کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

+34
stalker
Milassyui
aghaghi
S@M
arman
alimontaz
Heidii
Mihakralj
volant
slevin(HAMID
keyvanmoeini
abnbat
SMAM
jasonbourne
پل کوچولو
ASDALIREZA105
erfan
ramin
edo
Clover
Heidi
sahra_7
Negin 2
Indiana Jones
mehrnaz_sadeghi86
Ishpateka
fazel1994
afsoon520
ahmad1300mo
Emiliano
kazvash
faridonline
babak
59
38 مشترك

صفحه 5 از 40 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  الصفحة التالية

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف 59 الجمعة فبراير 22, 2013 1:43 pm

babak نوشته است: سلام دوستان خصوصا 59 عزیز
نام فریده سپاه منصور در سریال عقیق ربابه دهقان بود.
این اثر در استان خراسان تصویربرداری شده بود و خیلی از هنرمندان مشهدی مثل مهدی صباغی غلامرضا بایزان منش رضا صابری و ... توش حضور داشتن و در مورد زنی بود که از تهران به شهرستان بر می گرده تا یه گاوداری تاسیس کنهو بچه ها و شوهرش اول کار همراهش نمیشن. بچه ها به دو دسته مخالف و موافق تقسیم میشن و بالاخره وقتی با تلاش زیاد مزرعه و گاوداری به نتیجه میرسه همه میان پیش مادرشون

سپاسگزارم بابک جان از توضیحات خوب شما
که همانند یک بانک اطلاعات فیلم و نمایش،
چراغ تبادل یادمانه ها را، در این فروم رویایی زنده نگاه میدارد.
پس ایشان همان "ربابه دهقان" بود که که بجای دامداری، گاوداری داشت!.
سلامت باشید.

.
.
.

شاید بیش از سه - چهار ماه بود که میخواستم درباره ی هنرمند گرامی "مصطفی عبدالهی"،
هر چند کوتاه اما بنویسم که اکنون، باز هم به برکت یگانگی یادهای نوستالژیک،
در میان اهالی این فروم رویایی (یادآوری بجای Clover گرامی)، زمانش فرا رسید.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 91414470972025783003_thumb

در سالهای نخستین از دهه ی هفتاد (١٣٧٢)، سریالی چند قسمتی که با شیوه ی ١٦ م.م. ساخته شده بود،
و جنس تصویرش درست همانند فیلمهای داستانی - تلویزیونی در آن دوران بود،
بصورت هفتگی از کانال دو پخش میشد با نام "پنجره‌ ای رو به باغچه - ١٣٧٢" - (اگر اشتباه نکنم شنبه شبها)،
که در آن، "سیما تیرانداز" نقش یک دختر خانم دانشجو را داشت که بدنبال کار بود و در یک شرکت خصوصی،
که نقش صاحب خوش تیپ اما هوسران آنرا "مصطفی عبدالهی" بازی میکرد برای کار پذیرفته میشد.
چند قسمت اپتدایی سریال بصورت مرتب و بی هیچ کم و کاستی پخش شد اما از زمانی که دختر خانم،
به منزل صاحب شرکت دعوت شد و آن مرد در حالی که جامی در دست داشت و کمی هم نوشیده بود
و نگاه های آنچنانی اش را روانه ی منشی خود میساخت، قیچی کاری ها و زوم کردن ها بر روی سریال،
تا اندازه ی تار شدن کادرهای آن آغاز شد و از هفته ی بعدش با یک سانسور جانانه،
سر و ته سریال بهم چسبانده و پخش آن تمام گردید.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 48811480898183884866_thumb

مصطفی عبدالهی - پیشکسوت بازیگری در رادیو، تئاتر و تلویزیون،
نزدیک به یک دهه میباشد که با بیماری پرهزینه ای دست و پنجه نرم میکند.

http://isna.ir/fa/news/91072918698/پای-درددل-های-مصطفی-عبداللهی-پیشکسوت-رادیو

از سوی تمامی یاران همراه و بچه های خوب فروم رویایی،
آرزوی سلامتی دوباره را برای ایشان داریم.
سلامت باشید دوستان.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:41 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj2005h@yahoo.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Empty رد: فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی

پست من طرف babak الجمعة فبراير 22, 2013 6:37 pm

حالا که درباره داستان زندگی صحبت شد بهتره چند مورد را هم من بگم
اسم اصلی این سریال はね駒 یا Hanekonma است که در سال 1986 از شبکه NHK پخش شده و سی وششمین سریال ساخته شده این شبکه است
یوکی سایتو بازیگر نقش هانیکو موقع ساخت این سریال نوزده ساله بوده و او هم مثل کنجی ساوادا اهل موسیقی و خواننده است. از دیگر بازیگران مهم این سریال "کن واتانابه" بازیگر نقش گنزو است که آخرین بار در فیلم سینمایی "تلقین" یا همون inception دیدیمش و البته قبل تر از اون در خاطرات یک گیشا و آخرین سامورایی هم نقشهای مهمی داشته و یک بار هم نامزد دریافت اسکار بوده.نقش مادر هانیکو را کیرین کیکی بازی کرده که در اون زمان از بازیگرهای مهم تلویزیونی طنز محسوب می شده.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Url?sa=i&source=images&cd=&docid=TWQfRuBtLdaemM&tbnid=fI_B31qv85oVZM:&ved=0CAUQjBwwADgc&url=http%3A%2F%2Fwww.jpopasia.com%2Fimg%2Falbum-covers%2F1%2F10592-kizuna-wc6oفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 1293_2

این هم مادر هانیکو
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Kiki,%20Kirin_imageفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Kiki_Kirin

گنزو
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 KenWatanabe_150x208فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 2010pwatanabe

پ.ن. :سایت دراما ویکی مجموعه نسبتا کاملی درباره سریال های شرقی داره که شاید بشه با جستجو داخلش سریالهایی مثل پدر مجرد یا همون شوییچی را هم پیدا کرد
http://wiki.d-addicts.com/Main_Page
babak
babak

تعداد پستها : 318

پست من طرف edo الجمعة فبراير 22, 2013 11:27 pm

سلام
فیلم "ماجرا های دلتای دانوب " تو این لینک هستش.
https://www.youtube.com/watch?v=iBdspdKPi-s

erfan نوشته است:
ahmad1300mo نوشته است:از دوستان کسی فیلم " ماجراهای دلتای دانوب " را به یاد دارد اگر کسی بتونه قسمتهایی از این فیلم را تعریف کنه ممنون میشم .

سلام

فيلم " ماجراهای دلتای دانوب " يك فيلم به ياد ماندني است. من در اوايل دهه 60 يك مجله فيلم داشتم كه شرح آن در اين مجله بود ولي حال چيزي به خاطر ندارم ولي عكسي كه بر روي جلد اين مجله بود هنوزم در ياد است:بابوشكا سوار بر يك قايق

براي اطلاعات بيشتر مي تواني به اين آدرس از فروم كودكي و نوجواني سر بزني:
http://koodaki.forumotion.com/spa/babak110/167668934/240

edo

تعداد پستها : 8
آدرس پستي : edmond10775@yahoo.com

پست من طرف Heidi السبت فبراير 23, 2013 1:47 pm

بچه های الان را نمی دانم ولی برای ما توی اون سن و سال، هیچ چیز جذاب تر از راز و رمز داستان های چارلز دیکنز نبود. با آن فضاهای مه آلود بیرون شهر و خانه های قدیمی و آدم های انگلیسی عجیب و غریب. سالها بعد ورژن های کارتونی و سینمایی مختلفی از داستان های چارلز دیکنز ساختند و تماشا کردیم. ولی هنوز هم برای خیلی از ما، آن نسخه های اولیه کارتونی ای که در بچگی از آرزوهای بزرگ و دیوید کاپرفیلد و الیورتویست دیدیم مزه دیگری دارد. شاید خیلی از ما بعد از دیدن آن کارتون ها سراغ کتاب های چارلز دیکنز رفتیم و موقع خواندن کتاب ها، قیافه ها و فضاهای همان کارتون ها توی ذهنمان چرخ می زد.
قسمتی از کارتون آرزوهای بزرگ که پیپ دور از چشم خواهر بداخلاقش، مخفیانه به انبار می رود تا یک سری وسایل و خوراکی برای مرد زندانی فراری که در قبرستان منتظرش است بردارد برای خیلی از ما خاطره انگیز است.
از اونجائیکه دانلود از سایل پیکو فایل برای خیلی ها راحت نیست، حجم فایل را تا حد امکان کم کردم و آن را در دو قسمت اینجا قرار دادم تا ببینید:

http://s2.picofile.com/file/7668187197/Arezoohaye_Bozorg01.flv.html
http://s1.picofile.com/file/7668191505/Arezoohaye_Bozorg02.flv.html
Heidi
Heidi

تعداد پستها : 129

پست من طرف Heidi السبت فبراير 23, 2013 1:52 pm

babak نوشته است:حالا که درباره داستان زندگی صحبت شد بهتره چند مورد را هم من بگم
اسم اصلی این سریال はね駒 یا Hanekonma است که در سال 1986 از شبکه NHK پخش شده و سی وششمین سریال ساخته شده این شبکه است
یوکی سایتو بازیگر نقش هانیکو موقع ساخت این سریال نوزده ساله بوده و او هم مثل کنجی ساوادا اهل موسیقی و خواننده است. از دیگر بازیگران مهم این سریال "کن واتانابه" بازیگر نقش گنزو است که آخرین بار در فیلم سینمایی "تلقین" یا همون inception دیدیمش و البته قبل تر از اون در خاطرات یک گیشا و آخرین سامورایی هم نقشهای مهمی داشته و یک بار هم نامزد دریافت اسکار بوده.نقش مادر هانیکو را کیرین کیکی بازی کرده که در اون زمان از بازیگرهای مهم تلویزیونی طنز محسوب می شده.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Url?sa=i&source=images&cd=&docid=TWQfRuBtLdaemM&tbnid=fI_B31qv85oVZM:&ved=0CAUQjBwwADgc&url=http%3A%2F%2Fwww.jpopasia.com%2Fimg%2Falbum-covers%2F1%2F10592-kizuna-wc6oفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 1293_2

این هم مادر هانیکو
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Kiki,%20Kirin_imageفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Kiki_Kirin

گنزو
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 KenWatanabe_150x208فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 2010pwatanabe

پ.ن. :سایت دراما ویکی مجموعه نسبتا کاملی درباره سریال های شرقی داره که شاید بشه با جستجو داخلش سریالهایی مثل پدر مجرد یا همون شوییچی را هم پیدا کرد
http://wiki.d-addicts.com/Main_Page

سلام. اطلاعات خیلی مفیدی بود. ازتون ممنونم.
کتابخوان
Heidi
Heidi

پست من طرف Heidi السبت فبراير 23, 2013 1:55 pm

Indiana Jones نوشته است:
sherli نوشته است:سلام. خوشحالم که براتون مفید بودن.
می خواستم یک نکته ی درگوشی هم در حاشیه سریال هانیکو که این روزها از شبکه تماشا پخش می شود بگویم.
بازیگر نقش استاد ماتسویاما که هانیکو خیلی بهش ارادت داره (کنجی ساوادا)، بیرون از فیلم، همسر خانم یوکو تاناکا (بازیگر نقش جوانی اوشین) است.
Kenji Sawada
yuko tanaka

سلام
خوشحالم که یک عضو کنجکاو دیگر به گروه اضافه شده. با راهنمایی ایشون من هم عکسهای جدید خانم اوشین رو گرفتم که براتون میذارم.
ارادتمند
افشین

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Q8jiyonzielk9oc99ssf فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Bgbl7bzico5qgldlv9nd فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 6viumaq2ywykjovuqywm فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Ywpyiceayaoqqr6sotz

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 I1mv7o0zfajrlsmbsqf فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 6tcedavqybn6wig8qq0 فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 R8v1q01m1jx1ym71d77 فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 0a8ya7z32pffjcaj9ifaفیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 58bajx1zj048zegsm7eh

سلام. بابت تصاویر خاطره انگیزی که منتشر کردید تشکر می کنم.
Heidi
Heidi

پست من طرف Heidi السبت فبراير 23, 2013 1:57 pm

بچه های الان را نمی دانم ولی برای ما توی اون سن و سال، هیچ چیز جذاب تر از راز و رمز داستان های چارلز دیکنز نبود. با آن فضاهای مه آلود بیرون شهر و خانه های قدیمی و آدم های انگلیسی عجیب و غریب. سالها بعد ورژن های کارتونی و سینمایی مختلفی از داستان های چارلز دیکنز ساختند و تماشا کردیم. ولی هنوز هم برای خیلی از ما، آن نسخه های اولیه کارتونی ای که در بچگی از آرزوهای بزرگ و دیوید کاپرفیلد و الیورتویست دیدیم مزه دیگری دارد. شاید خیلی از ما بعد از دیدن آن کارتون ها سراغ کتاب های چارلز دیکنز رفتیم و موقع خواندن کتاب ها، قیافه ها و فضاهای همان کارتون ها توی ذهنمان چرخ می زد.
قسمتی از کارتون آرزوهای بزرگ که پیپ دور از چشم خواهر بداخلاقش، مخفیانه به انبار می رود تا یک سری وسایل و خوراکی برای مرد زندانی فراری که در قبرستان منتظرش است بردارد برای خیلی از ما خاطره انگیز است.
از اونجائیکه دانلود از سایل پیکو فایل برای خیلی ها راحت نیست، حجم فایل را تا حد امکان کم کردم و آن را در دو قسمت اینجا قرار دادم تا ببینید:

Heidi
Heidi

پست من طرف Clover السبت فبراير 23, 2013 3:17 pm

آره منم بعد از سالها که این کن واتانابه رو در نقش رئیس در خاطرات یک گیشا دیدم، اولش نشناختم. هی قیافه اش به نظرم آشنا میومد تا بعد از کلی فکر کردن فهمیدم همون گنزو جان خودمونه. انقدر از دیدنش خوشحال شدم که انگار بچه محلمون رو دیدم خنده
Clover
Clover

تعداد پستها : 31

پست من طرف 59 السبت فبراير 23, 2013 5:38 pm

sherli نوشته است:بچه های الان را نمی دانم ولی برای ما توی اون سن و سال، هیچ چیز جذاب تر از راز و رمز داستان های چارلز دیکنز نبود. با آن فضاهای مه آلود بیرون شهر و خانه های قدیمی و آدم های انگلیسی عجیب و غریب. سالها بعد ورژن های کارتونی و سینمایی مختلفی از داستان های چارلز دیکنز ساختند و تماشا کردیم. ولی هنوز هم برای خیلی از ما، آن نسخه های اولیه کارتونی ای که در بچگی از آرزوهای بزرگ و دیوید کاپرفیلد و الیورتویست دیدیم مزه دیگری دارد. شاید خیلی از ما بعد از دیدن آن کارتون ها سراغ کتاب های چارلز دیکنز رفتیم و موقع خواندن کتاب ها، قیافه ها و فضاهای همان کارتون ها توی ذهنمان چرخ می زد.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 78234138089073785571

با سپاس فراوان از شما برای مطلب و فایلهای تصویری از کارتون "آرزوهای بزرگ".
راستش نمیدانم که این نکته را برای چندمین بار در اینجا مینویسم که،
هم اندیشی نوستالژیک و یگانگی نگاه های ما به یادمانه های کودکی و نوجوانیمان،
در این آشیانه ی پر مهر که همان فروم رویایی باشد، بیش از آنچه که انتظار میرود،
دارای همخوانی و یکدلی میباشد که جای بسی افتخار و بالیدن دارد.

ماه پیش، یک کلیپ ١٢ دقیقه ای از خاطره انگیزترین پلانهای این کارتون را
آماده کرده بودم که با آنکه از روی نسخه ی دوبله شده ی آن به زبان فارسی نیست،
با این حال همانگونه که فرمودید برای همه ی ما خاطره انگیز است. از سویی دیگر
نام پست مورد نظر را نوشته بودم و هف اصلی ام هم "خانم هاویشام" بود چرا که،
روش نادرست و تاریک زندگی او و همچنین شیوه ی به تصویر کشیدن مرگ اندوه بارش در داستان،
پیام مهمی را به ما کودکان در آن زمان میداد که همان دوستی با راستی ها و روشنی ها در زندگانی
و دوری جستن از تاریکی ها و تنگ نظری ها بود و همچنان هم خواهد بود.

و اکنون که مطلب خوب و بجای شما را دیدم،
بر آن شدم تا تنها به نوشتن این چند رج بسنده کنم
و کلیپ کارتون را در همین بخش فروم تقدیم دوستان نمایم.
سلامت باشید.

بیاد "خانم هاویشام" که امسال، صد و پنجاه و سه ساله میشود

برگزیده ای از پلانهای خاطره انگیز کارتون "آرزوهای بزرگ - ١٩٨٣"
http://s1.picofile.com/file/7668489993/Arezou_haye_Bozorg_1983_.rar.html

.
.
.
جاودان باد یاد خاطرات کودکی و نوجوانی.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:39 am ، و در مجموع 3 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف Heidi السبت فبراير 23, 2013 8:27 pm

59 نوشته است:
sherli نوشته است:بچه های الان را نمی دانم ولی برای ما توی اون سن و سال، هیچ چیز جذاب تر از راز و رمز داستان های چارلز دیکنز نبود. با آن فضاهای مه آلود بیرون شهر و خانه های قدیمی و آدم های انگلیسی عجیب و غریب. سالها بعد ورژن های کارتونی و سینمایی مختلفی از داستان های چارلز دیکنز ساختند و تماشا کردیم. ولی هنوز هم برای خیلی از ما، آن نسخه های اولیه کارتونی ای که در بچگی از آرزوهای بزرگ و دیوید کاپرفیلد و الیورتویست دیدیم مزه دیگری دارد. شاید خیلی از ما بعد از دیدن آن کارتون ها سراغ کتاب های چارلز دیکنز رفتیم و موقع خواندن کتاب ها، قیافه ها و فضاهای همان کارتون ها توی ذهنمان چرخ می زد.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Uek20lqe2mliahdznjzt

با سپاس فراوان از شما برای مطلب و فایلهای تصویری از کارتون "آرزوهای بزرگ".
راستش نمیدانم که این نکته را برای چندمین بار در اینجا مینویسم که،
هم اندیشی نوستالژیک و یگانگی نگاه های ما به یادمانه های کودکی و نوجوانیمان،
در این آشیانه ی پر مهر که همان فروم رویایی باشد، بیش از آنچه که انتظار میرود،
دارای همخوانی و یکدلی میباشد که جای بسی افتخار و بالیدن دارد.

ماه پیش، یک کلیپ ١٢ دقیقه ای از خاطره انگیزترین پلانهای این کارتون را
آماده کرده بودم که با آنکه از روی نسخه ی دوبله شده ی آن به زبان فارسی نیست،
با این حال همانگونه که فرمودید برای همه ی ما خاطره انگیز است. از سویی دیگر
نام پست مورد نظر را نوشته بودم و هف اصلی ام هم "خانم هاویشام" بود چرا که،
روش نادرست و تاریک زندگی او و همچنین شیوه ی به تصویر کشیدن مرگ اندوه بارش در داستان،
پیام مهمی را به ما کودکان در آن زمان میداد که همان دوستی با راستی ها و روشنی ها در زندگانی
و دوری جستن از تاریکی ها و تنگ نظری ها بود و همچنان هم خواهد بود.

و اکنون که مطلب خوب و بجای شما را دیدم،
بر آن شدم تا تنها به نوشتن این چند رج بسنده کنم
و کلیپ کارتون را در همین بخش فروم تقدیم دوستان نمایم.
سلامت باشید.

بیاد "خانم هاویشام" که امسال، صد و پنجاه و سه ساله میشود

برگزیده ای از پلانهای خاطره انگیز کارتون "آرزوهای بزرگ - ١٩٨٣"
http://s1.picofile.com/file/7668489993/Arezou_haye_Bozorg_1983_.rar.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

ممنونم دوست عزیز. خیلی هنرمندانه و خاطره انگیز بود.
ظاهرا حقیقتی در این دنیا هست که افکار و اندیشه ها و انگیزه های فکری و روحی هم مثل ویروس، قابلیت منتشر شدن دارند. یعنی وقتی جایی، اندیشه ای ذهن و عواطف کسی را درگیر می کند، این جریان مثل موجی نامرئی منتقل می شود و دست به دست می چرخد و همه آدم های مستعد سر راهش را به آن مبتلا می کند. کسی نمی داند این موج نوستالژی گرایی از چه زمانی و از بایگانی ذهن چه کسی شروع شد. ولی هرچه هست در کمتر از ده سال، خیلی ها را مبتلای خودش کرد. کار به جایی کشید که برنامه سازان تلویزیون هم به تکاپو افتادند تا وارد این موج بشوند و سری به بایگانی خاک خورده برنامه های قدیمی بزنند و خاطره هایی را که خیلی ها دنبالشون می گشتن از "بچه های دیروز" و شبکه های مختلف تلویزیون پخش کنند.
خیلی از ما بی سر و صدا و بدون آگاهی از دیگران، در خلوت خودمان سایت های اینترنتی را به دنبال گمشده های گذشته مان شخم می زدیم و نمی دانستیم همسایه و همکارمان هم در اتاق یا خانه کناری، توی صندوقچه خاطراتش در حال جستجو و گشتن است! کم کم یادمان افتاد سری هم به کمد عروسک های کج و کوله و کور و شل و بی دست و پای قدیمی مان بزنیم و لا به لای دفترچه ها و کتاب درسی های کهنه مان دنبال رد پای خاطراتمان بگردیم. بعد یک روز نگاهی دور و برمان انداختیم و دیدیم انگار همه مان بی سر و صدا و یواشکی مشغول همین کار هستیم!
نمی دانم این موج ادامه خواهد داشت یا اینکه بلاخره پس از زمان معینی فروکش می کند و سر و صدایش خاموش می شود و می رود تا سی سال بعد، وقتی بچه های دیروز پا به سن گذاشتند، در آستانه غروب زندگی شان دوباره دلتنگ آن روزها بشوند و موجی به اسم بچه های "پس پریروز" راه بیندازند!
راستی به پیشنهاد یکی از دوستان، تعدادی تصاویر جدید آپلود کردم و اسامی شان را هم زیرشان نوشتم.
اینجا ببینید:
http://www.snapfish.com/snapfish/shareereg/p=231231361661015045/l=5180540026/g=14480073026/cobrandOid=1000/COBRAND_NAME=snapfish/campaignName=ShareeNewReg_30FreePrints_2010Feb/otsc=SYE/otsi=SANR/pns/snapfish/share/p=231231361661015045/l=5180540026/g=14480073026/cobrandOid=1000/COBRAND_NAME=snapfish/campaignName=ShareeNewReg_30FreePrints_2010Feb/otsc=SYE/otsi=SANR/retusr=true

Heidi
Heidi

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Empty بچه های بالربی

پست من طرف Heidi السبت فبراير 23, 2013 9:39 pm

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Denise_grunstein143

"بچه های بالربی" اسم یکی از سریال های خاطره انگیزی است که اولین بار حدود هجده سال قبل در یکی از تابستان های بچگی مان از شبکه دو پخش شد. ماجرای شش تا بچه بود که دو تا- دو تا با هم خواهر یا برادر بودند و در سه کلبه کنار هم زندگی می کردند. تعداد قسمت های سریال زیاد نبود و بازی ها و ماجراهای این شش بچه را طی یکی از تعطیلات تابستانی شان نشان می داد. آخر سریال هم تعطیلات تابستانی شان تمام می شد و بچه ها کیف به دوش دسته جمعی راه می افتادند سمت مدرسه.
اصل داستان نوشته آسترید لیندگرن نویسنده معروف سوئدی است که دره گل سرخ یا همان برادران شیردل هم نوشته ایشان است.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 19

چیزی که آسترید لیندگرن در بچه های بالربی روایت می کند در واقع ماجرای واقعی شیطنت ها و ماجراهای کودکی خودش در دهکده ای به همین نام است. سه تا کلبه ای که در فیلم نمایش داده می شوند در واقع محل تولد و زندگی خود آسترید لیندگرن هستند. این سه کلبه امروز هم وجود دارند و تبدیل شده اند به یکی از مکان های شناخته شده ی توریستی سوئد. خیلی از دوستداران نوشته های آسترید لیندگرن وقتی به سوئد سفر می کنند حتما سری هم به این سه کلبه معروف می زنند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Bullerbyn-670x503

کوچکترین بازیگر این سریال اسمش Tove Edfeldt است و الان این شکلی شده:

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Denise_grunstein146

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Hannah_med_H

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 D6b6a90610c186621752b56faddf8f4f

اگر کسی گذرش آن طرف ها افتاد می تواند به این آدرس برود و در زادگاه کودکی آسترید لیندگرن و محل ساخت سریال بچه های بالربی در دهه هشتاد گردش کند:

village of Pelarne, about 15 km from Vimmerby

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Empty_12

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 DSC00089-793958

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 E7579abfd95e75f884a1e974479453ea

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 82

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 B2f7c1ce3504ef8a8f665bd006e1d946

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Denise_grunstein145

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Denise_grunstein144

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 91

Heidi
Heidi

پست من طرف ramin الأحد فبراير 24, 2013 12:46 am

کسی می دونه که اسم آهنگی که در اول سریال عزالدین قسام روی تیتراژ پخش می شد چی بود؟‌ظاهرا باید یک آهنگ معروف عربی باشه که در زمان جنگ شش روزه یا جنگ یوم کیپور ساخته شده. خیلی سعی کردم که در youtube پیداش کنم ولی هیچ سرنخی نداشتم.

ramin

تعداد پستها : 23
آدرس پستي : Ottawa

پست من طرف sahra_7 الأحد فبراير 24, 2013 2:00 am

سلام به همگی دوستان. خسته نباشید.

sherli نوشته است:فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Denise_grunstein143

"بچه های بالربی" اسم یکی از سریال های خاطره انگیزی است که اولین بار حدود هجده سال قبل در یکی از تابستان های بچگی مان از شبکه دو پخش شد. ماجرای شش تا بچه بود که دو تا- دو تا با هم خواهر یا برادر بودند و در سه کلبه کنار هم زندگی می کردند. تعداد قسمت های سریال زیاد نبود و بازی ها و ماجراهای این شش بچه را طی یکی از تعطیلات تابستانی شان نشان می داد. آخر سریال هم تعطیلات تابستانی شان تمام می شد و بچه ها کیف به دوش دسته جمعی راه می افتادند سمت مدرسه.
اصل داستان نوشته آسترید لیندگرن نویسنده معروف سوئدی است که دره گل سرخ یا همان برادران شیردل هم نوشته ایشان است.

چیزی که آسترید لیندگرن در بچه های بالربی روایت می کند در واقع ماجرای واقعی شیطنت ها و ماجراهای کودکی خودش در دهکده ای به همین نام است. سه تا کلبه ای که در فیلم نمایش داده می شوند در واقع محل تولد و زندگی خود آسترید لیندگرن هستند. این سه کلبه امروز هم وجود دارند و تبدیل شده اند به یکی از مکان های شناخته شده ی توریستی سوئد. خیلی از دوستداران نوشته های آسترید لیندگرن وقتی به سوئد سفر می کنند حتما سری هم به این سه کلبه معروف می زنند.

اگر کسی گذرش آن طرف ها افتاد می تواند به این آدرس برود و در زادگاه کودکی آسترید لیندگرن و محل ساخت سریال بچه های بالربی در دهه هشتاد گردش کند:

واو! عالیه. cheers ممنون شرلی جان. چقدر یه بار با آرین گرل داشتیم دنبال اسمش میگشتیم( راستی آرین گرل کجایی بابا؟ نیستی؟)
آره تعداد قسمتاش کم بود. و خیلی دوست داشتنی بود. اونموقع همش دلم میخواست تو همچین دهکده ی جمع و جوری زندگی میکردم!!!
sahra_7
sahra_7

تعداد پستها : 164

پست من طرف Heidi الأحد فبراير 24, 2013 11:12 am

sahra_7 نوشته است:

سلام به همگی دوستان. خسته نباشید.

sherli نوشته است:فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Denise_grunstein143

واو! عالیه. cheers ممنون شرلی جان. چقدر یه بار با آرین گرل داشتیم دنبال اسمش میگشتیم( راستی آرین گرل کجایی بابا؟ نیستی؟)
آره تعداد قسمتاش کم بود. و خیلی دوست داشتنی بود. اونموقع همش دلم میخواست تو همچین دهکده ی جمع و جوری زندگی میکردم!!!

سلام. خوشحالم که براتون مفید بود. درسته. بیشتر فیلم ها و کارتونهایی که تو بچگی برای ما پخش می کردن تو دهکده هایی جمع و جور و سرسبز و خرم می گذشت. برای همین شاید هنوز هم خیلی از ما آرزو داشته باشن تو همچین دهکده هایی زندگی کنن. تعداد زیادی از کارتون ها و فیلم های زمان ما هم تو یه جزیره اتفاق می افتاد. مثل هاکلبری فین. دکتر ارنست. برای همین زندگی تو یه جزیره هم برای خیلی از ما آرزو بود. جالب میشه اگه هرکدوم از دوستان، اسم سریال ها و فیلم ها و کارتون هایی را که یادشان میاد تو یه دهکده یا جزیره اتفاق می افتادن اینجا بنویسن.
یکی از نمونه های معروفی که همه مون یامون هست قصه های جزیره است که اسم اصلیش Road to Avonlea بود و تو دهکده ای به همین نام (اوونلی) تو جزیره پرنس ادوارد کانادا اتفاق می افتاد. این دهکده ای است که لوسی مونتگمری قصه سارا استنلی و آن شرلی رو توش نوشت و خیلی زود محبوب شد. هنوز هم خیلی از آدمهایی که به آنجا سفر می کنند به یاد این دو قصه زیبا به اوونلی می روند، لباس های قدیمی و محلی آن منطقه را می پوشند و یک روز را در حال و هوای آن دوران می گذرانند.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Avonlea-2012

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 1185814003

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Avonlea1173

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 217006784_654dd1f5b4_o

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Avonlea6550115

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 1185814348

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Avonlea

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Road_to_avonlea

Heidi
Heidi

پست من طرف 59 الأحد فبراير 24, 2013 1:03 pm

sherli نوشته است:
ظاهرا حقیقتی در این دنیا هست که افکار و اندیشه ها و انگیزه های فکری و روحی هم مثل ویروس، قابلیت منتشر شدن دارند. یعنی وقتی جایی، اندیشه ای ذهن و عواطف کسی را درگیر می کند، این جریان مثل موجی نامرئی منتقل می شود و دست به دست می چرخد و همه آدم های مستعد سر راهش را به آن مبتلا می کند. کسی نمی داند این موج نوستالژی گرایی از چه زمانی و از بایگانی ذهن چه کسی شروع شد. ولی هرچه هست در کمتر از ده سال، خیلی ها را مبتلای خودش کرد. کار به جایی کشید که برنامه سازان تلویزیون هم به تکاپو افتادند تا وارد این موج بشوند و سری به بایگانی خاک خورده برنامه های قدیمی بزنند و خاطره هایی را که خیلی ها دنبالشون می گشتن از "بچه های دیروز" و شبکه های مختلف تلویزیون پخش کنند.
خیلی از ما بی سر و صدا و بدون آگاهی از دیگران، در خلوت خودمان سایت های اینترنتی را به دنبال گمشده های گذشته مان شخم می زدیم و نمی دانستیم همسایه و همکارمان هم در اتاق یا خانه کناری، توی صندوقچه خاطراتش در حال جستجو و گشتن است! کم کم یادمان افتاد سری هم به کمد عروسک های کج و کوله و کور و شل و بی دست و پای قدیمی مان بزنیم و لا به لای دفترچه ها و کتاب درسی های کهنه مان دنبال رد پای خاطراتمان بگردیم. بعد یک روز نگاهی دور و برمان انداختیم و دیدیم انگار همه مان بی سر و صدا و یواشکی مشغول همین کار هستیم!
نمی دانم این موج ادامه خواهد داشت یا اینکه بلاخره پس از زمان معینی فروکش می کند و سر و صدایش خاموش می شود و می رود تا سی سال بعد، وقتی بچه های دیروز پا به سن گذاشتند، در آستانه غروب زندگی شان دوباره دلتنگ آن روزها بشوند و موجی به اسم بچه های "پس پریروز" راه بیندازند!
نظر لطف شما و دوستان هست، بسیار خرسندم که مورد توجه قرار گرفته.
بله با گفته های شما کاملن موافق هستم. تنها یک نکته ی نچندان تازه را باز هم اضافه میکنم که،
بخش بزرگی از این حس و حال نوستالژیک ما، وامدار حال و هوای دهه های ٧٠ و ٨٠ میلادی،
و یا همان ٥٠ و ٦٠ خورشیدی خودمان هست، چرا که در آن دو دهه و حتی سالهای میانی از دهه ی ٩٠ میلادی،
آثار بزرگی در تمام زمینه های فرهنگی، هنری و حتی علمی و تکنولوژی، یا به کمال رسیدند،
و یا در آن دوران پایه گذاری شدند و این شور و حال یادمانه سرشتی که همه ی ما داریم،
سرچشمه در نهاد و ساختار مینوی آن دو دهه دارد که البته دیگر شاید تکرار هم نخواهد شد.
برای نمونه سینمای سه بعدی امروزی با آن زرق و برقش، شگفت انگیز و هیجان آور هست،
اما هر چه دارد در همان ظاهر است و دیده را برای یکدم خیره ی خود مینماید و نه روح و جان را.
که البته همانگونه که قبلن هم در نوشته ای درباره ی جنس دیداری فیلمها و مقایسه ی دیروز و امروز آنها گفتم،
این ما هستیم که اینگونه میخواهیم و نوجوانان امروزی، واقعگرایانه تر به زندگی نگاه میکنند و از آن انتظار دارند.
برای عکسهای خاطره انگیز از سریالها و کارتونهای قدیمی که قرار دادید هم سپاسگزارم.
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف 59 الأحد فبراير 24, 2013 1:11 pm

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 31796937432910593338

کفشهای میرزا نوروز - ١٣٦٤

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 45718987979496071560_thumb

کارگردان: محمد متوسلانی
فیلمنامه نویس: داریوش فرهنگ بر اساس طرحی از سوسن تسلیمی
مدیر فیلمبرداری: مازیار پرتو
موسیقی: فریدون ناصری
بازیگران: علی نصیریان، محمد علی کشاورز، سعید امیر سلیمانی، زهرا برومند،
جمشید لایق، کاظم افرندنیا، عزت اله رمضانی فر، سامی تصحنی، محمد علی ورشوچی
محصول: نوین فیلم - ١٣٦٤

توضیح: همانگونه که در پست فیلم "خط پایان - ١٣٦٤" اشاره شد،
فیلمهای دهه ی شصت که در دور تازه و برای اولین بار در اینترنت
و از طریق فروم رویایی قرار میگیرند، از کیفیت اوریجینال پخش شده از تلویزیون برخوردار هستند.

فیلم کامل "کفشهای میرزا نوروز - ١٣٦٤" در یک فایل فشرده:
http://www.4shared.com/rar/ADFJRyyy/Kafshhaye_MirzaNorouz-1364.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:37 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف Heidi الأحد فبراير 24, 2013 7:16 pm

59 نوشته است:
sherli نوشته است:
نظر لطف شما و دوستان هست، بسیار خرسندم که مورد توجه قرار گرفته.
بله با گفته های شما کاملن موافق هستم. تنها یک نکته ی نچندان تازه را باز هم اضافه میکنم که،
بخش بزرگی از این حس و حال نوستالژیک ما، وامدار حال و هوای دهه های ٧٠ و ٨٠ میلادی،
و یا همان ٥٠ و ٦٠ خورشیدی خودمان هست، چرا که در آن دو دهه و حتی سالهای میانی از دهه ی ٩٠ میلادی،
آثار بزرگی در تمام زمینه های فرهنگی، هنری و حتی علمی و تکنولوژی، یا به کمال رسیدند،
و یا در آن دوران پایه گذاری شدند و این شور و حال یادمانه سرشتی که همه ی ما داریم،
سرچشمه در نهاد و ساختار مینوی آن دو دهه دارد که البته دیگر شاید تکرار هم نخواهد شد.
برای نمونه سینمای سه بعدی امروزی با آن زرق و برقش، شگفت انگیز و هیجان آور هست،
اما هر چه دارد در همان ظاهر است و دیده را برای یکدم خیره ی خود مینماید و نه روح و جان را.
که البته همانگونه که قبلن هم در نوشته ای درباره ی جنس دیداری فیلمها و مقایسه ی دیروز و امروز آنها گفتم،
این ما هستیم که اینگونه میخواهیم و نوجوانان امروزی، واقعگرایانه تر به زندگی نگاه میکنند و از آن انتظار دارند.
برای عکسهای خاطره انگیز از سریالها و کارتونهای قدیمی که قرار دادید هم سپاسگزارم.
سلامت باشید.

همین طور است. خیلی از کارتون هایی که بچه های آن روزگار می دیدند شاید به ظاهر گرافیک و طراحی ساده ای داشتند ولی محتوایشان جذاب و سرگرم کننده بود. فضای کارتون های کوتلاس یا پلنگ صورتی، فناوری خیره کننده و پیچیده ای ندارد که نشود کار کرد. ولی فانتزی و خلاقیتی توی ایده اش هست که ذهن را درگیر می کند. با همه تلاشی که "کارتون سازان" ایرانی این روزها می کنند تا از قافله دنیا عقب نمانند و به قول یکی از مسوولان فرهنگی "در زمینه پویانمایی به خودکفایی برسند و دیگر نیازی به واردات کارتون از خارج نداشته باشند!"، (راستی خدا را شکر که زمان ما کسی به فکر خودکفایی در زمینه کارتون نبود وگرنه بالکل از این همه گنجینه با ارزشی که کل کودکی مان را پر کردند محروم می ماندیم!) با این حال کارهایشان یا سفارشی و آموزشی و با پیام های مستقیم اخلاقی و تربیتی است یا اینقدر درگیر تکنولوژی می شوند و سعی می کنند مثل نمونه های خارجی، کارهای طبیعی از آب در بیاورند که کلا از هدف اصلی جدا می شوند. حلقه مفقوده همه این کارها هم همان ایده و خلاقیت و فانتزی است. و با همین خلاقیت است که پلنگ صورتی با همه سادگی اش هنوز هم به دل می نشیند و پروژه های عریض و طویل و پر هزینه ای مثل "تهران 1500" اینقدر بی مزه و غیر جذاب از آب در می آید. (جالب است که سازندگان فیلم هم گلایه می کنند که اینقدر به ما سخت نگیرید! ما هنوز از نظر فناوری و پیشرفت به پای خارجی ها نرسیده ایم و تا همین حد هم که جلو رفته ایم جای شکرش باقیست. غافل از اینکه ایده جذاب و خلاقانه و غیر شعاری شاید در قالب همان کارتون های ساده قدیمی مثل پروفسور بالتازار و لولک و بولک هم به دل بنشیند و جذاب باشد و نیاز نباشد اینقدر خودشان را به آب و آتش بزنند و دنبال رقابت با خارجی ها باشند)
Heidi
Heidi

پست من طرف Heidi الإثنين فبراير 25, 2013 10:52 am

59 نوشته است:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Hf9fcy1gn0xqaln5vj9s

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 8y22yztoa78zb3zync6_thumb

و از طریق فروم رویایی قرار میگیرند، از کیفیت اوریجینال پخش شده از تلویزیون برخوردار هستند.

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

بابت لینک ارسالی ممنونم. این فیلم من را یاد سریال گالش های مادربزرگ و چند سریال دهه شصت و هفتادی دیگر انداخت که خیلی وقت است ندیدیم. خوشحال میشیم اگه کسی از دوستان این سریال ها رو داره در اختیار باقی دوستان هم بگذاره.

یک) گالشهاي مادربزرگ/ كارگردان: بهمن زرين پور/ محصول: 1367
دو) مهمان / كارگردان: خسرو ملكان/ محصول: ۱۳۷۰/ بازيگران: جمشيد مشايخي - حميده خيرآبادي - احمد قدكچيان - پروين سليماني (طاهره خانم) - محمد ورشوچي (شعبون)/ این همون سریالیه که طاهره خانم با چنگال در را باز می کرد. تعطیلات نوروزی که نوروز ۹۱ از شبکه آی فیلم به نمایش دراومد دومین مجموعه ای بود که شخصیت طاهره خانم توش به این کار اشتغال داشت!
سه) پيك سحر/ كارگردان: خسرو ملكان/ بازيگران: جمشيد مشايخي (مش رحمان) - اسماعيل داورفر - احمد قدكچيان - پروين سليماني - مليحه نصيري - عيسي صفائي/ محصول: 1369/ این همون سریالیه که جمشید مشایخی نقش رفتگر را ایفا می کرد و دنبال تهیه جهیزیه برای دخترش بود
چهار) ازدواج پرماجرا/ كارگردان: منوچهر پوراحمد/ بازیگران: شهلا رياحي - جليل فرجاد - مرجانه گلچين - احمد قدكچيان - ناصر گيتي جاه - نعمت الله گرجي - پروين سليماني - امير وطن زاد - منيژه گلچين - محمد ورشوچي - عباس محبي - ميرصلاح حسيني - اكبر دودكار - فاطمه طاهري/ محصول: 1368
۵) آخرين روز تابستان/ كارگردان: شيرين جاهد - حسين سحرخيز/ بازيگران: عنايت الله شفيعي - سيروس گرجستاني - محمد شيري - منيژه گلچين - منوچهر لاريجاني/ محصول: 1368
شش) قصه های کوچه ما/ کارگردان: رضا فیاضی/ بازیگران: حمید لبخنده - فرزانه نشاط خواه - علی عمرانی - رضا خندان - رضا فیاضی - مسعود عربیان - علی صالحی - احمد صادقی - حسین اسماعیل بیگی - امیرعباس تقی پور - اصغر عرب منفرد - احمد مولائی/ محصول: ۱۳۶۶
منبع: http://iranianserials.blogfa.com
Heidi
Heidi

پست من طرف erfan الثلاثاء فبراير 26, 2013 6:13 am

edo نوشته است:سلام
فیلم "ماجرا های دلتای دانوب " تو این لینک هستش.
https://www.youtube.com/watch?v=iBdspdKPi-s

erfan نوشته است:
ahmad1300mo نوشته است:از دوستان کسی فیلم " ماجراهای دلتای دانوب " را به یاد دارد اگر کسی بتونه قسمتهایی از این فیلم را تعریف کنه ممنون میشم .

سلام

فيلم " ماجراهای دلتای دانوب " يك فيلم به ياد ماندني است. من در اوايل دهه 60 يك مجله فيلم داشتم كه شرح آن در اين مجله بود ولي حال چيزي به خاطر ندارم ولي عكسي كه بر روي جلد اين مجله بود هنوزم در ياد است:بابوشكا سوار بر يك قايق

براي اطلاعات بيشتر مي تواني به اين آدرس از فروم كودكي و نوجواني سر بزني:
http://koodaki.forumotion.com/spa/babak110/167668934/240

سلام Edo عزيز
خيلي ممنون از لينك فيلم ماجراهاي دلتاي دانوب
اميدوارم روزي نسخه دوبله و قابل دانلود آن در اين فروم قرار بگيرد

erfan

تعداد پستها : 119

پست من طرف erfan الثلاثاء فبراير 26, 2013 6:31 am

59 نوشته است:
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Hf9fcy1gn0xqaln5vj9s

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 8y22yztoa78zb3zync6_thumb

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

سلام 59 عزيز

دست گلت بابت اين فيلم هاي زيبا و با كيفيت كه در فروم ميگذاري درد نكند مثل هميشه گل هاي زيبا ميكاري
پيروز باشي

erfan

تعداد پستها : 119

پست من طرف 59 الثلاثاء فبراير 26, 2013 5:09 pm

خدمت شرلی گرامی:
بسیار خرسندم که موفق به دریافت فایل فیلم "کفشهای میرزا نوروز - ١٣٦٤" شدید
و خاطرات دهه ی شصتی برایتان تازه تر گشت. در باره ی سریالهایی هم که فرمودید،
قبلن هم با دوستان چنین گفتگویی داشتیم و همگی مشتاق دیدن دوباره ی آنها هستیم
که البته شوربختانه تاکنون به نتیجه ای نرسیدیم. تنها دو مورد هست که بهشان کمی نزدیک شدیم.
در صفه ی اول از همین بخش فروم که پس از بایگانی پنجاه صفحه ی قبلی ایجاد شده،
یک فایل کوتاه تصویری از سریال "تعطیلات نوروزی - ۱۳۷۰" هست با کاراکتر "طاهره خانم"
که به آن اشاره داشتید و دو عکس از سریال "پيك سحر - ١٣٧٠"،
که البته تاکنون با خواندن پست های قبلی، آنها را دیده اید و دلیل نوشتن من تنها برای یادآوری میباشد.
سلامت باشید.

.
.
.

درود بر عرفان جان.
نظر لطف شما هست، شرمنده میفرمایید.
فیلمهای خاطره انگیز دیگری نیز هستند که تقدیم خواهند شد.
سلامت باشی.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در الثلاثاء فبراير 26, 2013 5:13 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف 59 الثلاثاء فبراير 26, 2013 5:13 pm

ابراهیم وحید زاده

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 32201959586642955953_thumb

محمد ابراهیم وحید زاده، زاده ی ۱۳۲۳ در مشهد - فیلمنامه ‌نویس، تهیه کننده،
کارگردان و تدوینگر ایرانی است. وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۴۵،
با ساختن فیلم کوتاه آغاز نمود و پس از آن کارگردانی تئاتر را بر عهده گرفت.
وحیدزاده در سال ۱۳۶۶ اولین فیلم بلند خود را با عنوان تحفه‌ها ساخت.
تا کنون ۷ فیلم بلند سینمایی و ۱۱ تئاتر نمایشی، بکارگردانی او انجام شده است.

از دیدگاه نگارنده، ابراهیم وحید زاده یکی از معدود کارگردانان و فیلمسازان
در سینمای ایران میباشد که طنز و شوخی در فیلمهایش، با زبان تصویر نشان داده میشوند
و نه تنها با ایجاد فضایی فکاهی بر مبنای کلمات و "طنز رادیویی".
با آرزوی موفقیت های بیشتر برای ایشان.

سایت رسمی هنرمند گرامی " ابراهیم وحید زاده ":

http://www.vahidzadeh.com/aboutus.asp

------------------------

مجسمه (۱۳۷۱)

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 57393876807311302189_thumb

فیلم کامل "مجسمه - ۱۳۷۱" در یک فایل فشرده:

http://www.4shared.com/rar/W0Vq4sTo/Mojasame-1371.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:35 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

پست من طرف ASDALIREZA105 الأربعاء فبراير 27, 2013 6:14 am

سلام دوستان.
فيلمي آمريكايي به نام هويت پنهان در نوروز 79 يا 80 از تلويزيون پخش شد كه در مورد خانمي بود كه كارش گرفتن عكس از زندگي خصوصي افراد مشهور بود . بعد يك عده كلاهبردار پيدا ميشن و كلي شيشه ضد گلوله و خدمات حفاظتي به اون ميفروشند كه بعد معلوم ميشه همه تقلبي بوده بعد كه به پليس مراجعه ميكنه پليس ها هم همدست كلاهبردارها از آب درميايند. آخر فيلم اين خانم گانگستر ها رو به جون هم مياندازه و يك صحنه مرگ جعلي براي خودش ترتيب ميده و با هويت جديد و با پول هاي گانگسترها سوار هواپيما ميشه و ميره.

من از همون موقع دنبال مشخصات سازندگان اين فيلم و اسم انگليسي اين فيلم هستم و حتي به ماهنامه فيلم هم زنگ زدم كه به خاطر نداشتند اگه كسي يادش هست لطفا راهنمايي كنه

ASDALIREZA105

تعداد پستها : 9

پست من طرف babak الأربعاء فبراير 27, 2013 7:29 pm

ramin نوشته است:کسی می دونه که اسم آهنگی که در اول سریال عزالدین قسام روی تیتراژ پخش می شد چی بود؟‌ظاهرا باید یک آهنگ معروف عربی باشه که در زمان جنگ شش روزه یا جنگ یوم کیپور ساخته شده. خیلی سعی کردم که در youtube پیداش کنم ولی هیچ سرنخی نداشتم.
سلام رامین جان
رسیدن بخیر
موسیقی این سریال برگرفته از سرودهای فرقة العاشقين است.یک گروه فلسطینی که در سال 1977در دمشق تشکیل شد و هیثم حقی برای سریال "عزالدین القسام " در سال 1981ازشان استفاده کرد.این گروه به خواندن سرودهای حماسی برای فلسطین مشهورند و محبوب مردم فلسطین. این گروه اشعار بهترین شاعران فلسطینی مثل محمود درويش وسميح القاسم وتوفيق زياد وأبو الصادق صلاح الحسيني و يوسف الحسون را خوانده اند .رهبر این گروه یک بازیگر خواننده قدیمی به نام حسين المنذر (أبو علي)است و آهنگسازشان هم حسين نازك است.
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Images?q=tbn:ANd9GcTXSADxogq0N1Gfak1HKBP2lf-hKhn3TSCqxdG7G1FcOTpKRFFp9g
این ابو علی است در سال 1981 موقع اجرای عزالدین القسام
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 2Q==

حسین نازک
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Images?q=tbn:ANd9GcRG0evuhomRNirw5xwrwEpkI5uA9lPfNHl0a573GoNbGecgE3lf1w
فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 Images?q=tbn:ANd9GcRY89YRAe53wvLYPlmhim2n6JFCaCuTlXqUBrkhmWrm07O_sicT

این صفحه فهرست کامل بازیگران سریال عزالدین القسام و اطلاعاتی در مورد فرقة العاشقين به زبان عربی داره که امیدوارم به دردت بخوره

http://musicportals.biz/nahp/artic-ar/%D8%B9%D8%B2%20%D8%A7%D9%84%D8%AF%D9%8A%D9%86%20%D8%A7%D9%84%D9%82%D8%B3%D8%A7%D9%85%20(%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%B3%D9%84)
چاکریم!
babak
babak

تعداد پستها : 318

پست من طرف 59 الخميس فبراير 28, 2013 3:04 pm

احمد بهبهانی

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 93539400735316326362_thumb

احمد بهبهانی متولد سال ؟ در اهواز می باشد. از سال ١٣٤٤ به عنوان نویسنده ی نمایش های رادیویی،
همكاری با رادیو ایران را آغاز كرد و بسیاری از نمایش های برنامه "داستان شب" را نوشت.
او كه در رشته ی ادبیات انگلیسی در دانشگاه تهران تحصیل كرده بود، كارش را در تلویزیون،‌
از سال ١٣٤٨ با نوشتن مجموعه ی تلویزیونی "سركار استوار" آغاز كرد. در سال های پیش از انقلاب،
نویسنده ی مجموعه های تلویزیونی از جمله "خانه بدوش (مراد برقی) - ١٣٥٢"
و "تلخ و شیرین - ١٣٥٥" بود. بهبهانی فعالیت در سینما را از سال ١٣٥١ و با نوشتن فیلمنامه ی
"شیر تو شیر" آغاز كرد و فیلمنامه ی "سازش - ١٣٥٥" را به همراه متوسلانی نوشت.

پس از انقلاب، مجموعه های تلویزیونی "طبل تو خالی - ١٣٦٢" و "اشك تمساح - ١٣٦٣" را نوشت.
فیلمنامه ی مجموعه عروسكی "مدرسه ی موش ها" را در سال ١٣٦١ به رشته تحریر درآورد.
سریال پربیننده و ماندگار " آرایشگاه زیبا - ١٣٦٩ " و همچنین "چراغ خانه - ١٣٦٩" نیز،
به قلم توانای او نوشته شدند. تجربه ی او در عرصه ی كارگردانی،
مجموعه ی تلویزیونی " فروشگاه - ١٣٧٥" بود كه نویسندگی آن را نیز بر عهده داشت.
(برگرفته از "سوره سینما" با ویرایش و تکمیل)

------------------------------

شوربختانه هیچ منبع رسمی از سوی سازمانهای سینمایی و نمایشی،
درباره ی زادروز و سال درگذشت زنده یاد بهبهانی وجود ندارد و چه غمگینانه مینماید
که سایت "سوره سینما" با اشتباهی آشکار مینویسد که او در سال ١٣٤٣ بندیا آمد
و از سال ١٣٤٤ یعنی ١ سال بعدش، همکاری خود را با رادیو آغاز کرد!.

تنها نوشته ی موجود درباره ی زنده یاد بهبهانی در مجله ی "بخارا"
به تاریخ خرداد ماه ١٣٧٨ چاپ گردیده است که در آن منظور از "ماه تیر"
بعنوان زمان درگذشت ایشان، به احتمال زیاد تیرماه ١٣٧٧ بوده.
البته خود من بیاد دارم که خبر درگذشت احمد بهبهانی در همان سالهای ٧٧ و یا ٧٨
توسط تلویزیون اعلام شد. به هر صورت در تصویر بالا،
سال بدنیا آمدن و درگذشت ایشان بگونه ی تقریبی نوشته شده است.

احمد بهبهانی درگذشت - نوشته ی: "محسن قانع بصیری"
چاپ شده در شماره ی ٦ مجله ی "بخارا" - خرداد ماه ١٣٧٨.

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 83452124241190777080_thumb

یادش گرامی باد.

------------------------------

مردی که موش شد - ١٣٦٤

فیلمها و برنامه های تلویزیونی روی طاقچه ذهن کودکی - صفحة 5 99688741704191050641_thumb

کارگردان: احمد بخشی
نویسنده: احمد بهبهانی
آهنگساز: مرتضی حنانه
سرپرست گویندگان: ناصر طهماسب
بازیگران: محمدعلي كشاورز، حميد جبلي، اكبر عبدي، پرويز پورحسيني، سروش خليلي،
جهانگیر فروهر، سعيد اميرسليماني، نعمت اله گرجي، فرزانه كابلي، محبوبه بيات، اكبر دودكار و ....
محصول: گروه تعاونی جم - ١٣٦٤

توضیح: این فیلم قبلن با کیفیت دیداری متوسط در فروم رویایی قرار گرفته بود،
و اینبار برای بار دوم و با کیفیت اوریجینال پخش شده از تلویزیون تقدیم میگردد.

فیلم کامل "مردی كه موش شد - ۱۳۶۴" در یک فایل فشرده
http://www.4shared.com/rar/nZOutPxI/Mardi_Ke_Moush_Shod-1364.html

.
.
.
شاد و سلامت باشید.

اين مطلب آخرين بار توسط 59 در السبت مايو 11, 2013 8:33 am ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
59
59

صفحه 5 از 40 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة