کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

+60
yaghesh
Audiophile
وحید شمسی
SKYNET
venus arian
ارمانن
slevin(HAMID
Milassyui
Mihakralj
sina1984
Mactavish
jovest
simoncrans
suny
prison break
heidiii
Roxpa
aliagha
jasonbourne
arman
Heidii
keyvanmoeini
faridonline
afsoon520
pooria.kianoush
tamarajoon
ahmad1300mo
kazvash
mehrdad khadem
kiakiany
jeff65
aa1359
R3za
Marcello
naser58
fazel1994
mahmood666
sahra_7
stalker
kave
Negin 2
SMAM
siavash
Dan Cooper
arman1389
نگين
Roham
mld_msm
mohammad
S@M
alirad
tisto
ariangirl
Shervin
Emiliano
sparrow
khatereh
babak
@p@d@n@
Indiana Jones
64 مشترك

صفحه 41 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 22 ... 40, 41, 42  الصفحة التالية

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف 59 الإثنين يوليو 03, 2017 6:10 am

وحید شمسی نوشته است:
http://s9.picofile.com/file/8298656200/bayat.html
دوستان سلام دنبال این اهنگ نوستاژیک میگردم یادم نیست مال کدوم فیلم یا سریاله بیشتر زمان برنامه های شهیدان مخصوصا از رادیو پخش میشه

آقای وحید شمسی‌ با درود.
به فروم رویایی خوش آمدید.

با این فایل کوتاه موسیقی‌ که قراردادید،
یک نوستالژی بلند و به فکر فرورفتنی عمیق بهمراه آوردید.
بله، درست میفرمایید، این موسیقی‌ دلنشین و معصومانه را،
بارها در دهه ی شصت بویژه زمان جنگ میشنیدیم.
حتا صدای آن‌ شخصی‌ که پیام "خرمشهر آزاد شد" را گفت نیز،
بارها همراه این موسیقی‌ در آن‌ دوران، مطلب و متن دکلمه میکرد.
ببینید الان با شنیدن این قطعه واقعا هم یادمانه‌ها زنده شد و هم سر درگم شدم.
دوست داشتم جواب رو میدونستم و میگفتم، اما بعنوان راهنمایی،
بنظرم این آهنگ در موسیقی‌ نوار و کاست نبود،
بلکه شاید قسمتی‌ از موسیقی‌ یک فیلم دهه ی شصتی بود.
از جهت سیستم ملودیک و نوع تنظیمش، به آثار آندوران از دو آهنگساز شبیه هست،
به بیان دیگر، یا ساخته ی استاد مجید انتظامی هست و یا استاد بابک بیات.
از جهت ملودی فلوت که نواخته میشه، این آهنگ به سبک کارهای استاد بابک بیات نزدیک است.
https://fa.wikipedia.org/wiki/بابک_بیات
میدونید یک حسی میگه، انگار که میگه این آهنگ زمانی‌ که بر روی فیلمش شنیده میشد،
صدای استاد ایرج ناظریان هم بر روی قهرمان آن‌ فیلم بعنوان دبلور شنیده میشد!.
واقعا نمیدونم اما شاید موسیقی‌ این فیلم بوده!؟ .: آتش در زمستان (حسن هدایت - ۱۳۶۴)

پوزش میخوام که بیشتر از این نمیتونم پاسخ بدم، چون واقعن اینقدر این کار نوستالژیک هست،
که به همان نسبت، ذهن هم درگیرودار یافتن جواب میشه اما من جواب رو شوربختانه نمیدونم.
امیدوارم یاران ارجمند نام و آهنگساز این کار را بدانند. (خودم که احساس خنگ بودن میکنم).

در ضمن چون فرمت فایلتون به ظاهر ناشناخته هست، از این رو ممکنه مخاطب،
اون رو پس از دریافت، از جهت امنیتی باز نکنه. پس با اجازتون، از روی آن‌، کپی به MP3 گرفتم،
و در لینک زیر به صورت آنلاین قرار دادم تا پروسه ی یافتن نام آهنگساز و منبع آن‌، زودتر انجام شود.
ببخشید که بیش از این نمیتونم مفید باشم، هر چند که خیلی‌ دلم میخواست مشخصاتش را بیاد می‌‌آوردم.

* همان فایل شما که در لینک بالا قرار داده بودید که به Mp3 تبدیل و دوباره در لینک زیر قرار گرفت .:

http://s9.picofile.com/file/8299482468/Muzik_Nostaljik_Dahe60.mp3.html

سلامت باشید. وقت خوش.

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj2005h@yahoo.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Empty رد: امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو)

پست من طرف وحید شمسی الإثنين يوليو 03, 2017 6:59 am

درود سپاس فراوان
دوست عزیز من خودم حدسم این بود که احتملا از ساخته های بابک بیات یا اسفندیار منفردزاده باشه بخاطر همین اسم اهنگ رو بیات گذاشتم این قطعه رو هم از رادیو ضبط کردم و اطلاعات کاملی ندارم حتی با روابط عمومی رادیو تماس گرفتم و چندین بار منو در حالت انتظار باقی گذاشتن بازم تشکر میکنم که وقت گذاشتین امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن و پیداش کنیم

وحید شمسی

تعداد پستها : 5

پست من طرف Emiliano الأربعاء يوليو 05, 2017 11:04 am

59 نوشته است:

وحید شمسی نوشته است:
http://s9.picofile.com/file/8298656200/bayat.html
دوستان سلام دنبال این اهنگ نوستاژیک میگردم یادم نیست مال کدوم فیلم یا سریاله بیشتر زمان برنامه های شهیدان مخصوصا از رادیو پخش میشه

آقای وحید شمسی‌ با درود.
به فروم رویایی خوش آمدید.

با این فایل کوتاه موسیقی‌ که قراردادید،
یک نوستالژی بلند و به فکر فرورفتنی عمیق بهمراه آوردید.
بله، درست میفرمایید، این موسیقی‌ دلنشین و معصومانه را،
بارها در دهه ی شصت بویژه زمان جنگ میشنیدیم.
حتا صدای آن‌ شخصی‌ که پیام "خرمشهر آزاد شد" را گفت نیز،
بارها همراه این موسیقی‌ در آن‌ دوران، مطلب و متن دکلمه میکرد.
ببینید الان با شنیدن این قطعه واقعا هم یادمانه‌ها زنده شد و هم سر درگم شدم.
دوست داشتم جواب رو میدونستم و میگفتم، اما بعنوان راهنمایی،
بنظرم این آهنگ در موسیقی‌ نوار و کاست نبود،
بلکه شاید قسمتی‌ از موسیقی‌ یک فیلم دهه ی شصتی بود.
از جهت سیستم ملودیک و نوع تنظیمش، به آثار آندوران از دو آهنگساز شبیه هست،
به بیان دیگر، یا ساخته ی استاد مجید انتظامی هست و یا استاد بابک بیات.
از جهت ملودی فلوت که نواخته میشه، این آهنگ به سبک کارهای استاد بابک بیات نزدیک است.
https://fa.wikipedia.org/wiki/بابک_بیات
میدونید یک حسی میگه، انگار که میگه این آهنگ زمانی‌ که بر روی فیلمش شنیده میشد،
صدای استاد ایرج ناظریان هم بر روی قهرمان آن‌ فیلم بعنوان دبلور شنیده میشد!.
واقعا نمیدونم اما شاید موسیقی‌ این فیلم بوده!؟ .: آتش در زمستان (حسن هدایت - ۱۳۶۴)

پوزش میخوام که بیشتر از این نمیتونم پاسخ بدم، چون واقعن اینقدر این کار نوستالژیک هست،
که به همان نسبت، ذهن هم درگیرودار یافتن جواب میشه اما من جواب رو شوربختانه نمیدونم.
امیدوارم یاران ارجمند نام و آهنگساز این کار را بدانند. (خودم که احساس خنگ بودن میکنم).

در ضمن چون فرمت فایلتون به ظاهر ناشناخته هست، از این رو ممکنه مخاطب،
اون رو پس از دریافت، از جهت امنیتی باز نکنه. پس با اجازتون، از روی آن‌، کپی به MP3 گرفتم،
و در لینک زیر به صورت آنلاین قرار دادم تا پروسه ی یافتن نام آهنگساز و منبع آن‌، زودتر انجام شود.
ببخشید که بیش از این نمیتونم مفید باشم، هر چند که خیلی‌ دلم میخواست مشخصاتش را بیاد می‌‌آوردم.

* همان فایل شما که در لینک بالا قرار داده بودید که به Mp3 تبدیل و دوباره در لینک زیر قرار گرفت .:

http://s9.picofile.com/file/8299482468/Muzik_Nostaljik_Dahe60.mp3.html

سلامت باشید. وقت خوش.

1. سلام به همه ی دوستان قدیم و جدید.
2. من هم چند روزی نبودم و مسافرت بودم و تازه اومدم.
3. "59" عزیز، پی ام و نوشته های شما رو الآن مشاهده و ذخیره کردم و به موقع جواب می دم.
4. اما، قبلش گفتم پاسخ دوست جدیدمون رو درباره ی موسیقی ای که بار گذاشته بدم:

بنده اولین بار این موسیقی رو توی سریال "آیینه"، فصل اولش، شنیدم و از اونجایی که موسیقی این سریال کار استاد "کامبیز روشن روان" بود، به احتمال 99 درصد این کار، از ساخته های ارزشمند ایشون باشه.
راستش، "59" عزیز، با عرض معذرت، سبک کار، هیچ شباهتی به ساخته های "مجید انتظامی" عزیز نداره.
ضمناً امروز خبردار شدم که حال ایشون زیاد مساعد نیست و امیدوارم زودتر خوب شن.

5. با تشکر.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف 59 الأربعاء يوليو 05, 2017 1:14 pm

Emiliano نوشته است:
1. سلام به همه ی دوستان قدیم و جدید.
2. من هم چند روزی نبودم و مسافرت بودم و تازه اومدم.
3. "59" عزیز، پی ام و نوشته های شما رو الآن مشاهده و ذخیره کردم و به موقع جواب می دم.
4. اما، قبلش گفتم پاسخ دوست جدیدمون رو درباره ی موسیقی ای که بار گذاشته بدم:

بنده اولین بار این موسیقی رو توی سریال "آیینه"، فصل اولش، شنیدم و از اونجایی که موسیقی این سریال کار استاد "کامبیز روشن روان" بود، به احتمال 99 درصد این کار، از ساخته های ارزشمند ایشون باشه.
راستش، "59" عزیز، با عرض معذرت، سبک کار، هیچ شباهتی به ساخته های "مجید انتظامی" عزیز نداره.
ضمناً امروز خبردار شدم که حال ایشون زیاد مساعد نیست و امیدوارم زودتر خوب شن.

5. با تشکر.

امیلیانو گرامی با درود.
رسیدن بخیر. امیدوارم که با دستی‌ پر از سوغاتی برایمان آمده باشید (لبخند).
بله من هم خبر کسالت حال استاد مجید انتظامی رو دیدم در خبرگزاریها،
و امیدواریم که حالشان خوب گردد. ناراحت شدم از خبر بستری شدنشان.
و اما چه خوب که دوباره صحبت از موسیقی‌ سریال آئینه به میان آوردید.
ببینید، در فصل اول و دوم این سریال که ساخته دکتر غلامحسن لطفی‌ هست،
نامی‌ از آهنگساز نمیشود، اما در فصل سوم که کارگردان شخص دیگری بود،
نام "جهانسوز فولادی" را بعنوان موسیقی‌ (انتخاب موزیک) مینویسند.  
و در هیچ منبعی، نام استاد روشن روان را بعنوان آهنگساز آیینه ننوشته اند.
https://fa.wikipedia.org/wiki/کامبیز_روشن‌روان
حتا در صفحه ی آئینه در ویکی پدیا، جلوی "موسیقی‌"، همان نام آقای جهانسوز فولادی را نوشتند.
https://fa.wikipedia.org/wiki/آئینه_(مجموعه_تلویزیونی)
پس شاید موسیقی‌ تیتراژ آیینه هم، "انتخابی" بوده و سازنده اش ‌ایرانی نبودند.
چون آقای جهانسوز فولادی در دهه شصت، همانگونه که بهتر میدانید،
مسوول انتخاب موسیقی‌ برای سریالها و فیلمها بودند.
.............................
راستش شباهت آهنگی که آقای وحید شمسی‌ قرار دادند،
از جهت آکوردش که با سازهای بادی در پس زمینه ی فلوت نواخته میشن،
یادآور آثار استاد مجید انتظامی در موسیقی‌‌های ایشان در دهه ی شصت بود،
از این جهت نام ایشان را نیز نوشتم. در ضمن چنین آکورد و زمینه‌ای با چنین رنگ آمیزی هایی‌،
در آثاری که زنده یاد واروژان و همانطور که خود آقای شمسی‌ گفتند "اسفندیار منفردزاده" هم شنیده میشد.
نظرم این هست که شاید این موسیقی‌، برای نوار دکلمه از دوران شصت، با صدای مرحوم شاملو بوده.
مساله بقدر کافی‌ پیچیده و سردرگمکننده هست (لبخند). چون واقعن موسیقی‌ تابلو و نوستالژیکی هست.
و اگر نتیجه گیری داشته باشم، از آنجا که آهنگهای متن سریال آئینه و همچنین تیتراژش،
همگی‌ محصول آهنگسازان خارجی‌ (منجمله ونگلیس) بودند، و این موسیقی‌ هم در متن آئینه بوده،
پس آهنگسازش خارجیست. ... یک کلام ختم کلام.
پس حالا که کار به اینجا رسید، بی‌ تعارف باید نام آهنگساز را افشا کنم.
آهنگساز تیتراژ آئینه و تمام موسیقی‌‌هایی‌ بکار رفته در آئینه، منجمله آهنگ آقای شمسی‌،
اینجانب بودم. میدونم که حقیقت تلخه اما دیگه میبایست شما را در جریان قرار میدادم (خنده).
آهنگساز ‌ایرانی، صد سال نمیتونه چنین آهنگهایی بسازه.
حالا لابد میگید که پس آن‌ آهنگ شاهکار استاد چشم آذر، مگر آهنگسازش خارجی‌ بوده‌؟.
جواب معلومه که نه‌، اما یادمان نرود که اساتید چشم آذرها،
مهاجرانی بودند از آذربایجان شوروی به ایران!، که خون غیرایرانی در رگهایشان است،
پس شاهکارهای هنریشان میشود محصول همان غیرایرانی بودن ذاتی شان!.
موسیقی‌ صرف ‌سنتی ایرانی، یعنی‌ همانی که "زنده یاد شاملو" بخوبی شافسازی داشت.
البته، حساب بزرگانی چون: حسن شماعی زاده، انوشیروان روحانی، محمد حیدری،
علی‌ جعفریان، محمد شمس و چند تک نفر دیگر، کاملن جداست.
اینها معدود ایرانیان اصیلی بودند که بنا به دلایل نگاه و روح جهانی‌ که داشتند و دارند،
آهنگهای باکلامشان، فراسوی چارچوبهای ‌ایرانی و به بیان دیگر، نگاه موسیقاییشان، جهانی‌ بوده و هست.
برای "شاملو" از دو جهت احترام قایلم و نام "استاد" را برازنده اش میدانم.
اول بخاطر مثنوی "مردی که لب نداشت" که بی‌همتا داستانسرایی و شعرش را بیان داشت.
و دیگری بخاطر دیدگاهی که درباره موسیقی‌ سنتی ‌ایرانی داشت. ...
سخنرانی‌ شاملو در دانشگاه برکلی ۱۹۹۰ .:
"... این کاری‌ست که موسیقی ایرانی کرده، از یک پیش درآمد شروع می‌شه،
یه چهارمضراب می‌زنه، بعد یارو عرعر می‌کنه، بعد یک تصنیف می‌خونه،
بعد یه رِنگ نمی‌دونم چی‌چی‌می‌چی می‌زنند و تمام. من قبول نمی‌کنم که موسیقی چنین چیزیه،
موسیقی زمینه‌ی یکی از انسانی‌ترین و ظریف‌ترین خلاقیت‌هاست …"
https://www.tribunezamaneh.com/archives/29595
روح شاملو شاد ‌که خودش بود با داشته‌ها و استعدادش. نه‌ تقلید بود و نه‌ جوزدگی.
سلامت باشید وقت خوش.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 F6og_shamlu_copy

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 1hf4_viviska-foruma

59
59

پست من طرف Emiliano الأربعاء يوليو 05, 2017 4:26 pm

1. "59" عزیز، ممنونم از جنابعالی.
متأسفانه سوغاتی ما این بار از نوع واقعیه و نه مجازی!
چون سفرمون به شمال کشور بود جاتون خالی کلوچه آوردیم، از نوع گردویی "نادری"؛ که، خودم عاشقشم!
کاش در خدمتت بودم تا تقدیم می کردم و فعلاً فرصت ارائه ی سوغاتی مجازی رو ندارم و خیلی هم کاری برای تقدیم کردن ندارم؛ اما، به محض پیدا کردن، به روی چشم.

2. در مورد "ویکی پیدیا"ی فارسی که شما بهتر از ما می دونید، به هیچ وجه، به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و کلی اطلاعات نادرست و گمراه کننده درش هست.
خیلی از مدخلاش حتا غلطه؛ برای مثال، تو بازیگرای قبل از انقلاب "امیر جعفری" می بینی و روش کلیک می کنی، اطلاعات "امیر جعفری" متولد 1353؛ یعنی، همین "امیر جعفری" خودمون می یاد!
یا خیلی از تاریخ های تولد هنرمنداش اشتباهه.
در مورد سازنده ی موسیقی "آیینه" به کرات و تو انجمن های مختلف با دوستان بحث کردیم و خود من اوایل فکر می کردم زنده یاد "بابک بیات" سازنده ی این کاره؛ اما، با توضیحات دوستانی چون "بابک" و "اسمم" و فکر کنم حتا خود شما (؟) به این نتیجه رسیدیم که باید "کامبیز روشن روان" سازنده ی اصلی باشه؛ گرچه، به فرمایش شما در جاهایی موسیقی انتخابی هم داریم؛ که، طبق معمول دهه ی 60 "هر جا صحبت از موسیقی انتخابیه، نام "جهانسوز فولادی" می درخشه!"

3. لبخندی برای لُو رفتن نام آهنگساز "آیینه".
اما جُدای از شوخی، به نظر من دقیقاً همین قطعه ی حدود 20 ثانیه ای که "وحید" خان بار گذاشته ن، رنگ و بوی فارسی و ایرونی داره و گمون نمی کنم خارجی باشه.
گرچه، قطعی نظر دادن خیلی سخته.
این هم از همون بدبختی های ما تو عصر انفجار اطلاعاته؛ که، بهش اشاره کردم.
عصری که برای مثال نمی دونی تاریخ تولد این افراد حی و حاضر و زنده کِیه:

3.1. جواد آتش افروز
3.2. خشایار آذر
3.3. فرانک آراسته جو
3.4. آریس
3.5. پیام آزادی

و حدود 400 اسم دیگه؛ که، تو این سال ها جمع کرده م، محض تفریح.

4. راستش از قدیم زنده یاد "شاملو" رو خیلی خیلی دوست داشته و دارم؛ اما، تا به امشب این جملات ایشون رو درباره ی موسیقی ایرونی نخونده بودم!
خیلی تکون دهنده بود. طنزی تلخ و واقعی؛ و البته، تیز و محکم.
نظرم در مورد دوست داشتن ایشون هیچ تغییری نکرد و معتقدم تا حد زیادی درست گفته ن.
از شما هم بابت روشنگری ممنونم.

5. به امید پیدا شدن عکس "رهگذار" و سازنده ی موسیقی (های) "آیینه" و تاریخ دقیق تولد اون 400 سلب!
آخرین نام ها هم اینان:

5.1. جواد یحیوی
5.2. فتانه یعقوبی
5.3. مهرداد یکتا
5.4. محمد یگانه
5.4. پیمان یوسفی
5.5. سیاوش یوسفی

6. شب خوش!

Emiliano

پست من طرف وحید شمسی الإثنين يوليو 10, 2017 9:01 am

دوستان عزیز این اهنگ به نظر خود منم ایرانیه من حتی با یکی از اشنایان اقای جهانسوز فولادی تونستم ارتباط برقرار کنم که ایشون رو از نزدیک ببینم برای حل این معما ولی هنوز میسر نشده و اینکه فرمودین سریال ایینه بله من هم از سریال ایینه شنیدم این موسیقی رو ولی مطمئن هستم که برای این سریال نیست در مورد اهنگ های استاد انتظامی این نکته رو بگم که سبک ایشون بیشتر اهنگ های حماسی و اجراهای ارکستر سمفونیک و به این موسیقی شباهتی نداره من خودم بین بابک بیات و اقای منفرد زاده شک دارم چون خیلی نزدیک به سبک این دو بزرگوار داره ولی دست از تلاش بر ندارید چون خیلی اهنگ با ارزشی هست من دقیقا یک سال بطور جدی پیگیری میکنم ولی هنوز جوابی نگرفتم ولی جوینده یابنده اس شما عزیزان هم تلاش کنید چون میدونم اطلاعات موسیقی شما عزیزان از من بیشتره و موفق خواهید شد و دل من و برادرم رو حتما شاد میکنید

وحید شمسی

پست من طرف 59 السبت يوليو 29, 2017 4:08 pm

* فروم کودکی و نوجوانی - جاودان و رویایی،
با همکاری مهندسین کاردان و تلاشگر عرصه ی هنر و تکنولوژی،
با افتخار و برای اولین‌بار در فضای مجازی، تقدیم مینماید .:

*** موسیقی‌ کامل متن سریال "امیر کبیر (۱۳۶۳-۱۳۶۴)" ***
آهنگساز و تنظیمکننده: استاد کامبیز روشن روان
خواننده ی آواز و تصنیف: استاد علیرضا افتخاری
با کیفیت پالایش شده ی صدا ~ هم ارز و معادل سی‌دی: توسط مهندس ناصر قره‌باغی
مدت زمان آلبوم: ۴۸ دقیقه و ۴۷ ثانیه -اوریجینال.کامل-
ضبط موسیقی‌: عباس پوریار، هاشم موسوی
تکثیر نوار و کاست: شرکت سی‌. بی‌. اس.
محصول کمپانی سروش - میانه ی دهه ۶۰ خورشیدی
بها: ۶۵۰ ریال ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 H4iq_amirkabir00

- توضیح مهم اینکه، باید مراتب سپاس و قدردانی‌ خویش را خدمت .:
"مهندس ناصر قره‌باغی (مدیر یاهوگروپ و کانون هواداران علیرضا افتخاری)" بیان دارم،
چراکه این پست بسیار نوستالژیک و بکر و دست اولی‌ که پیش روی هست، تمام و کمال،
توسط مهندس قره‌باغی انجام شده که از آرشیوشان نوار کمیاب موسیقی‌ سریال امیرکبیر را برداشتند،
سپس رونویسی به فرمت دیجیتال انجام دادند، بعد فایل صوتی را تقسیم به بخشهای تراکMP3 داشتند،
و همچنین آنها را پالایش صوتی و بهبود کیفیت شنیداری انجام دادند بگونه‌‌ای که نسخه صوتی حاضر،
از دیدگاه شفافیت شنیداری، انگار که ورژن سی‌دی موسیقی‌ متن سریال امیرکبیر است!.
در ضمن، از این نوار خاطره انگیز و نوستالژیک، عکس جلد و تصاویر تکمیلی دیگرش،
که در پایین تماشا میگردد انجام دادند و در یک کلام، زحمت بسیار کشیدند،
و بی‌ هیچ چشمداشتی، فایل صوتی نوار و تصویر‌ها را برایم ارسال داشتند،
تا در فروم رویایی این پست تقدیم گردد. ایشان حتا نمیخواستند که نامشان را بنویسم،
اما وظیفه ی خود دانستم تا از زحمات تکنیکی‌ و تاکتیکی که برای این اثر کشیدند،
قدردانی‌ داشته باشم. *مهندس قره‌باغی، سپاس از زحمت و لطف شما* ...
حتا به ایشان گفتم که این نسخه ی پیش روی،
بقدری پس از پالایش صوتی که انجام دادی، شفافیت شنیداری پیدا کرده، که مخاطب گمان میکند،
که شاید کمپانی سروش اقدام به نشر نسخه سی‌دی این نوار، حال پس از سه‌ دهه گرفته است!. ...

*موسیقی‌ متن کامل (آهنگها+آواز+تصنیف) نوار سریال امیرکبیر - نشر: ۱۳۶۴ یا ۶۵ -
هنر آهنگسازی و نوای آسمانی ~ اساتید: کامبیز روشن روان و علیرضا افتخاری ...

(HQ)
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Q4pv_amirkabir02_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Fcqp_amirkabir01_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Yen8_amirkabir03_thumb
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Qip0_amirkabir04_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Hjoa_amirkabir05_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 H9qy_amirkabir06_thumb

- هر سه‌ فایل فشرده را بارگیری نمایید،
سپس باهم انتخاب و از حالت فشرده خارج سازید.
پوشه ی نهایی با حجم نزدیک به ۴۵ مگابایت،
شامل تمام ۱۳ تراک با فرمت MP3 این آلبوم خواهد بود.

http://s8.picofile.com/file/8302003284/Amir_kabir_MuzFilm_Comp_Ostad_kambiz_Roshanravan_1363_1364_part1.rar.html

http://s9.picofile.com/file/8302004334/Amir_kabir_MuzFilm_Comp_Ostad_kambiz_Roshanravan_1363_1364_part2.rar.html

http://s8.picofile.com/file/8302005076/Amir_kabir_MuzFilm_Comp_Ostad_kambiz_Roshanravan_1363_1364_part3.rar.html

- مدت زمان آلبوم: ۴۸ دقیقه و ۴۷ ثانیه -اوریجینال.کامل- ورژن خوب شنیداری: ۱۲۸
با کیفیت پالایش شده ی صوتی ~ هم ارز و معادل سی‌دی: توسط مهندس ناصر قره‌باغی

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 102_logoforumm

...........................
- لینک تصویری همسو با سخن .:
نوستالژی (خلاصه سریال "امیرکبیر" ~ ۱۳۶۳-۱۳۶۴)
http://www.aparat.com/v/utSIm
..................................................

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 E0qy_viviska-foruma

پی‌نوشت۱.:
همانگونه که در تصویر نوستالژیک جلد این نوار نوشته شده،
قیمت نوار موسیقی‌ امیرکبیر، ۶۵۰ ریال ~ یعنی‌ ۶۵ تومان بوده است.
زمان انتشار این کاست (میانه دهه شصت)، این مبلغ ۶۵ تومان،
تقریب قیمت یک پرس چلوکباب معمولی کوبیده بود!. ...
- اوایل شهریور ماه ۱۳۶۶، یعنی‌ پس آن‌ جمعه ی خونین مکه،
زمانی که مادرم از آن‌ سفره‌اشتباه به ایران بازگشتند، یک شب میهمانی بود منزل ما،
و والدین بستگان را دعوت کرده بودند. ۲-۳ روز قبل از آن ‌پنجشنبه شبی‌ که میهمانی برپا شد،
من و پدرم جلوتر رفتیم به "چلوکبابی جوان" واقع در خیابان نیروی هوایی. ...
مجموعه چلوکبابی‌های قدیمی‌ جوان، همگی‌ بسان دیگر رستورانهای‌ آنزمان، در زیرزمین واقع بودند.
من و پدر چند روز جلوتر از شب میهمانی رفتیم به چلوکبابی جوان نزدیک محلمان،
و بگمانم سفارش نزدیک به سی پرس غذا دادیم. پدرم نصف مبلغ را پرداخت کردند،
و قرار شد که دو-سه‌ شب بعدش، یعنی‌ در پنجشنبه شب موعود که با دیگ و داریه،
برای بردن چلوها و کبابها و مخلفاتشان به آنجا میرویم، مابقی مبلغ را نیز پرداخت کنیم.
درست بیاد دارم که آن‌ زمان، چلوکباب برگ که همانند همیشه از کوبیده گرانتر بود،
پرسی‌ ۷۵ یا ۸۰ تومان بود، و چلوکباب کوبیده که ارزانتر بود، پرسی‌ ۶۵ یا ۷۰ تومان،
که ما (فیفتی-فیفتی)، ۱۵-۱۶ پرس "کوبیده" سفارش داده بودیم و ۱۵-۱۶ پرس "برگ".
"کوبیده‌"هایی‌ که جیب میزبان را با میهمانبازی و تعارفات ‌ایرانی‌اش کوبید و میکوبد،
و "برگ"هایی‌ که خورده شدند، اما هیچگاه درختشان درنیامد و نمی‌‌آید. ...
به هیچشکل انسان خسیسی‌ نیستم و بویژه عاشق اینم که انسان بتواند برکت پخش کند،
به شرط آنکه برکت‌ به آنکه نیازمند واقعی و گرسنه هست برسد،
و نه‌ تعارفات ‌ایرانی که در میهمانیها، یک عده سیر می‌آیند و سیرتر و رودارتر میروند،
درحالیکه که این غذاها و برکتها، میتواند به نیازمند واقعی‌اش داده شود. ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 102_logoforumm

پی‌نوشت۲.:
در صحبتهای نوستالژیک این پستمان، سخن از علیرضا افتخاری،
و همچنین چلوکباب و رستورانهای قدیم با فضا و نورپردازی زیرزمینی و جذابشان بمیان آمد،
پس عکس نوستالژیک زیر نیز تقدیم میگردد (با سپاس از ناصر قره‌باغی که آنرا ارسال داشتند).
- مراسم صرف چلوکباب در چلوکبابی با حضور اساتید: علیرضا افتخاری و ناصر یزدخواستی،
که هر دو در سمت راست تصویر نشسته اند. ...
از آنجا که زمان این عکس، انتهای شصت و یا آغاز دهه هفتاد را نشان میدهد،
چیدمان میز و فضای رستورانهای دهه‌های ۶۰ -۷۰،
با نور نیمه‌تاریک‌ نیمه‌روشنشاش، همراه با گچ‌بری و آیینه‌کاری سقف و ستونها،
و در یک سخن، آن‌ حالت خوشایند -سنتی‌رسمی‌شان-، قابل توجه است. ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 8nbs_chelokababi.a
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Rak9_chelokababi.b._thumb

یاد خاطرات گرامی. وقت خوش. سلامت باشید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 E0qy_viviska-foruma

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الإثنين يوليو 31, 2017 10:51 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است. (السبب : دلیل و سببش را مپرسید و مجویید که از عهد کهن گفته‌اند: هر چه کمتر بدانیم، خوابمان سنگینتر و خوشتر میگردد ...)
59
59

پست من طرف وحید شمسی الأحد يوليو 30, 2017 5:22 am

عالی بود عزیز دستتون درد نکنه

وحید شمسی

پست من طرف Indiana Jones الجمعة أغسطس 04, 2017 6:18 pm

درود!
حقیقتاً عالی بود. چقدر خوب بود اگر موزیک متن سریال کوچک جنگلی هم به همین ترتیب (یعنی موسیقی متن کامل) بدست می‌آمد.
باز هم متشکرم.
ارادتمند
افشین

59 نوشته است:

* فروم کودکی و نوجوانی - جاودان و رویایی،
با همکاری مهندسین کاردان و تلاشگر عرصه ی هنر و تکنولوژی،
با افتخار و برای اولین‌بار در فضای مجازی، تقدیم مینماید .:

*** موسیقی‌ کامل متن سریال "امیر کبیر (۱۳۶۳-۱۳۶۴)" ***
آهنگساز و تنظیمکننده: استاد کامبیز روشن روان
خواننده ی آواز و تصنیف: استاد علیرضا افتخاری
با کیفیت پالایش شده ی صدا ~ هم ارز و معادل سی‌دی: توسط مهندس ناصر قره‌باغی
مدت زمان آلبوم: ۴۸ دقیقه و ۴۷ ثانیه -اوریجینال.کامل-
ضبط موسیقی‌: عباس پوریار، هاشم موسوی
تکثیر نوار و کاست: شرکت سی‌. بی‌. اس.
محصول کمپانی سروش - میانه ی دهه ۶۰ خورشیدی
بها: ۶۵۰ ریال ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 H4iq_amirkabir00

Indiana Jones
Indiana Jones

تعداد پستها : 315

http://indianajones2.blogfa.com

پست من طرف 59 الأحد أكتوبر 15, 2017 1:30 pm

- با درود خدمت فروم رویایی و تمامی یاران ارجمند.
امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشید.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Xmfy_logoforumm

- استاد زنده یاد عماد رام (۱۳۰۹-ساری ~ ۱۳۸۲-آلمان)،
بی‌شک یکی‌ از موزیسینهای خلاق و برجسته ی ایران بودند،
که در زمینه‌های آهنگسازی، نوازندگی و حتا خوانندگی،
دارای سبک و ژانر ویژه ی خودشان بودند.
مساله ی "هنر" و "۳۰یاست" هماره در طول تاریخ،
دو مفهوم و مقوله ی جدا از یکدیگر بوده و هستند.
هنرمند دارای روحی‌ احساس‌گونه و بهمان نسبت زودرنج و رک‌گو میباشد،
درحالیکه مسایل پولیتیکی، بر پایه و اساس منطق و جاهایی واژگون ساختن آنچه که هست بنا میگردد،
از اینرو هنرمند میتواند قربانی حالات ناهمگون ایجادشده میان بازی‌پولیتیک و احساس‌زودرنج شده،
و در نتیجه جاهایی دست به تصمیماتی زودگذر با هنایش منفی‌ که در آخر نصیب خودش میشود زند.
استاد عماد رام، استعداد و نبوغی موسیقایی بودند که در گرداب روادید پولیتیکی زمان،
زادگاه خویش را ترک کردند و سپس توسط تبلیغات توخالی منفور مجاهدین،
به همکاری در بخش اجرای کنسرت و ساخت آهنگ در اهداف آن پلیدان پرداختند.
درست همان اشتباهی که استاد محمد شمس و خانم مرجان(آن صدای غنی) مرتکبش شدند.
اما روح هنرمند و آفرینه‌های ماندگارش همیشه بیانگر این حقیقت مهم است،
که هنرمند را باید با آثارش شناخت و ارزش نهاد، و نه‌ با تصمیمات ندانمبکارانه‌ی‌عجولانه‌ ....
هنرمندانی چون عماد رام، محمد شمس، خانم مرجان و دیگرانی که گول احساس خویش را خوردند،
هیچگاه در نهاد پاک و هنرمندانه‌شان، نمیتوانند دشمن مردم و خاک و سرزمینشان باشند،
آنها بازیچه ی حیله ی ناجوانمردانه ی منافقین انسان‌نما شدند.
... هنر این هنرمندان بزرگ، همیشه قابل احترام بوده و هست ...
امید به آنکه اهالی هنر و فرهنگ و ادب، هیچگاه بازیچه ی پولیتیک و شکل‌های گوناگونش نشوند.
با این مقدمه، میپردازیم به این پست و فایلهایش که در اصل، گرامیداشت هنر استاد عماد رام میباشد.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 8z4q_01_thumb

- همانگونه که بهتر در جریان هستید، فعالیت آهنگسازی استاد عماد رام در دهه‌های چهل و پنجاه،
بیشتر سمت و سوی در زمینه موسیقی‌ راستین پاپ‌موزیک داشت و آثاری که آهنگسازی داشتند،
چه آنهایی که خودشان خواندند و چه آهنگهایی که برای دیگر خوشسدایان آن دهه‌ها ساختند،
صد البته که از جهت ملودی، آهنگ و اجرا، همگی‌ استاندارد و ماندگار هستند.
و اما در سال ۱۳۶۴-۶۵، با شیوه‌ای متفاوت و جهانی‌، نواری با نام "همتای آفتاب" -
(روی الف: آواز مثنوی و همسرایی ... روی ب: نگرشی بر اندیشه و شعر مولوی‌)،
با آهنگسازی قوی و ارکسترال استاد عماد رام،
با خوانندگی هنایشگزار استاد علیرضا افتخاری،
زیر نظر استاد زنده یاد احمد کسیلا،
توسط شرکت محترم ساربانگ (بهنوش سابق) در ایران انتشار یافت،
که جلد و داخل جلد نوار آن (بازنشرشده در انتهای دهه هفتاد)،
در مجموعه جلد‌های نوار و سی‌دی آثار استاد افتخاری، چندی پیش تقدیم شده بود:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Ldhh_hamtayeaftab.b_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Wcky_hamtayeaftab.a_thumb
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t25p300-topic#9603
نوار شنیدنی روی‌سخن(همتای آفتاب)، در بازار و همچنین نت موجود هست.

- همچنین در همان میانه ی دهه شصت - سالهای ۱۳۶۴ - ۶۵،
توسط همان شرکت بهنوش که بعدها در دهه هفتاد به نام "ساربانگ" تغییر نام داد،
و آثار برجسته‌ای همچون "شورعشق"، "زیباترین"، "هنگامه"، "عطرسوسن" را،
با صدای استاد افتخاری منتشر ساخت، آلبوم شعر و موسیقی‌ و دکلمه‌ای با نام:
"پیام حافظ" (که در اصل شماره ی ۱ آن سلسله برنامه‌ها و قبل از "همتای آفتاب" بوده است)،
در بهار ۱۳۶۴ با آهنگسازی استاد عماد رام،  به نویسندگی استاد احمد کسیلا نیز منتشر شده بوده.
آلبوم "پیام حافظ" بدون خواننده هست و شامل موسیقی‌ قوی ارکسترال ‌ایرانی استاد عماد رام میباشد،
که همچون همتای آفتاب، سوای از متن و نوشته‌های استاد کسیلا که بیان میگردد،
همچنین دارای دکلمه ی اشعار دلنشین و بسودنی از حافظ بزرگ میباشد.
در ضمن، نام گوینده ی محترمی که هم در نوار همتای آفتاب،
و هم در پیام حافظ، اشعار را با شیوایی دکلمه و بیان میفرمایند،
در چاپ اول و بازنشر همتای آفتاب و همچنین جلد پیام حافظ نوشته نشده،
پس شاید بگمانی، گوینده دکلمه ی اشعار نیز، خود استاد احمد کسیلا بودند(؟)،
(در غیر اینصورت، یاران ارجمند، نام اصلی‌ گوینده نوار را اطلاعرسانی بفرمایند)

- نوار قدیمی‌ "پیام حافظ" را، همچون آلبوم ارزشمند موسیقی‌ متن سریال امیرکبیر،
ناصر قره‌باغی گرامی از آرشیوشان لطف و ویژه ی فروم رویایی ارسال داشتند.
یادآور میگردد که دو فایل کامل بخش الف و ب نوار پیام حافظ نیز،
توسط ناصر قره‌باغی از روی نوار به فرمت دیجیتال رونویسی،
سپس پالایش صوت و آماده سازی برای خاطره‌ها و نوستالژی‌ها شده است. ...
خدمت ایشان برای هنر پالایش صدا و فراهمسازی آلبوم ماندگار پیام حافظ،
و همچنین عکسهای خوبی‌ که از جلد و قاب آن نوار و همچنین نشر اول همتای آفتاب گرفتند،
(که در اصل هر دوی این آلبومها از یک مجموعه سلسله برنامه موسیقی‌ و ادبی‌ بودند)
کمال سپاس و تشکر را بیان میدارم. با احترام. تقدیم به تمامی گرامیان .:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 2a5w_02
(HQ).:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Axy_04_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Kawc_03_thumb
(روی الف).:
http://s8.picofile.com/file/8309156650/Payam_e_Hafez_01.rar.html
(روی ب).:
http://s9.picofile.com/file/8309157434/Payam_e_Hafez_02.rar.html

یاد خاطرات گرامی ~ سلامت باشید ~  وقت خوش

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 E8p_viviska-foruma

59
59

پست من طرف sina1984 الأربعاء نوفمبر 08, 2017 12:59 pm

دوستان سریال جک هالبورن یادتان است که زمانی شبکه یک پخش می کرد یک آهنگ ناشناس در سریال پخش می شد می توانید بی زحمت این آهنگ برام شناسایی کنید

http://s8.picofile.com/file/8309832534/%D8%AC%DA%A96.mp3.html

sina1984

تعداد پستها : 10

پست من طرف Emiliano الخميس فبراير 15, 2018 3:00 am

این هم تیتراژ خاطره انگیزناک آلودواره ی "سیاه، سفید، خاکستری":

http://s8.picofile.com/file/8319454018/Siah_Sefid_Khakestari.mp3.html

Emiliano

پست من طرف Audiophile الثلاثاء أبريل 10, 2018 12:07 am

نمونه آهنگ آرام بخشی که غروبهای دلگیر دهه 60 از تلویزیون پخش میشد، اگر ممکن است آن را برایم شناسایی کنید.
s3.picofile.com/file/8213398826/ms.wma.html
این ساخته‌ی کیتارو آهنگ‌ساز ژاپنی از مجموعه‌ی جاده‌ی ابریشمه. اسم آهنگ باید برج ناقوس باشه:
Kitaro, Silk Road, Bell Tower

Audiophile

تعداد پستها : 1

پست من طرف yaghesh الأحد أبريل 29, 2018 1:12 pm

یک داستان صوتی از دهه‌ی 60 ، مربوط به جنگ ایران و عراق؛ با صدای زنده‌یاد بهرام زند و دوبلورهای معروف آنزمان؛ پشت نوار کاست شماره‌ی 5 شرکت زنگ تفریح. لینک دانلود:
http://s8.picofile.com/file/8323930876/zang_02_05_mpg_Output_1.mp3.html

yaghesh

تعداد پستها : 3

پست من طرف Emiliano الجمعة مايو 04, 2018 5:30 am

تسلیت به همه ی هنردوستان و دوستان انجمن:

"ناصر چشم آذر" هم از میونمون رفت. خالق "باران عشق"، "باران شادی" و صدها یادمانه ی زیبای دیگه.
یه تسلیت ویژه هم به "رعنا چشم آذر" عزیز. امیدوارم هر چی خاک ایشونه، عُمر شما بانوی بزرگوار باشه:

https://www.aparat.com/v/SpBy4

Emiliano

پست من طرف 59 السبت مايو 05, 2018 7:38 am

Emiliano نوشته است:

تسلیت به همه ی هنردوستان و دوستان انجمن:

"ناصر چشم آذر" هم از میونمون رفت. خالق "باران عشق"، "باران شادی" و صدها یادمانه ی زیبای دیگه.
یه تسلیت ویژه هم به "رعنا چشم آذر" عزیز. امیدوارم هر چی خاک ایشونه، عُمر شما بانوی بزرگوار باشه:

https://www.aparat.com/v/SpBy4

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Mnx0_logoarmforum_thumb

با درود خدمت فروم رویایی و یاران ارجمند.
امیلیانو گرامی‌ با درود.
باور کنید هم اکنون با شنیدن این خبر،
دستام داره میلرزه!. ... نمیدونم چی‌ بگم ...
فقط اینکه، در طول عمر گرانقدری که استاد ناصر چشم‌آذر داشتند،
به اندازه‌ی یک کهکشان، موسیقی‌ و ملودی و آهنگ خلق کردند،
که تا همیشه، نام و یادشان جاودان خواهد بود ...
همچنین آرزوی سلامتی‌ و طول عمر داریم برای "استاد منوچهر چشم‌آذر" گرانقدر ...

- امیلیانوی گرامی‌، با کسب اجازه،
در مورد تالار فیلم نیز، همینجا مراتب سپاس را بیان میدارم.
فضای فروم رویایی، به برکت تمامی یاران و اساتید گرانقدر،
دلربا و بسودنی بوده و هست و خواهد بود. ... بنده هم کمترین هستم. با احترام.
راستش خبر درگذشت استاد ناصر چشم‌آذر، خیلی‌ اکنون سبب بارانی شدن چشم‌ها گشت ...

- در همین رابطه در جستجوی نت، به پیام تسلیت دستنویس علیرضا افتخاری نیز رسیدم .:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Yrev_payam

- استاد فرزانه " ناصر چشم‌آذر " -
- موسیقیدان، آهنگساز و تنظیم‌کننده -
با درایت و نبوغ موسیقایی در سطح جهانی و کهکشانی -
طلوع: ۱۰ دی ۱۳۲۹  ...  طلوعی دیگر: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 40a9_javdanyad.ostad.naser.cheshmazar

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Fb4_viviska-foruma

59
59

پست من طرف Emiliano الأحد مايو 06, 2018 10:52 am

yaghesh نوشته است:یک داستان صوتی از دهه‌ی 60 ، مربوط به جنگ ایران و عراق؛ با صدای زنده‌یاد بهرام زند و دوبلورهای معروف آنزمان؛ پشت نوار کاست شماره‌ی 5 شرکت زنگ تفریح. لینک دانلود:
http://s8.picofile.com/file/8323930876/zang_02_05_mpg_Output_1.mp3.html

سلام، دوست عزیز.
ببخشید، من این پست شما رو امروز دیدم.
کاست نادر و جالبی بود و فکر می کنم اولین بار بود تو وب قرار داده می شد. دست جنابعالی درد نکنه.
یاد زنده یاد "ابوالفضل بهرام زند" گرامی هم بخیر.

Emiliano

پست من طرف aliii70alireza الأربعاء يونيو 06, 2018 5:47 pm

سلام خدمت همه عزیزان امیدوارم حالتون خوب باشه من یه عکس با کیفیت از آلبوم بوی بهار دکتر حسن ریاحی میخواستم اگه ممکنه ارسال فرمایید متشکرم

aliii70alireza

تعداد پستها : 4

پست من طرف aliii70alireza الأربعاء يونيو 06, 2018 5:47 pm

اگر هم دوستی برای فروش این آلبوم رو داره به بنده پیام بده

aliii70alireza

پست من طرف 59 السبت يونيو 09, 2018 9:33 am

aliii70alireza نوشته است:
سلام خدمت همه عزیزان امیدوارم حالتون خوب باشه
من یه عکس با کیفیت از آلبوم بوی بهار دکتر حسن ریاحی میخواستم اگه ممکنه ارسال فرمایید متشکرم

aliii70alireza نوشته است:
اگر هم دوستی برای فروش این آلبوم رو داره به بنده پیام بده

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 E6h6_navar_kaset-booye_bahar-a_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 0cjs_navar_kaset-booye_bahar-b_thumb

* جناب aliii70alireza با درود.

- البته متوجه هستم که شما در پست اول، درخواست جلد آلبوم رو فرمودید، و در پست دوم،
چون صحبت از خود آلبوم روی‌سخن به میان آوردید، از اینرو مطلب زیر را مینویسم، شاید برایتان کارساز باشد.

(By Marcello) .:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Dpj_booye_bahar

- عرض شود که ۷ سال پیش (سال ۲۰۱۱)، این آلبوم بصورت کامل در فروم به بازنشر رسید.
بدین صورت که من بطور اتفاقی، آنرا در سایتی‌ یافته بودم، سپس به بازنشر در فروم رسانده بودم.
پس از آن، جناب "Marcello" (از اعضای قدیمی‌ فروم)، بیان داشتند که فایل روی‌سخن، نوارکاست ایشان بوده،
که برای اولین‌بار، در نت به نشر رسانده بودند. ضمن سپاس دوباره از Marcello گرامی، با کسب اجازه از ایشان،
تصویر جلد -آلبوم بوی بهار- که اسکن داشته بودند، فیلهای صوتی نوارش، و لینک پست‌های آن، تقدیم میگردد .:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 C0g_mehrdad_kazemi_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Kdj2_siyamak_aligholi_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 K8m_dr._hasan_riyahi_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Dpj_booye_bahar_thumb
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t17p300-topic#4120

- لازم به گفتم هست که اکنون در سرچ نت، دیدم که در سایت irmp3.ir نیز، کل این آلبوم بصورت تراک (تمامی ۱۴ آهنگ)،
از چندی پیش قرار گرفته و موجود هست (این تراک‌ها، کیفیتشان از آنچه که در فایلهای پیکو‌فایلی لینک بالا هست، بسیار بهتر میباشد -
از اینرو اگر قصد دریافت دارید، لینک‌های زیر را بارگیری فرمایید).

http://www.irmp3.ir/music/album_music/13280/آهنگ-های-آلبوم-بوی-بهار-از-مهرداد-کاظمی

.
.
.

* امیلیانو گرامی‌، با سپاس از پست اخیرتان که تالارفیلم بیان فرمودید.
تا چندی دیگر(که امیدوارم حال و خیالش پیش آید)، به گفتگو و نشر مطالب تازه خواهم پرداخت.
سلامت باشید ~ وقت خوش ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 E7f_viviska-foruma

59
59

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Empty ت

پست من طرف aliii70alireza الأحد يونيو 10, 2018 9:19 pm

با سلام خدمت همگی نوستالژی باز ها و علی الخصوص 59 عزیز و گرانقدر ... دوست خوبم بنده از صمیم قلب از شما بزرگوار بابت این محبت متشکرم ...رز رز رز رز رز
بنده مجموعه دار هستم و از کاستهایی که در آن جناب مهرداد کاظمی هنرنمایی فرمودند همین کار را کم دارم
لازم می دانم خدمت شما عرض کنم که جلد کاست رو برای آشنایی هرچه بیشتر آن میخواستم واین رو هم بگم که اولین بار این آلبوم رو در همین فروم پیدا کرده بودم که البته اون زمان دوران طفولیت بنده بود و مجموعه ای هم در کار نبود Very Happy  Laughing
باز هم از محبت شما بزرگوار سپاسگزارم
دست حق نگهدار شما

aliii70alireza

پست من طرف 59 الإثنين يونيو 11, 2018 9:57 am

* aliii70alireza گرامی‌ با درود. سپاس از لطف و دیدگاه مهر شما.
بازهم تاکید می‌کنم که آلبوم "بوی بهار"، برای اولین‌بار توسط جناب "Marcello"،
در فضای مجازی به نشر رسیده بود که مراتب سپاس را خدمت ایشان بیان میدارم. ...

- در رابطه با اینکه فرمودید، کلکسیون‌دار نوار و آلبوم موسیقی‌ هستید، ضمن تبریک خدمت شما،
این مورد را نیز باید بگویم، که اگر یک درصد، آلبوم "دریغا" را در مجموعه‌تان ندارید،
نوار آنرا تابستان ۲ سال پیش، بطور کامل و برای اولین‌بار در فضای مجازی،
به نشر در فروم رویایی رسانده بودم. همانگونه که بهتر میدانید، در آلبوم "دریغا-۱۳۶۸" نیز،
دو آهنگ سمفونیک با صدای -مهرداد کاظمی- موجود هست.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 6fep_jahangir.zamani-orkstr.samfonik.iran-dahe60_thumbامواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Hleb_darigha_(poster)_-_1368_b_thumb

* نوار کامل "دریغا" - ۶۰ دقیقه ~ (ضبط: خرداد ۱۳۶۸ - انتشار: همان سال یا ۱۳۶۹) .:
علیرضا افتخاری - محمد موسوی - محمدعلی‌ شکوهی - مهرداد کاظمی - محمد گلریز - جهانگیر زمانی‌
جلد اوریجینال نوار، فقط یک طرف دارد و داخلش بدون نوشته و عکس میباشد.
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 V110_darigha_thumb
http://s2.picofile.com/file/8260381168/Darigha_1368_.rar.html

- در ضمن، نوار "قدرت عشق (با صدای آندرآ بوچلی) ~ نشر در ایران، انتهای دهه هفتاد خورشیدی" را نیز،
در صورت تمایل میتوانید در پست روی سخن، دریافت نمایید. ... پست کامل آن در لینک زیر .:
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t25p250-topic#9468

.
.
.

پی‌نوشت:

- یاران ارجمند، عرض شود که، دو‌-سه پست بلند‌بالای تقریب کامل،
و همچنین تعداد زیادی رئوس مطالب از خاطرات و موارد نوستالژیک در دست دارم،
اما نمیدانم که چرا انسان در فصل تابستان انگار کمی‌ تنبل میشود و دستش بکار نمی‌رود.
باور کنید که زمستان، حال و هوای انجام کار، و به همان نسبت فعالیت در فروم رویایی، بیشتر است.
حال امید آنکه، حال و خیال پیش آید و موارد یادمانه‌سرشتی که پیش روی داریم، تقدیم گردد.
از دیدگاه بنده‌ی کمترین، مقصر این مساله(کم‌کاری‌های تابستانی)، همانا -فرانسه- است،
بویژه بخش جنوبی آن که دارای جاهایی‌ بسیار ناجور و به همان نسبت عالی‌ میباشد (لبخند).
تصاویر شنیع؟ زیر، بخش‌های سواحل جنوبی فرانسه را نشان میدهند (بهشت روی زمین است) .:

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 7v0_jonube.faranse.01

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Zt1i_jonube.faranse.02

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 F9zz_jonube.faranse.03

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Gj59_jonube.faranse.04

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 C53k_jonube.faranse.05

- حالا که سرور و آدرس فروم رویایی به کشور فرانسه نقل مکان کرده است،
این حق مسلم ماست(دوغ) که از طرف دولت فرانسه، به ما(مو) اقامت‌دایم در فرانسه تعلق گیرد.
همچنین خواهان آن هستیم که از طرف فرانسه، برایمان یک تور مسافرتی‌ رایگان به جنوب آن کشور فراهم گردد.

با احترام و سپاس ~ سلامت باشید ~ وقت خوش.

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 I1sl_viviska-foruma

59
59

پست من طرف 59 السبت يوليو 21, 2018 2:46 pm

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 O1z5_dvd_a.vida.de.leonardo.da.vinci.1971_thumb

- در متن سریال ماندگار "زندگی‌ لئوناردو دا وینچی - ۱۹۷۱"،
موسیقی‌ کوتاه بیست‌و‌سه‌ثانیه‌ای هست که فضای ملودیک و پردازش آرانژمان آن،
از آنجا که ملودی اصلی‌اش توسط ساز ویالن‌آلتو با همراهی آکورد هارپ(چنگ) نواخته میگردد،
روح و موجودیت این سریال بسودنی را، از دیدگاه هنری، مینوی و نوستالژیک، در خود نهادینه دارد.
ضمن سپاس دوباره از سازندگان ارجمند سریال فاخر "زندگی‌ لئوناردو دا وینچی - ۱۹۷۱"،
آن موسیقی کوتاه اما بس هنایش‌گذار -(نغمه‌ی خیال‌انگیز)-، در لینک زیر قرار گرفت.
با سپاس از آهنگساز هنرمندش - استاد آهنگساز رومانیایی‌ "(Roman Vlad - (1919-2013".

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 5fhj_muzik.by.roman.vlad_a.vida.de.leonardo.da.vinci.1971

http://s8.picofile.com/file/8332357768/Muzik_by_Roman_Vlad_A_Vida_de_Leonardo_Da_Vinci_1971_.wma.html

.
.
.

* بررسی‌ اجمالی‌ و کامل سریال "زندگی‌ لئوناردو دا وینچی - ۱۹۷۱" .:
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Q14w_philippe.leroy_thumb
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t25p325-topic#9649

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Qiaz_viviska-foruma

.
.
.

پی‌نوشت.:

پروردگارا
سپاسگزاریم که انسانهایی‌ از جنس بزرگی جهان هستی‌ات
در طول تاریخ همیشه در میان ما بوده‌ا‌ند و به برکت آنهاست
که "زندگی‌" معنای روشن و مسیر سبز جاودانگی‌اش را می‌پیماید
حافظ، لئوناردو دا وینچی، بوعلی‌ سینا و ...
صدرنشینان بارگاه مینوی‌ها و زیباترین‌ها هستند ...
باید اعتراف کنم تا به این لحظه
از وجود آسمانی موسیقی‌ "Prelude" - آفرینه‌ی "ونگلیس بزرگ" بی‌خبر بودم
و حال با شنیدن این شاهکار براستی که خیال به آرامشی ژرف هدایت میگردد ...

(HQ)
(Vangelis - Prelude)
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 5ph2_foto.by.59_gorgan.1378.b_thumb
https://www.youtube.com/watch?v=Q4ZDoABTWds

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Ukef_foto.by.59_gorgan.1378.a

(Foto by 59 - Gorgan 1378)

59
59

پست من طرف 59 السبت سبتمبر 22, 2018 9:58 am

- با درود خدمت فروم رویایی و تمامی یاران ارجمند.
امیدوارم که همانند همیشه، سلامت و سربلند باشید.
سپاس پروردگار را، که توفیق حضور در این سرای ارزشمند را داریم.

*خبری خوش و خوشایند در دنیای فیلم و سینما پدید آمده است* ....

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Johnny.English.Strikes.Again.2018_01

- از چند روز پیش (۰۹.۲۰۱۸)، فیلم تازه‌ای از مجموعه‌ی دیدنی‌ -مامور جانی اینگلیش-،
با بازی هنرمند صاحب‌سبک - جناب "روآن اتکینسون"، بر اکران سینماهای جهان آمده است،
که در اصل سومین فیلم از مجموعه‌ی یادشده و ادامه‌ای بر آن‌ها می‌باشد، با نام اصلی‌:
"2018 - Johnny English Strikes Again" ~
(در دوبله‌ی روسی با نام: "جانی اینگلیش: ماموریت تازه" - ۲۰۱۸).
- چند روز پیش که یکی‌ از کانال‌های یو.آ، تیزر آن‌را پخش داشت، براستی که خوش‌حال شدم،
از بس که دو فیلم قبلی‌ با حضور پرسوناژ حرفه‌ای و بامزه‌ی -جانی اینگلیش-،
همانند دیگر آثار استاد اتکینسون(مستر بین)، با ظرافت و کاردانی، ماهرانه پردازشی دراماتیک دارند،
و از آندست فیلم‌هایی‌ هستند که بدون تاریخ‌مصرف، برای همیشه قابل‌تماشا و بسودنی می‌باشند.
خدمت جناب استاد "Rowan Atkinson" و عوامل فیلم، تبریک میگوییم،
و سپاس که در دنیای فیلم‌و‌سینما، همچنان حضوری موفق دارند، و بازهم داشته‌باشند همیشه‌تا‌همیشه ...
- خیلی‌ دوست‌داشتم تا فیلم روی‌سخن~(جانی انگلیش3) را بروم و این‌روزها در سینما ببینم،
اما از زمانیکه جنگ میان اکراین و روسیه ایجاد شده، بنا به قانون‌های عجیب‌و‌غریب تازه در اکراین،
در سینماها فیلم‌های خارجی‌ را فقط به گویش اوکراینی دوبله و پخش نموده و دیگر بسان قبلها،
نسخه‌ی دوبله به روسی فیلم‌ها پخش نمی‌گردد!. از اینرو چند سالی‌ست که دیگر سینما نمی‌روم،
نه فقط من، بلکه خود ساکنان شهرهای شرقی‌ و روس‌زبان واقع در اکراین، به همین دلیل، سینما رفتنشان بسیار کم شده.
(گویش یا بقولی -زبان اکراینی- را تا حدی می‌دانم، اما حوصله‌اش را هیچگاه نداشتم و آنرا به رسمیت نمی‌شناسم)
از اینرو فیلمهای خارجی‌ را پس از مدتی‌ که می‌گذرد، با تهیه و خرید دی‌و‌ی‌دی دوبله به روسی‌شان می‌بینم.
"جانی انگلیش 3" را نیز کمی‌ صبر می‌کنم تا نسخه‌ی سی‌دی‌اش بیاید و سپس با شوق خواهم دید.
البته از آنجا که فیلم مشهوری هست، بزودی کانالهای تلویزیونی در سراسر جهان آنرا خریداری و پخش خواهند داشت ...

*  تیزر رسمی‌ و بسیار تماشایی از فیلم تازه‌ی استاد اتکینسون: "2018 - Johnny English Strikes Again"
(از جهت فرم چهره، خوشبختانه صورت‌شان بسان دهه۹۰میلادی، که "مستر بین" را ایفای نقش می‌داشتند،
جوان‌تر از سال‌های اخیر شده‌است، که این مهم در رسانایی مبحث "نگاه بازیگری" و "زبان ژست و بدن"،
که ایشان بخوبی و استادانه در آن مهارت دارند، نقشی‌ بسزا و مستقیم ایفا می‌دارد، و جای خوش‌حالی‌ست)
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Johnny.English.Strikes.Again.2018_02امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Johnny.English.Strikes.Again.2018_04امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Johnny.English.Strikes.Again.2018_03امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Johnny.English.Strikes.Again.2018_05
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Johnny.English.Strikes.Again.2018_06امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Johnny.English.Strikes.Again.2018_07امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Johnny.English.Strikes.Again.2018_08امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Johnny.English.Strikes.Again.2018_09
* Johnny English Strikes Again 2018 - Official Trailer .:
https://www.youtube.com/watch?v=__c_SVavGF4

*لینک پست‌های همگون با مطلب:

(مستربین پلیس میشود - ۲۰۰۳ - با دوبله ی خوب فارسی‌ - شاهکاری از هنر استاد چنگیز جلیلوند).:
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p880-topic#8555

(بررسی‌ دوبله‌ی آن).:
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p880-topic#8557

(مصاحبه‌ی تلویزیونی با استاد چنگیز جلیلوند - بسال ۱۳۹۳).:
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t25p40-topic#8905

(انتقاد از دوبله‌ی بد و پرسش‌برانگیز، از دومین فیلم مستربین پلیس میشود۲۰۱۱ که توسط شخص دیگری دوبله شده بود!).:
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t25p40-topic#8931

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Dublaj

- در رابطه با دوبله‌ی فیلم روی‌سخن به پارسی، که بی‌شک ایران نیز همچون -جانی اینگلیش‌ها(۲۰۰۳ و ۲۰۱۱)،
اقدام به خرید نسخه‌ی تازه‌ی آن(جانی‌اینگلیش3) برای ‌پخش خواهد داشت، "عاجزانه و ملتمسانه"، از پیشگاه صدا‌و‌سیما،
و یا استودیوی خصوصی که حق‌پخش‌فیلم را خریداری می‌نمایند، خواهشمندیم که "فقط و فقط"،
همچون فیلم اول "2003-Johnny English"، از استاد "چنگیز جلیلوند" برای دوبله‌ی آن دعوت بعمل آورند!،
و نه شخص دیگری. چون "فقط و فقط" جناب جلیلوند، سلطان سداسازی منطبق بر نقش و محتوای بازی استاد اتکینسون می‌باشند.
در همین راستا، بجاست تا در این پست، همچنین بزرگداشتی داشته باشیم از هنر استاد "چنگیز جلیلوند"،
که عمرشان طولانی و سرشان سلامت باد همیشه تا همیشه. ایشان قدرت بالایی‌ در سداسازی حنجره،
منطبق بر چهره و سبک دراماتیک هنر بازیگران چه ایرانی و چه خارجی‌ دارند، که بدون تکرار و تحمیل،
حنجره‌شان را با شیوه‌ی بازیگر تنظیم، و شاهکاری سداسازانه ایجاد می‌نمایند.
با آرزوی موفقیت برای تمامی هنرمندان و اهالی فرهنگ و دانش و ادبیات و تکنولوژی.
حضور ارجمندان را به شنیدن مصاحبه‌ای صوتی -تقریب دیگر قدیمی‌-، با استاد فرزانه "چنگیز جلیلوند" جلب می‌نماید،
که نزدیک به ۱۰سال پیش (۱۳۸۸/۲۰۰۹)، توسط سایت "رادیو زمانه-خانم مینو صابری"، تهیه و پخش شده بود.
رفتن ناگهانی استاد "حسین عرفانی" از این جهان، شوک بزرگی‌ بود که بر جامعه‌ی هنر و فرهنگ ایران چیره گشت!،
پس باید بیش از پیش -پاس‌داشت‌ها و یاد‌نیک‌داشت‌ها- بداریم، حضور هنرمندان بی‌همتا و تکرارناشدنی را -
گوهرانی که بسان و همتای‌شان، دیگر یافت نخواهد شد. عمرشان و هنرشان، جاودان و سلامت باد ...

* گفتگوی بیوگرافی‌وار با صدای استاد "چنگیز جلیلوند" که در مورد کارنامه‌ی هنری‌شان سخن فرمودند، بتاریخ سال ۱۳۸۸ .:
http://s8.picofile.com/file/8337936784/Ostad_Changiz_Jalilvand_Mosahebe_1388_.mp3.html

*منبع مصاحبه و مطالب تکمیلی در لینک زیر (عکاس و خبرنگار:"خانم مینو صابری"):
امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Ostad.Changiz.jalilvand.1388_Foto.by.Minu.Saberi_01امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Ostad.Changiz.jalilvand.1388_Foto.by.Minu.Saberi_02
http://zamaaneh.com/saberi/2009/05/post_57.html

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Ostad.Changiz.Jalilvand

یاد خاطرات گرامی‌ ...
سلامت باشید ~ وقت خوش ...

امواج صوتي گمشده (مخصوص كليپهاي صوتي از كارتون‌ها، سريال‌ها، فيلم‌هاي قديمي كودك و نوجوان و رادیو) - صفحة 41 Viviska-_Foruma

59
59

پست من طرف Emiliano الخميس سبتمبر 27, 2018 6:17 am

1. سلام به همه ی دوستان عزیزم.
دلم براتون خیلی تنگ شده.

2. این هم هدیه ی ناقابلی از مهر 1397:
کامل ترین و باکیفیت ترین آلبوم "قصه های مجید" ساخته ی جاودانه ی زنده یاد "ناصر چشم آذر":

http://s9.picofile.com/file/8325529100/Naser_Cheshmazar_The_Stories_of_Majid_1991_cafeclassic5_ir_.rar.html
گذرواژه: cafeclassic5.ir

منبع:
کافه کلاسیک
http://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=294&pid=37549#pid37549

و با تشکر بسیار زیاد از دوست عزیزم "مراد بیگ".

3. پست اسکریپت (معادل من درآوردی بنده: چاپار نگاشت!!) 1:

تراک 10 بی نهایت منو یاد "تاراج" و آلبوم یافت می نشدنیش انداخت و داغ دلم دوباره تازه شد!

4. چاپارنگاشت 2:

تراک 15 داره منو دیوونه می کنه. رفت و برگشت های هنرمندانه ی آهنگساز بین اصفهان و تبریز و تغییر قرینه ها؛ به نحوی که، آخرش هم متوجه نمی شه گوینده ی این لحن ها کجاییه!

5. چاپارنگاشت 3:

"59" عزیز، اطلاع رسونی تون در مورد فیلم جدید "روآن اتکینسن" عالی بود. عاشق این مردم. اعجوبه ست.
عکس کتاب زنده یاد "نوذری" هم بی نهایت عالی بود.
ممنونم ازت.

6 فعلاً.

Emiliano

صفحه 41 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 22 ... 40, 41, 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة