کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

+56
sorena0831
raymand
arash_60
reza2009
Indiana Jones
amirpuyol
ramin
saeidehes
majid_barca
new guest
heidiiii
suny
Behzad_T
alan45
heidiii
elena 20
arman
Heidii
Clover
Mihakralj
وهاب
omidsilver7
amirarsalanroomi
Heidi
Davood
mahmood
farhad666
kazvash
مژي
fazel1994
علی موسویان
blue2012
aghaghi
نجمه
tisto
سوگل خانمی
venous_m
arsenal.fc.g
sooratak
manaa
kave
Ishpateka
Esi-72
erfan
S@M
Shervin
alirad
slevin(HAMID
ariangirl
59
babak
Negin 2
mahmood666
sahra_7
stalker
SMAM
60 مشترك

صفحه 31 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  الصفحة التالية

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف Emiliano الثلاثاء ديسمبر 17, 2013 10:53 am

1. دوستان، به علت مشغله ی کاری، یه چند روزی کمتر به اینجا سر می زنم؛ اما، مطالبو سیو می کنم و سر فرصت جواب می دم.
2. با اجازه تون تموم مطالبو همین جا جواب می دم:

3. اول از همه، بازگشت خانوم "هایدی" رو تبریک می گم.
و ممنون از شما؛ بخاطر، عکس ها و مطالب خوبتون. به زودی "سیاه، سفید، خاکستری" به روز و تصحیح شده رو اینجا می ذارم، "هایدی" جان.

4. "59" عزیز، چشم. "گل حسرت" ("زیباپرستی") رو به زودی تقدیم می کنم.

5. "میحا" جان، به من هیچ پی امی از جانب شما نرسیده هنوز.

6. "استاکر" عزیز، در مورد مشت "فرانچی" به "انریکو" من هیچی یادم نیست، راستش. اگه هم بوده، معلومه که چنین دیالوگی رو تو پخش های بعدی حذف می کنن. این که طبیعیه.

7. "59" عزیز، Comparative Literature نه می شه "ادبیات مقایسه ای" و نه "ادبیات نسبی".
عنوان درست و علمیش هست "ادبیات مقابله ای"؛ که، یکی از واحدهای درسی مهم و مشهور ادبیاته.

8. بچه ها، فعلاً.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف 59 الثلاثاء ديسمبر 17, 2013 1:50 pm

جناب میحا، سپاسگزارم از لطف شما،
همچنین ۳ موسیقی‌ که قرار دادید. موسیقی‌ آهنگساز آلمانی،
بسیار شبیه هست به کارهای جناب "صادق نجوکی"،
انگار ربع پرده در ساختار آن‌ هست، از اینرو،
شباهت به موسیقی‌ با ریتم شش و هشت فارسی‌ ما دارد.

امیر جان، بسیار ممنون هستم. که روشنگری فرمودید.
درباره ی "ادبیات مقابله ای" هیچ نمی‌دانستم تا به امروز.
ممنونم واقعن. پس با حساب، شاید بتوان شاهنامه ی فردوسی بزرگ را نیز،
در کنار اینکه سبک حماسی هست، یک نوع "ادبیات مقابله ای" نیز بنامیم،
چرا که با نگارش آن‌، ایشان زبان پارسی‌ ما را، از گزند بیگانه در امان داشت.

خانم هایدی، سپاسگذار هستیم برای تمام مطالبی که نگارش فرمودید،
و اطلاع رسانی‌های مفیدی که در زمینه ی کارتونها، فیلم‌ها و سریالها داشتید.
اتفاقن مدتها بود که میخواستم، در مورد شبیه سازی از یک مورد انسانی‌،
در ساخت کارکترهای فانتزی بگویم و اکنون به برکت پست بجای شما (کارتون "آپ")،
به آن‌ اشاره می‌کنم.

در سالهای پایانی دهه ی هفتاد، روزی از مدرس "تصویر سازی در گرافیک"،
سئوالی پرسیدم و ایشان در جواب گفتند که بسیاری از پرسوناژ‌های فیلم‌ها و سریالهای انیمیشین،
از اپتدا با بهره گیری از یک مدل واقعه ای و انسانی‌ طراحی و ساخته میشوند. صحبت من این هست،
که برای نمونه، شاید مشهورترین و موفق ترین نمونه در این زمینه، کاراکتر دوست داشتنی "شرک" باشد.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 Er0ich1k3nzkzluqo202_thumb  برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 9zuponzelj6l8wlch2te_thumb

ماوریک تیلت در سال ۱۹۰۳ به دنیا آمد و در سال ۱۹۵۴ هم از دنیا رفت. او یک کشتی گیر حرفه‌ای بود.
آن هم در نخستین سال‌هایی که ورزش به عنوان یک سرگرمی شناخته شده بود. او متولد فرانسه بود.
بسیار باهوش و به چهارده زبان دنیا صحبت می‌کرده. به شعر و تجارت هم علاقه بسیار داشته.
در دهه بیستم زندگیش، گرفتار بیماری نادر آکرو مگالی شد که باعث رشد ناهنجار استخوان هایش شد
و کل اندامش را در بر گرفت که برایش رنج و عذاب زیادی به همراه داشت و ...
" مورد بی ‌مهری مردم قرار گرفت به طوری که مجبور به ترک محل زندگیش که بسیار به اونجا علاقه داشت گردید".
(منبع : ایران ناز)

غم انگیز مینماید این ماجرا، که ایشان در آن‌ زمان زجر کشیدند از رفتار و بی‌ مهری مردم،
و نمیدانستند که ۱۰۰ سال پس از آن‌، الهام گیری از چهره و ظاهر او که ناخواسته تغییر کرده بود،
سبب خلق کاراکتر مشهور "شرک" میگردد و پولهای انبوهی را نیز به صندوق هالیوود واریز میسازد.
یادش را گرامی می‌داریم.

.
.
.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف arman الثلاثاء ديسمبر 17, 2013 2:39 pm

Heidi نوشته است:
از شبکه ی پویا ممنونیم که آخر عمری ما رو آرزو به دل نگذاشت و بلاخره ماجرای پیرمرد مهربان و جیک جیکو و ظرف نشاسته ها و پیرزن طماع و دوتا صندوقچه ها رو نشونمون داد.
این عروسکی قدیمی و خاطره انگیز به زودی تو سایت تلوبیون قرار میگیره و اگه نتونستین از تلویزیون تماشا کنین میتونین از اینجا دانلودش کنین:

http://www.telewebion.com/fa/episode/info/1098741/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7/%D9%BE%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%DA%AF%D9%86%D8%AC%D8%B4%DA%A9
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 4kmrpgf5epyijuiu9bvf

سلام به همه دوستان
مدتها منتظر پخش این عروسکی " جیک جیکو" بودم . حالا که شبکه پویا پخش کرده هیچکس ضبط نکرده ؟ در این آدرسی که Heidi  عزیز گذاشته چیزی نمیاد! تو آرشیو شبکه پویا هم نیست . از کجا میشه دانلود کرد. لطفاً کمک کنید!  با تشکر از همه

اين مطلب آخرين بار توسط arman در الجمعة فبراير 07, 2014 12:30 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.

arman

تعداد پستها : 31

پست من طرف stalker الأربعاء ديسمبر 18, 2013 3:29 am

سلام

چند قسمت از برنامه‌های خوب که هنوز روی تلوبیون هستند و لینک دانلود هم دارند:
دو قسمت از بهترین داستان‌های دنیا:
و قصه‌ی کوچولوها (خیلی قسمت!)
stalker
stalker

تعداد پستها : 256

پست من طرف Heidii السبت ديسمبر 21, 2013 9:25 pm

امروز شبکه نمایش فیلم قدیمی "عیالوار" رو پخش کرد. این فیلم سال 1371 ساخته شده و کپی ایرانی فیلم امریکایی "تنها در خانه" ی شماره یک است که سال 1990 ساخته شده. زوج جمشید اسماعیل خانی و گوهر خیراندیش طبق معمول همه ی فیلم های آن دوره با همدیگر همبازی هستند و در کنار اسماعیل داورفر، مرتضی ضرابی، حمیده خیرآبادی و بقیه در این فیلم بازی می کنند. دیدن محمد کدخدایی در این فیلم، من را به یاد مبصر چهارساله کلاس و برنامه تلویزیونی دیگری انداخت که سعی می کرد به بچه هایی که نزدیک ریل راه آهن زندگی می کنند هشدارهایی بدهد  آمبولانس 
"رو ریل نرو خطر داره/ اینو بدون یادت نره/ بچه باید عاقل باشه/ هیچ وقت از رو ریل رد نشه!"
(ظاهرا مساله ی روی ریل رفتن بچه ها توی اون دوره خیلی معضل بوده و الان دیگه حل شده!)
*
ق مثل قلقلک (نوروز 1370):
http://www.aparat.com/v/98jhw
تصاویر خاطره انگیزی از برنامه "ق مثل قلقلک":
http://www.khabaronline.ir/(X(1)S(agmgmrptzlsncswiwidpf2wb))/detail/213716/culture/television
آن زمان هیئت تحقیق و تفحصی از سوی مجلس چهارم به صدا و سیما آمده بود که مسوولش آقای اکبر پرورش بود. ایشان که نماینده مجلس چهارم و پیش تر‌ها وزیر آموزش و پرورش بود،‌‌ همان زمان مقاله‌ای در روزنامه کیهان به چاپ رساند و به برنامه ما اعتراض کرد. انتقاد داشت که چرا بچه‌های ایران را کودن و تنبل نشان می‌دهیم. آن زمان کارتون «ای کی یو سان» از تلویزیون پخش می‌شد که ایشان انتقاد کرده بود، وقتی ژاپنی‌ها بچه‌هایشان را این قدر با هوش  کتابخوان  نشان می‌دهند، این «مبصر پنج ساله» چه معنایی دارد. این شد که شبکه یک هم با اینکه برنامه ما پر طرفدار بود، آن را قطع کرد.
http://khabaronline.ir/detail/213546/culture/television
*
پی نوشت:
صداهایی آشنا از یک کارتون قدیمی را اینجا بشنوید و پیش خودتان حدس بزنید مربوط به کدام کارتون می شود:
http://s5.picofile.com/file/8105124492/%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7_%D8%A7%D8%B2_%DB%8C%DA%A9_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86_%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C.mp3.html
Heidii
Heidii

تعداد پستها : 102

پست من طرف Mihakralj الأحد ديسمبر 22, 2013 3:15 am

Heidii نوشته است:[right]امروز شبکه نمایش فیلم قدیمی "عیالوار" رو پخش کرد. این فیلم سال 1371 ساخته شده و کپی ایرانی فیلم امریکایی "تنها در خانه" ی شماره یک است که سال 1990 ساخته شده. زوج جمشید اسماعیل خانی و گوهر خیراندیش طبق معمول همه ی فیلم های آن دوره با همدیگر همبازی هستند و در کنار اسماعیل داورفر، مرتضی ضرابی، حمیده خیرآبادی و بقیه در این فیلم بازی می کنند. دیدن محمد کدخدایی در این فیلم، من را به یاد مبصر چهارساله کلاس و برنامه تلویزیونی دیگری انداخت که سعی می کرد به بچه هایی که نزدیک ریل راه آهن زندگی می کنند هشدارهایی بدهد  آمبولانس 
"رو ریل نرو خطر داره/ اینو بدون یادت نره/ بچه باید عاقل باشه/ هیچ وقت از رو ریل رد نشه!"
(ظاهرا مساله ی روی ریل رفتن بچه ها توی اون دوره خیلی معضل بوده و الان دیگه حل شده!)
*

سرکار خانم هایدی ،
بسیار متشکرم از اطلاعات خوبی که در اختیار دیگران قرار می دهید.
من بشخصه لذت فراوانی می برم از یاد آوری آن خاطرات و نکات تکمیلی شما در باره همه مسائل آن دوران.
در هر صورت شاید من هم نکاتی رو اضافه کنم که زیاد مربوط به مطالب شما نباشد ولی ذهن تعداد اندکی رو قلقلک بدهد، به عبارتی دیگر من دنبال بهانه ای هستم تا مطلب خودم رو بیان کنم و کوته نگری ها و تعصبات بی موردی که شما بیان می کنید در مورد ساخت و ساز صدا و سیمای آنزمان یک بهانه عالی هست. امیدوارم که از دست من دلخور نشوید.
در این باره می خواستم اضافه کنم که من در تمام طول عمرم ندیدم  که مشکلی در ایران حل شود بلکه ما مدام مشکلات جدیدتر پیدا می کنیم و مشکلات قدیمی رو گردن مشکلات جدید می گذاریم.
بعد از گذشت چند صباحی مشکل جدیدتری می آید و بار گناه مشکل قدیمی تر و مشکلات لاینحل قدیمی تر رو بر دوش می کشد.
پس خواه ناخواه ما ایرانیان عادت کرده ایم مدام با شکل زندگی کنیم و هر پیشرفت و نو آوری رو تجربه می کنیم در ساخت مشکل هست. به زبانی ساده تر مشکلاتی که ما در ایران داریم از جهت ساختار و نوع و بداعت در هیچ کجای جهان دیده و تجربه نشده است.
حقیقتی در پس این ادعا هست و آن اینکه مشکل "روی ریل رفتن بچه ها" حل نشده بلکه مشکل جدیدی به نام مسئله حجاب پیدا شده که تقریبا ریشه تمام مشکلات هست.
امروزه ایرانیان به صورت جدی دارند با این مسئله حجاب دست و پنجه نرم می کنند. طبق گفته بزرگان اگر این مشکل حل شود دیگر مشکلات هم از جمله مشکل روی ریل رفتن بچه ها حل خواهد شد.
من این روزها دست به دعا برداشتم ولی در نوع دعا کردن خودم دچار دوگانگی شده ام چون که من نمی دونم دعا کنم مشکل حجاب بر طرف شود و یا اینکه من دعا کنم مشکل جدیدتری پیدا نشود و مشکل حجاب هم بر گردن مشکل جدید گذاشته نشود.
کم کم دارم به این نتیجه می رسم که اصل زیستن در ایران خود مشکلی بس بزرگ هست و نزیستن راه حلی بس کارگشاست. برای اثبات حرفم هم شما می توانید به جامعه تمام انسانهای دنیا نیامده و یا اونهایی که مرده اند نگاهی بیاندازید. تمام این انسانها از تمام مشکلاتی که ما امروزه درباره اون بحث می کنیم مبرا هستند.
چه خوب هست نزیستن.
که نزیستن رو عاشقم من.
میحا.
Mihakralj
Mihakralj

تعداد پستها : 169

پست من طرف Emiliano الأحد ديسمبر 22, 2013 4:15 pm

Heidii نوشته است:
پی نوشت:
صداهایی آشنا از یک کارتون قدیمی را اینجا بشنوید و پیش خودتان حدس بزنید مربوط به کدام کارتون می شود:
http://s5.picofile.com/file/8105124492/%D8%B5%D8%AF%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7_%D8%A7%D8%B2_%DB%8C%DA%A9_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D9%86_%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C.mp3.html

1. سلام "هایدی" جان.
2. موسیقیشو که مطمئنم موسیقی "راز یک رمز"ه.
همون آفتاب پرسته و دوبله ی زنده یاد "اصغر افضلی" عزیز روی کارآگاهه که دنبالش بود:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 A7nhyfydmsqinz6twq0b_thumb

3. اما، شاید از این موسیقی روی کار دیگه ای هم استفاده شده و این یه کار دیگه ست؛ اما، در نهایت، پاسخ من همون بالاییه.

Emiliano

پست من طرف omidsilver7 الأربعاء ديسمبر 25, 2013 5:23 am

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 240_f832012aa9c2b51641e64e901024047c

سلام به همه عزیزان . چند روز پیش شبکه پویا دوباره کارتون نیلز رو پخش کرد گفتم شاید بخوایید ببینید تجدید خاطره ای بشه  دندانها 

http://telewebion.com/fa/program/info/37683/%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%DB%8C%D9%84%D8%B2
omidsilver7
omidsilver7

تعداد پستها : 10

پست من طرف Emiliano الأربعاء يناير 01, 2014 12:57 pm

1. سلام به همه.
2. گربه ی ساده لوح.
نام اریجینال: Krazy Kat.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 Ohy345dd6n1mu8y2qt1v_thumb

Emiliano

پست من طرف Negin 2 الأربعاء يناير 08, 2014 7:14 pm

بنویس
بنویس بابا مثل هر شب نــان ندارد
سارا به سین سفره مان ایمان ندارد
بعد ازهمان تصمیم کبـری ابرها هم
یا سیل می بــارند و یا باران ندارند
بابا انار و سیب و نان را می نویسد
امــــا برای خوردنش دندان ندارد
انگار بابا همکلاس اولی هــاست
هی مـــی نویسد این ندارد آن ندارد
بنویس کی آن مرد در باران می آید*
این انتظار خیسمان پایان ندارد؟؟؟
ایمان برادر گوش کن نقطه سر خط
بنویس بابا مثل هر شب نان ندارد
Negin 2
Negin 2

تعداد پستها : 244

پست من طرف slevin(HAMID الخميس يناير 09, 2014 8:42 am

stalker نوشته است:سلام

داستان "رمی" تو این مجموعه بهترین داستان های دنیا دیدین؟ تا جایی یادم رمی قدیمیا طولانی تر بود .یه صحنه هایی داشت که تو این نبود مثل یه زن چاق که خودشو جای مادر رمی جا میزد...
slevin(HAMID
slevin(HAMID

تعداد پستها : 129
آدرس پستي : تهران

پست من طرف Emiliano الخميس يناير 09, 2014 9:19 am

slevin(HAMID نوشته است:

داستان "رمی" تو این مجموعه بهترین داستان های دنیا دیدین؟ تا جایی یادم رمی قدیمیا طولانی تر بود .یه صحنه هایی داشت که تو این نبود مثل یه زن چاق که خودشو جای مادر رمی جا میزد...

من اصلاً این نسخه ی "رمی" که مربوط به "بهترین داستان های دنیا I" می شه، یادم نبود. اون زن چاق هم ایضاً "حمید" جان.
"رمی" یه ورژن دیگه ی سینمایی هم داشت. یادته که؟

Emiliano

پست من طرف Emiliano الإثنين يناير 13, 2014 4:17 pm

1. سلام.
2. "بهترین داستان های دنیا I" مال چه سالیه؟
مطمئنم قبل از 1370ه و شاید بین 1364 تا 1368.
خلاصه این که "شوکت حجت" ناقلا خیلی سال پیش از این که توی "دور دنیا در 80 روز" صحبت کنه، توی مجموعه ی بالا بوده!
تا به حال صداشو دو قسمت شنیده م:

یکی توی "ادعای بیجا" روی آهویه صحبت می کرد و یکی توی "آخرین برگ" روی دختر بچه.

مطمئنم یادش بوده؛ اما، برای این که سنشو زیاد نشون نده، نگفته بود، ناقلا. یادمه حتا "دور دنیا ..." رو هم توی مصاحبه هاش نمی گه!

3. "اسمم"، بیا و تأیید کن!
دیگه با به روز کردن تاپیک مورد علاقه ت، بهم ثابت شد که زنده ای!  خنده 

Emiliano

پست من طرف slevin(HAMID السبت فبراير 01, 2014 3:50 am

Emiliano نوشته است:
slevin(HAMID نوشته است:

من اصلاً این نسخه ی "رمی" که مربوط به "بهترین داستان های دنیا I" می شه، یادم نبود. اون زن چاق هم ایضاً "حمید" جان.
آفرین امیرجان...درسته نسخه سینمایی بود...چون طولانی بود...یه زن چاق و شوهر مکارش خودشونو جای پدر و مادر رمی جا زدند... حتی یادمه زنه رمی رو بغل کرد و گفت اووو رمییی پسسرممم
slevin(HAMID
slevin(HAMID

پست من طرف 59 السبت فبراير 01, 2014 5:42 pm

آن‌ کلاه قرمزی دوست داشتنی ما، ایشان بود ...
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 U8oairk8zz1k66nl8zm

59
59

پست من طرف slevin(HAMID الخميس فبراير 06, 2014 6:37 am

سلام بچه ها
اسم این کارتون تو تلویزیون چی بود...یادمه ظهر جمعه ها نشون میداد.خیلی خوشم میومد مرکبشون اسب دریایی بود
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 29501808237683646549

اين مطلب آخرين بار توسط slevin(HAMID در الخميس فبراير 06, 2014 8:53 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
slevin(HAMID
slevin(HAMID

پست من طرف slevin(HAMID الخميس فبراير 06, 2014 6:48 am

Emiliano نوشته است:
slevin(HAMID نوشته است:

گویا رمی سریال هم بوده...
این هم یک رمی که من خاطره دارم ازش
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 65290068487407795788

اين مطلب آخرين بار توسط slevin(HAMID در الخميس فبراير 06, 2014 8:55 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
slevin(HAMID
slevin(HAMID

پست من طرف Emiliano الخميس فبراير 06, 2014 8:26 am

1. "حمید" جان، اول از همه، لطفاً عکس هاتو از سایت های مسدود شده کپی و پیست نکن؛ چون، فقط و فقط با پ ر ا ک ک ک ک سی دیده می شن و به طور معمولی دیده نمی شن.
البته، من دیدمشون؛ ولی، کلی می گم. اون ها رو توی هوست های دیگه ای مجدد آپلود کنی، بهتره.

2. عکس اولی اسمش بود "Snorks" و اینجا بهش می گفتن "سرزمین دریایی".
3. عکس دومی هم نسخه ی سینمایی "رمی"ه با اون موسیقی زیباش.

Emiliano

پست من طرف slevin(HAMID الخميس فبراير 06, 2014 9:06 am

Emiliano نوشته است:1. "حمید" جان، اول از همه، لطفاً عکس هاتو از سایت های مسدود شده کپی و پیست نکن؛ چون، فقط و فقط با پ ر ا ک ک ک ک سی دیده می شن و به طور معمولی دیده نمی شن.
البته، من دیدمشون؛ ولی، کلی می گم. اون ها رو توی هوست های دیگه ای مجدد آپلود کنی، بهتره.

2. عکس اولی اسمش بود "Snorks" و اینجا بهش می گفتن "سرزمین دریایی".
3. عکس دومی هم نسخه ی سینمایی "رمی"ه با اون موسیقی زیباش.
ممنون امیر عزیز
The Snorks رو می دونستم بیشتر اسم اینجاشو میخواستم که گفتی...سپاس
در مورد رمی هم همانطور که گفتم گویا سریالی هم داره و به نام ماجراهای رمی...و هر قسمت حدود 22 دقیقه- تو یو تیو ب هست
گرچه نقاشی شخصیتها خیلی شبیه هم هستند.مثلا بین این عکس و رمی "بهترین داستانای دنیا" از نوع کلاه میمون و چند سگ همراهش تفاوت مشخص بود.وگرنه رمی ها خیلی شبیه هم هستند...
slevin(HAMID
slevin(HAMID

پست من طرف Heidii الخميس فبراير 06, 2014 10:41 pm

سلام به دوستان گرامی
قبل از هر صحبتی عذرخواهی می کنم ازینکه هنوز فرصت نکرده ام کل مطالب اخیرتون رو بخونم و اگه توضیحاتی دارم به اونها اضافه کنم. اینقدر بارش نوشته هاتون پیاپی و سیل آسا بود که هنوز نتونستم بهشون برسم و امیدوارم تا یکی دو هفته ی دیگه که وقتم آزاد میشه، چیزهای زیادی از مطالب مفیدتون رو از دست ندهم.

جناب امیلیانو و 59 گرامی- من دقیقا دو هفته ی دیگر خواهرم را می بینم و فایل تصویری در خانه رو از ایشون می گیرم تا در اختیار دوستان قرار بدهم.
این چند خط را در مورد همین یکی دو مطلب اخیرتان می نویسم تا بعد.

راجبه پیشینه و تاریخچه ی چاق و لاغر، جناب امیلیانو توضیحاتی نوشتین که خیلی برایم جالب بود. تازه یادم افتاد این تکیه کلام "از سوسک سیاه به خرمگس" که سالهای زیادی در بازی های بچگی ورد ِ زبانمان بود را از چاق و لاغر شنیده بودیم! زباله دانی تاریخ را خوب یادم هست که شش- هفت سالگی می دیدم. تیتراژ شروعش هم تصویر خورشید بزرگ و تابانی رو با چشم و دماغ و دهن نشون می داد که خیلی دوست داشتم. حالا که یادآوری کردین، خاطرات بیشتری رو از اون به خاطر آوردم. یادم هست یک روز صبح وسط این برنامه آژیر قرمز کشیدن و مادرم ما را از جلوی تلویزیون جمع کرد که گوشه ای ببرد.
http://s5.picofile.com/file/8112286842/%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%84%D9%87%E2%80%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86_%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE.mp3.html

عجب چیزی بود حال و هوای بچگی... این چند روز گذشته، بچه های دیروز را گذاشته بودم ضبط بشود. امشب که مرور کردم چه خاطره هایی که برایم زنده نشد! خیلی که کوچک بودم هرموقع مادرم من را حمام می برد، ترانه ای را با ریتم خاصش مدام می خواندم و تکرار می کردم. ریتم این ترانه و کلماتی که درست و غلط می خواندم سالهای زیادی توی ذهنم بود. امشب تازه فهمیدم این ریتم و ترانه را از کدام برنامه کودک یاد گرفته بودم و کدام کلمه ها را اشتباهی می خواندم:
آفتاب و مهتابیم ما- اما نه تو آسمون- آفتاب و مهتابیم ما- دوستای قصه هاتون- شادی متل معما- میاریم تو خونه ها- چشم ما روشن میشه- از دیدن بچه ها...

جناب 59 لطف کردن و تعدادی ازین آیتم های بچه های دیروز رو به اشتراک گذاشتن. راجبه "از هر سوی دنیا" من هم با دوستان موافقم که شبیه "هزار برگ و هزار رنگ" است. مخصوصا که نریشن اون رو فخرالدین صدیق شریف می گوید که بازیگر نقش قاضی در "هزار برگ هزار رنگ" بود.
http://s5.picofile.com/file/8112286826/%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1_%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%8C_%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1_%D8%B1%D9%86%DA%AF.mp3.html

اون پسربچه اسمش "بهزاد (ابوالفضل) سپهر" بود. متولد 52. بازی دیگرش در مجموعه "آخرین روز تابستان" در کنار سیروس گرجستانی، عنایت الله شفیعی و محمد شیری بود که خوب یادتان هست. بعدها با شعرهایی که راجبه جبهه و جنگ و شهدا می گفت بیشتر شناخته شد. سال 83 به دلیل نارسایی کلیوی از دنیا رفت و در قطعه شهدای بهشت زهرا دفنش کردند.
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 Abolfazl_sepehr
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 Sepehr

راجبه مواردی که با جناب فروتن مطرح کردم، نمی توانم بگویم همون یکی دوتا انتقاد ساده باعث ناراحتی شون شد. ولی برداشتم از واکنش ایشون این بود که چندان به مذاقشان خوش نیامد. یا بهتر باشد بگویم ترجیحشان بیشتر تعریف و تمجید بود که حقیقتش بین برنامه سازها و فیلمسازهای بسیاری دیده ام و صرفنظر از سابقه ی کاری کم یا زیادشان، این میل نامحسوس در خیلی از آنها هست که خیلی نقد را برنمی تابند یا به عبارتی، تحسین ها را دوست تر می دارند. حتی سابقه دارترها و به ظاهر پیشکسوت ها. خیلی وقتها از کف و سوت ها واقعا ذوق زده می شوند و در اثر واکنش های ناموافق، فشارشان می افتد و دست و پایشان به رعشه می افتد.
تجربه ی مختصر من بهم نشون داده که این حالت، بین تئاتری ها خیلی کمتر است و به مراتب، خیلی متواضع تر و خاکی تر هستن. فروتنی بیشتری در رفتارشان هست و کلا دوست داشتنی تر هستن.
چند تا مطلب بالاتر، عکس و مطالبی از احمد مهرانفر دیدم و دنباله ی همین مطلب، این چند خط را اضافه می کنم.
بی تعارف، یک بازیگر خیلی مسلط و بی نظیر است و نقش آفرینی هایش مخصوصا در تئاتر، حرف ندارد. (یک بازی خیلی دیدنی در یکی از تئاترهای خانه هنرمندان داشت که تمام مدت با هنرمندی در نقش یک سگ فرو رفته بود و کلا چهار دست و پا بازی می کرد.) بازی اش در نقش ارسطوی پایتخت یک و دو هم حرف نداشت. فوق العاده! (لفظ فیتکپی عالی بود!) نمی دونم دیگه بیشتر ازین چه تعریفی می تونم اضافه کنم.
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 84f94bf753d78353077f8621b679bf0e
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 315538624222417033412

با همه ی احترامی که برای سلیقه و نظرات شما قائل هستم جناب 59- حقیقتش از جناب "دکتر پوریا پورسرخ" اصلا خوشم نمی آید. این لفظ دکتر را به احترام شما نوشتم که در نوشته تان اشاره ی خاصی به آن داشتید. هرچند که تصور می کنم "هنرمندی" چیزی فراتر از این القاب و عناوین و مدارک است که من با این سواد اندک و سلیقه ی کج و کوله ام، در وجود این بنده خدا نمی بینمش. غیر از تعداد زیادی بازی های تکراری و معمولی و بدون دردسر در نقش جوان اول ماجراهای عشقی... بگذریم. به همین مختصر اکتفا می کنم که احساس نکنید به سلیقه و انتخابتان توهین شده است. سلیقه ی هرکسی محترم است و هیچ دوتا سلیقه ای را نمی شود به هم تحمیل کرد.

*
پی نوشت:
جناب امیلیانو- راستش اون فایل مصاحبه رو ندارم و تاحالا ندیدم. اما اگه برحسب اتفاق کسی را پیدا کردم که سراغ و نشانی از آن داشت حتما خبرتان می کنم.

Heidii
Heidii

پست من طرف Emiliano الجمعة فبراير 07, 2014 9:03 am

1. فایل زیر دربردارنده ی 2 دییقه از کارتون خاطره انگیز "پلنگ صورتی"ایه؛ که، عیدهای نوروز ما می دیدیم.
با صدای زنده یاد "پرویز نارنجی ها" و کیفیتی که می دیدیم و دوسش داریم و نه کیفیت آیینه ای لج درآر!
این فایل از دوست بسیار عزیزم، "الهام" بهم رسیده؛ که، جا داره همین جا دوباره ازش تشکر کنم:

http://s5.picofile.com/file/8112338118/The_Pink_Panther_Uploaded_by_Emil_Joon_.rar.html

...................................................

2. "هایدی" عزیز، پیشاپیش از شما و خواهر گرامی تون ممنون و منتظریم.

3. در مورد غلط و غولوط خوندن ترانه های کودکی مون، فک نکنم کسی باشه که خاطره نداشته باشه. واقعاً یادش بخیر.

4. اصلاً فکر نمی کردم کسی باشه که این پسر رو بشناسه.
"هایدی" جان، جداً آفرین به شما.
اما، از این که این شخص رو از دست دادیم، خیلی ناراحت شدم.
و باز هم ممنونم؛ که، اشاره ی خوبی داشتید به بازی ایشون در "آخرین روز تابستان". کاملاً درست می گید. خود خودش بود. توضیحات ارزشمندتون رو توی "لیست سیاه" می ذارم. باز هم از این توضیحا بدید، لطفاً، در هر موردی که دیدید.

5. و من با بازبینی تیتراژ تصویری "هزار برگ، هزار رنگ" متوجه شدم که اولاً اون "از هر سوی دنیا" صد در صد یکی از آیتم های این جُنگ بوده و ثانیاً زنده یاد "ابوالفضل سپهر" ("بهزاد سپهر") در آیتم های دیگه ای هم نقش داشته. این عکس ها رو ببینید:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 F5cbi05w50ug9o1go

6. پس آقای "فروتن" خیلی هم فروتن نیست. قضیه ی "کچل" و "زلفعلی"ه دیگه!

7. بله. "احمد مهران فر" و بازی های جدی و طنزشو خیلی دوس دارم؛ اما چون صحبت از پایتخت بود، به نظر من "محسن تنابنده" تو اون سریال بیشتر درخشید.

8. در مورد فایل مصاحبه ی "مریم امیرانی" و "زینب ابوطالبی" خیلی ممنون. امیدوارم پیدا شه.

Emiliano

پست من طرف Heidii السبت فبراير 08, 2014 12:06 pm

سلام به دوستان گرامی
از مدتی قبل، مشخصات یکی دوتا از برنامه های کودکی رو یادداشت کرده بودم که اینجا بنویسم.
نمی دونم این یکی دوتا مورد قبلا مطرح شدن و توی لیست سیاه هستن یا نه.
یکی از برنامه ها، برنامه ی عروسکی بود که "فلورا سام" اجرایش می کرد. پشت یک میز می نشست و دوطرفش دو تا عروسک دختر و پسر بودن به اسم سارا و سعید، دختره موهاش رو از دوطرف بافته بود. فلورا سام کارش این بود که داستان تعریف می کرد و عروسک ها مرتب می پریدن وسط حرفش و وراجی می کردن و سوال می پرسیدن. این برنامه تو دهه ی شصت پخش می شد از شبکه دو.
اگه یادتون نیست، نمونه صدا و تصویر فلورا سام رو اینجا ببینید:
http://s5.picofile.com/file/8112513584/%D9%81%D9%84%D9%88%D8%B1%D8%A7_%D8%B3%D8%A7%D9%85.flv.html

اون یکی، یک سریال نوجوان بود که بعدازظهرها از شبکه اول پخش می شد. ماجرای پسری بود که یک چراغ جادویی قدیمی پیدا کرده بود و وقتی بهش دست می کشید، سروکله ی غول چراغ پیدا می شد تا آرزوهایش رو برآورده کنه. اسم پسره علاءالدین بود و با مرد جوانی دوست بود که نقشش را ناصر هاشمی (برادر مهدی هاشمی) بازی می کرد. مادر پسره هم نادره (حمیده خیرآبادی) بود.
داستانش یه جورایی آدم رو یاد سمندون می انداخت. چون تو یه خونه ی قدیمی زندگی می کردن.

این مورد را هم مدتی قبل پیدا کردم.
دبستان که می رفتیم، صبح ها سر ِ صف صبحگاهی یک موسیقی پخش می کردن تا بچه ها باهاش ورزش کنن. ورزش صبحگاهی مدرسه به این صورت بود که یکی از شاگردها رو می کاشتن جلوی صف ها، و اون همراه موسیقی حرکاتی ورزشی انجام می داد تا بقیه همراهش تکرار کنن. تعدادی حرکت به دردنخور و نمایشی که بعدها فهمیدم بیشترشون واسه مفاصل و استخوان ها ضرر داشتن و انجام دادنشون اشتباه بود!
یک روز صبح مادرم موقع ورزش صبحگاهی اومده بود مدرسه و با شنیدن اون موسیقی، کلی از خاطره ها و نوستالژی های دوران مدرسه اش زنده شده بود. مادرم می گفت قبل از انقلاب هم این موسیقی رو سر صف براشون میذاشتن تا ورزش کنن و بچه های ته ِ صف که مادرم هم همیشه بینشون بود به جای ورزش کردن باهاش می رقصیدن!
http://s5.picofile.com/file/8112511492/%D9%85%D9%88%D8%B2%DB%8C%DA%A9_%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C_%D8%B3%D8%B1_%D8%B5%D9%81.mp3.html

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 Ending

*

پی نوشت:
دلخور نشوید 59 گرامی. هرکسی حق دارد نظر خودش را داشته باشد و اون رو ابراز کند.
بیان و نحوه ی حرف زدن بیشتر ما ایرانی ها با همدیگر، کمی گزنده است و نامهربان.

59 نوشته است:
slevin(HAMID نوشته است:

دوست عزیز.. باید مطمئن باشم که اگر نسبت فامیلی خاصی با پورسرخ نداشتید هیچگاه چنین متن طنزآمیزی نمی نوشتید...
اتفاقا اگر در کل سینمای ایران تمام بازیگران را به نوعی بازیگر بدانیم تنها کسی که هیچوقت بازیگر نبوده و نیست همین جناب پورسرخ است..
کسی که فقط بخاطر ظاهر وارد سینما شد و برخلاف محمدرضا گلزار که با چنین دلیلی به سینما آوردنش و طی چند فیلم کم کم بازیگر شد، ایشان هنوز هم بازیگر نیست...
کافی است به اولین تجربه ایشان اشاره کنم که سریالی بود به نام "وفا" که فقط در آن اشک می ریخت و...نهایت نابازیگری
حتی بعد این همه بازی هنوز فن بیان درستی ندارد و خصوصا وقتی نقش های شرور و جاهلی مسلک بازی می کند به شدت صدا و بیانش آزار دهنده است...(کاش جناب میکائیل شهرستانی بود ودرباره فن بیان ایشان نظر می داد!)
و در آخر وضعیت سینمای ایران آنقدر خراب می شود که بازیگرانی همچون "اسماعیل محرابی" پرویز پورحسینی" "بیژن امکانیان" "هادی اسلامی" و... از یادها می روند و مانکن هایی مانند گلزار و پورسرخ و ... بر ذهن جوانان می مانند..

نه مطمئن نباشید، من هیچ نسبت فامیلی و آشنایی با دکتر پورسرخ نداشته و ندارم.
از دید خودم که یک دیدگاه هست و حق گفتنش را دارم، هیچ متن طنز آمیزی هم ننوشتم، کاملا هم جدی گفتم.
در آن متن و نوشته ی تکمیلی دیروزی هم توضیح دادم، و از چند فیلم اخیر ایشان نام بردم،
که خب از دید من که حق گفتنش را دارم، در ۳-۴ سال گذشته، سبک کاری اش ناگهان تغییر کرد،
و کمدی مفهومی‌ را در بازی‌هایش ارائه میدهد. (من در واقع، بخاطر همان پیشینه ای که در فیلم ها،
و سریال‌های اولش داشت، وقتی‌ با سبک بازی در فیلمهای اخیرش مواجه شدم، تعجب کردم،
و به این دیدگاه که نوشتم رسیدم). آقای گلزار هم مدل بسیار خوبی‌ بود، اما از دید من، بازیگر نبود و نیست.

Heidii
Heidii

پست من طرف 59 السبت فبراير 08, 2014 1:01 pm

Heidii نوشته است:

سلام به دوستان گرامی

.
.
.

دبستان که می رفتیم، صبح ها سر ِ صف صبحگاهی یک موسیقی پخش می کردن تا بچه ها باهاش ورزش کنن. ورزش صبحگاهی مدرسه به این صورت بود که یکی از شاگردها رو می کاشتن جلوی صف ها، و اون همراه موسیقی حرکاتی ورزشی انجام می داد تا بقیه همراهش تکرار کنن. تعدادی حرکت به دردنخور و نمایشی که بعدها فهمیدم بیشترشون واسه مفاصل و استخوان ها ضرر داشتن و انجام دادنشون اشتباه بود!
یک روز صبح مادرم موقع ورزش صبحگاهی اومده بود مدرسه و با شنیدن اون موسیقی، کلی از خاطره ها و نوستالژی های دوران مدرسه اش زنده شده بود. مادرم می گفت قبل از انقلاب هم این موسیقی رو سر صف براشون میذاشتن تا ورزش کنن و بچه های ته ِ صف که مادرم هم همیشه بینشون بود به جای ورزش کردن باهاش می رقصیدن!

http://s5.picofile.com/file/8112511492/%D9%85%D9%88%D8%B2%DB%8C%DA%A9_%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C_%D8%B3%D8%B1_%D8%B5%D9%81.mp3.html

*
پی نوشت:

با درود خانم هایدی. خواهش می‌کنم، سپاسگزارم از توجه شما.

و اما، این موسیقی که قرار دادید، نوستالژیک با درجه ی ممتاز بود!.
سالهای ۱۳۷۱ و ۷۲، درسالهای دوران راهنمائی بودم، که همین موسیقی‌ طرب انگیز،
در مدرسه ی راهنمائی ما نیز پخش میشد سر صف. ... من حتی از کتابخانه ی مدرسه که نوارخانه هم داشت،
این آهنگ زیبا را گرفته بودم و با استفاده از ضبط دو کاسته ی "آیوا" که پدرم همان زمان خریده بودند،
آنرا برای خودم کپی کرده بودم و در منزل هم همیشه گوش میدادم. اما نوارش به امانت داده شد همان سالها،
و همانند بسیار نوار کاست‌های دیگر، باز گردانده نشد. ... عالی‌ بود، نوستالژیک و خاطره انگیز. سپاس فراوان دارم.
اگر امیر جان تأیید بفرمایند، این قطعه ی موسیقایی سرزنده، که صدای آن‌ سوتش نیز بسیار شنیدنی هست،
در دستگاه همایون گام مینور ساخته شده است. گمانم خیلی‌ به سمت استاد محمد شمس میرود!،
نمیدانم، شاید هم استاد انوشیروان روحانی آهنگسازش باشند. امیدوارم که یاران ارجمند شفاف سازی بفرمایند.
بازهم سپاسگزارم. عالی‌ بود. ... چنین آهنگ هایی‌، آبروی موسیقی‌ ایرانی‌ هستند.

59
59

پست من طرف Emiliano السبت فبراير 08, 2014 1:30 pm

Heidii نوشته است:
سلام به دوستان گرامی
از مدتی قبل، مشخصات یکی دوتا از برنامه های کودکی رو یادداشت کرده بودم که اینجا بنویسم.
نمی دونم این یکی دوتا مورد قبلا مطرح شدن و توی لیست سیاه هستن یا نه.
یکی از برنامه ها، برنامه ی عروسکی بود که "فلورا سام" اجرایش می کرد. پشت یک میز می نشست و دوطرفش دو تا عروسک دختر و پسر بودن به اسم سارا و سعید، دختره موهاش رو از دوطرف بافته بود. فلورا سام کارش این بود که داستان تعریف می کرد و عروسک ها مرتب می پریدن وسط حرفش و وراجی می کردن و سوال می پرسیدن. این برنامه تو دهه ی شصت پخش می شد از شبکه دو.
اگه یادتون نیست، نمونه صدا و تصویر فلورا سام رو اینجا ببینید:
http://s5.picofile.com/file/8112513584/%D9%81%D9%84%D9%88%D8%B1%D8%A7_%D8%B3%D8%A7%D9%85.flv.html

اون یکی، یک سریال نوجوان بود که بعدازظهرها از شبکه اول پخش می شد. ماجرای پسری بود که یک چراغ جادویی قدیمی پیدا کرده بود و وقتی بهش دست می کشید، سروکله ی غول چراغ پیدا می شد تا آرزوهایش رو برآورده کنه. اسم پسره علاءالدین بود و با مرد جوانی دوست بود که نقشش را ناصر هاشمی (برادر مهدی هاشمی) بازی می کرد. مادر پسره هم نادره (حمیده خیرآبادی) بود.
داستانش یه جورایی آدم رو یاد سمندون می انداخت. چون تو یه خونه ی قدیمی زندگی می کردن.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 Ending

*

پی نوشت:

59 نوشته است:
slevin(HAMID نوشته است:

دوست عزیز.. باید مطمئن باشم که اگر نسبت فامیلی خاصی با پورسرخ نداشتید هیچگاه چنین متن طنزآمیزی نمی نوشتید...
اتفاقا اگر در کل سینمای ایران تمام بازیگران را به نوعی بازیگر بدانیم تنها کسی که هیچوقت بازیگر نبوده و نیست همین جناب پورسرخ است..
کسی که فقط بخاطر ظاهر وارد سینما شد و برخلاف محمدرضا گلزار که با چنین دلیلی به سینما آوردنش و طی چند فیلم کم کم بازیگر شد، ایشان هنوز هم بازیگر نیست...
کافی است به اولین تجربه ایشان اشاره کنم که سریالی بود به نام "وفا" که فقط در آن اشک می ریخت و...نهایت نابازیگری
حتی بعد این همه بازی هنوز فن بیان درستی ندارد و خصوصا وقتی نقش های شرور و جاهلی مسلک بازی می کند به شدت صدا و بیانش آزار دهنده است...(کاش جناب میکائیل شهرستانی بود ودرباره فن بیان ایشان نظر می داد!)
و در آخر وضعیت سینمای ایران آنقدر خراب می شود که بازیگرانی همچون "اسماعیل محرابی" پرویز پورحسینی" "بیژن امکانیان" "هادی اسلامی" و... از یادها می روند و مانکن هایی مانند گلزار و پورسرخ و ... بر ذهن جوانان می مانند..

نه مطمئن نباشید، من هیچ نسبت فامیلی و آشنایی با دکتر پورسرخ نداشته و ندارم.
از دید خودم که یک دیدگاه هست و حق گفتنش را دارم، هیچ متن طنز آمیزی هم ننوشتم، کاملا هم جدی گفتم.
در آن متن و نوشته ی تکمیلی دیروزی هم توضیح دادم، و از چند فیلم اخیر ایشان نام بردم،
که خب از دید من که حق گفتنش را دارم، در ۳-۴ سال گذشته، سبک کاری اش ناگهان تغییر کرد،
و کمدی مفهومی‌ را در بازی‌هایش ارائه میدهد. (من در واقع، بخاطر همان پیشینه ای که در فیلم ها،
و سریال‌های اولش داشت، وقتی‌ با سبک بازی در فیلمهای اخیرش مواجه شدم، تعجب کردم،
و به این دیدگاه که نوشتم رسیدم). آقای گلزار هم مدل بسیار خوبی‌ بود، اما از دید من، بازیگر نبود و نیست.

1. "هایدی" جان، اولش خوشحال شدم که هم سؤال طرح کردید و هم پاسخشو گذاشتید؛ اما، فایل "فلورا سام" رو که دانلود کردم، دیدم انگار می خواستید ایشون رو بشناسونید و سرنخ بدید.
ممنون از شما. فک نکنم کسی نباشه که این خانوم رو نشناسه و تقریباً جزو فعالای صدا و سیمان. تو آقایون "سیروس مقدم" فک کنم 24 ساعته برنامه می سازه و می نویسه و ... و تو خانوما ایشون؛ البته، بذارید بگم که کارای طنز این خانوم رو اپسیلونی قبول ندارم و بیشتر بی مزه ن تا طنز؛ اما، کارای جدی ترشون بهتره.

2. در مورد اون آیتم، طبعاً می ذارمش تو "لیست سیاه" و ممنون از یادآوری تون؛ گرچه، اعتراف می کنم که یادم نیومد چنین برنامه ای. بیشتر ازش می گید؟ نزدیکای اول مهر و مدرسه ها می داد؟

3. در مورد اون پسره؛ که، "علاء الدین" نام داشت و گاهی بهش "علالا" هم می گفتن، من "چراغ جادوی گمشده" توی آرشیو عکسام بود. ببینید اینه یا یکی دیگه:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 989lafoi5zjvyyou1a_thumb

4. اگه آره، مطمئنید بابای پسره "مهدی هاشمی" بود؟ اصن یادم نبود!
و اگه نه، باید عرض کنم که این سریال انگار به نام "علاءالدین" هم پخش می شده.

5. بذارید در مورد این موسیقی، زیر پست "59" عزیز پاسختون رو عرض کنم. اجازه که می فرمایید؟

59 نوشته است:
Heidii نوشته است:

سلام به دوستان گرامی

.
.
.

*
پی نوشت:

با درود خانم هایدی. خواهش می‌کنم، سپاسگزارم از توجه شما.

و اما، این موسیقی که قرار دادید، نوستالژیک با درجه ی ممتاز بود!.
سالهای ۱۳۷۱ و ۷۲، درسالهای دوران راهنمائی بودم، که همین موسیقی‌ طرب انگیز،
در مدرسه ی راهنمائی ما نیز پخش میشد سر صف!. ... من حتی از کتابخانه ی مدرسه که نوارخانه هم داشت،
این آهنگ زیبا را گرفته بودم و با استفاده از ضبط دو کاسته ی "آیوا" که پدرم همان زمان خریده بودند،
آنرا برای خودم کپی کرده بودم و در منزل هم همیشه گوش میدادم. اما نوارش به امانت داده شد همان سالها،
و همانند بسیار نوار کاست‌های دیگر، باز گردانده نشد!. ... عالی‌ بود، نوستالژیک و خاطره انگیز. سپاس فراوان دارم.

اگر امیر جان تأیید بفرمایند، این قطعه ی موسیقایی سرزنده، که صدای آن‌ سوتش نیز بسیار شنیدنی هست،
در دستگاه همایون گام مینور ساخته شده است. گمانم خیلی‌ به سمت استاد محمد شمس میرود!،
نمیدانم، شاید هم استاد انوشیروان روحانی آهنگسازش باشند. امیدوارم که یاران ارجمند شفاف سازی بفرمایند.

بازهم سپاسگزارم. عالی‌ بود.

6. فکر می کنم پخش این موسیقی از مدارس همه جایی بوده! مام می شنیدیم.
اما، این که کار کیه، مطمئن باشید شاهکار کسی نیست جز "انوشیروان روحانی" عزیز؛ که، بارها عرض کرده م، به همراه "حسن شماعی زاده" حق بزرگی به گردن موسیقی کشورمون دارن.

7. "59" عزیز در مورد دستگاه همایون و گام این شاهکار به درستی اشاره کردن و باز؛ همون طور که ایشون گفته ن، صدای سوتش که یه چیز دیگه ست. خیلی طرب انگیزه این کار؛ با این که می دونید، اغلب همایون رو برای غم و ماتم به کار می برن.
و این هنر آهنگساز رو می رسونه که کاری کنه که غم بیاد مابین شادی یا شادی بین غم.

و باز بذارید مثال دیگه ای از "حسن شماعی زاده" عرض کنم که وقتی بر فرض مثال آهنگ سراسر شاد با تم بندری "گلبرگ"شو گوش می دی ("گلبرگ گلم گل رو باغچه") اولش فکر می کنی کاملاً شیش و هشت و طربناکه؛ اما، وسط آهنگ می بینی که چه غمه درش نهفته ست.

لطفاً یه بار دیگه گوشش بدید:

http://s5.picofile.com/file/8112525484/Hassan_Shamaeezadeh_67_7_Golbarg.rar.html

یا کاری مشابه: آهنگ "دارم می رم به تهران" "اندی مددیان".

8. حالا که صحبت از این موزیک شد؛ که، ریتم (استایل) مارش داره، بنده یه کار دیگه ی مشابه این سال ها پیش شنیده بودم و می زدم و اگه فرصتی شد، اون رو تقدیم می کنم؛ که، به این خیلی شبیهه و من همیشه این دو رو با هم به ذهن می یارم؛ البته، سازنده ی اون یکی کارو نمی دونم راستش.

فعلاً.

Emiliano

پست من طرف 59 السبت فبراير 08, 2014 2:22 pm

Emiliano نوشته است:

6. فکر می کنم پخش این موسیقی از مدارس همه جایی بوده! مام می شنیدیم.
اما، این که کار کیه، مطمئن باشید شاهکار کسی نیست جز "انوشیروان روحانی" عزیز؛ که، بارها عرض کرده م، به همراه "حسن شماعی زاده" حق بزرگی به گردن موسیقی کشورمون دارن.

7. "59" عزیز در مورد دستگاه همایون و گام این شاهکار به درستی اشاره کردن و باز؛ همون طور که ایشون گفته ن، صدای سوتش که یه چیز دیگه ست. خیلی طرب انگیزه این کار؛ با این که می دونید، اغلب همایون رو برای غم و ماتم  به کار می برن.
و این هنر آهنگساز رو می رسونه که کاری کنه که غم بیاد مابین شادی یا شادی بین غم.

و باز بذارید مثال دیگه ای از "حسن شماعی زاده" عرض کنم که وقتی بر فرض مثال آهنگ سراسر شاد با تم بندری "گلبرگ"شو گوش می دی ("گلبرگ گلم گل رو باغچه") اولش فکر می کنی کاملاً شیش و هشت و طربناکه؛ اما، وسط آهنگ می بینی که چه غمه درش نهفته ست.

لطفاً یه بار دیگه گوشش بدید:

http://s5.picofile.com/file/8112525484/Hassan_Shamaeezadeh_67_7_Golbarg.rar.html

یا کاری مشابه: آهنگ "دارم می رم به تهران" "اندی مددیان".

8. حالا که صحبت از این موزیک شد؛ که، ریتم (استایل) مارش داره، بنده یه کار دیگه ی مشابه این سال ها پیش شنیده بودم و می زدم و اگه فرصتی شد، اون رو تقدیم می کنم؛ که، به این خیلی شبیهه و من همیشه این دو رو با هم به ذهن می یارم؛ البته، سازنده ی اون یکی کارو نمی دونم راستش.

فعلاً.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 D5moyb7lf81evtcb3l8x

امیر جان ممنون هستم برای مطالب خوبی‌ که فرمودید و آهنگی که قرار دادید.
صحبت از استاد حسن شمأعی زاده بمیان آورید، ... بسیار هم نیکوست.
راستش اگر اشتباه نکنم، آهنگ "تلفن" با صدای خانم پروانه امیر افشاری هم،
از ساخته ی ایشان می‌باشد. ... حال که گفتگو به موسیقی‌ طرب انگیز ایرانی‌ رسید،
آهنگ یاد شده که دهه ی شصتی یا اوایل هفتادی هم هست، تقدیم میگردد.

(خواهشمندم در مورد نام آهنگساز آن اطلاع رسانی بفرمایید، بگمانم استاد شماعی زاده هستند):

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 31 J42lo9lwq0pj2exif7_thumb
http://s5.picofile.com/file/8112532350/Telefon_P_A_.rar.html

.
.
.

یک مورد پرانتزی کوتاه دیگر اینکه، راستش سلیقه ی کوچک من،
رقص‌های ایرانی‌ که مرسوم هست و همچنین سبک‌های شرقی‌ را نمی‌پسندد.
در بیشتر کلیپ های آنور آبی از دهه ی شصت تا کنون بویژه در آن‌ دهه،
البته از دید من، رقص ها، دارای یک بی‌ نظمی در خود هستند و هارمونیک نمی‌ باشند.
همین جمیله که مشهور‌ترین بوده، بسیار خودش را تکان می‌داده، اما آخرش که چه؟.
اما حال که صحبت از استاد شماعی زاده شد، بیاد آهنگ "برکه" ی ایشان افتادم.
در ویدیوی این آهنگ که همان سالهای پایانی دهه ی شصت تهیه شده، از دید کوچک من،
شاید بهترین رقص سلو وجود دارد که با موسیقی‌ ایران ایشانی انجام میشود و هارمونیک می‌باشد.
که البته دختر خانمی که آن را اجرا میکنند، به احتمال زیاد پیداست که ایرانی‌ نیستند.

59
59

صفحه 31 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة