کودکی و نوجوانی

انضم إلى المنتدى ، فالأمر سريع وسهل

کودکی و نوجوانی
کودکی و نوجوانی
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

+56
sorena0831
raymand
arash_60
reza2009
Indiana Jones
amirpuyol
ramin
saeidehes
majid_barca
new guest
heidiiii
suny
Behzad_T
alan45
heidiii
elena 20
arman
Heidii
Clover
Mihakralj
وهاب
omidsilver7
amirarsalanroomi
Heidi
Davood
mahmood
farhad666
kazvash
مژي
fazel1994
علی موسویان
blue2012
aghaghi
نجمه
tisto
سوگل خانمی
venous_m
arsenal.fc.g
sooratak
manaa
kave
Ishpateka
Esi-72
erfan
S@M
Shervin
alirad
slevin(HAMID
ariangirl
59
babak
Negin 2
mahmood666
sahra_7
stalker
SMAM
60 مشترك

صفحه 39 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42  الصفحة التالية

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف sooratak الثلاثاء مارس 24, 2015 6:51 pm

59 عزیز
سلام
ممنون از توضیحات کامل شما
لینک ها رو دیدم. بله همون آقای منجزی هستنتد در گشت ارشاد هم نقش معتاد رو بازی می کرد.
عالی بود
به نظرم تعدادی از انگشتهاش قطع شده
امیر عزیز
ممنون
خوشحالم که بالاخره شتر خوش باور پخش شد.دوست دارم بدونم مربوط به چه سالیه. به خاطر اینکه تا حالا از اون سال ها پخش مجدد نداشته به نظرم دورترین سریال خاطرات کودکیم باشه.عصرهای روزهای تعطیل تابستان یا جمعه.
یک خرس هم در این سریال بود که همیشه در خصوص حیواناتی که محاکمه می شدند میگفت: از جنگل بندازیدش بیرون غذاش رو هم بدین به من
نهایتا هم که موشه بی گناهی شتر رو ثابت کرد. خیلی دوست دارم ببینمش
با تشکر از همگی
sooratak
sooratak

تعداد پستها : 86

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Empty رد: برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون

پست من طرف 59 الثلاثاء مارس 24, 2015 7:22 pm

* با خوشآمد گویی به "بابک گرامی‌" و شادباش نوروزی خدمت ایشان.

بابک گرامی‌، پستهای خوبی‌ که نوشتید همراه با عکسهای نوستالژیک را هم اکنون خواندم.
از دیدنتون و اطلاعات حرفه‌ ای و خوبتون، همانند همیشه، بسیار خرسندم.
(اتفاقا باهم همزمان مشغول نوشتن بودیم ... افتخار داشتم).
سال ۱۳۹۴، همراه با موفقیتهای روز افزون.
سلامت باشید.

.
.
.

خانم هایدی با درود.

- با مواردی که مطرح ساختید موافقم، بویژه این دو جمله که فرمودید، بسیار مهم هست:
( "اطلاعات" و "کلمات" بر خلاف تصور بیشتر آدمها، ماهیت کاملا فیزیکی و واقعی دارند و صرفا یک سری مفاهیم انتزاعی نیستن)
(گاهی پیش می آید تو عالم خواب در مسیر این امواج قرار میگیریم و چیزی را که قرار است جلوتر سر راهمان سبز بشود می بینیم)

- این دوبله‌ های دوباره!!!، یعنی‌ پایمال کردن زحمت و عشق و احساسی‌ که دوبلورهای قبلی‌ داشتن.
آخه چه دردی دارن اینها، که دوباره دوبله میکنن؟ اونهم با این صداهای بی‌ بو و بی‌ خاصیت امروزی!.
زنده یاد استاد "عزت اله مقبلی"، یکی‌ از نوادر تاریخ دوبله ایران بودند. ... جاهایی در فیلمها،
از اپتدا اصلن نمیشه صدای ایشون رو تشخیص داد، از بس که قدرت صدا سازیشون بالا بوده.
یکی‌ از آن نمونه ها، گویندگی ایشان بجای آقای "اصغر سمسارزاده" در فیلم خوشساخت آقای "نصرت اله وحدت":
"یک اصفهانی در سرزمین هیتلر-۱۳۵۶"، و بسیاری موارد دیگر میباشد. ... در همین راستا، گویندگی استاد مقبلی،
بجای "فاگین" در "الیورتویست" نیز، شاهکاری فراموش نشدنی‌ بود. ... / من ندیدم این دوبله جدیدی که فرمودید رو،
اما خیلی‌ برام جالبه که بدونم، "فاگین" رو کی‌ گفته؟!. (۱۰۰۰ درصد مطمئنم نتیجه‌ اش اصلن خوب نشده).
درست مثل دوبله ی سوم! "رابین هود"، که بجای مرحوم صادق ماهرو، آقای محمد عبادی (که دوبلور پیشکسوت هستند)،
"داروغه" رو گفتن، و نتیجه ی کار، واقعا "افتضاح به توان افتضاح" است.
من واقعن نمیفهمم، اینها آیا پول و بودجه ی زیادی دارن؟، که میرن گیر میدن به دوبله‌ های ممتاز و بیهمتای قدیم،
و باز دوباره اونها رو با پایین‌ ترین سطح ممکن دوبله میکنن، ... و یا اینکه هیچ فیلم و سریالی برای دوبله ندارن؟.

- بله، من هم دو شب پیش بود که این تکه‌ های نمایشی جذاب و کمدی  دی دی  رو دیدم در تلوبیون (مامور راهنمایی و رانندگی بود).
توضیح اینکه، این کارهای جناب دیترهالروردن، بگمانم جزو اولین مجموعه‌ های  نمایشی ایشان هست،
و اون زمان، هنوز نام "دی دی" رو نداشتن. ... تلویزیون ایران اما چون حالا داره اینها رو پخش میکنه،
همون نام   دی دی   که برای همه آشنا هست رو قرار داده. ... در همین رابطه، گمانم این هست،
که این تکه‌ های نمایشی را، بتازگی استاد عرفانی دوبله کرده باشن. (مطمئن نیستم، اما شاید اینگونه باشه).
همونطور که "هری عزیز" رو نیز، با نام "دی دی"، برای بار دوم (بگمانم در زمان کنونی) دوباره دوبله کردند.

- با عرض شرمندگی، (میدونم که اکنون همه من رو شاید حتا کتک بزنن)،
اما هیچوقت با "شهر قصه" ارتباط برقرار نکردم.  نه‌ با داستانش، نه‌ با نوع صداهاش و غیره.

سلامت باشید.

.
.
.

آرمان گرامی‌ با درود.

- البته قبلن هم گفته بودم که، همونقدر که از فیلمهای روسی زمان شوروی خوشم می یاد،
و آرشیو خوبی‌ هم ازشون دارم، به همون نسبت از کارتونهای زمان شوروی، بدم می‌‌ یاد.
(اما از کارتونهای لهستانی و دیگر کشورهای اروپای شرقی‌ خوشم می‌‌ یامد و می‌‌آید -
این دو گروه، هیچ ارتباطی‌ هم باهم نداشتند)، اما چون قدیمها تبلیغات کمونیستی بویژه در ایران بوده،
هر چی‌ که از بلوک شرق بوده (چه فیلم، چه کارتون)، در ایران با نام روسی شناخته میشده.
برخلاف فیلمهایش، دوست ندارم وارد بحث کارتونهای شوروی بشم، اما بر حسب وظیفه و بی‌ هیچ منتی،
گفتم شاید یک درصد، منظورتون این کارتون بوده، محصول شوروی هست (Трое из Простоквашино - 1978) .:
(البته این کارتون هست و شما صحبت از برنامه عروسکی مطرح ساختید، اما گفتم شاید این باشه)
من رو یاد این کارتون انداختید ...

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Dkouh56ngpmw8qfcw6w5_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Lkty32wvvclsl2uoz6nh_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 N9x9z0rptlfjjk7eaccb_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 0efbgkt3bmtcf5t99qwg_thumb
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Ps2p72mkxqzx9fsg7sgb_thumb

این کارتون یک مجموعه هست بر اساس داستانی با نام، "عمو فئودور، سگ و گربه".
(فئودور ~ فیودور)
دارای قسمتهایی میباشد که هر دفعه، ماجراهایی پیش می‌‌ یاد. ...
تمام قسمتهاش جمعشده در یک فایل تصویری (مثل انیمیشن سینمایی)،
با زمان یک ساعت و نیم، در لینک زیر میباشد .:

https://www.youtube.com/watch?v=wh6lxMpffCo

سلامت باشید.

.
.
.

sooratak گرامی‌ با درود.

- خواهش میکنم. از لطف شما ممنونم.
- مطلبی که در مورد دست فرمودید، در گشت ارشاد نیز مشخص بود،
از اینرو، استوپ کادرش را، همانگونه که دیدید، ویرایش کرده بودم.
البته من گمان میکردم که شاید در نقش فیلم اینگونه بوده،
اما عنوان داشتید که از قبل هم بدین صورت بوده. راستش نمیدونم.

- در طی‌ سالهای تحصیلی‌ ۱۳۷۰ تا ۷۳، دوره راهنمایی بودم.
مورد "شتر جان" رو، معلم هنر (آقای زمانی‌)، سال ۱۳۷۰ یا ۷۱ گفتند.
یعنی‌ تعریف میکردند که در سداپیشگی هم کار کردند و نمونه صدا‌ها رو اجرا کردن سر کلاس.
از اینرو بگمانم مجموعه عروسکی یادشده، محصول اواخر دهه ی شصت و یا نهایتن میانه ی آن‌ دهه باشد.

سلامت باشید.

.
.
.

پی‌ نوشت:

- کمک کنید، کمک ... من رو دارن بخاطر علاقه نداشتن به شهر قصه، کتک میزنن (خنده ... گریه).

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 2r6czbbz2t67sucvbwg5

59
59

تعداد پستها : 1476
آدرس پستي : vj2005h@yahoo.com

http://www.aparat.com/PanjaH_o_NoH

پست من طرف new guest الأربعاء مارس 25, 2015 7:42 am

babak نوشته است:
arman نوشته است:heidiiii عزیز ، Emiliano و 59 گرامی

درود .. و سپاس از مطالب جالبتون
من هم موافقم صدای شتر شهر قصه و شتر عزیز خیلی شبیه همه ولی اگر توجه بفرمائید لرزشی !؟ در تن صدای شتر اولی هست که در دومی نیست . Laughing
یک موردی هم هست که می خواستم ببینم دوستان یادشونه یا اطلاعاتی در موردش دارند :
یک برنامه عروسکی (استاپ موشن ) روسی یا مال بلوک شرق بود ( چون صدای اصلی زیر دوبلاژ شنیده می شد . خلاصه دوتا گربه بودند که یکیشون مجبور شد بره از یک گاو شیر بدوشه ( یا بگیره ). اونم با یه سطل می رفت پیش گاو و  راوی بجای گربهه می گفت " سلام گاو شیرده " و بعدش چون گاوه خواب بود دوباره بلندتر تکرار می کرد " سلام گاو شیرده ! ) .... همین
پاینده باشید

سلام
اگر درست یادم مانده باشد این مجموعه عروسکی محصول استان گیلان بود. صدایی که در شهر قصه شبیه به صدای شتر حیونات جنگل شنیده می شود، صدای مرحوم بیژن مفید است که شکل خالص ترش را در نوار " نمایشنامه ماه و پلنگ" میشود شنید.
حالا که صحبت شهر قصه" شد یک نکته یادم آمد. بازیگر نقش آقا موشه در شهر قصه "اردوان مفید" است که فرزند مرحوم بیژن مفید بودند.

فقط خواستم بگم صدای شتر در "شتر جان" یا "شتر عزیز" صدای محمود عزیزی (دکتر) می باشد.
این کامنت در وبلاگ ایندیاناجونز

اجازه ارسال لینک ندارم ظاهرن! کامنتهای مربوط به آخرین مطلب وبلاگ ایندیاناجونز که خیلی وقته فعالیت هم نداره!

new guest

تعداد پستها : 2

پست من طرف arman الأربعاء مارس 25, 2015 9:33 am

"
آرمان گرامی‌ با درود.
- البته قبلن هم گفته بودم که، همونقدر که از فیلمهای روسی زمان شوروی خوشم می یاد،
و آرشیو خوبی‌ هم ازشون دارم، به همون نسبت از کارتونهای زمان شوروی، بدم می‌‌ یاد.
(اما از کارتونهای لهستانی و دیگر کشورهای اروپای شرقی‌ خوشم می‌‌ یامد و می‌‌آید -
این دو گروه، هیچ ارتباطی‌ هم باهم نداشتند)، اما چون قدیمها تبلیغات کمونیستی بویژه در ایران بوده،
هر چی‌ که از بلوک شرق بوده (چه فیلم، چه کارتون)، در ایران با نام روسی شناخته میشده.
برخلاف فیلمهایش، دوست ندارم وارد بحث کارتونهای شوروی بشم، اما بر حسب وظیفه و بی‌ هیچ منتی،
گفتم شاید یک درصد، منظورتون این کارتون بوده، محصول شوروی هست (Трое из Простоквашино - 1978) .:
(البته این کارتون هست و شما صحبت از برنامه عروسکی مطرح ساختید، اما گفتم شاید این باشه)
من رو یاد این کارتون انداختید ...
این کارتون یک مجموعه هست بر اساس داستانی با نام، "عمو فئودور، سگ و گربه".
(فئودور ~ فیودور)
دارای قسمتهایی میباشد که هر دفعه، ماجراهایی پیش می‌‌ یاد. ...
تمام قسمتهاش جمعشده در یک فایل تصویری (مثل انیمیشن سینمایی)،
با زمان یک ساعت و نیم، در لینک زیر میباشد .:

https://www.youtube.com/watch?v=wh6lxMpffCo

سلامت باشید."
59 گرامی
بسیار سپاسگزارم از توجه شما به سوالم. البته همانطور که خودتان اشاره کردید مورد سوال من عروسکی بود و Трое из Простоквашино - 1978 نبود .
بهر حال ممنونم.

arman

تعداد پستها : 31

پست من طرف heidiiii الأربعاء مارس 25, 2015 10:21 am

59 نوشته است:

اما هیچوقت با "شهر قصه" ارتباط برقرار نکردم.  نه‌ با داستانش، نه‌ با نوع صداهاش و غیره.

من هم از شهر قصه خوشم نمیاد. به نظرم کسل کننده و تاحدی ترسناک است.

heidiiii
heidiiii

تعداد پستها : 13

پست من طرف new guest الأربعاء مارس 25, 2015 3:22 pm

heidiiii نوشته است:
59 نوشته است:

من هم از شهر قصه خوشم نمیاد. به نظرم کسل کننده و تاحدی ترسناک است.

نظر بنده ی کمترین هم به نظر شما نزدیکتر است (;
همچنین فکر میکنم بیشترازداستان برای کودکان مضمون سیاسی داشته و همین موضوعه که شبکه هایی مثه من و تو روی اون زیاد تاکید میکنن همونطور که رو دایی جان ناپلئون تاکید دارن
البته چون هردوتاشو کامل ندیدم ممکنه نظرم درست نباشه

new guest

پست من طرف 59 الأربعاء مارس 25, 2015 5:42 pm

آرمان گرامی‌ با درود.
خواهش میکنم. انجام وظیفه کردم.
سلامت باشید.

.
.
.

خانم هایدی با درود.
- پس خوشبختانه، تعداد افراد در کمپین مخالفین شهر قصه، رو به افزایش است.
با صفت "کسل کننده" کاملا موافقم، اما بجای "ترسناک"، از دید من، "تحمیق کننده" بود.
- بدترین چیز اینست، که ۳۰ یا ست، و یا مبارزه با مفاهیم تحت نام روشنگری، وارد "هنر" شود.
هنر باید برای هنر باشد، چرا که مفهوم واژه ی هنر، یعنی‌ اصل مفهوم احساس و جاودانگی.
خورشید سنجه و معیار برای مفهوم روشنایی است، پس نیاز به اثبات ندارد.
هنر هم (در تمام زمینه هایش)، نه‌ نیاز به ادویه ی اضافی و طعمهای مصنوعی دارد،
و نه‌ باید مورد سواستفاده‌ های مناسبتی قرار گیرد. ... / سلامت باشید.

.
.
.

پی‌ نوشت:

دیماه ۱۳۸۰ بود که سال سوم رشته ی گرافیک در ایران تحصیل میکردم.
درسی‌ داشتیم که مربوط تصویرسازی و همچنین رابطه ی عکس و تصاویر در گرافیک بود.
مدرس گرامی‌ گفتند که برای امتحان پایان ترم (ژوژمان)، از آنجا که سال بعدی (۱۳۸۱)،
سال "اسب" است، هر دانشجو بنا به علاقه ی خود، تقویم برای سال اسب طراحی کند.
در این رابطه، میتوانید از تکنیکهای گرافیکی و نقاشی استفاده کنید،
و استفاده ی عکسهایی که توسط خودتان گرفته شده باشند نیز، در طراحی‌ تقویم ۱۳۸۱ امکان پذیر است.
......................
از آنجا که سبک رئالیستی و واقع گرایانه همیشه مورد توجهم در کار گرافیک بوده است،
ایده‌ ای به ذهنم رسید که در تقویم خود، معرفی‌ داشته باشم از وسایل سوارکاری.
از اینرو یک روز نزدیک غروب در انتهای دیماه ۱۳۸۰ بود، که به مغازه ی فروش لوازم سوارکاری،
واقع در خیابان دولت تهران (نزدیک چهارراه پاسداران) رفتم. ...
برای صاحب آن مغازه که شخصی‌ بسیار محترم و گرامی‌ بودند، توضیح دادم که اگر امکانش باشد،
میخواهم از وسایل مربوط به اسب سواری عکس بگیرم، تا سپس از آنها در طراحی‌ تقویم ۱۳۸۱، استفاده کنم.
ایشان نیز با لطف و بزرگواری، نزدیک به یک ساعتی‌ که آنجا بودم، نمونه‌ های مختلفی‌ از وسایل اسب سواری را،
که در مغازه و همچنین انبار موجود بود، دانه به دانه آوردند، و با چندین برداشت، عکس آنها را گرفتم.
در پایان هم با آنکه قصد داشتم تا از ایشان تشکر کنم، اما هیچ پولی‌ قبول نکردند، که بازهم ممنونشان هستم.
.................
عکسها را با دوربین یاشیکایی که داشتم در همان مغازه گرفته بودم که شرایط معمولی از جهت نور وجود داشت.
نتیجه ی عکسها پس از آنکه ظهور و چاپ شدند، متوسط بود و میشد که رتوش و ویرایش کنم،
و در طراحی‌ تقویم از آنها استفاده نمایم. .... نتیجه ی کار، یک تقویم کوچک رومیزی در اندازه ی ۱۰*۱۵ شد،
که شامل ۱۳ صفحه بود. ... صفحه ی اول، که جلد بود و یک نماد اسب هم برایش کار کردم.
۱۲ صفحه ی دیگر، شامل ۱۲ ماه سال میشد که برای هر ماه، با توجه به فصل آن‌ ماه،
عکس یکی‌ از وسیله‌ های اسب سواری را قرار داده بودم. ... برای نمونه، برای ماه فروردین،
از آنجا که نوروز و اولین فصل تقویم ایران است، عکس "کت سوارکاری" را قرار دادم.
و یا برای ماههای فصل پاییز، از عکس "کلاه سوارکاری" و "دستکش سوارکاری" استفاده کردم.
...................................
سرانجام در میانه ی بهمن ۱۳۸۰، روز ژوژمان (امتحان) درس مربوطه فرا رسید.
بچه‌ها خیلی‌ خوب کار کرده بودند، بویژه دخترخانمهای گروه،
فضای تقویم هاشان، بیشتر با تصویرسازی در سبک نقاشی انجام شده بود.
برای نمونه، یکی‌ از همگروهی ها، برای هر ماه سال در تقویم خود،
فیگوری شبیه به "اسب شطرنج" در مدلهای گوناگون کشیده بود که البته زمینه و حواشی کار،
مطابق با ماههای مختلف سال، از رنگهایی‌ سرد و گرم برخوردار بودند.
در میان تقویم های بسیار زیبا و خوبی که هر دانشجو به سلیقه ی خود طراحی‌ کرده بود،
تقویم من از جهت اندازه، از همه کوچکتر بود (چون رومیزی بود)، و در کنار این،
رئالیستی تر (شاید بازاری تر) کار شده بود. ... / امتحان آن روز، بشکل نمایشگاه برگزار شد،
که پوستر آنرا نیز طراحی‌ کرده بودم (جلد تقویم خود را در پوستر نیز استفاده کردم).

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Yvjle3462f0p0p3efkhq_thumb

گروه آموزشی دانشگاه، پیغام داده بود که چون ژوژمان، نمایشگاه هم خواهد بود،
والدین و آشنایان دانشجویان نیز میتوانند حضور یابند و بازدید داشته باشند.
اساتید نیز بصورت گروهی از کارها بازدید میکنند و نمرات داده میشود.
آنروز پدر یکی‌ از همکلاسیها که به نمایشگاه آمده بود، از تقویم رومیزی من، خوشش آمد و گفت،
که اتفاقن مسوول انجمن سوارکاری تهران هم هست. ... سال نوی ۱۳۸۱ هم پیش روی است،
و از دید او، تقویم را با اضافه کردن نام و آدرس انجمن سوارکاری، از من میخرند و باید تا دو هفته ی آینده،
کار چاپش انجام شود که سپس بتوانند بعنوان عیدی و هدیه تبلیغاتی پخش کنند اما!، دیدگاه ایشان مهم هست،
ولی‌ سندیکای یادشده، هیات مدیره هم دارد، که درباره ی  مسایل مالی‌، آنها تصمیم نهایی‌ میگیرند. ...
من خیلی‌ خیلی‌ خوشحال شدم، و اولین چیزی که بفکرم رسید این بود، که اگر این کار به پول نزدیک شود،
حتمن نزد صاحب مغازه ی لوازم سوارکاری خواهم رفت، و سی‌ درصد از مبلغی که به من دهند را، تقدیمش میکنم،
چرا که عکسهای استفاده شده در تقویم، اجناس مغازه ی او بود و اگر همکاری نمیکرد، کار شکل نمیگرفت.
سپس با آقای رئیس سندیکا، قول و قرار گذاشتیم که ایشان همان نمونه ی تقویم که پرینت بود را ببرند،
سپس دو-سه‌ روز بعدش تماس بگیرم، تا نتیجه ی جلسه ی هیئت مدیره،
در رابطه با چاپ تقویم، نهایی‌ گردد. ... / روز موعود فرارسید و با ایشان تماس گرفتم، ...
گفتند که با خود تقویم راضی‌ هستند، اما بودجه برای اینکار کم است، بین شرکا هم اختلاف پیش آمده و چنین صحبتهایی.
باری، ... ماجرای چاپ تقویم "اسب-۱۳۸۱"، آنجا بسته شد و صد البته که من نیز ناراحت شدم. ...
...................
در تابستان سال ۱۳۸۱ [۲۰۰۲]، از ایران با قصد رفتنی برای همیشه رفتم.
چند ماه به پایان سال ۲۰۰۴ مانده بود که روزی مشغول بازبینی CDهای بکاپ،
از کارهای گرافیکی دوران دنشجویی‌ام در گرافیک بودم، که رسیدم به فایلهای طراحی آن تقویم.
کمی‌ باز ناراحت شدم که چه حیف، ... نتیجه ی زحمت بجایی نرسید و تقویم چاپ نشد.
همان زمان حسی در من ایجاد شد که بیایم و حال، آن تقویم را برای سال نوی میلادی که آنزمان در پیش داشتیم (۲۰۰۵)،
دوباره طراحی کنم و با حفظ عکسها و فضای گرافیکی، یک نسخه ی روسی برایش انجام دهم. ...
..............................
کار انجام شد و نتیجه ا‌ش نیز مناسب برای چاپ و کارهای تبلیغاتی. ... از سوی دیگر توانستم تا نمونه ی تقویم را،
به انجمن سوارکاری شهر محل سکونت معرفی‌ کنم و پیشنهاد دهم که برای سال نوی ۲۰۰۵، آنرا با هدف تبلیغاتی چاپ کنند.
آنها نیز اپتدا صحبتهایی همچون انجمن سوارکاری ایران بمن گفتند و سرانجام پس از یک هفته،
اعلام کردند که بدلیل نبود بودجه، برنامه‌ های تبلیغاتی نخواهند داشت. ...
...............................................
در زندگی‌، تلاش و سعی‌ ما، جای خود را دارد، اما اگر کاری نخواهد انجام شود،
و یا زمانش فرا نرسیده باشد، هر چه هم تلاش کنیم، بی‌ نتیجه است.
اما هیچگاه نباید ناامید شد. ...

.
.
.

- افتخار دارم که اکنون، نسخه ی دوم آن تقویم، که شامل "۱۲ صفحه + جلد" میباشد را،
تقدیم فروم رویایی و یاران ارجمند نمایم. ... نسخه ی ایرانی آن‌ را در کامپیوتر ندارم اکنون.
از اینرو نسخه ای که اواخر سال ۲۰۰۴ (یعنی‌ حدود ۱۰ سال و نیم پیش)، بازطراحی‌ کردم، تقدیم میگردد.
تنها فرق این نسخه با نسخه ی ایرانی اش که ۱۴ سال پیش طراحی‌ شده بود اینست، که نام ماهها به زبان روسی نوشته شده،
و البته جلدش را نیز کمی‌ در نوع رنگ آمیزی، شادتر کرده بودم. خود تقویم هم از جهت عدد روزها، تقویم میلادی از ۲۰۰۵ میباشد.
با گذشت بیش از ۱۰-۱۴ سال، واژه ی نوستالژی نیز، کمی‌ تا قسمتی‌ بر روی این "تقویم اسب نشان"، نشسته است ....

گویش نام ماهها در زبان روسی بدین شرح است:

۱-یانوار ... ۲-فورال ... ۳-مارت ... ۴-آپریل ... ۵-مای ... ۶-ایی یون  ۷-ایی یول
۸- آوگوست ... ۹- سنتی یابر ... ۱۰- آکتی یابر  ... ۱۱ - نایابر .... ۱۲- دکابر
(2- فورال ~ Fevral)

(آن نامهایی که در بالا، دو بخشی هستند، باید بدون وقفه خوانده شوند،
اما چون با حروف فارسی‌ تلفظ می‌نویسیم، برای هجابندی درست، اینگونه نوشتم)

توضیح:
- ترتیب صفحه های تقویم در چیدمان پیش نمایش آنها در پایین، از چپ به راست میباشند. ...
همانگونه که ملاحظه میفرمایید، دو ماه اول سال، با رنگ سرمه‌ای که "سرد" هست انجام شده،
چراکه در دو ماه اول سال میلادی، زمستان وجود دارد، و از ماه سوم هست که بهار می‌‌آید،
و "کت‌ سوارکاری" را در آن استفاده کردم. ... همینطور برای ماههای تابستانی و پاییزی نیز،
همانند نسخه ی ایرانی این تقویم، حس و حال "سردی و گرمی‌" فصلها، رعایت شده.
- عکسهایی که در تقویم هستند، همان تصاویر لوازم سوارکاری میباشند،
که در بهمن ۱۳۸۰ گرفته بودم، و سه سال بعد از آن‌، در نسخه ی زیر نیز استفاده کردم.

تقدیم به همگی‌ ...

(Photo & Graphic Design by 59  -  1380 & 2004)

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 5bya9dqa5x7hr9apcje3_thumb

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 2s5jo1uxf3us91739uiv_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 N8qau7sc3xhml2z8szmr_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Xkngoxrbf6salxlgc93z_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 8scbkyypgiojgobc2mau_thumb

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 A72vxhu3fndnmcldzzis_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 M1y2tc8dispbhfnjrzmd_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Dinv836844l5sj754q8u_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Wdlnqtkseftfqdeapy3z_thumb

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Aeeguux4tpupvoskvjql_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 4yi8nb5m15htl9czp6v1_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Gaeskitels5z7o5o8hhh_thumbبرنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 3cnul0n8j7pdxznifkgg_thumb

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 G7qkwocstv8hlaws63iz

- (خاطره ی بالا، با نام ... "تقویمی که فروشی نبود" ... نوشته گردید).

.
.
.
یاد خاطرات گرامی‌.
سلامت و کامیاب باشید.

59
59

پست من طرف Emiliano الخميس مارس 26, 2015 11:36 am

1. سلام بچه ها.
2. این روزها به دلیل گرفتاری، خیلی نتونستم تلویزیون نگاه کنم. هیچی نداشتنش هم باعث شده بود که فکر کنم چیزی رو از دست نداده م.
اما، از لحظه ای که متوجه شدم "سرزمین حیوانات" رو از دست داده م، آروم و قرار ندارم.
آقا، کی این برنامه رو داره، با ما به اشتراک بذاره؟ ممنونش می شم هر کی زحمت بکشه ترجیحاً با کیفیت مطلوب بذاره.
منتظرم، لطفاً.
3. از توضیحات بسیار جالب و ناب "بابک" عزیز درباره ی جنبه ی تبلیغاتی بودن کارتون ها و همچنین دو سری "آزمایشگاه رایگان" بی نهایت ممنونم.
مورد اول برام تازگی داشت و واقعاً لذت بردم؛ اما، در مورد سری دوم "آزمایشگاه رایگان"؛ که، فرمودید "سعید معدنی" هم بوده، یه بار دیگه باعث شد به حافظه ی بی نظیر شما "رشک ببرم"! Smile
عالی بود. ممنون، دوست باوفا و پر از خاطرات من.
4. سرگذشت حیرت انگیز جناب "نوروزیان" برام جالب بود. جداً زنده باد چنین مردان بزرگی؛ که، خیلی کم پیدا می شن.
آفرین به این همه همت و تلاش.
5. بچه ها من منتظر "سرزمین حیوانات" هستما.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف arman الخميس مارس 26, 2015 4:40 pm

Emiliano نوشته است:

1. سلام بچه ها.
2. این روزها به دلیل گرفتاری، خیلی نتونستم تلویزیون نگاه کنم. هیچی نداشتنش هم باعث شده بود که فکر کنم چیزی رو از دست نداده م.
اما، از لحظه ای که متوجه شدم "سرزمین حیوانات" رو از دست داده م، آروم و قرار ندارم.
آقا، کی این برنامه رو داره، با ما به اشتراک بذاره؟ ممنونش می شم هر کی زحمت بکشه ترجیحاً با کیفیت مطلوب بذاره.
منتظرم، لطفاً.
3. از توضیحات بسیار جالب و ناب "بابک" عزیز درباره ی جنبه ی تبلیغاتی بودن کارتون ها و همچنین دو سری "آزمایشگاه رایگان" بی نهایت ممنونم.
مورد اول برام تازگی داشت و واقعاً لذت بردم؛ اما، در مورد سری دوم "آزمایشگاه رایگان"؛ که، فرمودید "سعید معدنی" هم بوده، یه بار دیگه باعث شد به حافظه ی بی نظیر شما "رشک ببرم"! Smile
عالی بود. ممنون، دوست باوفا و پر از خاطرات من.
4. سرگذشت حیرت انگیز جناب "نوروزیان" برام جالب بود. جداً زنده باد چنین مردان بزرگی؛ که، خیلی کم پیدا می شن.
آفرین به این همه همت و تلاش.
5. بچه ها من منتظر "سرزمین حیوانات" هستما.

سلام Emiliano گرامی
من هم بسیار شگفت زده شدم از اطلاعات آقا بابک
بسیار ممنونم از ایشون که در مورد آزمایشگاه رایگان مطلب گذاشتند .
خیلی جالبه اسم آقای نوروزیان گوشه ذهنم بود. اومد بیرون !
در مورد ؛ شتر عزیز ؛ والا بنده ضبط کردم دو قسمت بود 700 مگابایت ! ولی دوستمون 59 گفتند از تلویبیون دیدند . این برنامه بچه های دیروز سوم فروردینه:
http://www.telewebion.com/fa/episode/info/1270069/%D8%A8%DA%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2/3-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%86-1393
نکته آخر اینکه تو این 15 دقیقه ای که نشون داد منتظر یک دو جمله بودم که نشنیدم و آرزو بدل موندم : ۱- آه شتر عزیز    ۲ - ای شیر گرامی

arman

تعداد پستها : 31

پست من طرف 59 الجمعة مارس 27, 2015 5:49 pm

یاران ارجمند فروم رویایی،
خاطرنشان میگردد،
که حتمن و بازهم حتمن،
مجموعه برنامه‌ های زیبای "بچه‌ های دیروز" را،
دنبال نمایید که واقعن تلاششان همچون همیشه،
هم نوستالژیک است، هم صمیمانه و هم با احساس.
برنامه ی امروزشان را هنوز ندیده ام،
اما در برنامه ی دیروز (۶ فروردین ماه ۱۳۹۴ خورشیدی)،
جناب "حسین محب اهری" و "محمد کدخدایی"،
میهمان بودند و بازهم لحظه‌ هایی‌ بسیار خاطره انگیز را رقم زدند.
در ضمن، کارتونهایی که پخش میکنند -
(پلنگ صورتی‌، گوریل انگوری، مورچه و مورچه خوار، و ...)،
براستی که پروازیست مستقیم به "شهر شصت". ...
مراتب احترام و سپاس خود را خدمت سازندگان "بچه‌ های دیروز"،
همانند همیشه بیان میدارم. ... (دستتان درد نکند، با وجدان و مسئولیت کار میکنید).

* نسخه‌ های کامل "بچه‌ های دیروز" در نوروز امسال (۱۳۹۴) که بصورت روزانه تکمیل میگردند .:
http://www.telewebion.com/fa/38155/بچه-های-دیروز.html

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Bvsdcu77f854wzcvrw6y

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Kjjdb9mlf97i7is1oqtw

.
.
.

پی‌ نوشت:

* مهمان هنرمند و گرانقدر برنامه ی "بچه‌ های دیروز" (۰۷.۰۱.۱۳۹۴)،
جناب "داوود خان منفرد" هستند. ... بسیار عالی‌ و نیکو ...

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Ie5pph972pylg0ldc5vw

59
59

پست من طرف babak الأحد مارس 29, 2015 4:59 am

سلام امیر، آرمان و 59 عزیز
از لطف شما ممنونم
اتفاقا تنها چیزی که از اطلاعات آزمایشگاه رایگان یادم بود اسم آقای نوروزیان بود چون مهارتش در برش و لحیم کاری و مخصوصا بند انگشت قطع شده اش که در عالم کودکی اون موقع برام عجیب بود خیلی توی ذهنم مونده بود. اعتراف می کنم که اسم برنامه یادم رفته بود. lol! lol! lol! lol!
در مورد زاگرب هم اخیرا کتابی دیدم از کانون پرورش فکری به نام "نگاره های خیال" که توضیحات کامل و جامعی درباره  هانا باربرا و زاگرب و مانگا و این حرفا توش بود.در واقع صحبتهای من استنباطم از اطلاعات اون کتاب بود.
چاکریم
babak
babak

تعداد پستها : 318

پست من طرف Emiliano الإثنين مارس 30, 2015 9:00 am

59 نوشته است:
با درود خدمت همگی‌ -
بچه‌ های خوب و عاقل و دانا،
که امسال هم عیدی هاشون رو دارن جمع میکنن،
تا بعد از تعطیلات نوروزی، بتونن هر چی‌ که دلشون میخواد بخرن.

1. سلام به همه.
2. ولی عیدیای منو بابای نامردم ازم می گرفت، بهم می گفت می خواد برام حساب بانکی باز کنه؛ اما، هیچ وقت نه اون حساب رو دیدم، نه پولامو!
3. راستش تا سال ها فک می کردم فقط من این طور بوده م و فقط بابای من. این راز شوم رو هم با هیش کی در میون نذاشته بودم؛ حتا، با خواهرزاده هام؛ که، خیلی باهاشون فابریکم؛ اما، چند سالیه تو شبکه های اجتماعی و نوشته های این و اون متوجه شده م این مشکل رو انگار خیلیا داشته ن!
ای روزگار!

4. راستی، ممنونم ازت بخاطر یادآوری "تلوبیون". بالکل ازش یادم رفته بود.
دیروز بالأخره دیدمش. خیلی فاز داد.
5. خاطره ی تلخ و شیرینت درباره ی "تقویم اسب" و عکس ها هم خیلی عالی بود.

...................

6. "هایدی" عزیز، عکس های "آرش محمودی" "در خانه" بی نظیر بود. خیلی حال کردم.

...................

7. "بابک" گرامی، صداقتتون قابل تقدیره؛ با این همه، همیشه برای من، یکی از بهترین های این انجمن بوده و هستید، با حافظه ای بی نظیر.
8. "59" گرامی، پاسخ به نوشته های تاپیک کناری بمونه برای یه وقت دیگه. تازه سیوشون کردم.

Emiliano

تعداد پستها : 1670

پست من طرف heidiiii الأربعاء أبريل 01, 2015 6:48 am

تصاویری از شهربازی فقید، از سریال مزد ترس (کاش قبل از اینکه خرابش کنن یه سری عکس یادگاری ازش مینداختن که مجبور نشیم دست به دامن فیلمها و سریالهای قدیمی بشیم)

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Avc_MozdTars1_05_36_38_
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Avc_MozdTars1_05_36_30_
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Avc_MozdTars1_05_31_59_
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Avc_MozdTars1_05_31_35_
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Avc_MozdTars1_05_33_11_
heidiiii
heidiiii

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Empty "هاچین و واچین"، "ارنی و برت"، "چاق و لاغر"، "سسام استریت"

پست من طرف heidiiii الأربعاء أبريل 01, 2015 10:41 am

سلام به همه
حتما یادتون هست تو دهه شصت، ریخت و قیافه ی یک سری از عروسکهای تلویزیونی شبیه هاچین و واچین بود. مثل اون دو تا عروسکی که این قسمت از ترانه شون تو ذهنم مونده: "قرمز و سبز و آبی، به به عجب کلاهی... حالا کلاتو بردار، روی سر من بذار..."
این عروسکها از روی دوتا عروسک معروف "سسام استریت" کپی شده بودن. "ارنی و برت" اون روزا خیلی تو بورس بودن و هنوز هم بعد از این همه سال فراموش نشدن. بیشتر آدمهای دنیا که با سسام استریت بزرگ شدن با این دوتا عروسک خاطره دارن و اونا رو نوستالژی بچگیشون می دونن. یکی دیگه از عروسکای بچگی ما که شبیه عروسکای "ماپت شو" طراحی شده بود، "ژولی پولی" مجموعه ی "صندوق پست" بود. (کلاه قرمزی و گلابی و...) چاق و لاغر هم خیلی شبیه این عروسک ها بودن.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Hachin_vachin3
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Hachin_vachin1
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Hachin_vachin2
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Bert_and_Ernie
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Oct2909_bert_b
برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Bert_Ernie_crop_1_
heidiiii
heidiiii

پست من طرف S@M الأربعاء أبريل 01, 2015 3:54 pm

سلام برهمه+تبریک سال نو

heidiiii عزیز، چیزی که من تا حالا ندیده ام بهش اشاره ای بشه اینه که شهر بازی قبلاً اسمش "لونا پارک" بوده به معنی "پارک مردم" که توی بعضی شهرهای بزرگ دیگه هم نمونه اش بوده و شاید هنوز هم باشه ولی نمیدونم اسماشون عوض شده یا نه. یادمه که وقتی کوچیک بودم تابلوی قدیمیش هنوز بود با همین قالب ولی رنگش نارنجی بود (فکر کنم دورش رو دست نزده بودن و فقط وسطش رو تغییر دادن). زمینش خاکی و چندتا اسباب بازی بیشتر نداشت. یه چیزی تو مایه های مینی سیتی (که اونم دخلش رو آوردن) ولی بزرگ تر. حالا شاید دوستانی که سنشون بیشتره و حافظه شون قویتر بهتر از من یادشون باشه که لونا پارک اسمش به خارجی نوشته شده بود(شاید فارسی هم داشت که من خیلی واضح یادم نیست). بعد از چند سال این تابلویی رو که در عکس هایی که شما زحمت کشیدید دیده میشه رو نصب کردن که رنگ و وارنگ تر بود و با اسم جدید و بدترکیب "شهر بازی"!!! من که همیشه از این فرم و از این اسم جدید بدم می اومد. واسه ما اونجا همیشه لونا پارک بوده (و هست).
S@M
S@M

تعداد پستها : 161

پست من طرف heidiiii الأربعاء أبريل 01, 2015 5:05 pm

S@M نوشته است:
سلام برهمه+تبریک سال نو

heidiiii عزیز، چیزی که من تا حالا ندیده ام بهش اشاره ای بشه اینه که شهر بازی قبلاً اسمش "لونا پارک" بوده به معنی "پارک مردم" که توی بعضی شهرهای بزرگ دیگه هم نمونه اش بوده و شاید هنوز هم باشه ولی نمیدونم اسماشون عوض شده یا نه. یادمه که وقتی کوچیک بودم تابلوی قدیمیش هنوز بود  با همین قالب ولی رنگش نارنجی بود (فکر کنم دورش رو دست نزده بودن و فقط وسطش رو تغییر دادن). زمینش خاکی و چندتا اسباب بازی بیشتر نداشت. یه چیزی تو مایه های مینی سیتی (که اونم دخلش رو آوردن) ولی بزرگ تر. حالا شاید دوستانی که سنشون بیشتره و حافظه شون قویتر بهتر از من یادشون باشه که لونا پارک اسمش به خارجی نوشته شده بود(شاید فارسی هم داشت که من خیلی واضح یادم نیست). بعد از چند سال این تابلویی رو که در عکس هایی که شما زحمت کشیدید دیده میشه رو نصب کردن که رنگ و وارنگ تر بود و با اسم جدید و بدترکیب "شهر بازی"!!! من که همیشه از این فرم و از این اسم جدید بدم می اومد. واسه ما اونجا همیشه لونا پارک بوده (و هست).

سلام سم عزیز. از یادآوریت ممنونم. اسم لونا پارک رو سالها پیش تو یک فیلم ایرانی قدیمی شنیدم. آخر فیلم دختر و پسری که به هم علاقه داشتن چندتا کتلت آلوده به سم خوردن و درحالیکه سوار یکی از چرخ و فلک های "لونا پارک" در حال چرخیدن بودن در آغوش هم مردن pale رو اون صحنه صحبتای پدر مادرم یادم مونده که می گفتن اینجا همون پارک ارم هسست که مردم قبل انقلاب بهش میگفتن لونا پارک. (احتمالا با شهربازی اشتباه گرفته بودن) بعد از اون هم دو سه باری که ما رو بردن پارک ارم، خیلی براشون مهم بود که به جای پارک ارم بگن لونا پارک! (شبیه اون پیرمردی که یک روز کنار خیابون مطهری دیدم، داشت سعی می کرد تاکسی بگیره. مقصدشو با یک تاکید خاصی تکرار میکرد: روزولت بابا بزرگ )... بعدها فهمیدم اسم اون فیلمی که تو بچگی اسم لونا پارکو توش شنیده بودم "پرواز در قفس" بوده:
http://www.sourehcinema.com/Title/Title.aspx?id=138205020104
سال نوت مبارک رز
heidiiii
heidiiii

پست من طرف S@M الخميس أبريل 02, 2015 3:19 am

ممنون هایدی عزیز،
پارک ارم هم از پارک های قدیمیه که نمی دونم اسمش چی بوده ولی بعید می دونم خیلی رفت و آمدی بهش میشده، چون همین لونا پارک و مینی سیتی هم در واقع در اون زمان خارج شهر بودند. دوستانی که تهرانی و بخوص شمرونی بوده باشن حتماً خوب یادشونه. در سالهایی که خیلی هم ماقبل تاریخ نیست و منظور همین دهه شصت خودمونه من یادمه که لونا پارک و منطقه آتی ساز به لحاظ خلوتی دست کمی از بیابون نداشت البته خب پارک وی بود و خیابون سازی و هتل سازی و مجتمع سازی آتی ساز در اون انجام میشد ولی برای اون زمان جای بیرون از شهر به حساب میرفته و مملکت انقدر صاحاب داشته که نذاره یک چنین ساخت و سازی بی رویه و بدشکلی همه جا انجام بشه تا جیب خودش پرپول بشه و بعدم ادعای دین و آخرت بکنه! محوطۀ اراج تا مینی سینی هم که دیگه واقعاً بیابون و خاکی بود! تنها ساختمون بزرگی که من یادمه اونجا به چشم می خورد و جلب توجه می کرد یه ساختمون قدیمی بود (که انگار بعداً مال پیام نور شد). اگر فیلم هزاردستان رو دیده باشی اون ساختمونی که رضا تفنگچی درش زندانی بود اول جاده لشکرکه که تا چشم کار میکرده باغ و دشته و حالا بببین چه شکلی شده، الان هزارتا مجتمع بجای همون یه دونه ساختن!
S@M
S@M

پست من طرف babak الخميس أبريل 02, 2015 6:02 pm

سلام دوستان
تا جایی که میدانم لونا به زبان لاتین معنی "ماه" می دهد. اگر اشتباه نکنم سه تا لونا پارک توی ایران داشته ایم: تهران،شیراز و همدان. لونای تهران که خدا بیامرزدش. لونای شیراز اسمش شده مجتمع بزرگ فرهنگی تفریحی شهر!.از همدان هم بی خیرم.
نام قبلی پارک ارم، پارک خرم بوده متعلق به رحیم علی خرم که توی ویکی پدیا مطلب جالبی در موردش اومده:
رحیم‌علی خرم

رحیم علی خرم، مالک پارک خرم[۱] (پارک ارم فعلی) در تهران بود.

بر طبق گفته های محمود قربانی (همسر اول گوگوش و از دوستان خرم) در هیاهوی انقلاب، خرم که قصد خروج از کشور را داشته در هتل میامی تهران به پیشخدمت هتل انعام بالایی میدهد و همین انعام شک گارسون را بر می انگیزد و به نیرو های انقلابی آنزمان اطلاع میدهد که او حتماً فرد سرشناسی از نظام پهلوی است و همین امر باعث گرفتاری وی میشود. وی به حکم صادق خلخالی محکوم به فساد فی الارض و اعدام شد .
babak
babak

تعداد پستها : 318

پست من طرف S@M الجمعة أبريل 03, 2015 1:23 am

درسته آقا بابک، درواقع من هم پیش خودم فکر می کردم که معنی اسمش "پارک ماه" باشه اما در جستجوی فارسی به این ترجمه برخوردم که البته تعجب هم کردم. اما طبق معمول که به سایت های فارسی نمیشه زیاد اعتماد کرد الان در ویکی انگلیسی دیدم(کاش از اول این کارو کرده بودم!): علت نامگذاری این اسم این بوده که مؤسسینش به خاطر یک سفینۀ فضایی که اسمش "سفری به ماه" بوده این اسم رو انتخاب کردن. لابد به خاطر نوع وسایل تفریحی که شبیه به سفینه بوده و می چرخیده و نور داشته یا مثلاً فانفار که تا ارتفاع زیاد بالا می رفته و مثلاً نزدیک ماه میشده...
S@M
S@M

پست من طرف slevin(HAMID الأحد أبريل 05, 2015 4:22 am

سلام.
کاش شبکه نسیم برنامه عروسکی "بابابزرگ و ترب" رو هم نشون بده.. بیا بیا بیرون بیا/از دل خاک بیرون بیا....
slevin(HAMID
slevin(HAMID

تعداد پستها : 129
آدرس پستي : تهران

پست من طرف 59 السبت أبريل 11, 2015 12:51 pm

با درود به یاران ارجمند.
پوزش میخوام که این مطالب رو اکنون با تاخیر قرار میدم.

(نکاتی‌ خدمت همگی‌ و بویژه خانم سم):

.
.
.

- در ادامه ی بحث شیرین و جذاب شهر بازی که بهمراه خانم هایدی و بابک گرامی ‌بیان داشتید،
یادآوری مواردی که در پست "سینما ۲۰۰۰" نزدیک به ۲ سال پیش نوشته شد، بجا بنظر میرسد.

(سینما ۲۰۰۰) .:
https://koodaki-nojavani.forumfa.net/t24p200-topic

- در پاراگراف چهارم پست مربوطه در لینک بالا، عنوان گردیده:
"اولين لونا پارک تهران در سال ۱۳۴۰، با نام (شهربازی "فانفار")،
در نزدیکی ميدان ونک ساخته شده بود كه بقايایش، هنوز در آن ميدان ديده ميشود".

https://www.pinterest.com/pin/91760911132962372/

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 R623edvk6i9xp3fbdfi0
(آیا این دو آقایی که این بالا سمت راست عکس ایستادن، خیلی‌ به دستگاه نزدیک نشدن؟)

عکس بالا (فانفار/ ميدان ونک) را،  از CD کتاب اول دریافت کرده بودم،
و بگمانم تنها عکس موجود از آن‌ میباشد. ... ۱-۲ بار نیز در میانه دهه ی شصت،
به فانفار رفته بودیم و دستگاه خوش شکل و خوش رنگ "ارابه" را بیاد دارم.

عکس سردرب "فانفار" .:
(Fanfar an old amusement park in Tehran / Arash in LA) .:
https://www.flickr.com/photos/arashinla/483229311/in/photostream/

.
.
.

- درباره ی منطقه "مینی سیتی تهران"، در ویکی پدیا لینکی‌ هست که در متن آن عنوان شده:
http://fa.wikipedia.org/wiki/محله_مینی‌سیتی
"اولین شهربازی تهران به نام شهربازی مینی سیتی (پارک شادی مینی سیتی) در این مکان احداث شده بود،
به مرور زمان اسم این شهربازی برای این منطقه استفاده شد؛ تا آنجا که این نام هنوز به این منطقه اطلاق می‌شود.
این شهربازی چند سال بیش به منظور احداث ایستگاه مترو تخریب شد".

- اما بگمانم اولین شهر بازی تهران، همان "فانفار (میدان ونک)" بوده.
شاید هم همزمان باهم احداث شده بودند. ... من نیز در دهه ی شصت،
۲-۳ باری به شهر بازی "مینی سیتی" رفته بودم.

(راستش شک کردم، چون در عکس بالا (ارابه)، کوه خیلی‌ نزدیک دیده میشه،
شاید آن‌ عکس، مربوط به "مینی سیتی" باشه؟. ... پس یا "فانفاره  یا  مینی سیتی"،
اما هر چه باشه، شهر بازی سئول نیست. ... حالا خوبه آخرش کاشف بعمل بیاد،
که برای همان شهر بازی سئول بوده [خنده ... گریه]. ... پیریه دیگه، چه میشه کرد)

.
.
.

- کلن مناطقی که در تهران، از انتهای خیابان پاسداران (سلطنت آباد قدیم)،
از حوالی پارک نیاوران به بالا قرار دارند، همیشه جزو مناطق درجه یک شهر بشمار می‌آمدند.
در فیلم  در.امتداد.شب،  آن‌ خانه‌ ای که فائقه آتشین زندگی‌ میکند، در اصل منزل خودش بوده،
(محل آن، در خیابان کوتاهی قرار دارد که انتهای پاسداران را بعد از پیچ اول، به خیابان نیاوران وصل میکند).
خانه ی آتشین.، در طی‌ دهه‌ های ۶۰ و ۷۰، تابلویی داشت که تبدیل به مرکز چاپ کتابهای سازمانی-مکتبی‌ شده بود.
در فیلم یادشده، سکانسهایی‌ که ناصر ممدوح همراه با سعید کنگرانی سوار ماشین هستند،
نزدیک همان خانه است و نرده‌ های پارک نیاوران در کادر دیده میشود.
سمت چپ آن‌ خانه هم (یعنی‌ جایی‌ که کنار پارک هست و پیچ جاده وجود دارد،
و سپس خیابان پاسداران بصورت مستقیم آغاز میشود)،
در دهه ی شصت تا اوایل هفتاد، یک قنادی بود که بستنی قیفی میفروخت،
که آنزمان ها، شاید یکی‌ از معدود دستگاههای بستنی قیفی را در تهران داشت.
نامش "بستنی آلمانی" بود و قنادی نیز بهمین نام معروف بود.
بستنی قیفی بسیار خوشمزه ‌ای داشت.

- در سریال بیاد ماندنی "داستانهای نوروز ۱۳۷۸-۷۹"، در یکی‌ از داستانهای زیبایش:
(با بازی رامین ناصر نصیر و پرستو گلستانی و پسرشان که عاشق عیدی جمع کردن است)،
رستورانی نشان داده میشود که درست نرسیده به انتهایی خیابان پاسداران است.
این رستوران شیک(تصاویر پایین)، در چند فیلم دیگر، منجمله (چهره -۱۳۷۴) نیز نشان داده شده است.
"بستنی آلمانی" که عنوان شد، ۲۰۰-۳۰۰ متر بالاتر از این رستوران،
یعنی‌ جایی‌ که خیابان پاسداران به سمت چپ می‌پیچد و پارک نیاوران، ضلع شرقی‌ آن‌ میشود، قرار داشت.
(اکنون را دیگر نمیدانم، زیرا که اطلاعات بنده ی کمترین درباره تهران، مربوط به دهه‌ های ۶۰ و ۷۰ است).

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Prw0agk0dux788737wxh

.
.
.

S@M نوشته است:
محوطۀ اراج تا مینی سینی هم که دیگه واقعاً بیابون و خاکی بود! تنها ساختمون بزرگی که من یادمه اونجا به چشم می خورد و جلب توجه می کرد یه ساختمون قدیمی بود (که انگار بعداً مال پیام نور شد). اگر فیلم هزاردستان رو دیده باشی اون ساختمونی که رضا تفنگچی درش زندانی بود اول جاده لشکرکه که تا چشم کار میکرده باغ و دشته و حالا بببین چه شکلی شده،

- اگر اشتباه نکنم، منظور شما از آن‌ ساختمان، کالج دماوند بوده،
که بعدها (از اواخر دهه ۷۰)، تبدیل به دانشگاه پیام نور شده.

برنامه های كودك و نوجوان تلويزيون ايران از گذشته تا اکنون - صفحة 39 Egp89gxhzg1x3dlx9gr1

.
.
.
سلامت باشید.

59
59

پست من طرف majid_barca السبت يوليو 18, 2015 4:40 pm

سلام دوستان من تازه عضو شدم. من خیلی دنبال برنامه کودک شهر بستنی ها(خاله بهار و آقای جیکو) گشتم ولی هیچ کجا پیدا نشد. کسی میتونه کمک کنه؟ ممنون

majid_barca

پست من طرف sooratak الأحد أغسطس 09, 2015 3:21 am

سلام
1- درگذشت کارگاه کوچولو رو تسلیت م یگم
2- دلم می گیره وقتی شخصیت های دوره ی کودکی و نوجوانی ام یکی یکی دارند فوت می کنند.
3- عکسی ار برنامه کاراگاه کوچولو نیافتم
4- در مورد آقای منجزی، چند وقت پیش قسمتی از اغر بخیر را دیدم که ایشان هم بازی می کردند و قصد داشتند دخترشان را به عقد آقای همه فن حریف در آورند
موفق باشید
sooratak
sooratak

تعداد پستها : 86

پست من طرف saeidehes الثلاثاء أغسطس 18, 2015 4:10 pm

سلام این اولین پست منه. یه سوال دارم راستش بخاطر همین سوال عضو شدم. اگه اشکالی نداره بپرسم. دنبال اسم چندتا کارتون تو بچگیم میگردم که هر چی سرچ میکنم انگار نه انگار کسی اینا رو دیده باشه. حسابی رفته رو مخم که اینا چه کارتونایی بودن.
اولیش اینه یه کارتون قدیمی شاید تولید دهه 60-70 میلادی  درباره یه پسربچه یتیم که برای نگهداری میسپرنش به یه افرادی توی یه خونه مخوف. یه خونه کاملا تاریک شبیه خونه میس هاویشام. توی بعضی از قسمتهای این خونه یه جادوگر یا یه موجود پلید هرچی که بود زندگی میکرد که پسره خیلی ازش میترسید و هربار سعی میکرد از خونه فرار کنه این جادوگره یه جغدی داشت که میرفت راه پسره رو میبست نمیزاشت فرار کنه. فکر کنم آدم خوب هم توی اون خونه بود. خلاصه خیلی قاراشمیش بود ازون کارتونهایی مثل هاچ که آخرش نفهمیدم چی شد. یه انیمیشن با داستام مشابهش تو اینترنت دیدم ولی اون نبود. کسی این کارتون رو یادش هست. بگین منو از یه عذاب مسخره خلاص کنین
کارتون دومی توی کانون پرورش فکری دیدم به اسم تقلید. جریانش هم اینه یه دستگاه جدیدی اختراع شده ککه مردم میرن توی این دستگاه و ازاون طرف به شکل مستطیل میان بیرون. مردم همه از هم تقلید میکننن و بدون فکر میرن و این شکلی میشن. یه دختر و پسر هم که با مامانشون رفتن بیرون این دستگاهو میبینن و میرن توش. بعد یه مدت دلشون برای فرم قبلیشون تنگ میشه ولی هرکار میکنن نمیتونن به اون فرم برگردن. من تا همینجاش دیدم  بعدش مامانم اومد دنبالم منو برد خونه. شما دیدین اینو؟ میدونین تهش چی میشه؟

و آخری یه کارتون عروسکی بود راجع به حشرات که فکر کنم عروسک ها بید یا پروانه بودن. شاید هم زنبور. داستان هر قسمت راجع به یکی از اینا بود. مثلا تو یه قسمت یکی از این زنبورها یکی دیگه رو گول میزنه با هم برن مغازه شیرینی فروشی. صاحب شیرینی فروشی هم تا میبینشون سعی میکنه بکشششون. اونا هم از شکاف بغل پنجره فرار میکردن. چیز دیگه ای یادم نیست ولی خیلی دوست دارم پیداش کنم. یه حال و هوایی برام داره

ببخشید که طولانی شد. ممنون میشم جواب بدین

saeidehes

تعداد پستها : 1

پست من طرف ramin الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 11:35 pm

59 نوشته است:

- در پاراگراف چهارم پست مربوطه در لینک بالا، عنوان گردیده:
"اولين لونا پارک تهران در سال ۱۳۴۰، با نام (شهربازی "فانفار")،
در نزدیکی ميدان ونک ساخته شده بود كه بقايایش، هنوز در آن ميدان ديده ميشود".

https://www.pinterest.com/pin/91760911132962372/

عکس بالا (فانفار/ ميدان ونک) را،  از CD کتاب اول دریافت کرده بودم،
و بگمانم تنها عکس موجود از آن‌ میباشد. ... ۱-۲ بار نیز در میانه دهه ی شصت،
به فانفار رفته بودیم و دستگاه خوش شکل و خوش رنگ "ارابه" را بیاد دارم.

عکس سردرب "فانفار" .:
(Fanfar an old amusement park in Tehran / Arash in LA) .:
https://www.flickr.com/photos/arashinla/483229311/in/photostream/

سلامت باشید.

فانفار یک ترن هوایی هم داشت که دور محوطه - نسبتا کوچک آن- می چرخید و این شاید تنها دستگاه بازی آن است که به خاطرم مانده، چرا که مشابه آن را در لوناپارک/شهربازی نداشتند. من فقط یکی دو بار حدود سال ۶۱-۶۲ به این شهربازی رفته بودم و بعد از آن فقط به لوناپارک می رفتیم. به گمانم عمر فانفار باید در همان اواسط دهه شصت به سر رسیده باشد.

ramin

تعداد پستها : 23
آدرس پستي : Ottawa

صفحه 39 از 42 الصفحة السابقة  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة