کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

+56
sorena0831
raymand
arash_60
reza2009
Indiana Jones
amirpuyol
ramin
saeidehes
majid_barca
new guest
heidiiii
suny
Behzad_T
alan45
heidiii
elena 20
arman
Heidii
Clover
Mihakralj
وهاب
omidsilver7
amirarsalanroomi
Heidi
Davood
mahmood
farhad666
kazvash
مژي
fazel1994
علی موسویان
blue2012
aghaghi
نجمه
tisto
سوگل خانمی
venous_m
arsenal.fc.g
sooratak
manaa
kave
Ishpateka
Esi-72
erfan
S@M
Shervin
alirad
slevin(HAMID
ariangirl
59
babak
Negin 2
mahmood666
sahra_7
stalker
SMAM
60 مشترك

صفحه 26 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  الصفحة التالية

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف Indiana Jones الأربعاء أكتوبر 23, 2013 3:41 pm

Emiliano نوشته است:

1. سلام.
2. بعد از پست کردن پست بالا و به طور خیلی اتفاقی، زدم "شبکه ی خراسان رضوی"؛ که، داشت از "شبکه ی نسیم" برنامه ای به نام "نسیم یادها" رو می داد.
فقط دیدم یه برنامه ی کودک قدیمی می ده بدون هیچ زیرنویسی؛ البت، من هم آخراش رسیدم.
"اکبر عبدی" طبق معمول دهه ی 60 و همون مدل همیشگیش، شبیه به "محسن" "باز مدرسم دیر شد" حرف می زد و مامانش هم زنده یاد "مهری ودادیان" بود.

با کمی جستجو تو منابع، حدس می زنم (و باز می گم حدس می زنم) که اسم برنامه ش باید این باشه:
"بچه جان حرف مادرت بشنو".
3. این هم دو عکس ازش:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 357oet8yssbt33he9rb_thumb

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 8t42pfs85yxhvi0dzsxn_thumb

4. پی اس:
لطفاً دوستان اسم بالا رو تأیید کنن که همین درسته یا نه.
شاید هم "جنگ برای فردا" باشه (؟)

بیشترین امیدم به تأیید یا رد، "بابک" عزیزه.
منتظرم.
پس بالاخره این هم پیدا شد...
http://s3.picofile.com/file/7934322147/Bache_jan_.mp3.html
افشین
Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف Heidi الأربعاء أكتوبر 23, 2013 3:53 pm

سال قبل که شبکه نمایش شروع به پخش کارتونهای قدیمی کرد و خواهرم طبق معمول مشغول شخم زدن کارتونها بود، یک روز متوجه شدم نیک و نیکویی که داره ضبط می کنه کمی تا قسمتی با نیک و نیکویی که ما می دیدیم فرق می کنه. البته دوبله ها و تصاویر همون قدیمی ها بودن ولی تو کل سی و چند قسمتی که شبکه نمایش نشون داد هیچ خبری از کلاه قرمزی (عنکبوت)، خرمگس عینکی، موشی، کفشدوزک و بچه هایش و اون زن و شوهری که گلوله گلی قل می دادن نبود و تنها شخصیت هایی که تو کل قسمت ها می شد دید نیک و نیکو بودن و چهاردست و مورچه هایی که رژه می رفتن. بعد کارتون تمام شد بدون اینکه حتی یک تصویر از این جماعت نشون بده. چند ماه بعد شبکه آموزش هم شروع به پخش پراکنده همین کارتون کرد و اونجا هم خبری از این افراد نبود. چند ماه قبل هم دوباره شبکه پویا نیک و نیکو را شروع کرد و هرموقع اتفاقی گذرم می افتاد دقت می کردم ببینم یکی از اینها رو نشون میده یا نه. خلاصه کم کم کار داشت به جایی می کشید که شک کردم شاید از اول عنکبوت و موش و خرمگسی وجود نداشته و همشون ساخته ی ذهن خودم بوده! ولی چون دوروبری ها هم از اونها خاطره داشتن به این نتیجه رسیدیم که به دلایل نامعلومی (!) همه شون ممنوع التصویر شدن و تصاویرشون سانسور میشه! ... خوشبختانه بعد از سه چهار هفته که از پخش شبکه پویا گذشت کم کم سر و کله ی موشه و بعد خرمگس و کفشدوزک ها و عنکبوت و سرگین غلتان ها پیدا شد و خیالم راحت شد که وجود خارجی داشتن! با کمی بررسی (!) متوجه شدم این کارتون در دو سری ساخته شده که تو یک سری هیچ کدام از این شخصیت ها طراحی نشده بودن و فقط دو تا زنبورها و ملخ و مورچه ها بازی می کردن. این مجموعه موفقیت چندانی نداشت و نتونست مخاطب زیادی جلب کنه. داستانهایش هم خیلی آبکی و بی مزه بودن و زنبورها مدام داشتن تو مزارع و بیشه ها چرخ میزدن و با حشره های کوچک صحبت می کردن. اما تو سری بعدی، همه این شخصیت ها به داستان اضافه شدن و قصه ها هم از اون حالت بی بو و خاصیت در اومد و ماجراهای جالب و متنوعی بهشون اضافه شد
این چند خط رو به عنوان ادای دینی (!) به این شخصیت های خنده دار و بامزه اینجا نوشتم چون تو کل صفحات فروم ندیدم کسی در موردشون چیزی نوشته باشه.
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 8ky8koh52zs961wlpejv
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Zaage3w7mi5rr8cldoga
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Zjrt3vbpvjl0p5pq809
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Eb9yxw0gou4ye3i38mt
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Vex10i23sulrnlrmolp
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Huzda0v05jqm3oq1n2r
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 V7wfxlon3fckp5a55u9r
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Sfgni5hcap36p2vlc8g
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Rumfnre55v5kq2a1e22h

Heidi
Heidi

تعداد پستها : 129

پست من طرف Emiliano الخميس أكتوبر 24, 2013 5:57 am

1. "افشین" جان، از این که نام برنامه رو تأیید کردی و منو از شک و تردید بیرون آوردی، ازت ممنونم.
راستش، اصلاً این برنامه یادم نبود و همون جور که گفتم، تنها با استفاده از نرم افزار "هنر هفتم" حدس زدم این باشه.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 2hebkt60blo74sxn8x_thumb

2. "هایدی" جان، "ادای دین" رو خوب اومدی.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف 59 الخميس أكتوبر 24, 2013 7:36 am

Indiana Jones نوشته است:
Emiliano نوشته است:

1. سلام.
2. بعد از پست کردن پست بالا و به طور خیلی اتفاقی، زدم "شبکه ی خراسان رضوی"؛ که، داشت از "شبکه ی نسیم" برنامه ای به نام "نسیم یادها" رو می داد.
فقط دیدم یه برنامه ی کودک قدیمی می ده بدون هیچ زیرنویسی؛ البت، من هم آخراش رسیدم.
"اکبر عبدی" طبق معمول دهه ی 60 و همون مدل همیشگیش، شبیه به "محسن" "باز مدرسم دیر شد" حرف می زد و مامانش هم زنده یاد "مهری ودادیان" بود.

با کمی جستجو تو منابع، حدس می زنم (و باز می گم حدس می زنم) که اسم برنامه ش باید این باشه:
"بچه جان حرف مادرت بشنو".
3. این هم دو عکس ازش:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 357oet8yssbt33he9rb_thumb

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 8t42pfs85yxhvi0dzsxn_thumb

4. پی اس:
لطفاً دوستان اسم بالا رو تأیید کنن که همین درسته یا نه.
شاید هم "جنگ برای فردا" باشه (؟)

بیشترین امیدم به تأیید یا رد، "بابک" عزیزه.
منتظرم.
پس بالاخره این هم پیدا شد...
http://s3.picofile.com/file/7934322147/Bache_jan_.mp3.html
افشین

امیر جان سپاسگزارم برای این دو کادر خاطره انگیز.
اکبر عبدی، "گل سرسبد" فیلم‌ها و سریالهای ژانر فانتزی،
در دهه ی شصت و اپتدای هفتاد بود. یادش گرامی‌!.
در مورد تاپیک مربوط به لینکها که با شما گفتگو داشتیم
راستش امیر جان هنوز به نتیجه‌ای نرسیدم که انجام بشود یا نه‌.
از حمایت همیشگی‌ شما بسیار سپاسگزارم و ببینیم تا چه پیش آید.

از افشین خان هم ممنونم برای موسیقی‌ سریال "بچه جان ..." که لطف کردند.

از خانم هایدی نیز، برای معرفی‌ سایتهای بسیار جالب ژاپنی، نوشته‌های خودشان
و یادآوری کارتون "پسر و غاز" سپاسگزارم. اتفاقن مورد بجایی که در مورد "نیک و نیکو" اشاره کردید را،
من در پخش همین نسخه از کارتون در یکی‌ از کانالهای دیگر متوجه شده بودم
و دقیقا این سوال برایم پیش آمده بود. چه خوب شد که شما روشنگری کردید در این زمینه.
در مورد اطلاع رسانی پخش فیلم سینمایی "حالا چه شود - ۱۳۷۳" نیز ممنونم.
فیلم را گرفتم اما هنوز ندیدم. بگمانم در دهه ی هفتاد یک باری پخش شده باشد در تلویزیون.
فکر کنم، که تنها نقش کمدی با اجرای استاد مشایخی باشد. کانال سه‌، در زمینه ی پخش فیلمهای قدیمی‌
خوب حرکت می‌کند. چندی پیش، "جنجال بزرگ - ۱۳۶۳" را نیز نشان داد که اتفاقن در صفحه ای،
که امیر جان از نرم افزار سینمایی قرار دادند هم مشخص گردیده بود بعنوان اولین کار سینمایی "اکبر عبدی".

اگر دوستان خواستند، بفرمایند تا "جنجال بزرگ" در فروم رویایی قرار بگیرد فیلم کاملش، چون از سرور
سایت "تلوبیون" کلن تمام فایلها، پس از چند هفته از بین میروند و تازه‌ها جایگزین میگردند.

سلامت باشید دوستان.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف Heidi الخميس أكتوبر 24, 2013 4:29 pm

59 نوشته است:
اتفاقن مورد بجایی که در مورد "نیک و نیکو" اشاره کردید را،
من در پخش همین نسخه از کارتون در یکی‌ از کانالهای دیگر متوجه شده بودم
و دقیقا این سوال برایم پیش آمده بود. چه خوب شد که شما روشنگری کردید در این زمینه.
در مورد اطلاع رسانی پخش فیلم سینمایی "حالا چه شود - ۱۳۷۳" نیز ممنونم.
فیلم را گرفتم اما هنوز ندیدم. بگمانم در دهه ی هفتاد یک باری پخش شده باشد در تلویزیون.
فکر کنم، که تنها نقش کمدی با اجرای استاد مشایخی باشد. کانال سه‌، در زمینه ی پخش فیلمهای قدیمی‌
خوب حرکت می‌کند. چندی پیش، "جنجال بزرگ - ۱۳۶۳" را نیز نشان داد که اتفاقن در صفحه ای،
که امیر جان از نرم افزار سینمایی قرار دادند هم مشخص گردیده بود بعنوان اولین کار سینمایی "اکبر عبدی".
اگر دوستان خواستند، بفرمایند تا "جنجال بزرگ" در فروم رویایی قرار بگیرد فیلم کاملش، چون از سرور
سایت "تلوبیون" کلن تمام فایلها، پس از چند هفته از بین میروند و تازه‌ها جایگزین میگردند.
جناب 59- با تشکر از شما
من خوشحال می شوم فیلم جنجال بزرگ رو ببینم. همینطور وقتی آقای امیلیانو پوستر فیلم کلید رو اینجا گذاشتن خاطره این فیلم زیبا و قدیمی دوباره برایم زنده شد. (اصولا فیلم هایی که ماجراها و دردسرهای یک بچه تنها مونده در خانه رو نمایش می دن همیشه سرگرم کننده هستن. مثل فیلم لهستانی تجربه کودکانه) براتون مقدور هست اگه احتمالا این فیلم در آرشیوتان پیدا می شود و زحمتی نیست ما را هم در تماشایش سهیم کنید؟
نکته ی جالبی در مورد کارتون نیک و نیکو وجود دارد و این است که همه آن موجوداتی که کنار هم زندگی می کنند تقریبا هم قد و قواره ی هم هستن! مثلا قد و اندازه ی موش خیلی فرقی با اندازه ی زنبور و مگس و کفشدوزک ندارد و عنکبوت از موش قدبلندتر است!

Heidi
Heidi

پست من طرف 59 الخميس أكتوبر 24, 2013 4:53 pm

Heidi نوشته است:
جناب 59- با تشکر از شما
من خوشحال می شوم فیلم جنجال بزرگ رو ببینم. همینطور وقتی آقای امیلیانو پوستر فیلم کلید رو اینجا گذاشتن خاطره این فیلم زیبا و قدیمی دوباره برایم زنده شد. (اصولا فیلم هایی که ماجراها و دردسرهای یک بچه تنها مونده در خانه رو نمایش می دن همیشه سرگرم کننده هستن. مثل فیلم لهستانی تجربه کودکانه) براتون مقدور هست اگه احتمالا این فیلم در آرشیوتان پیدا می شود و زحمتی نیست ما را هم در تماشایش سهیم کنید؟
نکته ی جالبی در مورد کارتون نیک و نیکو وجود دارد و این است که همه آن موجوداتی که کنار هم زندگی می کنند تقریبا هم قد و قواره ی هم هستن! مثلا قد و اندازه ی موش خیلی فرقی با اندازه ی زنبور و مگس و کفشدوزک ندارد و عنکبوت از موش قدبلندتر است!

بله، به نکته ی جالبی‌ در مورد "نیک و نیکو" اشاره داشتید.
فیلم "جنجال بزرگ - ۱۳۶۳" تا یکی‌ - دو ساعت دیگر در فروم رویایی قرار می‌گیرد.
اتفاقنن قبلن "کلید -۱۳۶۵" در دور قبلی‌ فیلم‌ها تقدیم شده بود، که شوربختانه آنزمان،
من در سرور آپلود عضو نبودام و فیلم‌ها پس از مدتی‌ پاک می‌شدند.
در آرشیو بر روی دی وی دی هست. زمان دقیقی‌ اکنون نمی‌توانم بگویم،
اما آنهم دیر یا زود در فروم قرار خواهد گرفت.
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Clover الخميس أكتوبر 24, 2013 5:10 pm

این برنامه یادگاری غیر از بازکردن پارسی کولا واسه خودش کار دیگه ای بلد نیست؟؟؟ الان من آرزومه که یه عکس از آتیش به سر یا تیکه از برنامه اش رو ببینم. اونوقت این آقاهه هر دفعه انشاء میخونه!
این آرشیوشون رو میخوان ترشی بندازن؟؟؟ حالا اگه ملت تقاضای سریال احمقانه دلنوازان کنن (که کاملاً علتش واضح و مبرهنه!) تا سه سال هر ده تا کانال پخشش میکنن....

یعنی خدائیش ملت همه تشکر میکنن؟؟؟؟ بعضی ها که اصلاً جوری حرف میزنن و نامه مینویسن که انگار با این برنامه زندگیشون متحول شدهعصبی
Clover
Clover

تعداد پستها : 31

پست من طرف 59 الخميس أكتوبر 24, 2013 5:50 pm

Clover نوشته است: این برنامه یادگاری غیر از بازکردن پارسی کولا واسه خودش کار دیگه ای بلد نیست؟؟؟ الان من آرزومه که یه عکس از آتیش به سر یا تیکه از برنامه اش رو ببینم. اونوقت این آقاهه هر دفعه انشاء میخونه!
این آرشیوشون رو میخوان ترشی بندازن؟؟؟ حالا اگه ملت تقاضای سریال احمقانه دلنوازان کنن (که کاملاً علتش واضح و مبرهنه!) تا سه سال هر ده تا کانال پخشش میکنن....

یعنی خدائیش ملت همه تشکر میکنن؟؟؟؟ بعضی ها که اصلاً جوری حرف میزنن و نامه مینویسن که انگار با این برنامه زندگیشون متحول شدهعصبی

البته، شاهکار! امشبشان را هنوز ندیده‌ام،
اما خب دیگر، کاملن معلوم هست که چه نشان داده اند.
این مورد  "انشاء" که بدرستی اشاره داشتید، یک قسمت عذاب آورترش،
صدای این آقا پسر و دختر خانمی است، که نامه‌های سراسر رنج و عذاب را
با لحن و حالتی‌ میخواند، که انگار دیگر ساعت آغاز روز قیامت را میخواهند اعلام کنند.

59
59

پست من طرف Heidi الخميس أكتوبر 24, 2013 6:18 pm

59 نوشته است:
این مورد  "انشاء" که بدرستی اشاره داشتید، یک قسمت عذاب آورترش،
با لحن و حالتی‌ میخواند، که انگار دیگر ساعت آغاز روز قیامت را میخواهند اعلام کنند.
جناب 59- خیلی خوشحال شدم شما فیلم کلید رو دارید. این برنامه یادگاری که مارو تحویل نمی گیره، لطفا شما این فیلم رو برای ما پخش کنید! البته نمی دونم چند نفر اینجا از این فیلم خاطره دارن یا علاقه دارن اون رو ببینن. تبدیلش از روی دی وی دی هم کم زحمت نیست. پس نمی شود اصرار کرد! هرموقع براتون مقدور بود (همون دیر یا زود) زحمتش رو بکشید.
من هم متقابلا می تونم نسخه کامل باجناغ ها رو تقدیم کنم. البته نمی دونم چطور می شود اون حجم فایل رو منتقل کرد روی اینترنت. کیفیتش هم پایین نیست و حیف است به صورت "اف ال وی" در بیاید.

اين مطلب آخرين بار توسط Heidi در الخميس أكتوبر 24, 2013 6:24 pm ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
Heidi
Heidi

پست من طرف Clover الخميس أكتوبر 24, 2013 6:19 pm

بله 59 جان، اون دوتا که عین نکیر منکر میمونن که دارن سوال شب اول قبر میپرسن دور از جون... برنامه امشب هم راجع به لحاف دوزی بود! البته من کاملاً و قلباً موافق این بحثها و انشاها هستم، ولی کاش هر دفعه آخرش یا اولش یه برنامه رو انتخاب میکردن و مثل آدم نشون میدادن! نه اینکه آدمو اسگل کنن....
Clover
Clover

پست من طرف 59 الخميس أكتوبر 24, 2013 6:49 pm

خانم هایدی، نسخه ی "کلید" که من دارم، بر روی دی وی دی معمولی و در کنار بقیه فیلم‌ها هست
و اندازه ی فایلش نهایت ۳۰۰ مگابایت. مشکل اینجاست، که نت بوک ها، جایی برای سی‌ دی ندارند.
حتمن فیلم را قرار خواهم داد در فروم. کمی‌ دیر یا زود دارد. بسیار خرسند خواهیم بود،
اگر "باجناقها" را قرار بدهید در فروم. در هر صورت، اگر لطف بفرمایید، بسیار سپاسگزار خواهیم بود.

خانم کلاور، بله باگفته‌هایتان هم دیدگاه هستیم. "یادگاری"، از وقت، موقعیت،
و امکاناتی که در اختیار دارد، اصلن استفاده نمیکند. سری دوزی میکنند. من واقعا نمیدانم،
که فیلم "شب‌های روشن"، یا آن یکی‌ که آخرین ساخته ی فرمان آرا هست که مثلن انتقادی ۳۰ یا ۳۰ ساخته،
بید مجنون و ... ، در کدام برگ از دفتر یادمانهایمان جای دارند، که اینها همه اش نشان میدهند؟!.

59
59

پست من طرف Heidi الخميس أكتوبر 24, 2013 8:05 pm

59 نوشته است:

خانم هایدی، نسخه ی "کلید" که من دارم، بر روی دی وی دی معمولی و در کنار بقیه فیلم‌ها هست
و اندازه ی فایلش نهایت ۳۰۰ مگابایت. مشکل اینجاست، که نت بوک ها، جایی برای سی‌ دی ندارند.
حتمن فیلم را قرار خواهم داد در فروم. کمی‌ دیر یا زود دارد. بسیار خرسند خواهیم بود،
اگر "باجناقها" را قرار بدهید در فروم. در هر صورت، اگر لطف بفرمایید، بسیار سپاسگزار خواهیم بود.

با تشکر از شما
حقیقتش من هم مشکل سرعت اینترنت دارم. از طرف دیگر اگر بنا باشد حجم فایل خیلی کم بشه تا بشود آپلودش کرد در اینصورت کیفیتش خیلی افت می کند و تماشایش لطفی ندارد
در هرصورت در اولین فرصتی که این محدودیت مرتفع بشود این کار را انجام می دهم

Heidi
Heidi

پست من طرف Emiliano الجمعة أكتوبر 25, 2013 2:38 am

Clover نوشته است: این برنامه یادگاری غیر از بازکردن پارسی کولا واسه خودش کار دیگه ای بلد نیست؟؟؟ الان من آرزومه که یه عکس از آتیش به سر یا تیکه از برنامه اش رو ببینم. اونوقت این آقاهه هر دفعه انشاء میخونه!

1. من دیشب "یادگاری" رو ندیدم و از این بابت هم بسیار خوشحالم.
2. مطمئنم که دیشبش چی بوده:

مشتی سکانس از "بچه های آسمان" +"مادر" +"بید مجنون" +"خانه ی دوست کجاست" +گزارش های مسخره ای از دهه ی 60!
با دو خط شعر و ترانه از پاپ خون ها.

طبق معمول یه ربعشم؛ که، به قول دوستمون برای خودشون "پارسی کولا" باز کرده ن و "مسعود فروتن" با حس نومه های این و اون رو خونده.

3. من شاید دیگه باز هم "یادگاری" رو نبینم و از این بابت هیچ عذاب وجدانی هم ندارم.
Smile

Heidi نوشته است:
59 نوشته است:
این مورد "انشاء" که بدرستی اشاره داشتید، یک قسمت عذاب آورترش،

جناب 59- خیلی خوشحال شدم شما فیلم کلید رو دارید. این برنامه یادگاری که مارو تحویل نمی گیره، لطفا شما این فیلم رو برای ما پخش کنید! البته نمی دونم چند نفر اینجا از این فیلم خاطره دارن یا علاقه دارن اون رو ببینن. تبدیلش از روی دی وی دی هم کم زحمت نیست. پس نمی شود اصرار کرد! هرموقع براتون مقدور بود (همون دیر یا زود) زحمتش رو بکشید.
من هم متقابلا می تونم نسخه کامل باجناغ ها رو تقدیم کنم. البته نمی دونم چطور می شود اون حجم فایل رو منتقل کرد روی اینترنت. کیفیتش هم پایین نیست و حیف است به صورت "اف ال وی" در بیاید.

4. خانوم "هایدی" ناقلا، کم کم آرشیوتون رو رو می کنید؟
من یکی حاضرم داشته هامون رو به صورت پستی با هم تبادل کنیم؛ کاری که، تو همین انجمن با حداقل 10 نفر از بچه ها تو این هشت، نه سال انجام داده م.
لطفاً پی ام منو بخونید.

Emiliano

پست من طرف Clover الجمعة أكتوبر 25, 2013 4:07 am

اتفاقاً امیل جان منم خیال نداشتم ببینمش! داشتم واسه خودم شبکه نمایش هری پاتر 6 رو میدیدم که مامانم گفت اون برنامهه رو نمیبینی؟ گفتم نه اعصابم خورد میشه همش واسه خودشون لاو میترکونن. بعد هری پاتر که تموم شد دیدم وسط این برنامه میشه باز گفتم یه نگاه بندازم ببینم چی میگن شاید یه نفر لطف کرده باشه فحششون داده باشهVery Happy 
بعد دیدم نه بابا همون دل و قلوه های همیشیگیه...فکر کنم آخرشم خودمون مجبور شیم این رسالت رو انجام بدیم
Clover
Clover

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 25, 2013 9:06 am

خانم هایدی، ممنون هستم از لطف و توجه شما.

من راستش اکنون یادگاری دیشب را دیدم، باور کنید اشتباه کردم، معذرت میخواهم، دیگر تکرار نمی‌شود.
امیر جان کاملا درست حدس زدید، همه آنچه که گفتید را نشان دادند. تنها، چند کادری از "پیک سحر - ۱۳۶۹" را نیز نشان دادند،
که باور کنید هیچ حس نوستالژیکی نداشت و ۲ تصویری که در فروم قرار داده بودیم قبلن، کافیست برای این سریال. همین و بس.
اینها واقعا وقت و امکانات را بدور میریزند. کادرهایی که از بازی "رضا ژیان در نقش ابوی جان - محله برو بیا"، پخش میکنند،
از سی‌ دی‌های کمپانی سروش است و بر روی آرمش، لوگوی یادگاری را میگذارند!. من فکر کنم این برنامه،
بصورت خانگی تهیه میشود، که عوامل به سر کوچه‌شان میروند، از بقالی سی‌ دی‌ها را میخرند و با همین برنامه ی تدوین ویندوز،
که ما خودمان کار می‌کنیم، آنها برنامه‌شان را میسازند. تازه همانند من، اشتباه‌های تایپی نیز دارند!:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 15429209486410305834_thumb

من گمان کنم، که این تلفن زدنها ساختگیست!. از آشنایان سازندگان برنامه هستند.  
پخش صداهایی که زنگ میزنند خنده دار است، به این مورد توجه کنید:

http://s3.picofile.com/file/7981979672/Tamase_Binandeha_Ba_Yadegari_02_08_1392_.wma.html

.
.
.

59
59

پست من طرف Heidi الجمعة أكتوبر 25, 2013 11:33 am

سلام به دوستان خوبم
کسی این شازده پسر یادش هست؟ خیلی وقته ازش نشونی و خبری نیست!
(آهنربایی که دستش گرفته باید براتون آشنا باشه!)
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Q0ajtnc5cuhpddip09
Heidi
Heidi

پست من طرف Clover الجمعة أكتوبر 25, 2013 11:37 am

عجب... جناب 59، من دقیقاً موقعی بردم اون کانال که همین تلفن دومیه داشت پخش میشد و اولیه رو نشنیده بودم. این یکی انگار داداش مسعود فروتن باشه! صداش و فن بیانش(تلگراف زدنش!) و انشاء نوشتن و انشاء خوندنش عین خودشه!Shocked ولی اون دومیه یه چیز بامزه ای داشت و اونم اینکه هنوز به تلویزیون می گفت تلوزون! یاد بچگیهای خودمون افتادم. خیلیهامون اینطوری میگفتیم. انگار بچه های الان این اشتباه رو نمیکننSmile

هایدی عزیز، این مال همون برنامه علمی ژاپنیه نیست؟ انگار یه خواهر هم داشت. مدل پلک زدنشون رو یادتونه؟ خیلی مثل آدمها بود! من یه عروسکی داشتم که چشماش مثل اینا بود و راستش یه خورده ازش میترسیدمSmile
Clover
Clover

پست من طرف Emiliano الجمعة أكتوبر 25, 2013 12:39 pm

Heidi نوشته است:
سلام به دوستان خوبم
کسی این شازده پسر یادش هست؟ خیلی وقته ازش نشونی و خبری نیست!
(آهنربایی که دستش گرفته باید براتون آشنا باشه!)
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Q0ajtnc5cuhpddip09

1. خیلی آشنا می زنه و به قول شما؛ بخصوص، آهنرباش.
2. اینو از کجا گیر آوردی "هایدی" خانوم؟ اسم اریجینالش چیه؟

Emiliano

پست من طرف 59 الجمعة أكتوبر 25, 2013 12:42 pm

Clover نوشته است:عجب... جناب 59، من دقیقاً موقعی بردم اون کانال که همین تلفن دومیه داشت پخش میشد و اولیه رو نشنیده بودم. این یکی انگار داداش مسعود فروتن باشه! صداش و فن بیانش(تلگراف زدنش!) و انشاء نوشتن و انشاء خوندنش عین خودشه!Shocked ولی اون دومیه یه چیز بامزه ای داشت و اونم اینکه هنوز به تلویزیون می گفت تلوزون! یاد بچگیهای خودمون افتادم. خیلیهامون اینطوری میگفتیم. انگار بچه های الان این اشتباه رو نمیکننSmile

هایدی عزیز، این مال همون برنامه علمی ژاپنیه نیست؟ انگار یه خواهر هم داشت. مدل پلک زدنشون رو یادتونه؟ خیلی مثل آدمها بود! من یه عروسکی داشتم که چشماش مثل اینا بود و راستش یه خورده ازش میترسیدمSmile

بله، درست میفرمایید. در ضمن مورد اول، ظاهرن زمانی که همه خواب بودند داشت زنگ میزد.
هموطن دومی هم، آنجا که گفت همسرش با دیدن این برنامه "گریه می‌کند"، واقعن خنده دار میشود قضیه،
و دیگر اینکه، فرزندشان میپرسیده، که این فیلم‌ها رو کی‌ میخوان نشون بدن!!!.
حالا جالب اینجاست، که جناب آقای فروتن که البته من برایشان احترام قایل هستم و پیشکسوت هستند،
عنوان کردند، که باید نامه‌ها و اس‌ ام اس‌‌ها را حتمن مطرح کنند در برنامه، چون مردم میفرستند و توقع دارند!.
ایشان که این مورد را گفتند، انگار که داشتند توجیه میکردند این کارشان را، من هم بیاد انتقادهایمان در فروم افتادم!.

.
.
.

59
59

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Empty ببین و یادبگیر- Look and Learn

پست من طرف Heidi الجمعة أكتوبر 25, 2013 7:24 pm

Clover نوشته است:
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 804_100077_01_320
هایدی عزیز، این مال همون برنامه علمی ژاپنیه نیست؟ انگار یه خواهر هم داشت. مدل پلک زدنشون رو یادتونه؟ خیلی مثل آدمها بود! من یه عروسکی داشتم که چشماش مثل اینا بود و راستش یه خورده ازش میترسیدم

درسته کلاور عزیز. خودشه! آقا امیل انگار شما خیلی برنامه کودک تماشا نمی کردینا!بابا بزرگ  توضیحات این برنامه رو تو لیست "سیاه-سفید-خاکستری" تون هم نوشتین:
24. دو عروسک ژاپنی خواهر و برادر؛ که، کارهای علمی می کردن؛ مثلاً، مورچه یا حلزون در شیشه ای نگه می داشتن یا درمورد فرفره ها، کاشت لوبیا جزر و مد، ساخت وسایل ابتکاری و ... صحبت می کردن. سیم های کنترل شون هم دیده می شد و موقع تکون خوردن مردمک چشماشون این طرف و اون طرف می رفت و تنگ و گشاد می شد. دهه ی 70.

اگه یادتون باشه این رو صبح ها برنامه کودک کانال دو پخش می کرد. همونطور که کلاور گفتن یه خواهر و یه برادر بودن که مشخصه ی قیافه شون چشمها بود و پلک زدن هاشون. تو یکی از برنامه ها در مورد تونل سازی مورچه ها زیر خاک آزمایش می کردن. یه ظرف شیشه ای رو پر از خاک کردن و یه سری مورچه ریختن توش. بعد از چند هفته می شد از بیرون ظرف شیشه ای، مسیرهای تونلی که مورچه ها توی خاک کنده بودن دید.
بچه ها این برنامه تو کشورهای امریکای لاتین خیلی طرفدار داره. اونجا آدمهای زیادی هستن که دنبال اسم اصلی این برنامه می گردن چون توی تلویزیونشون به اسمهای دیگری نمایش داده می شد و کسی اسم اصلیشو نمی دونه
مثلا تو مکزیک اسمش این بوده:
"Kiko, Taro & Kika"
متاسفانه این مشکل تو کشورهای دیگه هم هست. یعنی تلویزیون هرکشوری که کارتونی رو می خره اسمش و تیتراژ و موسیقی و ترانه و حتی اسم شخصیت ها رو به میل خودش تغییر می ده. مخصوصا اگه برنامه ژاپنی باشه اوضاع خیلی شلم شوربا میشه و نمیشه به این راحتی ها اسمش و مشخصات اصلی برنامه رو پیدا کرد. (مثلا کارتون گوش مروارید اسم اصلیش این بوده:
Maple Town
و اسم خرگوش "پتی". تو ایران اسمشو گذاشتن گوش مروارید و تو فرانسه به این اسم می شناسنش:
(Les Petits Malins
اما تلویزیون دهه شصتی ما یک خلاقیت دیگه هم به خرج می داد و به دلیلی که ما نمی دونستیم و هنوز هم نمی دونیم کلا نوشته های اول و آخر فیلم ها و کارتونهای خارجی رو پاک می کرد. من همیشه فکر می کردم این نوشته های خارجی یک جور ممنوعیت قانونی داره و نباید نمایش داده بشه! برای همین وقتی بعد از سالها دیدم شبکه پویا داره نوشته های خارجی عنوان بندی کارتون قدیمی ها رو نمایش میده به دلیل احمقانه ای تعجب کردم! شاد
اما در مورد اون برنامه آموزشی ژاپنی که این بالا نوشتم:
اسم اصلی اش این است: "ببین و یادبگیر" و بین سالهای 1982-1984 پخش می شده (آقای امیلیانو تو لیست سیاه نوشتین دهه هفتادی در حالیکه دهه شصتیه)
اینجا رو ببینید:
http://pf.nhk-ep.co.jp/detail/804
این برنامه تو ژاپن روزهای دوشنبه بین ساعت 12 تا 12:20ظهر پخش می شده. توی این صفحه هم لیست کامل اپیزودهایش نوشته شده:
http://ja.wikipedia.org/wiki/Look_and_Learn
ظاهرا این "ان اچ کی" به خاطر برنامه های علمی و آموزشی کتابخوان  که برای بچه ها تهیه می کنه خیلی شهرت داره و بیشتر روی برنامه های عروسکی کار می کنه
اما حالا که صحبت از عروسک های ژاپنی شد این آقای عروسک ساز را هم بشناسیم. شخصیت های عروسکی "افسانه سه برادر" همه شون حاصل هنرمندی این آقاست:
Kihachirō Kawamoto
راستی چشم های یکی از این سه تا برادرها هم دقیقا شبیه همون عروسک هایی بود که این بالا نوشتم. یعنی یک مردمک گرد داشت که می چرخید و پلک می زد و به قیافه ش یک حالت به خصوصی می داد.
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 6wx0h1afak5g7baug0b4
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 6t0215dltqrs1atg51o
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 90f9a2s035wd3ugdzne
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Bkhwtp8qex7zjrt2e07e
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 6gdro0lfhmvhu2npd6zp
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Ivrxo40wrjf66u0okx
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 R667rt3gta4sfe0j3tqt
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Ygywi85tqe3iix2mvsi
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 E6146o87kazxhtcmxxrn
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Xed7qzbxok84pf45utlj
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 G2qzoyzau2bbv01k4wff
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Yzhm0nla3mxu6u28hsiy
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Zcaguisezg77nv9r9adn
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Wc6vj2tdz1n8mvcl05cj
Heidi
Heidi

پست من طرف Clover السبت أكتوبر 26, 2013 1:50 am

ممنون هایدی عزیز خیلی عالی بود! دلم خیلی برای افسانه سه برادر و بخصوص ژنرال سائوسائو تنگ شده بودVery Happy
درباره نام گذاری کارتونها هم من نمیدونم چرا تو تلویزیون ما همه زبل میشن... انگار اوج خلاقیت در همین حده: دارکوب زبله، ملوان زبل، مگ مگ و دوستان زبل، زبل خان و... تو این چند سال اخیر هم که من برنامه کودک نگاه نکردم که ببینم آیا زبلهای دیگری هم متولد شدن یا نه
Clover
Clover

پست من طرف Emiliano السبت أكتوبر 26, 2013 2:49 am

Heidi نوشته است:
Clover نوشته است:
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 804_100077_01_320
هایدی عزیز، این مال همون برنامه علمی ژاپنیه نیست؟ انگار یه خواهر هم داشت. مدل پلک زدنشون رو یادتونه؟ خیلی مثل آدمها بود! من یه عروسکی داشتم که چشماش مثل اینا بود و راستش یه خورده ازش میترسیدم

درسته کلاور عزیز. خودشه! آقا امیل انگار شما خیلی برنامه کودک تماشا نمی کردینا!بابا بزرگ  توضیحات این برنامه رو تو لیست "سیاه-سفید-خاکستری" تون هم نوشتین:
24. دو عروسک ژاپنی خواهر و برادر؛ که، کارهای علمی می کردن؛ مثلاً، مورچه یا حلزون در شیشه ای نگه می داشتن یا درمورد فرفره ها، کاشت لوبیا جزر و مد، ساخت وسایل ابتکاری و ... صحبت می کردن. سیم های کنترل شون هم دیده می شد و موقع تکون خوردن مردمک چشماشون این طرف و اون طرف می رفت و تنگ و گشاد می شد. دهه ی 70.

اگه یادتون باشه این رو صبح ها برنامه کودک کانال دو پخش می کرد. همونطور که کلاور گفتن یه خواهر و یه برادر بودن که مشخصه ی قیافه شون چشمها بود و پلک زدن هاشون. تو یکی از برنامه ها در مورد تونل سازی مورچه ها زیر خاک آزمایش می کردن. یه ظرف شیشه ای رو پر از خاک کردن و یه سری مورچه ریختن توش. بعد از چند هفته می شد از بیرون ظرف شیشه ای، مسیرهای تونلی که مورچه ها توی خاک کنده بودن دید.
بچه ها این برنامه تو کشورهای امریکای لاتین خیلی طرفدار داره. اونجا آدمهای زیادی هستن که دنبال اسم اصلی این برنامه می گردن چون توی تلویزیونشون به اسمهای دیگری نمایش داده می شد و کسی اسم اصلیشو نمی دونه
مثلا تو مکزیک اسمش این بوده:
"Kiko, Taro & Kika"
متاسفانه این مشکل تو کشورهای دیگه هم هست. یعنی تلویزیون هرکشوری که کارتونی رو می خره اسمش و تیتراژ و موسیقی و ترانه و حتی اسم شخصیت ها رو به میل خودش تغییر می ده. مخصوصا اگه برنامه ژاپنی باشه اوضاع خیلی شلم شوربا میشه و نمیشه به این راحتی ها اسمش و مشخصات اصلی برنامه رو پیدا کرد. (مثلا کارتون گوش مروارید اسم اصلیش این بوده:
Maple Town
و اسم خرگوش "پتی". تو ایران اسمشو گذاشتن گوش مروارید و تو فرانسه به این اسم می شناسنش:
(Les Petits Malins
اما تلویزیون دهه شصتی ما یک خلاقیت دیگه هم به خرج می داد و به دلیلی که ما نمی دونستیم و هنوز هم نمی دونیم کلا نوشته های اول و آخر فیلم ها و کارتونهای خارجی رو پاک می کرد. من همیشه فکر می کردم این نوشته های خارجی یک جور ممنوعیت قانونی داره و نباید نمایش داده بشه! برای همین وقتی بعد از سالها دیدم شبکه پویا داره نوشته های خارجی عنوان بندی کارتون قدیمی ها رو نمایش میده به دلیل احمقانه ای تعجب کردم! شاد
اما در مورد اون برنامه آموزشی ژاپنی که این بالا نوشتم:
اسم اصلی اش این است: "ببین و یادبگیر" و بین سالهای 1982-1984 پخش می شده (آقای امیلیانو تو لیست سیاه نوشتین دهه هفتادی در حالیکه دهه شصتیه)
اینجا رو ببینید:
http://pf.nhk-ep.co.jp/detail/804
این برنامه تو ژاپن روزهای دوشنبه بین ساعت 12 تا 12:20ظهر پخش می شده. توی این صفحه هم لیست کامل اپیزودهایش نوشته شده:
http://ja.wikipedia.org/wiki/Look_and_Learn
ظاهرا این "ان اچ کی" به خاطر برنامه های علمی و آموزشی کتابخوان  که برای بچه ها تهیه می کنه خیلی شهرت داره و بیشتر روی برنامه های عروسکی کار می کنه
اما حالا که صحبت از عروسک های ژاپنی شد این آقای عروسک ساز را هم بشناسیم. شخصیت های عروسکی "افسانه سه برادر" همه شون حاصل هنرمندی این آقاست:
Kihachirō Kawamoto
راستی چشم های یکی از این سه تا برادرها هم دقیقا شبیه همون عروسک هایی بود که این بالا نوشتم. یعنی یک مردمک گرد داشت که می چرخید و پلک می زد و به قیافه ش یک حالت به خصوصی می داد.

1. ینی لذتی که تو کشف شدن آیتم های "لیست سیاه" هست، تو انتقام از این و اون نیست! Smile
2. "هایدی" جان، بی نهایت ممنون از کشف خوبت، عکس، اسم اریجینال و توضیحات وافی و کافی ای که نوشتی.
هر چی بگی حق داری. من که گفتم، مدت هاست به "کبرسون" دچار شده م! Smile
درسته. این برنامه به احتمال زیاد همون دهه ی 60ی باشه و کاملاً حق با شماست.

3. دیدن مجدد عکس های "افسانه ی سه برادر (I)" هم خیلی فاز داد؛ بخصوص، این یکی:

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 E6146o87kazxhtcmxxrn

4. باز هم ممنون.
منتظر سایر کارهات هستم.

..........................................

5. راستی، پس این چیه؟
این سؤال بالایی نیست؟

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Izcf5xud46eb13nfbo80_thumb

Clover نوشته است:ممنون هایدی عزیز خیلی عالی بود! دلم خیلی برای افسانه سه برادر و بخصوص ژنرال سائوسائو تنگ شده بودVery Happy
درباره نام گذاری کارتونها هم من نمیدونم چرا تو تلویزیون ما همه زبل میشن... انگار اوج خلاقیت در همین حده: دارکوب زبله، ملوان زبل، مگ مگ و دوستان زبل، زبل خان و... تو این چند سال اخیر هم که من برنامه کودک نگاه نکردم که ببینم آیا زبلهای دیگری هم متولد شدن یا نه

6. خنده 
باحال بود!

7. و ایضاً:

7.1. جوجه سیاه زبل (کالیمرو).
7.2. کانگوروهای زبل (که بسکتبالیست بودن).
7.3. ماجراهای زبل خان (با "زبل خان" شکارچی فرق داشت یه کم.
7.4. ملوان زبل و پسر (ورژن جدیدتر پاپ آی).
7.5. زبل ها (با نام اصلی The Brainiacs.com).
7.6. پنگوئن های زبل (که همین یکی، دو سال پیش شبکه ی 2 می داد و کاراکترهای "ریو" بودن).

Emiliano

پست من طرف Clover السبت أكتوبر 26, 2013 3:24 am

Emilliano نوشته است:7. و ایضاً:

7.6. پنگوئن های زبل (که همین یکی، دو سال پیش شبکه ی 2 می داد و کاراکترهای "ریو" بودن).

الان من سرمو کجا بکوبم؟
Clover
Clover

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Empty یادی از ژنرال سائوسائو

پست من طرف Heidi السبت أكتوبر 26, 2013 7:04 am

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Xhb370rltnlf3mv4uojy
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Ei61u0m73ldv8u3da5
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 Gek3rnrjvoh7l1abghlw
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 26 5gq7zhck6hjest8ubv60

اين مطلب آخرين بار توسط Heidi در السبت أكتوبر 26, 2013 7:20 am ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
Heidi
Heidi

پست من طرف Heidi السبت أكتوبر 26, 2013 7:09 am

Clover نوشته است:
Emilliano نوشته است:7. و ایضاً:

ممنون هایدی عزیز خیلی عالی بود! دلم خیلی برای افسانه سه برادر و بخصوص ژنرال سائوسائو تنگ شده بودVery Happy
ای داد بیداد! عجب نکته ی جالبی! احتمالا همه ی کارتونا رو می بردن پیش یه نفر، اون براشون اسم میذاشته!
کلاور عزیز منم از بچگی خیلی از سائوسائو خوشم میومد. به نظرم قیافه ی جذابی داشت! (انصافا همینطور هم هست)
یادمه اون قدیمها بعضی بچه ها هم عاشق تسوکه شده بودن قایم شدم 
Heidi
Heidi

صفحه 26 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة