستند آهنگهای معرفی شده رو ببینند.
افرادی که متوجه شده بودند و پست منو دیده بودند ، بعدا به معرفی این آهنگها در سایتهای متفاوت کردند ولی اغلب آهنگ آخری رو که کار آهنگساز ایتالیلیی بودStelvio Cipriani  رو ندیدند و معرفی این آهنگها ناقص مونده است.
من تصمیم گرفتم که همه رو یکجا معرفی کنم تا علاقه مندان به موسیقی به نسخه اصل آهنگ بکار گرفته شده در این فیلم ها دسترسی داشته باشند.
امیدوارم که لذت ببرید.
میحا

1. "میحا"ی عزیز، از این که از موسیقی های سه کار "کمیسر متهم می کند" مطالب ارزشمندی رو اینجا نوشتید، از شما متشکرم.
2. تموم موسیقی هایی که زحمت آپلودشون رو کشیده بودید، ما تو سری فیلم های "کمیسر مولدووان" می شنیدیم و من هیچ وقت فکر نمی کردم این ها مربوط به فیلم های دیگه ای باشن.
راستی، چرا این کارو می کنن؟ چرا نباید موسیقی اصلی خود کار رو بشنویم؟
همین چند روز پیش تو تاپیک "کارتون ها" از موسیقی "ووک" گفتیم. چرا باید موسیقی کار دیگه ای رو این کار و ده ها کار دیگه بشنویم؟

3. باز حالا که بحث کارهای سری "کمیسر"ه یادمه یکی از موسیقی های معروفش، که با گیتار الکتریک نواخته می شد، خیلی زیبا بود. در مورد این تراک نظری ندارید؟ این مربوط به خود فیلم می شه یا باز این هم عاریتیه؟

http://s4.picofile.com/file/7975634294/Duelul.rar.html

Mihakralj نوشته است:
با سلام به شما امیر گرامی،
متشکرم از توجه شما به این موضوع.
در واقع آهنگ مربوطه که بیشتر به کارهای آهنگسازان ایتالیایی می مانست رو گوش کردم.
دروغ چرا!
واسم خیلی آشناست ولی نتواستم پیداش کنم.
یک مقدار وقت میبره تا تمام آلبوم هایی که به اونها مشکوکم رو دوباره گوش کنم.

متشکرم.
4. ممنونم از شما. عجله ای نیست؛ اما، بنده منتظر می مونم.

Heidi نوشته است:
ما يادم است يكي از نگراني هاي پدرمادرهاي دهه شصتي اين بود كه بچه ها ناغافل روي سرشان نايلون نكشند و خفه نشوند! اين نگراني از وقتي شروع شد كه تلويزيون يك فيلم ‍ژاپني نشون داد از پدرمادري كه از بچه غافل مي شوند و وقتي سراغش مي روند مي بينند بچه يك مشما روي سر و صورتش كشيده و نتوانسته در بياورد و خفه شده. اين هم جزو فيلمهايي هست كه نديدم كسي به خاطر داشته باشد و اگر كسي اينجا يادش بيايد بسيار باعث دلگرمي بنده است!
و قسمت سوم جنگ آفتاب، تيتراژ ابتدايي و انتهايي برنامه و قسمت ديگري از اجراي مريم افشار است. دوستي تصور مي كرد مريم افشار (مجري) و رويا افشار (بازيگر آينه و در خانه) خواهر باشند. نمي دانم اينطور هست يا نه ولي تيتراژ آغاز برنامه، نام خانوادگي كامل مجري را "حميدي افشار" نوشته در حاليكه نام خانوادگي كامل بازيگر آينه "افشاري نسب" (البته خواهرها يا برادرهايي هم هستند كه نام خانوادگي هايشان با هم فرق مي كند مثل شيرين بينا و نگين صدق گويا)
Heidi نوشته است:[/size]

5. متأسفانه این فیلم ژاپنی ای رو، که شما توضیح دادید، بنده ندیده م؛ اما، همه ش یاد سکانس آخر "خانه ای از شن و مه" می افتم!
6. در مورد شایعه های مرگ و سرطان و خواهر و برادر بودن بازیگرا، شما دیگه باید بهتر از هر کسی بدونی که این ها همه شایعه ست؛ یعنی، 99.99 درصدشون شایعه و باد هواست.
7. در مورد "افشار"ها بنده تو صفحات پیشین همین انجمن یک بار نوشتم این "افشار"ها همه شون هنرمندن و جالب این که هیچ ارتباطی هم با هم ندارن:

مهناز، بهاره، رؤیا، ایرج، آناهیتا، سعدی، بابک، افسون، آرزو، بیژن، حسین، سیما، موسی، هوشنگ، نازی، دیانا، جواد، غلامعلی، قاسم و ...؟

کافیه یا باز هم بگم؟ Smile
8. بنده هم از شما؛ بخاطر، فایل سوم "جنگ آفتاب" متشکرم.
باز هم از این زیرخاکی ها دارید، با ما به اشتراک بذارید، لطفاً.

59 نوشته است:
Heidi نوشته است:

اما يادم است يكي از نگراني هاي پدرمادرهاي دهه شصتي اين بود كه بچه ها ناغافل روي سرشان نايلون نكشند و خفه نشوند!
اين نگراني از وقتي شروع شد كه تلويزيون يك فيلم ‍ژاپني نشون داد از پدرمادري كه از بچه غافل مي شوند و وقتي سراغش مي روند
مي بينند بچه يك مشما روي سر و صورتش كشيده و نتوانسته در بياورد و خفه شده. اين هم جزو فيلمهايي هست
كه نديدم كسي به خاطر داشته باشد و اگر كسي اينجا يادش بيايد بسيار باعث دلگرمي بنده است
!

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 16748575243974961865_thumb فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 23490124414306238414_thumb

خانم هایدی، شوربختانه فیلم ژاپنی که فرمودید را بیاد ندارم،
اما سبب گردید تا به دو نکته بپردازم. اول اینکه، برای ما شصتی ها،
ژاپن، لباسهای سنتی‌ آنها، فضای داخلی‌ خانه هایشان و کلن مردمش بسیار نوستالژیک هستند چرا که،
در دهه ی شصت، فیلم ها، سریالها و کارتونهای زیادی را که ساخت ژاپن بود در تلویزیون می‌‌دیدیم.
هنایش فرهنگ ژاپنی بر ما تا بدین اندازه بود، که امروزه اگر سفری به آنجا داشته باشیم،
بسان بازیافت خاطراتمان از کودکی و نوجوانی باشد. لازم به گفتن میباشد، که زبان ژاپنی،
از دیدگاه ساختار دستوری و گرامری، بسیار نزدیک به زبان پارسی ما هست و چند سال پیش،
دیوان حافظ بزرگ را به آن‌ زبان ترجمه کردند و این کتاب، پر فروشترین کتاب سال در ژاپن شد
و مورد استقبال کم نظیر ژاپنی‌ها گردید.

مطلب دیگر اینکه، پرسشی سالهاست خاطر نوستالژیک بچه‌های فروم رویایی را بخود مشغول ساخته،
بی‌ آنکه نشان و اطلاعات دقیقی‌ از آن داشته باشیم. فیلمی قدیمی‌ و سیاه و سفید بود ساخت ژاپن،
که در آن‌ قهرمان داستان، پسری بود با نام "سویینی" یا "سوییچی" یا "شویینی"، که با پدرش زندگی‌ میکرد
و فرزند طلاق بود یا مادرش فوت شده بود. عمویش نیز اگر اشتباه نکنم با آنها بود.
این فیلم عصر‌های جمعه، زمانی که "هشیار و بیدار" در نیمه ی شصت پخش میشد،
به‌عنوان فیلم سینمایی بعد از ظهر جمعه پخش می‌گردید. صدای جلال مقامی را خوب بیاد دارم،
که نقش پدر یا عموی او را در دوبله گفته بود. البته، افشین خان چند سال پیش،
نام این فیلم را "پدر مجرد" عنوان کردند. من خودم بشخصه، هر چه تلاش کردم،
هیچ نشانی‌ از این فیلم حتی با نام "پدر مجرد" به زبان ژاپنی در اینترنت پیدا نکردم هیچ جا.
خواهشمندم تا در صورت داشتن اطلاعات و یا خاطراتی از این فیلم نوستالژیک،
فروم رویایی را سهیم بفرمایید.

یک خاطره ی کوچک نیز بیاد دارم، که در اپتدی دهه ی شصت، زمانی که ۴-۵ ساله بودم،
برنامه‌ای در بخش صبحگاهی کانال دو پخش میشد که در آن‌ یک خانم ژاپنی،
کار دستی‌ آموزش میدادند. روزی تابستانی در سال ۶۳ یا ۶۴ بود که بهمراه مادرم،
به اداره ی آموزش و پرورش رفته بودیم برای کار ایشان در زمینه ی شغلیشان.
در راه برگشت به خانه، وقت ناهار بود و من خواهش کردم که مادر برایم "کانادا درای" بخرد
از بقالی سر کوچه که در خیابان پنجم نیروی هوایی نزدیک به کلانتری بود.
پس از خرید این نوشابه ی گوارا، چند تک کادر بیاد دارم، که همان خانم ژاپنی
که معلوم شد همسرشان ایرانی‌ هستند و ایشان هم به زبان پارسی بخوبی صحبت میکردند،
هم محل ما هستند و مادرم، با ایشان گفتگو کردند و گفتند که ما برنامه‌های شما را میبینیم.

خاطرات اپتدای کودکی، همگی‌ در ذهن، نورانی و تک فریم هستند. یاد آن‌ روز اکنون برای من،
از صحنه ی گفتگوی مادرم با آن‌ خانم، آفتاب ظهر تابستان و نوشابه ی کانادا درای تشکیل شده.
روزهای خوش کودکی، براستی که دیگر باز نمی‌گردند.

.
.
.

9. "59" عزیز، نام اون پسرک ژاپنی تو سریال "پدر مجرد" هیچ کدوم از اون مواردی، که فرمودید، نبود.
اسمش بود: "شوییچی".
با صورت گرد، موهای مشکی به روی پیشونی، دندونای بزرگ و بامزه.
خانوم "زهره شکوفنده" و دقیقاً به سبک "جودی ابوت" روشون صحبت می کردن.

Emiliano

پست من طرف Emiliano السبت أكتوبر 19, 2013 7:31 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 Xu0oqv4x1y5onng6qeom_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 Nmwtkzuywiuj1hgc1ga5_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 K7c794mz3xa2xbb1gji_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 O7bdbvuz3iyxx8ypg_thumb

Emiliano

پست من طرف 59 السبت أكتوبر 19, 2013 8:15 am

Emiliano نوشته است:

9. "59" عزیز، نام اون پسرک ژاپنی تو سریال "پدر مجرد" هیچ کدوم از اون مواردی، که فرمودید، نبود.

امیر جان ممنونم برای بخش صوتی و موسیقی‌ دیگر و بسیار زیبایی،
که از سریال "باز مدرسم ..." قرار دادید، افسوس که نام و هنر استاد شمس،
مورد بررسی‌ قرار نمی‌گیرد در تلویزیون که البته خودشان سبب این مورد شدند.
برای شفاف سازی اسم "شوییچی" هم ممنون هستم. من اینقدر به این فیلم فکر کردم،
که دیگر لابد یک نسخه ی جدیدش را در ذهن ساختم. همچنین سپاسگزارم برای پوسترها.

یک فایل کوتاه تصویری که البته چند سال پیش در اینترنت به اشتراک گذاشته شده بود،
اینبار در فروم رویایی تقدیم دوستان میگردد که از برنامه ی قدیمی‌ "سینمای اندیشه - ۱۳۷۰" میباشد،
با شرکت "فریدون جیرانی" و "علی‌ معلم". فریدون جیرانی بویژه در دهه ی شصت خورشیدی،
نقش بسیار هنایش گذاری را با قلم و فیلمنامه‌های خوشنوشتش، بر سینمای ایران داشت.
فیلمنامه‌های همچون: "سناتور-۱۳۶۲"، "گلهای داودی-۱۳۶۳"، "گمشده-۱۳۶۴"،
"تصویر آخر-۱۳۶۵"، "زیر بامهای شهر-۱۳۶۸"، "نرگس-۱۳۷۰" و ....
در زمینه ی کارگردانی نیز، فیلم "شام آخر-۱۳۸۰" را، بهترین فیلم ایشان
و یکی از فیلمهای خوش ساخت سینمای ایران میدانم. هر چند که سوژه ی آن،
چندان نیک منشانه نیست. در بهمن سال ۱۳۸۰، زمان جشنواره ی فیلم فجر،
چند شب پس از اولین اکران این فیلم در جشنواره، ایشان را قبل از نمایش فیلم دیگری
در سینما دیدم و خدمتشان گفتم، که چرا چنین ساختار خوبی‌ را، برای این سوژه انجام دادید؟،
از دید من، این "عشق" نبود که میان این جوان و خانم استاد پیش آمد، این یک هوس مردانه
و زودگذر بود و بس. زمانی که برخی‌ مفاهیم، که خالی‌ از مینویت هستند با زبان شیرین مطرح میگردند،
اثر نامطلوب بر جامعه میگذارند. جناب جیرانی البته با بزرگواری به صحبتهای من کوچک گوش فرا دادند،
و در آخر فرمودند، که نه، اتفاقن جامعه ی ما، اکنون به چنین چیزهایی نیاز دارد!.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 06104188803106540209_thumb

فایل تصویری برنامه ی "سینمای اندیشه - ۱۳۷۰" - با شرکت "فریدون جیرانی" و "علی‌ معلم":
http://s1.picofile.com/file/7975886662/Sinamaye_Andishe_1370_.rar.html

.
.
.

59
59

پست من طرف Heidi السبت أكتوبر 19, 2013 9:04 am

59 نوشته است:
Emiliano نوشته است:

فایل تصویری برنامه ی "سینمای اندیشه - ۱۳۷۰" - با شرکت "فریدون جیرانی" و "علی‌ معلم":

جناب اميليانو- نكته اي كه در مورد افشارها گفتيد خيلي ظريف و جالب است. من هميشه تصور مي كردم اين آدمها (كه اسم برديد و تعداد زيادي شان را نمي شناسم) و افشارهاي ديگري كه جاهاي ديگر هستند همگي اعضاي يك خاندان پرطول و عرض و بزرگ به اسم افشار هستند و با هم فاميلند. (يك افشار خبرنگار هم بود كه چند سال قبل در آن سانحه هواپيمايي كشته شد و خانواده اش هرسال كلي هزينه مي كنند براي يادبود  ايشان و نصب بيلبوردهاي بزرگ در مناطق بالاي شهر و مدرسه و پايانه اتوبوسراني به نام افشار) حالا اينطور كه شما مي گوييد ظاهرا اين آدمها نسبت فاميلي هم با همديگه ندارن! (راستي تو تيتراژ آخر جنگ آفتاب يك اسم هديه حميدي افشار هم نوشته شده بود كه احتمالا خواهر مجري برنامه هستن)
خيلي خوشحال شدم بحث كوچكي در مورد فيلم هاي ژاپني باز شد چون سالها منتظر بودم مشخصات اين فيلم گمشده را كه بچگي ديده بودم از كساني مثل شما بپرسم. خواهش مي كنم اگه كسي اين مطالب رو مي خونه كه احتمالا اين فيلم رو مي شناسه يا يادش هست بنده رو راهنمايي كنه.
به احتمال زياد ژاپني بود ولي جهت احتياط فقط همينقدر يادم است كه بازيگرهايش چشم بادومي بودن. محور اصلي فيلم يك پسربچه بود كه خيلي خوب با مداد شمعي نقاشي مي كشيد و نقاشي هاي خيلي خوبي مي كشيد. تصاويري از فيلم بچه ها رو توي مدرسه در حال نقاشي كردن با مداد شمعي نشون مي داد و نقاشي اين پسر هميشه از همه بهتر بود. بعد چيزهايي در مورد پدر بچه مي فهميديم كه دقيقا يادم نيست چي بود ولي مرتبط با چيزي مثل جنگ بود. و توي فيلم هم حرفهايي از جنگ زده مي شد. و در نهايت اون بچه مي مرد (يادم نيست كشته مي شد يا چي فقط يادمه كه تو مدرسه از بچه ياد مي كردن كه مرده بود و يه نقاشي با مدادشمعي ازش به جا مونده بود) تصويري كه از فيلم تو ذهنمه سياه سفيده حالا نمي دونم فيلمه خيلي قديمي بود يا تلويزيون ما سياه سفيد بود. چيزي بيش ازين يادم نمياد ولي خيلي دوست دارم دوباره سرنخي از اين فيلم به دست يباورم. اميدوارم كسي پيدا بشود كه يادش باشه
راستي يادتونه يه زماني مد شده بود تلويزيون بچه ها رو تشويق مي كرد در يك مسابقه نقاشي كه تو ژاپن برگزار مي شد شركت كنن؟ ظاهرا از ايران بچه هايي برنده شده بودن و برنامه كودك تلويزيون يكي دو سال جدي بچه ها رو دعوت به شركت مي كرد. يادم است كلاس اول راهنمايي بودم و تصميم گرفتم شركت كنم. همسايه مونم يه پسري هم سن و سال من داشت و مادربزرگش يك بار رفت بيرون براي من و او كاغذي از جنس يا اندازه خاصي خريد چون تلويزيون گفته بود نقاشي ها بايد حتما روي همچين كاغذي كشيده بشه. موضوع نقاشي هم پرواز يا فضا يا همچين چيزي بود. سپس مادر ما و اون پسر نشستن به شور و مشورت كه هركدوم از ما چي بكشيم بهتره! و تصميم گرفته شد كه من يه بالون بكشم و اون يه هواپيما! (الان كه فكر مي كنم خنده ام مي گيره كه يك ذره ذوق و خلاقيت توي اون سوژه هايي كه از بالا برامون انتخاب كردن بودن وجود نداشت و واقعا هم اميدوار بودن با همچين موضوعاتي نقاشيمون برنده بشه) خلاصه نقاشي رو فرستاديم و چند وقت بعد تلويزيون نقاشي دختري از ايران رو كه برنده شده بود نشون داد كه يك سوژه كاملا خيالي و زيبا رو با كلي جزييات ريز و درشت با مدادشمعي نقاشي كرده بود و اونجا بود كه مادر ما متوجه شد هنر امري فرمايشي نيست و بايد تخيل بچه رو آزاد گذاشت!)
راستي جناب 59 من هم يك فايل تصويري از همون برنامه سينماي انديشه (سال 70) دارم كه علي معلم با داريوش مودبيان صحبت كرده. اگر كسي اينجا مايل بود ببيند بگوييد تا قرار بدهم
ببخشيد كه طولاني شد
Heidi
Heidi

پست من طرف 59 السبت أكتوبر 19, 2013 10:31 am

خانم هایدی، شوربختانه فیلم را بخاطر ندارم. راستش همانگونه که قبلن نیز گفتم،
تمام فیلم‌ها و کارتونهای کودکی و نوجوانی ما، پر بود از مشکلات کودکانی دیگر،
که ما نیز ناخوسته در فراز و نشیب‌ زندگی‌ آنها سهیم می‌شدیم و افکار امیدبخش و روحیه ساز را،
خود در خیال میپروراندیم و آرزویشان را داشتیم. بسیار ممنون خواهم بود، اگر فایل "داریوش مودبیان"
در برنامه ی یاد شده را لطف بفرمایید. ایشان یکی‌ از باسودها و تحصیل کردگان در عرصه ی نمایش
و ادبیات هستند و همانگونه که بهتر میدانید، جدای از رشته ی بازیگری و کارگردانی که دانش آموخته اند،
در رشته‌های زبانشناسی، مترجمی و هنرهای نمایشی، مدرک فوق لیسانس از دانشگاه های
معتبر پاریس را نیز دارند. هنایش ژرف، سازنده و سالمی که داریوش مودبیان
بر ایجاد فضای نمایش و تئاتر در قاب تلویزیون با تله تاترهایش در دهه ی شصت
و نیمه ی اپتدایی هفتاد داشت را، میتوان بهترین نمونه در سبک یاد شده دانست.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 2g5vswo2h4lb5a19bg9

.
.
.

59
59

پست من طرف Emiliano السبت أكتوبر 19, 2013 11:34 am

Heidi نوشته است:
جناب اميليانو- نكته اي كه در مورد افشارها گفتيد خيلي ظريف و جالب است. من هميشه تصور مي كردم اين آدمها (كه اسم برديد و تعداد زيادي شان را نمي شناسم) و افشارهاي ديگري كه جاهاي ديگر هستند همگي اعضاي يك خاندان پرطول و عرض و بزرگ به اسم افشار هستند و با هم فاميلند. (يك افشار خبرنگار هم بود كه چند سال قبل در آن سانحه هواپيمايي كشته شد و خانواده اش هرسال كلي هزينه مي كنند براي يادبود  ايشان و نصب بيلبوردهاي بزرگ در مناطق بالاي شهر و مدرسه و پايانه اتوبوسراني به نام افشار) حالا اينطور كه شما مي گوييد ظاهرا اين آدمها نسبت فاميلي هم با همديگه ندارن! (راستي تو تيتراژ آخر جنگ آفتاب يك اسم هديه حميدي افشار هم نوشته شده بود كه احتمالا خواهر مجري برنامه هستن)
خيلي خوشحال شدم بحث كوچكي در مورد فيلم هاي ژاپني باز شد چون سالها منتظر بودم مشخصات اين فيلم گمشده را كه بچگي ديده بودم از كساني مثل شما بپرسم. خواهش مي كنم اگه كسي اين مطالب رو مي خونه كه احتمالا اين فيلم رو مي شناسه يا يادش هست بنده رو راهنمايي كنه.
به احتمال زياد ژاپني بود ولي جهت احتياط فقط همينقدر يادم است كه بازيگرهايش چشم بادومي بودن. محور اصلي فيلم يك پسربچه بود كه خيلي خوب با مداد شمعي نقاشي مي كشيد و نقاشي هاي خيلي خوبي مي كشيد. تصاويري از فيلم بچه ها رو توي مدرسه در حال نقاشي كردن با مداد شمعي نشون مي داد و نقاشي اين پسر هميشه از همه بهتر بود. بعد چيزهايي در مورد پدر بچه مي فهميديم كه دقيقا يادم نيست چي بود ولي مرتبط با چيزي مثل جنگ بود. و توي فيلم هم حرفهايي از جنگ زده مي شد. و در نهايت اون بچه مي مرد (يادم نيست كشته مي شد يا چي فقط يادمه كه تو مدرسه از بچه ياد مي كردن كه مرده بود و يه نقاشي با مدادشمعي ازش به جا مونده بود) تصويري كه از فيلم تو ذهنمه سياه سفيده حالا نمي دونم فيلمه خيلي قديمي بود يا تلويزيون ما سياه سفيد بود. چيزي بيش ازين يادم نمياد ولي خيلي دوست دارم دوباره سرنخي از اين فيلم به دست يباورم. اميدوارم كسي پيدا بشود كه يادش باشه
راستي يادتونه يه زماني مد شده بود تلويزيون بچه ها رو تشويق مي كرد در يك مسابقه نقاشي كه تو ژاپن برگزار مي شد شركت كنن؟ ظاهرا از ايران بچه هايي برنده شده بودن و برنامه كودك تلويزيون يكي دو سال جدي بچه ها رو دعوت به شركت مي كرد. يادم است كلاس اول راهنمايي بودم و تصميم گرفتم شركت كنم. همسايه مونم يه پسري هم سن و سال من داشت و مادربزرگش يك بار رفت بيرون براي من و او كاغذي از جنس يا اندازه خاصي خريد چون تلويزيون گفته بود نقاشي ها بايد حتما روي همچين كاغذي كشيده بشه. موضوع نقاشي هم پرواز يا فضا يا همچين چيزي بود. سپس مادر ما و اون پسر نشستن به شور و مشورت كه هركدوم از ما چي بكشيم بهتره! و تصميم گرفته شد كه من يه بالون بكشم و اون يه هواپيما! (الان كه فكر مي كنم خنده ام مي گيره كه يك ذره ذوق و خلاقيت توي اون سوژه هايي كه از بالا برامون انتخاب كردن بودن وجود نداشت و واقعا هم اميدوار بودن با همچين موضوعاتي نقاشيمون برنده بشه) خلاصه نقاشي رو فرستاديم و چند وقت بعد تلويزيون نقاشي دختري از ايران رو كه برنده شده بود نشون داد كه يك سوژه كاملا خيالي و زيبا رو با كلي جزييات ريز و درشت با مدادشمعي نقاشي كرده بود و اونجا بود كه مادر ما متوجه شد هنر امري فرمايشي نيست و بايد تخيل بچه رو آزاد گذاشت!)
راستي جناب 59 من هم يك فايل تصويري از همون برنامه سينماي انديشه (سال 70) دارم كه علي معلم با داريوش مودبيان صحبت كرده. اگر كسي اينجا مايل بود ببيند بگوييد تا قرار بدهم
ببخشيد كه طولاني شد

1. راس می گید، "هایدی" عزیز.
هر مدتی یه چیزی مد می شد و اون زمان، ژاپن و ژاپن رفتن و نقاشی به ژاپن فرستادن مد شده بود. ("موج ژاپنی"!)
الآن هم چند سالیه موج کُره ایه!
اوایل دهه ی 60، "موج هندی" بود و اواخرش، "موج ترکی"!
قبلش انگار امریکایی مد بوده!
2. در مورد نقاشی، شما به طور غیر مستقیم به نکته ی جالبی اشاره کردید: این که اگه می خواستی نقاشیت مقام بیاره، باید با "مداد شمعی" می کشیدی و لا غیر!
3. من هم دوست دارم فایل مصاحبه با "داریوش مؤدبیان" رو داشته باشم و زحمت شما.

4. "59" عزیز، در مورد پوسترها، به هیچ وجه قابل شما عزیزان رو نداره.
انجام وظیفه می کنیم.
5. بنده هم از شما بخاطر مصاحبه ی "علی معلم" با "فریدون جیرانی" و خاطره ی خوبتون ممنونم.

6.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 Pxlylvdm1jpjlywjz8s_thumb
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 4jssno0v3ezlnnokxczu_thumb

Emiliano

پست من طرف 59 السبت أكتوبر 19, 2013 8:26 pm

یکی‌ از کاربران سایت "ایرانیان انگلستان"،
در پی‌ انتشار عکس و مصاحبه ی تازه با جناب "بهرام افشار"،
خاطره‌ای از ایشان در آن سایت نوشته اند،
که بخاطر اهمیتش، در فروم رویایی بازنشر میگردد.

.
.
.

(sarvihashem - رم - ایتالیا)

من با دیدن این خبر یاد خاطره ای از آقای افشار افتادم که وجدانا لازم میدانم باز گو کنم: زمستان سال 59 یا 60 بود.
روز جمعه ای نزدیک ظهر، پسر سه یا چهار ساله ام تب شدیدی در حد تشنج داشت، به اتفاق همسرم و با عجله
او را به بیمارستان صمد بهرنگی (الان علی اصغر) واقع در خیابان ظفر رساندیم. حال پسرم لحظه به لحظه خرابتر میشد
و خانم دکتر کشیک که ایشان هم خانم دکتر صالحی نام داشتند بعد از معاینه بچه گفتند اگر تا یکربع ساعت آمپول....(یادم نیست)
به او تزریق نشود خطر جدی بچه را تهدید میکند و شما باید آنرا فوری از بیرون خریداری کنید، حاضرین گفتند داروخانه ها تعطیل است
و باید به داروخانه 13 آبان بروی، که رفت وبرگشت به آنجا دست کم یکساعت طول میکشید ....
یکباره دیدم جهره ای آشنا با صدای آسمانی گفت آقا با من بیا....همین آقای افشار عزیز بود که علاوه بر گویندگی
به عنوان کار دانشجوئی در بیمارستان کار میکرد. او مرا به اتاق یک پزشک برد و با باز کردن کمد او،
آمپول را که خیلی هم گران قیمت بود بمن داد و گفت وجدانا برای من مسئولیت دارد، بعدا بخر و بمن برسان،
خلاصه با تزریق آن یکباره وضع بچه دگرگون وخوب شد و ماشالا الان سی و پنجساله است....تا شب آمپول را خریدم
و به آقای افشار رساندم، خواستم دستش را ببوسم نگذاشت و تا امروز او را دعا میکنم.
این مرد محترم متاسفانه بعدها مصیبت دید.... خدا حفظش کند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 36066951804078609072

.
.
.

59
59

پست من طرف Mihakralj الأحد أكتوبر 20, 2013 3:45 am

Emiliano نوشته است:
1. "میحا"ی عزیز، از این که از موسیقی های سه کار "کمیسر متهم می کند" مطالب ارزشمندی رو اینجا نوشتید، از شما متشکرم.
2. تموم موسیقی هایی که زحمت آپلودشون رو کشیده بودید، ما تو سری فیلم های "کمیسر مولدووان" می شنیدیم و من هیچ وقت فکر نمی کردم این ها مربوط به فیلم های دیگه ای باشن.
همین چند روز پیش تو تاپیک "کارتون ها" از موسیقی "ووک" گفتیم. چرا باید موسیقی کار دیگه ای رو این کار و ده ها کار دیگه بشنویم؟

3. باز حالا که بحث کارهای سری "کمیسر"ه یادمه یکی از موسیقی های معروفش، که با گیتار الکتریک نواخته می شد، خیلی زیبا بود. در مورد این تراک نظری ندارید؟ این مربوط به خود فیلم می شه یا باز این هم عاریتیه؟

با سلام جناب امیر گرامی،
ممنون از پاسخ دلگرم کننده شما.
در جواب به اینکه چرا صدا و سیما آهنگهای اصلی فیلم ها رو عوض می کرده باید ذکر کنم که به علت محدودیت های ویژه آنزمان و پایبندی به این اصل که صدای خواننده ای خارجی  مبادا از تلویزیون پخش شود تمام آهنگهای فیلم ها و کارتون ها جای گزین شدند با نسخه های بی کلام خارجی.
به همین دلیل استفاده از موسیقی بی کلام خارجی معمول گشت و هنوز هم به صورت یک سنت به آن پای بند هستند.

متاسفانه از آنجایی که در کشور ایران کمبود اینچنین سبک موسیقی احساس می شد تمام آهنگهای استفاده شده ساخت کشورهای اروپایی هستند و صدا و سیما بیشتر از آهنگسازان فرانسوی و آلمانی و مقدار ناچیزی انگلیسی بهره برده است.
آهنگها بیشتر لایبراری هستند و از شرکت های سازنده خاصی که با ایران قرارداد داشتند خریداری شده اند.

تعدادی از آلبوم ها هم که لایبراری نیستند جزء آلبوم های تجاری محسوب می شوند که عموما بدون پرداخت حق کپی رایت مورد استفاده قرار گرفتند.
نمونه اش همین آهنگهای تنجرین دریم و یا آهنگ تایم پینک فلوید هست.

نکته آخر اینکه، آهنگی که درخواست دادین رو من قبلا معرفی کردم.
آخرین آهنگی که معرفی شده است از Cerrone هست و این همون آهنگ درخواستی شماست.

من تعجب می کنم که چرا آهنگ ساخته Stelvio Cipriani که واسه فیلم آدم ربایی بزرگ هست رو کسی اصلا دانلود نکرده و مورد استقبال قرار نگرفته است.

این آهنگ در نوع خود بینظیر هست.

روز خوش.

Mihakralj
Mihakralj

تعداد پستها : 169

پست من طرف Emiliano الأحد أكتوبر 20, 2013 7:09 am

Mihakralj نوشته است:
Emiliano نوشته است:

با سلام جناب امیر گرامی،
ممنون از پاسخ دلگرم کننده شما.
در جواب به اینکه چرا صدا و سیما آهنگهای اصلی فیلم ها رو عوض می کرده باید ذکر کنم که به علت محدودیت های ویژه آنزمان و پایبندی به این اصل که صدای خواننده ای خارجی  مبادا از تلویزیون پخش شود تمام آهنگهای فیلم ها و کارتون ها جای گزین شدند با نسخه های بی کلام خارجی.
به همین دلیل استفاده از موسیقی بی کلام خارجی معمول گشت و هنوز هم به صورت یک سنت به آن پای بند هستند.

متاسفانه از آنجایی که در کشور ایران کمبود اینچنین سبک موسیقی احساس می شد تمام آهنگهای استفاده شده ساخت کشورهای اروپایی هستند و صدا و سیما بیشتر از آهنگسازان فرانسوی و آلمانی و مقدار ناچیزی انگلیسی بهره برده است.
آهنگها بیشتر لایبراری هستند و از شرکت های سازنده خاصی که با ایران قرارداد داشتند خریداری شده اند.

تعدادی از آلبوم ها هم که لایبراری نیستند جزء آلبوم های تجاری محسوب می شوند که عموما بدون پرداخت حق کپی رایت مورد استفاده قرار گرفتند.
نمونه اش همین آهنگهای تنجرین دریم و یا آهنگ تایم پینک فلوید هست.

نکته آخر اینکه، آهنگی که درخواست دادین رو من قبلا معرفی کردم.
آخرین آهنگی که معرفی شده است از Cerrone هست و این همون آهنگ درخواستی شماست.

من تعجب می کنم که چرا آهنگ ساخته Stelvio Cipriani که واسه فیلم آدم ربایی بزرگ هست رو کسی اصلا دانلود نکرده و مورد استقبال قرار نگرفته است.

این آهنگ در نوع خود بینظیر هست.

روز خوش.

1. درسته "میحا"ی عزیز. ممنون از توضیحات خوبتون.
2. در مورد موسیقی درخواستی، حق با شما بود. بعداً که آهنگ ها رو گوش کردم، به اون قطعه هم رسیدم و باز هم ممنونم.
3. بنده مطمئم که کار Stelvio Cipriani رو دانلود و گوش کردم؛ اما، این که تعداد دانلود رو "پیکو فایل" صفر نشون می ده، نمی دونم برای چیه؟
منو به شک انداختی؛ بنابراین، یه بار دیگه هم دارم دانلودش می کنم.
نگران نباشید. بچه های اینجا عاشق این کارهان و هیچ مورد خوبی رو زمین نمی مونه.

Emiliano

پست من طرف Heidi الأحد أكتوبر 20, 2013 8:13 pm

سلام به دوستان گرامی
جناب میحا، شمارشگر سایت پیکو برای فایل هایی که من هم قرار می دهم اعداد خیلی بالایی نشان نمی دهد. حالا یا شمارشگرش درست کار نمی کند یا فایل هایی که من به اشتراک میگذارم مشتری چندانی ندارد! راستش من خیلی چشمم به اون اعداد نیست و اهمیتی ندارد. لذتی که در دادن و به اشتراک گذاری مطالب هست خیلی بیشتر از لذت گیرنده بودن است و آنهایی که باید ببینند خودشان پیدا می کنند و می بینند. حتی ماه ها بعد در حد یکی دونفر!
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گاهی در به در به دنبال چیزی بوده اید و لینکی پیدا کرده اید که کسی ماه ها قبل به اشتراک گذاشته و برنداشته هرچند که بیننده چندانی هم درکار نبوده است!... از طرف دیگر چقدر ناراحت کننده است که بعد از کلی در به دری، لینکی از گمشده تان پیدا می کند که چند وقت قبلش دود شده و رفته هوا!
جناب امیلیانو- نکته ای که راجبه موج های ژاپنی و کره ای و هندی و ترکی اشاره کردین جالب بود! علاقه ژاپنی ها به مدادشمعی هم که در خیلی از برنامه های کودکشان مشخص بود. مثلا آن برنامه عروسکی که شبکه دو پخش می کرد و حیوانات مختلفی در یک دهکده ساحلی زندگی می کردند و مدرسه می رفتند. در عنوان بندی اولش نقاشی همان حیوان های عروسکی را با مدادشمعی نمایش می داد (دایسوکی و کنتا اسم دو تا از بچه ها بودن که دومی میمون بود)
جناب 59 نقل قولی که از خاطره بهرام افشار نوشتین خواندنی و جالب بود. همینطور کلیپ بارباپاپا و لینک های دیدنی اسکول دیز. در مورد برنامه تلویزیونی سینمای اندیشه که شما و آقای امیلیانو مایل به دیدنش بودین ناچار شدم فایل رو به سه قسمت تقسیم کنم تا راحت تر آپلود و دانلود بشود. در قسمت اول و دوم داریوش مودبیان در مورد سینمای طنز صحبت می کند و در قسمت سوم در مورد باستر کیتون. اگر همین دو قسمت (به قول جناب امیلیانو) "هم به قدر تشنگی" رو کفایت می کنه که هیچ. واگر مایل به دیدن قسمت سوم بودین لینکش رو در ادامه تقدیم خواهم کرد
http://s2.picofile.com/file/7977537953/%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B4_%D9%85%D9%88%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86_0_Part1.flv.html

http://s1.picofile.com/file/7977540856/%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%B4_%D9%85%D9%88%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86_0_Part2.flv.html

Heidi
Heidi

پست من طرف 59 الإثنين أكتوبر 21, 2013 11:54 am

خانم هایدی، من هم سپاسگزارم از شما برای تمامی مطلبی که مینویسید،
۲ لینک مصاحبه با "داریوش مودبیان" و همچنین موضوعات گوناگون،
نوشته‌ها و لینک هایی که در بخش "برنامه‌های کودک ..." قرار دادید
که اکنون مشغول دریافت تمام فایلها هستم. سپاسگزارم از تلاش و توجه شما.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الإثنين أكتوبر 21, 2013 12:01 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف 59 الإثنين أكتوبر 21, 2013 11:59 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 84539856287351698321

پیشگفتار:

فیلم "راه دوم"، یک ملودرام خانوادگی است که در سال ۱۳۶۳ بکارگردانی زنده یاد "حمید رخشانی"
ساخته شده است و اولین فیلم سینمایی میباشد، که "ناصر طهماسب" در آن به ایفای نقش پرداخته.
فیلم به روایت داستانی‌ نچندان غریب و بلکه آشنا، که همان اختلاف همسرها باشد میپردازد.
اصولن در دهه ی شصت و حتی هفتاد، هنوز فضای خانوادگی در فیلم‌ها و سریالها بسان اجتماع آنروز،
با مشکلاتی نشان داده میشد، که در آنها مردها بخاطر یکدندگی و سیستم مرد سالارانه ی فکری خود،
همسرشان را درک نمی‌کردند و براحتی، خواستار جدایی و طلاق نیز میگردیدند و از سوی دیگر،
زنها با بردباری بیش از اندازه و دیده ی احساس گونه ی پاک خویش، تلاش به نگهداری
از کانون خانوادشان را داشتند. اما در دوران ما، دیگر آن چارچوب‌های مشخص شکسته شده
و زوجها بگونه‌ای یکسان، خواستار حق و دفاع از سلیقه‌ها و آرمانهای خویش هستند که البته،
برای خانم ها، بویژه در کشورهایی همانند ایران، که در دوره‌هایی‌ بیش از اندازه همه چیز
به نفع مرد تمام میشد و زنها جز سکوت و شکستن بغض در تنهایی خویش راهی‌ نداشتند،
شرایط بهتر شده است اما بشرط آنکه، هر دو طرف در زندگی‌ مشترک، خواهان هم ارز بودن
و برابری باشند و نه‌ یکسان بودن چرا که، هر کدام از ایشان توانایی‌ها و اثر پذیری های
ویژه ی خود را دارند. زن، گرمابخش کانون خانواده هست و مرد، با حمایت و توجه خود به او،
پاسبان و نگه دارنده ی این گرمای پدید آمده میباشد. البته مواردی هم هست که مرد یا زن،
وظیفه ی خود را با احساس و علاقه انجام میدهد، اما بخاطر اختلاف بیش از اندازه ی خواسته ها،
نگاه به زندگی‌، سلیقه‌ها و ...، آن زندگی مشترک پس از چند سال به جدایی می‌ انجامد،
این مورد میتواند بین یک زوج که هم ملیت هستند و یا حتی برای آنهایی که ملیتشان مختلف بوده،
اتفاق بیفتد که دلیل اصلی‌، یکسان نبودن المانهای گفته شده در نهاد آن دو نفر بوده،
و یکسان نبودن ملیت، نقش چندانی را ایفا نکرده است.  

یاد "حمید رخشانی (۱۳۳۵-۱۳۸۵)" را، همچنین بخاطر ساخت بهترین فیلم ژانر وحشت،
در سینمای ایران و حتی جهان! - "شب بیست و نهم - ۱۳۶۸" گرامی‌ می‌داریم.

(با سپاس از " jasonbourne " گرامی، برای ویرایش متن در قسمت "پیشگفتار")

---------------------------------------

راه دوم - ۱۳۶۳

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 31207702309677338258_thumb

نویسنده و کارگردان: حمید رخشانی
مدیر فیلمبرداری: قدرت اله احسانی
موسیقی: استاد بابک بیات
سرپرست گويندگان: استاد ناصر طهماسب
بازیگران: پروانه معصومی، ناصر طهماسب، منوچهر حامدی،
نعمت اله گرجی، کیومرث ملک مطیعی، سیروس گرجستانی، ناصر گیتی جاه و ....
سال ساخت: ۱۳۶۳

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 10505001111534479799_thumb

فیلم کامل "راه دوم - ۱۳۶۳" در یک فایل فشرده:

http://www.4shared.com/rar/rK29QYNU/Rahe_Dovom-1363.html

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الخميس أكتوبر 24, 2013 8:07 am ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف 59 الإثنين أكتوبر 21, 2013 5:09 pm

.
.
.

قسمت کوتاهی از گویندگی خبر، توسط جناب آقای "حسن سلطانی"،
که از نسل اول گویندگان خوش صدای اخبار در تلویزیون پس از ۵۷ بودند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 18315971444223733667_thumb

اخبار کانال یک - ۱۳۷۲ (با گویندگی "حسن سلطانی"):

http://elmond.persiangig.com/Akhbar%20-%20(Hasan%20Soltani)%20-%20(1372).wmv/download

.
.
.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الأربعاء يناير 01, 2014 8:40 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف jasonbourne الإثنين أكتوبر 21, 2013 8:00 pm

تقدیم به جناب 59 عزیز؛
دانلود فیلم شب شکن در 4 قسمت
من فقط اسامی گویندگانش را از کافه کلاسیک کپی می کنم

سرپرست گويندگان : زنده یاد ايرج ناظريان
بهروز به نژاد : سعيد مظفري
چنگيز وثوقي : زنده یاد ايرج ناظريان
منصور خاكي : حسين عرفاني
ثريا حكمت : شهلا ناظريان
پوراندخت مهيمن : زهره شكوفنده
نعمت الله گرجي : زنده یاد حسين معمارزاده
حمیده خیرآبادی (نادره) : ژاله علو
ژرژ پطرسي - ناهيد اميريان - شهاب عسگري - ناصر احمدي

اگر این فیلم دوبله نبود عمرا می تونستم بیشتر از 5 دقیقه نخستش رو تحمل کنم. سعید مظفری آنچنان هنرمندانه جای بهروز به نژاد با تیپ معتاد صحبت کرده، که مخاطب را تا پایان فیلم نگه میدارد.
به نظرم یکی از دلایل افت سینمای ایران در دهه اخیر همین حذف صداگذاری فیلم ها است.البته یه سری فیلم ها هستند که نیازی به دوبله ندارند ولی به طور کلی این حذف شدن هم به ضرر دوبله تمام شد و هم به ضرر سینما
.
.
.
اما در مورد ناصر طهماسب که اشاره کردید، باید بگم که ایشون دو سال قبل در فیلم من مادر هستم ساخته فریدون جیرانی و چندسال قبلتر از آن در سریال مرگ تدریجی یک رویا ساخته همین کارگردان بازی کرده اند

لینک فیلم شب شکن
(استفاده کنید kmplayer برای پخش می توانید از نرم افزار)
در قسمت اول از دقیقه 15 فیلم شروع میشود:

https://ia801001.us.archive.org/10/items/ShabShekan1/shab%20shekan%201.mkv
https://ia801904.us.archive.org/27/items/ShabShekan2/shab%20shekan%202.mkv
https://ia801904.us.archive.org/27/items/ShabShekan2/shab%20shekan%203.mkv
https://ia801904.us.archive.org/27/items/ShabShekan2/shab%20shekan%204.FLV

jasonbourne

تعداد پستها : 16

پست من طرف Clover الثلاثاء أكتوبر 22, 2013 7:56 am

59 عزیز، من یه جیزی توی خاطرمه که نمی دونم شمام یادتون هست یا نه... و اونم این که اون موقع مد شده بود گوینده ها خودشون رو معرفی میکردن و اسمشون هم زیر نویس میشد و این آقای حسن سلطانی اون موقع خودش رو حسن مطلق معرفی میکرد. شاید به خاطر جو اون روزها بوده... آیا کسی دیگه هم این رو یادشه یا من اشتباه میکنم؟
Clover
Clover

تعداد پستها : 31

پست من طرف 59 الثلاثاء أكتوبر 22, 2013 8:51 am

jasonbourne نوشته است:تقدیم به جناب 59 عزیز؛
دانلود فیلم شب شکن در 4 قسمت
من فقط اسامی گویندگانش را از کافه کلاسیک کپی می کنم

سرپرست گويندگان : زنده یاد ايرج ناظريان
بهروز به نژاد : سعيد مظفري
چنگيز وثوقي : زنده یاد ايرج ناظريان
منصور خاكي : حسين عرفاني
ثريا حكمت : شهلا ناظريان
پوراندخت مهيمن : زهره شكوفنده
نعمت الله گرجي : زنده یاد حسين معمارزاده
حمیده خیرآبادی (نادره) : ژاله علو
ژرژ پطرسي - ناهيد اميريان - شهاب عسگري - ناصر احمدي

اگر این فیلم دوبله نبود عمرا می تونستم بیشتر از 5 دقیقه نخستش رو تحمل کنم. سعید مظفری آنچنان هنرمندانه جای بهروز به نژاد با تیپ معتاد صحبت کرده، که مخاطب را تا پایان فیلم نگه میدارد.
به نظرم یکی از دلایل افت سینمای ایران در دهه اخیر همین حذف صداگذاری فیلم ها است.البته یه سری فیلم ها هستند که نیازی به دوبله ندارند ولی به طور کلی این حذف شدن هم به ضرر دوبله تمام شد و هم به ضرر سینما
.
.
.
اما در مورد ناصر طهماسب که اشاره کردید، باید بگم که ایشون دو سال قبل در فیلم من مادر هستم ساخته فریدون جیرانی و چندسال قبلتر از آن در سریال مرگ تدریجی یک رویا ساخته همین کارگردان بازی کرده اند

لینک فیلم شب شکن
(استفاده کنید kmplayer برای پخش می توانید از نرم افزار)
در قسمت اول از دقیقه 15 فیلم شروع میشود:

https://ia801001.us.archive.org/10/items/ShabShekan1/shab%20shekan%201.mkv
https://ia801904.us.archive.org/27/items/ShabShekan2/shab%20shekan%202.mkv
https://ia801904.us.archive.org/27/items/ShabShekan2/shab%20shekan%203.mkv
https://ia801904.us.archive.org/27/items/ShabShekan2/shab%20shekan%204.FLV

jasonbourne گرامی، در اپتدا ممنون هستم از لطف و دقت شما با مورد درستی‌ که اشاره داشتید
درباره ی بازیگری استاد طهماسب. در متن پست بالا، گوشزد بجای شما، ویرایش گردید.
اتفاقن ماه گذشته، "من مادر هستم - ۱۳۸۹" را گرفتم، اما هنوز ندیده‌ام، یعنی‌ راستش را بخواهید،
زمان که برای فیلم دیدن پیش میاید، ترجیح می‌دهم، سینمای شصت را نگاه کنم. فیلمهای یک دهه ی گذشته تا کنون،
دیگر چشممان را ترسانده اند. البته ساخته‌های "فریدون جیرانی" از ساختار خوبی‌ برخوردار هستند.
سریال "مرگ تدریجی‌ یک رویا" را ندیده ام، اما در داستان "نسترن" در سریال "کلانتر - (فصل سوم) - ۱۳۸۸" نیز،
استاد طهماسب ایفای نقش اول داشتند و از دید من، بازی ایشان قابل قبول هست برای تماشاگر،
شاید این صدای بی‌ همتایشان، بر بازی نیز هنایش میگذارد. در چند گفتگوی تلویزیونی ایشان،
پیدا هست که از جهت فکری و شخصیتی‌، انسان خردمندی هستند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 24583857929699568808_thumb

همچنین، سپاس بسیار و فراوان دارم برای آماده سازی، بارگذاری و قرار دادن فیلم "شب شکن - ۱۳۶۳".
هر چهار فایل را دریافت کردم اکنون، با کیفیت اصلی‌ هست فیلم، و باز هم ممنون دیده ی مهر و تلاش شما هستم.
با مواردی که در زمینه ی دوبله ی این فیلم و کلن صدا گذاری و دوبله ی فیلم‌ها فرمودید، کاملا هم دیدگاه هستم با شما.
سلامت باشید قربان.

59
59

پست من طرف 59 الثلاثاء أكتوبر 22, 2013 8:57 am

Clover نوشته است:59 عزیز، من یه جیزی توی خاطرمه که نمی دونم شمام یادتون هست یا نه... و اونم این که اون موقع مد شده بود گوینده ها خودشون رو معرفی میکردن و اسمشون هم زیر نویس میشد و این آقای حسن سلطانی اون موقع خودش رو حسن مطلق معرفی میکرد. شاید به خاطر جو اون روزها بوده... آیا کسی دیگه هم این رو یادشه یا من اشتباه میکنم؟

بله، من هم دقیقن بخاطر دارم این مورد را و یادآوری بسیار خوبی‌ داشتید.
اما درباره ی اینکه، ایشان با فامیلی "مطلق" خودشان را معرفی‌ کنند،
راستش چیزی به ذهنم نمیرسد.
سلامت باشید.
59
59

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 Empty حالا چه شود! (1373)

پست من طرف Heidi الثلاثاء أكتوبر 22, 2013 10:12 am

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 15 %D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%A7_%DA%86%D9%87_%D8%B4%D9%88%D8%AF
شبکه سه دیشب یک فیلم تولید 1373 پخش کرد که قبلا ندیده بودم و جمشید مشایخی، شهلا ریاحی، پروین سلیمانی، محمود بصیری و مرتضی احمدی بازیگرهایش بودن. آخر فیلم هم جمشید مشایخی و شهلا ریاحی با هم عروسی کردن!
لینک مشخصات فیلم:
http://www.sourehcinema.com/Title/Title.aspx?id=138203030101
لینک دانلود فیلم:
http://www.telewebion.com/fa/episode/info/1087739/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C/%D8%AD%D8%A7%D9%84%D8%A7-%DA%86%D9%87-%D8%B4%D9%88%D8%AF
Heidi
Heidi

صفحه 15 از 40 الصفحة السابقة  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة