کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

+60
yaghesh
Audiophile
وحید شمسی
SKYNET
venus arian
ارمانن
slevin(HAMID
Milassyui
Mihakralj
sina1984
Mactavish
jovest
simoncrans
suny
prison break
heidiii
Roxpa
aliagha
jasonbourne
arman
Heidii
keyvanmoeini
faridonline
afsoon520
pooria.kianoush
tamarajoon
ahmad1300mo
kazvash
mehrdad khadem
kiakiany
jeff65
aa1359
R3za
Marcello
naser58
fazel1994
mahmood666
sahra_7
stalker
kave
Negin 2
SMAM
siavash
Dan Cooper
arman1389
نگين
Roham
mld_msm
mohammad
S@M
alirad
tisto
ariangirl
Shervin
Emiliano
sparrow
khatereh
babak
@p@d@n@
Indiana Jones
64 مشترك

صفحه 33 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 37 ... 42  الصفحة التالية

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف 59 الخميس مايو 22, 2014 9:09 am

Emiliano نوشته است:
1. اختیار دارید، "59" عزیز.
بحث سلیقه همیشه برای همه ی ما قابل احترامه و هیچ کی نمی تونه کسی رو بخاطر داشتن سلیقه ای خاص ملامت کنه. تعداد دانلودها نشون می ده دوستان گویا خیلی با این سریال حال نمی کنن.

...................

2. اما، خبر خوش این که "آی فیلم" از امروز، یکم خرداد، قراره ساعت 18:30 هر روز "خانه ی ما" رو بده.
سریالی که اواخر دهه ی 70 "شبکه ی 3" می داد و بدک نبود.
اگه یادتون باشه، خونواده ای بودن سنتی با این افراد: "رضا بابک" و "گوهر خیراندیش" در نقش پدر و مادر و 4 تا بچه؛ که، دو تا پسر بودن؛ که، پسر کوچیکه "مانی نوری" بود؛ که، "امیر آقا جمالی" "قصه های تا به تا" بود. یادتون اومد؟
اون یکی برادره و همچنین خواهر کوچیکه رو یادم نیس کی بازی می کرد (شبیه "علی ضیا"ئه)؛ اما، خواهر بزرگترشون هم "زهرا اویسی" بود. "کیمیا"ی "کیمیا"ی "احمد رضا درویش"؛ که، دیگه بزرگ شده بود.
زنده یاد "حسین کسبیان" هم پدربزرگ بود و یادمه "پری امیر حمزه" هم یکی، دو قسمت در نقش مهمان؛ و اگه اشتباه نکنم، عمه ی بچه ها اومد.

3. این هم عکس و فایل تیتراژ آغازینش؛ که، مسلماً اگه امروز بتونم دوباره ببینم و ضبطش کنم، اگه کیفیت فایل صوتی جدیدتر، بهتر بود، اونو هم واسه تون می ذارم؛ وگرنه، همین کافیه:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 9qo0cuhjf8xnv9iqevf_thumb

http://s5.picofile.com/file/8124035992/Khaneye_Ma.mp3.html

4. سبک کار، به شدت داد می زنه که از کارای "بهرام دهقانیار" عزیزه.

امیر گرامی‌ با درود.

- اتفاقن دو- سه‌ روز پیش، وقتی‌ که همین ویدیوی "خانه ی ما" رو دیدم،
بیاد شما نیز بودم، چون آدرس صفحه ی اصلی‌ فایلهای سایت  رو،
از همان زمان که اطلاع رسانی داشتید، در صفحه ی اول اپرا قرار دادم.
ممنون برای فایل موسیقی‌ این سریال که به اشتراک قرار دادین.
نام آهنگسازش رو نمیدونم. اما به آهنگهای بهرام دهقانیار شبیه نیست.
راستش همون زمان انتهای دهه ی ۷۰ که این کار پخش میشد،
باهاش ارتباط برقرار نکردم. انگار نویسنده و کارگردان آن‌ خواسته بودن،
تا تقلیدی داشته باشن از "آرایشگاه زیبا"ی  بانو برومند،
و هدفشون یکجورهایی، ساخت ادامه و کپی از آن‌ سریال بی‌ همتا بوده.
.....
اکنون جستجو کردم نام سریال "خانه ی ما" رو،
و رسیدم به پرونده ی آن‌ در ویکی پدیا.
نکات خوبی‌ روشن شد:

آهنگساز: آریا عظیمی‌ نژاد
نویسنده: پیمان قاسم خانی !!!.
(یعنی‌ اگر هیچی‌ نگم بهتره) ...

.
.
.

- در میان دریایی از فیلمنامه‌ ها و سریالنامه‌ هایی‌ که پیمان قاسم خانی و یا برادرشون مثلن نوشتن،
فقط و فقط با "مرد هزار چهره  و  دزد و پلیس"، ارتباط برقرار کردم، ...
که تازه مطمئن باشید ۱۰۰۰ درصد، که این دو کار رو، از جاهایی‌، کپی یا گرته برداری کردن.
این دو بردار و خانوادهاشون، کلن شانس دارن./ ... هیچوقت نتونستم بیش از ۵ دقیقه از کارهایی چون:
ساختمان پزشکان، شبها یا روزهای برره، پاورچین، نقطه‌ چین، "سیم چین"، باغ مظفر، مسافران و ... رو،
که دستپخت نویسندگی اینهاست رو ببینم. اما، از "جایزه ی بزرگ"، چندین سال پیش، یک ویدیو ۲ ساعته بود در نت،
که کانال ۳ یا ۵، خودش سریال رو گلچین کرده بود. اونرو بخش هاییش رو دیدم. داستانش اول جذاب بود (فقط همان اپتدا)،
اما آنهم ۱۰۰۰ درصد، کپی از یک کار خارجی‌ بوده. ... از سویی دیگر، تمام کارهای مهران مدیری،
طراحی‌ صحنه و یا دکورشون، خیلی‌ خیلی‌ اپتدایی و ضعیف بوده و هست، چون مهران مدیری پس از "ساعت خوش"،
طراحی‌ صحنه ی کارهاش رو، همیشه خودش انجام میده!، و اصلن طراحی‌ صحنه و دکور بلد نیست.
مخاطب عوام هم که فقط نشسته و افسانه‌ های پولیتیکی می‌سازه. ... برای نمونه، ۳-۴ سال پیش،
که این "قهوه ی تلخ" گوش اینترنت رو ناشنوا کرده بود، کلی‌ حرف و سخن ساخته بودن که بله،
تلویزیون از پخش کار جدید مدیری جلوگیری کرده، ...‌ای وای، به داد ما برسید و ....
بعدش از طرف خود عوامل این کار تقلید شده ی درجه سه،  گفته شد دعوا سر مساله ی آگاهی‌‌ های بازرگانی،
و راه تقسیم سود اونها میان تهیه کننده ی این کار، و پخش کنندش که تلویزیون باشه، بوده،
یعنی‌ همانند همیشه، دعوای اول و آخر سر پول بوده. ... همین.

- من واقعن به عنوان یک مخاطب و فیلمبین حرفه ای، با برخی‌ کارها اصلن نمیتونم ارتباط برقرار کنم.
"پایتخت"‌ها هم، برام از اون دسته هستن. نتونستم هیچکدام از فصلهاش رو حتا یک قسمت رو کامل ببینم.
آخه اینها اومدن و با استفاده از چپ کردن چشم تمام بازیگران و ایجاد لهجه‌ های محلی،
سعی‌ در تزریق مفهوم طنز داشتن. ... بهر حال، تمام سلیقه‌ ها محترم هست. قصد بی‌ احترامی ندارم.

- در ضمن ویرایش می‌کنم، ... اکنون نگاه کردم و دیدم، که نویسنده ی سریال "جایزه ی بزرگ"،
آقای "سروش صحت" بودن و نه‌ قاسم خانی. ... با اینحال، در اصل ماجرا،
و احتمال کپی یا گرته برداری آن‌، فرقی‌ ایجاد نمیشود. ...

.
.
.

- بسیار ممنون هستم برای اجرا و ضبط قطعه ی زیبای "برگ خزان". ...
"آواز اصفهان"، فرزند برومندی ست برای دستگاه همایون،
و همچنین، زیبا‌ترین مکتب آوازی‌ در موسیقی‌ ایران می‌باشد.
همانند همیشه، سپاسگزار هنرنمایی شما هستم، ... بسیار گوشنواز ....
سلامت باشید.

---------------------------------------------

پی‌ نوشت:

یکی‌- دو هفته ی پیش، آیتمی از بخشهای جدید "شوخی‌ کردم (مهران مدیری)" در سایتی قرار گرفته بود،
که بطور کنجکاوانه و ناخواسته، آنرا دیدم. ... آیتم مثلن طنزی بود با موضوع مواد مخدر!.
یک مراسم خواستگاری بود، که آقای "رادش"، نقش داماد رو بازی میکرد.
صحبتهایی که ایشون میگفت رو، نویسنده ی ناگرامی این کار،
بر اساس یک جوک قدیمی‌ از دهه ی هفتاد نوشته بود، با این فرق،
که تمام موارد اون جوک رو، در انواع و اقسام مواد مخدر خلاصه کرده بود.
خیلی‌ افتضاح و چندش آور بود، بویژه اینکه فینال کار رو هم،
پیوند داده بودن به همان بیماری واگیر داری که رضا عطاران،
به بدنه ی سست تلویزیون تزریق کرد، یعنی‌ مساله ی دستشویی‌!.
اونوقت اسم این میشه طنز و کمدی؟!. ...
وقتی‌ که ما در جامعه، بحرانی‌ داریم با نام "اعتیاد"،
آیا درست هست که بیایم و این معضل شرم آور اجتماعی رو،
رنگ طنز بهش بدیم و خیلی‌ راحت، در کارهای سبک مثلن کمدی ازش استفاده کنیم؟،
که تازه اصلن کمدی هم نیست، بلکه اسمش "هجو" هست.

(درگیری شش میلیون ایرانی با اعتیاد به طور مستقیم) .:
http://www.beytoote.com/news/social/tnews3310.html

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj26081980@gmail.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف 59 الخميس مايو 22, 2014 11:21 am

- قصد بر هم زدن آرامش و کدر نمودن خاطر فروم رویایی را ندارم،
اما این خبر تاسف بار، همین امروز بر روی سایتهای خبری ایران قرار گرفته است:

(وزیر کشور : هر سه ساعت یک نفر بر اثر اعتیاد می‌میرد)
http://www.ghatreh.com/news/nn19759442/وزیر-کشور-ساعت-نفر-اثر-اعتیاد-میرد

- آنوقت چقدر شرم آور است که می‌‌آیند و در کارهای هجو با زبان مسخره بازی،
اعتیاد را با بیشرمی تمام نشان میدهند، و داماد معتاد در مراسم خواستگاری،
کثافت کاری هایش را با افتخار، برای پدر زن آینده اش تعریف میکند. ...
این در پیت ساز‌های سینمایی و تلویزیونی، خائنی بیش نیستند.
پولهای کلان هم به جیب میزنند، که ربطی‌ به من ندارد، اما لازم هست که گفته شود.
........

http://www.aparat.com/v/TGdmH

شرم آوره

59
59

پست من طرف Emiliano الخميس مايو 22, 2014 11:53 am

59 نوشته است:

Emiliano نوشته است:
1. اختیار دارید، "59" عزیز.
بحث سلیقه همیشه برای همه ی ما قابل احترامه و هیچ کی نمی تونه کسی رو بخاطر داشتن سلیقه ای خاص ملامت کنه. تعداد دانلودها نشون می ده دوستان گویا خیلی با این سریال حال نمی کنن.

...................

2. اما، خبر خوش این که "آی فیلم" از امروز، یکم خرداد، قراره ساعت 18:30 هر روز "خانه ی ما" رو بده.
سریالی که اواخر دهه ی 70 "شبکه ی 3" می داد و بدک نبود.
اگه یادتون باشه، خونواده ای بودن سنتی با این افراد: "رضا بابک" و "گوهر خیراندیش" در نقش پدر و مادر و 4 تا بچه؛ که، دو تا پسر بودن؛ که، پسر کوچیکه "مانی نوری" بود؛ که، "امیر آقا جمالی" "قصه های تا به تا" بود. یادتون اومد؟
اون یکی برادره و همچنین خواهر کوچیکه رو یادم نیس کی بازی می کرد (شبیه "علی ضیا"ئه)؛ اما، خواهر بزرگترشون هم "زهرا اویسی" بود. "کیمیا"ی "کیمیا"ی "احمد رضا درویش"؛ که، دیگه بزرگ شده بود.
زنده یاد "حسین کسبیان" هم پدربزرگ بود و یادمه "پری امیر حمزه" هم یکی، دو قسمت در نقش مهمان؛ و اگه اشتباه نکنم، عمه ی بچه ها اومد.

3. این هم عکس و فایل تیتراژ آغازینش؛ که، مسلماً اگه امروز بتونم دوباره ببینم و ضبطش کنم، اگه کیفیت فایل صوتی جدیدتر، بهتر بود، اونو هم واسه تون می ذارم؛ وگرنه، همین کافیه:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 9qo0cuhjf8xnv9iqevf_thumb

http://s5.picofile.com/file/8124035992/Khaneye_Ma.mp3.html

4. سبک کار، به شدت داد می زنه که از کارای "بهرام دهقانیار" عزیزه.

امیر گرامی‌ با درود.

- اتفاقن دو- سه‌ روز پیش، وقتی‌ که همین ویدیوی "خانه ی ما" رو دیدم،
بیاد شما نیز بودم، چون آدرس صفحه ی اصلی‌ فایلهای سایت  رو،
از همان زمان که اطلاع رسانی داشتید، در صفحه ی اول اپرا قرار دادم.
ممنون برای فایل موسیقی‌ این سریال که به اشتراک قرار دادین.
نام آهنگسازش رو نمیدونم. اما به آهنگهای بهرام دهقانیار شبیه نیست.
راستش همون زمان انتهای دهه ی ۷۰ که این کار پخش میشد،
باهاش ارتباط برقرار نکردم. انگار نویسنده و کارگردان آن‌ خواسته بودن،
تا تقلیدی داشته باشن از "آرایشگاه زیبا"ی  بانو برومند،
و هدفشون یکجورهایی، ساخت ادامه و کپی از آن‌ سریال بی‌ همتا بوده.
.....
اکنون جستجو کردم نام سریال "خانه ی ما" رو،
و رسیدم به پرونده ی آن‌ در ویکی پدیا.
نکات خوبی‌ روشن شد:

آهنگساز: آریا عظیمی‌ نژاد
نویسنده: پیمان قاسم خانی !!!.
(یعنی‌ اگر هیچی‌ نگم بهتره) ...

.
.
.

- در میان دریایی از فیلمنامه‌ ها و سریالنامه‌ هایی‌ که پیمان قاسم خانی و یا برادرشون مثلن نوشتن،
فقط و فقط با "مرد هزار چهره  و  دزد و پلیس"، ارتباط برقرار کردم، ...
که تازه مطمئن باشید ۱۰۰۰ درصد، که این دو کار رو، از جاهایی‌، کپی یا گرته برداری کردن.
این دو بردار و خانوادهاشون، کلن شانس دارن./ ... هیچوقت نتونستم بیش از ۵ دقیقه از کارهایی چون:
ساختمان پزشکان، شبها یا روزهای برره، پاورچین، نقطه‌ چین، "سیم چین"، باغ مظفر، مسافران و ... رو،
که دستپخت نویسندگی اینهاست رو ببینم. اما، از "جایزه ی بزرگ"، چندین سال پیش، یک ویدیو ۲ ساعته بود در نت،
که کانال ۳ یا ۵، خودش سریال رو گلچین کرده بود. اونرو بخش هاییش رو دیدم. داستانش اول جذاب بود (فقط همان اپتدا)،
اما آنهم ۱۰۰۰ درصد، کپی از یک کار خارجی‌ بوده. ... از سویی دیگر، تمام کارهای مهران مدیری،
طراحی‌ صحنه و یا دکورشون، خیلی‌ خیلی‌ اپتدایی و ضعیف بوده و هست، چون مهران مدیری پس از "ساعت خوش"،
طراحی‌ صحنه ی کارهاش رو، همیشه خودش انجام میده!، و اصلن طراحی‌ صحنه و دکور بلد نیست.
مخاطب عوام هم که فقط نشسته و افسانه‌ های پولیتیکی می‌سازه. ... برای نمونه، ۳-۴ سال پیش،
که این "قهوه ی تلخ" گوش اینترنت رو ناشنوا کرده بود، کلی‌ حرف و سخن ساخته بودن که بله،
تلویزیون از پخش کار جدید مدیری جلوگیری کرده، ...‌ای وای، به داد ما برسید و ....
بعدش از طرف خود عوامل این کار تقلید شده ی درجه سه،  گفته شد دعوا سر مساله ی آگاهی‌‌ های بازرگانی،
و راه تقسیم سود اونها میان تهیه کننده ی این کار، و پخش کنندش که تلویزیون باشه، بوده،
یعنی‌ همانند همیشه، دعوای اول و آخر سر پول بوده. ... همین.

- من واقعن به عنوان یک مخاطب و فیلمبین حرفه ای، با برخی‌ کارها اصلن نمیتونم ارتباط برقرار کنم.
"پایتخت"‌ها هم، برام از اون دسته هستن. نتونستم هیچکدام از فصلهاش رو حتا یک قسمت رو کامل ببینم.
آخه اینها اومدن و با استفاده از چپ کردن چشم تمام بازیگران و ایجاد لهجه‌ های محلی،
سعی‌ در تزریق مفهوم طنز داشتن. ... بهر حال، تمام سلیقه‌ ها محترم هست. قصد بی‌ احترامی ندارم.

- در ضمن ویرایش می‌کنم، ... اکنون نگاه کردم و دیدم، که نویسنده ی سریال "جایزه ی بزرگ"،
آقای "سروش صحت" بودن و نه‌ قاسم خانی. ... با اینحال، در اصل ماجرا،
و احتمال کپی یا گرته برداری آن‌، فرقی‌ ایجاد نمیشود. ...

.
.
.

- بسیار ممنون هستم برای اجرا و ضبط قطعه ی زیبای "برگ خزان". ...
"آواز اصفهان"، فرزند برومندی ست برای دستگاه همایون،
و همچنین، زیبا‌ترین مکتب آوازی‌ در موسیقی‌ ایران می‌باشد.
همانند همیشه، سپاسگزار هنرنمایی شما هستم، ... بسیار گوشنواز ....
سلامت باشید.

---------------------------------------------

پی‌ نوشت:

یکی‌- دو هفته ی پیش، آیتمی از بخشهای جدید "شوخی‌ کردم (مهران مدیری)" در سایتی قرار گرفته بود،
که بطور کنجکاوانه و ناخواسته، آنرا دیدم. ... آیتم مثلن طنزی بود با موضوع مواد مخدر!.
یک مراسم خواستگاری بود، که آقای "رادش"، نقش داماد رو بازی میکرد.
صحبتهایی که ایشون میگفت رو، نویسنده ی ناگرامی این کار،
بر اساس یک جوک قدیمی‌ از دهه ی هفتاد نوشته بود، با این فرق،
که تمام موارد اون جوک رو، در انواع و اقسام مواد مخدر خلاصه کرده بود.
خیلی‌ افتضاح و چندش آور بود، بویژه اینکه فینال کار رو هم،
پیوند داده بودن به همان بیماری واگیر داری که رضا عطاران،
به بدنه ی سست تلویزیون تزریق کرد، یعنی‌ مساله ی دستشویی‌!.
اونوقت اسم این میشه طنز و کمدی؟!. ...
وقتی‌ که ما در جامعه، بحرانی‌ داریم با نام "اعتیاد"،
آیا درست هست که بیایم و این معضل شرم آور اجتماعی رو،
رنگ طنز بهش بدیم و خیلی‌ راحت، در کارهای سبک مثلن کمدی ازش استفاده کنیم؟،
که تازه اصلن کمدی هم نیست، بلکه اسمش "هجو" هست.

(درگیری شش میلیون ایرانی با اعتیاد به طور مستقیم) .:
http://www.beytoote.com/news/social/tnews3310.html

59 نوشته است:

- قصد بر هم زدن آرامش و کدر نمودن خاطر فروم رویایی را ندارم،
اما این خبر تاسف بار، همین امروز بر روی سایتهای خبری ایران قرار گرفته است:

(وزیر کشور : هر سه ساعت یک نفر بر اثر اعتیاد می‌میرد)
http://www.ghatreh.com/news/nn19759442/وزیر-کشور-ساعت-نفر-اثر-اعتیاد-میرد

- آنوقت چقدر شرم آور است که می‌‌آیند و در کارهای هجو با زبان مسخره بازی،
اعتیاد را با بیشرمی تمام نشان میدهند، و داماد معتاد در مراسم خواستگاری،
کثافت کاری هایش را با افتخار، برای پدر زن آینده اش تعریف میکند. ...
این در پیت ساز‌های سینمایی و تلویزیونی، خائنی بیش نیستند.
پولهای کلان هم به جیب میزنند، که ربطی‌ به من ندارد، اما لازم هست که گفته شود.
........

http://www.aparat.com/v/TGdmH

شرم آوره

1. در ابتدا باید اعتراف کنم من موسیقی "خانه ی ما" رو از روی حدس گفتم باید مال کی باشه؛ اما، انگار حق با "ویکی پدیا"ی فارسی بوده و "آریا عظیمی نژاد" جوون اونو ساخته بود. اینو چند دییقه ی پیش؛ که، "خانه ی ما" شروع شد و الآنم داره می ره، متوجه شدم. شرمنده ی دوستانم.

2. بله "59" عزیز. منبع اون عکسا لینک زیر بود؛ که، فک می کنم از روزی که معرفیش کرده م، شما هم مث من اونو جزو بوکمارک ها (فیوریت ها)ی خودتون کرده باشید:

http://eirib.ir/nasim-yadha/

3. "مهران مدیری" فقط در زمینه ی طنز خوبه و کمی بازی؛ وگرنه، به قول شما طراح دکور و لباس خوبی نیست. در مورد "پیمان قاسم خانی" هم که پیش تر نظرمو عرض کردم و "محراب" هم که زیر صفره و هر شوخی و تیکه ی بسیار بی مزه ای؛ که موقع شنیدنش یخخخخخ کردید، بدونید کار اونه.

4. این که بخوان با یه لهجه یا کوتاهی و بلندی قد یا چاقی و لاغری کسی، بیننده رو به زور بخندونن، واقعاً یکی از حال بدکن ترین جنبه های طنزه. طنز اونه که خودش به طور طبیعی و درست مث زندگی پیش بره و تو موقعیت بخندی. این که برای خنده ش، باید کل فیلم یا حداقل ده دقیقه از این ور، اون ور رو دیده باشی.

5. بله. دقیقاً اون آیتم بی مزه ی "شوخی کردم" فقط به "- اِه؟ مگه شما دوس دخترم دارید؟/ - آره. از وختی از ب چ ه بازی خسته شده م، زده م تو کار دختر." ختم نمی شد؛ وگرنه، همه ی اون جوک دهه ی 70ی رو اومد!

6. در مورد بلای اعتیاد هم باهاتون صددرصد موافقم و تازه فک می کنم مثل همیشه این مدل آمار رو حتا کمتر از حد واقعیش هم گفته باشن؛ برای مثال، بنده شنیده م تو شهری مث کرمان، حتا بچه های زیر 10 سال با خونواده می شینن پای بساط و درست مث چایی و شربت، هر کی بره جایی، خیلی طبیعی بساط و سینی مواد پخش می شه و اگه مهمون نکِشه، بی احترامی به میزبانه و اگه میزبون نیاره، انگار فحش بزرگی به مهمون داده! می بینید؟

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف 59 الخميس مايو 22, 2014 12:53 pm

امیر گرامی‌، گفته‌ های شما درست هست.

- بله، من هم به لطف معرفی‌ خوب شما،
http://eirib.ir/nasim-yadha  رو، جزو "بومارک ها" قرار دادم.
این اصطلاح "بوکمارک" رو نمیدونستم، از شما الان یاد گرفتم و تکرار کردم. ممنونم.

- به این آدرسها (بوکمارک) که می‌نویسیم در صفحه ی اول مرورگرمون،
و تصویر کوچک از سایتها رو نشون میدن، به روسی میگن:
"Zakeladka" - "Закладка" - یعنی‌: "چوب الف"،
همونی که برای کتاب استفاده میکردیم ... جالبه ها، استعاره ی قشنگیه .:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Msau88lw9k1yfxl2zo9_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 A4thhau72qg8m9tyl308_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Zrysu0cuyfl6rz76hbcv_thumb

(یا وقتی‌ در زبان کتابی، بخوان فرم کاملتر رو براش بگن،
آنوقت یک صفت "دیداری" هم بهش اضافه میکنن: "چوب الف دیداری")

- راستش همین یک آیتم افتضاح "خواستگاری که  رادش  بازی میکرد و نقش مواد کش رو داشت" رو دیدم،
و نیدونستم که سایر آیتم هاش هم، کپی از جوکهای دیگه بوده. ... پس همین یکی‌، مشت نمونه ی خروار بوده.
- بله، آمار‌ها که تازه از واقعیت کمتر هستن. ... اون مورد رو من هم شنیدم در باره ی چنین آداب زندگی‌ و پذیرایی.
چه می‌شه گفت. ... بگذریم. ... سلامت باشید.

----------------------------------------------

پی‌ نوشت:

البته ظاهرن خود واژه ی اصلی‌ "بوکمارک"،
از آنجا که "بوک" درش هست، پس لابد میشه همین "چوپ الف"،
یعنی‌ "نشانه گذار کتاب". ... البته من انگلیسی نمیدونم،
اما دیگه "بوک" رو حالیم میشه (لبخند). ...
"آی ام بوک وری نایس" ... به به، چی‌ گفتم ...

شکسپیر رو الان از آن‌ جهان خبر می‌کنن،
و بهش میگن بیا که یک نویسنده ی انگلیسی دیگر،
پدیدار شده و زده روی دست شما جناب آقای شکسپیر.
در ضمن، نام "شکسپیر"، ظاهرن در اواخر عمرشان این بوده،
و در قبل از اون، اسمشون بوده "شکسجوان" ....
بهتره دیگه برم، چون توهمات داره شروع میشه.
برم به ویلای خصوصیم در "جزایر قناری" برای استراحت. ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 N9uzb8umjqd30aaqgs6x_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 5fbi3bvsv2e54yowzmo_thumb
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 V4udrdllufo7n6hf9sqb_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Ct94wzz0z3kncmxyxaw_thumb

- مطلب دیگر اینکه،
اگر بگویید: "پیر" - "Пир" - "Pir"،
در زبان روسی گفته اید "بزم".
و اگر بگویید: "راد" - "Рад" - "Rad"،
در همان زبان گفته اید "خوشحال" (برای اول شخص مفرد آقا).

سلامت باشید.

59
59

پست من طرف stalker الخميس مايو 22, 2014 6:56 pm

یه سایتی بود یه زمانی به اسم صدای کودکی من که در زمینه‌ی صدای نوستالژیک ترکونده بود.
الان دیدم که یوتوب یه کار عجثب کرده. تمام لینک‌های یوتوب که تو کامنت‌های اون سایت بوده رو خود یوتوب لیست کرده! تو این لیست کلی لینک آس هست
https://www.youtube.com/channel/UCw6SclZpU-0LoFj0bfgux4g
من فکر می‌کردم اون لینک‌ها پریدن ولی با دیدن این کار یوتوب کفم برید!
stalker
stalker

تعداد پستها : 256

پست من طرف 59 الخميس مايو 22, 2014 9:28 pm

stalker نوشته است:
یه سایتی بود یه زمانی به اسم صدای کودکی من که در زمینه‌ی صدای نوستالژیک ترکونده بود.
الان دیدم که یوتوب یه کار عجثب کرده. تمام لینک‌های یوتوب که تو کامنت‌های اون سایت بوده رو خود یوتوب لیست کرده! تو این لیست کلی لینک آس هست

استالکر گرامی‌ با درود.

- بازهم بسیار جالب شد و یگانگی اندیشه‌ ها در فروم رویایی به اثبات رسید!.
من راستش دو- سه‌ روزی هست که ناخودآگاه، بیاد فعالیتهایی‌ که شما در سایت نام برده داشتی می افتادم،
و میخواستم بگم، شما تنها شخصی‌ بودی و هستی‌ در فضای اینترنت، که آهنگها رو با سوت مینواختی،
ضبط میکردی و به اشتراک قرار میدادی. نکته ی بارز و بیاد ماندنی هم این هست، که نوازندگی سوت شما،
کاملن ژوست و حرفه‌ ای از دیدگاه موسیقی‌ میباشد. ... البته چند نفری هم خواستن ازت تقلید کنن،
اما سوت زدنهای اونها فالش بود. ... در ضمن، همونطور که بهتر میدونی‌ و تابحال در دو پست هم اشاره داشتیم،
"استاد علیرضا خورشید فر - نوازنده ی کنترباس در ایران"، همیشه بخش سوت رو با دهان در آهنگهای ایرانی مینوازند.
از مهمترین کارهای اجرا شده توسط ایشان، میتوان به موسیقی‌ مشهور "از کرخه تا راین - ساخته ی استاد مجید انتظامی"،
و آهنگ بسیار بسیار زیبا و نوستالژیک فیلم "شکار - ساخته ی استاد بابک بیات" اشاره داشت. ...

(با کسب اجازه، موردی رو که میخواستم در پیام خدمتت بفرستم، همینجا قرار میدم و پیشاپیش هم سپاسگزارم)

- این چهار لینک هم تقدیم شما.
اگر صلاح دونستی، با همین نامهایی که در بالای لینکهاشون هست،
در کانال نوستالژیک و خوبت قرار بگیرند .:

(اسلاید و موزیک در دهه ۶۰ - آندره آرزومانیان) .:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 63fr6ffpg26xjng3zd95_thumb
http://s2.picofile.com/file/7156819779/Eslayd_va_Musighi_Andre_Arezumanian.wmv.html

(فیلم نوستالژیک فرانسوی "پروانه روی شانه‌ - ۱۹۷۸") .:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Ftwi5uw5rl3qykemxwu_thumb
http://s1.picofile.com/file/6587158948/Parvane_Rooye_Shane_1978.wmv.html

(فیلم نوستالژیک ایتالیایی "کائوس ۱۹۸۴ - ماجرای خمره با چیچو و فرانکو و ...") .:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Weww1pw16efcojid2rs_thumb
http://s1.picofile.com/file/6498665990/kaos_1984.wmv.html

(سریال نوستالژیک ایتالیایی "لئوناردو دا وینچی - ۱۹۷۱") .:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Wi4eejmbjpkiq91yfgk_thumb
http://s2.picofile.com/file/7140927197/Leonardo_Da_Vinchi_1971.wmv.html

.
.
.
سپاسگزارم.
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف Emiliano الجمعة مايو 23, 2014 2:30 am

1. فایل کامل تر و باکیفیت تر تیتراژ صوتی و آغازین سریال "خانه ی ما" از ساخته های "آریا عظیمی نژاد" جوون:

http://s5.picofile.com/file/8124135192/Khaneye_Ma_Better_Quality_.rar.html

2. "59"، من هم عاشق سوت های "استاکر" عزیز بودم و دو تا کار ایشون رو تو یادگاری هام دارم: "آمد بهار جان ها" و "تیتراژ برنامه ی خردسالان شبکه ی یک سابق" رو.

3. "علیرضا خورشیدفر" که کارش خیلی بیسته؛ اما، توی افراد دیگه هم سوت های زنده یاد "فرهاد مهراد" رو تو کنسرت هاش هم دوس دارم. اون هم به قول شما فالش نمی زنه و تنظیم دهانش با میکروفون رو بسیار عالی رعایت می کرد.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف stalker الجمعة مايو 23, 2014 3:48 pm

۵۹ و امیلیانو ی عزیز. از لطف هر دوتون بسیار ممنونم. من سوت زدن خیلی دوست دارم. در اطرافیانم هم هستند که خیلی خوب و بهتر از من می‌زنند (برادرم کوچکتر و ۲ تا از دوستانم).

پی‌نوشت: الان هوس «آمد بهار جان‌ها» رو کردم و بعد از گوگل فهمیدم نسخه‌ی اصلی و با کیفیت چند وقتی‌ هست که روی اینترنت هست و از اینجا می‌شه دانلودش کرد:
http://fs.iransong.us/dl.htm?74049
stalker
stalker

پست من طرف Mihakralj السبت مايو 24, 2014 3:53 am

stalker نوشته است:سلام میحا جان.

واقعا اطلاعاتت کامل هست. من هم با نظر شما در مورد اینکه اون آلبوم dance music یه جور selection هست الان کاملا موافق هستم.

در مورد آلبوم‌ها هم راستش من بیشتر علاقه‌مند هستم ببینم کدوم ترک ها رو ما شنیدیم. اگه فایلی بود که آشنا بود خوشحال می‌شم داشته باشمش ولی خوب برداشتم اینه که شما همین الانش هم فایل‌هایی که آشنا بوده رو اشتراک گذاشتی. برای این دیگه بقیه‌ش رو نیازی نیست.

باز هم ممنون...

سلام استالکر عزیز،
این یک سری از البوم هاست.
امیدوارم که دوست داشته باشی.
موفق باشید.

TJV 6082
www12.zippyshare.com/v/14691774/file.html

TJV 6084
www12.zippyshare.com/v/3133570/file.html

TJV 6088
www12.zippyshare.com/v/25147775/file.html

TJV 6093
www12.zippyshare.com/v/18063400/file.html

TJV 6096
www12.zippyshare.com/v/63807162/file.html

TJV 6097
www12.zippyshare.com/v/22241534/file.html

TJV 6113
www12.zippyshare.com/v/45701739/file.html
Mihakralj
Mihakralj

تعداد پستها : 169

پست من طرف stalker السبت مايو 24, 2014 4:37 am

Mihakralj نوشته است:
stalker نوشته است:سلام میحا جان.

واقعا اطلاعاتت کامل هست. من هم با نظر شما در مورد اینکه اون آلبوم dance music یه جور selection هست الان کاملا موافق هستم.

در مورد آلبوم‌ها هم راستش من بیشتر علاقه‌مند هستم ببینم کدوم ترک ها رو ما شنیدیم. اگه فایلی بود که آشنا بود خوشحال می‌شم داشته باشمش ولی خوب برداشتم اینه که شما همین الانش هم فایل‌هایی که آشنا بوده رو اشتراک گذاشتی. برای این دیگه بقیه‌ش رو نیازی نیست.

باز هم ممنون...

سلام استالکر عزیز،
این یک سری از البوم هاست.
امیدوارم که دوست داشته باشی.
موفق باشید.

TJV 6082
www12.zippyshare.com/v/14691774/file.html

TJV 6084
www12.zippyshare.com/v/3133570/file.html

TJV 6088
www12.zippyshare.com/v/25147775/file.html

TJV 6093
www12.zippyshare.com/v/18063400/file.html

TJV 6096
www12.zippyshare.com/v/63807162/file.html

TJV 6097
www12.zippyshare.com/v/22241534/file.html

TJV 6113
www12.zippyshare.com/v/45701739/file.html

خیلی خیلی ممنون هستم. لطف کردید.
stalker
stalker

پست من طرف stalker الإثنين مايو 26, 2014 1:34 am

یه سوالی: این آهنگ
https://soundcloud.com/nostalgiktv/ahange-ghable-fim-cinamaii-80
در صفحه‌ی فیسبوک nostalgictv آپلود شده به اسم آهنگ دهه‌ی ۸۰ قبل از فیلم سینمایی. ولی من حس می‌کنم این رو خیلی قبل‌تر‌ها شنیدم. حتی دهه ۶۰. نظر کارشناسان چیه؟
stalker
stalker

پست من طرف Mihakralj الإثنين مايو 26, 2014 3:58 am

stalker نوشته است:یه سوالی: این آهنگ
در صفحه‌ی فیسبوک nostalgictv آپلود شده به اسم آهنگ دهه‌ی ۸۰ قبل از فیلم سینمایی. ولی من حس می‌کنم این رو خیلی قبل‌تر‌ها شنیدم. حتی دهه ۶۰. نظر کارشناسان چیه؟

سلام دوست گرامی،
آهنگ شما Potemkine به سال 1965 ساخته Paul Mauriat هست.
امیدوارم که لذت ببرید از این آهنگ زیبا.
موفق باشید.
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف stalker الإثنين مايو 26, 2014 4:19 am

Mihakralj نوشته است:
stalker نوشته است:یه سوالی: این آهنگ

سلام دوست گرامی،
آهنگ شما Potemkine به سال 1965 ساخته Paul Mauriat هست.
امیدوارم که لذت ببرید از این آهنگ زیبا.
موفق باشید.

ممنون میحا جان، من گذاشته بودم این رو با Shazam اصلش رو پیدا کنم که شما به من گفتید (الان آفیس هستم و نمی‌تونم با speaker پخشش کنم که با موبایل ببینم اسم اصلی چیه!).

سوال اصلی من اینه که: این آهنگ آیا مال تیتراژ قبل از فیلم سینمایی جمعه‌ها در دهه شصت نیست؟
(همون تیتراژی که از یک فیلم اتوموبیل‌رانی ژاپنی هم توش نشون می‌داد که بعدا این فیلم از صدا و سیما پخش شد. ۲ نفر بودن که دوست بودن یکیشون تو یه حادثه کشته می‌شه).
stalker
stalker

پست من طرف stalker الإثنين مايو 26, 2014 4:23 am

در ضمن میحا جان، من هر چی بیشتر پست‌های cafe classic رو خوندم بیشتر به کاردرستی شما پی بردم. الحق که این‌کاره‌اید.
stalker
stalker

پست من طرف 59 الإثنين مايو 26, 2014 10:36 am

Mihakralj نوشته است:
... من در این باره پرسیده بودم که ایا روبیک منصوری به صدا و سیما دسترسی داشته یا نه.
کسی جوابی نداد متاسفانه.

* چرا میگید کسی‌ جواب نداد؟!.
جواب پستها را، دانه به دانه باید بیاوریم دم منزل،
تا افتخار خواندن بدهید؟. ...من بیش از یک ماه پیش،
در جواب به شما، در پست زیر، دو لینک قرار دادم،
که برای آشنایی بیشتر با "زنده یاد استاد روبیک منصوری" بودند .:

Mihakralj نوشته است:
سوالی دارم مبنی بر اینکه روبیک منصوری واسه صدا و سیما کار می کرده و یا اینکه توی استودیو های خصوصی به کار صدا گذاری مشغول بوده است؟

59 نوشته است:
میحا ی گرامی‌ با درود.
........
- آشنائی بیشتر با زنده یاد استاد "روبیک منصوری"،
و نقش بسزایی که در جایگاه: "آهنگساز، تنظیم کننده، صدابردار،
انتخاب کننده ی موزیک متن و ..."، در سینما و تلویزیون ایران داشتند:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Ia1y8cw19r9w3ubvpyx9

http://fa.wikipedia.org/wiki/روبیک_منصوری

http://www.sourehcinema.com/People/People.aspx?Id=138111290057

https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t17p740-topic

در آنها عنوان شده که فعالیت ایشان، بیشتر برای سینما و یعنی‌ در استودیوهای خصوصی بوده.
جدای از این مساله، مفهوم فعالیت آهنگسازی، تنظیم و همچنین انتخاب موسیقی‌،
که استاد روبیک به هر سه‌ ی آنها اشراف داشتند و انجام می‌دادند، یک مفهوم کلی‌ هست.
یعنی‌ جداسازی بدین معنا که شخصی‌ در تلویزیون هم بوده یا نه‌، مورد مفهومی‌ نیست.
چرا که پایه و اساس آرشیو صدا و سیما و استودیوهای خصوصی فیلمسازی،
اگر از اپتدای دوران فعالیتشان آنها در نظر بگیریم، همان "استودیوهای فیلمسازی" می‌باشد،
چرا که "تلویزیون ملی‌ ایران" در روز اول فروردین سال ۱۳۴۶ گشایش یافته بود،
در حالی‌ که صنعت فیلمسازی در ایران (یعنی‌ استودیوهای خصوصی)،
از سال ۱۳۰۸ شروع بکار نموده است و اولین فیلم ناطق ایران،
در سال ۱۳۱۷ ساخته و اکران گردیده است. یعنی‌ از این سال ۱۳۱۷،
صدا و موسیقی‌، وارد صنعت سینمای ایران میشود.
اما تلویزیون در ایران، ۲۹ سال بعد از آن‌، گشایش و پایه گذاری میگردد.

پس تمام قدیمی‌‌هایی‌ که در استودیوهای خصوصی بودند، همچون استاد روبیک منصوری،
پایه گذار اولیه، برای آرشیو صدا و سیمای دوران قبل از دهه ی ۷۰ خورشیدی بشمار می‌‌آیند.

اگر دو لینک بالا را نگاه میکردید، در می‌‌یافتید که استاد روبیک منصوری،
فعالیت آهنگسازی را، از سال ۱۳۳۹، و همچنین انتخاب موسیقی‌ برای فیلمها را،
از سال ۱۳۴۱ خورشیدی در ایران آغاز کرده است.
(یعنی‌ در سالهایی که هنوز صدا و سیما ی ایران، تاسیس نشده بوده)
این استاد گرانمایه، خودشان بشخصه، آرشیو و مرجع موسیقی در زمینه ی صنعت فیلمسازی ایران میباشند.
آنوقت آرشیو صدا و سیما در دهه‌ های قبل از ۷۰ خورشیدی، میشود پول خوردی که در جیب ایشان بوده.

59
59

پست من طرف 59 الإثنين مايو 26, 2014 3:15 pm

59 نوشته است:

stalker نوشته است:

استالکر گرامی‌ با درود.

- بازهم بسیار جالب شد و یگانگی اندیشه‌ ها در فروم رویایی به اثبات رسید!.
من راستش دو- سه‌ روزی هست که ناخودآگاه، بیاد فعالیتهایی‌ که شما در سایت نام برده داشتی می افتادم،
و میخواستم بگم، شما تنها شخصی‌ بودی و هستی‌ در فضای اینترنت، که آهنگها رو با سوت مینواختی،
ضبط میکردی و به اشتراک قرار میدادی. نکته ی بارز و بیاد ماندنی هم این هست، که نوازندگی سوت شما،
کاملن ژوست و حرفه‌ ای از دیدگاه موسیقی‌ میباشد. ... البته چند نفری هم خواستن ازت تقلید کنن،
اما سوت زدنهای اونها فالش بود. ... در ضمن، همونطور که بهتر میدونی‌ و تابحال در دو پست هم اشاره داشتیم،
"استاد علیرضا خورشید فر - نوازنده ی کنترباس در ایران"، همیشه بخش سوت رو با دهان در آهنگهای ایرانی مینوازند.
از مهمترین کارهای اجرا شده توسط ایشان، میتوان به موسیقی‌ مشهور "از کرخه تا راین - ساخته ی استاد مجید انتظامی"،
و آهنگ بسیار بسیار زیبا و نوستالژیک فیلم "شکار - ساخته ی استاد بابک بیات" اشاره داشت. ...

(با کسب اجازه، موردی رو که میخواستم در پیام خدمتت بفرستم، همینجا قرار میدم و پیشاپیش هم سپاسگزارم)

- این چهار لینک هم تقدیم شما.
اگر صلاح دونستی، با همین نامهایی که در بالای لینکهاشون هست،
در کانال نوستالژیک و خوبت قرار بگیرند .:

(اسلاید و موزیک در دهه ۶۰ - آندره آرزومانیان) .:
http://s2.picofile.com/file/7156819779/Eslayd_va_Musighi_Andre_Arezumanian.wmv.html

(فیلم نوستالژیک فرانسوی "پروانه روی شانه‌ - ۱۹۷۸") .:
http://s1.picofile.com/file/6587158948/Parvane_Rooye_Shane_1978.wmv.html

(فیلم نوستالژیک ایتالیایی "کائوس ۱۹۸۴ - ماجرای خمره با چیچو و فرانکو و ...") .:
http://s1.picofile.com/file/6498665990/kaos_1984.wmv.html

(سریال نوستالژیک ایتالیایی "لئوناردو دا وینچی - ۱۹۷۱") .:
http://s2.picofile.com/file/7140927197/Leonardo_Da_Vinchi_1971.wmv.html

.
.
.
سپاسگزارم.
سلامت باشید.

استالکر گرامی‌ با درود.

سپاس فراوان دارم برای دیدگاه مهر و توجه شما، که اینبار نیز،
فایلهای مورد گفتگو را، به کانال خوب و نوستالژیک خودت، اضافه نمودی.
نوستالژی و یادمانه ها، مفهومی‌ هستند که سبب همبستگی‌ و یکپارچگی بیشتر،
میان ما همنسلان میگردند. ... بازهم ممنون لطف و توجه شما هستم.
با آرزوی سلامتی و بهترینها برای همگی‌.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 9sw4agn9yomhlqrq23c
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 Vlfhwedqy13h0u3jzs

https://www.youtube.com/user/mahmoody82

* فایل خلاصه ی فیلم "پروانه روی شانه" را،
یو.تیو.ب. با هدف رعایت حقوق مولفین، بلوکه کرد. ...

یعنی‌ واقعن در این سایت، و یا بوسیله ی شرکایی که دارد، چند صد نفر نشسته اند،
و تمام فیلهای بارگذاری شده از سراسر دنیا را، بصورت "دیداری" کنترل میکنند؟
در اینصورت، یک خسته نباشید حسابی‌، خدمتشان عرض می نماییم. ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 33 8wqny9pkt9bitf8iew_thumb

59
59

پست من طرف stalker الثلاثاء مايو 27, 2014 11:45 am

اینطور نیست که چند صد نفر فایل‌ها رو چک کنند. بلکه این‌ چیزا این روز‌ها اتوماتیک هست. الگوریتم‌های خوبی برای تشخیص هم‌سان بودن دو فایل صدا یا حتی تصویر (بیشتر عکس)‌ وجود داره که یوتوب هم از این الگوریتم‌ها استفاده می‌کنه.
stalker
stalker

پست من طرف 59 الثلاثاء مايو 27, 2014 3:42 pm

stalker نوشته است:
اینطور نیست که چند صد نفر فایل‌ها رو چک کنند. بلکه این‌ چیزا این روز‌ها اتوماتیک هست. الگوریتم‌های خوبی برای تشخیص هم‌سان بودن دو فایل صدا یا حتی تصویر (بیشتر عکس)‌ وجود داره که یوتوب هم از این الگوریتم‌ها استفاده می‌کنه.

استالکر گرامی‌، سپاسگزارم برای توضیحات خوبی‌ که مطرح ساختی.
من راستش چون خودم هیچ سر رشته‌ ای در زمینه ی برنامه نویسی کامپیوتری ندارم،
این هست که بی‌ خبر هستم از چنین سیستمهایی، و طرز فکرم قدیمی هست.
نکات مهم و کلیدی رو گفتی که تابحال اصلن نمیدونستم. خیلی‌ ممنونم. سلامت باشید.

59
59

پست من طرف stalker الثلاثاء مايو 27, 2014 3:47 pm

۵۹ عزیز،‌ این تکنولوژی‌ها خیلی جدید هستند و عدم آگاهی از اون‌ها اصلا به معنی «طرز فکر قدیمی» که گفتید نیست. خود من هم وقتی اولین بار چند ماه پیش دیدم که این کارها امکان‌پذیر شده خیلی تعجب کردم.
stalker
stalker

پست من طرف 59 الأربعاء مايو 28, 2014 11:57 am

stalker نوشته است:
۵۹ عزیز،‌ این تکنولوژی‌ها خیلی جدید هستند و عدم آگاهی از اون‌ها اصلا به معنی «طرز فکر قدیمی» که گفتید نیست. خود من هم وقتی اولین بار چند ماه پیش دیدم که این کارها امکان‌پذیر شده خیلی تعجب کردم.

استالکر گرامی‌، بازهم ممنون شما هستم برای اطلاعات خوبی‌ که فرمودی.
واقعن جالب هست ... انگار که انسان خودش می‌‌آید و علم را گسترش میدهد،
سپس این اکتشافات و اختراع‌ های گوناگون در زمینه ی دانش های کاربردی و مجازی،
میشود یک غول افسانه ای، که خود همان انسانی‌ که سازنده ی‌ آن‌ هست،
از دیدن و بکار بردنش شگفت زده میشود. ... سلامت باشید.

59
59

پست من طرف stalker الجمعة يونيو 06, 2014 9:35 pm

۳ تا کشف جدید.

مدرسه موشها :
http://music.selectracks.com/#!details?id=127571
https://www.youtube.com/watch?v=U4W1jRM-EX8#t=42

تیتراژ اول «محله برو بیا» :
http://music.selectracks.com/#!details?id=203913
https://www.youtube.com/watch?v=trU8cEcBl_Y

وقتی بابا کوچیک بود (متن) :
http://music.selectracks.com/#!details?id=203928
https://www.youtube.com/watch?v=9NQTW035N2k#t=315
http://music.selectracks.com/#!details?id=203931
https://www.youtube.com/watch?v=9NQTW035N2k#t=117

هر ۳ آهنگ اول رو مطمئن هستم که در برنامه‌های دیگه هم استفاده شده بودن. سر نخ هم از طرف میحا بود که من رو با major records آشنا کرد.
stalker
stalker

پست من طرف Mihakralj السبت يونيو 07, 2014 7:52 am

استالکرعزیز،
در واقع من از شما باید تشکر کنم بخاطر پشتکار و موفقیت در کشف رمز این آهنگهای نوستالژیک.
اگر سی سال دیکه هم صبر می کردیم صدا و سیما مشخصات این آهنگها رو مخفی نگه می داشت. همون سیاست بیفایده و کمونیست گرایی که طی این سالیان اعمال شده و به همت دوستانی چون من و شما منجر به شکت شد. ما خواستیم و توانستیم و امروز شکست آنها رو نظاره گریم.
آهنگ مدرسه موشها آخر نوستالژی هست.
بسیار سپاسگزارم.
موفق باشید.
Mihakralj
Mihakralj

پست من طرف stalker الأحد يونيو 08, 2014 4:27 am

خواهش می‌کنم می‌حا جان. در خسیس بودن صدا و سیما که شکی نیست... من خودم یک سالی بود دنبال آهنگ دوم (شروع محله برو بیا) بودم که باورم نمی‌شه پیدا شه دیگه...

سوالی که برای من هست و امیدوارم دوستان کمک کنن: این آهنگی که روی شهر موش‌ها بود دیگه کجا پخش شده بود؟ من شک ندارم اون رو جای دیگه هم شنیدیم...
stalker
stalker

پست من طرف stalker الثلاثاء يونيو 17, 2014 2:44 am

موسیقی رامکال:

یکی از ملودی‌هایی که من همیشه دوست داشتم و دنبال اصل و اساسش بودم تیتراژ رامکال بوده که اینجا به طور مثال می‌تونید بشنویدش:
http://goo.gl/i7Ef6F

من همون‌قدر که دوست داشتم اصل آهنگ بنر و نل و دکتر ارنست و مهاجران و ... پیدا بشه دنبال این هم بودم. امشب به طور اتفاقی ۲ تا سر نخ در مورد این آهنگ پیدا کردم ولی متاسفانه اصل خودش پیدا نمی‌شه. ولی سر نخ‌ها جالب بودن و به نظرم اومد اینجا هم در موردشون بگم.

سر نخ اول. یه قسمت از میتی کمان بود که من کاملا یادم مونده بود که پخش شده ولی تو هیچ سایت ایرانی (که با دوبله‌ش رو گذاشتن و می‌گن کامله) نبود. اون قسمت کاملا «غیر واقعی» بود و توش رسما غول و جن و .. این چیزا داشت. یه غول بزرگ بود که می‌اومد و مردم رو اذیت می‌کرد. یه سری مامور هم داشت که وقتی تسوکه و کایکو اون‌ها رو می‌کشتن اونها تبدیل به درخت و شن و .. می‌شدن. آخر قسمت هم (تو ورژنی که ما دیدیم) همه‌شون از خواب پا می‌شدن که یه وقت فکر نکنیم این چیزا واقعیه و نترسیم--- انگار هم نه انگار که همه داشتن هم زمان یه خواب می‌دیدن!. امشب دوباره دنبال این قسمت گشتم و یه اکانت پیدا کردم که کل اپیزود‌ها رو داشت و دونه دونه play کردم تا اون قسمت رو هم پیدا کردم:
http://goo.gl/UzRhks
دوبله این لینک ایتالیایی هست و من نمی‌فهمم داستان چیه ولی هر چیه تهش با ورژنی که ما دیدیم فرق داره! بعد از اینکه از خواب بیدار می‌شن (یه بهتر بگم به نظر می‌آد که از اون دنیا در می‌آن) می‌آن پیش یه سری حیواناتی که حرف می‌زنن و اون‌ها براشون جشن می‌گیرن و ....

... و اینجاست که ملودی آهنگ اول رامکار رو با آواز می‌خونن ! لینک بالا رو ببینید/بشنوید خودتون !

سر نخ دو: در گشتن بی هدفم به یه اپیزد از یه کارتن دیگه که به نظر مال Nipon هست برخوردم 
https://www.youtube.com/watch?v=BEU3Wo2I3mA
که شروع موسیقی‌ش شباهت بسیار زیادی به شروع موسیقی رامکال داره. ترکیب ساز‌ها همونه و دقیقا تا فکر می‌کنی که می‌خواد آهنگ رامکال رو بزنه ملودی رو عوض می‌کنه. تجربه به من می‌گه این یعنی این آهنگ و آهنگ رامکال مال یک آلبوم هستند (حالا هر چی هستند) ولی به دلایلی بعید می‌دونم این موسیقی مال خود کارتون باشه چون قسمت‌های دیگه‌ش رو که play کردم، هر قسمت اولش یه چیزی پخش می‌شه.

نتیجه: من حدسم اینه که این ملودی هم مثل آهنگ بنر از ملودی‌های folklore ژاپنی باشه که بارها اجرا شدن و یکی از این اجراها اول رامکال استفاده شده. ولی سر نخ دوم من رو یه کم گیج کرده... حالا اصل این آهنگ کی پیدا می‌شه خدا می‌دونه...
stalker
stalker

صفحه 33 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 37 ... 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة