کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

+29
Emiliano
ahmad1395
Negin 2
59
babak
Jack Holborn
Luska
SMAM
bahman.Gh
ramin
ژوا
fazel1994
heidiiii
Nostalji
Mihakralj
Nazanin58
jasonbourne
ASDALIREZA105
zerocold
Indiana Jones
S@M
Roxpa
Milassyui
ahmad1300mo
arman
heidiii
alirad
slevin(HAMID
SMBAGHERI
33 مشترك

صفحه 1 از 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  الصفحة التالية

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Empty فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف SMBAGHERI الثلاثاء يوليو 08, 2014 9:11 pm

شبکه نسیم قسمتی از اجرای زنده یاد منوچهر نوذری ملون راپخش کرد که بسیار زیبا و بیاد ماندنی بود در ضمن زنده یاد اسکندری مجری دهه 60 تلویزیون هم حضور داشت من امکان ضبط نداشتم اگر کسی از دوستان این ویدیو خاطره انگیز را دارد لطف بفرماید
SMBAGHERI
SMBAGHERI

تعداد پستها : 17

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف slevin(HAMID السبت يوليو 12, 2014 4:20 am

تله‌تئاتر «طنزآوران جهان» به کارگردانی داریوش مودبیان و حسین فردرو سال 1364 ساخته شد
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Image_gallery?uuid=016ef799-69c9-40b6-b083-9db0fe79f54e&groupId=25669&t=1331659959288
اکبر عبدی در نقش پاسبان (نفر چهارم از سمت راست)، فردوس کاویانی در نقش رئیس کلانتری (نفر سوم از سمت چپ) و داریوش مودبیان در نقش دانشجو (نفر وسط نشسته پشت میز)
slevin(HAMID
slevin(HAMID

تعداد پستها : 129
آدرس پستي : تهران

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف alirad السبت يوليو 12, 2014 4:11 pm

سلام تیتراژ وبخشهایی از سریال ماجرا های خانه شماره 13
https://www.youtube.com/watch?v=m8uh3QIWMTY

alirad

تعداد پستها : 32

پست من طرف SMBAGHERI السبت يوليو 12, 2014 10:44 pm

کسی از دوستان در مورد وضعیت مجری باسابقه رضا معینی که نامها و نشانه ها را اجرا میکرد اطلاعاتی دارد و اگر فایل تصویری یا صوتی از ایشان دارید قرار بدید خیلی دنبال هستم و نتیجه ای تا کنون نگرفتم
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف heidiii الأحد يوليو 13, 2014 8:02 am

سلام دوستان
مدتی از فروم بی خبر بودم و می بینم که خبری از دوستان قدیمی نیست.
شاید روزه داری، رمق و انرژی رو از دوستان گرفته که اینجا پرنده پر نمی زنه!
ما که جون روزه گرفتن نداریم ولی هرکی همت و توانش رو داره، خدا ازش قبول کنه.

دوست عزیز، SMBAGHERI
ممنونم به خاطر مطالب مفیدی که به اشتراک گذاشتین و یادآوری اسم دختر آقای افشار.
راستش بنده خبر و نشونی از مجری برنامه ی نامها و نشانه ها ندارم.
اینطور که خواهرم میگه، طی سی روز ماه رمضون برنامه ای از شبکه یک پخش میشه به اسم "آن روزها" که قطعات و گزیده ای از برنامه های دهه ی شصت و هفتاد رو نمایش میدن.
و شماره پیامکی داره که میشه از چهره های دهه شصتی برای دعوت تو برنامه پیشنهاد داد.
شاید اگه درخواستتون رو به این برنامه بفرستین، تو این دو هفته باقیمونده از برنامه، ایشون رو هم به عنوان یکی از مهمونای برنامه ببینید.

امیدوارم دوستان قدیمی و جدیدمون، هرجایی هستن سلامت و تندرست و شاد باشن.
من هم مقادیری خاطره و سوپرایز برا دوستان دارم که هرموقه به دستم رسید و دستم پرتر شد و فرصتم خالی و وقتم آزاد، خدمت میرسم و در اختیار دوستان قرار میدم.

heidiii
heidiii

تعداد پستها : 24

پست من طرف SMBAGHERI الأحد يوليو 13, 2014 10:20 pm

heidiii نوشته است:
سلام دوستان
مدتی از فروم بی خبر بودم و می بینم که خبری از دوستان قدیمی نیست.
شاید روزه داری، رمق و انرژی رو از دوستان گرفته که اینجا پرنده پر نمی زنه!
ما که جون روزه گرفتن نداریم ولی هرکی همت و توانش رو داره، خدا ازش قبول کنه.

دوست عزیز، SMBAGHERI
ممنونم به خاطر مطالب مفیدی که به اشتراک گذاشتین و یادآوری اسم دختر آقای افشار.
راستش بنده خبر و نشونی از مجری برنامه ی نامها و نشانه ها ندارم.
اینطور که خواهرم میگه، طی سی روز ماه رمضون برنامه ای از شبکه یک پخش میشه به اسم "آن روزها" که قطعات و گزیده ای از برنامه های دهه ی شصت و هفتاد رو نمایش میدن.
و شماره پیامکی داره که میشه از چهره های دهه شصتی برای دعوت تو برنامه پیشنهاد داد.
شاید اگه درخواستتون رو به این برنامه بفرستین، تو این دو هفته باقیمونده از برنامه، ایشون رو هم به عنوان یکی از مهمونای برنامه ببینید.

امیدوارم دوستان قدیمی و جدیدمون، هرجایی هستن سلامت و تندرست و شاد باشن.
من هم مقادیری خاطره و سوپرایز برا دوستان دارم که هرموقه به دستم رسید و دستم پرتر شد و فرصتم خالی و وقتم آزاد، خدمت میرسم و در اختیار دوستان قرار میدم.

هایدی عزیز : از ابراز لطفتون ممنونم من هم منتظر دوستان بودم که فروم را فعال  کنن حالا که سرزدید فعالیتتون را ادامه بدید در خدمتتون هستم برای یاداوری خاطرات خوش دیروز . در ضمن فایل نامها و نشانه ها را از صفحات قبلی دانلود کردم اما در قسمت مربوطه گفته شده  پسورد ان برای اعضا فعال ارسال میشه شما هم که واقعا فعال هستید  اگر تونستید به من  کمک کنید  و پسورد این فایل را در اختیارم قرار بدید ممنونتون میشم این هم لینک مربوطه به نامها و نشانه ها    http://s3.picofile.com/file/7572150000/Namha_Va_Neshaneha.rar.html
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف heidiii الإثنين يوليو 14, 2014 5:03 am

SMBAGHERI گرامی
خوشحالم که فایل تصویری نام ها و نشانه ها رو پیدا کردین و متاسفم که نتونستین بهش دسترسی پیدا کنین.
متاسفانه من این فایل رو در اختیار ندارم و پسوردش رو نمی دونم.
از اونجاییکه اطلاع ندارم چه کسی روی این فایل پسورد گذاشته کمکی از دستم برنمیاد.
ولی تصور میکنم اگه برای یکی از دوستان قدیمی مثل امیلیانو پیام خصوصی بگذارید بتونید در مورد پسورد اون راهنمایی بگیرید.

دوست عزیز
زنده کردن خاطره ها همیشه دلنشین و دوست داشتنیه. ولی به نظر میرسد شما کمی دیر تشریف آوردید.
دوستان اینجا به اندازه خودشان گفته اند و نوشته اند و الان خیلی وقت است انرژی ها و انگیزها ته کشیده و فروم تقریبا خاموش شده.

امیدوارم قسمتی از نامها و نشانه ها رو تو برنامه ی "آن روزها" نمایش بدن و شما هم به گمشده تون برسین.
heidiii
heidiii

تعداد پستها : 24

پست من طرف SMBAGHERI الإثنين يوليو 14, 2014 6:57 pm

heidiii نوشته است:
SMBAGHERI گرامی
خوشحالم که فایل تصویری نام ها و نشانه ها رو پیدا کردین و متاسفم که نتونستین بهش دسترسی پیدا کنین.
ولی تصور میکنم اگه برای یکی از دوستان قدیمی مثل امیلیانو پیام خصوصی بگذارید بتونید در مورد پسورد اون راهنمایی بگیرید.

دوست عزیز
زنده کردن خاطره ها همیشه دلنشین و دوست داشتنیه. ولی به نظر میرسد شما کمی دیر تشریف آوردید.
دوستان اینجا به اندازه خودشان گفته اند و نوشته اند و الان خیلی وقت است انرژی ها و انگیزها ته کشیده و فروم تقریبا خاموش شده.

امیدوارم قسمتی از نامها و نشانه ها رو تو برنامه ی "آن روزها" نمایش بدن و شما هم به گمشده تون برسین.
         با سلام هایدی گرامی پسورد روی فایل را امیلیانو گذاشتن و من نمیدونم چه طوری پیام خصوصی بذارم به کمک شما نیاز دارم . از شما دوست عزیز میخوام همراهی کنید تا چراغ فروم خاموش نشه و بتونیم هر چه بیشتر خاطرات شیرین آن روزها را زنده کنیم . گرچه مطابق فرمایش شما دیر وارد فروم شدم اما سعی میکنم این تاخیر را جبران نمایم و اگر قابل بدونید مباحث را به اتفاق دنبال کنیم
SMBAGHERI
SMBAGHERI

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Empty قسمتی از برنامه نامها و نشانه ها

پست من طرف arman الأربعاء يوليو 16, 2014 10:30 am

SMBAGHERI نوشته است:
heidiii نوشته است:
SMBAGHERI گرامی

دوست عزیز

با سلام هایدی گرامی پسورد روی فایل را امیلیانو گذاشتن و من نمیدونم چه طوری پیام خصوصی بذارم به کمک شما نیاز دارم . از شما دوست عزیز میخوام همراهی کنید تا چراغ فروم خاموش نشه و بتونیم هر چه بیشتر خاطرات شیرین آن روزها را زنده کنیم . گرچه مطابق فرمایش شما دیر وارد فروم شدم اما سعی میکنم این تاخیر را جبران نمایم و اگر قابل بدونید مباحث را به اتفاق دنبال کنیم
سلام
قسمتی از برنامه نامها و نشانه ها که از برنامه نقره پخش شده بود :
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=f7334734c1f9e7a0d6f35cb277e42511
ناگفته نماند این فایل همان فایلی است که امیلیانوی عزیز قبلاً آپلود کرده بودند .و در انتهای این صفحه پسورد اون رو هم خودشان گذاشته اند :
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t20p40-topic
با تشکر فراوان از emiliano گرامی !

اين مطلب آخرين بار توسط arman در الخميس يوليو 17, 2014 2:20 pm ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.

arman

تعداد پستها : 31

پست من طرف SMBAGHERI الأربعاء يوليو 16, 2014 6:27 pm

دوست عزیز آرمان گرامی: از لطف شما که فایل نامها و نشانه ها را قرار دادید بینهایت ممنونم . خیلی من دنبال اون بودم و واقعا خاطرات 30 سال قبل را زنده کردید . امیدوارم بتونم زحمت شما را جبران نمایم
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف arman الخميس يوليو 17, 2014 2:07 pm

SMBAGHERI نوشته است:دوست عزیز آرمان گرامی: از لطف شما که فایل نامها و نشانه ها را قرار دادید بینهایت ممنونم . خیلی من دنبال اون بودم و واقعا خاطرات 30 سال قبل را زنده کردید . امیدوارم بتونم زحمت شما را جبران نمایم

سلام
خوشحالم که خوشتان آمد. ناگفته نماند این فایل همان فایلی است که امیلیانوی عزیز قبلاً آپلود کرده بودند .و در انتهای این صفحه پسورد اون رو هم خودشان گذاشته اند :
و صدالبته نیاز به جبران نیست چون بنده هیچ زحمتی نکشیده ام. با تشکر فراوان از امیلیانوی گرامی !
پاینده باشید .

arman

تعداد پستها : 31

پست من طرف SMBAGHERI الخميس يوليو 17, 2014 7:23 pm

arman نوشته است:
SMBAGHERI نوشته است:دوست عزیز آرمان گرامی: از لطف شما که فایل نامها و نشانه ها را قرار دادید بینهایت ممنونم . خیلی من دنبال اون بودم و واقعا خاطرات 30 سال قبل را زنده کردید . امیدوارم بتونم زحمت شما را جبران نمایم

سلام
خوشحالم که خوشتان آمد. ناگفته نماند این فایل همان فایلی است که امیلیانوی عزیز قبلاً آپلود کرده بودند .و در انتهای این صفحه پسورد اون رو هم خودشان گذاشته اند :
و صدالبته نیاز به جبران نیست چون بنده هیچ زحمتی نکشیده ام. با تشکر فراوان از امیلیانوی گرامی !
پاینده باشید .
                سلام آرمان گرامی از شما و امیلیانوی گرامی سپاسگذارم . لینکی که در صفحه 3 گذاشته شده  و پسورد داشت غیر فعال بود        و قابل دانلود نیست 
                                                                                  http://rapidshare.com/files/390260121/Namha_Va_Neshaneha.rar.html             . اما در صفحه ای دیگر لینک دیگری بود که دانلود میشد اما پسورد ان موجود نبود و این پسورد که مربوط به لینک بالایی است روی دومی کار نمی کرد حالا نمیدونم که این دو لینکی که در دو صفحه متفاوت گذاشته شده یکی است یا دو فایل مجزاست . البته راز این موضوع را امیلیانوی گرامی که هر دو لینک را گذاشتن میتونن روشن کنن . موفق باشید. این هم لینکی که دانلود میشه اما پسورد ان معلوم نیست          http://s3.picofile.com/file/7572150000/Namha_Va_Neshaneha.rar.html                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  
SMBAGHERI
SMBAGHERI

پست من طرف ahmad1300mo الأربعاء يوليو 23, 2014 11:10 am

دوستان عزیز چند فیلم قدیمی درخواست داشتم که تو بازار نیستند اگر کسی از دوستان در دسترس داره لطف میکنه برای دانلود بزاره ؟
1- مشت "ساخت ایران"
2- مردی در ایینه "ساخت ایران"
3- افسانه جودو "ساخت ژاپن "
4- جدال در شهر " وسترن"

ahmad1300mo

تعداد پستها : 34

پست من طرف Milassyui الخميس يوليو 24, 2014 2:18 am

ahmad1300mo نوشته است:دوستان عزیز چند فیلم قدیمی درخواست داشتم که تو بازار نیستند اگر کسی از دوستان در دسترس داره لطف میکنه برای دانلود بزاره ؟
1- مشت   "ساخت ایران"
2- مردی در ایینه  "ساخت ایران"
4- جدال در شهر " وسترن"

سلام جناب احمد عزيز بنده اين دو مورد يعني مردي در اينه مرحوم ساموئل خاچكيان و مشت سيامك اطلسي را در ارشيو دارم و در اسرع وقت در اختيار شما بزرگوار قرار خواهم داد موفق باشيد
Milassyui
Milassyui

تعداد پستها : 49

پست من طرف ahmad1300mo الخميس يوليو 24, 2014 9:54 am

Milassyui نوشته است:
ahmad1300mo نوشته است:دوستان عزیز چند فیلم قدیمی درخواست داشتم که تو بازار نیستند اگر کسی از دوستان در دسترس داره لطف میکنه برای دانلود بزاره ؟
1- مشت   "ساخت ایران"
4- جدال در شهر " وسترن"

سلام جناب احمد عزيز بنده اين دو مورد يعني مردي در اينه مرحوم ساموئل خاچكيان و مشت سيامك اطلسي را در ارشيو دارم و در اسرع وقت در اختيار شما بزرگوار قرار خواهم داد موفق باشيد
داداش واقعا بزرگی میکنی خیلی دنبال این دوفیلم هستم واقعا جذاب و دیدنی هستند مخصوصا بازی کاظم افرند نیا در فیلم مردی در ایینه و بهزاد جوانبخش در فیلم مشت واقعا زیبا و دیدنی هستند

ahmad1300mo

تعداد پستها : 34

پست من طرف Milassyui الخميس يوليو 24, 2014 10:25 am

ahmad1300mo نوشته است:
Milassyui نوشته است:
1- مشت   "ساخت ایران"
4- جدال در شهر " وسترن"

داداش واقعا بزرگی میکنی خیلی دنبال این دوفیلم هستم واقعا جذاب و دیدنی هستند مخصوصا بازی کاظم افرند نیا در فیلم مردی در ایینه و بهزاد جوانبخش در فیلم مشت واقعا زیبا  و دیدنی هستند

خواهش ميكنم انجام وظيفه است حتما بله كاظم افرندنيا در اين فيلم نقش رحمان مباشر را دارند البته بنده بيشتر بازي حسين يار يار را علاقه مند هستم كه در اين فيلم نقش افسر نيروي هوايي امير حسين برزو تمام سكانس اين فيلم برام خاطرست حتي فيلم مشت هم گروهبان احمد خير ابادي كه هيچ بخشش نميكنه و هرطوري شده بايد ان مشت را بخ خدا بيامرز منوچهر حامدي بزنه
Milassyui
Milassyui

تعداد پستها : 49

پست من طرف Roxpa الإثنين يوليو 28, 2014 4:57 am

سلام. نمیدونم این سریال تو قبلا پیدا کرده بودید یا نه، من توی فروم قبلی‌ کودکی ۴-۵ سال پیش فکر می‌کنم گذشته بودم.
https://www.youtube.com/watch?v=eWVc4teYXOo

Roxpa

تعداد پستها : 6

پست من طرف 59 الأربعاء أغسطس 13, 2014 4:36 pm

.
.
.

زندگی‌ چیست؟، خون دل خوردن، زیر دیوار آرزو مردن ....
"رابین ویلیامز عزیز و دوست داشتنی"، ...
سال ۱۳۷۴ خورشیدی بود که برای اولین بار، با هنر بی‌ همتای بازیگری شما،
در فیلم "خانم داوت‌ فایر - ۱۹۹۳"، مدهوش شدم. ... واقعن حسابش از دستم در رفته،
که از آن‌ سال تا کنون (یعنی‌ در طی‌ ۲۰ سال)، چند بار فیلم یاد شده را با جان و دل‌ تماشا کردم.
هنر تقلید صدا، گویندگی و بازیگری شما، بی‌ نظیر بود. ...
البته با فیلمها و آثار دیگرتان نیز از همان زمان آشنا شدم (جومانجی و ...).
واقعن چرا؟ چرا این جهان اینگونه سنگدل است؟. شما که از شهرت، جایگاه اجتماعی و مادی،
هیچ کم نداشتید، اما اینگونه رفتید ...، پس حتمن دلتان آزرده بوده، و روح حساس و هنرمندتان را،
هیچ یک از مسایل دلربا اما زودگذر دنیوی، سیراب نکرده بوده است!. ...
یادتان گرامیست ...، (چقدر شنیدن خبر رفتنتان، شگفت انگیز بود). ...

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Vq8pi6q80xwbyj6qeg6

.
.
.

- چشمه میجوشد برای روح تراوش،
و نه از برای پر کردن جوی.

........................
........................
........................

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj2005h@yahoo.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف 59 الخميس أغسطس 14, 2014 4:54 pm

.
.
.

"شنبه" بلوچی است كه بنا به تصنيفی محلی ‌كه در وصيت نامه ی پدرش به آن اشاره شده،
در پی گنجی است كه او را خوشبخت سازد. "شنبه" با همكاری یک جوان به نام "صادق" كه فراری است،
‌براي يافتن گنج اقدام میكند، اما جست و جوها بی حاصل است. موقعی كه او با عصبانيت خاکها را زير و رو میكند
و به وصيت نامه ی پدرش شک ميكند، صادق قدری گندم به او می دهد تا با كاشت و برداشت، گنج واقعی را به دست آورد.

نویسنده: صادق هاتفی / کارگردان: اکبر صادقی‌ / بازیگران: بیژن امکانیان، صادق هاتفی، جمشید مشایخی / محصول ایران - ۱۳۶۶

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Lm3z40cs8ymxnji19x6

.
.
.

* فیلم نوستالژیک و خوشساخت "سیمرغ - ۱۳۶۶" در یک فایل فشرده (کیفیت و اندازه مناسب) .:
http://s5.picofile.com/file/8135131134/Simorgh_1366.rar.html

.
.
.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی J0s4qd0mkbhv0pvpnny

* موسیقی‌ زیبای این فیلم، ساخته ی زنده یاد "آندره آرزومانیان" می‌باشد .:
http://s5.picofile.com/file/8135131192/Simorgh_Muzik_Andre_Arezumanian_1366.rar.html

.
.
.

پی‌ نوشت:

فایل ارزشمند تصویری زیر، مربوط به اوایل دهه ی ۷۰ میباشد ....
واقعن هم سینما چقدر شخصیت داشت آنروز‌های شصت و اوایل هفتاد،
و هم اگر قرار به مصاحبه با بزرگان بود، مجری توانمندی همچون زنده یاد منوچهر نوذری،
اقدام به انجام این مهم مینمود. ... / اما در روزگار کنونی، بقدری لوسبازی زیاد شده،
که واقعن نمیدانم چه میتوان گفت. ... کانال ۵، چند سالیست یک مجری دارد (نام نمی آورم)،
سال گذشته جشنی بود آئینی در آن شبکه، کنجکاو شدم ببینم که از چه قرار بوده است،
سایت تلوبیون هنوز پولی‌ نشد بود، جشن تلویزیونی را آنجا دیدم. این جوان مجری بدصدا هم بود،
اصلن انگار نه‌ انگار که دوربینی آنجاست، ... بینی‌ ا‌ش را تمیز میکرد، خیلی‌ ریلکس و راحت جلوی دوربین.
کنجکاو شدم ببینم این عتیقه‌‌‌های بی‌هنر را که فقط رو دارند، از کجا می‌‌آورند. ... با یک جستجوی ساده ی اسم،
مصاحبه‌ ای روزنامه‌ ای را دیدم که در آن گفته بود، چند سال پیش، "یک روز معرفی‌ شده است به کانال ۵".
بگذریم، ....
.......
سالها بود دوست داشتم تا مصاحبه‌ ای تصویری با استاد علی‌ حاتمی را ببینم،
و سرانجام فایل ویدیویی زیر یافت شده. ... منوچهر نوذری، گوینده و مجری توانا و خوشصدا،
به گفتگو با استاد علی‌ حاتمی پرداخته بود ... چقدر شخصیت و سطح کار، آنروزها بالا بوده.
بگمانم، منزل استاد حاتمی باشد ... یاد هردوشان، گرامی و جاودان ....

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی 98e0fs0n8dl7cz9oy1hd

* گفتگوی تلویزیونی منوچهر نوذری با علی حاتمی .:
http://namehnews.ir/News/Item/11953/5/11953.html

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف babak الجمعة أغسطس 15, 2014 7:14 am

59 نوشته است:

.
.
.

زندگی‌ چیست؟، خون دل خوردن، زیر دیوار آرزو مردن ....
"رابین ویلیامز عزیز و دوست داشتنی"، ...
سال ۱۳۷۴ خورشیدی بود که برای اولین بار، با هنر بی‌ همتای بازیگری شما،
در فیلم "خانم داوت‌ فایر - ۱۹۹۳"، مدهوش شدم. ... واقعن حسابش از دستم در رفته،
که از آن‌ سال تا کنون (یعنی‌ در طی‌ ۲۰ سال)، چند بار فیلم یاد شده را با جان و دل‌ تماشا کردم.
هنر تقلید صدا، گویندگی و بازیگری شما، بی‌ نظیر بود. ...
البته با فیلمها و آثار دیگرتان نیز از همان زمان آشنا شدم (جومانجی و ...).
واقعن چرا؟ چرا این جهان اینگونه سنگدل است؟. شما که از شهرت، جایگاه اجتماعی و مادی،
هیچ کم نداشتید، اما اینگونه رفتید ...، پس حتمن دلتان آزرده بوده، و روح حساس و هنرمندتان را،
هیچ یک از مسایل دلربا اما زودگذر دنیوی، سیراب نکرده بوده است!. ...
یادتان گرامیست ...، (چقدر شنیدن خبر رفتنتان، شگفت انگیز بود). ...

برای نوشتن این  مطلب مردَد بودم،مبادا تعبیر شود به قضاوت رابین ویلیامز دوست داشتنی و شکستنی.پیشاپیش می گویم قصدم قضاوت کسی که فقط از طریق فیلمها و اخبار دیده ام و شنیده ام نیست.ویلیامز برای من فقط یک ناشناس دوست داشتنی است.
یاد فیلم  what dreams may come که هنوز هم بنظرم فیلمی لطیف ،خاص و زیبا از نظر بصری می آید افتادم.تلاشی که رابین ویلیامر برای نجات همسرش از برزخ وحشتناکی که به دلیل خودکشی گرفتارش شده است می کند.
به این فکر کردم که آیا جایی از دنیا کسی بوده که تنها و نا امید به نبودن و خودکشی فکر می کرده و این فیلم او را به تردید انداخته باشد؟
چه رویاهایی که نمی آیند.چه  رویاهایی که دیگر باورشان نداریم.
با شنیدن این خبر شعر ریچارد کوری از ادوین آرلینگتون در ذهنم دوباره نواخته شد.داستان مردی که ثروتمند،باسواد،جذاب و محبوب و مورد تحسین تمام اهالی شهر است و در یک شب آرام تابستانی به زندگی خود خاتمه می دهد.

Whenever Richard Cory went down town,
We people on the pavement looked at him:
He was a gentleman from sole to crown,
Clean favored, and imperially slim.

And he was always quietly arrayed,
And he was always human when he talked;
But still he fluttered pulses when he said,
'Good-morning,' and he glittered when he walked.

And he was rich - yes, richer than a king -
And admirably schooled in every grace:
In fine, we thought that he was everything
To make us wish that we were in his place.

So on we worked, and waited for the light,
And went without the meat, and cursed the bread;
And Richard Cory, one calm summer night,
Went home and put a bullet through his head

اجرای این شعر توسط سایمون و گرفونکل را تقدیم رابین ویلیامز و شما دوستان عزیز میکنم
https://www.youtube.com/watch?v=euuCiSY0qYs
babak
babak

تعداد پستها : 318

پست من طرف S@M الجمعة أغسطس 15, 2014 10:08 am

چه اشاره به جایی کردید بابک عزیز، این شعر Richard Cory خیلی برای من خاطره انگیزه و برمیگرده به زمانی که من دانشجوی لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی بودم. این شعر در کتاب sound and sense آمده بود که برای همه دانشجوهای هم رشته من آشنا است. اون موقع هم خیلی این شعر روی من اثر گذاشت و هیچ وقت فکر نمیکردم روزی وصف حال این هنرمند عزیز بشه که من اولین بار در کودکی باهاش موقعی آشنا شده بودم که در پشت صحنه کارتون علاءالدین والت دیسنی در حال اجرای صدای شخصیت جینی بود و من همیشه هر وقت جینی رو میدیدم چهره اون یادم می افتاد. واقعاً افسوس... رز

59 عزیز این فایل مصاحبه زنده یادان علی حاتمی و منوچهر نوذریرو من تازه الان دیدم. چقدر عالی و با ارزش بود. ممنون از اینکه با ما هم مطرحش کردید. بله متاسفانه مجریهای الان تلویزیون کارشون از لوسبازی هم گذشته و باز متاسفانه یک بی ادبی و بی مبالاتی فراگیری بر سطح جامعه مان حاکم شده که واقعاً علتش را نمی دانم چون تا چند سال پیش واقعاً روال این نبود... و مجریها نیز از آن مستثنی نیستند. بخصوص که سواد و هنری هم برای ارائه ندارند تنها میماند یکسری لودگی و مسخره بازی...
S@M
S@M

تعداد پستها : 161

پست من طرف 59 الجمعة أغسطس 15, 2014 2:41 pm

بابک گرامی با درود.
از مطالبی که مطرح ساختید ممنون هستم.
همچنین از لطف و تلاش شما در بخش کتابها.
قرار بود که دیگر نیایم، اما مرگ رابین ویلیامز،
سبب شد که به خدمت فروم رویایی آیم ....
مرگ "رابین ویلیامز"، خبر بسیار هنایشگذاری بود.
خودکشی‌ چه بصورت مستقیم،
و چه بصورت غیر مستقیم (یعنی‌ مواد مخدر و الکل)،
در میان هنرمندان که "صاحبان احساس" بشمار می‌‌آیند، زیاد است.
برای برخی‌ رخدادها، بررسی‌ و آنالیز‌های استوار بر منطق نیازی نیست.
چرا که جواب روشن است. ... انسان که شکننده باشد،
اگر از خود غافل شود، عاقبتش رسیدن به ایستگاه "پوچی" ‌ست،
ایستگاهی که از آنجا، خیلی‌‌ها همچون صادق هدایت، سهراب شهید ثالث،
رابین ویلیامز و ...، بسوی رهایی رهسپار شدند. ...
بیشتر هنرمندان و ادیبان راستین، لباس تن برای روح آزاد و بزرگشان، کوچک است.
حتا فعالیتهای ادبی‌ و هنریشان هم، نوعی شکستن قفس است.
هر چند سال که عمر کنند، در تقلا هستند،
در جوششی برای بیرون آمدن و رها شدن ...
سلامت باشید.

خانم سم با درود.
بسیار خرسندم که گفتگوی زنده یاد نوذری و حاتمی، مورد توجه قرار گرفته.
خودم نیز خیلی‌ خوشحال شد‌م وقتی‌ آنرا دیدم. ...
فرمایش شما کاملن درست هست. ... آنروز‌های شصت و اوایل هفتاد،
سبک لباس پوشیدن حتا، شخصیت داشته!، دیگر چه برسد به شیوه ی گفتار.
جامعه ی ایران ما، ۷ سال است که زبان طنزش شده، انواع و اقسام حرفهای پوچ،
که همگی‌ بدور مفهوم سرویس بهداشتی میگردند، و مسببش، رضا عطاران است.
در فضای فارسی‌ زبان سایتهایی‌ چون یوو.تیوب. که کاربران دیدگاه هایشان،
بدون فیلتر و حذف شدن بازتاب می‌ یابد، سر کوچکترین مسایل، می‌‌آیند فحش مینویسند،
و از زشت‌ ترین واژه‌ها برای ابراز نارضایتی خود استفاده میکنند. خب این اسمش چیست؟
"عقده گشایی"، "فقر فرهنگی‌" و .... / شما و دیگر بزرگوارنی که زبان انگلیسی بلد هستید،
و همچنین من که دسترسی به سایت ها و محیطهای مجازی روس زبان دارم، همگی‌ میدانیم،
که گویشوران دو زبان خارجی‌ که گفته شد، اگر جایش باشد، ممکن است بدترین حرفها را بزنند،
برای نمونه در دعوا و ...، اما باور کنید که یکی‌ از بی‌ تربیت‌ ترین محیطهای مجازی در اینترنت،
مربوط به بخش نظرات پارسی زبانها در سایتهایی چون یو.تیو.ب است. ... گویشوران زبانهای دیگر،
منطقشان در گفتار خیلی‌ بیشتر است. اگر از دیدگاه هم خوششان نیاید، در کمال آرامش،
"دوئل گفتار" یا همان "مناظره" انجام میدهند. ... اما در بین قشر عوام ما،
آنهم در بین (برخی‌) که امروزی هستند، چنین چیزی نیست. تا از حرف یکدیگر خوششان نیاید،
فحش میدهند!، خیلی‌ راحت به ناموس یکدیگر توهین میکنند!!!. خب این یعنی‌ چه؟.
گمان من بر این هست، که محیطهای مجازی یعنی‌ اینترنت، بهترین جا برای شناخت فرهنگ انسانهاست،
چرا که هر کسی‌ میتواند با یک نام مستعار، و با دانستن اینکه دیده و شناخته نمیشود،
هر چه میخواهد بگوید، و در اصل، درون روح و وجودش را آشکار سازد.
این روندی که در فضای مجازی ایرانی‌ ما وجود دارد، نشان از دنیایی پر ز عقده و مشکل است.
بابت زیاده گویی پوزش میخواهم.
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 السبت سبتمبر 13, 2014 2:08 pm

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Vohk7xyy89vkys8xg1ec_thumb

خواستم تا سپاس ویژه‌ ای داشته باشم،
خدمت جناب آقای "کمال تبریزی"،
برای فیلم خوشساخت و بامفهوم " طبقه‌ ی هساث-۱۳۹۲".

بازی و بویژه گریم رضا عطاران،
همچون فضا و واژگان پرمعنای این فیلم،
که همگی نشان از قدرت ممتاز کارگردان است،
درخور تقدیر و ستایش میباشد. ...

پلان پایانی این فیلم،
همراه با دیالوگ کوتاه اما ژرف و هنایشگزار خود،
و همچنین موسیقی‌ احساسبرانگیزش،
بی‌ شک، به جرگه ی پلان های برتر تاریخ سینمای ایران پیوست.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی 65bb81oyjsggjso9788n

لحظه‌ها گر خالی‌ از احساس و راستی‌ بگذرند
روزی آید کز‌ در حسرت به آن‌ ایوان نگاه اندازیم

....................
....................
....................

59
59

پست من طرف 59 السبت سبتمبر 13, 2014 6:16 pm

شما و سیما - ۱۳۷۳

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Ew5l0516b92841bcquw

برنامه "شما و سیما"، اگر اشتباه نکنم، در سالهای اپتدایی دهه ی ۷۰،
عصرهای جمعه از کانال اول پخش خود را آغاز کرد. اجرای خوب و صمیمانه ی،
دکتر علیرضا قراگوزلو، مجری خوشصدای پخش آن‌ شبکه، از نکات بارز شما و سیما بود.
یکی‌ از بخشهای بسیار جذاب این برنامه، نشان دادن واحد دوبلاژ صدا و سیما در آن‌ روزگار بود.
واحد دوبلاژ‌ی که هنوز تمام گویندگان خوشصدای ایران، در آن‌ فعالیت داشتند.
فایل کوتاه تصویری زیر که برای فروم رویایی ویرایش گردیده است،
از سری اول "شما و سیما" در سال ۱۳۷۳ میباشد،
همراه با اجرای جناب آقای قراگوزلو، و نشان دادن واحد دوبلاژ،
با گویندگان خوشصدایش در آن‌ دوران خاطره انگیز ...
یاد صداپیشگانی که دیگر از این جهان رفتند را، گرامی میداریم.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Jbk2ylopje9p7kz2efo0_thumb
http://s5.picofile.com/file/8140591584/ShomaVaSima_1373_.rar.html

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الثلاثاء سبتمبر 16, 2014 11:55 am

.
.
.

نامه‌ ای به "صدا و سیما"

بنام خدا. صدا و سیمای گرانقدر!، من اکنون دیگر ۳۴ ساله میباشم. اگر از ۴ سالگی حساب کنم، آنوقت ۳۰ سال است که باهم رفیقیم. من برای نام و موجودیت تو، همیشه احترام و ارزش زیادی قایل بودم. در دوران کودکی اگر می شنیدم که شخصی در صدا و سیما، حتا در قسمتهای فنی‌ آن‌ کار میکند، برایم تبدیل به انسان مهمی‌ میشد. در سالهای شصت زمانی که خیابان پنجم نیروی هوایی تهران زندگی‌ میکردیم، همسایه‌ ای داشتیم که خودشان و خانوادشان بسیار با فرهنگ و محترم بودند. ایشان یکی‌ از تدوینگران واحد مونتاژ فیلم و سریال کانال اول بودند. هر وقت او را میدیدم، واقعا انگار که پادشاه یک کشور افسانه‌ ای را از نزدیک دیده ام. ... حال حرفم اینست، تو و نام تو، بویژه برای نسل ما، ارزش زیادی داشت. اما یک سوال: "شرایط مجریگری و گویندگی از دید شمای صدا و سیما چیست؟" .:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی M169a48quupdchg2bz
http://iraniantvchannel.tv/?p=9493

این شخص، اولن هیچ صدایی ندارد. از آن‌ افتضاح تر، وضع ظاهری و لباسش است!. این شلواری که پوشیده، انگار گرمکنی هست که در هوای سرد، زیر شلوار اصلی‌ پوشیده میشود، و یا بمانند لباس خواب مردانه میباشد. البته‌ ای کاش یک کلاه بوقی نیز سرش میگذاشت، تا این شمایل مضحک، تکمیل میشد. دیگر آنکه، این مجری تو، میگوید "قبر کوروش"!!!. بهش بگو که هر وقت من ۵۹ فوت شدم، آونوقت میتواند بگوید قبر ۵۹، اما وقتی‌ اسم از تاریخ و تمدن یک فرهنگ باستانی و جهانی بمیان می آید، باید برای سرسلسله و بزرگان آن‌ تمدن، واژه ی "آرامگاه" را استفاده کرد.  پس تا اینجای کار، شد ۳ غلط آشکار و نابخشودنی، یعنی‌: ۱-مجری صدا ندارد!. ۲-مجری لباسش مضحک است.  ۳-مجری فن بیان و استفاده درست واژگانی را بلد نیست.  ... حتا اگر چنین متنی به او داده باشند، خودش باید اینقدر فهم داشته باشد.

صدا و سیما، بگذار در پایان نامه، خاطره‌ ای را نیز برایت تعریف کنم .:

در بهار سال ۱۳۷۵، زمانی که سال دوم دبیرستان درس میخواندم، یک روز آگهی را در نشریه "سینما" دیدم، مبنی بر اینکه امتحان گویندگی برای رادیو برگزار میشود. داوطلبان می‌توانند در روز یاد شده به آدرس گفته شده مراجعه نمایند. ... از آنجا که زمان امتحان ساعت ۲ بعد از ظهر بود و دبیرستان ما تا ساعت ۴ کلاس داشت، نزدیک ساعت ۱ بود که از دبیرستان فرار کردم (خیلی‌ هم کار خوبی‌ کردم). سپس خود را به محل امتحان رساندم. ساختمان آجری قدیمی‌ بود در مرکز شهر، که یک استودیو در آن‌ قرار داشت. قبل از من، داوطلبان بسیاری آمده بودند و همگی‌ در حیاط آنجا ایستاده بودیم. هنوز چند ثانیه از ورودم نگذشته بود که خودم کمی‌ جا خوردم، چرا که تنها نوجوانک کم سن و سال آنجا، من بودم. دیگر داوطلبان، کسانی‌ بودند که حتا ۲ برابر من سنشان بود. وقتی‌ با ۲-۳ نفر صحبت کردم، فهمیدم که یکیشان فارغ التحصیل زبان و ادبیات انگلیسی هست، دیگری دکتر عمومی‌ بود و مشغول گذراندن تخصص و .... سپس آقای میانسالی که ادبیات زیبایی‌ در سخنوری داشتند از اتاق استودیو بیرون آمدند و برایمان کمی‌ صحبت کردند. ایشان گفتند که ۳۰ سال است در بخش گزینش مجری و گوینده، و سپس در واحد آموزش فن بیان، برای صدا و سیما فعالیت دارند. کمی‌ از ویژگی‌ های یک گوینده و مجری برایمان گفتند. سپس خواستند که داوطلبان به ترتیب، وارد استودیو شده و متنی را که همراه خود دارند بخوانند، تا صدا برای مرحله ی اول گزینش، ضبط شود. ایشان متوجه حضور من کم و سن و سال نیز شدند، اما بدون آنکه مستقیم اشاره‌ ای به من داشته باشند، گفتند که شرایط را یکبار دیگر میگویند. داشتن مدرک لیسانس شرط اصلی‌ هست، در غیر اینصورت از داوطلب امتحان به عمل نمی‌‌آید. ... اینجا بود که من ۱۶ ساله، دیگر به یقین فهمیدم که برای این آزمون، خیلی‌ بچه هستم، و بدون هیچ ناراحتی، آنجا را ترک کردم. سپس به سینمایی که آن‌ نزدیکی‌ بود، برای تماشای فیلم رفتم./ البته از حق نباید گذشت، هنوز هم بهترین گویندگان، در رادیو فعالیت دارند. در میان گویندگان رادیو، شاید اصلن نتوان یک صدای معمولی‌ یا ضعیف پیدا کرد. اما وقتی‌ صحبت از تلویزیون میشود، دیگر بیش از یک دهه هست، که اصلن معلوم نیست چگونه و از کجا، آن‌ شخص راه را برای قرار گرفتن در مقابل دوربین پیدا کرده است. ... صدا و سیما!، روزی روزگاری، گویندگان و مجریان توانایی در جلوی دوربین های تو قرار میگرفتند و نتیجه ی کار، ممتاز و عالی‌ بود. زنده یاد منوچهر نوذری (هر چه بیشتر از رفتن این هنرمند میگذرد، ارزش صدای شفاف و گویش شمرده و سلیسش، و همچنین تیپسازی‌هایی‌ که داشت، بیشتر و بیشتر ثابت میگردد). زنده یاد عبدالحسین اسکندری (آن‌ صدا و چهره ی نجیب و درونگرایانه).  جناب آقای جواد آتش افروز. تقریبن تمامی مجریان اعلام برنامه و پخش در دو کانال ۶۰ و ۷۰. همچنین خانمهای گوینده ی اخبار، همچون خانم شاقول و ... . اما سالهاست که مجری‌ها و حتا بیشتر گویندگان جدید اخبار، صداهایشان معمولی‌ تر از صداهای کوی و برزن است. فقط رو دارند، جلوی دوربین می‌‌ایستند، انگار سر مزرعه ی پدرشان ایستاده اند. این زوج گوینده و مجری! که میگویند جدا شده اند، آخه من چی‌ بگم؟. آن‌ خانم، آیا صدا دارد؟. خود آن‌ آقا هم، صدایی ندارد آنچنان. البته صدایش از صدای معمولی‌، یکی-دو پله بهتر است، اما همسر سابق ایشان، که اصلا صدا ندارند. از سوی دیگر، گاهی‌ بخش‌هایی‌ از اخبار تلویزیون را می بینم، ... خانم اخبارگو، با صدای معمولی‌ و عادی که دارد، رویدادهای سیاسی را با لحن و سبک گفتاری عامیانه میخواند، انگار که دارد برای دوستش، درباره ی کفش خریدن و گشت و گذار در مغازه‌ها صحبت میکند. / صدا و سیما، سطح کارت خیلی‌ پایین آمده. راستی‌ خرید کلاه بوقی برای آن‌ مجری بالا، یادت نرود.

.
.
.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی Bcabsg4gzquew74ucfao_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی 7x3dgjb3b7eyoumu3fml_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی 81zyb1fhvvm8ifponx89_thumbفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی In70yii98w9vuaqlf2l_thumb
https://www.youtube.com/watch?v=pVohG4aOmeE

59
59

صفحه 1 از 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة